Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2951) KMT


KMT
addikt

Egyébként visszatérve, van valakinek valami ötlete, hogy W7 alatt mitől halt be többféle Acronis is? Volt runtime error-tól kezdve telepítési hibáig minden. XP alatt pöpec.

(#2952) Picturemaker válasza KMT (#2951) üzenetére


Picturemaker
őstag

Én letöltöttem az ingyenes verziót, és működött. (Win7/64)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#2953) _BM_ válasza KMT (#2951) üzenetére


_BM_
senior tag

Van külön 100 megás partíció a merevlemezeden?

(#2954) KMT válasza _BM_ (#2953) üzenetére


KMT
addikt

Tudtommal nincs. Ez baj? Én úgy vettem észre, hogy csak kevés RAM esetén hoz létre ilyet a W7, de lehet, hogy hibás következtetés. Nekem mindenesetre nem csinál(hatot)t.

(#2955) winfier


winfier
senior tag

Hello!

A kérésem a következő lenne, hogy döglődő félbe lévő 320GB-os WD-m tartalmát amin az op. rendszer is van (win7 64bites). Szeretném átrakni az új Samsungra, de kéne az a rejtett 100MB-os partíció is. Erre a feladatra megfelelne-e az EASEUS Todo Backup? Ha nem akkor melyik free program lenne a legjobb választás.

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#2956) F34R válasza winfier (#2955) üzenetére


F34R
nagyúr

(#2957) Jofi81


Jofi81
őstag

16 egyforma gépre kellene Win7-et telepítenem. Az egyik gépre felraktam, beállítottam, majd Paragon Backup & Recovery 2011 segítségével csináltam egy teljes mentést a merevlemezről 2 DVD-re. A visszaállítással viszont gondom van. Ha bebootolok és kiválasztom a restore-t, ott két backup fájl van: az egyik csak a 100MB-os partíciót tartalmazza, a másik a teljes merevlemezt, a 100MB-os partícióval együtt. Az előbbit gond nélkül vissza tudom állítani, viszont az utóbbi már nem. Ezt a hibaüzenetet kapom: "This image can't be restored on the current selection". Mi lehet a probléma?

(#2958) F34R válasza Jofi81 (#2957) üzenetére


F34R
nagyúr

Az hogy a 100 MB-s rész már lemezre van írva és használatban , az utóbbi backup akkor jó készítettél egy üres particíót. akkor tudsz/tudnál rendes restore-t végezni ha a pipát kiszedted volna a 100 MB-s MBR elől

(#2959) Jofi81 válasza F34R (#2958) üzenetére


Jofi81
őstag

Megpróbáltam úgy is, hogy csak a második backup fájlt (tehát a teljes mentést) próbáltam visszaállítani a particionálatlan merevlemezre, akkor is ez a hibaüzenet volt.

Azt mondod, hogy ne a teljes lemezről csináljak backupot, csak a rendszerpartícióról, a 100MB-os részt hagyjam ki?

(#2960) F34R válasza Jofi81 (#2959) üzenetére


F34R
nagyúr

igen azt , akkor helyre tudod állítani , bár voltak jelenségek néhány oldallal visszáb ms update ügyileg.

(#2961) Jofi81 válasza F34R (#2960) üzenetére


Jofi81
őstag

És nem fog hiányozni az a partíció a windowsnak?

(#2962) tejgla


tejgla
csendes tag

Helló!

Laptopomat szeretném újratelepíteni friss xpvel. Utána viszont ezt az új rendszert szeretném egy bootolható ghost megoldással dvdre írni (lehetőleg úgy hogy a ghost program és az xp is ugyan ezen a lemezen legyen) hogy mindig kéznél legyen ha újra kéne telepítenem. Megoldható lenne ez? Vagy esetleg ha a dvdre kiírom a friss xp-t utána linux live keyel visszaállítom a rendszert(előtte letörlöm a C:\ tartalmát) az működni fog vagy elszáll kékhalállal?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#2963) Jofi81 válasza tejgla (#2962) üzenetére


Jofi81
őstag

A Paragon Backup & Recovery-vel megoldható.

