Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53851) AxBattler válasza gerrrrry (#53850) üzenetére


AxBattler
félisten

Perfekt. :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53852) alcsa válasza gerrrrry (#53850) üzenetére


alcsa
senior tag

Szép munka, grat!

(#53853) Beretvás válasza gerrrrry (#53850) üzenetére


Beretvás
addikt

és rámerted kötni? bátor..:DDD

(#53854) SüdiLaller válasza Beretvás (#53849) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Hitetlen ! :-D
Kár hogy nem vettem videóra before-after.

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#53855) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Egy all-in-one gép összerakásán gondolkodom, de van két problémám.

1, Jól látható, hogy a kasztni elég sűrűn rácsozott, viszont porszűrő sehol.
Filtert még csak-csak be tudnék szerezni, és méretre vágnám, de hogyan tudnám azt a műanyag házba rögzíteni?

2, Másik linken megfigyelhető a két alulra beépített hangszóró, és a lefogatásuk.
Vajon ezt a későbbiekben le tudom cserélni hasonló méretben valami értelmesebb megoldásra?
Persze audiofil topikban is érdeklődöm majd...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53856) cinemazealot válasza AxBattler (#53855) üzenetére


cinemazealot
addikt

Sorstárs! :D Jól látom, hogy Te VGA kártyával is tervezel?

(#53857) AxBattler válasza cinemazealot (#53856) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, egy alsó/középkategóriás VGA mindenképpen kelleni fog bele.
Egyébként nem Csájnából rendelném, itthon is kapható GABA címkével.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53858) Laccoss válasza AxBattler (#53855) üzenetére


Laccoss
addikt

Szia!

1. Meleg ragasztó a perforált részek belső szélére, vagy kis fémlapot ráragasztasz a perforáció sarkaira, és úgy mágneses porvédő (bár az alkatrészek közelsége miatt lehet nem kellene ilyen). Mivel lyukasztott a hátulja, akár csavarral is lehetne rögzíteni a porvédőt (attól függően milyen anyagból van, de ha van egy kis tartása a csavar is megfogja)

2. Elég kevés ott a hely, hogy esetleg egy jobb hangszórót bele tudj rakni, persze ha méretben találsz megfelelőt megoldható, de jobb ötletnek tűnik egy kis hangszóró rögzítése magára a monitor hátuljára/aljára.

Igazából magában az all in one gépben semmi extra nincs, ha jelenleg van monitorod, és azon van VESA rögzítési lehetőség, arra rögzíthetsz egy fémlapot, rádobod az alaplapot, meg a többi hardvert, befeded valamilyen műanyag vagy fémből készült fedlappal, és már készen is van.

[ Szerkesztve ]

(#53859) AxBattler válasza Laccoss (#53858) üzenetére


AxBattler
félisten

1. Mármint a hagyományos, "ragasztópisztolyos" megoldás? Működhet, viszont kivenni nem tudom tisztításra.
Mágneses porvédőt inkább passzolnám, ahogy a csavart is: ezek a kasztnik repednek, mint állat.

Amire gondoltam: beragasztok néhány fémlapot, aztán mágneses rögzítőkkel odafogatom a beleszabott szűrőlapokat. A szabálytalan, rendhagyó formájú, nehezen burkolható oldallapokra meg lehet, hogy valami tömör műanyag lapot ragasztok belülről, fixen.

2. Dell AX510-, AC511-hez hasonlóan? Köszi, de azt inkább nem, beépített kellene. Majd utánajárok, hogy létezik-e valami jobb, hasonló méretben? Persze ehhez előbb le kellene mérnem a méretét.
Meg az is kérdés, hogy így működni fog-e az alaplapi Audio csatira kötve?

Annyira DIY nem akarok lenni, hogy magam vágjak házat. Nem is tudnék.
Ha lenne készen kapható, normális méretű VESA-s ház, lehet hogy azt venném.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53860) Laccoss válasza AxBattler (#53859) üzenetére


Laccoss
addikt

1. Igen, ragasztópisztolyos megoldásra. Ha csak annyi a gond, egy műanyag sínt rögzítesz és abba húzod be a porvédőt. Vagy van ilyen ragasztó gyurma, ami eltávolítható könnyedén, viszont tartása is van. Porvédőnek szinte semmi súlya, szóval...

Amit írtál fémlapos megoldás az hasonló ahhoz, amit én is írtam, csak én alapból mágneses porvédőben gondolkoztam.

2. Eléggé ocsmány a dell-es megoldás. Konkrétan kisebb fajta hangfalak rögzítésére gondoltam a képernyő káva alá, vagy a monitor mögé. A kérdés igazából az, hogy mennyire leszel megelégedve a hangzással, mi fér oda, megéri e cserélni a beépített hangszórót.

