Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53701) Tegla80


Tegla80
addikt

Sziasztok.
Felre ment az alap hsz,ezert linkelem. :B

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#53702) NEMO1968 válasza Tegla80 (#53701) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Elég a távot tuningolni, a gépre nem kell plusz antenna.
Más kérdés, hogy mekkora az a drón, mert ezeket a távokat azért úgy tervezik, hogy ha a maximális hatótávig reptetsz, akkor már nem is látod szinte a gépet sem magasságban,sem távolságban.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#53703) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok.

Szeretnék egy mini itx-es pc-házat összerakni bútorlapból. Vajon a bútorlapszabászatokban foglalkoznak ilyen kis méretű darabok vágásával?
200mm*300mm körüli alapterületű lenne. De ki kellene vágni az i/o shild helyét, két ventillátort, táp szellőző...

Másik kérdés: Milyen formában kell nekik odaadnom a tervet?
Szerintetek várhatóan mekkora összeg lesz? gondolom nekem nem m^2 árat fogják számítani a sok vágás miatt.
Igen, majd megkérdezem egy konkrét üzletben is, de még egyenlőre csak ötlet állapotnál tartok.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#53704) Tegla80 válasza NEMO1968 (#53702) üzenetére


Tegla80
addikt

Koszonom valaszod. :R
Akkor csak a tavot csinalom meg es majd kiderul.... viszont a masik topikban is kaptam egy valaszt ami az antenna veteli iranyat erinti. (32cm korul van a gep szelessege es hossza is a propeller vegeket merve. Sztem jol lathato mar ez meret tavolabb is.)

"Valahol a középhullámú rádió antennáknál még nagyjából igaz volt, hogy minél hosszabb, annál jobb. A GHz-es frekvencián gyárilag optimálisra hangolt antennakör (kapacitás, induktivitás) a valószínű. Nagyobb nyereségű antenna = kisebb térszögben sugárzás. A WiFi antennák sugárzási szöge a kis botocskára merőleges síkban csökken. ("Palacsinta" sugárzási diagram) Vagyis még az antennára merőleges síkkal kell "célozgatnod" a drónodat. Aztán vagy találsz, vagy nem. (Remélem nem engem találsz el a drónoddal... - Nem túl régen, Őcsényben egy repülőnapon volt egy nagyon csúnya személyi sérüléseket okozott egy irányíthatatlanná vált drón! Ne teszteld az irányíthatóság határát ! Elég neked a szél is.)"

Most akkor e szerint xarabb lesz majd bizonyos helyeken(pl a fejem felett lebegesnel) a gep iranyitasa ha felrakom ra az antennat? Mert En azt gondoltam,h azt a 4cm spagot megnovelve pont,h erosebb/jobb lesz es igy nagyobb is a hatotav.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#53705) NEMO1968 válasza Tegla80 (#53704) üzenetére


NEMO1968
őstag

Igen, ebben lehet valami.
A modellezőknél is alapszabály, (pedig ők a gyárilag hangolt távokkal reptetnek) hogy a fejünk fölé nem engedjük a gépet.
Szerintem a gyárilag hangolt antennához ne nyúlj,inkább kérj meg egy rádióamatőrt,nézzen rá a távodra, mert szeretnéd az adóteljesítményét pl. 1 W-ról mondjuk 3W-ra,(ezzel a hatótávot) megemelni.
Ő tudja, mit kell nézni, és lehetséges-e egyáltalán.
Arra figyelned kell, hogy ha ez sikerül,az nagyobb energifogyasztással jár,a megszokottnál sokkal előbb lemerülhetnek az elemeid, és az ugyanolyan veszélyes lehet, mint a megpiszkált antennás táv.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#53706) NEMO1968 válasza Tegla80 (#53704) üzenetére


NEMO1968
őstag

Van néhány fórum ahol ezel foglalkoznak.
[link]

Készülj fel, hogy nem egyszerű, és több helyen említik, hogy veszélyes is lehet.
"RC adók hatótáv növelése" a gúggliban is ad pár találatot.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#53707) Tegla80 válasza NEMO1968 (#53706) üzenetére


Tegla80
addikt

Koszi.
Nezelodtem neten En is,de gonoltam inkabb itt kerdezek mert En olyan melyen nem akarok foglalkozni vele......plusz nekem csak egy eldobhato kategorias tavom/gepem van,mig sokan tobb szazezres gepeket hajtanak,moddolnak ami messze mas lehet.
Szoval hetvegen ratakolom az antennat azt kiderul rontottam vagy javitottam rajta.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#53708) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Adott egy alphacool márkájú vizpumpa tető, ami plexiből van. Az a gond, hogy a megmunkálás miatt egy két helyen bemattult a felülete, amit fényes, átláthatóvá akarok tenni.

