Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52801) spanglee001


spanglee001
addikt

mini projektoromban lévő 2,5x2,5 cm 13000ren pörgő ordító ventilátorát némítottam el a garancia lejárta után :DDD hozzávalók egy kis flex néhol tördelés szagatás és egy usb ventilátor = néma üzem :R még az akkumulátorát is kivülre raktam, hogy mégjobban szellőzön, sajna az akksi nélkül nem üzemel :(
[link]
[link]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#52802) cinemazealot válasza spanglee001 (#52801) üzenetére


cinemazealot
addikt

:C

Ötlet: ha továbbra is szeretnéd mobil(abb)nak tudni, érdemes az egészet bezsuppolni egy hush box-ba, amiben aztán a nagy átmérőjű ventilátor légáramát irányíthatod és koncentrálhatod is. Ráadásul ha az egészet kitöltöd valamilyen hangelnyelő anyaggal, még ennyi hangja sem lesz. :)

(#52803) spanglee001 válasza cinemazealot (#52802) üzenetére


spanglee001
addikt

nem sok energián van barkácsolni, meg akkor több helyet fog elfoglalni, de nem rossz ötlet idővel lehet megoldom :R

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#52804) jacint78 válasza spanglee001 (#52801) üzenetére


jacint78
addikt

Azt azért tudod ugye, hogy nem ok nélkül volt annyira megfújva a led.

type your text here..

(#52805) spanglee001 válasza jacint78 (#52804) üzenetére


spanglee001
addikt

hűtőborda volt fújva de ujkorában melegedett még a burkolat is a borda meg szinte izzott, most a borda is csak langyos a burkolat meg hideg

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#52806) trialboj válasza Kernel (#52787) üzenetére


trialboj
őstag

Szia,

Nagyon köszönöm a részletes leírást. Én úgy emlékszem és ez majdnem biztos hogy ehhez sosem használtunk tápot... Lemértem a tvból sajnos nem jön 5V, és beállítást sem találtam neki (viszont tegnap megrázott)
De van 1 csomó régi telefontöltőm, szóval tudnék rákötni egyet, csak nem tudom hova kellene csatlakozzon?!

Amúgy a helyzet az hogy abszolút 0 jelet talál a keresett frekvenciákon, ami azért irreális.

Király lenne ha ez a táp dolog megoldaná a gondot, és az esti meccset már ezen keresztül nézhtném

Hova kell a Táp / 0 jel

Ezt a cikket most találtam, a végén van pár ajánlás hogy milyen antennát érdemes venni, hát azért elég drága verziók vannak. A tv elég halott hogy valaki 20k+t áldozzon rá, hogy hetente havonta megnézzen valamit élőben. :(

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#52807) trialboj


trialboj
őstag

Közben meglewtt, hogy egy ilyesmit kellene összehoznom: [link]

Na de nem lehetne csak simán rákötni egy 12vos tápot a 2 kábelre, legalább csak 1 próbára, hogy akkor megmozdul-e a jel erősség?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#52808) Kernel válasza trialboj (#52806) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ehhez keresni kell egy antennás szaküzletet, vagy személyesen, vagy neten.

Vásárolni kellene egy tápfeladót, ami az antennajelet és a DC-tápot egy kábelre közösíti, illetve a TV-felé leválasztja DC-t. Több fajtája lehet:

Ezzel nem azt mondom, hogy az utóbbi képen láthatót lelkesen ajánlanám, mert elég gyagyi, lehetnek vele problémák. Inkább csak jobb híján.

A menüben egyébként Antenna Power vagy hasonló neveken szokott futni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52809) Kernel válasza trialboj (#52807) üzenetére


Kernel
nagyúr

LC-szűrős leválasztót lehetne építeni házilag is, a tápfeladóban lévő áramkör sem egy komplikált valami.

De a TV-re nem mehet vissza a táp, mert az ilyen tunerek (ami nem tud tápot) bemenete DC-szempontból egy zárlat lényegében, a bemeneten elhelyezkedő tekercs / szűrő / rezgőkör miatt is, meg a külső feszültségek elleni védettség miatt is.

