Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2151) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha lementettem NG 15.0-val egy win7-es particiót, azt vissza tudom-e állítani régebbi verziójú (pl. 14-es verziójú) SRD-vel?

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#2152) Fire/SOUL/CD válasza Surfym@n (#2151) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Azt, hogy egy NG15-ös mentést vissza lehet-e állítani egy NG14-es SRD-vel, azt pontosan nem tudom, de a véleményem szerint NEM. Olyan újítások vannak benne, amik szükségessé teszik új formátumú backup fájl használatát, amit egy korábbi változat nem ismerhetett nyilván.
(persze ha időd engedi, meg van kedved is hozzá, akkor ki kell próbálni... ;] )

Az viszont biztos, hogy a NG15 támogatja a visszaállítást, régebbi NG10/12/14 által készített lemezképekből. :K

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2153) Surfym@n válasza Fire/SOUL/CD (#2152) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Sztem félreérthető voltam...

A backup-ot NG15-tel készítettem (régebbi verzió nem is kompatibilis W7-sel), csak annak a Trial verziója csak a programot tartalmazza...

Namost, ha bekrepál a rendszerem, s nekem van egy NG14-es SRD-m, akkor annak segítségével vissza tudom-e állítani a NG15-ös image fájlt?

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#2154) Fire/SOUL/CD válasza Surfym@n (#2153) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Szerintem nem értettelek félre és válaszoltam is, de akkor mégegyszer:
Szerintem nem tudod visszaállítani NG14-es SRD segítségével, a korábban NG15-el lementett imaget...

Fire.

UI: Küldtem Privet.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2155) attiati


attiati
veterán

itt egy privát teszt 10 backupoló programról

[link]

(#2156) Fire/SOUL/CD válasza attiati (#2155) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Köszönet! :R
Remek teszt és reális eredmények születtek... :K

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2157) attiati


attiati
veterán

sziasztok

Szerintetek hogy lehetne megoldani, hogy a mostani xp rendszeremet átrakjam egy teljesen másik gépre? (lehet, hogy új gépet veszek, de több 10 óra munkám fekszik ebben az oprendszerben)

Főleg Acronis érdekelne.

(#2158) Fire/SOUL/CD válasza attiati (#2157) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Egy másik topivban is felmerült a kérdés, ott írtam róla, a számodra fontos infó benne van.
[link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2159) gardener válasza attiati (#2157) üzenetére


gardener
senior tag

Csinálsz egy disk copy-t. Vagy backup and restore az új gép vinyójára. Acronis vagy Ghost, az mindegy.
Ha mázlid van összekapja magát eegy kis darálás után az oprendszer. Esetleg egy csökkentett módú indítás is segíthet.
Nekem volt ilyen oprendszer átvitelem. Aztán élt még 4-5 hónapot és raktam egy szüzet rá. Az azért egészségesebb :)

(#2160) attiati válasza Fire/SOUL/CD (#2158) üzenetére


attiati
veterán

Köszi, ezzel egy a bajom, amit múltkor már próbáltam is.

Fent van az Acronis True Image Home verzió a gépemen. És ki akartam próbálni az Echot is.
Összeveszett a kettő, és be se bootolt a gépem többet.
Úgy emlékszem, hogy az Home verzió uninstall, és Echo feltelepít megoldás sem segített.
Vagy valamit rosszul csináltam?

Jól értem, hogy a mostani gépemről is Echo+addonnal kellene csinálni a backupot, és az új gépen is Echo kell a restore-hoz?

(#2161) Fire/SOUL/CD válasza attiati (#2160) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. Két alapjaiban azonos Acronis terméket nem célszerű felpakolni
2. Nem minden echo változat tartalmazza, de a listából látszik, hogy melyikben van az Addon
3. Nem feltétlenül Addon-os változattal kell/lehet menteni

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2162) attiati válasza Fire/SOUL/CD (#2161) üzenetére


attiati
veterán

de hogy tegyem fel az echot (hogy backupot csináljak vele), ha összeveszik a home-al akkor is, ha a home-ot leszedem?