A kérdés: mivel lehetne ezt a felületet fényes átláthatóvá tenni? Attól tartok, ha melegítem, eltorzul az egész, elfolyik, túlságosan meglágyul az anyag.

Kép a plexi tetőről:

Szerk: csak a négyzet közepén lévő kör alakú bemélyedést akarom átlátszóvá tenni!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#53709) Beretvás válasza Satyricon (#53708) üzenetére


Beretvás
addikt

szia. volt egy vidi amiben a csávo plexi darabokat polirozott de ezt szerintem nem lehet.. :(

meg is van itt a log.

[ Szerkesztve ]

(#53710) Satyricon válasza Beretvás (#53709) üzenetére


Satyricon
addikt

Sikerult kipolirozni:

Fél órás kefélés után ez is megadta magát :-DDD szóval a felület nem mattos, hanem csilli villi átlátszo! ;)

A titok nyitja: fogkrém + polir paszta

Köszi azért a tanácsot, üdv :R

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#53711) Beretvás válasza Satyricon (#53710) üzenetére


Beretvás
addikt

szép lett..:D

(#53712) Satyricon válasza Beretvás (#53711) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszi szépen!

Kérdeztétek tőlem privátban, hogy mit használtam. Milyen szert és mivel pontosan... Nos, Signal zöld -fehér csíkosat, plusz valami kék dobozos autó szélvédő folyékony polír pasztát. Először fogkrémmmel dörzsöltem körkörösen 20 percig, majd lemos és szélvédő polír pasztával kb 10 percig. Az eredmény 95%os lett, nekem megfelel!:)

Ja, és a rongy: feláldoztam egy mikroszálas törlőkendőt, ami nem karcol! Kb 800-1000 ft, de ezért a plexi csodáért mindent! :)

Szerk.: Ja, am teljesen sima volt a felület még matt korában is! Szerintem ha nagyon érdes lett volna, lehet ki sem tudom polirozni! minden esetre szerencsém volt! :)

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#53713) trialboj válasza Kernel (#52787) üzenetére


trialboj
őstag

Üdv ismét,

Az EB és Olimpia alatt szenvedtem kicsit a magyarországi műholdas csatornákkal mert hogy azt itt a határ mellett már pont blokkolják.

Egy ismerős most értesült róla, és adott egy antennát ami kicsit komolyabban tűnik mint ami nekem volt. Sok reményt nem fűznék hozzá, de ezen sokkal több dolog van mint az előzőn, elven 2 erősítője van és 2 külön kábel egyesíti a jelet, és erősíti fel.

Sajnos abszolút semmit nem találok erről a neten. Az előzőhöz megtaláltam azt a táp egységet ami gondolom ehhez is kell, igazam van?

Ezzel az antennával van rá esély hogy sikerül befogni az m4et? Ha bejön de nagyon rossz a jel akkor itt is marad a forgatás erre arra?
Ez a BOOSTER panel tiszta műanyag, ez gondolom nem kellene megázzon, illetve nem tűnik úgy hogy ez kültéri antenna lenne, igazam van?

Nagyon hálás lennék a segítségért... nyáron annyiszor nekiugrottam már ennek, hogy most nem szeretnék különösebb energiákat fektetni bele, ha nem valószínű hogy működni fog.

[link] [link] [link] [link]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#53714) Kernel válasza trialboj (#53713) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az egy barkácsolt komplexum, nem is szakszerű. Egy UHF és egy VHF antenna van egybe szerelve, kettő között egy műholdas tányér árnyékol. Nem szokás ilyen műholdas reflektort használni, földi vételhez.

Ez esetleg arra lenne jó, ha pont egyik irányba lenne egy UHF torony, másik irányba egy VHF. De neked csak az UHF-vétel szükséges a MinDigTV-hez, lényegében csak ez a része használható:

Tehát ez egy logper antenna, szokatlan nevét onnan kapta, hogy állóhullámaránya a frekvencia logaritmusával mutat periodikus változást. Sem tányéros, sem egyéb reflektor nem kell hozzá.

