Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53251) Reggie0 válasza ledgeri (#53249) üzenetére


Reggie0
félisten

Elegge szakszerutlen az a video. Az atvitelt meri, majd visszaverodes csillapitasra hasznalja. Amikor a kettonek nem feltetlen van sok koze egymashoz.
(Azaz annyi van, hogy a bejovo energia=visszavert energia+atmeno energia+elnyelt(aka. hove alakulo) energia).

(#53252) cinemazealot válasza gyenesmartin (#53250) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nocsak, zokni került a görkorira? :))

(#53253) #33253120 válasza cinemazealot (#53252) üzenetére


#33253120
törölt tag

:C

(#53254) gyenesmartin válasza cinemazealot (#53252) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Kelletett rá valami, hogy a lemezek ne érjenek hozzá semmihez. Na meg amúgy is csak néhány pötty ragasztó tartotta az aljához, így viszont nem fog leesni még véletlenül sem.
Az aljára kellett volna tennem egy műanyag darabot, hogyha leteszem a földre ne sérüljön meg.

(#53255) notika77 válasza trialboj (#53217) üzenetére


notika77
senior tag

Én is megszenvedtem a Philips hajnyíróm szétszedésével és 2 helyen is letörött 1-1 kis műanyag kampó. Természetesen utána már nem sikerült megfelelően összerögzíteni, körbe szigszalagozással sem, mert a távtartó lötyögött.
Szóval, csak óvatosan, ha még használni akarod!

(#53256) Barret001 válasza gyenesmartin (#53250) üzenetére


Barret001
addikt

Ez nem lesz ám sokáig ilyen,a szigetelőszalag egy élőlény,elmászik :D

(#53257) ledgeri válasza Reggie0 (#53251) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én az üres szoba tompítása miatt linkeltem, ott hallható... ha odáig is nézted...

A DIY nem a laborszintű mérésekről szól... gondolom...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#53258) Reggie0 válasza ledgeri (#53257) üzenetére


Reggie0
félisten

Vegigneztem. Hallhatonak hallhato, csak nem azt merte ki, mint amire hasznalja.

Az alapveto logika azert ne legyen mar laborszintu elvaras...

[ Szerkesztve ]

(#53259) MrDerekas válasza ledgeri (#53249) üzenetére


MrDerekas
addikt

Én dekor gumival oldottam meg. A3 mératű lapokból vágtam méretre és sziloplaszttal meg textilragasztóval ragasztottam az oldallemezek belső felére. Valamelyest tompultak a hangok, főleg a magas frekvenciájú zörejek. Az alacsony, szinte basszus közeli tartomány - talán halkabban de - jelen van. Préselt kóc szerű anyaggal szokták hangszigetelni egyébként. Valahol a fórumon olvastam is, de fejembe nem jut hol. Mondjuk az egy külföldi link volt, kicsit drágán, de akár méretre vágva is küldik. Viszont mint gány kategória. dekor gumi (kézműves boltokban), parafa lap (kézműves vagy bútor/asztalos kellék), zajfogós poliuretán(?) lap (szalagparketta/szőnyeg bolt)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53260) elfelejtette válasza MrDerekas (#53259) üzenetére


elfelejtette
veterán

Haver gépét mi is parafa lapokkal burkoltuk belülről, azóta is 24/7-ben megy, a barátnője meg panaszkodott, hogy hangosan ketyeg az óra az asztalon... A gépet az asztal alatt persze nem hallotta.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#53261) MrDerekas válasza elfelejtette (#53260) üzenetére


MrDerekas
addikt

:C Akkor a dekor gumitól "látatlanban" jobbnak ítélem :D Bár ami köcöléket zsúfoltam a gépbe, lehet nem is zajos hanem hörög szegénykém...

