Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2051) Fire/SOUL/CD válasza Laca 012 (#2050) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

#1880-#1896 KrenAteszszal folytatott "beszélgetést" olvasd el FIGYELMESEN és meg fogsz világosodni remélhetőleg... :K

Fire.

UI: Norton Ghostban nem tudok segíteni, csak annyit esetleg tippelni, hogy az a módszer amit alkalmaztál az jónak tűnik, csak valamit még be kell állítani a művelet számára(pl nem pipáltad be, hogy copy MBR, set drive active, stb stb) De ez csak tipp, mivel nem használok Ghostot...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2052) Laca 012 válasza Fire/SOUL/CD (#2051) üzenetére


Laca 012
őstag

#2017 szerint ATI Home 2010 v13-mal sikerült, bár nem ugyanakkora partíciókat csinált , hanem az egész hdd-t rendszernek particionálta.. Most nem is tudom mi az egyszerűbb és jobb..A partíciót buherálni, vagy újra ghostolni..
A 80GB-os eredeti hdd ketté volt osztva, és a második partíción voltak a dokumentumok, azt le is mentettem és utánna töröltem a partíciót. Tehát maradt egy 40GB-os a rendszerrel, meg a többi partíció nélkül. Arra gondoltam, hogy az új 320-as WD-n akkor csinál egy 40GB-os rendszerpartíciót, és a többit itt is hagyja partíció nélkül üresen..
mit állíthattam rosszul?
Volt egy add new disk (talán itt kellett volna partícióméretet belőni??) , aztán egy Clone Disk. 10 perc alatt végzett is..

(#2053) Fire/SOUL/CD válasza Laca 012 (#2052) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Oksa, akkor most ha jól,értem, akkor egy darab 40Gigás rendszerpartíció van a régi HDD-n... :U
Ha ez a szitu, akkor az új HDD-röl törölj minden partíciót, NEM KELL EZUTÁN PARTÍCIONÁLNI!
Úgyanazt játszd végig, amit korábban az Acronissal, csak azzal a különbséggel, hogy a a CLONE PARTITION lehetőséget válaszd(persze az ADD NEW DISK-ről nem elfeledkezni)
A forrásnak a régi HDD 40Gigás rendszerparticióját, célnak az új HDD-t ad meg és hajrá... :DDD
Ha minden jól megy, akkor az újon lesz egy 40Gigás rendszerpartíció(amiről próbálj is bootolni mindezek után!) meg 280Gigás nem particionált terület(vagy lehet, hogy particionálva lesz, de az már gondolom nem probléma)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2054) Laca 012 válasza Fire/SOUL/CD (#2053) üzenetére


Laca 012
őstag

Ahha..
Szóval akkor azzal rontottam el, hogy nem clone disk, hanem clone partition...
Akkor megpróbálom ha holnap hazaérek. Addig is köszi!

(#2055) Laca 012 válasza Fire/SOUL/CD (#2053) üzenetére


Laca 012
őstag

Hali!
Szóval jó a Clone disk, mert nincs is más (Lehet csak ebben a legújabb verzióban van így) és csak komplett disk-et tudsz megadni forrás és cél meghajtónak.

Viszont utánna:
Manual-t kell kijelölni,(mert különben nincs Move method opció)
Aztán megadni a forrás és a cél lemezt,
Ezután Move method:
1. As is -> Ugyanakkora partíciókat hoz létre a cél lemezen (ez a legegyszerűbb)
2. Proportional -> itt felhasználja a teljes lemezt, és ez az alapértelmezett sajnos
3. Manual -> itt be lehet állítani bármekkora partíciót, Az a lényeg, hogy a forrás partíción levő adatoknál nagyobb cél partíció méretet adjunk meg. (Ez volt a tuti, szép kerek 40GB-ot tudtam megadni a régi 35,6 helyett, ami a névleges 80GB fele volt kb a régi lemezen) :C

Volt még előtte pár nyűgöm amit még az ominózus elakadás előtt megoldottam, ugyanis SATA DVD-ről nem tudott bootolni (még jó, hogy volt itthon egy régi IDE DVD olvasó), és a BIOS-ban is az AHCI módot át kellett állítanom IDE kompatibilis módra. Ezeket úgy látszik nem kell ismernie egy 2010-es HDD kezelő szoftvernek... :W
A lényeg: sikerült átmentenem az egész rendszert, tökéletesen üzemel a gép.. :C

[ Szerkesztve ]

(#2056) Fire/SOUL/CD válasza Laca 012 (#2055) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A lényeg, hogy megoldottad... :C Innentől kezdve már nem fog gondod okozni, ha partíciómentésről/másolásról/visszaállításról van szó, mert ha 1x sikerül, akkor utána már megy minden "magától", legközelebb már rutinos végzed el a feladatot.

