Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52151) Reggie0 válasza lime.pro (#52137) üzenetére


Reggie0
félisten

Plasti Dip eleg jo dolog. Rendesen ratapad, de szepen es egyben lefejtheto, ha arra van szukseg.

(#52152) gerrrrry válasza kmisi99 (#52149) üzenetére

Helló!
Én is csináltam egy gyakorlatilag ugyan ilyet. Simán megy. Én beiktattam egy billenőkapcsolót, hogy - ahogy az előttem szóló kolléga mondta - ne merítse feleslegesen az akkumulátort a step-up converter.
Egyedül a töltöttségi szint mutatását felejtettem ki, ergo nem tudom mikor mennyi van a power bankban. Ezt leszámítva hibátlan. :)

A próbagarancia a nálam vásárolt minden termékre automatikusan jár, mert szerintem így korrekt.

(#52153) kmisi99 válasza Kernel (#52150) üzenetére


kmisi99
addikt

Azon az 5v os USB-s konverteren van egy piros led ami állandóan világít ha az akkukra van rákötve. Ezért egy kétállású kapcsolóval megszakíthatom a + ágat ami a step up konverterhez megy.

(#52154) gerrrrry válasza kmisi99 (#52153) üzenetére

pontosan

A próbagarancia a nálam vásárolt minden termékre automatikusan jár, mert szerintem így korrekt.

(#52155) kmisi99 válasza gerrrrry (#52154) üzenetére


kmisi99
addikt

Na kész is lett, csináltam róla egy rövid fél perces videót. Ha beválik lehet megtoldom még egy cellával. Majd ha lemerül a telefonom letesztelem, de remélem 0-100% egyszer fel tudja tölteni.

[link]

(#52156) gerrrrry válasza kmisi99 (#52155) üzenetére

Enyém két zsákos aksiból áll, egy szemüvegtokban:

A kis kivágáson keresztül csatlakoztatható a töltőre, és ott csatlakoztatható az usb kábel.

[ Szerkesztve ]

A próbagarancia a nálam vásárolt minden termékre automatikusan jár, mert szerintem így korrekt.

(#52157) kmisi99 válasza gerrrrry (#52156) üzenetére


kmisi99
addikt

Nem rossz, a sárga szigetelő szalag adja meg az igazi varázsát. :DDD

(#52158) lime.pro válasza Reggie0 (#52151) üzenetére


lime.pro
csendes tag

Köszönöm az infót! Ha majd aktuális, teszek fel képeket, hogy milyen lett a végeredmény! :))

(#52159) imibogyo


imibogyo
veterán

Műhely frissítés...

Sajnos csak így éjszakánként van időm foglalkozni vele, de szerintem egész sokat haladtam... Most már a legtöbb szerszámom zárt helyen tarthatom és kezdenek a munkaállomások kirajzolódni. Végre itt van az oszlopos fúróm, már csak az esztergám hiányzik, de az nagyon.

Az látszódik, hogy az "ablakos" fal és a CNC mögötti fal még hátra van "burkolásra", de ez most egy jó darabig biztosan nem lesz meg (nem tudom, hogy egyáltalán meg lesz-e?). Amúgy most nagyon kellemes 23 fok van a műhelyben. Az ablakot "feláldoztam" a pakolóhelyek oltárán, de nem volt nagy áldozat alig jött be rajta fény, így is úgy is mindig járatni kellett a lámpákat.

Mivel még nincs semmilyen plusz tárolónk így egyelőre a biciklik és a különböző vas- és faanyagjaim is a műhelyben vannak. Ez van. Ki lehet bírni. De azért jó lenne már a "feleslegtől" megszabadulni (vagy a feleségtől, mert miatta van így :D ).

Mivel most már végre meg van az automata hegesztőpajzsom, gondoltam kipróbálom, mert anno elég sok kritikát kaptam a hegesztésemre (jogosan). Hát mit ne mondjak az új pajzzsal végre még egy ilyen hegesztéshez analfabéka is, mint én, elég normálisan tud dolgozni (ez két darabból álló zártszelvény (a T-t is számolva 3 darabból állt) és szinte alig lehet észrevenni az illesztést, persze az oldalfalon, ahol elfogyott a pálca ott nagyon látszik, de már nem akartam újat elővenni). Vannak benne "lyukak" nem mondom, de az eddigi hegesztéseimhez képest (ha azokat annak lehet nevezni), ég és föld a különbség. :K