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53262) elfelejtette válasza MrDerekas (#53261) üzenetére


elfelejtette
veterán

Havernál az alapokat egy Enermax táp jelentette, utána került be egy passzív hűtő a procira (Scythe Ninja 2), meg a VGA-ra is (AC Accelero S1 rev. 2). Innentől kezdve a parafának a szerepe a ház merevítésének a megszilárdítása volt a 2db vinyó és a 2db DVD író miatt, az egész pedig egy CM Centurion 534-es házban lakik...

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#53263) MrDerekas válasza elfelejtette (#53262) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Az szép lehet. Itt már off :) Majd apránként átépülök én is. Egyelőre a gyakorlati haszna érdekel a gépnek ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53264) imibogyo


imibogyo
veterán

Tegnap esti barkács "munkáim"... Még nem tökéletes a gép, de majd rajta leszek az ügyön... :K

[ Szerkesztve ]

(#53265) cinemazealot válasza imibogyo (#53264) üzenetére


cinemazealot
addikt

:Y Tyűha! Gravír? Forrasztó páka? ... Jaj, várj, most olvasok vissza. Ez már a Te s.k. CNC-d? :C

(#53266) imibogyo válasza cinemazealot (#53265) üzenetére


imibogyo
veterán

Tegnap végre összeraktam az s.k. CNC marót is működőképesre (de még nem kalibrálva), de ez most az s.k. CNC lézergravírozóm (ez igazából csak úgy 30%-ban s.k., sok mindent készen vásároltam hozzá)... :B

[ Szerkesztve ]

(#53267) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Elakadtam egy kis hűtés moddinggal, tehát a lent írt szösszenet megoldására javaslatokat várok. Tehát adott egy már korábban említett router (NETGEAR WNR2000), melynek egyik oldalán forrósodó Boardcom chip lakozik. Erre tettem egy 10x10x05-ös sünit, mivel az oldallap a nyáktól kb. 7mm-re helyezkedik el, és az oldallapon lévő merevítők is bőven levesznek 1mm-t az oldaltávolságból, így épp hogy elfér a fél cm magas heatsink. Ki hogyan oldaná meg, esztétikusan a dolgot?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#53268) cinemazealot válasza imibogyo (#53266) üzenetére


cinemazealot
addikt

30%... na ja, gondoltam, hogy nem fogsz forgórészt tekercselni meg neodímiumot bányászni, hogy legyen egy szervomotorod. :)) Nagyon szép munka, le a kalappal.

(#53267) Tothgera30
Kinek mi számít esztétikusnak? Ha a működőképesség és a tűzveszély elkerülése a cél, akkor simán kivágnám a tetőt, hogy a süni kapjon levegőt. Sőt, ha a süni elég magas, akkor akár ki is lóghat a doboz síkja alól, így ha a doboz áll, a süni tüskéi által "kihozott" meleg el is áramolhat.

(#53269) ƬΛЯΛ válasza Tothgera30 (#53267) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Próbálj meg beleszerelni egy kisebb méretű bontott laptop hűtőt :K

Valami ilyesmire gondolok, talán bele is férne a házba farigcsálás nélkül :K

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#53270) Blabcsi válasza cinemazealot (#53265) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Kézzel.
:R

[ Szerkesztve ]

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#53271) imibogyo válasza Blabcsi (#53270) üzenetére


imibogyo
veterán

Már vártam, hogy bedobod, nehogy konkurencia nélkül maradjak... ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#53272) huliganboy


huliganboy
addikt

Üdv srácok!

Ennek az integrált procinak a hűtését hogy oldanátok meg? Szeretnék valami passzív hűtést, de sajnos a házikója kicsi.
ASROCK E350M1

[ Szerkesztve ]

(#53273) cinemazealot válasza Blabcsi (#53270) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ú, srácok, kezdünk nagyon OFF-olni. Hol vannak ezek a munkák a gányolástól? :C Azért ne essetek imibogyóval egymás torkának!