Azt viszont nem tapasztaltam, amit "nyűgök" címszó alatt írtál. Nálam is SATA DVD van, AHCI bekapcsolva (W7 x64 RTM van) simán bebootolt róla és lát minden egységet. Ez érvényes a 2009 és 2010 ATI-ra is(a 2010-es már hivatalosan is támogatja a W7-et)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2057) Laca 012 válasza Fire/SOUL/CD (#2056) üzenetére


Laca 012
őstag

Hali!
Akkor lehet, hogy ez csak a régi Asus P5 lapoknál jelentkezik, de mind a 2-nél ugyanaz a szitu. (P5LD2, P5B-MX/WIFI-AP)
Először azt hittem amit kíírtam lemez az a rossz.. SATA DVD-vel semmi boot, ezért cseréltem ki.
Aztán IDE DVD-vel pedig a program betöltése közben megfagy egy "progress" ablaknál. (bár az egér még mozog..)
De lehet ez alaplap család ilyen "kényes",mert amit kiírtam Symantech Ghost2003, azzal is csak az említett BIOS beállítás után jutott el a teljes betöltésig.. Az egyik 945 a másik 946-os chipset..
Na de nem baj, az a lényeg, hogy megoldódott..

Laca

(#2058) rétisün válasza Expertus (#2045) üzenetére


rétisün
veterán

ha valaki próbálta már ezt a macrium progit, segítsen legyen szíves...nem találtam semilyen utalást arra vonatkozólag (bár lehet, hogy csak átsiklottam felette) tudok-e a programhoz bootcd-t csinálni? ghosthoz, paragonhoz (gondolom az acronishoz is, bár azt nem ismerem) van ilyen opció, ami esetenként igencsak jól jöhet....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2059) Fire/SOUL/CD válasza rétisün (#2058) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Other Task/Create a boot-able Rescue CD

Itt meg 2 másik megoldás(mert hogy néha gond van a Win PE-vel a honlap szerint)
[link] [link] (természetesen az USB-s megoldás csak akkor kell, ha nincs lemezed) :DDD

Nem ismerem amúgy ezt a szoftvert, ezért többet sajnos nem tudok benne segíteni...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2060) rétisün válasza Fire/SOUL/CD (#2059) üzenetére


rétisün
veterán

köszi :R valamikor nekifutok, szeretem ha több alternatíva is van mentésre/visszaállításra.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2061) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Már sokfelé feltettem a kérdésem, de túl összetett. Szeretnék összedobni egy bootolható dvd lemezt, amelyen egy felfrissített xp van + driverek, pár szoftver. Ez nem csak egy gépre lenne jó, hanem kb 60-ra, mert teljesen ugyanaz a konfig mind. Ez eddig ok.
De hogyan lehet azt megoldani, hogy a termékkulcsot utólag lecserélem? Vagy hogy a kép visszaállítása/telepítés után kérje be ezt? (Láttam már telepített xp-t, ami utólag kérte be azt amit telepítés közben szokott.)
Aminek még örülnék: mindegyik vinyón 2 partíció van, 10 és 30 gigásak. Felezve jobb lenne. Ezt is be lehet valahogy építeni, hogy ne kelljen még előtte partícionálni?

(#2062) Panthera


Panthera
őstag

Az elsőnél hibát írt ki...

