Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2301) Prego válasza Prego (#2299) üzenetére


Prego
senior tag

A legújabb Knoppix már nem támámogatja a qtparted progit, a parted meg az NTFS-et, van más megoldás

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#2302) Pubszon válasza Fire/SOUL/CD (#2300) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi.
Akkor még pár kérdés és pontosítás. :B
A 750Gb-os lemezen fizikailag így vannak a partíciók: K, C, D, ahogy a képen is látszik.

Tehát a K az első, azt Win7-ben változtattam meg, mert XP-ben ugye az a C.
Lényegében a betü jel nem számít.
Most a 2. partíción van a Win7, az 1.-n az XP és a 3.-on az adatok.
És az XP-t meg akarom szüntetni, el sem indítottam már hónapok óta, illetve már boot menüben sem ajánlja fel, autón indul a 7 és az XP partícióját akarom hozzáfűzni a 7-es partíciójához.
A bootmrg most melyik partíción van, mert ugye régen az XP-n volt és azután telepítettem a 7-et, de már nem tudom. :F

Remélem érthető volt amit írtam, így ha van még valami mondanivalód azt megvárom. :K
Köszi. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2303) Prego válasza Prego (#2301) üzenetére


Prego
senior tag

Viszont a vírusírtóm totál meghülyült, mindenre azt írja hogy Trojan Fake ... :(

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#2304) Pubszon válasza Pubszon (#2302) üzenetére


Pubszon
veterán

A jobb átláthatóság kedvéért csináltam egy képet és a meghajtó betűjeleket ki is töröltem a félreértések elkerülése végett. :B

Tehát jelenleg a 2-es partíción van a Win7, arról is bootol meg minden.
Az 1-es partíción csak egy régi XP van, ami már csak mint adat, úgy van a lemezen.
A 3-as partícióhoz nem akarok nyúlni, az maradjon teljesen úgy ahogy most van.
És mint a képen is látszik, a Win7 nem a HDD elején helyezkedik el, hanem 40Gb-al arrébb.
És azt szeretném, hogy a 2-es partíció tartalmát leghostolni, majd az 1-es(40Gb) és 2-es(30Gb) partíció tartalmát egybeolvasztani és erre a megnövelt(70Gb) partícióra a korábban leghostolt Win7-emet visszaghostolni.
Remélem így már teljesen érthető. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2305) Fire/SOUL/CD válasza Pubszon (#2304) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Érthető. :K
Akkor még egyszerűbb, mert csak törlöd a K-t és átméretezed a C-t. Így a progi partícióhoz hozzá sem nyúlunk, DE

Nem tudom melyik progi mellett döntöttél, de arról tegyél be egy képet légyszíves, hogy a pl Paragon/EASUS mit ír ki a partíciókról. Az érdekel, hogy a logikai partíció "milyen, mihez tartozik". Szóval egyszerűen egy olyan partícióinfós képet rakj be, amit a fenti 2 progi valamelyikében látsz, aztán meglátjuk.

Fire.

UI: látom jól tele van az a progi partíció... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2306) Pubszon válasza Fire/SOUL/CD (#2305) üzenetére


Pubszon
veterán

Holnap délután, frissült erővel fogok hozzáfogni, úgy hogy akkor majd nézz rá a topikra.
A helyzet az, hogy a 2-es partíción van a Win7 és ehhez akarom hozzárakni az 1-es partíciót és az a gond hogy ez előrébb van mint a 2-es, mert ha nem lenne akkor csak a partition magic-el könnyen meg lehetne oldani.
De így át fogja helyezni a jelenlegi 2-es partíció tartalmát az új partíció elejére, nem?
Képet rakok, az lesz az első. :R

Azért van rajta kevés hely, mert a torrent oda tölt. ;] :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2307) Fire/SOUL/CD válasza Pubszon (#2306) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Csináltam egy "szimulációt" az igényednek megfelelően... ;]

OS: Windows 7 HP x86
Szoftver: Paragon Partition Manager 2010 Free Edition x86
(értelemszerűen, ha x64 az OS-ed, akkor az x64-es változatot töltsd le)
Létrehozott partícióstruktúra: [link]
(A W7 a C-ről indul természetesen, akárcsak nálad)

# Telepítsd fel a Paragon-t, telepítés közben lehet igényelni ingyenes kulcsot, ami hamar megjön

# Indítsd el a Paragon-t és váltsd át FULL nézetbe: [link]

# A Disk View fülön,a bal alsó résznél, kattints a Partition List fülre, ehhez hasonlót kell hogy láss: [link]

# Töröljük a K partíciót(FIRE_XP), jobb egér rajta, a többi a képen: [link]
Ekkor a K helyén, egy Unallocated felirat jelenik meg, a többi partíció érintetlen marad.(Annak is kell maradnia!!!)

