Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2801) Fire/SOUL/CD válasza ro_bert17 (#2800) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mondjuk azt leírhatnád, hogy pontosan milyen Acronis-t telepítettél(verzió neve és száma)
És milyen az OS? (kinézete alapján XP, de végül is a W7-et is be lehet állítani, hogy így nézzen ki) ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2802) F34R


F34R
nagyúr

(#2800) ro_bert17

nem tiltottad le véletlenül a szolgáltatást hogy ne induljon automatikusan a windows-al ?

(#2801) Fire/SOUL/CD

XP csak az lehet ilyen kontrasztos ;]

(#2803) Fire/SOUL/CD válasza F34R (#2802) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja igen... csak amennyit gépek előtt vagyok már beégett a retinámba az aero, aztán még a képeket is simítva látom. :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2804) ro_bert17 válasza Fire/SOUL/CD (#2801) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ó basszus bocsi! :B XP SP3, Acronis True Image Home 2010
Csak annyira elmélyedtem a gondolatokban...

(#2802) F34R: Letiltottam volna? Azt hol tudom megnézni? [link]

(#2805) szab.tam válasza Fire/SOUL/CD (#2803) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hi!

alaphelyzet:
kis gép, hdd, 32xp, -> Acronis True Image Home 2010-tel backup image.
ezt akarom rátenni egy ssd-re.

partícióeltolási gondok miatt nem mehetett egy sima hdd to hdd klónozás, ezért ezt csináltam:
ssd-t win7 alól partícionáltam, és arra tettem rá ezután a recovery backup image.

bővebben:
[link]

szerined jó volt-e az elv, és mit kéne még csinálnom?
nagyon pontosan és részletesen légy szíves, mert a parancssoros ügyködés nem kenyerem.
(tipikusan úgy vagyok, mint amikor a gyakorlott háziszony a fiatalnak hiába modndja, hogy csinálj egy rántást, amikor az még lisztet sem látott..)
valószínű ha a recovery során az "mbr" akármit is bepipálnám, akkor mene, csak úgy "visszatolódna" a partíció?

nagyon hálásan köszön előre is! :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2806) Fire/SOUL/CD válasza szab.tam (#2805) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Van erre speckó progi, ami meg tudja könnyíteni, hogy régi HDD-ről átpakold SSD-re a rendszert, mert pont erre lett kitalálva, tényleg mindenről gondoskodik, pl a partíció kezdetének eltolásáról. Paragon Migrate OS to SSD (van hozzá promo kódom)
DE ssd-k esetén van még egy "bukta", nevezetesen az ún. Trim, amit csak W7 tud, illetve egyes ssd-ken az adott vezérlő.

Tehát ha XP kerül az ssd-re (XP nem tudja a Trim-et) és az ssd vezérlője sem tudja alapból, akkor ez az ssd sebességére lesz kihatással, itt egy jó cikk, olvasd el/nézd meg. [link]

ro_bert17
A képed alapján az Acronis Scheduler is fut ill. a Feladatkezelő sincs letiltva.
Nem tudom, pontosan mi mindenért felel az Acronis Scheduler, de tiltsd le, restart a gépnek, aztán kiderül, hogy még fog működni az Acronis avagy sem...
(De ezt csak akkor, ha nagyon zavar az a sok hiba illetve nem működik rendesen az Acronis)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2807) szab.tam válasza Fire/SOUL/CD (#2806) üzenetére


szab.tam
nagyúr

köszönöm, de a cikken kb. 5X túl vagyok. trim nem érdekel. csak azt akarom kiküszöbölni, hogy a rossz particiókezdés miatt lassuljon a rendszer, (pont acik hívja fel a figyelmet), és persze károsodjon hoszú távon az ssd.

tehát nem akarom más alapokon kezdeni, ezt szeretném indíthatóvá tenni...

tehát továbbra is csak a feltett kérdésemre keresem a választ....

a fent említett cikk pont ezeket a lépéseket nagyolja el...