Tehát valószínűleg nem a tuner fog károsodni, hanem a tápot zárja rövidre. Így nem működhet.

- Kell egy kondenzátor, ami a DC-t nem engedi a TV-felé.
- Kell egy RF-fojtó, amin keresztül a tápot viszed rá a koaxra.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52810) Barret001 válasza Kernel (#52809) üzenetére


Barret001
addikt

Mai napig lepke antennát használok,és a legelső képen lévő tápot adták hozzá gyárilag.
Símán az antenna kábelen megy a táp az antenna erősítőbe.

(#52811) Kernel válasza Barret001 (#52810) üzenetére


Kernel
nagyúr

Persze, hogy közös kábelen megy, ez a lényege, hogy nem kell külön kábel.

Abban a nagy darab koax. dugóban van egy kis tekercs, meg kis kondenzátor, ami a közösítést, illetve elválasztást végzi, hogy a TV-felé DC ne mehessen.

Az alsó képen látszik is az egyik barna tárcsakondenzátor, a panel mögött.

Ez a voltaképpeni tápfeladó áramkör, a tápegység az csak egy tápegység. Annyi, hogy megfelelően szűrt és elbírja a kábelzárlatot, csatlakozózárlatot, ami itt előfordulhat.

Nem köthetsz a TV-re DC-tápot, mert az egyik eset, hogy csak zárlat keletkezik, a tápra nézve. Másik eset (a tápkiadó tunereknél), hogy tönkremehet a kapcsolódó elektronika. A fojtótekercs meggátolja, hogy az antennajel a tápegység felé mehessen, ami ráterhelne a hasznos jelre, tehát ez is szükséges.

Az eredeti kérdésre visszakanyarodva az is egy lehetőség, hogy kivenni az erősítőt és betenni egy balunt, így passzív módban működik az antenna, hátha az is elég.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52812) M0ng00se


M0ng00se
őstag

Üdv Urak!
Segítséget szeretnék kérni !
PS2 Slim-nél lejött a lemez tartó pöcök.

Most így néz ki. Van valakinek ötlete hogy mit lehetne csinálni vele házilag? :O persze, másik megoldás e-bay, de arra sokat kell várni :DDD ugyanitt ps2 slim táp vétel :DDD

V6

(#52813) jacint78 válasza M0ng00se (#52812) üzenetére


jacint78
addikt

Ragaszd vissza. :)

type your text here..

(#52814) M0ng00se válasza jacint78 (#52813) üzenetére


M0ng00se
őstag

Nincs meg :c így vettem havertól egy ezresért :D

V6

(#52815) jacint78 válasza M0ng00se (#52814) üzenetére


jacint78
addikt

Akkor ragaszd fel a lemezt. :D De komolyra fordítva, én keresnék valami bármit amiben CD meghajtó van (discman, hifi, PC-s meghajtó stb) és próbálnék bontani abból. Elvileg csak simán lehúzod a motor tengellyéről, majd rá a másikat, be kell lőni az optimális magasságot és kész.

type your text here..

(#52816) M0ng00se válasza jacint78 (#52815) üzenetére


M0ng00se
őstag

PS1-gyel működött is ez a dolog, azzal megcsináltam, de az a fehér cucc nem jön le. :O

V6

(#52817) MrDerekas válasza M0ng00se (#52816) üzenetére


MrDerekas
addikt

Vastagabb féle, kétoldali ragasztóból vágni rá egy karikát? Annyira nem erős, hogy végleg odakössön a lemez, ha meg elkoszolódik, hát vágsz másikat.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52818) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Itt az a megoldás nem lenne jó, hogy bont valamiből. Ugyanis a PS2 slim gépekben egy rugós mechanika volt a tartón ami magában megfogja a lemezt, ezt felülről nem tartja ellen semmi. :(

