Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52901) Gyíkac válasza Satyricon (#52896) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

szatex??? mekkora tábla kell?

(#52902) M0ng00se


M0ng00se
őstag

Üdv Urak!
A HD6850-emen köhögött a venti, gondoltam lecserélem, de meg szerettem volna oldani a szabályzást. Ehhez kis mókolás kellett, szétvágtam a videókártya venti vezetékét, meg a felszerelendő venti vezetékét is, és EZ alapján összekötöttem. Viszont most sem szabályzás sem RPM nincs :O .Persze így is jó, csak mi lehet a baj? Amit felraktam az alap amd hűtő ventije, 4pines. Vagy a cpu fan szabályzása máshogy működne mint a gpué?

V6

(#52903) jacint78 válasza M0ng00se (#52902) üzenetére


jacint78
addikt

Gondolom felcserélted a PWM és az érzékelő szálat, ne szín szerint csináld, mert azt gyakran összekavarják, hanem az ereddetileg a csatlakozóban elfoglalt pozíció szerint.

type your text here..

(#52904) Satyricon válasza Gyíkac (#52901) üzenetére


Satyricon
addikt

60x50cm es darabra lenne szükségem. De csak méhsejt perforált érdekel. 1mm vagy 1,5mmes elég, nem kell vastagabb, csak moddolásra lesz :)

Tudsz szerezni? :)

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#52905) M0ng00se válasza jacint78 (#52903) üzenetére


M0ng00se
őstag

igazából, a vezérlést, és az érzékelés vezetéket megcseréltem, és most már jó :DDD

V6

(#52906) feco72 válasza Sokimm (#52900) üzenetére


feco72
Modder

A gyertyalángost hol találtad?

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#52907) trialboj


trialboj
őstag

Youtubeon vannak videók amikben mindenféle szerszám/alkatrész elkészítését bemutatják, pl esztergapadon hogy dolgoznak, csiszolókkal stb. Nem tudom az itteniek néznek-e ilyen fajta videókat, de én most valami olyan oldalra, v YT csatornára lennék kíváncsi ahonnan ötleteket tudnék meríteni, hogy rendszerezzem minél szebben, a szerszámaimat.

GOndolok itt pl a fúrópisztolyra, láncfűrészre, villáskulcs stb. Minden érdekel, mert rengeteg kacatom van, amiket 5-10 percekig keresek, egy 30 mpes melóhoz.

Sima képek annyira nem érdekelnek, azokat én is találok, valami komolyabb tartalom vagy ilyesmivel foglalkozó oldal/videó lenne a cél.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#52908) Rivaul


Rivaul
addikt

Meg kéne tisztítanom egy kábelköteget. Szereztem egy motort amit elemeire bontottam és el kéne takarítani. A fő elektromos kábelkötegnek viszont nem tudom hogy álljak neki. Sár, zsír, olaj, és minden dzsuva van rajta amit el tudtok képzelni. Van erre valami tippetek miként pucolhatom el? Deszt víz és mosó adalék vagy simán víz azt hagyjam pár napot kiszáradni?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#52909) donmackó válasza Rivaul (#52908) üzenetére


donmackó
őstag

Féktisztítót adj neki.

Release the cable hounds!

(#52911) Rivaul válasza donmackó (#52909) üzenetére


Rivaul
addikt

Amúgy is vennem kell. Akkor az lesz. Köszi. Már, már házi barkács a moci. Legalábbis ahogy szereztem... Egy rakás, drót, szig szallag, kötöző és miegymás... Viszont olcsó volt. Most jön a home made felújítás :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#52912) Gyíkac válasza Satyricon (#52904) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

szerezni nem igazán. :) de a szatex-ben hátha van elfekvőben.

(#52913) Gyíkac válasza Rivaul (#52911) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

milyen moci? :)

(#52914) Rivaul válasza Gyíkac (#52913) üzenetére


Rivaul
addikt

Egy 50-es Benelli Pepe moped (még minarellis nem kínai). Mostanra már az utolsó csavarig szét van szedve. Takarítás és kezdem összepakolni :) Van vele baj. Nem véletlenül kaptam meg egy százassal olcsóbban :D

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#52915) feco72 válasza Sokimm (#52910) üzenetére


feco72
Modder

:R

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#52916) jacint78 válasza Rivaul (#52914) üzenetére


jacint78
addikt

Ismerős a helyzet. :D

type your text here..

(#52917) Rivaul


Rivaul
addikt

Azért a házi barkácsnak is van határa :D A Benelli előző tulaja művelte ezt. No comment.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#52918) Pete55555 válasza Rivaul (#52917) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Az komoly :D

...Szeretem leracsniztatni...