# Átméretezzük a C partíciót(FIRE_W7), jobb egér rajta, a többi a képen: [link]
A megjelenő ablakban az egérkurzort a C partíció bal széléhez viszed, akkor megváltozik a kurzor alakja. A bal egérgomb nyomva tartása mellett el kezded balra húzni az egeret(amolyan fogd és vidd/drag and drop módszer), amíg teljesen el nem jutsz a bal széléig és természetesen Yes. A korábban törölt K partíciót "lefedjük" a C-vel, tehát átméreteztük.

# Ha minden ok akkor ezt kell hogy lásd, azaz a D partíció(FIRE_PROGIK, esetedben is itt van a sok adat ugyebár) érintetlen, eltűnt a K és helyébe lépett a C. Ha ezt látod, akkor katt az Apply gombra

# Nekilát dolgozni és bizonyos műveleteket el is végez még Windows alatt, de egy pontnál újraindítást kér, tedd meg: [link]

# Az újraindulást követően látszólag elindulna a W7(nem fog), a Paragon egy grafikus felülete fog megjelenni és itt végzi el a munka döntő részét(sajnos nincs itthon semmi fényképezőm, amivel készíthettem volna képet róla, de magadtól is rájössz, hogy miről beszélek :DDD )
Ez a művelet veszi el a legtöbb időt, attól függően, hogy a korábbi W7 partíciódon mennyi adat volt. Nálam 5 perc volt, de csak azért, mert egy sima W7-et raktam fel, semmi progi meg egyéb, csak a teszt kedvéért.

# Ha a művelet véget ér, akkor újraindítja a gépet, el fog indulni a W7, immár az összevont partícióról, az adatok természetesen megmaradtak a D partíción, ez a "látvány fogad immár: [link]

Fire.

UI: Sajnos nem lehet vele boot-os eszközt már létrehozni, így mindenképp Windows alól kell elvégezni a műveleteket, de nálam simán, tökéletesen megcsinált mindent.
De mint mindig ilyen "kényes" témáknál: Csak saját felelősségre alkalmazd, az itt leírtakat!

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2308) Pubszon válasza Fire/SOUL/CD (#2307) üzenetére


Pubszon
veterán

Ha így nem fog már menni, fel akasztom magam. :D

Komolyan mondom, mióta itt vagyok a PH-n több mint 3 éve, ilyen segítő hsz-t még nem láttam, nem hogy nekem lett volna szánva. :B
Örök hálám, tartozok neked. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2309) Fire/SOUL/CD válasza Pubszon (#2308) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Azért majd írd meg, hogy mire jutottál, bízom benne, hogy nem az lesz a válasz, hogy az a 6-700Giga progi ment a levesbe... :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2310) Pubszon válasza Fire/SOUL/CD (#2309) üzenetére


Pubszon
veterán

Természetesen írok egyből... :K
A mai napról el kellett halasztanom, de a hét folyamán meg fogom csinálni.
Csináltam már ghostolást XP esetén, XP-nél nem is lenne gond de a Win7-nek már teljesen más a bootolása.
Bízom benne, hogy nem fog eltünni az a partíció. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2311) Fire/SOUL/CD válasza Pubszon (#2310) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Használd a Paragon Backup & Recovery Free Edition progit. Ismerős lesz... :K
Szintén ingyenes és W7 x86/x64-et is támogatja, valamint itt valóban van lehetőség boot-os lemez/pendrive létrehozására.

Fire.