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#52819) creation válasza M0ng00se (#52812) üzenetére


creation
senior tag

Bekapcsolod, csavarhúzóval nútot esztergálsz, majd "O" gyűrűvel megakasztod a lemezt. :) :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#52820) macilaci78 válasza M0ng00se (#52812) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyszerű: kifúrod a lemezt és a fehér tárcsát is 4-5 helyen és felcsavarozod a lemezt, mint kerékagyra a felnit. :DDD
Vagy beleragasztasz egy vastag csavart, pillangócsavar, mint a flexnél. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#52821) McReay


McReay
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom ,hogy jó helyen érdeklődöm e....
Szeretnék otthonra egy ütvefúrót (panel lakás, beton falhoz, ritkán lenne használva)
Első körben ezt néztem ki: [link]

Ajánlott ez a márka vagy ebben az árkategóriában esetleg van jobb / megbízhatóbb?

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#52822) jacint78 válasza McReay (#52821) üzenetére


jacint78
addikt

Ennyi pénzért akkor már Bosch-t vennék, nem hunyadit.

type your text here..

(#52823) Csabusman18 válasza McReay (#52821) üzenetére


Csabusman18
tag

Szia! Nekem van egy ilyen gép, bírja rendesen. Véstem vele, konnektornak is fúrtam helyet a panelba ( d=60 mm). Hobby célra tökéletes, szerintem. BOSCH klón, méretre azonos. :D

(#52824) jacint78 válasza Csabusman18 (#52823) üzenetére


jacint78
addikt

Elég sok fúrógép méretre azonos. :D Amúgy az ilyen 4-6K-s kategóriában vannak azok amiket egy gyártó gyárt és más néven kerülnek forgalomba, de mind ugyanaz igazából, legfeljebb színben térnek el. :D

type your text here..

(#52825) mumtaz válasza McReay (#52821) üzenetére


mumtaz
senior tag

Ez egy az egyben bosch klón. Még az öntött műanyag ház barázdái is ugyanazok, meg a koffere is.
Éveken át használtunk ilyeneket. Nálunk a kihasználtság olyan volt, hogy volt egy 60000Ft-os Makita, ami 1 év után adta meg magát, aztán volt egy ugyanilyen, ami több, mint 1,5 évig bírta és kapott ám rendesen.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#52826) Atomantiii válasza mumtaz (#52825) üzenetére


Atomantiii
őstag

Sarokcsiszolóban milyen klónt ajánlanátok? Kb tíz ezres nagyságrendben. Kellene pár db normál cserepet vágni de nem akarok egy vagyont kifizetni érte, kérni sem akarok mert biztos nálam romlana el.

(#52827) imibogyo válasza Atomantiii (#52826) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem a következőkkel van (jó) tapasztalatom az olcsó kategóriában:

Skil
zöld Bosch
kék Bosch

Ennél lejjebb nem nagyon mennék, de talán még ez lehet jó (elég sok Einhell cuccom van és egyáltalán nem rosszak). Igaz ebben az ársávban le kell mondani a lágy-indítás, rezgés-csillapított fogantyú és hasonló csodákról, de azért a nagy-átlag tucat piacos 3000 Ft-os sarokcsiszolótól még mindig egy magasabb fokot képviselnek. Ismerősnek 3 éve van olcsó B&D is, eddig még működik neki, ha csak egy picit is "ismerős" nevű gépet veszel nagyon extrém módon nem nyúlhatsz bele, főleg a garancia miatt... ;)

(#52828) Atomantiii válasza imibogyo (#52827) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi, mondjuk most Black & Decker lenne akcióban edigitálnál ha minden igaz, azon gondolkoztam eddig.