:R

de most még 1x megnézem a bootsect-et....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2808) F34R válasza szab.tam (#2805) üzenetére


F34R
nagyúr

ha csináltál partíciót akkor nem kellet volna bepipálni az MBR-t , nekem úgy működött bár nem ssd-re tettem hanem sima hdd-re csináltam egy backupot , Acronis Boot Diskel nem látta az image-t csak ha csináltam egy particiót akkor teljesen vissza tudod állítani olyanra mint a mostani rendszeredet , bár nem tudom az ACHI mennyire tényező ebben

(#2806) Fire/SOUL/CD
igen a TRIM tényleg kavarós lehet

(#2807) szab.tam

az kell a TRIM ha azt akarod hogy hosszú élettartamú /gyors ssd legyen

ha meg nem akarod a trimet pl ha valkinek xp je van akkor meg kell oldani pl : o&o defrag vagy Perfectdisk amik SSD-t is tudnak optimalizálni ás háttérbe dolgozva mindig elvégzik.

update: utánna olvastam más fórumon tehát az MBR-t nem kellett volna bepipálnod,
ACHI -t bekapcsolva csináltad a particiót ?

[ Szerkesztve ]

(#2809) szab.tam válasza F34R (#2808) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nálam minden gépen, minden ide módban van, és nem pipáltam be az mbr-t a recovery során, írtam is... :)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2810) F34R válasza szab.tam (#2809) üzenetére


F34R
nagyúr

az nem is baj hogy ide-ről csináltad a backupot csak ssd-nek achi kell lehet ezért restore-nál gondok lesznek de próba cseresznye :)

(#2811) Fire/SOUL/CD válasza szab.tam (#2807) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ok, akkor jelenleg, hány partíció van az ssd-n?
Ne ránézésre mond, hanem nézd meg a lemezkezelőben, ugyanis ha W7-el particionáltál (és vagy nem volt addig partíció az ssd-n, vagy letöröltél minden partíciót és újra létrehoztad vele), akkor az ssd-n ott lesz egy 100 megás rejtett partíció is. Ha ez meg ott van, akkor XP-t nem kell költöztetni semmivel.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2812) F34R


F34R
nagyúr

(#2810) F34R

bakker öngól ha xp-t akarsz akkor valóban nem kell , akkor csak simán nyomsz egy restore-t és kész . Azt hittem Win 7-t akarsz HDD->SSD :DDD

(#2813) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#2811) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Plusz F34R-nek is igaza van, mert bizonyos ssd-k esetén kötelező, hogy a BIOS-ban a SATA üzemmód AHCI-n legyen, pl: [link]

"Intel SSDs support the ATA-7 command sets and the SATA II command extensions. AHCI must be supported and enabled by both the system BIOS and OS (May require F6 installation of compatible windows storage driver like IMSM. Note: Vista AHCI support is native)"

Ha meg esetleg téged is érint ez, akkor megint lesz plusz dolgod, ugyanis a legutolsó MS által kiadott eredeti XP SP3 sem támogatja az AHCI-t, az AHCI drivert vagy telepítéskor kell beadagolni(F6-al, ha van floppy meghajtód, mert az XP csak onnan tudja) vagy integrálod a telepítőbe...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2814) szab.tam válasza Fire/SOUL/CD (#2813) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jaaaaaaaaa. erről senki nem beszélt....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2815) Fire/SOUL/CD válasza szab.tam (#2814) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És a 2811 hsz-ban amit kérdeztem, azzal mi a szitu? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2816) szab.tam válasza Fire/SOUL/CD (#2815) üzenetére


szab.tam
nagyúr

1 aktív, elsődleges.

de most a bootsec-et kéne tisztázni már végre.
hiába próbálom a parancsosrban, megtagadja

a másik topicban ezt írják:
bootsec-et a windows/system32 mappába, (az ssd-ébe)
parancssorba, hogy c:\bootsect /nt60 X: , ahol a meghajtó ugye most "G"

nem nem ismeri fel enter után..

