Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53801) Beretvás válasza Barret001 (#53800) üzenetére


Beretvás
addikt

igazi mestermü..:DDD

(#53802) Redpuritan válasza Barret001 (#53800) üzenetére


Redpuritan
csendes tag

Szavakat nem találok rá! :C :C :C :C :C :C

(#53803) Barret001 válasza Redpuritan (#53802) üzenetére


Barret001
addikt

Csak a megtervezése több mint egy óra volt:) Az első találat google-n ráadásul rossz volt!
Párat megnéztem,a többi egyforma volt.Azok szerint kötöttem össze.

(#53804) Pete55555 válasza Barret001 (#53800) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Abszolút topik On! :C

Külön plusz pont a "meleg takony" kifejezésért :DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#53805) josik válasza Barret001 (#53800) üzenetére


josik
aktív tag

:C :C :R Abszolut topic on! Én is elkövettem mostanában néhány hasonló dolgot, csak sajnos képek nincsenek. Igérem a jövőben nem leszek ilyen hanyag!

Te is fiam Bluetooth...

(#53806) kispal87


kispal87
aktív tag

Bemutatnám nektek milyen csodát sikerült művelnem.
Annyi változott a képek óta, hogy FBS-sel rögzítettem.
Remélem elnyeri tetszéseteket. :)

(#53807) cinemazealot válasza kispal87 (#53806) üzenetére


cinemazealot
addikt

Egérgörgő, besz@rok... :Y Először azt hittem, hogy valamilyen kupak vagy kisautó kereke. De szerintem ez is OFF, mert túlságosan nívós. :C

(#53808) Barret001 válasza cinemazealot (#53807) üzenetére


Barret001
addikt

Remélem ki is centíroztad,hogy ne üssön:)

Esztergával lehetne csinálni bele betétet,akár fából is megfelelne.

(#53809) kispal87 válasza Barret001 (#53808) üzenetére


kispal87
aktív tag

Igen, nem kis időbe került mire nem "hajított". :)
Az esztergálás nagyon király ötlet, csak sajna nincs lehetőségem rá.

(#53810) rwin5


rwin5
őstag

üdv!

Az 500W-os turmixgép mennyire gyenge? Zabpelyhet akarok vele összeturmixolni, meg a későbbiekben hasonló dolgokat. Van egy 800W-s botturmixom, ahhoz viszonyítva gyenge, de azzal pl ilyen tört krumplit csináltunk régen. Ilyen célra, mint zabpehely felturmixolása elég egy 400-as? boltban nézegettem többség 600 körüli, de ez most nagyon áron alul van azért gondolkozok ezen.

(#53811) Barret001 válasza rwin5 (#53810) üzenetére


Barret001
addikt

800 watt még betonkeverőre is sok :D
Nem tudom hova ez a teljesítményhajsza...

(#53812) cinemazealot válasza rwin5 (#53810) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én cirka 16 éve egy 600 Wattos B&D fúrót használok ház körüli munkálatokra (fa, fém, tégla/beton). Szerintem az az 500 W zabpehely aprításra tökéletesen elegendő lesz. :K

(#53813) #21346560 válasza kispal87 (#53806) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ez qrvanagy! Ügyes vagy! :C

(#53814) Aethelstone válasza Barret001 (#53800) üzenetére


Aethelstone
addikt

A képkivágás miatt is ontopic :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#53815) Because


Because
őstag

sziasztok!

szerintetek van értelme asztalt fóliázni? vagy hamar tönkremenne?
lenne egy nagyobb méretű karcos, fekete, laminált asztallap és erre gondoltam öntapadós fóliát

(#53816) Kernel válasza Because (#53815) üzenetére


Kernel
nagyúr

Esetleg egy opció, ráfektetni egy teljes bútorlapot, amit a szabászatban méretre vágnak, élfóliázni házilag is lehet, vagy azt is géppel megcsinálják.

Csak annyival magasodik az egész.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#53817) Because válasza Kernel (#53816) üzenetére


Because
őstag

pincében porosodik, nincsenek lábai se, csak gondoltam felhasználom valahogy mert egész nagy 160x80cm :)

(#53818) alcsa válasza Because (#53817) üzenetére


alcsa
senior tag

Uveget vagatni ra? Aztan rakhatsz posztereket az uveglap es az asztallap koze.
Vagy epitsz egy hatalmas akvariumot ra :D

[ Szerkesztve ]

(#53819) Gyb001


Gyb001
senior tag

Szerintetek hogyan lehet egy ajtót direkt nyikorgóssá tenni? :DD
A zsanérokat megtisztítottam zsíroldóval, nincs rajta semmi kenőanyag,de sajnos így sem nyikorog.
Hagyományos ehhez hasonló, csak vasból van.
Garázsajtót szeretném ilyenre csinálni, hogy halljam ha valaki kinyitja

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#53820) cinemazealot válasza Gyb001 (#53819) üzenetére


cinemazealot
addikt

Mi lenne, ha feltennél valamilyen csengettyűt az ajtóra/szemöldökfára, mint a falusi kisboltokban? :)

[ Szerkesztve ]

(#53821) huliganboy válasza Because (#53815) üzenetére


huliganboy
addikt

Nekem konyha asztal van fóliázva kb 1 éve és semmi baja. Én nem akartam, mert nem bíztam benne, de végül is jó döntés volt. Kb. 50%-ban volt rajta valamilyen terítő!