Az erősítőnek van 3 bemenete: UHF felső, UHF alsó sáv, VHF (FM) és egy kimenet. Itt az UHF felső bemenet szükséges, a kimenetén pedig tápot kap lentről a kábelen, amit a LED is jelez. Természetesen a korábban tárgyalt tápfeladón keresztül. Hogy 12V jó neki, azt csak találgatni lehet, általában annyi szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#53715) trialboj válasza Kernel (#53714) üzenetére


trialboj
őstag

Nagyon király vagy, mondjuk a "logper antenna" részt nem értettem, de nem is valószínű hogy sokkal beljebb lennék.

Kipróbáltam a 12voltos táppal, a ház tető fölött, és az az érdekes helyzet állt fenn, hogy bejött kb 30 csatorna +2 adatcsatorna v mi, de ezek közül csak valami zenei adó és a discovery volt megtekinthető a többi kódolt...
kézi hangolással megpróbáltam belőni az m4 csatornát a 46-os csatornán (674 MHz), de sajnos a jelminőség meg sem moccant, csak a jel erőssége változott ahogy mozgattam az antennát.

Utolsó kérdés, és végleg lezárom ezt a projektet:

Tehát most akkor mi van, miért jön be 30 abszolút kódolt csatorna, és miért nem jön be az a 6-8 ami ingyenes(azokat nem sugározzák olyan minőségben)? Ha leszedem a tányért az antennáról javulhat valami?

Vagy csak simán nincs elég erős jel a környéken, és ezen nem tudok javítani?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#53716) Kernel válasza trialboj (#53715) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az M4 az A-multiplexen van, Discovery és a Sláger TV most kódolatlan akcióban nézhető a D-multiplexen.

http://mindigtv.hu/elerheto-nalam/csatornak/szolgaltatasi-parameterek
http://mindigtv.hu/elerheto-nalam/csatornak/frekvenciatablazat

Nem tudom, jó frekvenciát néztél-e, mindenesetre a táblázatból megállapítható. De az egyébként természetes, hogy a különböző frekvenciák (multiplex csomagok) nem egyformán terjednek, nem mindig egyforma a sugárzási teljesítmény sem. Tehát ilyen van, hogy valaki nem tudja fogni mindegyiket.

A logper antenna nem rossz, de távolsági vételre van jobb is.

Logper antenna létezik beépíthető erősítővel is, vagy lehet hozzá ilyen gyertyaerősítőt kötni, ezek is lehetnek jobbak végeredményben, mint a képeken látható régi, rozsdás áramkör.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#53717) Sokimm


Sokimm
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy Dremel 3000-et, a legkisebb kellék pack-al, és érdeklődnék, hogy legkisebb fordulaton nektek is olyan gyenge, hogy meg lehet fogni kézzel?
Azon túl, a 220v felhívott, hogy doboz sérült terméket is tartanak raktáron (azonos típus), ami 500 forinttal olcsóbb lenne. Mondtam, hogy nekem jó a drága, de jó dobozos is.

Erre átvételkor, egy újra celluxozott, enyhén sérült dobozos, poros gépet kaptam, aminek a használati utasításán egy ilyen zöld matrica van: CONTR
Ez mit jelenthet szerintetek? Használt (visszavitt) kiállított terméket kaptam?

A hangja fura, de azt elkönyvelem a szénkefék "be nem járatásának", de olyan ótvar gagyi minőség ez a dremel 3000, hogy senkinek nem ajánlom ennyiért (13.000.-)

Szóval a két kérdésem:
Legalacsonyabb fordulaton megtudjátok ti is fogni a tieteket? (ez egészséges?)
És a zöld matricám (plusz poros gép) mit jelenthet?

Előre is köszönöm a gyors válaszaitokat (a garanciaidő ketyeg :P).