(#2163) Fire/SOUL/CD válasza attiati (#2162) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A sima Acrinis-al(Home) csinálj egy boot-os lemezt ill. mentsd el a rendszerpartíciód, amit költöztetni szeretnél, majd uninstalláld. Ezután mehet fel a megfelelő Echo változat, célszerő ezzel is készíteni egy bootlemezt. Az új Echo sorozatot nem ismerem, de az előző változatnak szüksége volt egy korábban pl Home-al lementett mentésre.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2164) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!

A régi 160as IDE-s winyómat kinőttem, és vettem egy 1TB sata2-est. A jelenlegi 70gigányi adatot (win7 x64 és frissitései, telepitett programok, driverek, etc.) tartalmazó rendszerparticiót szeretném átklónozni az 1TB-on elkészitett 150 gigás particiójára.
Van rá reális lehetőség, hogy zökkenőmentesen megoldjam a költözést? Az "Acronis True Image Home 2010 build6053" nevű szoftvert már beszereztem hozzá.

A segitséget előre is köszönöm! :R

üdv: mad

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#2165) Fire/SOUL/CD válasza Madn!ght (#2164) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem kell az új HDD-t particionálni, ha már megtetted törölj róla minden partíciót, magyarul egybe legyen és ne legyen particionálva, mint amikor kivetted a dobozából, a továbbiakhoz meg itt találsz segítséget: [link](ugyanaz volt a feladat mint esetedben)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2166) Madn!ght válasza Fire/SOUL/CD (#2165) üzenetére


Madn!ght
addikt

Köszi szépen a gyors választ! :R Az a gáz, hogy a fennmaradó 800gigás particióra már átmentettem kb 200gigányi cuccot a 3. winyómról, amit ma sikeresen eladtam. Ez mennyire jelent gondot?

szerk: illetve mennyire jelent gondot, hogy egy IDE-s winyóról költözne a rendszer egy SATAII-re?

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#2167) Fire/SOUL/CD válasza Madn!ght (#2166) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az sajnos hiba ha már pakoltál rá. Sajnos "kézzel" nem tudsz pontosan akkor partíciót létrehozni, mint az eredeti, ennek több oka van, amit nem részleteznék. A klónozás ezt megoldja az ember helyett. Az pedig lényegtelen, hogy IDE-ről SATA-ra... ;)

Akkor legalább egy nagyobb partíciót hozz létre az új HDD, mint amekkora a régi, mert akkor létrehozza a megfelelő méretű partíciót, a többit meg "szabadon" hagyja. De ez már elég maszatolós meló, mert utólag mértezgesd át, bőviteni, meg stb stb. Szóval ha megoldható amit mondtam korábban(ne legyen partíció az új HDD-n), akkor célszerűbb, mert sok melótól kíméled meg magad, nem beszélve, hogy "hibázol", rossz partíciót adsz meg, aztán akkor a klón után megy a levesbe minden... ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2168) Madn!ght válasza Fire/SOUL/CD (#2167) üzenetére


Madn!ght
addikt

Ahha, akkor megpróbálok kölcsönkérni egy külső winyót átmenetileg. Arra átmentem a régi cuccaimat. :R

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#2169) Core2duo6600 válasza Fire/SOUL/CD (#2167) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az acronissal, amikor clonozol, akkor van lehetőség a partició méretének állítására, lehet kisebb is nagyobb is, mint a korábbi.
Egy a lényeg, hogy a régin lévő adatmennyiség férjen el az ujjon.

Tehát pl, van egy 50 gigas particio, és ezen 25 giga adat.
Ezt átklonozhatod 25 gigasra is, és 300 gigasra is, első esetben nyilván nem lesz szabad hely rajta, de megcsinálja a progi, és ha olyan helyre akarod feltenni, ahol kevesebb a hely, mint amennyi adat van, hibauzenetet fog adni.

#2168) Madn!ght
Mépgcsak ez sem kell, megbootolhatod a gépet, egy olyan cd ről ami támogatha a partició buzerálást, ilyen többek közt az acronis disc director és az Partition Magic, és még sok más féle is, ezekhez volt eddig szerencsém.
Paragonnak is van rá progija.