(#53822) Pete55555


Pete55555
Topikgazda

Yo!

Van egy 30 cm-es LED szalagom*, ezt akarnám a gépbe berakni, viszont túl erős a fénye. Mekkora ellenállással, esetleg potméterrel lehetne csökkenteni a fényerőt? Kapcsolót mindenképp raknék rá, hogy éjszakára ki lehessen kapcsolni, gondolom az ellenállást, és a kapcsolót is a pozitív ágra érdemes rakni. :R

*5050 SMD LED 30 cm-en 24 dióda.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#53823) gerleimarci válasza Gyb001 (#53819) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Egy kicsit meg kell szüntetni a két zsanér párhuzamosságát, tehát fordítani az egyiken.

[ Szerkesztve ]

(#53824) Kernel válasza Pete55555 (#53822) üzenetére


Kernel
nagyúr

480 mA körül lehet az áram 12V-ról. Lehet próbálkozni melegedő, soros ellenállással, esetleg diódákkal, de ami nekem legjobban bevált hasonló esetekre, hogy előveszek egy ilyen jó hatásfokú szabályzót, tetszés szerint beállítom:

http://www.ebay.com/itm/142147326064

Nem árt tudni, hogy egy 12 V-os LED-szalag 8-9 V körül kezd világítani, mivel egy fehér LED nyitófeszültsége kb. 3V és itt hármasával van sorosan, plusz egy ellenállás. Tehát így DC-változtatással nagyjából a 8-12 V tartományban történik az érdemi fényerőváltozás.

Egy 5050 méretű tokban 3 db LED van egyébként, az 24 soros ág, áganként névlegesen 20 mA.

Vagy vannak ilyen PWM-dimmerek is:

http://www.ebay.com/itm/111881377493

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#53825) imibogyo válasza Gyb001 (#53819) üzenetére


imibogyo
veterán

Egy ilyet sem nagy szám készíteni. Megbízhatóbb, mint egy "nyikorgás". Egy nagyon vékony kábellel meg oda vezeted a kis (és az én esetemben relatíve halk) csipogót, ahová csak szeretnéd. Nekem is hasonlóan van a műhely éjszakára beriasztva (csak nem madzaggal és csipesszel, hanem egy házi rugós megoldással).

Riasztáskor egy rugós mechanizmus felpattan a mennyezet fölé és ezzel zárja a rejtett áramkört (tehát nem tudják hatástalanítani, legalábbis nem annyi idő alatt, amíg én megteszem a szükséges lépéseket), bent pedig az ágy mellett jelez egy halk csipogó (én bőven felkelek rá 5-10 másodperc alatt miközben a család nem, de ha igény van rá, akkor olyan hangosra is tudnám állítani, hogy az egész lakásban hallható lenne). De jobb ha csak ÉN tudom, hogy "jövök"... ;)

Bár ha jól értem neked nem konkrétan riasztónak kell a dolog csak figyelmeztetőnek, de ez nem változtat a használhatóságon. :N

Ha mégis riasztót szeretnél, vagy csak biztonságosabbá tenni a garázsodat, akkor tudok adni pár tippet csináld magad megoldásokra, amik könnyen (vagy legalábbis nem túl bonyolultan) kivitelezhetőek. Megfelelő bánásmódra és "rosszarc kezelő eszközparkra" is tudok tanácsot adni, legalábbis ami nálam bevált és amik használatával jómagam még soha nem kerültem bajba, de ez már privát téma... ;)

(#53826) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Sikerült szereznem egy világítós bekapcsoló gomb tetőt, amit szeretnék a házamba beleeszkábálni. A jelenlegi bekapcsoló gomb kb 15mm-es, a világítós pedig 2,5 körül. A kérdésem az, hogy mivel tudnám kivágni a műanyag gépház előlapot, hogy az ne sérüljön meg?