(#53718) imibogyo válasza Sokimm (#53717) üzenetére


imibogyo
veterán

Az enyémet is meg lehet fogni kis fordulaton..... Egyszer..... ;] :P

Viccet félretéve az ilyen kis teljesítményű gépeket mindet le lehet fogni ha adott a megfelelő súrlódás, szorító erő, kis fordulatszám, kis nyomaték és a relatíve kis áttétel hozzá. Még a 750W-os kézi fúrómat is lebírom fogni bőrkesztyűben, hogy ne induljon el. Az más kérdés, hogy fordulaton (kicsin sem) ugyanezt már nem próbálnám ki. :DDD

A hibás dobozért pedig én biztosan szólnék, ha ténylegesen sérült. Mert az, hogy megbontják és újracelluxozzák, az OK, hiszen a jobb boltok átnézik, hogy minden benne van-e és ugye a garanciapapír is sokszor dobozon belül van, ha nem ők a gyártók. De ha sérült, akkor sérült...

[ Szerkesztve ]

(#53719) Sokimm válasza imibogyo (#53718) üzenetére


Sokimm
senior tag




Koszos, sérült és a végén a matrica.

(#53720) gerleimarci válasza Sokimm (#53719) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Azért tudod lefogni, mert teljesítményre van szabályozva, nem fordulatra(nincs visszacsatolva a fordulatszám).
Ha a doboz a postán jött, akkor lehet amiatt is.

(#53721) Sokimm válasza gerleimarci (#53720) üzenetére


Sokimm
senior tag

Személyes átvétel volt, a fordulat miatt akkor nem aggódok (ez ennyit bír).

Jah és ne higgyétek, hogy ilyen szőrszálhasogató szoktam lenni, csak nem gondolom, hogy a koszos termék, az sok jót jelent... Alapból olyan gagyi a kapcsolója, hogy ha még kiállított termék is volt, akkor mindenki fel-le kapcsolgatta, hamarabb tönkre megy ez a kínai vacak.

Meg amúgy ez elvi kérdés. Nem adom el új néven, ha valahol már összekoszolódhatott nem?
Ennyi erővel akkor, a használt memóriáimat is árulhatnám újként, mert van még rá gari (gyári, bolti), és még nem is poros! :))

[ Szerkesztve ]

(#53722) Beretvás válasza Sokimm (#53721) üzenetére


Beretvás
addikt

szerintem vidd vissza.. :K

(#53723) Sokimm válasza Beretvás (#53722) üzenetére


Sokimm
senior tag

Ezen agyaltam én is, de mit mondjak? Koszos? Különben meg jövőhéten már munkába fognám, sajnos kell a szerszám. :\

(#53724) Beretvás válasza Sokimm (#53723) üzenetére


Beretvás
addikt

akkor max használod és gari ha baja lenne. :K

(#53725) Sokimm válasza Beretvás (#53724) üzenetére


Sokimm
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :R

(#53726) MarioAna


MarioAna
senior tag

Mikrofontartó konzol fejhallgatóhoz, avagy DIY Modmic.

Hozzávalók:
Fém / Drót ruhaakasztó
Zsugorcső
(Vihar)gyújtó
Kombinált fogó

Ráfordított idő: 15 perc
Az egyik sarkánál elvágtam az akasztót, meghajtogattam ahogy kell, majd ahol érintkezik műanyaggal vagy a drótnak van vége oda tettem egy kis zsugorcsövet (a fejhallgató felőli végére is égettem egy pici darabot, csak az erről a képről még lemaradt).

Költség:
Drót akasztó: kb 150 Ft-ból jön ki darabja, de pakkban szokott lenni
Zsugorcső: kb 100 Ft métere, ebből kell max 10cm
Kombinált fogó: ha nincs, akkor 600Ft-ért jó a bazáros
Öngyújtó: 250Ft ha egy vagányabbat veszel
Általában ebből csak a zsugorcső hiányzik egy normál háztartásból, ennek esetében helyettesíthető szigetelőszalaggal.
Jah és egy csíptetős mikrofon, ami nem veszi normálisan a hangot kábelre vagy ruhára csíptetve, így valahogy a szád elé kell varázsolni. Esetemben ez Zalman ZM-MIC1 de van aliexpressről 280Ft-ről is.

Végeredmény:

(#53727) Fagyi


Fagyi
aktív tag

USB elosztó lehet venni? 2 gép egy bill.-vel egy egérrel szeretném használni. A monitornak van több bemenete.
2 anya - 1 apa catlakozó. Megoldható ez így szerintetek? Nem KVM kellene.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#53728) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok!