[ Szerkesztve ]

(#2063) randras


randras
veterán

sziasztok.
nem tudom jó helyen járok-e, ingyenes, cd/dvd-ről, esetleg pendrive-ról indítható partíció kezelő programot szeretnék, ingyeneset ha lehetséges. semmi extra funkció, de az átméretezés azért fontos lenne! :K előre is köszi

(#2064) randras válasza Panthera (#2061) üzenetére


randras
veterán

a leírtak nagy részére windows xphez nLite, vistához vLite kell. az az alól generált isoval meg már tudsz játszogatni, de olyat ami automatizálja a particionálást szerintem nem fogsz találni :/ de ha mégis írd meg! :DDD

(#2065) atesz117 válasza randras (#2063) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
GParted Live CD/USB

Samsung Galaxy A34 5G

(#2066) randras válasza atesz117 (#2065) üzenetére


randras
veterán

wáoo! ezt én régen használtam ubuntu telepítő cd-ről, egy időben még csak az miatt is cipeltem az ubuntu cd-t :DD hogy ez így külön is van nemi is tudtam! :C :R

(#2067) stifi


stifi
senior tag

sziasztok!

egy notebookból szeretnék kivenni egy vinyót, és egy ugyanolyan notebook üres vinyójára szeretném áttükrözni az egész tartalmát, hogy két teljesen megegyező géppel rendelkezzek (az értelmét ne firtassuk, hosszú lenne kifejteni)

hogy tudom ezt legegyszerűbben megtenni? melyik program kell nekem? (kábelem van, az nem gond)

kicsi nehezítés, hogy a gép amin az adatok vannak, le van jelszavazva, így azt nem tudom elindítani, viszont ezt a vinyót akarom bitről bitre áttükrözni, ötletek? :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#2068) stifi válasza stifi (#2067) üzenetére


stifi
senior tag

asszem meg is van a megoldás, kiveszem a két vinyót, az egyiken az adatok, a másik üres, rádugom usb-n egy vistás gépre, "robocopy forrás cél /mir" és áttükrözi nekem

jól gondolom? :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#2069) Fire/SOUL/CD válasza stifi (#2067) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Itt olvasgass: #1880-#1896, #2008, #2053

mod
Lehet, hogy jó megoldás, csak épp nem ismerem a robocopy-t... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2070) stifi válasza Fire/SOUL/CD (#2069) üzenetére


stifi
senior tag

köszi

az lesz végül, hogy kiveszem mind a két vinyót, az újat ledarálom és particionálatlanul hagyom, majd áttükrözöm ezzel a robocopyval
ha az nem jó megnézem más szoftverrel is

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#2071) Giovanny válasza Fire/SOUL/CD (#2069) üzenetére


Giovanny
őstag

Szia,most kezdtem ismerkedni a paragonnal,Paragon Drive Backup 9 Professional a legfrissebb vagy van már 10.

Köszi.

Zero Defect.No Compromise !

(#2072) Giovanny


Giovanny
őstag

Lenne még egy kérdésem,hol lehet beállítani hogy automatikusan mentsen a kiválasztott file vagy mappát? Mert eddig csak a File Backup menübe lehet de nincs időzítési lehetőség,biztos hogy én bénázok de nem találom :F

Ja és a lényeg, Paragon Drive Backup 9 Pro.

Zero Defect.No Compromise !

(#2073) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy hogyan és mivel lehetne a legegyszerűbben automatikusan működő visszaállító lemezt készíteni. Konkrétan arra gondolok, hogy a lemezt amin az img file van csak be kelljen rakni a meghajtóba, bootolni róla, és egy megerősítést követően, automatikusan megtörténjen a visszaállítás. Valami ilyesmi:

http://www.youtube.com/watch?v=WiahjsVoB5g

(#2074) Giovanny válasza Danecay (#2073) üzenetére


Giovanny
őstag

Hali,valószínűleg ezt akarod: link1 és link2

Én is csak most ismerkedek a programmal.

Üdv.

Zero Defect.No Compromise !

(#2075) Danecay válasza Danecay (#2073) üzenetére


Danecay
őstag

Hogy pontosítsak a dolgon még. Nem igazán ismerem ezeket az újabb GHOST-okat, de mivel maga a telepítő 300-400 MB körül van, amit ugye fel kell telepíteni, vagy legalább is egy részét így maga a GHOST is megnöveli a készítendő image tartalmát, ami azt eredményezheti, hogy ebben a formában már nem fér fel egy CD-re. Persze lehetne másik partícióra telepíteni és DVD-re kiírni, de az a helyzet, hogy céges gépekről kellene mentést készíteni, amik többnyire nincsenek particionálva és CD meghajtó található bennük. Szóval ennek fényében érdekelne a dolog.