(#52919) jacint78 válasza Rivaul (#52917) üzenetére


jacint78
addikt

De működött nem? :DD

type your text here..

(#52920) MR_Joe válasza Rivaul (#52917) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Mi baj ezzel? Menet közben vághatod vele a füvet :DDD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#52921) Tegla80 válasza Rivaul (#52917) üzenetére


Tegla80
addikt

Par perce nezegetem mar a kepet,de nem tudom mit irjak erre. :Y :C (evekig dolgoztam gumiskent,lattam mar sok mindent,de ilyet... :N )
Ami biztos,h ez a megoldas ide valo. :DD

Sony® & PlayStation®

(#52922) Rivaul


Rivaul
addikt

A gumi egy roncs rajta. Cserélni akartam. A felni fala mögött bújt meg ez a gyöngyszem. Megálltam egy percre mikor megláttam miként is oldották meg a szakadást. 70-nél kicsit rázhatott :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#52923) TESCO-Zsömle válasza Tegla80 (#52921) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nagyfater, mikor az üvegcserép kihasította a gumiját, vágott egy darabot az épp nála levő slagból (úgy van, locsolótömlő) és dróttal meghúzatta a két végét rá a felnire, majd végigtekerte a felnit a dróttal, hogy jobban fogja a tömlőt. 18km-t ment úgy vele.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#52924) Irmscher 353 válasza Rivaul (#52917) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

hmm, azért az eladónak, én kilátásba helyeznék egy rendőrségi feljelentést, mert ez így jelen állapotban életveszélyes....

(#52925) Rivaul válasza Irmscher 353 (#52924) üzenetére


Rivaul
addikt

Én konténertöltelékként vettem. Tájékoztatott hogy jelenleg használhatatlan. Sok ilyen van rajta. Ö csak behozta külföldröl, több jó motorral egyetemben lutriként. Ez egy 160e moci használtan. Én 35-ért hoztam el, pont az állapota miatt. Szóval probléma nincsen csak hogy volt aki így használta az a durva :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#52926) Irmscher 353 válasza Rivaul (#52925) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

így már értem, akkor viszont jó legózást :)

(#52927) Barret001 válasza Rivaul (#52925) üzenetére


Barret001
addikt

Lehet ám az is,hogy csak "esztétikai" javítás volt,eladás előtt.

(#52928) Gyíkac


Gyíkac
aktív tag

Hello,

tanácsot kérnék. Van egy gépházam, rajta sok a fényes felületű műanyag.
amin szintén sok a sérülés karcolás.

van valami bevált taktika ezeknek a csiszolására kijavítására? festeni nem akarom, rengeteget kellene maszkolnom,

(#52929) MR_Joe válasza Gyíkac (#52928) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Hát szerintem a műanyagot csiszolni nem igen lehet, legfeljebb lejön a maradék fényes felület. Esetleg ilyen megoldásban gondolkodnék, van több színben is.

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#52930) flashpointer válasza Gyíkac (#52928) üzenetére


flashpointer
őstag

Polírozni lehet ha még nem kopott le róla a festék. polírozókrém+mikroszálas kendő

(#52931) Gyíkac válasza flashpointer (#52930) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

nem festett, még én is gondolkozok. Egy ilyen házhoz jutottam, de cudarul bánt vele sors.

(#52932) Gyíkac


Gyíkac
aktív tag

esetleg tud valaki hdd carryert?? nem tudom magyarul mi a hivatalos neve.

(#52933) Rivaul válasza Gyíkac (#52931) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez cumi úgy ahogy van. Szedd szét és plastidipet neki telibe.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#52934) MrDerekas válasza Gyíkac (#52932) üzenetére


MrDerekas
addikt

HDD (beépítő) keret vagy rack amit keresel. Minden pc boltban, shopban van.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52935) Satyricon válasza Gyíkac (#52912) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszi, írtam nekik! :K

--------------------------------------------------------

Srácok

szükségem lenne:

pillanatragasztó oldására való tutibiztos folyadékra. A hangkártyám X-FI chipjének 4 sarkába nyomtam 1-1 kis pöttyöt, majd középre MX4 pasztát kentem, aztán rá a vízhűtőblokkot! Most pedig 3 évre rá le akarom cserélni a blokkot egy profi EK blokkra. Valami nem maró hatású folyadék kellene, ami feloldja a pillanatragasztót, viszont nem roncsolja az X-Fi chip körül található apró alkatrészeket.