Ajtófélfát akarok átfúrni 20 centi széleset-vastagot, de szerintem közte lehet a tégla fal. Koax kábelt akarok rajta keresztül vezetni. Azt akarom kérdezni, hogy hogyan kéne neki fogni? Van ilyen hosszú fúrószár? Illetve otthon csak egy ilyen gépem van, lehet ehhez ütve fúró kéne? Köszi a választ

[gépem]

(#53729) cinemazealot válasza rwin5 (#53728) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ezzel a géppel valóban nem kéne megpróbálni, mert ha téglát fogsz, ez nem fogja bírni. :N

Igen, van hosszú fúrószár, nekem pl. van egy 50 centis 8 mm-es és 10 mm-es is, mindkettő SDS foglalatú, vídia hegyű. Én azt csinálnám, hogy két oldalról kifúrnám a fa tokot a tégláig, majd a téglát egy hosszabb vídiával... vagy akár egy rövidebbel (cirka 10 centissel), szintén két oldalról.

Arra viszont vigyázz, hogy ha ez az ajtófélfa az ajtó fölötti szemöldök lécnél (így hívják?) van, akkor esélyes, hogy ott egy vasbeton áthidaló van a falban, amit ütvefúróval sem fogsz átfúrni. Ha oldalt fúrnál, akkor erre minimális a sansz.

(#53730) Pete55555 válasza rwin5 (#53728) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Van fa és téglafúró is ilyen hosszú, viszont ha tégla van közte, akkor ezzel nehezen fúrod át. Egy alap ütvefúró kéne hozzá.
Én úgy fognék neki, hogy vmi olcsó, hosszú szárú fúróval mennék neki, aztán ha nekimegy a téglának váltok a betonfúróra, majd fánál vissza. Azért olcsó fafúró, mert a tégla úgyis kiveszi az élét...

(#53729) cinemazealot

MÁSODPERCRE pontosan egyszerre írtunk!! :DDD

Ha viszont két oldalról fúrsz, akkor kicsi az esélye, hogy pont ugyanoda fog esni...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#53731) rwin5 válasza cinemazealot (#53729) üzenetére


rwin5
őstag

(#53730) Pete55555:

Köszi mindkettőtöknek a választ. Akkor ezzel a géppel nem agyalok rajta, hogy meg lehet-e csinálni. A közeljövőben elvileg jön ki házhoz szaki más dologgal kapcsolatban akinek van ütvefúrója majd megkérem rá, hogy fúrja ki. (csak nála sose tudni, hogy 2 nap múlva jön vagy 2 hét.. )

:R

(#53732) cinemazealot válasza Pete55555 (#53730) üzenetére


cinemazealot
addikt

:Y Az igen!

Valóban kicsi az esélye, de ha elég ügyes összejöhet. Én 30-as főfalat fúrtam meg két oldalról a fent említett fúrószárral (nem akartam, hogy a másik oldalon lepotyogjon a vakolat), és a két lyuk (igaz, kisebb töréssel, nem voltam elég ügyes) félúton találkozott. Arra tökéletesen alkalmas volt, hogy áthúzzam rajta a CAT.5E-t. :K

Ja, és lesz még egy ilyen menetem, ahol viszont a koaxot kell majd áthúznom. Előre élvezem, mert ugyanabba a 30-as falba, de most ferdén kell fúrnom (a két doboz nincs egymással "szemben"). :D

[ Szerkesztve ]

(#53733) rwin5


rwin5
őstag

és ha az ajtó sarkát kicsit megreszelném? Másik helyiségnél is csinálta meg így régen a tv szerelő (elég silány minőségű ajtó így nem sajnálom őszintén szólva)

(#53734) Pete55555 válasza rwin5 (#53733) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Járható út, csak figyelj, hogy ne törje meg a vezetéket ha becsukod az ajtót.

(#53727) Fagyi
Szerintem ez itt kicsit ismeretlen téma. Én véleményem szerint ez így nemigen működhet. Esetleg kérdezz rá valami kifejezettem PC-s topikban.

(#53735) Satyricon
10-est már láttam, 30-as van is itthon elfekvőben. Más mérettel még nem találkoztam, persze ettől még létezhet.

Az első találat 15-ös. Lentebb van 11"-os, ami kb 270mm.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#53735) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Gyártanak PC-hez 15-20 vagy 25cm-es UV katódcsövet? Ami kizárólag pc-hez való? A 30-as nem jó, mert 30-as nagy! :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#53736) creation


creation
senior tag

Sziasztok...