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2817) Fire/SOUL/CD válasza szab.tam (#2816) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És mit szólnál ahhoz, hogy azzal a progival, amit korábban javasoltam, átköltöztetnéd a rendszert? Van több promós kódom hozzá, ingyen és bérmentve odaadom az egyiket, ha érdekel.
Az biztosan átpakolja a rendszert, nem kell semmivel foglalkoznod, mint írtam az eltolásról meg minden egyébről gondoskodik, utána egyből kell, hogy induljon a rendszer.

Ha meg nem, akkor lehet majd agyalni, hogy kell-e neki AHCI vagy sem...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2818) szab.tam válasza Fire/SOUL/CD (#2817) üzenetére


szab.tam
nagyúr

köszöm, de ezt szertném végigjárni, hátha megy.
parancssorból win7 alól mit kell csinálnom, a hozzáférést ne tagadja meg, azaz rendszergazdaként futtassam a parancssort. (kezd beszűkülni a látásom...)

ha nem emgy, akkor kezdenék csak neki a te féle verziónak.

angol tudásom konvergál a 0-hoz, elég az acronis, amikor régebben majdnem csináltam egy destroy vagy mifene data-t véletlenül...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2819) szab.tam válasza szab.tam (#2818) üzenetére


szab.tam
nagyúr

úgy néz kia bottsect mbr akármi helyén van.
később beszámolok, mert mos más próbléma lépett elő. de a win indul...

:R

majd később jövök pár mondatra...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2820) Fire/SOUL/CD válasza szab.tam (#2818) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Annyit még had kérdezzek, hogy amúgy az SSD külön gépben lesz, mint ahol most a W7 fut?

1. a bootsect.exe az nem a rendszerpartíción van, hanem a telepítőlemez boot mappájába
2. nem az /nt60 kapcsolót kell használni, hanem a /nt52 XP esetén

Szerk
Akkor már mindegy...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2821) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ide is leírom, hátha valakinek segít.

egy hdd-ről tettem át egy ssd-re egy 32xp sp3-at.

ezt nem lehet sima átmásolással, mert a partícióeltolásnak más mértéke kell legyen ssd-n. magyarázat: ph-s ssd elemző leírás...

menete: (egy másik topicból másolom be)

nem használtam semmilyen partíció és bútortologató progit, egyszerűen bedokkoltam egy gépbe, amin jwin7-et futtattam, és az alatt partícionáltam. utána jött rá a régi hdd-ről acronis-al készült backup image recovery, mbr visszaállítás elöl pipát kivéve.
így még az ssd-ről az xp nem áll fel.
az előbb említett win7 alatt, a win7 telepítőlemezéről a bootsect-et bemásoltam az ssd (akkor éppen "g" meghajtó), azaz g\windows\system32 -be. majd rendszergazdaként parancssorból

g:\windows\system32\bootsect /nt60 g

értelem szerűen ha a sajátgépben más elérési betűjele van az ssd-nek, akkor az kerül a parancssorba.

majd erről lehet már bootolni, és feláll a klónozott xp-nk.

utána 1-2 xp finomhangolás:
-a meghajtón az indexálás kilő,
-regeditben prefetch értékre 0-t adni. (elrése: Számítógépnév\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Maneger\Memory Management\PrefetchParameters -(gépltem, lehet elütés...)
itt az EmablePrefetcher-nek adni egy kövér nullát.

ennyi. többen segítettek, de ha ez így le lett vona írva valahová, nem reggel fél 8-tól majd délután 3-ig szívok, hanem másfél óra alatt végzek. több leírás is van, de valahogy mindegyikben valami kicsit más, vagy hiányzik. pont elég, hgoy ne legyen tökéletes.
(igaz, én is nehézkes voltam kicsit, nagyon...)

win7 átmentése sokkal egyszerűbb, de több finomhangolás szükséges...

szerk:
annyi, hogy nálam végig minden ide módban volt/van, nem kellet achi sehol...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2822) ro_bert17 válasza Fire/SOUL/CD (#2806) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nem lettem előbbre. Az acronis schduler-t letiltottam. Gondolom ez felel az ütemezett mentésért, amit valójában szeretnék. Természtesen így nem fut.
Újraindítottam, de egyébként így sem fut le az ütemezett mentés. Csak manuálisan lehet elindítani, és a hiba üzenetek továbbra is jönnek.