(#53861) #10034944 válasza AxBattler (#53859) üzenetére


#10034944
törölt tag

Az attól függ hogy mekkora teljesítményre van szükséged, itx méretben vannak gyári megoldások vesa foglalathoz. Beírod googliba hogy vesa itx case és van bőven találat.
Szerk amibe vgat-is lehet már nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#53862) AxBattler válasza Laccoss (#53860) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, a gyurma+sín jó ötlet!

(#53861) Karesz85
VESA-sból még nem láttam dGPU-st, ráadásul valami szabványos táp kellene, nem paneltápos.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53863) #10034944 válasza AxBattler (#53862) üzenetére


#10034944
törölt tag

Ezt véletlenül találtam. [link]
2. hsz Warning: Spoiler! (Click to show) Ötletnek vagy elrettentésnek.

(#53864) AxBattler válasza #10034944 (#53863) üzenetére


AxBattler
félisten

Teljesen jó megoldás, én azonban nem értek ennyire a moddinghoz, szóval marad a gyári AIO rendszer.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53865) #10034944 válasza AxBattler (#53864) üzenetére


#10034944
törölt tag

Ok. Majd rakj fel képeket, hogy mennyire szerelhető, meg mennyire melegszik.

(#53866) hardline


hardline
senior tag

Üdv!
Plexi laphoz keresnék rögzítőt PC-hez. Láttam egy videót, amiben elég jól meg van oldva a dolog.
Találkozott már valaki ilyennel? Mi ennek a becses neve? Hasonló bizbaszt tudna valaki linkelni ebayről vagy aliról?


(#53867) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Főnököm egyik munkagépe..
Nem merek hozzànyúlni :D

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#53868) elfelejtette válasza Pokesz007 (#53867) üzenetére


elfelejtette
veterán

A port leszámítva egészen szemrevaló gány. :DD
Egyébként is olyan unalmas már mindent csavarral rögzíteni... :Y

(#53863) Karesz85: Ezt hívják ugye okostévének, vagy nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#53869) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, ha nem, akkor igazítsatok útba. Költözünk, és a következő házban (sorház) lesz egy közös falam a szomszéddal. Szeretek zenét hallgatni, játszani, filmet nézni, és hát az 5.1-es rendszer elég szépen szól. Itthon is a falakon nagyon átment a mélynyomó basszusa, rezgése, de itthon csak a család többi tagjával kellett harcolnom, nem pedig szomszéddal. A baj nem a hangerővel van, maga a rendszer nem annyira hangos, hiába veszem halkra, a mélynyomó basszusa nagyon átmegy. Szóval a következő szobám szomszéddal közös falát szeretném lehangszigetelni. Ebben tudnátok segíteni? Mennyiből jön ki, mit várhatok tőle, mi ennek a menete, konkrét típus stb? Esetleg van valami házilagos megoldás, bármi, ami segítene a hangokat a szobámon belül tartani?
Előre is köszi! :)

(#53870) Pokesz007 válasza elfelejtette (#53868) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Én mikor megláttam sokkot kaptam ,szó szerint :)

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#53871) shteer válasza balazska92 (#53869) üzenetére


shteer
titán

inkább itt

..szerintem jónak tűnik

(#53872) Sokimm válasza balazska92 (#53869) üzenetére


Sokimm
senior tag

Ha a mélyet valami puha alapra helyezed (gumi), és a fejed alá teszed (erős költői túlzással) (vagy a fotel mögé, ahol ülsz) (hogy alacsony üzemi szinten is halld, de más ne nagyon hallja), akkor esetleg tompíthatsz a "káros" tényezőn, de amúgy nem tudom... :\
Az egész szobát leszigetelni elég drága lenne. Mert ahol a mély rezonanciája beütközik a jól vezető betonba (padló / fal), ott az átviszi a rezgést...
Ha az egész szobát körbevonod vastag függöny anyaggal, a faltól 3 centire kb, akkor az sokat nyel, de a padló még akkor is vezet. (márpedig a mély a padlón csücsül általában)

szerk: Ha tojástartóval kibéleled a szobád (szándékot mutass rá, hogy gányolni akarsz), akkor esetleg nem szólnának, hogy rossz topicba írtál, szóval szerintem maradhat a téma! :D
Látom benned a barkácsoló kedvet! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53873) Figlár válasza Pokesz007 (#53867) üzenetére


Figlár
csendes tag

Ez elég egyedi stílus. :)) Csak az a ventilátor, ott a sarokban, az meg mit hűt? :D

(#53874) balazska92


balazska92
senior tag

Értem, köszönöm. Akkor a másik topikban érdeklődök tovább. :)

(#53875) bubi92


bubi92
őstag

Sziasztok

Egy illyen kábelt szeretnék meghosszabbítani:

Mint látszik elég vastag maga a kábel, viszont elég kis helyen kellene elférnie.
Szerintetek mi lenne a legjobb mód erre?
Forrasztás sajnos nem bizonyult valami tartósnak, a kábel vastagságából és az én forrasztási tudásom hiányosságaiból adódóan.