(#2964) Jofi81 válasza Jofi81 (#2957) üzenetére


Jofi81
őstag

Megoldottam a problémát. Külön kell backupolni a 100MB-os partíciót és a rendszerpartíciót, majd egymás után visszaállítani.

(#2965) _BM_ válasza KMT (#2954) üzenetére


_BM_
senior tag

"Én úgy vettem észre, hogy csak kevés RAM esetén hoz létre ilyet a W7"

Akkor hozza létre a W7 telepítő, ha particionálatlan lemezzel találkozik. Ha előtte bármilyen módon megparticionálod a lemezt, mondjuk egy másik gépen, akkor nem csinál 100 megát.
Egyébként meg hülyeséget írtam, félreértettem valamit.

(#2966) _BM_ válasza tejgla (#2962) üzenetére


_BM_
senior tag

A Paragon Drive Backup progi felajánlja a lehetőséget fájlok és mappák hozzáadására a boot-lemez készítésekor (Advanced - you can add files...). Ha konkrétan a Ghost progira gondolsz ghostolás alatt, akkor ahhoz nem tudok hozzászólni, mert nem érem fel iq-val a kezelését, de biztosra veszem, hogy az is felajánlja a hozzáírást.

[ Szerkesztve ]

(#2967) _BM_ válasza _BM_ (#2966) üzenetére


_BM_
senior tag

A Paragon Drive Backup progi felajánlja a lehetőséget fájlok és mappák hozzáadására a boot-lemez készítésekor

Persze, ez sem egyszerű:

1. XP telepít.
2. Paragon Drive Backup telepít.
3. Indítólemez készítése Paragon Drive-val.
4. Partíciómentés az indítólemezről bootolva.
5. Paragon indítása XP alatt.
6. Egy másik indítólemez készítése Paragon Drive-val (ekkor hozzáírni a 4. lépésben elkészített image-fájlt).
7. Kész a boot-image-fájl kombó.

[ Szerkesztve ]

(#2968) qantum válasza Fire/SOUL/CD (#2876) üzenetére


qantum
senior tag

Szia ! A klónozás meg van, de azt hogy tudom megcsinálni, hogy ne csak a klónozott 200gb -ot lássa a 500gb-os vinyón?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#2969) qantum


qantum
senior tag

Nos valószínű ott rontottam el, hogy nem csináltam újraindítást.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#2970) Fire/SOUL/CD válasza qantum (#2969) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elméletben ez nem lehet a probléma forrása. ha partíciót klónoztál, akkor az 500G vinyón létrejött ugye a 200G-s rendszerpartíció, a fennmaradó rész (300G) meg nem particionált terület maradt. Az OS alól hozz létre egy partíciót a nemparticionált részen, formázd le és már használhatod is.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2971) _BM_ válasza Fire/SOUL/CD (#2970) üzenetére


_BM_
senior tag

"Az OS alól hozz létre egy partíciót a nemparticionált részen, formázd le és már használhatod is."

Utána összenyomoríthatja pár megásra, majd törölheti (a partíciót). Persze csak akkor, ha ragaszkodik ahhoz, hogy egyetlen partícióból álljon a vinyó.