A jelenlegi particiot, ami egybe van lekicsinyited,
Majd átmozgatod a hdd végére
Ezután a hdd elején lesz üres particionálatlan hely, és ide átklonozod a már ismert módszer szerint a rendszeredet.
A kritikus adatokról természetesen csinálj elötte mentést, mert ugyebárm tökéletes hardver, és tökéletes szoftver nem létezik.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2170) Fire/SOUL/CD válasza Core2duo6600 (#2169) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Kösz a felvilágosítást, de tökéletesen tisztában vagyok a dolgokkal. ;]
Persze amit leírtál, az úgy is van, ezzel sincs gond, csak ha egy érdeklődő először csinál ilyet, akkor lehetőleg ne a bonyolultabb megoldást adjuk válaszként. Tehát ha ez a kérdése

"Vettem egy új HDD-t, amire szeretném átpakolni a régi rendszerem, hogy utána onnan induljon a gép, hogy tudom ezt megcsinálni Acronissal?" akkor a válasz ennyi:

1. Szereld be az új HDD-t(nem kell formázni, sem particionálni)
2. Indítsd el a gépet, majd az Acronis True Image 10 programot
3. Tools & Utilities ADD NEW DISK, itt válaszd ki az új HDD-t
4. Tools & Utilities CLONE DISK kövesd az utasításokat
5. a művelet befejeztével indítsd újra a gépet és lépj be a BIOS-ba
6. a BIOS-ban állítsd át a boot sorrendet, hogy az új HDD-ről bootolj, majd ments el a BIOS-t(általában F10)
7. Windows lemezkezelőjével hozz létre partíció(ka)t a nem particionált területen

Nagyon le van egyszerűsítve, de kész.

Természetesen, ha majd olyan igény merül fel, hogy a kötetek átméretezése(bővítés/zsugorítás) és mindez adatvesztés nélkül, akkor majd arra is kap választ.

Ezt a HSZ-om tényleg ne vedd személyeskedő/rosszindulatú/kioktató stb HSZ-nak, csak ha van egyszerű megoldás, akkor az érdeklődők azt tanulják meg, itt elsősorban arra gondolok, hogy egy új HDD-t ilyen esetben NE SZELETELJENEK FEL költöztetés előtt, mert akkor jön az, amit helyesen le is írtál. Csak ott már más programok bevonására is szükség van(szintén ahogy írtad), amik adatvesztés nélkül képesek partíció műveletek elvégzésére stb stb.

Szóval mindig a legegyszerűbb módszert javasoljuk, aztán ha szükséges, vagy ez a terület is érdekli a user-t, csak akkor merüljünk el más témakörökben. :R

Fire.

UI: Az tényleg hasznos dolog, hogy megemlítetted, hogy klónozás során van lehetőség a partíció méretének megváltoztatására, ez valóban hasznos infó az érdeklődők számára, csak tegyük hozzá, hogy bővíteni korlátlanul lehet, míg zsugorítani nem. ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2171) Madn!ght válasza Fire/SOUL/CD (#2170) üzenetére


Madn!ght
addikt

Köszönöm Srácok!
Mobilvinyóval megoldottam a fontos fájlok átmeneti tárolását.
A klónozás sikeresen megtörtént. Ezt a kommentet már az "új-régi" rendszeremről irom. :)

:R

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#2172) Fire/SOUL/CD válasza Madn!ght (#2171) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Na, legalább jó hírrel indul a napom... :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2173) Madn!ght válasza Fire/SOUL/CD (#2172) üzenetére


Madn!ght
addikt

Még annyit szerettem volna irni azoknak, akik ódzkodnak belevágni hasonló műveletekbe, hogy pofon egyszerű, kb 3-5 kattintás az egész. Nagyon okos progi az Acronis, és rendkivül felhasználóbarát.

:C :C

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#2174) wagi


wagi
senior tag

Ha a régi merevlemezen ami 320 gigás és van rajta egy 70 gigás patrició ami ugye a rendszer és átakarom tenni egy másik 320 gigásra akkor a másikon is automatikusan csinál a progi egy 70 gigás részt vagy azt elötte nekem kell megcsinálnom?