Van egy középsuliban volt osztálytársam, ő is nagyon sokáig foglalkozott ólomüveg gravírozással. És ami mesterművek kijöttek a keze alól... :Y

(#53274) imibogyo válasza cinemazealot (#53273) üzenetére


imibogyo
veterán

Dehogyis, nem hiába volt ott a Smiley a sor végén... ;)

(#53275) MR_Joe válasza huliganboy (#53272) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Olajba vele

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#53276) NEMO1968 válasza gyenesmartin (#53226) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ez olyan csúnya, hogy az már szép!!! :D :DD

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#53277) MrDerekas válasza huliganboy (#53272) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kereszthuzattal. Álló ventivel mondjuk nehéz. ;] Akkor olyan házat építenék neki, amiben érvényesül a kéményhatás. Vagy jó drága pénzért silent ventit venni a procira, vagy valami rohadtul nagy procihűtőt szerezni rá és nem ventillálni.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53278) Tothgera30 válasza cinemazealot (#53268) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sajnos nem tervezem még kivágni, ezt esztétikusan sem tudnám kivitelezni. Ha lenne valami sablonom kivágásra, lehet tennék rá valami nagyobb (pölö 30x30-ast) heatsinket rá.

#53269 Tara9714: Nem fér be, ez legalább 1cm magas lenne, de lehet picit több is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#53279) gyenesmartin válasza NEMO1968 (#53276) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Köszönöm.
Szigetelőszalag helyett valami jobb ötlet?

(#53280) Aladaar


Aladaar
tag

egy ingatlanhirdetésben láttam, nem saját kép, a csillárt kell nézni.
praktikusságban, és ár-érték arányban nehezen überelhető.

(#53281) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Adott egy laptop, aminek a fedlapjáról levált a zsanér rögzítése az egyik oldalon. Ez a rögzítő tulajdonképpen egy fémből és műanyagból álló lemez, amit talán műanyaghegesztéssel, vagy más ragasztás- és csarozás-mentés módon rögzítettek a fedlap belsejéhez. Tekintve, hogy cserealkatrész (még a használt is) a gép értékének jó részét kiteszi, így marad a barkács.

Arra gondoltam, hogy egyrészt odaragasztom, másrészt oda is csavarozom. Úgy sejtem, hogy nincs olyan ragasztó, ami olyan terhelést egymagában kibírna, mint egy zsanér nyitása-csukása. A csavarozással viszont gondban vagyok. Vagy menetet kéne vágni ebbe a rögzítőbe, vagy csak átfúrni és anyás csavarral átfogni.

Szóval: Milyen ragasztót tudtok ajánlani? Létezik ilyen apró csavarhoz való menetvágó? Hol tudok apró anyát/anyás csavart venni? Laptophoz való csavarom vagy egy rakat.

[ Szerkesztve ]

(#53282) #33253120 válasza megema (#53281) üzenetére


#33253120
törölt tag

Létezik olyan kicsi menetfúró.
Ragasztóból valami közepes árú loctite pillanat jut eszembe, mert bár jó lenne ide akár a Palmatex is, de nem hiszem, hogy a kötési nyomást ki lehet alakítani olyan kis felületen.
Csavart a csavarboltban adnak. De amikor led hűtőcsillag lefogatásához vettünk 1.5-es csavart anyával akkor azt mondták, hogy rendelős, és el kell vinnünk minimum 100 darabot.

[ Szerkesztve ]

(#53283) Blabcsi válasza imibogyo (#53271) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Naná! :D

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#53284) imibogyo válasza huliganboy (#53272) üzenetére


imibogyo
veterán

Pontos méretek nélkül nehéz. Mekkora az a "házikója kicsi". Belső méretre lenne szükség, amekkora hely rendelkezésre áll (ha lehet mm-ben) és akkor lehetne alternatív borda után kutatni (vagy gyártani egyet).

Én első körben a meglévő kis bordát kicserélném egy nagyobb példányra. Ha egy ilyen egy J1900-al elbír, akkor szerintem az E350-el is. Van belőlük több féle méretű is természetesen (ehhez kellene tudnunk a méreteket).

