Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2751) Fire/SOUL/CD válasza Veriakilis (#2750) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor ez egy "összetettebb" példa lesz, természetesen a Te is megtalálod benne a megoldást.

Adott 2 darab 320G kapacitású Hitachi HDD(ez most azért szemléletes, mert jól fog látszani, hogy milyen fontos lehet, különböző lemezcímkével ellátni a HDD-ket, ellenkező esetben meg sem lehetne különböztetni őket), mindkét HDD-n 2 partíció található, 1 rendszer és 1 adat. Az egyiken XP fut, a másikon W7, nincs bootmenü, mert úgy lettek az OS-ek telepítve, hogy az időre csak 1 HDD volt a gépben.
A leírásban ha külön nem is jelöltem esetleg, de ahol nincs valami bejelölve, ott nincs bejelölve, ami nincs bepipálva, az nincs bepipálva.

Az XP rendszerpartíciójáról készítünk mentést, amit a másik HDD ADAT partíciójára mentünk, majd ebből visszaállítjuk a rendszert. A visszaállításról Windows alól készültek a képek, de a visszaállítást Bootlemezről célszerű elvégezni. (Kinézetre szinte teljesen megegyezik, bootlemezről indítva is az Acronis)

Backup készítése

1. Acronis True Image 2010 Home indít

2. Disk backup-on katt

3. Jelöld ki, hogy melyik partíciót mentsük el

4. Teljesen új mentést hozz létre, tallózd be hova legyen lementve a backup fájl

5. Mielőtt a PROCEED gombra kattintanál, ezt be kell még állítani

Visszaállítás (restore, ezt bootlemezről célszerű kivitelezni)

1. Data recovery and ..-on katt

2. Tallózd be a korábban lementett backup fájlt

3. Teljes partíciót akarjuk visszaállítani

4. Mit akarunk visszaállítani? - természetesen a rendszert, meg az MBR-t is, hisz utóbbi nélkül nem fog bebootolni a masina/indulni az OS

5. Információs képernyő. - ez arról tájékoztat, hogy melyik partícióra szeretnéd visszaállítani és az elsődleg és aktív-e. Ez 1 darab HDD esetén alapban jól szokott lenni, de több HDD esetén lehet állítani(ha esetleg alapban nem jó partíció lenne itt megadva)
# Partition location - New location
# Partition type - Change default
# Partition size - Change default
Ez az utóbbi funkció NEKED NEM KELL, úgy jó ahogy van, csak azért írtam le, mert itt lehet egyből partícióméretet is változtatni visszaállításkor Acronis-ban, párszor előjött már a topokban ez a kérdés...

6. Válaszd ki, hogy melyik HDD, melyik partíciójára kerüljön az MBR - 1 HDD esetén elég egyértelmű, 2 HDD esetén is az lehet, de a képen jól látszik, hogy a hozzászólásom elején miért is tértem ki arra, hogy milyen jó dolog az, ha minden HDD, minden partíciójának egyértelmű nevet adunk. Esetemben nem tudnám kijelölni, hogy melyik is a helyes HDD, hisz 2 darab Hitachi 320G HDD van a gépben, csak a sorozatszámukban különböznek, de hát azt meg nem tudom, melyikhez melyik sorozatszám tartozik. Mivel minden partíciót elneveztem, ezért most nem okoz gondot több HDD esetén is, a helyes partíciót megadni a MBR számára

7. Összegző képernyő - ha minden jónak találsz, akoor mehet a PROCEED
(Nálam azért van a Reboot required felirat, mert windows alól készítettem a képeket, és windows alól a recovery-t csak újraindítással lehet elvégezni, természetesen boot-lemezről indítva a visszaállítást, ez nem jön elő...

Remélem így már menni fog a dolog...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2752) Veriakilis válasza Fire/SOUL/CD (#2751) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Köszönöm szépen a kimerítő választ.

Kipróbálom.

Ezek szerint a régi mentésem is visszajött volna, ha beállítom az MBR and Track0-át.
Csak féltem, hogy tönkreteszi a D-t. Közben letöröltem a régi mentést, és visszatelepítettem a Windows-XP-t. Most ezt fogom lementeni.