UI: csinálhatsz(és csinálj is) partíciómentést, mielőtt nekiállnál az "átméretezősdinek", bár ha sikerrel jársz, akkor nem sérül se a W7, se a progi partíció. Ez esetben meg újra kell(célszerű) majd menteni a partíciót úgyis.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2312) Pubszon válasza Fire/SOUL/CD (#2311) üzenetére


Pubszon
veterán

Na megcsináltam minden lépésről lépésre az általad leírtak alapján, erre a D partícióról eltűnt minden, amit most getdata back-elek.
Az egyesített partíció jele pedig K lett. :W
Lényegébe kb 100Gb adat ami fontos róla, aztán ha azt visszanyerem, átmásolom a másik HDD-re aztán a norton patrition magic-el megoldom a dolgot.
Remélem nagyobb baj már nem lesz.
Azért nagyon szépen köszönök minden eddigi segítségedet. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2313) Fire/SOUL/CD válasza Pubszon (#2312) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Szomorúan hallom. :((( Sajnálom, hogy most ugrott ennyi progi...
Sajnos így "virtuálisan" segítséget adni ugyan lehet, de az nem 100%, mert csak személyesen a biztos, mert akkor láttam volna olyan infót, amit így nem, csak hát légvonalban is vagy 200Km van köztünk...
Azzal a logikai partícióval volt "gond", be kellett volna kérnem a partícióinfos képet tőled( amit korábban kértem is) és addig nem tovább menni, mert ott láthattam volna esetleg olyan infót, amiből kiderült volna, hogy nem teljesen így kell megvalósítani.

Remélem vissza tudsz minden fontos adatot nyerni, bár 100G sem 2 percig tart. Gondolom a kevésbé fontos cuccok beszerzése csak netsebesség kérdése, szóval idővel azokat is tudod pótolni...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2314) Pubszon válasza Fire/SOUL/CD (#2313) üzenetére


Pubszon
veterán

Amit nagyon sajnálok és remélem vissza fog jönni, az a sok zeném.
Mondjuk jó hír az is, hogy elkezdtem kiirni és 14 DVD-t ki is írtam, ami több mint 50Gb azaz legalább a fele, de még több is.
A többi cucc pedig ami volt rajta, azok nem nagyon lényegesek, majd pótolom netről, legalább a progik amik kellenek azokat leszedem, de már a friss verziójukat.
A tanulság az, hogy ha a zenéket vissza tudom hozni, akkor kiírom mindet, hogy biztonságba legyenek.
A többi adat meg ahogy mondtad is netfüggő, de hála az égnek a netem majdnem 16Mbps, tehát 1 este akár 80Gb-ot is le tudok tölteni, így ezzel nem lesz gond.
De mivel most már ezen a HDD-n a Win7 partícióján kívüli 2 üres, így lehet újra fogom particionálni, mivel már nincs mit vesztenem max újra rakom a Win7-et is.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2315) Fire/SOUL/CD válasza Pubszon (#2314) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Jól van, valamelyest megnyugodtam, mert részben ez az én hibám, mert EZT az információs képet be kellett volna kérnem, ragaszkodnom kellet volna hozzá(korábban írtam is egyébként: [link] csak átsiklottam felette. :W
Másnak az a sok szám csak zavaró maszlag, nekem abban van a lényeg, az határozza meg a módszert.

A tanulságot jól vonod le, kár hogy így kellett szembesülni vele, hiába néha "be kell fizetni a tanulópénzt"...Menteni mindig szükséges, nem szabad azt a "hibát" elkövetni, hogy hatalmas mennyiségű adat torlódjon fel. Meg arról sem szabad megfeledkezni, hogy egy HDD is elrottyanhat, de úgy, hogy ott már a getdataback sem segít...

"De mivel most már ezen a HDD-n a Win7 partícióján kívüli 2 üres, így lehet újra fogom particionálni, mivel már nincs mit vesztenem max újra rakom a Win7-et is."
Igen, most már a W7 telepítővel elintézed a particionálást.

Gondolom a GetDataBack dolgozik rendesen, szóval sok adatot vissza tudsz nyerni.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2316) Pubszon válasza Fire/SOUL/CD (#2315) üzenetére


Pubszon
veterán

A lényeges adatokat visszaállítottam, kb 100Gb-ot.
A többi meg nem nagyon érdekel, azokat majd pótolom.
Még meg fogom próbálni a norton partícionáló progiját, azt jobban ismerem és régen sose volt vele gondom.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2317) Pubszon válasza Fire/SOUL/CD (#2315) üzenetére


Pubszon
veterán

Hali ismét. :D
Abba szeretném még kérni a nagylelkű segítségedet, hogy a C partíció egész tartalmát hogy tudom átghostolni a H meghajtóra?
Mert úgy döntöttem, hogy a Windows egy külön lemezen lesz, úgy a legjobb.
Ha XP-ről lenne szó nem szarakodnék, ott simán meg tudnám csinálni, de itt a Win7 x64-en nem merek nekivágni.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2318) Fire/SOUL/CD válasza Pubszon (#2317) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Még mersz kérni tőlem tanácsot? :DDD Azt hittem teljesen elveszett a bizalmad bennem... :B