(#2175) Fire/SOUL/CD válasza wagi (#2174) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha egy kicsit visszaolvastál volna, akkor magadtól is rájöttél volna a válaszra, azza IGEN. ;]

2 lehetőség van, vagy az egész HDD-t klónozod, vagy csak a rendszerparticiót pl.

Utóbbi esetben létrehozza az új HDD-n rendszerpartícióval megegyezző méretű particiót, a többit "szabadon" hagyja, amit a windows beépített lemezkezelőjével utána particionálhatsz.

Előbbi esetben(egész HDD klónozás) minden partíciót létrehoz az újon. Annak ellenére, hogy esetedben mind2 HDD azonos méretűnek van feltüntetve, lehetnek eltérések, azaz előfordulhat, hogy a klónozás után lesz még egy rész nem tartozik sehova, mert pl az új HDD 1-2 megával nagyobb, hiába 320G-nak adták el. Ezt utólag szintén a Win lemezkezelőjével "hozzácsaphatod" a nagyobb kb 250G-ás particióhoz.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2176) wagi válasza Fire/SOUL/CD (#2175) üzenetére


wagi
senior tag

Megcsináltam az itt leírtakat,de valamiért mindig a jelenlegi C meghajtóra akarja másolni a fájlokat.

(#2177) Fire/SOUL/CD válasza wagi (#2176) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Na ilyen problémával még nem találkoztam... :F
Klónozásnál? (Clone Disk/Clone Partition) Ki sem lehet jelölni ugyanazt a HDD-t, szóval sorry, de ebben nem tudok segíteni. :(

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2178) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Ha acronis-sal klónozol, akkor a varázslója lépésről-lépésre fogja végrehajtani.
Én úgy láttam, hogy ez esetben nem partíciót másol, hanem egész winchestert. Tehát ha meg van osztva a régi winyód akkor is az egész lemezt fogja klónozni az újra.
kb 3-4 lépés az egész:
1: Felteszed az acronist.
2: tools menüben kiválasztod a disk clone-t
3: source disk: értelemszerüen a jelenlegi rendszerwinyód
4: destination disk (vagy mi): értelemszerüen az "új" 320-asod.
Amennyiben az "új" winyó már particionált/van rajta egyéb lom, akkor visít, hogy fontos adatok lehetnek rajta és el fog tűnni. Ezért érdemes a fenti kommentekben leirtak szerint törölni az "új" winyóról minden particiót.
5: amennyiben elfogadja a destination winyót, újraindítást kér.
Ezt követően mindent megcsinál helyetted a progi.

sok sikert!
/ha vmit nem egészen pontosan írtam, akkor kijavítanak a guruk ;) /

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#2179) JanoXP


JanoXP
aktív tag

Sziasztok!

Egy buta kérdésem lenne, mert nem bírok visszaolvasni 2500 hozzászólást. Van Norton Ghost 14-em. Megcsináltam a rendszerpartíció mását egy másik parítcióra. De nekem olyan dolog kellene, ami pl. egy indítólemez, amit, ha leformatálom a partíciót, akkor betéve, a másik partíción lévő ghost-fileból elő tudja varázsolni a lementett windows rendszert.

Tehát valami, ami a csupasz merevlemezre is képes dolgozni. Ilyet hogy csinálok a Ghost-al?

Köszi szépen!

Ez lenne az a virtuális lemez, ami valami - számomra ismeretlen - formátumot állít elő CD-re?

[ Szerkesztve ]

(#2180) Fire/SOUL/CD válasza JanoXP (#2179) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az NG14-nek külön le kell tölteni egy boot-os ISO-t, amit ha kiírsz cd/dvd-re, akkor arról bebootol és a korábban készített partíciómentést így lehet akár egy "szűz" HDD-re is visszamásolni.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2181) JanoXP válasza Fire/SOUL/CD (#2180) üzenetére


JanoXP
aktív tag

ezt a boot-os iso-t honnan a manóból kell letölteni?

(#2182) JanoXP


JanoXP
aktív tag

ez lenne a Symantec Norton Ghost 14. Boot CD.iso? Találtam ilyet... És ezt telepítve, ezzel létrehozok egy indító lemezt?