"4. Mit akarunk visszaállítani? - természetesen a rendszert, meg az MBR-t is, hisz utóbbi nélkül nem fog bebootolni a masina/indulni az OS"

Azt akarom ezzel kapcsolatban kérdezni, hogy ha én egy HDD-n akarom megoldani a mentést,- mármint a C: partíciót a windowsal együtt le akarom menteni egy kép állomány formájában a D:\-re, akkor is beállítom az MBR-t, és ezt visszaállításnál is beállítom (pontosabban csak ott tudom ezt állítani), akkor ez nem teszi tönkre a D:\ partíciót?

Vagy az MBR külön partíciónkként van jelen?
Van egy MBR-je a C:\-nek is, és a D:\-nek is külön-külön?

Köszönettel: Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#2753) betyarr


betyarr
veterán

az acronis 2011-et használta már valaki?tapasztalat esetleg a 2010-hez képest?

(#2754) Tosee válasza betyarr (#2753) üzenetére


Tosee
őstag

Nemrég váltottam arra, de még nem nagyon volt időm átnézni!
Version Comparison

Új felületet kapott: screenshots

És van benne egy számomra új dolog is (amit észrevettem, és tetszik benne)...
Tools & utilities menüpont alatt található Acronis Startup Recovery Manager
Ha ez aktiválva van, akkor minden boot során felajánlja a program indítását (F11), és ezzel akár a boot media-t is ki lehet váltani!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2755) betyarr válasza Tosee (#2754) üzenetére


betyarr
veterán

no feldobtam a próbaverzióját.kellemesnek tűnik.mintha nem kellene annyi mindent beállítgatni,mint a 2010-ben.pl nem találok MBR-re sem utalást/beállítási lehetőséget.vajon azt automatikusan csinálja már?

(#2756) Tosee válasza betyarr (#2755) üzenetére


Tosee
őstag

Hát ez jó kérdés (MBR)...
Win7-et használok, de annál ugye elkülönített 100mb os partíció van erre, szóval megnézni nem tudom! XP meg ugye a partíció elejére rakta a boot recordot... Vagy Te XP-t használsz, és a mentés készítése során nem lehetett kiválasztani az MBR-t? Mert ebben az esetben lehetséges, hogy úgy programozták, hogy rendszerpartíció esetén mentse automatikusan azt is!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2757) betyarr válasza Tosee (#2756) üzenetére


betyarr
veterán

jah,jó tudni,hogy w7-nél másképp van mint az xp-n az MBR...egyébként w7-em van.
tehát úgy érted,hogy a 100mb az automatice mentődik,vagy az mindenképp konstans a backupnál a lemezen?

(#2758) fodor70 válasza Fire/SOUL/CD (#2028) üzenetére


fodor70
csendes tag

letöltöttem a progit de nem tudok serial numbert kérni amit küld passwordot nem fogadja el
azt is irdle ijenkor mit kell csinálni. be is regisztráltam.de akkor se jó

(#2759) Tosee válasza betyarr (#2757) üzenetére


Tosee
őstag

XP-nél valószínűleg menti az egész partíciót az MBR-el együtt (ennek még utánanézek) viszont 7 nél már másképpen néz ki a dolog!

Rendszer számára fenntartott részen tárolódnak az indításhoz (boot) szükséges adatok... enélkül nem bootol a 7-es!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2760) betyarr válasza Tosee (#2759) üzenetére


betyarr
veterán

hm,érdekes...nekem nem mutatja ezt a "rendszer számára fenntartott részt".

(#2761) F34R


F34R
nagyúr

Üdv mindenkinek lenne egy kérdésem lenne egy 1 TB winchster (250 GB ,és 680 GB Windows XP x64 )
Fel szeretném rakni rá ideiglenesen/próbaként a Win 7-t nem akarok a partíciókhoz nyúlni csak leformázni az elsőt de kell 100 MB (Xp-nek csak 8-kellet )
Azt szeretném ha nem tetszik jön be akkor a USB/DVD-ről visszaállíthassam a mostani rendszert , ha igen akkor írjátok meg légy szíves mivel és hogyan lehet

Üdv F34R

(#2762) _BM_ válasza Veriakilis (#2752) üzenetére


_BM_
senior tag

"Van egy MBR-je a C:\-nek is, és a D:\-nek is külön-külön?"