"Ha XP-ről lenne szó nem szarakodnék, ott simán meg tudnám csinálni, de itt a Win7 x64-en nem merek nekivágni."
Ugyanúgy kell W7 alatt is, csak annyi a különbség, hogy annak a proginak, amit XP-hez/alatt használnál, kell a W7 x64 is támogató változata. Pl ha Norton Ghost 12-vel megtudod oldani XP alatt, akkor Norton Ghost 15-el is W7 alatt(Az NG15 W7 x64 kompatibilis)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2319) Pubszon válasza Fire/SOUL/CD (#2318) üzenetére


Pubszon
veterán

Az a helyzet, hogy a NG10-et használtam anno, most fent van a 15 de ez teljesen másképp néz ki. :F
Segítenél még nekem ebben a dologban? :B

MOD: A gond az, hogy minden áron csak a C-re akarná vissza rakni az image file-t. :F
Nem tudom kiválasztani, hogy a H meghajtóra rakja. :W

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2320) Fire/SOUL/CD válasza Pubszon (#2319) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Bocs, csak tegnap eset óta nem volt netem, és most is csak átmenetileg van, ezért gyorsan írok, hátha megint nem lesz egy jó darabig.

Szóval szívesen segítenék, de nem ismerem a Norton Ghost-ot. :(
Remélhetőleg más is olvassa a topic-ot és majd Ő tud segíteni...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2321) Pubszon válasza Fire/SOUL/CD (#2320) üzenetére


Pubszon
veterán

Nagyon szépen köszönöm, de közbe megoldottam. :R :R :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2322) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Melyik ghost progi a legmegbízhatóbb?
Újra telepíteném a netbookom, és miután feltettem az összes progit, és mindent beállítottam, ghostolnám a rendszert, hogy később, ha haldoklik a win, vagy nagyon vissza lassult, akkor csak felmásoljam a lementett állapotot.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2323) Fire/SOUL/CD válasza z0d1AK (#2322) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Norton/Acronis/Paragon/Easus. Ez a 4 a legismertebb gyártó/fejlesztő.

Norton - fizetős, közepes sebesség, hátrány: Külön kell beszerezni boot-os ISO-t
(legalább is az NG 14 esetében még így volt, lehet hogy NG15 már tud létrehozni)

Acronis - fizetős, gyors, hátrány: nem tudok róla

Paragon - fizetős/ingyenes, lassú, hátrány: nem tudok róla

Easus - Fizetős/ingyenes, gyors: hátrány: W7 x64-el jelenleg nem teljesen kompatibilis

Az ingyenes alternatívák tökéletesen megfelelnek otthoni használatra, minden olyan funkciót tudnak, amire egy home user-nek szüksége lehet.(pl most esetedben neked is megfelel bármelyik)
Megbízhatóság tekintetében nincs különbség, mert egy ilyen szoftver csak annyira megbízható, mint a user hozzáértése, és a hardverelemek stabilitása(pl bad sectoros HDD-re nem mentsen senki partíciót :DDD )

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2324) z0d1AK válasza Fire/SOUL/CD (#2323) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az Acronis és az Easeus az, ami ebből megfogott, hátrány híján, főleg, hogy gyors.
Asszem 30 gigás a partíció a netbookom-on. 40Gb körüli 3,5"-os vinyóra gondolom rá tudom ghostolni, nem?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2325) Fire/SOUL/CD válasza z0d1AK (#2324) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Én is Acronis-t használok, nálam egy 38 G adatot tartalmazó partíciót, ~12-13 Gigára húzott be, normál tömörítési beállítás mellett(természetesen nem sector by sector módban)
Nyilván esetedben egy 30G partíciót(amin nem lehet ugyebár 38G adat) az simán behúzza. Általánosan elmondható(normál tömörítés mellett), hogy kb a harmadára húzza be, mint a teljes adatmennyiség a partíción.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2326) z0d1AK válasza Fire/SOUL/CD (#2325) üzenetére


z0d1AK
veterán

És tömörítés mellett várható adat vesztés?
Mert ha nem, akkor valószínűleg a külső vinyómra is rámehetne, és akkor nem kéne külön vinyó.
Abból melyik verziót ajánlanád?
Amúgy Win7@32bit lenne az op.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2327) Fire/SOUL/CD válasza z0d1AK (#2326) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Bocsesz, de teljesen elvesztettem a fonalat... :DDD

"És tömörítés mellett várható adat mentés?"
Ez alatt mit értesz? :F

"Abból melyik verziót ajánlanád?"
Miből, Acronis-ból? :F

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2328) z0d1AK válasza Fire/SOUL/CD (#2327) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hopp, munka közben elnézem én is a dolgokat mentés = vesztés :DDD
De át is írtam az eredetiben.