(#2972) qantum válasza Fire/SOUL/CD (#2970) üzenetére


qantum
senior tag

ez nem rendszer vinyó lenne, sector by sector másolást csináltam, ezt az 1 particiot kihúzni nem lehet 500gb-re ?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#2973) Fire/SOUL/CD válasza qantum (#2972) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha nem rendszerpartíció/vinyó, akkor simán át is másolhattad volna az adatokat az egyikről a másikra... :DDD

_BM_
Nem particionált területet (az egészen) particionálod és formázod, akkor mit is nyomorít össze? :F Érdekes manöver lenne az... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2974) qantum válasza Fire/SOUL/CD (#2973) üzenetére


qantum
senior tag

biztos ami biztos :)
de felhúzni 500gb-re a managerrel lehet , ja és hol tudom átnevezni a hdd-t?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#2975) Fire/SOUL/CD válasza qantum (#2974) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A windows lemezkezelőjével is megoldhatod. Elindítod a lemezkezelőt, kiválasztod ezt a 200G-s partíciót, jobb egér rajta és Kötet kiterjesztése lehetőség, a többi egyértelmű lesz.

Nem a HDD-nek lehet "nevet" adni, hanem a partíció(k)nak, ezt meg akár intézőből is megteheted. (Ráállsz a kívánt partícióra és F2 vagy jobb egér és átnevezés)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2976) qantum válasza Fire/SOUL/CD (#2975) üzenetére


qantum
senior tag

A dvd meghajtóm lett E: , a hdd pedig D: , na nekem pont fordítva kellene?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#2977) qantum


qantum
senior tag

meg van ! :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#2978) _BM_ válasza Fire/SOUL/CD (#2973) üzenetére


_BM_
senior tag

Arra gondoltam, hogy van egy 200 gigás rendszerpartíció és egy 300 gigás (miután megparticionáltad). Ezek után mindegy, hogy a 200 gigásat növeled, vagy a 300 gigásat zsugorítod, nem? Csak egyszer csináltam ilyet, lehet, hogy nem emlékszem jól.

[ Szerkesztve ]

(#2979) Fire/SOUL/CD válasza _BM_ (#2978) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor félreértettem, sorry. :R
Igen, mindegy végül is, csak az OS lemezkezelője bizonyos korlátok közt tud csak kiterjeszteni/zsugorítani, van amit csak adatvesztéssel(mivel formázna).
(Persze erre acélra is vannak ingyenes progik)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2980) _BM_ válasza Fire/SOUL/CD (#2979) üzenetére


_BM_
senior tag

Itt van az egyik vinyóm (SSD).
A második partíciót egészen 1 megásra össze tudtam zsugorítani W7-tel (mert nem volt rajta semmi). Már nem emlékszem, hogy miért csináltam ezt a torzót, valszeg először megfeleztem a vinyót, majd kiderült, hogy kevés a C, viszont nem tudtam összenyitni a kettőt. Tényleg, össze lehet nyitni őket adatvesztés nélkül? Van valami okosság? Na nem azért, mert szükségem van az 1 megára, csak úgy, játszásiból :C

[ Szerkesztve ]

(#2981) Fire/SOUL/CD válasza _BM_ (#2980) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igazából ugyanazon gyártók particionáló szoftvereit lehet használni adatvesztés-nélküli partícióbuherálásra, mint amilyen gyártók szoftvereit javasoljuk itt adatmentéshez. :DDD

EASEUS Partition Master - Home Edition
Paragon Partition Manager - Free Edition (csak x86 az ingyenes)
MiniTool Partition Wizard Home Edition

Utána kell nézni, mert a felsorolt ingyenese progikban is van némi korlátozás, mint az említett csak x86 alatt használható, nem tud boot-lemezt írni, ilyesmik... Persze az adatvesztés nélküli méretezgetést stb, azt mind tudja.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2982) dragonfx


dragonfx
veterán

hi.

norton ghost 9et hazsnáltam eddig.
de elveszett a .gho fájl(behalt a winyo)
akarok ujjat cisnálni de a progi része az elhalt winyn volt.nem engedi ujratelepíteni mert írja előtte az elöző verziot kell törölni utána tudom telepíteni.
de hisz fenn sincs mert a winyorész elhalt.
természetesen xp meghajtóról, registyryből töröltem.mégis látja.egyedül a programok hozzáadásánál maradt ott.de onnan nem engedi töröni valami hülye hibvaüzenetet ír ki.
beszereztem ujabbat a ghost 15öt.azt se engedi telepíteni ugyanezen hiba miatt.....pedig az ugye ujabb.