(#2823) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#2822) üzenetére


ro_bert17
őstag

Esetleg még egy kérdés: paragon backup és recovery által készített biztonsági másolat tartalmat megtudom nyitni más szoftverrel/módszerrel?
Pl. valami ghost explorer szerű, de még jobb lenne, a esetleg nem csak betekintésre, hanem rendesen kilehetne szedni a fájlokat a mentett állományból.
Vagy esetleg a paragon mentését fel lehet csatlakoztatni egy virtuális gépbe?

(#2824) F34R válasza ro_bert17 (#2823) üzenetére


F34R
nagyúr

nem az csak a norton által készített (.gho) fájlokba lát bele.
ha arra gondolsz hogy pl acronis fájltípust akarsz megnézni paragonnal az lehetetlen,

amúgy meg ezekhez tud még képet készíteni :

Microsoft Virtual PC
VMware Workstation
VMware Fusion
VMware Player
Oracle VirtualBox 3

(#2825) ro_bert17 válasza F34R (#2824) üzenetére


ro_bert17
őstag

Arra gondolok hogy adott egy gép paragonnal készített biztonsági mentése, amit elkülönítve tárolok.
Tegyük fel, ne ajd isten, hogy ez a bizonyos gép megsemmisül (tűz, víz, eltulajdonítás, stb.).
Hogy férhetek hozzá a biztonsági mentésben tárolt állományokhoz?

(#2826) F34R válasza ro_bert17 (#2825) üzenetére


F34R
nagyúr

boot cd ?

tudsz készíteni paragonnal is vagy akár easus todo backuppal , az a lényeg hogy amivel csináltad a backupot azt használd mindig , olyan módszer nincs hogy csak simán belekukancs, vagy kitömörítsd , mert mindegyiknek más a fájlformátuma , állapodj meg egynél :)

(#2827) Fire/SOUL/CD válasza ro_bert17 (#2825) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Arra már nem emlékszem, hogy a boot-os eszközről indítva a Paragont(már ha készítettél ilyen lemezt) lehet-e mount-olni, de az biztos, hogy ha feltelepíted, akkor igen. (Mint pl ahogy a Daemon Tools felmountolja a lemezképeket) Ezután meg azt másolsz ki belőle, amit csak szeretnél. Nem jellemző, hogy konkurens termékek formátumát kezelnék. ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2828) ro_bert17 válasza Fire/SOUL/CD (#2827) üzenetére


ro_bert17
őstag

Szóval lehet mountolni paragon b&r-n? Ezt még észre sem vettem, bár most meg sem tudom nézni, mert a vonaton annyira vacak a net, hogy nem érem el a benti gépem. De majd megsasolom.
Természetesen én sem azt gondoltam, hogy majd az acronis termékével fogok betekinteni a paragon biztonsági mentésbe, vagy pedig azt visszaállítani. :B
Csak történt egy kis baleset otthon, és eszmebe jutott, hogy mi lesz a teendő vismajor esetén. :)
Jut eszembe boot media. Ez gép specifikus jellemzőkkel bír, vagy géptől abszolút független?

#2826) F34R: Nem az egyik szoftver backup állományát akartam megnézni, egy másik backup készítő progarmmal.
És nehéz megállapodni egy fajtánál, mert mindegyik fejlesztésnek van valami előnye, a másikkal szemben, adott helyzetekben.