Igen, Acronis-ból, melyik verziót.
Ahogy látom, van 09-es, 10-es is, felsorakoztatva több build.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2329) Fire/SOUL/CD válasza z0d1AK (#2328) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ja így már más... :DDD

Adatvesztés? Dehogyis, az csúnya lenne, fogd fel úgy mint Winrar...
(Nem veszteséges tömörítési eljárás ez, mint az MP3, az durva lenne, ha csak dirib-darabokat lehetne visszaállítani az adatokból :DDD )

Acronis-ból az True Image 2010 Home: [link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2330) z0d1AK válasza Fire/SOUL/CD (#2329) üzenetére


z0d1AK
veterán

Köszi, ha megkapom holnap a sata-usb átalakítót, akkor a hétvégén kipróbálom!
Amúgy egy fájlt készít a vinyó tartalmáról?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2331) Fire/SOUL/CD válasza z0d1AK (#2330) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, egy TIB kiterjesztésű fájl készít, ezt kell elraktároznod "ínségesebb" időkre, ebből lehet visszaállítani a rendszerpartíciót pl.

Partíciómentéshez először mindenképp fel kell telepíteni ugyebár, de egyből készíts vele egy boot-os eszközt(CD/DVD vagy pendrive), mert ha szükséges lesz visszaállítani a rendszert, akkor azt erről célszerű megcsinálni. Arról nem is beszélve, ha véletlenül úgy összerogyik a Win(az idő folyamán, vagy akár "begyűjtesz" valami kártevő(ke)t), hogy el sem fog indulni többet az OS, akkor meg csak erről a boot-os eszközről tudod visszapakolni a korábbi mentést.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2332) Pubszon válasza z0d1AK (#2322) üzenetére


Pubszon
veterán

Én a Hiren's BootCD-vel csináltam, DOS-os norton ghost van benne, ez a legmegbízhatóbb.
Ja és 26Gb-adatot 15 perc alatt rakott át egy másik lemezre. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2333) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Olyat lehet csinálni, hogy az op partícióját ki image-elni egy külső vinyóra, majd később onnan vissza tenni?
A külső vinyó satás, de usb-n csatlakozik.
Azért kéne imge-elni, mert 1 az 1-ben nem férne, viszont, ha imge fájlt csinálnék, akkor talán.
Pontosabban mondva a külső 40G-ás, a belső 300G-s partíció viszont 25G adat sincs rajta.

Valakinek van 5lete, mely progi tudna dos alól usb-s viyót kezelni?

Thx.

Eladó cuccaim: -

(#2334) Fire/SOUL/CD válasza Kvazár (#2333) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Paragon Backup & Recovery Free Edition
Teljesen ingyenes. "Sajnos" fel kell telepítened, mert csak úgy lehet vele boot-os CD/DVD vagy pendrive-ot létrehozni. Windows alól elmented a partíciót a külső HDD-re, majd ha vissza kell állítani, akkor már a fentebb létrehozott boot-os eszközről bebootolsz és visszaállítod.

Fire.

UI: Alapbeállításon(Normál tömörítési hatásfok) kb harmadára húzza be az adatokat, azaz 25G adat/3, az simán elfér a 40-es HDD-n.

Nem RAW vagy(másképp Sector by Sector) másolást választani!!!
Alapban nem ilyen üzemmódban van.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2335) Gaben01


Gaben01
őstag

Hali!