Meg lehet azt is oldani, hogy kiviszed a hűtést a házból egy ilyen hőcsöves hűtéssel (mondjuk a gépház mögé, vagy felfelé) és akkor nem probléma a ház mérete. A hőcsövekkel elég sok lehetőséged lenne kis házban is, de erről szab.tam sokkal-sokkal részletesebb felvilágosítást tudna adni, nagyon sok sikeres csináld magad tapasztalattal rendelkezik a témában...

Harmadik alternatívaként (és én ezt választanám ;] :P ), felkapsz egy sarokcsiszolót és raksz a lapra egy baromi nagy bordát ami megfelelően kilóg a házból. Egyrészt egész szépre ki lehet vitelezni, másrészt DIY házzal sem a világvége megoldani. Na ezek bármelyike tökéletesen ON-Topik lenne. :DDD

Én is passzív gépet nyúzok egyébként, ami ráadásul 100%-ban passzív (Celeron G1820 + GTX 750Ti + 220W tápegység), bár most már másik házban van (ez ugye ahogy a képeken is látszik nem dVGA-s rendszernek készült).

[ Szerkesztve ]

(#53285) megema válasza #33253120 (#53282) üzenetére


megema
őstag

Köszi szépen!

Mondjuk egy Obiban is lehet kapni kis menetfúrót? Maga a rögzítő egy kb. 5x1 centis darab, ha csipeszekkel oda tudom fogni normálisan, akkor jó a Palmatex is, vagy nagyobb nyomásra van szükség? Közben találtam megfelelő méretű, önmetsző csavart. Ezek normálisan használhatóak? Mert akkor felesleges lenne menetvágót venni.

(#53286) imibogyo válasza megema (#53285) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze ezek is jók lehetnek én is nagyon sok helyen használok önmetszős csavarokat fémhez. De ha valamikor felém jársz a közeljövőben (Örkény) nálam is ki tudjuk fúrni, meg egy M3-as menetet belevágni. Bár igazából az útiköltség annyi lenne, mint egy készlet csavar, vagy egy M3-as menetmetsző. :B

(#53287) Barret001 válasza Tothgera30 (#53278) üzenetére


Barret001
addikt

A hűtés hőelvonás elvén működik.
Ha a megtermelt hő a házon belül marad,nem beszélhetünk hűtésről.
Rakhatsz rá bármilyen bordát,ha a belső 60 fokos levegővel akarod hűteni...

(#53288) Barret001 válasza megema (#53281) üzenetére


Barret001
addikt

Nem kötelező csavarozni,több variáció létezik szegecselésre is!
Van még 2mm-es popszegecs is,az meg elfér szinte bárhol.

(#53289) imibogyo válasza Aladaar (#53280) üzenetére


imibogyo
veterán

Praktikussága OK. De ár/érték arány??? Hát ha van az embernek elfekvőben 5 egyforma ilyen lámpa még az is OK lehet, de egy ilyen darabja 5-8.000 Ft között mozog és kell belőle 5 darab, az már máris minimum 25.000 Ft és akkor a csavarokról és egyéb kellékekről nem is beszéltünk (már akinek nincs otthon). Miközben egy 5-ös spotlámpa 12.000 Ft körül mozog. Szóval jópofa meg minden és abszolút topik-on, de azért jó ár/érték arányról (ha nincs kéznél) szerintem nem beszélhetünk. :N

[ Szerkesztve ]

(#53290) #33253120 válasza imibogyo (#53289) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ár/értékarányban verhetetlen ha mondjuk irodai selejtezésből adódóan ingyen van. Szerintem ez is valahogyan így keletkezhetett.

(#53291) Ribi válasza imibogyo (#53289) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez az ikeás lámpa, 3k. Csak azért tudom mert vettem ilyet :) 5db m5 csavar azért van vagy 200Ft :)
Szerintem ötletes.
Azért árába az egyediséget is bele kell venni. Amikor megnézel egy normálisan kinéző lámpát és 50-60k, akkor ez a barkács lámpa kicsit se drága.