(#52144) Zola007 + (#52148) macilaci78: én is így kezdtem, aztán nincs megállás... Elsőnek egy ilyen kis ládányi cuccom volt, ma meg már 30 m2 is nagyon kevés. Több elképzelésem is van a remélhetőleg 2 éven belül épülő műhelyemre (legalábbis ekkor már elkezdhetem). Az egyik képen látható a mostani átmeneti műhelyem is, hát elég parányi a végcélokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#52160) #33253120 válasza macilaci78 (#52148) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem rossz... Hurcolósnak elférne vagy kettő belőle... :D
Bár én inkább a szétválogatós fajta vagyok.
Van külön-külön ládám villanyszerelős cuccokkal, kerékpáros lomokkal, infós holmikkal, meg van egy általános. Emellett van még csavaros, meg apró holmis ládám, de utóbbiból még kellene egy.

(#52161) kmisi99


kmisi99
addikt

Az miért lehet, hogy a gányol power bankom lassan tölt. Talán egy gyenge forrasztás, vagy túl vékony kábel? Olyasmi kábelt használtam ami a számítógépekben van pl bekapcsoló gombnak a kábele. De ha azt nézem egy usb kábelben se vastagabb egy kábel.

(#52162) #33253120 válasza kmisi99 (#52161) üzenetére


#33253120
törölt tag

Usb adatot le kell zárni valamekkora (amperigény szerint 0-200Ohm? Azt hiszem) ellenállással. Az mondja meg a telefonnak, hogy hány amperes a töltő. Ha nincs zárva akkor max 500mA.

(#52163) kmisi99 válasza #33253120 (#52162) üzenetére


kmisi99
addikt

Most kipróbáltam egy másik újabb telefonnal. Abban 2500mah akku van azt nagyon szépen tölti pár percenként egy százalék, míg egy régebbi lenovo-t 1500mah akkuval valami 3 óra alatt töltötte fel.

[ Szerkesztve ]

(#52164) macilaci78 válasza kmisi99 (#52163) üzenetére


macilaci78
nagyúr

1500 mAh-s akkut 3 óra alatt? Az 500 mA óránként, szabvány USB 2.0. Mi a csodálkozás oka?

Amit mondtak korábban: csapd be a telefont, hogy azt higgye, töltőn van adat helyett.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#52165) kmisi99 válasza macilaci78 (#52164) üzenetére


kmisi99
addikt

Akkor lehet több volt 3 óránál, de mindenesetre mindegy mert a normális újabb telefonomat úgy töltötte mint egy töltő. És úgy néz ki kapni fog még 1-2 cellát. 2750mah akkut ez a két cella 50% tudja feltölteni. De végül is kukázott laptop cella szóval így is szép teljesítmény.

(#52166) draco31


draco31
veterán

Hello!

Néha ide tévedek olvasgatok. Ma szereltem egyet, azt hiszem ide illő módon. A lényeg az, hogy egy kis faluban élek, és nincs vezetékes net, csak WiFi alapú valami. Haverom padlásán is van egy átjátszó torony beszerelve, lényeg, hogy van egy parabola alakú antenna, azzal veszi a fő toronyról a jelet, és van felrakva egy körsugárzó, azzal meg szórja szét a környékbeli házakra. Na most mindkét RP-SMA csatlakozó megadta már magát. Kijöttek "megszerelni" csatlakozók nélkül, így megoldották valahogyan szigetelő szalaggal. De persze nem állt meg. Most hozzám fordult, hogy valamit csináljak vele, nekem a gyorskötöző tűnt jó megoldásnak, mivel épp nincsenek ilyen csatlakozóim. Sikerült úgy megoldanom, hogy kissé feszülnek, így nem tudnak kiesni, amíg nem jönnek a szakik új csatlakozóval. A fejüket azért megnézném majd, hogy mit szólnak hozzá. :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#52167) Pete55555 válasza draco31 (#52166) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Topikhoz illő megoldás :C

A szakikhoz meg no comment... sajnos katasztrofális a helyzet az ilyen kisebb településeken net téren...

...Szeretem leracsniztatni...

(#52168) Laccoss válasza draco31 (#52166) üzenetére


Laccoss
addikt

Csak aztán nehogy büntetés legyen a vége...