Egy kis segítség kellene.Van 3db hdd-m,ebből az egyiken 2 partíció -> rendszer a másik a torrentek. Win7 x64 van fönn,úgy van beállítva,hogy 10 perc után lelövi a nem használt vinyókat (így éjszaka a 3ból csak 1 megy,amin a rendszer+torrentek vannak).
A napokban landolt nálam 2db 64GB-os ssd tesztre,egyelőre barátkozok/ismerkedek velük.Az elképzelés a következő: a 2db ssd raid0 a rendszer lenne és mellette a másik 3db hdd megmaradna adattárolásra,de szeretném megtartani a mostani win7-et is (nem tudom meddig lesznek nálam az ssd-k,így nem szeretném likvidálni a jól működő rendszerem).
Tegnap meg is csináltam a raid tömböt,majd telepítettem a win7-et (közben végig le volt húzva a 3 hdd).Majd mikor ezzel végeztem egy restart után visszaraktam a hdd-ket is,és elkezdtem a drivereket,alkalmazásokat telepíteni,ment minden hibátlanul,de késő volt,nem végeztem az egésszel.
Ma reggel kellett volna nyomtatnom és kellett egy olyan alkalmazás,amit még nem telepítettem az új rendszerre,úgyhogy a hdd-ről szerettem volna bootolni a régi rendszerrel.Csakhogy koppantam,kékhalál,sikertelen javítás.Jó fél órámba került visszahozni a rendszert.
Éppen ez miatt egyrészt szeretnék egy mentést csinálni a rendszer partícióról (win7 x64),a norton ghostot vagy mást ajánlotok?
Másrészt az megoldható-e,hogy a jelenlegi rendszert klónozom a raid tömbre és megúszom a telepítés procedúráját?

[ Szerkesztve ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#2336) róland


róland
veterán

Ghost/rendszermentés-visszaállítás gyorstalpalóra lenne szükségem.

Adott egy 10 GB-os WinXP partíció, 150 MB-nyi szabad hellyel. Ezt kellene lementeni, majd a partíció megnövelése után visszaállítani.

Milyen megoldás javasolt?

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2337) Rellind


Rellind
senior tag

Hali.Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Adott Asus EEE1000HD,160as vinyoval,60-100 volt a partició megosztás.100-on voltak a cuccok.
A rendszertelepítő dvdről felrántottam a rendszert.Csakhogy egy ghost image volt és az ő beállításai szerint lett 2×80GB-os partícióm és persze az adataim mind elvesztek.
Van mód hogy visszakapjam a cuccokat?Getdataback a D- ről (80gb) nem talált semmit.Most a C-t scanneli...még 20percig.Ha ott se találok semmit ennyi?
Köszönöm ha tudtok valami okosat mondani.Nagyon fontos anyagok voltak a meghajtón. :R :R :R :R

(#2338) Rellind válasza Rellind (#2337) üzenetére


Rellind
senior tag

Most már mindegy :(((

(#2339) Jarod1 válasza róland (#2336) üzenetére


Jarod1
addikt

norton ghost 15 . cd ről bebutol és már tudod is lementeni másik parira USB vinyóra,vagy akármire. visszaállítás ugyanerről a cdről megy.

(#2340) róland válasza Jarod1 (#2339) üzenetére


róland
veterán

Nem megy. Amit sikerült szereznem Recovery CD-t az szériaszámot kér, az meg nincs hozzá. :(

Ghost nélkül miként lehet megoldani?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2341) Fire/SOUL/CD válasza róland (#2340) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Korábban nem válaszoltam, mert bíztam benne, hogy azért egy 2 HSz-t visszaolvasni nem okoz nagy erőfeszítést. ;] Szóval 7-el feljebb a válasz... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2342) róland válasza Fire/SOUL/CD (#2341) üzenetére


róland
veterán

Olvastam a Paragont, s meg is csináltam a bootolhataó CD-t.

Már csak a próba van hátra.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2343) Fire/SOUL/CD válasza róland (#2342) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Oksa, majd azért írj a fejleményekről...

Fire.

UI: A partíciómentést azt Win alól is csinálhatod, csak a visszaállítást csináld boot lemezről, bár Win alól is meg tudja csinálni, igaz újraindítja a gépet. A Win alól való visszaállítást azonban ha lehet kerüld, mert sajnos nem egyszer tapasztaltam(nem csak paragon esetén), hogy valamiért még sem sikerül úgy ahogy kell.) :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2344) róland válasza Fire/SOUL/CD (#2343) üzenetére


róland
veterán

Nem lesz könnyű eset.

Sajnos vannak programok, amik másik lemezre vannak telepítve. Valószínű szükség lesz pár uninstallra. Meg pár program új verziójára.

Igazából a "C" partíció átméretezésétől félek, bár a GParted kezeli az NTFS fájlrendszert.