(#53292) huliganboy válasza imibogyo (#53284) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia

A mérete a házikónak:

64*295*270mm(W*H*D)

A házon kívüli pont ez ami tetszik, de ilyet hol lehet venni olcsóbban mert sehol nem találtam :( Esetleg egy notebookhűtő?

Jó lenne a toronyhűtő is de egyszerűen nincs hely hogy oda tudjam csavarozni... :W

Köszönöm a részletes megoldás javaslatot.

(#53293) imibogyo válasza #33253120 (#53290) üzenetére


imibogyo
veterán

Ugyanezt mondtam én is. ;)

(#53291) Ribi:
Szerintem ötletes.
Sehol sem mondtam az ellenkezőjét. :N

Azért árába az egyediséget is bele kell venni.
Ha az egyediséget ár/érték arány szempontként hozod fel (és mivel ár/érték arányról beszélgetünk, így gondolom, hogy igen), akkor szerintem meg pont hogy nem. Soha nincs valós ár/érték arány ilyen tulajdonsággal, mivel nincs mihez hasonlítani, ettől egyedi. De mivel ő felhozta ezt ezért reagáltam rá. Mivel az 5-ös spot is ugyanúgy tökéletesen ellátja "az 5 irányba, állíthatóan jól világítás" feladatkörét (ő hozta fel a praktikusságot, ugye), így ha már erőszakoljuk az ár/érték arányt, akkor az igenis elég gyenge, mert mondjuk még a te áraiddal is számolva mondjuk 15000-ből hozza ezt ki, míg az 5-ös spot mondjuk 12000-ből meg van. ;)

Az, hogy amúgy az egyedi dolgok sokkal többet is érhetnek, mint a bolti tiszta sor, csak éppen az nem ár/érték arányban mutatkozik meg, hanem csak az árban. Egy egyedi festésű LaFerrari kerülhet 10x többe egy "mezei pirosnál", attól még ha máshoz nem nyúltak az ár/érték arányban a piros fog győzni (és ettől még továbbra is lehet az egyedi festésűt venném, mert nekem megér annyit)...

Amikor megnézel egy normálisan kinéző lámpát és 50-60k, akkor ez a barkács lámpa kicsit se drága.
Na ez innentől válik baromi szubjektívvé, mert mondjuk nekem nem kell elköltenem 50-60k-t, hogy egy jól kinéző lámpát találjak (az említett 12k-s krómozva például nagyon tetszik, bár én magamnak szoktam a lámpáimat is készíteni), akkor miről beszélünk? Ár/érték arányt nem elvont dolgokra vonatkoztatunk, hanem mérhető, pontosan minősíthető, számszerűsíthető dolgokra. Lámpa esetében ezek mondjuk lehetnek a világító testek száma, a fényerő, a felhasznált anyagok és minőségük (fém vs. műanyag stb.), állíthatóság, ár.

Ebből lehet azt mondani, hogy mondjuk két lámpa esetében:
"A" lámpa : 5 világító test, minden irányban állíthatóság, 2000 lumen fényerő, 15.000 Ft
"B" lámpa : 5 világító test, minden irányban állíthatóság, 2000 lumen fényerő, 12.000 Ft

Akkor a B-nek jobb az ár/érték aránya. De ettől még simán lehet, hogy az A jobban tetszik, de mivel ez szubjektív, ezért nem mérvadó. Nekem is tetszik a DIY, ez az alkotás is nagyon jó, de ha csak nincs minden kéznél (szerzed, lopod, kapod), akkor jó ár/érték arányról szerintem nem beszélhetünk. Pedig hidd el én is nagyon DIY párti vagyok és becsülöm a barkácsmunkát, magam is rengeteg egyedi dolgot készítek... :K

[ Szerkesztve ]