(#52829) McReay válasza mumtaz (#52825) üzenetére


McReay
aktív tag

Ez nekem elég meggyőző, hogy nyugodt szívvel megvegyem! :R

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#52830) cinemazealot válasza Atomantiii (#52828) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem 20e Ft-nál az enyém sem sokkal volt több, de én egy B&D-t nyúzok kb. 9 éve, nagy-nagy megelégedéssel. Kicsit már hangos (talán ráférne egy csapágyazás), de bírja a gyűrődést, és hidd el, nem kímélem. :)

(#52831) Kernel válasza imibogyo (#52827) üzenetére


Kernel
nagyúr

tucat piacos 3000 Ft-os sarokcsiszolótól

Műszerész-flexnek nevezem az enyémet, a Praktikerben vettem régen, 2000 Ft-os akcióban. Kicsit odanyomom és lefullad, viszont rövid használat után már süti a kezem. Ahogy darálnak a lötyögő fogaskerekek, az külön vicc.

Az elsőt valamiért vissza kellett vinni, másikat is csak azért tartottam meg, mert láttam, hogy ez ennyi. De nekem megfelel, úgyis csak ritkán van rá szükség, de akkor hiánypótló.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52832) Atomantiii válasza cinemazealot (#52830) üzenetére


Atomantiii
őstag

10 ezerért láttam a legolcsóbbat most 2 év garanciával. Olyan nagy dolgokat nem akarok vele kezdeni, gondolom célnak megfelelne.

[ Szerkesztve ]

(#52833) imibogyo válasza Kernel (#52831) üzenetére


imibogyo
veterán

Tök jogos. Nekem is van olyan szerszámom, ami 10 Ft-ot sem ér, de mivel szökő-évente egyszer kell és lényegében működik, ezért nem veszek jobbat/drágábbat. :K

(#52834) Rivaul


Rivaul
addikt

Tavaly karácsonykor a tecsóba bosch 720w felxet 2900ft-ra árazták ki tévedésből.Elhoztam mind az ötöt ami ki volt téve. Én azt használom. Így nekem jó tapasztalatom van az olcsó gépekkel is :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#52835) mumtaz válasza Rivaul (#52834) üzenetére


mumtaz
senior tag

Akkor biztos ezért nem maradt nekem ;)

Mondjuk én egy ilyen jó bevásárlást csináltam anno asszem praktikerben egy bluetooth headsettel, amikor mindegyik baromi drága volt. Nyomatták az egyik akciót, aminek pont az utolsó napja volt és 18000Ft-ról volt lenyomva 12-re. Azonban már kiadták az új reklámújságot és pont attól a naptól volt érvényes és volt benne 10%, 15% és 20%-os kupon. Én meg rányomtam az akciós headsetre a 20%-ost és elhoztam az akciós cuccot akciós áron 9600Ft-ért.

Egy a lényeg: kisflexnél, nagyflexnél és ütvefúrónál, hogy rá kell húzni egy nylonharisnyát ott, ahol beszívja a hűtőlevegőt. Garantáltan megdobja az élettartamot, ha nem koptatja a por az alkatrészeket. Csak oda kell figyelni a rendszeres tisztításra.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#52836) cinemazealot válasza mumtaz (#52835) üzenetére


cinemazealot
addikt

Na, megint tanultam valamit, ez a harisnyás ötlet tetszik. :R

(#52837) #33253120 válasza Kernel (#52831) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1
Fater hozott haza apránként 3-4 ilyen döglött, kidobásra ítélt szörnyet. Abból lett összerakva egy. :)
Na az amennyit/amire én használom örök élet plusz két nap. :)

[ Szerkesztve ]

(#52838) Csabusman18 válasza imibogyo (#52827) üzenetére


Csabusman18
tag

Parkside (LIDL), 3 év gari. Nekem van. bírja. :C

(#52839) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

már írtam korábban, hogy szenvedek az autóm motortartó lemezével, mert zörög, amikor beremeg az autó. A felfogatását megoldottam rendesen viszont ez 2 lemezből áll és a 2 lemez találkozásánál még mindig rettenetesen zörög. Lényegében 2 egymásra csavarozott lemezről van szó, ami ki van téve az elemeknek. Hiába csavarom össze rendesen őket, zörögnek. Valszeg valaki elhagyott belőle valamit, ami miatt zörög most.