(#2076) Danecay válasza Giovanny (#2074) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönöm a választ, de abból amit linkeltél, számomra nem derül ki, hogy miképpen fog automatikusan működni a visszaállítás. A leírásban egy bootolható lemezt készítenek ami tartalmaz egy vagy több image file-t, ha jól értelmeztem.

(#2077) Giovanny válasza Danecay (#2075) üzenetére


Giovanny
őstag

Mekkora adatokról lenne szó? Mert lehetne több CD-re kiírni az adatokat,illetve USB HDD még lehet alkalmazni.

Zero Defect.No Compromise !

(#2078) Giovanny válasza Danecay (#2076) üzenetére


Giovanny
őstag

Mivel csak CD méret áll rendelkezésére én így csinálnám: Paragon Drive Backup 9 + USB HDD.
A progival csinálok egy boot lemezt vagy pendrive-ot.
Lemezről / pendrive-ról bebootolok és usb hdd-re mentek/visszaállítok az adatokat.
Az automatizálás úgy működne hogy : bebootolsz rámutatod hogy hova mentsen.
: bebootolsz rámutatod hogy honnan állítsa vissza.

Zero Defect.No Compromise !

(#2079) Danecay válasza Giovanny (#2077) üzenetére


Danecay
őstag

A cél az lenne, hogy ráférjen egy CD-re az image. Alapesetben valószínűleg rá is férne, de ha még valamelyik GHOST-ot is fel kellene telepíteni, már nem hiszem, mert akkor ugye a feltelepített GHOST-ot is GHOST-olná. A régebbi DOS-os GHOST-okkal valószínűleg működne a dolog, viszont nem tudom, hogy lehetne megoldani az automatizálást, ami mint írtam abból állna, hogy az adott géphez készített GHOS-t lemezről bootolna a gép, majd egy megerősítő válasz után pl.: "Valóban vissza szeretné állítani a rendszert?" automatikusan elkezdené a visszaállítást. Nem kellene neki megmondani, hogy image to partition, vagy to disc, és megmutatni neki az image filet.

[ Szerkesztve ]

(#2080) Tosee válasza Danecay (#2079) üzenetére


Tosee
őstag

Csak egyszer kell telepíteni, arra az időre még elkészíted a program bootolható változatát, utána mehet az uninstall! Maga a boot program kb 65mb ot foglal a lemezen (acronis true image esetében, paragonnál sem lehet sokkal több)! Ezt a feltelepített programban elkészítheted több médiára is... cd/dvd/usb stb... Ha jól emlékszem akkor Recovery media builder ként lehet megtalálni vagy valami hasonló néven!
Elkészíted image formában (bootolható), utána készítesz egy backupot is, majd pl ultra iso segítségével belerakod a backup fájlt a bootolható képfájlba. Majd kiírod egy cd-re! Bár lehet, hogy cd-re nehezen fog ráférni (esetleg a tömörítést/compression-t állítsd high-re akkor talán), dvd-re inkább, de olvastam, hogy nem olyan odd-k vannak a gépekben!
Az automatizálást viszont nem tudom, miként lehetne megoldani...

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2081) Giovanny válasza Danecay (#2079) üzenetére


Giovanny
őstag

Ha elméletileg ráfér az adat egy CD-re akkor: A programot feltelepíted csinálsz egy boot lemezt,progit eltávolítod.Nekem a boot pendrive-on 75,8 MB az adat.

A leírásban egy bootolható lemezt készítenek ami tartalmaz egy vagy több image file-t, ha jól értelmeztem.
......................................................................

Tosee és pont ezt akartam leírni :)

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#2082) Danecay


Danecay
őstag

Köszönöm mindenki válaszát, de egyre bonyolódnak csak a tanácsok. Ha csak egy sima GHOST-olásról lenne szó, már megoldottam volna, egy sima DOS-os, pár KB-os, vagy MB-os GHOST-al, amit kiírnék az elkészített image file-al együtt bootolható formában és kész. Csak azt nem tudom, hogy a régi GHOST-okat lehet e valahogy automatizálni, és ha igen akkor hogyan, vagy csak az újabb, operációs rendszer méretű GHOST-okkal lehet ezt megoldani. Olvastam valahol, hogy ha jól értelmeztem, egy autoexec.bat-file-al van megoldva valahogy az automatizálás de lehet én értettem félre.