[ Szerkesztve ]

(#53876) Pokesz007 válasza Figlár (#53873) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Megnéztem szívja kifele a poros cicákat,meg a meleg levegőt :D Csak a pók mégis bement :D

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#53877) Kernel válasza bubi92 (#53875) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pedig a csavaros vagy egyéb kötések csak több helyet foglalnak, a forrasztáshoz képest.

XT60 csatlakozó rendelhető önmagában is, toldás nélkül jobb lenne felrakni. Esetleg itt látszik egy toldási eljárás, ahol a vékony kivitelre törekszik, forrasztással:

https://youtu.be/aoD2aUvnQXg?t=92

Gyantával próbálj rásegíteni, hogy jobban fusson az ón. Főleg, ha valami rosszabb fajtát használsz (ólommentes, kevés gyantával), az is lehet gond.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#53878) Atomantiii válasza bubi92 (#53875) üzenetére


Atomantiii
őstag

Szigeteletlen érvéghüvely + zsugorcső. Csak ahhoz fogó is kell amivel rányomod az érvéghüvelyt a kábelra.

Vagy van pl szigetelt toldóhüvely is, de ahhoz is fogó kell.

Vagy Wago vezetékösszekötő, csak mint írtad,nem sok helyed van.

[ Szerkesztve ]

(#53879) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

Szerintetek ez a flex mennyire éri meg?
Nekem jó ajánlatnak tűnik.
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#53880) #21346560 válasza kano (#53879) üzenetére


#21346560
törölt tag

Rossz a link! Ez nem flex! Ez sarokcsiszoló! ;]

Ez pl. FLEX! :)

[ Szerkesztve ]

(#53881) #33253120 válasza #21346560 (#53880) üzenetére


#33253120
törölt tag

:D
Tipikus.... :D

Akkor én is kérdezek.
Ma vettem egy Hitachi DS12DVF3 akkus gépet. Bent a cégnél jó pár éve használunk több ilyet. A képességei jók, ház köré, meg barkácsolni overkill szerintem. Tippeltek árat? Új, dobozos, garos.

(#53882) gerleimarci válasza #33253120 (#53881) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Olyan 25000 körül lehetett.

(#53883) cinemazealot válasza #33253120 (#53881) üzenetére


cinemazealot
addikt

Árukeresőn a legolcsóbb webshop 20900 Ft-ért adja, de a csomagban van lámpa meg bitkészlet. Kérdés, hogy erről a pakkról beszélünk, vagy csak a gép+akkuról? Mert ha előbbit sikerült megcsípted 10 eFt-ért, akkor nagyon utállak! :P Ha utóbbit, akkor csak kicsit. :D

(#53884) #33253120 válasza cinemazealot (#53883) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ugyanaz, és 16... Szóval majdnem félig utálhatsz. :)

(#53885) Satyricon


Satyricon
addikt

A párom vasárnap reggeli kreatívkodása

Mivel szemöldökszedéskor a tükör nem állt meg magától a kellő pozícióban, emiatt úgy döntött, belövi pontosan a neki tetsző dőlésszögbe. Érdemes szempillantást vetni a gyufásdobozra is! :DDD

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#53886) Pete55555


Pete55555
Topikgazda

Na, ma gányolatam egy keveset.

Kellett egy 8 pin EPS hosszabbító, viszont jó lett volna full fekete kábelekkel, de az nem volt e-bay-en, így rendeltem két ilyet.

A többit a képeken: KÉP1 KÉP2

És a végeredmény:

Sajnos a fekete és sárga vezetéknél is 1-1 pin beleszakadt, a feketét összeforrasztottam, és szépen bedugtam a helyére, a sárga valamiért nem akart belemenni, de mivel az most nem kell, így nem foglalkozok vele.

Illetve a speciális egyedi gyártású pin kiszedő:

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#53887) cinemazealot válasza Pete55555 (#53886) üzenetére


cinemazealot
addikt

és (#53885) Satyricon, ez egy kreatív vasárnap! :C

(#53888) #33253120 válasza Pete55555 (#53886) üzenetére


#33253120
törölt tag

Pin kiszedőnek én az elzett zárbetétekhez adott nyelvfordító tüskét használok.
Nagyon hasznos akármilyen "csak beledugom" jellegű aljzatnál is. (Fénycsőelőtét, E27 foglalat, stb. )
Van minden ládámban legalább 1db.

(#53889) Samus


Samus
addikt

Külső-belső hőmérőt szeretnék az autóba, háttérvilágítással. Van köztetek valaki, aki barkácsolt már ilyet az autójába? Elsősorban olyan megoldás érdekelne, ami be van építve.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#53890) cinemazealot válasza Samus (#53889) üzenetére


cinemazealot
addikt

Tessék. :) Csak esztétikusan kell beszerelni.