[ Szerkesztve ]

(#2829) Fire/SOUL/CD válasza ro_bert17 (#2828) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha feltelepíted, akkor 100%, hogy lehet mountolni, még az ingyenes változattal is: Mount image

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2830) F34R válasza ro_bert17 (#2828) üzenetére


F34R
nagyúr

programfüggő valamelyik képes linux alól is működni valamelyik pedig nem meg kell nézni a homepage-n és ott írják azt nem tudom hogy a Rescue Disk képes e mountolni

(#2831) ro_bert17 válasza Fire/SOUL/CD (#2829) üzenetére


ro_bert17
őstag

és (#2830) F34R: Tehát akkor egy telepített P B&R-es gépre, feltudom csatolni egy másik gép P B&R mentését, és így hozzáférek a mentés tartalmához? És ez az opció a rescue disk-kel bootolás után érhető el?
Ezeket egyébként otthon ki fogom próbálni kíváncsiságból, ha hazajöttem külföldről. :K

(#2832) Fire/SOUL/CD válasza ro_bert17 (#2831) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"és (#2830) F34R: Tehát akkor egy telepített P B&R-es gépre, feltudom csatolni egy másik gép P B&R mentését, és így hozzáférek a mentés tartalmához?"
Igen. :K

"És ez az opció a rescue disk-kel bootolás után érhető el?"
Na ezt nem tudom Paragonnál, ha tippelnem kellene, akkor nem.
(Acronis True Image Home 2011(ez a legújabb változat) bootlemezről inditva nem tud mountolni.)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2833) Badb0y


Badb0y
addikt

Ha egy gépben diszket cserélek egy nagyobb gyorsabb diszkre, simán átghosztolható a rendszer minden probléma nélkül ?
Régen ghosztoltam, melyik progi a legjobb jelenleg? Nortoné vagy valami más ? (Win 7 alá kéne)

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#2834) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok volt ár aki írt ki boot lemezt DVD-re a backup-al eggyüt , végülis mindegy hogy melyik , paragon vagy easus todo backup csak iso-ba bele bírjam helyezni a metést (mivel tudom kiírni ami ingyenes is ?) , illetve aki már jártassabb mik a külömbségek , érdemes-e Acronist vásrolni vagy a másik kettő általam emíltett is megteszi tökéletesen (én ezekre gondoltam , backup /restore gyors készítés helyreállítás boot cd ről való teljes elérés )

itt van egy kistáblázat hogy jobban megértsétek miről is van szó

táblázat 1

táblázat 2

(#2835) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok Norton Ghost 15-nél elég csak simán egy Recovery Point?
Lefoglalt 10gigát a merevlemezből amire mentettem.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

(#2836) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék átköltöztetni egy komplett xp-t és a mellé telepített progikat egy új vinyóra (USB-vel hozzákötve a géphez), úgy hogy minden addigi program ugyanúgy fusson tovább mint azelőtt(beleértve természetesen az op rendszert is).

Fontos kritérium hogy a gépet csak minimális időre kelljen leállítani(amíg a 2 vinyó helyet cserél),mert olyan kliens progi fut rajta aminek 0-24-ben mennie kell.

Milyen program használatát javasolnátok a másolásra ?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#2837) Fire/SOUL/CD válasza Stukker1987 (#2836) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem biztos, hogy jól értem, de egy külső hdd-re szeretnéd átköltöztetni a rendszert, hogy az majd onnan is induljon? Mert ha igen, akkor ez XP-nél nem hinném, hogy össze fog jönni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2838) Stukker1987 válasza Fire/SOUL/CD (#2837) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Nem jól érted:)

Külső HDD lenne amíg be nem raknám a régi helyére!

Köszi a gyors választ :K

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#2839) Fire/SOUL/CD válasza Stukker1987 (#2838) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tehát ha nem arról akarod indítani az XP-t, csak átmenetileg lementeni a mostani hdd rendszerpartícióját és a későbbiekben az usb-ről visszaállítani, akkor Acronis, Paragon, EASEUS termékek. Ha ezekre rákeresel itt a topicon belül, jó pár találatot kapsz.