mit tegyek?

szeretném gho fájlt cisnálni??
ja és ha 9cel csinálók azt a 15 boot cd.je behuzza felrakja vissza?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2983) dragonfx válasza Jofi81 (#2963) üzenetére


dragonfx
veterán

erről tudsz mesélni.jobb mint a niortonos?nem bonyolult?
ja és ugyanezen cég particionáló progija mennyivel másabb mint apowerquest.es.én azt ismerem.legelterjedtebb.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2984) Steelmanus válasza dragonfx (#2982) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hasznald ezt, es rendesen kitakaritja a Norton szemetet hiaba tavolitod el egy csomo bejegyzes meg bent marad.

(#2985) dragonfx válasza Steelmanus (#2984) üzenetére


dragonfx
veterán

ez klassz aztírja fut már egy norton program állítsam le.ez nem így van

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2986) Fire/SOUL/CD válasza dragonfx (#2985) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csökkentett módban indítsd a Norton takarítót(ha lehet), mivel jó eséllyel tényleg fut valamilyen norton folyamat
Feladatkezelőben nem látszik esetleg? Ha igen, akkor lődd ki...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2987) Steelmanus válasza dragonfx (#2985) üzenetére


Steelmanus
addikt

Fire/SOUL/CD mar valaszolt, mar nem emlekszem a nevere de tenyleg fut egy szerviz meg akkor is ha leinstallalod talan valamilyen Live frissites de ki lehet keresni es letiltani.
Na es ahogy Fire/SOUL/CD is irta csokkentett mod.

(#2988) dragonfx válasza Fire/SOUL/CD (#2986) üzenetére


dragonfx
veterán

hát nem látszik nem tom mit keressek.msconfigba se látom.
smantec live update ja az fennmaradt.leszedtem de ez után se jo.
csökkentett modot hogy érjem el?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2989) Fire/SOUL/CD válasza dragonfx (#2988) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az OS-t kell csökkentett módban indítani. Amikor indul a gép, és lefutott a memory test, listázza a hdd-ket/optikát stb stb, azután azonnal nyomkodd az F8 billentyűt, ennek a menünek kell megjelennie. Ha nem ez jelenne meg, hanem valami más, akkor az alaplapodon F8-on valami funkció, értelemszerűen azzal nem foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2990) Steelmanus válasza dragonfx (#2988) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azert nem latni mert nem az msconfig-nal szerepel, hanem a szervizek kozott de most nem ez a lenyeg. Direkt lefuttattam annak ellenere hogy nagyjabol 18 eve nem hasznalok Norton termeket.
Szoval amit linkeltem programot SymNRT-Norton.Removal.Tool-2011.0.5.13.exe-et tedd ki az Asztalra, majd ahogy Fire/SOUL/CD leirta lepjel be csokkentett modban a W7-be.
En mellesleg mar akkor azutan kezdem el nyomni az F8-at amikor indul a gep es a billenytyuzeten egyszerre felvillan mindharom LED majd elalszik ekozben toltodik a BIOS informacio. Igy biztos hogy megkapod a csokk.menut.
Belepsz csokkentett modban, ezt kell latnod csak a kepet szerkesztettem hogy ne legyen nagyon nagy meretu.

Elinditod az SymNRT-Norton.Removal.Tool-2011.0.5.13.exe-t ker egy megerositest hogy rendszergazdai joggal mehessen OK termeszetesen, ezutan ki akar menni a netre de nem engeded mert amugy sem tudna, es kulonben is mikoze a Norton-nak hogy miert szeded le a vackat. Next. Ekkor feldob egy ablakot amibe be kell irni az ablakban lathato karaktersorozatot, fontos a kis es a nagy betu, ha nem talalod el dob masik karaktersorozatot a lenyeg hogy elfogadja, ezutan elindul.