(#2083) Danecay


Danecay
őstag

UP!

(#2084) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Sziasztok!

Acronis True Image-et használok.

Egy régebbi gépen (sima IDE csatlakozós) lementettem a C:\ partíciót,- ezen volt a WinXP a programjaival együtt.

Most visszatöltöttem sikeresen (mert ledöglött az XP...), csak az a baj, hogy indulásnál ezt írja ki:

Hiányzó NTLDR nyomja meg a CTRL+ALT+DEL gombokat...

Szóval a betöltő állományt nem találja, és tényleg nincs is rajta, mert fellógattam a HDD-t erre a gépre, amiről most írok, és tényleg nincs rajta.

Keresgettem a neten, és azt találtam, hogy másoljam vissza másik gépről az NTLDR-t, amit meg is próbáltam, de akkor meg win\system\mittudomén milyen állományt hiányol...

Próbálkoztam azzal is, hoy sector-by-sectorral tegye visssza, de ugyanaz maradt minden...

Próbáltam, hogy kikpipáltam a Disk Boot-ot, vagy mi volt a neve, de nem megy...

Ráadásul a HDD-n volt eredetileg C:\, és D:\ partíció.
A D:\-n az adatok voltak,- voltak, mert most a Particio-Magic Unallocatednek mutatja a D:\-t...

Most én rontottam el ennyire, vagy... ???

Elvileg az Acronis True Image elég egyszerű, és egysze sem állítottam be a D:\ partíiót Destination-nak, miért tüntette el, miért lett Unallocated?

Hogyan tudom visszaállítani a D:\-t és az XP-t?

A segítségeteket előre is köszönöm: Veriakilis

UI: amikor lementettem az XP-t, akkor itt segített valaki, hogy úgy állítsam be az opciókat, hogy az XP visszajöjjön!

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#2085) Giovanny válasza Veriakilis (#2084) üzenetére


Giovanny
őstag

Szia,lehet hogy hülyeséget írok de a biosban a boot menűben melyik hdd van beállítva?
Lehet hogy ott a hiba.

Zero Defect.No Compromise !

(#2086) Veriakilis válasza Giovanny (#2085) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Köszi, de nem ez a baj, a másik gépben csak az az 1 HDD van.

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#2087) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Na, akkor rakok egy új XP-t...

Miért nem lehet olyan egy progi, hogyha lementem a C:\ partíciót, és visszarakom, akkor az tényleg egy tökéletes másolat legyen?

A sok beállítás így csak arra jó, hogy elrontsa az ember.

Néha olyan érzésem van, hogy direkt bonyolítják a dolgokat.

Miért nem lehet az, hogy mentsd!

Mit? C:\

Hova? D:\

Rakd vissza!

Mit honnan?
Hova.

Kész.

Állíthatom én, hogy Sector-by-sector, akkor miért írja ki, hogy hiányzó NTLDR? :W
Az NTLDR nem fér bele a vacak sector-by-sectorjába?

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#2088) Danecay válasza Veriakilis (#2087) üzenetére


Danecay
őstag

A Hiányzó NTLDR problémára:

lacy.hu

Egy másik alternatíva, amit ha jól emlékszem én is használtam anno:
XP telepítő be, bebootolsz róla, majd belépsz a javítókonzolba, és onnan kiadod a fixmbr és fixboot parancsokat.

Végül a MICROSOFT féle megoldás, de talán ez a legkörülményesebb.

Mint olvasható is, erősen töredezett partíciónál fordulhat elő, de elvileg az SP2-ben már ez javítva lett.

(#2089) ANT


ANT
őstag

Uraim, majdnem sikerült besz@r@tnotok a Norton Ghost 14.0-val kapcsolatban (amiket itt olvastam róla!), de nekem mégis sikerült vele gond nélkül a rendszer visszaállítása másik vinyóra. Pedig volt mindenféle finomság: AHCI mód ON, ráadásul külső esatás házban lévő vinyóra toltam vissza a Vistát!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2090) betyarr


betyarr
veterán

sziasztok!