A világítós bekapcsoló gomb csak egy kis műanyag, amit hozzá akarok rögzíteni majd valahogy a bekapcsoló gombhoz, meg valahogy a power ledet is oda akarom rögzíteni, hogy faintos legyen NEm tudom mennyire érthető :DDD

Valaki csinált már ilyet? Nem akarom elbszni az előlapot, mert az nem lenne túl jó buli... :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#53827) Beretvás válasza Satyricon (#53826) üzenetére


Beretvás
addikt

inkább képet löjj..:DDD

(#53828) Satyricon válasza Beretvás (#53827) üzenetére


Satyricon
addikt

Na akkor mégegyszer nekifutok...

Adott egy AeroEngine II gépház [link] A jobb oldalon lévő nagyobb gombot akarom lecserélni ilyengombra, viszont ez csak egy kis műanyag, ami ilyet világít, ha mögé teszünk egy ledet. Viszont ez kapcsoló nélkül van, így nagyobbra vágnám az előlapot, hogy beférjen ez a kis nyomógomb, mögé tennék egy ledet, majd valahogy összehoznám a kapcsolóval, hogy bekapcsoláskor záródjon az áramkör. Nem tudom képet küldeni, mert nem jó a telóm. Összefoglalva: Ez a kis shutdown vagy milyen gomb csak egy kis műanyag, kapcsoló nélkül és led nélkül. Amit az ember megnyom a gépen. Ez nyomja meg a kapcsolót, amivel elindul a gép. Na ezt akarom valahogy összehozni

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#53829) cinemazealot válasza Satyricon (#53828) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én lehet, hogy nem bonyolítanám a dolgot a régi kapcsoló megőrzésével és a nyomófelület lecserélésével. Inkább kihajítanám mind a kapcsolót, mind a nyomófelületet és beszerelnék egy ilyet. Azért is javaslom ezt, mert ha Te kezded el összefarigcsálni a nyomófelületet a régi gombbal, az bizonytalan lesz és nincs annál kiábrándítóbb, mint egy mutatós előlap, amiben a nyomógomb elakad/beragad/beesik/kiesik stb. Volt olyan előlapom, ami hasonlóan volt megcsinálva és hát elég gáz volt. Idővel már a bekapcsolás is bizonytalanná vált. Vagy volt, amikor beragadt a nyomófelület és az állandóan záró power gomb állandóan próbálta indítani/leállítani a gépet. Egy fém testbe zárt, gyárilag pontosan illesztett nyomógomb a legideálisabb megoldás... szerintem. :K

(#53830) Pete55555 válasza Kernel (#53824) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Köszönöm a kimerítő választ :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#53831) talpas válasza cinemazealot (#53829) üzenetére


talpas
aktív tag

Túl szép és jó az a nyomógomb a gányolás rovatban :))

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#53832) Satyricon válasza cinemazealot (#53829) üzenetére


Satyricon
addikt

Mondasz valamit... Akkor inkább rendelek ebayről ilyet! Köszi! :R

------------------------------------------------
Ja, nem is mutattam még a topcba a gépem. Ma szerintem befejezem és lövök pár képet nektek :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#53833) cinemazealot válasza talpas (#53831) üzenetére


cinemazealot
addikt

Affene, tényleg! Két kiálló drótot kellett volna javasolnom, az is elég a gép bekapcsolására. :D

Egyébként amíg a készülőfélben lévő gépemre nem szereltem fel a bekapcsoló gombot, egy sniccer pengéjével érintettem össze a megfelelő alaplapi érintkezőket a gép bekapcsolásához. Remélem ez már ON. :))

(#53834) #10034944 válasza cinemazealot (#53833) üzenetére


#10034944
törölt tag

Szép munka, majdnem laptop.

(#53835) cinemazealot válasza #10034944 (#53834) üzenetére


cinemazealot
addikt

Olyasminek (pontosabban egybe-gépnek) készül, csak még nem volt merszem (és időm) szétkapni a monitort, aminek a seggébe be lesz építve. :B

(#53836) #10034944 válasza cinemazealot (#53835) üzenetére


#10034944
törölt tag

A monitor is egyedi tápot kap?

(#53837) cinemazealot válasza #10034944 (#53836) üzenetére


cinemazealot
addikt

A tervem az, hogy ha a monitorban egy 230/12 V-os tápegység működik, akkor azt kiiktatom és a monitor törpefeszültségű részét ráakasztom a PSU egyik 12 V-os tápcsatlakozásra. Ha ez sok volna a PicoPSU-nak (még meg kell mérnem, mit fogyaszt a monitor a tápja nélkül a szekunder oldalon), akkor közvetlenül a UPS kimenetére (a PSU-val egy áramkörre) akasztom rá a monitort egy kis teljesítményű relével. Ja, és ehhez még a mostani 55 W-os kocka tápot is ki kell cserélnem egy nagyobbra, csak annak meg 16-18 V-osnak kell lennie, hogy ne is süljön meg a UPS, de töltse is az akksi(ka)t.