Nincs. Csak egy van.

(#2763) _BM_ válasza F34R (#2761) üzenetére


_BM_
senior tag

"de kell 100 MB"

Én úgy tudom, hogy csak akkor csinál 100 megát a w7, ha szűz (particionálatlan) vinyóra telepítesz.

[ Szerkesztve ]

(#2764) _BM_ válasza _BM_ (#2763) üzenetére


_BM_
senior tag

Nálam így néz ki a w7-es vinyó (paragon alatt):

(#2765) _BM_ válasza F34R (#2761) üzenetére


_BM_
senior tag

Mentsd el az xp-s partíciót a másik partícióra, majd bebootolsz a w7 telepítővel, és telepíted az xp helyére. Ha nem tetszik, visszaállítod az xp partíciót. Én mondjuk az xp backup után és a w7 telepítése előtt legyalulnám a rendszerpartíciót, hogy ne legyen kavarodás.

(#2766) F34R válasza _BM_ (#2765) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor mondjuk acronis-al a rendszerpartíciót az MBR-el eggyüt?

(#2767) _BM_ válasza F34R (#2766) üzenetére


_BM_
senior tag

Ha megvan az Acronis, akkor telepítsd, majd készíts vele egy rescue diszket, és ezt követően már csak a diszket használd. Ez az első lépés.

Lásd: 2751 (Backup készítése). A 3. pontnál csak a System partíciót pipáld be. A 4. pontban a Backup Location mezőbe pedig az adatpartíciót válaszd ki (vagyis azt, amelyiken nem az xp van). A 4. pont ismeretlen nekem, mert rescue lemezzel szoktam menteni (és visszaállítani). Ha rescue lemezzel bootolsz be, akkor kicsit minden másképp fog kinézni, mint a 2751-ben, de a lényeg az változatlan.

(#2768) F34R válasza _BM_ (#2767) üzenetére


F34R
nagyúr

Köszi most már ki vagyok okosítva _0_

(#2769) betyarr válasza _BM_ (#2763) üzenetére


betyarr
veterán

bocsi,hogy belekotnyeleskedek,de ezek szerint nekem azért nincs ilyen 100 megás mbr-em,mert a lemez partícionálva van?

(#2770) _BM_ válasza betyarr (#2769) üzenetére


_BM_
senior tag

"mert a lemez partícionálva van?"

Nem van, hanem volt (a telepítés előtt). Tehát nem a w7 csinálta meg a partíciót, hanem te (vagy egy korábbi oprendszer) korábban.

[ Szerkesztve ]

(#2771) betyarr válasza _BM_ (#2770) üzenetére


betyarr
veterán

jah!és ilyenkor nincs külön mbr,hanem a backup tartalmazza?vagy az állandó marad a merevlemezen?

(#2772) _BM_ válasza F34R (#2768) üzenetére


_BM_
senior tag

Bebootolsz Acronis rescue lemezzel:

- A bejelentkező képen kiválasztod az Acronis True Image ..... menüpontot (ENTER)
- Kiválasztod a Backup elemet
- Disk and Partition Backup
- Bepipálod a menteni kívánt partíciót (A Disk ablakot ne) - NEXT gomb
- A Backup Location ablakban kiválasztod a célpartíciót, vagyis ahová menteni akarsz - (a Create new backup archieve legyen kijelölve, de alapból ezt ajánlja fel a progi)
- Miután kijelölted a célpartíciót, megnyomod a Generate name gombot, hogy a program adjon fájlnevet.
- OK gomb
- Next gomb
- Proceed gomb

Örül :D

[ Szerkesztve ]

(#2773) _BM_ válasza betyarr (#2771) üzenetére


_BM_
senior tag

A 100 megás partíciónak nincs köze az mbr-hez. Az mbr a lemez első 512 bájtja.

(#2774) betyarr válasza _BM_ (#2773) üzenetére


betyarr
veterán

ja,igen,valami már rémlik.csak azért fura hogy a 2010-es acronisban volt lehetőség kijelölni,hogy azt is backupolja,most meg nincs ilyen.a 100 mega akkor mi is?