épp ismerkedek a norton ghost 14-el.sajnos elsőre úgy gondoltam hogy a menete olyan mint a rendszervisszaállításnak,de nem...egy ilyen rendszervisszaállításhoz hasonló progit tudnátok ajánlani,ami legalább úgy testre szabható mint a ghost?vagy érdemes lámaként bíbelődni mégis a ghosttal?ha lementettem egy másik meghajtóra és csinálok egy boot cd-t,akkor azon kívül még mi lenne a teendő?nem mertem kipróbálni,mert félek hogy balul sül el és egyáltalán nem fog működni a jelenlegi jó kis xp-m,vagy később derül ki hogy valamit rosszul csináltam és egyes programok esetleg nem működnek.

(#2091) Fire/SOUL/CD válasza betyarr (#2090) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Backup & Recovery 10 Free Edition
Acronis® True Image Home 2010 (ez nem ingyenes)

Ha egy jó pár oldalt visszaolvasol, ott találsz leírást, hogy hogy kell menteni/visszaállítani, persze ha valami nem tiszta, akkor írj.
Norton Ghost-ot sajnos már rég nem használom, abban nem tudok segíteni...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2092) betyarr válasza Fire/SOUL/CD (#2091) üzenetére


betyarr
veterán

köszi.
olvasgatok itt vissza én,de már annyi féle kérdés és egyéb "kavarás" volt,hogy már a nevemet se biztos hogy megtudnám mondani.és ez nem épp jó egy kezdő "backuposnak" :( nem igazán örülnék,ha a jelenlegi állapot valahogy huss,elszállna...egyébként arra a hsz-edre gondoltál,ahol az ultraiso-s dolgot mondod el?

amúgy roppant egyszerű ezeknek a használata alapesetben,vagy azért rendesen bele lehet gabalyodni?józan paraszti ésszel én így gondolom a menetét a backupnak (ennyit szűrtem le az eddigi megnyilvánulásokból): backup készítése a rendszerről pl a d partícióra (azért nem lemezekre,mert a feltett progik szépen meghízlalták a c-t és nem férne el rajtuk könnyen),bootlemez készítése,a visszaállításhoz bootlemez behelyez,újraindít,hely megadása,hogy honnan és hová akarom visszaállítani az elmentett állapotot,gép és szoftver megcsinál és voilá az előzőleg lemásolt rendszer ott figyel az "elrontott" helyén a c-n mindenféle nyűg,gond,probléma,vagy "nem úgy működik valami mint az eredetin" nélkül?

mellesleg a nortonnal is ezt lehetne megcsinálni,nem?akkor miért nem igazán javasolják?illetve a 14-est írták valahol,hogy nem olyan faja mint a régi verziók,de nekem kínai volt...te azt érted?

[ Szerkesztve ]

(#2093) ludla válasza Fire/SOUL/CD (#2091) üzenetére


ludla
őstag

Én ezt használom mentésre Macrium Reflect FREE Edition igaz Angol tudásom nagyon semmi, de sikerült használni a programot ha esetleg valaki használja ezt a programot írhatna róla egy használati útmutatót. :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2094) ANT válasza betyarr (#2092) üzenetére


ANT
őstag

Pontosan úgy működik a Norton Ghost (is), ahogy "józan paraszti ésszel" megálmodtad. Mindkét menet (mentés és visszaállítás) egy varázsló futtatásával történik.
Nekem nem szúrt el semmit, minden úgy működött az "új" rendszeren, ahogyan előtte.
Eltérő méretű is lehet a két partíció (nálam 30 vs. 50GB volt), visszaállításnál támogatja az USB drive-okat is. (De talán ez más, hasonló programnak sem okoz gondot.)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2095) betyarr válasza ANT (#2094) üzenetére


betyarr
veterán

akkor nálam valami nagyon nem stimmelhet... ITT igaz hogy a NG 10-ről van egy leírás,de ettől lényegesen nem tér el a 14 sem.namármost én dettó (értelemszerűen!) ugyanezt csináltam és mégis vernyákolt a NG hogy nem lehet,mert fut a windóz,meg különben is szükség lesz egy boot cd-re.itt a 10-ben meg még egy hangyaf@sznyi boot cd-ről meg egyébről sincsen szó,hanem kapásból csinálja,amit kell neki.ááááááááá,hajnal 5-ig geccsoltam vele pedig.

te melyiket használod?