(#52169) draco31 válasza Laccoss (#52168) üzenetére


draco31
veterán

Biztosan nem, sms-t küldtek, hogy tákolja meg a gyerek, majd valamikor jövő héten jönnek megcsinálni rendesen. Amolyan vicc kategória ez a cég amúgy, csak sajna nincs más.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#52170) SchumiBácsi

Segítsetek egy elvetemült ötletem kivitelezésében... üdv amúgy :D

Kitaláltam hogy az új VGA-t PC-n belül leválasztom és valamilyen módon közvetlen gépen kívülről veszi majd a levegőt. Hőfokot méricskéltem néhány helyen az 1méteren 28fokos szobában, ilyenkor a PC a "majdnem" földön 27fokos levegőt szív. A HDD box után a VGA alatt a levegő 30fokos. A szekrény és a padló között 26fok van. Adja magát hogy a szekrénybe 120/140mm kivágás kerül és annak megfelelően ha kell 120/140mm ventilátor megy a gépházba lentre.

Később kiderült hogy a falnál 1méterrel arrébb még hidegebb van 24-25 fok. Kijelenthető hogy a szoba sarkában 5fokkal mindig hidegebb van mint a VGA alatt a gépházban. Mivel a szekrény cserélésre kerül hamarosan és lesz kábelmenedzsment ami a 2db szünetmentesből kijövő mintegy 5km ( :DDD) kábelt hivatott elrejteni azáltal hogy az egész polc 6cm-el emelkedik úgy hogy belül üreges marad, így lehetőség van egy légcsatorna kialakítására.

A bökkenő ott jön hogy míg a 140cm ventilátor 150cm2 felületen szív, addig a légbeömlő nyílás együttesen perpillanat 40cm2. Valószínűleg csökken a hatásfok és vagy gyorsul a sebessége a levegőnek ami által zajosabb lehet ?

Agyalok hogyan lehetne növelni a kivágást, ami szélen nem lenne para, de a közbenső falon megoldhatatlannak tűnik a bővítés. A képen a szélcsatorna látható a fedél nélkül.

Vagy hagyjam a picsába az egészet és elég az eredetileg tervezett kivágás a PC alá és még így is 4fokkal hidegebbet kap a VGA és nem kell szarakodni a további -1fokért? Előköszi!

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#52171) imibogyo


imibogyo
veterán

Látom nem sok embert mozgattam meg... :DDD Mindegy. Azért ma sem pihentem. Valami készül... Elég gány lett, mert a vasanyag hulladék volt, ha jól emlékszem most használtam fel őket negyedjére. A célnak megfelel majd, nem kiállításra megy. Még nagyon sok minden van hátra, de már látom a fényt az alagút végén...

[ Szerkesztve ]

(#52172) macilaci78 válasza imibogyo (#52171) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És ezt minek szántad? hegesztési és festési gyakorlat, vagy PC-ház lesz belőle?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#52173) imibogyo válasza macilaci78 (#52172) üzenetére


imibogyo
veterán

Ma vagy holnap kiderül. Tudod ez olyan, mint a kezdő kőművesnél...
Ha állva marad fal, ha eldől járda... :DDD

(#52174) Beretvás válasza imibogyo (#52173) üzenetére


Beretvás
addikt

elsö ránézésre tuti valami szadomazo cucc...:P

(#52175) kmisi99 válasza Beretvás (#52174) üzenetére


kmisi99
addikt

És basszus milyen igazad van.

(#52176) Enzolord válasza kmisi99 (#52175) üzenetére


Enzolord
addikt

:C :C :C
Erről most a Top Secret című film ugrott be.. :) Anal Intruder 2000

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#52177) imibogyo válasza Beretvás (#52174) üzenetére


imibogyo
veterán

Azt hiszem így már egyértelműbb:

Még sok mindent kell rajta alakítani:
- tőkesúlyként egy 30 Kg-os vaslemez megy a váz aljára, fel kell hegesztenem
- a két függőleges oszlopra mindkét oldalról 40-40 cm hosszú fiókok mennek majd
- burkolatok felrakása (zártszelvények lezárása, eltakarása)
- a még mindig látszó elemek újrafestése

Kb. ez a végcél:

+(#52175) kmisi99 +(#52176) Enzolord:
Több komolyságot kérek... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52178) Ulius80


Ulius80
tag

Sziasztok!
Most találtam a topicot.
Hírtelen ezt találtam,kell a mázsához fókuszált fény.
Steklámpa,bálamadzag,alu alu cső.

http://prohardver.hu/dl/upc/2016-04/05/363267_z5tko0y5jwsdyjzf_tmp-cam-1306290608.thumb.jpg

Telóról vagyok,csak így tudom mutatni.