De belinkelem őket
Paragon Backup & Recovery 2011 (Advanced) Free
EASUES ToDo Backup Home
Acronis True Image Home 2011

Az első kettő ingyenes

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2840) Stukker1987 válasza Fire/SOUL/CD (#2839) üzenetére


Stukker1987
senior tag

A Paragonra gondoltam én is....

Érthetőbben mert valóban faramuci a megfogalmazásom.:

Jelenleg a gépben lévő HDD-t szeretném "másolni" egy USB-vel a géphez kötött vinyóra.
A külső vinyót később szerelném bele a gépbe a régi HDD helyére.
A cél hogy az új vinyón ugyanazok a cuccok legyenek mint amik a régin és minden menjen tovább mintha semmi sem változott volna.

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#2841) Fire/SOUL/CD válasza Stukker1987 (#2840) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor a EASEUS Todo Backup, mert az tud komplett lemezt vagy partíciót klónozni...

Amúgy most mi az akadálya, hogy egyből beszereld? :U

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2842) Stukker1987 válasza Fire/SOUL/CD (#2841) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Jah és akkor a régi kivételével rögtön arról is bootolna?
Szétszórt vagyok h rögtön nem ez jutott eszembe..

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#2843) Fire/SOUL/CD válasza Stukker1987 (#2842) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Jah és akkor a régi kivételével rögtön arról is bootolna?"
Igen, max esetleg a BIOS-ba be kellene állítani az új hdd-t a bootsorrendnél első helyre, ha a bios véletlenül ezt nem tenné meg automatikusan, miután a régi hdd-t kiszedted.

(Addig a régi hdd-ről semmit ne törölj le, amíg meg nem győződtél arról, hogy valóban működik minden rendesen az újról) :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2844) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

"Addig a régi hdd-ről semmit ne törölj le, amíg valóban nem működik minden rendesen az újról"

Igen-igen olvastam a fórumot,csak biztos ami tutifix alapon rákérdeztem a dologra...

Köszi szépen.

Akkor a paragon is jó lesz nekem ugye ha nem ragaszkodom a partició pontos visszaállításához,csak a bootolás kellene a progikkal?

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#2845) Fire/SOUL/CD válasza Stukker1987 (#2844) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Paragon Free nem tud partíciót másolni/klónozni (Copy Partitions & HDD) , úgy hogy inkább az EASUES...Ez a komplett lemez klónozása(minden partícióval), de a partíció klónozásai pont ilyen egyszerű, egyértelmű vele.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2846) Stukker1987 válasza Fire/SOUL/CD (#2845) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Köszönöm szépen a segítséged!

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#2847) F34R


F34R
nagyúr

Most ezt direkt csinálják ? :W

Miért nincs egy oylan ingynes backup amit ha kiírok be bírna bootlni :(((

(#2848) Fire/SOUL/CD válasza F34R (#2847) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Paragon tud lemezt és pendrive-ot is készíteni. Amúgy nem tudsz bebootolni az elkészített eszközről, vagy pl RAID tömböket használsz, szóval mi gond vele?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2849) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A problémáma a következő lenne. Adott egy win7 oprendszer és egy samu vinyó. Ezen van az op rendszer. A vinyetta ki lesz cserélve egy wd-re. A win7 be sok időm van, progik, skin, stb... és szeretném egyszerűen "átmásolni" a wd-re, hogy ne kelljen installálni megint. A többi adatot meg vinyóról vinyóra lementeném.

Ezt hogy tehetném meg a legegyszerűbben? És az op rendszer utána nem fog rendetlenkedni?
Előre is köszi! :R

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#2850) Fire/SOUL/CD válasza Ł-IceRocK-Ł (#2849) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért irányítottalak ide, mert a #2836-tól pont erről van szó, csak ott XP-t kellett költöztetni, de az meg ebből a szempontból mindegy. Szóval egy kicsit olvass vissza, minden le vagyon írva... :K ( lényeg meg itt van)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.