(#53891) Samus válasza cinemazealot (#53890) üzenetére


Samus
addikt

Ilyenem volt, egy kalap kaki. A feszültségmérő ugrál, mert másodpercenként legalább kétszer vesz mintát. A hőmérő megközelítőleg sem pontos, és a változásra is igencsak lomhán reagál. Ja, és a kijelzőt szemből kell nézni, különben inverz lesz. Betekintési szögről nem nagyon beszélhetünk.

Azért tettem fel a kérdést, mert már beépített megoldások érdekelnének.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#53892) cinemazealot válasza Samus (#53891) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hupsz... :B Pedig úgy megörültem neki, majdnem rendeltem is egyet magamnak.

(#53893) SchumiBácsi válasza Samus (#53891) üzenetére

Nekem ilyen verzió van a traktorban és hát valóban érthetetlen hogy mi a tökömért vesz 2-3 mintát a feszmérő rész mert 1minta is elég lenne mp-enként. Cserébe kevesebb mintát vesz a hőfok rész de részemről ez nem para, meg annyira jó hogy tudjam reggelente hogy akkor most indul vagy nem indul ;]

A betekintési szögek igen problémásak és függnek az elem töltöttségétől meg a hőmérséklettől, 40fok felett hatványozottan romlik. Világítás jobb oldalról balra haladva sötétedik kissé de ez a legkisebb gond, a feszmérőt átgondolhatnák, meg a &clock közzé is tehetnének egy szóközt :D

Aztán újra nézve ezt a képet feltűnt hogy az esőcseppekben Magyar nemzeti színek rajzolódtak ki :DDD

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#53894) imibogyo


imibogyo
veterán

Na végre én is gányoltam egy kicsit... A Twingo kilincse reggel a kezemben maradt és mivel sajnáltam rá 4500 Ft-ot, ezért inkább megjavítottam magamnak. Most a házvásárlás/felújítás miatt minden forint számít...

Kifúrtam a forgórészt és 5mm-es menetes szárakat nyomtam a furatokba (2 darabot). Ezután az egyiket elhajlítottam jó 1 centiméterre, majd összefogtam őket szorítóval, hogy feszüljenek a furatokban. Majd adtam az egésznek izomból hegesztővel, így a menetes szárak tövénél megolvadt egy kicsit a műanyag és szépen ráolvadt a menetes szárakra (ragasztás pipa). Végül az egészre a CBR-ről kimaradt benzincsövet húztam rá és méretre vágtam. Maga a kilincs-ház is megrepedt, de erre nem fordítottam külön energiát, egy nagyobb alátéttel raktam vissza és kész...

Végre megtörténtek az előkészületek a karburátor-szinkronizáló-alkalmatosság megépítéséhez is. Meg vannak a csövek, a toldók, a faanyag és még a fehér festék is.

(#53895) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni?
Melyik sarokcsiszolót vegyem :
- Aldis 1200w 8k
- Skil 1050AA 2200w 17k?
Köszönöm.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#53896) imibogyo válasza kano (#53895) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát ha már ilyen széles a büdzsé, akkor én a jövőbeli alkatrész utánpótlás miatt mindenképp a Skil-t venném a kettő közül. De igazából azt a pici 5k-t még összeszedném és vennék 22k-ért egy Bosch-t, még ha csak zöld Bosch is (én akcióban 19.500 Ft-ért vettem, lehet most is van akcióban valahol, de most nincs időm keresgetni)... ;)

(#53897) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,

Van egy ősrégi A4tech 5.1 hangrendszerem, ami az alacsony elvárásaimnak tökéletesen megfelelt, eddig, viszont pár hete elkezdett halk de azért hallható módon pattogó zajt hallatni ha teljesen csend van. Persze adja akkor is ha zenét hallgatok, csak olyankor nem hallatszik. Ezt onnan tudom hogy ha valami beszélgetést hallgatok és közel teszem a fülemhez akkor hallani.

Nem csak 1 hangszoró, hanem az összes ezt csinálja, szóval valószínű hogy elévülési probléma lesz, de gondoltam azért megkérdezem, hátha van rá valami megoldás.

Köszönöm a segítsget

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#53898) #10034944 válasza kano (#53895) üzenetére


#10034944
törölt tag

Pénteken több üzletben is lesz akció ha nem életbevágó megvárnám, hátha szerencséd lesz.

(#53899) gerleimarci válasza trialboj (#53897) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Valószínűleg egy kiszáradt kondi lesz a bűnös.

(#53900) kano válasza #10034944 (#53898) üzenetére


kano
nagyúr

Igazad van, köszi.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.