(#2775) _BM_ válasza betyarr (#2774) üzenetére


_BM_
senior tag

"a 2010-es acronisban volt lehetőség kijelölni,hogy azt is backupolja"

Én csak visszaállításnál látok ilyen opciót, mentésnél nem. A 100 megát pedig guglizd meg. Nem értek hozzá.

(#2776) betyarr válasza _BM_ (#2775) üzenetére


betyarr
veterán

jah,lehet én emléxek rosszul...köszi!

(#2777) _BM_ válasza betyarr (#2776) üzenetére


_BM_
senior tag

Most vágtam haza egy vinyót Acronisszal. Visszaállításkor csak akkor szabad bepipálni az mbr opciót (amivel együtt a disk opció is bepipul), ha egyetlen partíció van a lemezen, és az a rendszerpartíció. Ha több partíció van a lemezen, akkor kampec. Elég hülyén kínálja fel az Acronis a menüpontokat, az Easeusról nem is beszélve (ez utóbbi kezelését nem vagyok képes iq-val felérni). A Paragon Disk Backup toronymagasan veri mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

(#2778) Fire/SOUL/CD válasza _BM_ (#2777) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Visszaállításkor csak akkor szabad bepipálni az mbr opciót (amivel együtt a disk opció is bepipul), ha egyetlen partíció van a lemezen, és az a rendszerpartíció. Ha több partíció van a lemezen, akkor kampec."

Mindkét állításod alapjaiban hibás.

Azért emeltem ki az "alapjaiban" szót, mert alapvető ismeretek hiányából sikerült ezt kivitelezned. Meg merem kockáztatni, hogy szerintem még sohasem olvastál utána annak, hogy mi is az az MBR, az milyen információkat tárol és mi is a szerepe.
No, itt egy kis olvasnivaló a témában: MBR MBR felépítése

Ha ezt elolvasod és meg is érted, akkor saját magadtól rá fogsz jönni, hogy hol rontottad el az egész dolgot, aminek az lett a következménye, hogy "Most vágtam haza egy vinyót Acronisszal. "
(Találó, ugyanis tényleg Te vágtad haza a hdd-t, nem az Acronis... :N )

UI: Nem személyeskedésnek szántam a hozzászólásom, épp ellenkezőleg, remélem a linkek elolvasása után a homlokodra csapsz, és rájössz, hogy hol is van a hiba(arra gondolj, hogy a partíciómentés és a partícióvisszaállítás közt hoztál-e létre, vagy méreteztél-e át partíciókat stb stb), illetve mekkora butaság az, amit korábban leírtál... :R

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2779) _BM_ válasza Fire/SOUL/CD (#2778) üzenetére


_BM_
senior tag

"Találó, ugyanis tényleg Te vágtad haza a hdd-t, nem az Acronis"

Minden megeshet, de mivel nem bízok semmit a véletlenre, főleg a legfontosabb gépeimen, ezért ghostos és paragonos mentéseket is alkalmazok párhuzamosan (nem tart semeddig, tárkapacitás meg van bőven). A konkrét esetben Paragonnal sikerült visszállítani a vinyót, igaz, előtte törölni kellett, majd újra kreálni a rendszerpartíciót. Az az érdekes, hogy úgy vágta haza az Acronis a lemezt, hogy érintetlenül hagyta a d partíciót. Így nézett ki előtte: C: rendszer (primary), D: adat (logical), E: adat2 (logical). A D-partíció megúszta a támadást, az E nem. Hogy miért, azt nem tudom.

Hozzá kell tenni az igazság kedvéért, hogy fat32-es partícióról van szó. Lehet, hogy nem komázza az Acronis, ahogy a Paragon is rendesen le tud hasalni az extfs fájlrendszer előtt (hiába kínál ext3 opciót).

[ Szerkesztve ]

(#2780) satee76


satee76
aktív tag

sziasztok !

segítséget kérnék. Adott egy
-IDE vinyó win7 64 bit (2 partíció) 1. meghajtó
-SATA vinyó üresen 2 partíció 2. meghajtó
-IDE vinyó 1 partíció 3. meghajtó

A 2.mh-ra szeretném átteni az 1. mh.-t. Norton ghost 15 bytról bytra módszerrel próbáltam először. Át is ment, de bootolás után -ami kb 5 percig tartott- megjelent egy kék háttér, és semmi más.