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#52179) 7 válasza imibogyo (#52173) üzenetére


7
addikt

(#52180) Beretvás válasza imibogyo (#52177) üzenetére


Beretvás
addikt

szégyellem de bevallom mindenre gondoltam csak erre nem.
nagyon ötletes. nekem is ilyen gépem van csak kék szinben talán kicsit nagyobb. én sima állványt épitettem neki és lefurtam a betonba.. onnan nem megy sehová. :R

(#52181) Pete55555 válasza Beretvás (#52180) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Látod, imibogyo-nál sosem lehet tudni :D

...Szeretem leracsniztatni...

(#52182) imibogyo válasza 7 (#52179) üzenetére


imibogyo
veterán

:DDD

(#52178) Ulius80: végre egy kis topik-on ismét... :R

(#52180) Razer6666: áhh, no para. Direkt titkolóztam, hogy mondom beindul-e egy kicsit a topik tőle, de mostanában nagyon halott... :(

nekem is ilyen gépem van csak kék szinben talán kicsit nagyobb. én sima állványt épitettem neki és lefurtam a betonba.. onnan nem megy sehová.
Mármint fúróból, vagy dekopírból? Mert a dekopírból itthon nem nagyon van nagyobb. Ne tévesszen meg a fúró mérete. 178 cm vagyok és a tokmánnyal egy vonalban van a fejem (direkt akartam így mert mondjuk amikor 1-es fúróval próbálok nagyon pontosan fúrni (és logikusan közel is hajolok a fúrási ponthoz), akkor eddig mindig nagyon görnyednem kellett a régi műhelyben, mert relatíve alacsonyan volt... Itt most ez nem lesz, ráadásul a fúrót kiforgatva 170 centis tárgy is aláfér most már. ;)

(#52181) Pete55555: bezony-bezony... Amúgy mostanában zavar, hogy nem nagyon tudok csinálni semmit. Mióta itthon van a második pici, maximum éjszakánként tudok akármivel is haladni (és ilyenkor is nagyon korlátozottan a zaj miatt). Pedig lenne még pár ötletem, amivel fel tudnám húzni a topik színvonalát és pörgését, csak jutnék oda... Például a következő (nem kicsit) ambiciózus tervem egy nagyméretű tárgyakat is elforgatni képes eszterga készítése betonból (itt van befejezve)... A módszer és egy elég részletes építési napló itt található. ;] :P

Persze szóba jöhet még acél is (itt egy másik és egy harmadik is (ez mondjuk nagyon szimpatikus)), de azt nehezebb kis gépekkel igazán pontosra megmunkálni (hegesztés meg ugye problémás a deformáció miatt egy ilyen hegesztésben lúzernek, mint amilyen én vagyok).

(#52183) Raggie


Raggie
őstag

Szervusztok,

minimális gépház barkácsot szeretnék végrehajtani a CM Elite 430 Black házam plexi oldallapján.

Az oldalsó venti rácsát szeretném kivágni, hogy csak sima négyzetes lyuk legyen a helyén.
Későbbiekben esetleg egy másik oldalsó ventinek helyet csinálni jobbra felül.

Milyen szerszámokat/metódust/munkamenetet javasoltok ilyesmihez?
Tök kezdő vagyok ebben, az a lényeg, hogy nem szeretném megtörni/elrepeszteni a plexit.
A szerszámokkal azért tudok bánni, biciklit is összeszerelek, csak a plexihez nem értek. :)

Minden tanácsot szívesen fogadok!
Előre is köszi!
:R

Kis magyarázó kép:

Clint Eastwood FTW

(#52184) Irmscher 353 válasza Raggie (#52183) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Fúró, fűrész, maszkolószalag.
Ha nincsenek gépeid, akkor sima lombfűrésszel a legegyszerűbb.
Kifúrsz egy kezdő lyukat, ahol bebujtatod a fűrészlapot, a helyére illeszted, s innen már csak a kézügyességeden múlik. (ha túl gyorsan fűrészelsz a plexi megolvadhat a vágásnál, de ez inkább dekopirnál fordul elő)
Maszkolószalag akkor javasolt, ha géppel vágnád ki, mert akkor a védendő felületet leragasztod előtte, s így kevésbé sérül...