(#53294) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy ledes "harmadik kezet". Viszont nem volt szimpi, hogy ceruza elemmel megy a led. Mivel van itthon vagy 100db 3W ledem, kicseréltem arra, és kapott a ceruzaelem helyett egy 18650 akksit. Sajnos akárhogy próbáltam, pont nem fért el benne, meg így cserélni is könnyebb, úgyhogy kívülre került. :)




Most már éjjeli lámpa funkciója is lehet :DD

[ Szerkesztve ]

(#53295) Aladaar válasza imibogyo (#53293) üzenetére


Aladaar
tag

Ilyen hatalmas méretű csillárt nemigen találsz, de ha igen, azt 100+ áron adják. Még bolti lámpákból összerakva is remek ár/érték arányt hoz. Nem beszélve az állíthatóságáról. A több irányból világító lámpák miatt egyenletesebb, szórtabb fényt ad, mint egy 5 lámpás spot.

(#53296) imibogyo válasza Aladaar (#53295) üzenetére


imibogyo
veterán

Ahogy gondolod. Szabad országban élünk... :K

(#53297) Sokimm válasza imibogyo (#53296) üzenetére


Sokimm
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy kinek milyen tapasztalata van az olcsó (25.000) einhell (vagy bármilyen más) állványos fúrókkal? Szeretnék egyet itthonra, hogy drótkorongozzak, meg néha fúrjak vele, de nem tudom, hogy milyen a tartóssága. Gányolni kell hozzá, hogy stabil (új csapágyak, ékszíj csere, motor csere) legyen, vagy használható amúgy is, ahogy van?

Esetleg vegyek drágábbat? Hogy látjátok?

(a topic tartalma abban érintett, hogy vajon mókolni kell hozzá, vagy stabil maradhat a gyári állapotában is?)

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

(#53298) imibogyo válasza Sokimm (#53297) üzenetére


imibogyo
veterán

A legkisebb Einhell BT-BD 401 verzióját használtam 1 évig, nem volt vele bajom, főleg ha az ember nem akarja extrém precíz (1 mm-es lyukak fúrása 100-as nagyságrendben), vagy komoly terhelést adó (acél fúrás egész nap) munkákra használni akkor elégedett lehet vele ennyi pénzért. A nagyobbik verziók közül soknak lötyögött a szára már 1-2 centis kiengedéskor is. Legjobb ha meg tudod tapizni valahol a kiszemelt gépet és meg tudod nézni a kottyanását (OBI, Praktiker stb...).

A mostani gépem azért már sokkal-sokkal jobb minden téren, pedig még ez is bőven budget kategória (60+k)... ;)

[ Szerkesztve ]

(#53299) Blabcsi válasza imibogyo (#53298) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Egyemmeg, de cuki fűrésze van nekije. :O

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#53300) imibogyo válasza Blabcsi (#53299) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem rossz gép, de az elővágós Bosch dekopírommal és egy pár milliméter széles lappal majdnem ugyanolyan szépen és szűken vágok (azokban a munkákban amikre én használom a gépeimet), miközben jóval gyorsabb vele a munka. Az is igaz viszont, hogy én nem szoktam tipikus erre a gépre jellemző munkákat végezni rajta, ahol kijönne úgy igazán a gép előnye a sok szűk forduló miatt. Ettől függetlenül kis elemeknél, nagyon-nagyon hasznos, mert befogom egy szorítóba az elemet és látom is, hogy mit csinálok, nem csak úgy érzésből dolgozom. :K

Mondjuk most a legnagyobb bajom az, hogy kezd nagyon szűkös lenni a műhelyem, pedig még rengeteg szerszámot át sem tudtam hozni faterom műhelyéből (eszterga, vastagoló gyalu, összerakó asztal stb...). Mióta megszületett a második pici, azóta még elpakolgatni sem volt nagyon időm, ezért van ekkora káosz. Remélem az új házban már nem lesz ilyen gond. Ha sikerül 100+ nm lesz az új műhely. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.