Tudtok adni tippet mivel tudnám a 2 lemez között zörgést megszüntetni.tompítani? Én valami olyasmi megoldásra gondoltam, hogy valami öntapadó gumis szalaggal / vastagabb gumis szigetelőszalaggal kitömöm őket és úgy csavarom össze őket. Erre tudtok konkrét terméket?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#52840) Gyíkac válasza McSzaby (#52839) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

FSB sziloplaszt. 1-2 pötty és szerintem elmúlna a zörgés.

(#52841) cinemazealot válasza McSzaby (#52839) üzenetére


cinemazealot
addikt

Fitnesz polifoam matracból kivágott csík, vagy egy méretben megfelelő, öntapadós Tesa ablakszigetelő gumi. Odacsavarozva. A hőállóságukról nem tudok nyilatkozni, ezért ha közel van a motorhoz ez az illesztés, lehet, hogy mást kell választani.

[ Szerkesztve ]

(#52842) Reggie0 válasza McSzaby (#52839) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem az a legjobb, ha vegig van ragasztva az eleinel. Ket ilyen egymashoz rogzitett lemez ami zorog altalaban surlodik egy kicsit a rogzitesi pontoknal. Ha nincsen jol lezarva a nyilasok felol, akkor a beszorulo nedvesseg hamar rozsdasodashoz vezet. Emiatt porozus anyagokat nem is hasznalnek, mert csak novelik a vizmegkoto kepesseget.

[ Szerkesztve ]

(#52843) Irmscher 353 válasza McSzaby (#52839) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

gumi, gumisnál kérdezz utána, hogy nincs-e neki szanaszét szakadt autóbelsője, az jó vastag, ollóval, sniccerrel vágni belőle egy csíkot s közéilleszteni hosszában, a csavarokat meg önbiztosító anyával csavarozni.

(#52844) cabriobarat válasza energy4ever (#52023) üzenetére


cabriobarat
tag

Szia! Csodálatos! ;) Nekem is volt hasonló. :R
Én egy kisebb cipőt, dorkót az összkép kedvéért raknék bele a hdd oldal és a táp közé.

(#52845) Kernel válasza McSzaby (#52839) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egy ilyen rögzítés vagy teljesen fix és akkor nyilván nem mozog, vagy gumibak valamelyik fajtájával rögzítve, minden irányba enged.

Hogy két lemez közé gumit raksz, ugyanakkor csavarral fogod össze fémesen, annak mi értelme? Ez így kicsit furcsa.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52846) cinemazealot válasza Kernel (#52845) üzenetére


cinemazealot
addikt

Értelme annyi azért lehet, hogy ha csavarral pl. 10-15 cm-enként, vagy nagyobb távolságban fogod össze a két lemezt, attól az a csavarok között még berezonálhat. Nyilván, ha 2-5 cm-enként csavaroznád össze, akkor valóban nincs értelme a guminak, hiszen akkor valószínűleg nem is kezd rezonálni (ez persze a lemez vastagságától is függ).

(#52847) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hali.

Nem volt valahol egy külön szerszámos topic itt PH!-n?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#52848) imibogyo válasza TESCO-Zsömle (#52847) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerszám vásárlás tapasztalat tanács topik ...

(bocs a hülye megfogalmazásért, de így könnyebben kereshető a jövőben) :K

[ Szerkesztve ]

(#52849) trialboj


trialboj
őstag

Nincs valami ötlet mivel tudnám kitölteni a fa markolatban a lyukat, hogy vissza tudjam csavarozni ezekre a régi székekre?

Apró ékeket szurkáltam bele, de kis használat után kihulltak a csavarral együtt. Nayobb csavar nem mehet, mert szétfeszíti az egészet. Esetleg ragasztó + fűrészpor lenne a megoldás?

Kösz

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#52850) Irmscher 353 válasza trialboj (#52849) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

én picivel odébb fúrnék lyukat neki... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.