A Partition Magic-et pedig megszüntette a Symantec, ne is ajánlja senki.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2345) proci985 válasza róland (#2344) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

miért nem csak simán és egyszerűen megnöveled a partíció méretét?

ahogy nézem már lementetted, szóval info elveszni nem fog.

a Paragon pedig tud olyat, hogy ha van szabad hely az adott HDDn, akkor a partíciók között ezt a helyet tudja mozgatni. pontosabban: a partíció méretét lehet növelni másik partíció kárára, ha van szabad hely a másik partíción. tehát, ha van egy 18gigás és egy 140gigás partíció (utóbbin 5 giga szabad hellyel), akkor a 18gigás partíciót 23 gigásra meg lehet növelni (és lesz plussz 5 giga szabad hely), a 140es lesz 135ös szabad hely nélkül.

win7 alatt Paragonnal én simán és egyszerűen meg tudtam növelni a partíciót 18ról 32 gbra. elmüttyögött egy ideig, aztán meg volt egy nagyobb partícióm simán és egyszerűen. semmit nem kell újrarakni és mindent csinál magától.

Fire/SOUL/CD: pontosan. sőt, bootoltatni se kell, a paragon partition magic free verziója a bootwin alól is megcsinálja az átméretezést.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2346) Fire/SOUL/CD válasza róland (#2344) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Jelenleg C és D partíciód van, C-n a rendszer(amit kellene megnövelni pl) illetve D-n meg az adatok? Mennyi hely van amúgy a partíciókon?

Amúgy én is arra akartam kilyukadni, mint proci985, mert van ingyenes partícionáló progija is a Paragonnak, ami adatvesztés nélkül tud átméretezni...[link] Bár azt a problémát, hogy ha valamit pl D-re telepítettél, akkor csak és kizárólag azt nem tudja átrakni C-re(pl egy játékot nem a hagyományos C:\program files-ba, hanem pl D:\games-be telepítetted)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2347) Fire/SOUL/CD válasza proci985 (#2345) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Sajnos a Paragon Backup & Recovery Free Edition nem is tud bootolható eszközt készíteni(CD/DVD pendrive), mivel kihagyták belőle a Recovery Buildert... :( Ergo csak Win alól tudja a műveletet végrehajtani(újraindítva a rendszert, a Win indulása előtt), bár eddig hibátlanul tette. :K

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2348) proci985 válasza Fire/SOUL/CD (#2347) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tényleg újraindult:). de egyébként nagyon egyszerűen ment a dolog.

ezúton is köszönöm anno az ajánlást vele, eredetileg én is ghostolni akartam az egészet, paragonnal meg sokkal de sokkal egyszerűbben ment.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2349) _BM_ válasza Pubszon (#2332) üzenetére


_BM_
senior tag

"DOS-os norton ghost van benne, ez a legmegbízhatóbb"

Csak az a baj vele, hogy nem támogatja az NTFS-t. Tényleg, tud valaki Ghost-hoz hasonló primkó progit, ami viszi az ntfs-t?
A kisvállalkozásomban lévő 6-7 gépet ghosttal kezelem (már vagy 10 éve), ha bármi probléma van, percek alatt visszaállítom a legucsó tiszta partíciót. Általában 10GB körüli méretűek a rendszerpartíciók, kábé feles foglaltsággal, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy attól a pillanattól kezdve, hogy odaülök a géphez, kezemben a 98-as startlemezzel (vagy dos-ra formázott usb stickkel, rajta a ghost progival), 3,5-4-5 perc után kész a restore, géptől függően. A dell minihez még 3 perc sem kell, köszönhetően a gyorsabban megjelenő bios setupnak. Az utóbbi időben próbálkoztam a Paragon Drive Backuppal, mondván, áttérek ntfs-re, de... negyedórás-húszperces sztori egy image-írás vagy egy helyreállítás. Az általa készített boot-lemezre kiír vagy 200 mega adatot. Mi a fenének? :F

[ Szerkesztve ]

(#2350) róland válasza Fire/SOUL/CD (#2346) üzenetére


róland
veterán

Én is a partíció átméretezés híve vagyok, de előtte nem árt egy biztonsági másolat a telepített rendszerről. (Nem az enyém a gép, s a gazdája nem szeretné ha a telepített programjai közül bármi is elveszne.)

Valószínű a Paragon BR és GParted páros lesz a megoldás.

Bár a CCleaner épp most talált 438MB felszabadítható helyet. :)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.