(#2183) Fire/SOUL/CD válasza JanoXP (#2182) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen azaz, Nem kell telepíteni(nem is lehet), mivel egy darab ISO fájl, amit ki kell írni cd/dvd-re.
Nem adatlemezként, hanem képfájlként, pl Neroban így: [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2184) JanoXP válasza Fire/SOUL/CD (#2183) üzenetére


JanoXP
aktív tag

ez eddig okés...

de ha ne adj Isten, vissza akarom tölteni a jelenlegi rendszerem, akkor a csupasz partícióra úgy telepítek, hogy belököm ezt a CD-t, amire ezt kiírtam képként, majd a BIOS-ban beállítom, hogy bootoljon CD-ről és ezzel a visszaállító program el fog indulni? Mindenféle egyéb dolog nélkül?

Mert ez az iso file, amit ez a boot.iso tartalmaz, nem más, mint a Norton Ghost telepítője...

Ezt én Daemon-nal simán meg tudom nyitni és telepíteni is tudom... Akkor valami rosszat töltöttem le, vagy újfent lehúztam a Ghost-ot? És nem a Boot programját?

[ Szerkesztve ]

(#2185) Fire/SOUL/CD válasza JanoXP (#2184) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. Kell a Norton Ghost 14(már van 15 is)
2. Kell a Boot Cd ISO (különálló, nem tartalmazza maga a szoftver se az Ng14 se az NG15)
3. Igen, nagy valószínűséggel az NG 14-et szedted le ismét :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2186) JanoXP válasza Fire/SOUL/CD (#2185) üzenetére


JanoXP
aktív tag

ó hogy az a.... :W

de erre a lekvárra az volt írva, hogy cd-boot.iso...

na akkor tovább keresek... Tud valaki egy helyet netán?

(#2187) JanoXP válasza Fire/SOUL/CD (#2185) üzenetére


JanoXP
aktív tag

Norton Ghost 14 Bootable ISO WITH GHOST32 MAKER

ez lehet pl. a neve? Ennek a mérete "csak" 190 MB körül van. Lehet, hogy ez az?

(#2188) JanoXP


JanoXP
aktív tag

ez sem az! Meg lehet valamerre találni ezt a boot-os dolgot? Bármit, amit letöltök, minden maga a program és sehol a boot-os iso... :(

Egyébként, ha megvan a ghost file-om erről a rendszerről egy másik partíción, azt a boot-os iso-t később is leszedhetem és szükség esetén kiírhatom CD-re? Mert van egy másik gépem, maximum azon leszedem, addig meg tudnék ezzel haladni.

(#2189) Fire/SOUL/CD válasza JanoXP (#2188) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ment priv.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2190) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hogyan lehet egy laptopban lévő 40es winyóról mindent áttenni egy250esre úgy, h a rendszer és társai ugyanúgy menjenek tovább. :F

(#2191) karika55


karika55
csendes tag

Szia mindenki!
Nekem is hasonló problémám van, csak annyi eltéréssel, hogy a norton bootable cd-vel indítom a rendszert, sorozatszámot kér és nem tudom honnan adjam meg , mert csak próba verziós a norton ghost 15.

Más:
Ugyan nem ide tartozik, de talán nem bűn.
Kicseréltem a számítógépem belsejét, alaplap, proci, memória, DVD író, (tulajdonképpen új gép) csak a vinyó a régi és nem tudom visszaállítani a ghost 2003-al lementett partíciómat, mert amikor végez a flopyról bootolva a ghost csak az indító menük jelennek meg (csökkentett mód, stb.) semmi más akárhányszor próbálom, de szeretném visszaállítani a régi megszokott XP-met.
Most a win7 van fönt és ezt szeretném lementeni, hogy ha netán át állnék erre, ne kelljen újra telepítenem mindent.
Előre is köszönöm a segítségeket.