Ha ez megvan, akkor viszont egy szintén tutibiztos, hővezető ragasztóra lenne szükségem. A blokk kb 20 dkg, ezt a súlyt, és a csatikat kellene megbírnia. Tudtok ajánlani? :F

Szerk.:
A mi a francnak kell vízzel hangkártyát hűteni kérdésre annyit tudok válaszolni: Mert nyáron kva meleg a chip! :R

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#52936) Drizzt01 válasza Gyíkac (#52932) üzenetére


Drizzt01
őstag

Helló, bészélj Fiddel
Hátha tud segíteni

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#52937) Gyíkac


Gyíkac
aktív tag

köszönöm mindenkinek akik jelentkeztek azoknak már vissza írtam, a kapcsolatot az említettekkel felveszem. :) a ház sorsáról még gondolkodok. lehet festve lesz de még alszok rá 1-2 napot, + felmérem a károkat. :)

(#52938) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Kábelharisnyázáshoz ért valaki? Egy FSP HExa HE 500as tápot akarok leharisnyázni. Értem itt eszközök, anyag stb. Mi kell hozzá.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#52939) Krogoth válasza kalozhun100 (#52938) üzenetére


Krogoth
senior tag

(#52940) Reggie0 válasza Satyricon (#52935) üzenetére


Reggie0
félisten

Aceton oldja a cianoakrillatokat. Javaslom rakd a hutobordaval lefele es a borda felol folyasd az oldoszert, igy nem eri a panelt, bar az acentont rovid ideig viszonylag jol viselik az alkatreszek. Tudni kene, hogy pontosan mivel erintkezhet es meg kell nezni az alkatresz doksijat, hogy milyen anyagbol van, majd kemiai kompatibilitasi tablazatbol kinezni, hogy mennyire viseli el.

[ Szerkesztve ]

(#52941) elfelejtette válasza elfelejtette (#52658) üzenetére


elfelejtette
veterán

Napi kókány, a vga hűtésére 2.0.
Még mindig ennek a kártyának a hűtésén próbálok javítani:

Gyárilag terhelve 70 fok, 70%-os porszívó hangú ventivel.
Így fix 25%-os ventivel 45 fok terhelve. :C
Már csak az a baj, hogy annyira keskeny házat vettem most, hogy ez a verzió több, mint 1cm-re kilóg, így lesz 3.0-ás verzió is... :U

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#52942) shteer válasza elfelejtette (#52941) üzenetére


shteer
titán

Furán állnak benne a csavarok :) úgy kalapáltad bele?

..szerintem jónak tűnik

(#52943) elfelejtette válasza shteer (#52942) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nem, sajna akár mennyire is próbáltuk pontosan fúrni az anyagot, kicsit elment a fúróhegy, és ezért van benne fél mm pontatlanság, ezért nem a nyákon lévő lyukhoz esnek a furatok...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#52944) hideg83 válasza elfelejtette (#52943) üzenetére


hideg83
csendes tag

Amin fúrni szeretnénk lukat az anyagot pontozóval meg kell jelölni,erre akár ha az anyag nem túl kemény mint itt az alu borda ahoz jó egy vastag szög is.Igy nem 'mászik' el a fúró hegye,illetve ha elkezdtük a fúrást és látjuk h. a fúró megy elfele lehet 1 kicsit korigálni ,oly módón hogy amerre ment elfele a fúróhely arra fele megdöntjük a fúrót és ugy probáljuk visszafele 'terelni' a fúrási pontot .De ez csak akkor játszik ha még épphogycsak elkezdtük a fúrást,nem akkor már amikor 1-2 mm-re belefúrtunk a fúróhely teljes keresztmetszetével az anyagba.

(#52945) elfelejtette válasza hideg83 (#52944) üzenetére


elfelejtette
veterán

Használtuk a pontozót, sajnos mégis elmászott. Meg mint kiderült, az én 41mm-es furat távolság mérésem felfele kerekítés volt, mert valójában kb. 40.5mm volt, a hűtőn a furatok pedig kb. 41.5mm-re lettek egymástól, és így az már sok lett...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#52946) hideg83 válasza elfelejtette (#52945) üzenetére


hideg83
csendes tag

Értem.

(#52947) MrDerekas válasza elfelejtette (#52945) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ettől "gány". :C Amúgy csak egy sima mod volna. ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52948) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Kezdem azt hinni hogy a gyorskötöző majdnem mindenhol helyettesítheti a szigetelő szalagot.

Vélemények?

(#52949) Irmscher 353 válasza DrojDtroll (#52948) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

elektronikában, villanyszerelésben semmiképp...

(#52950) Ribi válasza DrojDtroll (#52948) üzenetére


Ribi
nagyúr

Teljesen más a felhasználási kör. Honnan jött ez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.