Mindez persze kuka, ha kiderül, hogy a monitor valamilyen extrém hülye feszültség szintről üzemel. :D Akkor agyalnom kell egy másik megoldáson.

Szerencsére a monitor nagyon jó ár-érték arányú: Full HD, MVA paneles, flicker-free (nem PWM-es) LED háttérvilágítású, és csak 27 eFt-ba fájt. Így ha esetleg elrontom, csak kicsit bukom rajta. :B

[ Szerkesztve ]

(#53838) Barret001


Barret001
addikt

Saját alkotás,kimagaslóan teljesít eddig :)

[ Szerkesztve ]

(#53839) alcsa válasza Barret001 (#53838) üzenetére


alcsa
senior tag

:C grat!

(#53840) cinemazealot válasza Barret001 (#53838) üzenetére


cinemazealot
addikt

Akkor most mit is látunk? Egy alu/ezüst tálcára ragasztott merőkanál nyelet, aminek a végén ott csücsül egy USB-s WiFi/mobilnet stick? :D

(#53841) alcsa válasza cinemazealot (#53840) üzenetére


alcsa
senior tag

Parabola antenna :K

(#53842) cinemazealot válasza alcsa (#53841) üzenetére


cinemazealot
addikt

Erről eszembe jutott egy régi sztori. Apám anno (még a kódolatlanul fogható Cartoon Network idejéből) vett egy ofszetes parabola antennát, amit egyszer egy vihar jó alaposan meggyűrt. A tányér behorpadt, a fejtartó pálcák meghajlottak, így adva volt a feladat, vajon hogyan lehetne a fejet ismét fókuszpontba tenni. Ekkor jött az ötlet (tizenéves lehettem akkoriban, szóval ez nagy szó :B ): lelocsoltuk a tányért vízzel, hogy kapjon egy jó kis fényvisszaverő réteget, a nap felé fordítottuk, majd a tányérral és fejtartó pálcákkal úgy manővereztünk, hogy a fej bilincse a legerősebb és legkisebb méretű fénypontba kerüljön. Végül a tányért elfordítva a naptól és szárazra törölve beszereltük a fejet, belőttük az irányt és láss csodát, ismét lett Cartoon Network-ünk. :))

(#53843) SüdiLaller válasza Barret001 (#53838) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Régebben, mikor csak a szembe-szomszédtól kaphattam az internetet, és 1-es alá volt a jelerősségem, én is alkottam egy bográcsból + régi motorola telefonból, és usb-s wifi stick-ből egy erősítőt.
Ezzel csumán' ment a vétel. :DDD

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#53844) Barret001 válasza SüdiLaller (#53843) üzenetére


Barret001
addikt

A válaszidő leesett a felére,és a térerő is megnőtt :) Nem én találtam ki,csak utánépítettem ötlet alapján :D

[ Szerkesztve ]

(#53845) cinemazealot válasza Barret001 (#53844) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én azon csodálkozom, hogy ezt eddig miért nem kezdték árulni boltokban. :))

(#53846) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag



Remélem ez eléggé topic <on>.
Öcsém gépe úgy rezonált (hamar kiderült hogy a cpu cooler egyik lapátja hiányzik) mintha ütvefúróval tolták volna a ház oldalát.
Mivel nem találtam kóser ventit kölcsönbe, kicentíroztam egy csípőfogóval, amíg nem vesz új ventit. :-D
:DDD

[ Szerkesztve ]

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#53847) alcsa válasza SüdiLaller (#53846) üzenetére


alcsa
senior tag

Mondjuk egy kis takarítás is ráférne már erre a gépre. Az is lehet, hogy a portól rezonált már szegény :DDD .

(#53848) shteer válasza SüdiLaller (#53846) üzenetére


shteer
titán

még így se 100-as a centírozás - már nem rezonál?

..szerintem jónak tűnik

(#53849) Beretvás válasza shteer (#53848) üzenetére


Beretvás
addikt

azt kétlem..:DD

(#53850) gerrrrry

Sziasztok!
Húgom megörökölte a régi HD5750-em. Sajnos az ő tápja (valami 400 W-os nem márkás) vga 12V-os csatlakozóval nem rendelkezik.
Átalakítót nem tudtam, nem akartam venni, így hát csináltam:
Régi tápokból kiszerelt 12V-os csatlakozókat szátgányolva megalkottam:

2 db ilyen cpu csatlakozó, egyik lefaragva, másik kettévágva.
A másik felére Molex csatlakozó forrasztva. (képen nem látszik)
Tökéletesen megy. :)

A próbagarancia a nálam vásárolt minden termékre automatikusan jár, mert szerintem így korrekt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.