Miután rendszeresen mentek img. fájlt, így az időközben újraformázott 1.-re raktam egy vistát meg a nortont és a 3.-ról az img.-et rátöltöttem a 2.-ra. Manuálisan kellet megadnom az img. fájlt. szintén felment rá. Újra indítás után a 2. már bootolni sem tudott, az 1. vistája meg felajánlotta bootkor hogy win 7-et vagy vista akarok indítani. Természetesen egyik sem jut el az asztalig. Van még egy mbr mentésem a 7-hez, de miután manuálisan kellet megadnom a img. helyét, nem tudom, hogy azt hova kellene feltenni? Továbbá, ha megadom egy meghajtót bootolásra (a vistát), akkor miért lesz indítómenü és jön be a 7-es ia, ami egyébként egy másik meghajtón van? Hogyan lehet hogy az indító fájlok egymást irogatják felül 2 különböző meghajtón ? Telepítéskor látni egy 100 mb-os meghajtót, amit win alatt már nem, nekem viszont a vista telepítése után megjelent külön betűjellel, így összesen akkor 6 meghajtó volt elérhető. Hogyan? De a legfontosabb mit rontok el?

köszönöm
satee76

(#2781) jacksonfive válasza satee76 (#2780) üzenetére


jacksonfive
tag

Sziasztok!

Egyik gépünket ghosttal lementettem (IDE 80GB HDD), a vinyó idő közben meghalt ezért lett bele rakva egy új, de mivel van sata csati is az alaplapon, ezért egy SATA 160GB HDD lett belerakva. A ghost mentést visszaraktam erre az új vinyóra, nem is volt a semmi gond a visszamentés közben, de amikor indítottam volna az op. rendszert (XP prof), a win logo után pár másodperc múlva újra indul a gép, és ezt csinálja csökkentett módban is. Gondolom, hogy más driver kellene a sata vinyónak, ezért indul újra a gép, de hogyan tudom lecserélni az IDE-s drivert SATA-ra?
Az egészhez hozzátartozik, hogy Hiren Boot cd-vel csináltam a le és a visszamentést is.

(#2782) gardener


gardener
senior tag

Valamelyik újabb Ghost tud SBS 2008-on menteni, különbözeti mentéssel?

(#2783) Fire/SOUL/CD válasza gardener (#2782) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezek szerint nem, csak a BESR 2010

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2784) gardener válasza Fire/SOUL/CD (#2783) üzenetére


gardener
senior tag

Aprópénzért.... :((

Viszont hálózatba kötött másik gépről se tudom lementeni a server vinyóit?
(sufnituning ugyan, de...)

(#2785) ZsanKLÓD2 válasza Laca 012 (#2050) üzenetére


ZsanKLÓD2
csendes tag

Egy általános particiónáló programmal aktívvá kéne tenni a szóban forgó partíciót.

A Hirens Boot CD-n találsz ilyen progiból egy szakajtóra valót.

(#2786) veze


veze
őstag

nézegettem a 2751 #hsz-t és az ott leírtak világos is,
megcsinaltam a mentést 3GB lett,
megtalaltam azt is hogyan lehet rescue lemezt készíteni (boot media) azt nem tudom hogyan tudok olyan lemezt csinálni ami rescue boot és a mentés is legyen ott vele együtt..
vagy ebben az esetben már a mentéskor másképp kell eljárnom?
bocsi az amatör kérdésekért, de ma találkoztam elöször az arconis 10-el..
egy masik vinyora szeretném tenni a komplett C (xp) particiót.

[ Szerkesztve ]

(#2787) veze


veze
őstag

vagy válasszam a boottable media type menünél az ISO -t,
aztan ha megcsinalta nyissam meg az ISO-t (pl ultraiso) tegyem bele a mentést , és aztan irjam ki lemezre? és akkor már ott lesz vele..