A 2-es számú lyuk kivágásához érdemes a plexit kivenni az oldallapból, hogy rendesen hozzáférj a vágáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#52185) Raggie válasza Irmscher 353 (#52184) üzenetére


Raggie
őstag

Köszi szépen a tanácsokat!
Ezek szerint nyugodtan lehet dekopírral is vágni, csak lassabb sebességgel?
Ezt nem is gondoltam volna. :)

Nekem kb ilyen dekopírom van: LINK

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#52186) Irmscher 353 válasza Raggie (#52185) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Nekem nem sikerül lassabb sebességet állítanom, így mikor vágtam megolvadt, s azonnal össze is ragadta két elvágott darab, utána kézi fűrésszel kellett elvágnom.

De majd a többiek megmondják a tutit.

(#52188) #33253120 válasza Raggie (#52185) üzenetére


#33253120
törölt tag

Sűrű fogas lap, lassú előtolás. Minél lassabb fordulattal...

(#52189) Beretvás válasza imibogyo (#52182) üzenetére


Beretvás
addikt

furobol, ránézésre ugyanez csak mintha magasabb lenne az oszlopa.. leméred nekem?

(#52190) FID


FID
őstag

Ez a megdöbbentő része nem a gány :D

Találkozunk a Veletech-en!

Összes kép: [link]

Videó: [link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#52191) imibogyo válasza Beretvás (#52189) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze, délután lemérem majd. :K

Amúgy fúróból nem nehéz nagyobbat találni.
Én például először a nagytesót akartam megvenni, aztán a kisebbik lett. Természetesen anyagi megfontolásból. Mondjuk amikor én vettem, akkor még majdnem 40.000 Ft volt a különbség ( :(( ). Most biztosan a nagyobbat venném meg, ekkora különbséggel az árban biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#52192) Beretvás válasza imibogyo (#52191) üzenetére


Beretvás
addikt

csalos a kép de akkor az enyém is az a tipus mint a tied... nem tudom nálad is hajlamos berezegni az oszlop?

(#52193) imibogyo válasza Beretvás (#52192) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem vettem még észre... Bár én igazán kemény anyagokba nem is fúrtam még sokszor, főleg fára, alura és ipari műanyagokra használom. Amúgy beremegés ellen csak a tömegnövelés segít. Töltsd fel az oszlopot valami nehéz, de "mozgó" anyaggal. Ilyen kis oszlopba a homokból nem fér túl nagy tömeg, de például apró csapágygolyókból igen. Nekem a CNC vázába és az alsó "polcra" belement vagy 250 Kg homok. Na utána nem rezonált még akác marásnál sem. ;)

(#52194) Beretvás válasza imibogyo (#52193) üzenetére


Beretvás
addikt

uhh köszi a tippet.. olom pl?

(#52195) imibogyo válasza Beretvás (#52194) üzenetére


imibogyo
veterán

Bármi jó, ami nagy tömegű és tud valamennyire mozogni, vagy pedig tökéletesen kitölti a rendelkezésre álló teret (olvasztott fém). Beton azért nem jó például, mert az idővel zsugorodik és nem nyeli el a rezgéseket. Azért jobb a valamilyen szemcsés anyag, mert az elnyeli a rezonancia nagy részét, valamint esetleges alakváltozásnál is (behorpad a cső...) kitölti a rendelkezésre álló teret. :K

(#52196) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Üdvözlök mindenkit.

Olyan nagy gányolás votl ma.

Karton dobozok, üveg, monitor, laptop, router, szünetmentes, vastag celux :D

[ Szerkesztve ]

(#52197) mszl válasza DrojDtroll (#52196) üzenetére


mszl
aktív tag

Csak nem költözés??????!!!!
Nekem is volt az elmúlt őszön, pár valami még mindig nem került elő.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#52198) DrojDtroll válasza mszl (#52197) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem az :)

Egy eszközbe került bele mindez.

ha valálható lesz a végeredmény majd rakok fel képet

(#52199) ƬΛЯΛ válasza DrojDtroll (#52198) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Ebben a fórumban szempont a vállalhatóság? :C :DDD

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#52200) DrojDtroll válasza ƬΛЯΛ (#52199) üzenetére


DrojDtroll
addikt

belegondolva nem nagyon :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.