Es ezzel be is fejezted a munkat, inditsd ujra a rendszert de mar nem kell nyomni az F8-at hanem siman tolts be az OS-t, es kesz vagy.

Ez a progi nemcsak a benragadt szolgaltatast torli hanem a sok szemet registry bejegyzest is mert vagy 1200-at hagy maga utan a Norton. Amugy szivbol utalom, es irtom ahol csak lehet. Nem veletlen hogy pl sok laptopnal vagy mas alalaplapokon alapbol bevan jelolve hogy telepuljon a driverekkel egyutt es ha nem figyel az ember akkor felmaszik a gepre.

[ Szerkesztve ]

(#2991) dragonfx


dragonfx
veterán

ok köszi sikerült.
amint leblockoltama nethozzáférését elindult.
ha dtam neki akkor nem.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2992) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Megpróbáltam a rendszert le klónozni, ahogy kaptam anno az utasításokat. az új vinyóról indítanám a rendszert, de kiírja hogy hiányzik az bootmgr. ilyenkor mi a teendő?
partíciót klónoztam a c-t vagyis a rendszert, utána azt a kis 100 mb osat is, amire ki volt írva hogy rendszernek fenntartott hely. nem tudom mi lehet a probléma.
ötlet valakinek?

előre is köszi!

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#2993) Fire/SOUL/CD válasza Ł-IceRocK-Ł (#2992) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Milyen szoftverrel klónoztál?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2994) Ł-IceRocK-Ł válasza Fire/SOUL/CD (#2993) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Easus. Partíció klónozás. átraktam mind a kettőt, a 100 megásat és a rendszert.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#2995) Fire/SOUL/CD válasza Ł-IceRocK-Ł (#2994) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A 100 megást és a rendszert együtt kell átmásolni/klónozni. Ha így jártál el és nem jó, akkor ha a cél hdd particionáltad, akkor azt aktívvá is kell tenni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2996) Ł-IceRocK-Ł válasza Fire/SOUL/CD (#2995) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Próbáltam kijelölni mind a kettőt, de egyszerre csak egyet engedett.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#2997) Fire/SOUL/CD válasza Ł-IceRocK-Ł (#2996) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hmm... Sajnos, hogy ezt miért nem engedi az Easeus(feltételezem a Todo Backup-ról vagy disk copy-ról van szó), azt nem tudom, csak azt tudom mondani, hogy használj paragon-t. Sajnos az ingyenes nem tud egy menetben partíció(ka)t klónozni, csak a fizetős változatok.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2998) Ł-IceRocK-Ł válasza Fire/SOUL/CD (#2997) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Külön külön másoltam rá, de a régi vinyón is úgy volt. Ráküldtem win telepítőről egy automata javítást de 10 perce nem csinál semmit.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#2999) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Nam kifejezetten ghostolás, de a backup-os topikok kihaltak :U

Kérdésem: melyik ingyenes progit ajánlanátok a következő feladatra:
Kiválasztott mappák backupolása sajátgépről, egy linux alatt megosztott hálózati meghajtóra. OS W7 64 bit, másikon samba megosztás, NTFS fájlrendszer. Elég lenne hetente is futtatni.
Manuálisan a minden felülírása sokáig tart, ill. a töröltek ugye megmaradnak... Ha törlöm, majd újra másolom a mappákat, az megint rengeteg adat mozgatása, feleslegesen.
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3000) ragingspears


ragingspears
tag

Sziasztok!

Egy kettéparticionált vinyó egyik felére Windows XP-t telepítek, a másikon adatok lennének.
A friss XP telepítését követően minden programot, frissítést, stb. feltelepítenék, és jó lenne, ha erről az egészről tudnék készíteni egy bootolható Windows DVD lemezt, arra az esetre, ha megfáradna az XP.
Melyik program lenne az erre legjobb, legegyszerűbb megoldás?

Köszi,

RS

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.