Szóval vettem egy ilyet e:

Aztán rájöttem, hogy ennek a 9V-ja az OUT, a bemenete meg 2*12V AC...

Nekem meg 1*12V AC van, vagy jobb szeretném ha 18650 lenne a betáp...

Van hozzá ilyenem e:

Valami ötlet? :) Hova tudnék neki ilyen módon megfelelő energy-t adni?

Ha mondjuk a C26 és C27 lábára állnék rá, úgy hogy azokat közössé teszem? A másik felét meg megvágom a nyákon, hogy ki legyen kötve a Dióda rész?

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#53737) hideg83 válasza rwin5 (#53733) üzenetére


hideg83
csendes tag

Simán megfúrtam annak idején az ajtó sarkát.Persze csak ha nem sajnálod az ajtót.Nem szép megoldás de működik.

(#53738) creation válasza creation (#53736) üzenetére


creation
senior tag

Rájöttem, a kondis kérdés hülyeség... :)

Más ötlet? Hogy lehetne ezt akkuról használni?

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#53739) rwin5 válasza hideg83 (#53737) üzenetére


rwin5
őstag

Erre nem is gondoltam, de nagyon jó ötlet, ezt fogom alkalmazni :D :C köszi

(#53740) Kernel válasza creation (#53736) üzenetére


Kernel
nagyúr

2 x 12V AC, de ki van vezetve a DC-táp is.

A TDA2030 2 x 18V tápot bír el. Gyakorlatilag 2 x 4 db Li-ion akku, soros kötésben, kiadja a 2 x 16 V-ot.

12V AC is kb. ennyire jön ki, egyenirányítás és pufferelés után.

12 x gyök2 = 17, ebből lejön a diódákon eső feszültség.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#53741) creation válasza Kernel (#53740) üzenetére


creation
senior tag

Hova? Mert én nem látom (fáradtság?) :R :U :F

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#53742) Kernel válasza creation (#53741) üzenetére


Kernel
nagyúr

Elnéztem az egyik csatlakozót, azt hittem, a két puffer van kivezetve, de ez a lényeg, hogy a két pufferre kell rátáplálni, polaritáshelyesen.

Egyik pontjuk közös, a GND:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#53743) creation válasza Kernel (#53742) üzenetére


creation
senior tag

Látom megláttad :)

Akkor ez így jó lesz?

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#53744) Kernel válasza creation (#53743) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem kell megszakítani, mert a diódák visszafelé nem vezetik az áramot. Egyszerűen csak rá a pufferekre az akku. Kétáramkörös kapcsolóval, hogy egyszerre zárjon a +/-. A közös pont marad állandó.

Magam is csináltam már nem egyszer hasonló rátáplálást (ha nem is akkuval), meg egyébként is, ez így működik.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#53745) creation válasza Kernel (#53744) üzenetére


creation
senior tag

Értem, a "GND"-t hol hozzam ki a 18650-ből? Csináljak 2*4 cellás pakkot, vagy hozzam ki 2 cellánál, ez még nem tiszta...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#53746) Kernel válasza creation (#53745) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak azért rajzoltam két cellát, mert ilyet dobott a rajzoló program (bár lehet benne találni mást is, csak keresni kell), de ezt értelemszerűen kell vonatkoztatni.

Fent is 4 cella, lent is 4, tehát összesen 8 cella sorban, középpont a GND:

De fontos az egyszerre kapcsolás, nem kaphat külön tápot csak az egyik oldal. Nem tesz jót sem az IC-nek, sem a hangszóróknak, ha DC kerül rá. Inkább mutatom ezt is, hogy egyértelmű legyen:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#53747) creation válasza Kernel (#53746) üzenetére


creation
senior tag

Köszönöm a segítséget :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#53748) rwin5


rwin5
őstag

ilyen hosszú vízmértéket hol lehet kapni? [link]

(#53749) kalozhun100 válasza rwin5 (#53748) üzenetére


kalozhun100
őstag

[link]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#53750) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hali.

Autóba led világítás. Ezt még meg is oldom, viszont 2 kapcsoló kellene, amivel külön-külön tudom kapcsolgatni. Van erre megoldás, vagy inkább 2 külön kacsolóhoz 2 külön ledsort "csináljak"?

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.