[ Szerkesztve ]

(#2788) Fire/SOUL/CD válasza veze (#2787) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, úgy ahogy mondod :K
Értelem szerűen, az Acronis által készített TIB kiterjesztésű (fentiek szerint 3G méretű) fájl belemásolod az ISOba(készíthetsz neki külön mappát) és onnantól az Acronis bottlemezén lesz a mentés, amit betallozhatsz majd.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2789) veze válasza Fire/SOUL/CD (#2788) üzenetére


veze
őstag

valami nem jött össze..
közben megcsináltam, ahogy vázoltam is, gondolván, jo lesz..beirtam az iso fileba a mentést aztan az egészet kiírtam.
bootol, helyreállítás betallozzom, stb.. kiirja hogy kész
ujrainditom mostmár a másik lemezröl amire helyreállítottam a mentést és nem bootol:

BOOTMGR is missing

ezt irja ki
megcsinaltam mégegyszer , megnéztem a logját. benne van többek között hogy
"recovering partition"
"recovering MBR disk1"
ez az egy vinyo van benne másra nem is tehette
valami nem jo már a mentésnél?

a lemez nem particionálatlan volt, a helyreállításhoz kijelöltem a kivánt particiót ami méretben sem volt kisebb, és elsödleges, nem logikai

[ Szerkesztve ]

(#2790) Fire/SOUL/CD válasza veze (#2789) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

EASEUS Todo Backup Home
Ezzel próbálkozz inkább, ez képes partíciót is átmásolni egy másik lemezre "röptében"...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2791) veze válasza Fire/SOUL/CD (#2790) üzenetére


veze
őstag

nos.. sikerült. Arconis-al clonoztam "röptében" és összejött.
csak az nem vilagos, a mentésböl boot lemezzel miért nem..
Pedig utana megnéztem egy másik gépben a vinyot és ott volt rajta minden, boot.ini-töl kezdve, tök egyformanak tünt az eredetivel :F
Azé jo lenne ha nem csak klonozással hanem mentésböl is tudnék particiot reprodukalni :((

(#2792) Fire/SOUL/CD válasza veze (#2791) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Klónozásnál a szoftverek gondoskodnak arról, hogy a cél partíció, aktív is legyen(csak elsődleges és aktív partícióról lehet rendszert indítani), erről a userek hajlamosak elfeledkezni, legtöbbször ezért nem működik az a megoldás, hogy backup és egy másik partícióra meg restore.
A backup/restore funkciót nem klónozásra találták ki, ahhoz nem sok köze van, hogy egy partíció aktív-e avagy sem, hisz aktívvá tenni egy partíciót csak segédprogrammal, vagy pl Windows alatt a diskpart progival lehet...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2793) F34R válasza Fire/SOUL/CD (#2790) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez a jobb vagy a Paragon backup & recovery free? , mindenképp ingyenes kell

(#2794) Fire/SOUL/CD válasza F34R (#2793) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az Easeus szoftvere több funkcióval rendelkezik, mint pl partíció(k) másolása (Clone), ami elég hasznos lehet sok esetben, ezt pl a Paragon ingyenes változata nem tudja. Én magam nem használom, kipróbáltam, akkor kifogástalanul végezte a feladatát, ezért szoktam ajánlani.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2795) veze válasza Fire/SOUL/CD (#2792) üzenetére


veze
őstag

aktív volt, mert elözöleg is op rendszer volt csak leformáztam..a tulajdonságok ellenörzésénél is, indítas elött, a kijelölt particiót aktívnak mutatta.
klonozás elött meg töröltem a particiot is:)
és ugy jelöltem ki neki
no.. mindegy azért még nekifutok majd más alkalommal) :)

[ Szerkesztve ]

(#2796) veze válasza Fire/SOUL/CD (#2794) üzenetére


veze
őstag

Az EASEUS Todo Backup Home az free otthoni használatra?

(#2797) Fire/SOUL/CD válasza veze (#2796) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen

"Users are faced with the essential challenge: the need to secure their PC and important files, such as system, family photos, music, applications, personal data and financial documents. Protect your PC with EASEUS Todo Backup Home by just a few quick steps. If you lose any files you like or need to go back to an earlier version, don’t worry, you can recover them in time. It is a complete free backup and recovery solution for home users."

és igen (Home Edition oszlop alja) :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2800) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Be klikkolom ide is.
Hátha volt már valakinek hasonló problémája, és esetleg a megoldást is tudja. Vagy ötlete?
Köszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.