(#2192) Fire/SOUL/CD válasza SzalaiG (#2190) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

#2170, #2178 hsz-t olvasd el vagy van több e témát érintő [link]

karika55
Sorozatszámban nem tudok segíteni. A Windows 7 és Vista egész jól tűri a költöztetés, még abban az esetben is, ha teljesen más hardverkörnyezetbe kerül, azonban az XP nem. XP esetében a teljes újratelepítést javaslom(bár egy próbát megér, vagy elindul vagy nem)
Én személy szerint a W7/Vista esetében is teljes telepítést csinálok, amennyiben a konfigurációm(alaplap, cpu stb) megváltozik.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2193) karika55 válasza Fire/SOUL/CD (#2192) üzenetére


karika55
csendes tag

Köszi a segítséget, én is erre is megoldásra kényszerültem, de biztos ami biztos, a win7-et is lementettem és lehet, hogy felteszem egy új partícióra ha egyáltalán engedi magát.
:R
Már az xp-ről írom a választ. :C

BOCS HOGY ILYEN KÉSŐN VÁLASZOLOK DE CSAK MOST TETTEM FEL A LEVELEZŐ PROGRAMOT. :B

(#2194) darál0w


darál0w
Jómunkásember

hali.

adott egy 64 bites rendszer, ami ghostolva lett(elég sok progi, miegyéb) a gyorsabb visszaállítás miatt.(norton ghost v14.0)

kérdés a következő:

vissza lehet e tenni a rendszert, ha a gépezet uj lapot kap?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2195) Fire/SOUL/CD válasza darál0w (#2194) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

3 hsz-al ezelőtt pont erről írtam karika55-nek... ;]
(az meg ebből a szempontból mindegy, h x86 vagy x64-es az OS)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2196) darál0w válasza Fire/SOUL/CD (#2195) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

:W

ez van, ha nem olvas az ember, csak jön és ír :DDD

köszi, akkor megprobálok madj egy visszaállítást, de akkor előtte lementek mindent, ha mégse menne ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2197) Gallaxis


Gallaxis
tag

Üdv., Hogyan tudok boot CD-t késziteni arra az esetre ha összeomlik a rendszer (XP Prof),
hogy ne kelljen ujratelepítenem mindent?
Nem beszélve a már meglévő egyéb fájlokról?
Sajnos sok esetben jártam úgy, hogy nem indult el az oprendszer.
Van erre a célra valami program (magyarul)?
Köszi a választ!

Gallaxis

(#2198) Fire/SOUL/CD válasza Gallaxis (#2197) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. Töltsd le ezt: Paragon Backup & Recovery 10 Free Edition
(x86 és x64 külön-külön változatban van, értelem szerűen az x86-ost töltsd le)
2. Itt pedig egy kis segítség: [link]

Első körben juss el addig, hogy készítesz vele egy mentést a HDD-re. Ha ez sikerül, akkor a lementett mentést írd ki DVD-re például.(XP esetében és persze adatmennyiségtől függően, elképzelhető, hogy rá fog férni egy dupla rétegű lemezre)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2199) PK58


PK58
tag

Sziasztok! Végre egy hozzáértő topic! :K

Olvasgattam visszafele, de nem igazán találtam választ. Hozzáteszem hogy a témában nincs semmiféle gyakorlatom.

XP-t (NTFS) szerettem volna egy az egyben átrakni egy másik meghajtóra, úgy hogy arról induljon a gép. Az R-Drive image program "Copy a Disk to a Disk" menüt használva szépen át is pakolt mindent. A gép el is indul, de egy kék hátteres xp felirattal be is fejezi a betöltést. :O

Telepítő CD be, J megnyom, "fixmbr" "fixboot" parancsok kiadva, de egyik sem segített.

Sikerült hozzájutnom egy Ghost 15-ös programhoz, szerintetek próbálkozzak esetleg ezzel vagy eleve reménytelen (XP-vel kapcsolatban nagyon sok helyen ezt olvastam) a dolog :F
Ha van esély lécci segítsetek, hogy egyáltalán hogyan fogjak hozzá?
Egyáltalán képesek ezek a programok a "maguk alatt" lévő rendszert normálisan klónozni úgy hogy az új meghajtóról induljon a Windows???

Köszi előre is!

(#2200) Fire/SOUL/CD válasza PK58 (#2199) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

R-Drive-ot nem ismerem, Norton Ghost-ot nem használom ezért ebben nem tudok segíteni. :(
Acronis/Paragon esetében #2017, #2170, #2178, hsz-eket megnézheted.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.