[ Szerkesztve ]

(#2096) Fire/SOUL/CD válasza ludla (#2093) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Sajnos nem használom, nem tudok mit írni róla. :(
Az új Free Paragon jobb lett mint a korábbi, hivatalosan is W7 x86/x64 kompatibilis, nagyon könnyű használni, szóval ezt szoktam ajánlani. Az Acronis-om meg jogtiszta, szintén remek szoftver. Ebben a témakörben(partíciómentés/visszaállítás) halmozottan igaz, hogy ha a szoftver jól működik, akkor ne változtasson az ember, ha nem muszáj... :DDD

betyarr
Igen azon progik használata "gyerekjáték". Bár alapvető fogalommal illik tisztába lenni, de ha egyszer sikerül elmenteni egy pl rendszerpartíciót, akkor utána már könnyedén fogsz költöztetni is rendszert, stb...
Az NG14 hátránya, hogy külön kell hozzá letölteni a bootos ISO-t, anélkül nem tud bootcd-t létrehozni, valamint a legnagyobb hátránya, amiért nem is használom régóta, hogy nagyon válogatós a konfigok között. Van amin tökéletesen megy, egy másikon meg mindenféle hibát írogat, ez nem tetszik neki, az nem tetszik neki. Egyszer amikor egy gép teljesen leamortizálódott(XP úgy indult, hogy az xy fájl nem található a System32 könyvtárba), mondom semmi gond, NG14-el csináltam korábban egy mentést, majd arról visszaállítom pár perc alatt a masinát. Na ja, csak amikor bebootolt a lemezről az NG14, akkor egyszer csak kiírta, hogy az xy fájl nem található a System32 könyvtárba, majd kilépett. :Y Telepíthettem az egész gépet újra. Na azóta a fiókba pihen a Norton.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2097) betyarr válasza Fire/SOUL/CD (#2096) üzenetére


betyarr
veterán

nah,végül én is megtaláltam hogy mi a baja.(egy angol nyelvű oldalon akadtam rá,itt,hamarabb is megtehettem volna és akkor nem éjszakázok hiába és nem teszek fel kérdést feleslegesen a ph-n sem...) még le kell tölteni 200 megát boot cd-nek.eddig úgy voltam vele hogy ha már fepakoltam a gépre a ng14-et akkor már csak kezdek vele valamit,de ezek után,meg amit te is említesz,lehet megszabadulok inkább tőle és kipróbálom az acronist vagy mást.pláne hogy nem akar bejönni az oldal ahonnan le lehet húzni a 200-megát. :U
egyébként az acronisban is olyan jól lehet konfigolni hogy mikor készítsen automatikusan mentést?a ng-ben viszonylag sok és jó lehetőség van erre,pl kijelentkezésnél,bejelenttkezésnél,egy program telepítése előtt,stb.

(#2098) Fire/SOUL/CD válasza betyarr (#2097) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A Free Paragon-t ne hagyd figyelmen kívül, mert a partíciómentés/visszaállítás terén ugyanazt(vagy többet) tud, mint az NG14.(igaz, azokat a szolgáltatásokat általában egy home user nem igazán használja). Mind a Paragon, mind az Acronis nagyon jól konfigurálható, minden olyat megtalálsz bennük, mint az NG14-be, azonban pl nem kell külön bootcdISO-t tölteni, mert mind2 progi tud alapból boot CD/DVD-t, boot-os Pendrive-ot készíteni.

Mindenképp próbáld ki az NG14-et, mert lehet, hogy nálad is kifogástalanul működik, mint ANT esetében, ha pedig kifogástalanul működik, akkor nem lehet panasz rá, mert ilyenkor remekül használható, remekül működik is. :K

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2099) betyarr válasza Fire/SOUL/CD (#2098) üzenetére


betyarr
veterán

hmm,ha sikerül hozzájutnom a boot iso-hoz akkor még talán annyit megér hogy ne kelljen uninstallálni.aztán meglátom.köszi a helpet,még biztos fogok jelentkezni ilyen ügyben. :K

(#2100) ludla válasza Fire/SOUL/CD (#2096) üzenetére


ludla
őstag

A Free Paragonról esetleg tudnál egy használati út mutatót készíteni? A C: rendszerpartíció szeretném menteni boot lemeznek. És ennek a visszaállítási folyamata. :D :R
Persze ha nincs kedved hozzá nem gond akkor marad a Reflect.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.