Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2851) Ł-IceRocK-Ł válasza Fire/SOUL/CD (#2850) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ha jól értem, átmásolja és már működik is. Az mbr rel mi a szitu? bootolás fog menni az új vinyóról, ha csak a rendszerpartíciót húzom át. illetve, az adatok mentése ezzel a progival gyorsabb, vagy ha totallal már az új rendszerről másolom a régi vinyóról?

A home verzió mennyiben korlátos? kerestem, de úgytudom enged mindent, csak otthoni használatra.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#2852) Fire/SOUL/CD válasza Ł-IceRocK-Ł (#2851) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Ha jól értem, átmásolja és már működik is. Az mbr rel mi a szitu?"
Jól érted. Minden particionált vinyón van MBR, értelem szerűen azt is másolja.

"bootolás fog menni az új vinyóról, ha csak a rendszerpartíciót húzom át."
Igen, csak a maradék rész az új hdd-n particionálatlan terület lesz, de azt utólag a W7 lemezkezelőjével is megoldhatod.

"az adatok mentése ezzel a progival gyorsabb, vagy ha totallal már az új rendszerről másolom a régi vinyóról?"
Én azt javaslom, hogy inkább majd W7 alól másolj, mert ott a normális sata és egyéb vezérlők miatt, gyorsabb a művelet.

"A home verzió mennyiben korlátos? kerestem, de úgytudom enged mindent, csak otthoni használatra."
Ennyiben korlátos, természetesen a disk vagy partition klónozás rendesen megy benne.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2853) Ł-IceRocK-Ł válasza Fire/SOUL/CD (#2852) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A fix mbr-t nem engedi, de gondolom engem nem érint, akkor írtad volna.
Akkor először le kell formázni az új vinyót. Értem.
Ha formázom, akkor partíciót is létrehoz nem? akkor most eltévedtem :B
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#2854) Fire/SOUL/CD válasza Ł-IceRocK-Ł (#2853) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az is lehet, hogy az új hdd-nak még particionálva sem kell lennie, de ha véletlenül úgy nem menne a dolog, akkor a W7 lemezkezelőjével hozz létre egy (egyben a teljes kapacitást lefedő) NTFS elsődleges partíciót...

(Sajnos tapasztalatból nem találkoztam még olyan esettel, amikor egy zsír új, particionálatlan hdd-re kellett volna az Easeus-al átmásolni a rendszerpartíciót, de mint írtam elképzelhető, hogy simán megcsinálja úgy is és tényleg semmi dolgod nincs az új hdd-val)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2855) F34R válasza Fire/SOUL/CD (#2848) üzenetére


F34R
nagyúr

Az Advanced Free -nél is kivan húzva a BartPE

hiába képes a Paragon és az Easus is készíteni akár ISO-t is lemezről (DVD ) nem tudo bootolni, nem is tudom mivel írjam ki (ingyenes software ) nem akarok több lemezt elpazarolni.

(#2856) Fire/SOUL/CD válasza F34R (#2855) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Pendrive-al még nem próbálkoztál?
(Csak arra ügyelj, hogy a pendrive-ot FAT32-re kell lassú formattal leformázni ill. aktívvá is kell tenni (mint egy hdd-t))

Nálam a Paragon, Acronis, Easus által létrehozott boot-os pendrive-al sincs semmi gond így, rendesen be lehet bootolni róluk.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2857) F34R válasza Fire/SOUL/CD (#2856) üzenetére


F34R
nagyúr

azokkal jó csak pendrive esetén nem tudsz rárakni 4GB-tól többet fat-ba nekem meg a Backuppal eggyütt kellene DVD-n azért akarom úgy kiírni de akkor hagyom a fenébe ha nem nagyon lehet. Úgy csináltam készítettem a programmal egy ISO-t , azt beraktam deamon-ba
CDburnerXP-vel készítettem egy összeállítást , hozzáadtam a Backupot egy mappába ,igen ám de így nem lesz bootolható , nemtudom mitkéne még csinálni van benne olyan lehgetőség hogy bootolható lemez készítése csak ezek a Rescue Discek linux alapúak fogalmam sincs hogy kellene :N

(#2858) Fire/SOUL/CD válasza F34R (#2857) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jaaa, kérem szépen, ezt az "apró" infót nem kellett volna elhagyni... :DDD
Az az eljárás kapufa, kell egy ISO buherátor és azzal kivitelezhető pl [link]
(Itt az Acronis ISO-ba tettem fájlokat, de ez a paragon meg más ISO-kkal is ugyanaz)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2859) F34R válasza Fire/SOUL/CD (#2858) üzenetére


F34R
nagyúr

Köszönöm szépen meglett , csak limitet vágott az Ultraiso :DDD trial miatt, úgy nem lehetséges hogy extract az ISO-n és azt kírom ? elvben az összes író progi bír bootable lemezt írni , volt valami boot.bif fájl azt is beraktam számít-e az mert akkor az még meg van.

(#2860) Fire/SOUL/CD válasza F34R (#2859) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha kipakolod az ISO-t, akkor a boot része ugrik, arról már nem fog semmi sem indulni, ha újra kiírod. Sajnos ingyenes ISO buherátorról nem tudok, a többiben meg mindben van méretkorlátozás.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2861) Tippcsi10


Tippcsi10
tag

Sziasztok!

Valaki használta már a Roxio Backontrack progit?
Netbook-omon ezzel lehet visszaállítani a rendszert elvileg, odáig eljutottam,hogy a gép indulása után F6-ot nyomok akkor bejön a progi és kérdezi, hogy mit szeretnék csinálni. Nagy választék nem volt, Restore. Azóta azt írja ki hogy várjak amíg a folyamat kész van, ennek kb már 2 órája.
Ez normális jelenség? Mennyi ideig kéne ennek tartania?
Ha valaki használta már ezt a progit és sikerült neki visszaállítania a rendszert akkor írja már le a tapasztalatát.

köszi

(#2862) F34R válasza Tippcsi10 (#2861) üzenetére


F34R
nagyúr

ott a bibi ha nem volt backup-d , ami után restorezhatnál . de akkor nem is kellett volna megengednie, egyszóval mit is akartál ? :P

(#2863) Tippcsi10 válasza F34R (#2862) üzenetére


Tippcsi10
tag

Volt visszaállítási pont, az első inditás időpontja, azt választottam ki.
Közben végzett..... Az eredmény az az utolsó használható xp lett, azaz a tegnapi.
És ezt közel 4 óra alatt sikerült neki létrehoznia, ezt nem értettem, hogy ez normális? Azt vártam volna, hogy leformázza és feltesz egy új rendszert, gondolom valamit nem jól állítottam be, bár nem tudom mit.

[ Szerkesztve ]

(#2864) Ł-IceRocK-Ł válasza Fire/SOUL/CD (#2860) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ha az új vinyót AHCI módban szretném használni, akkor is működik az átmásolt rendszer?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#2865) Fire/SOUL/CD válasza Ł-IceRocK-Ł (#2864) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Persze, de ha jelenleg nem AHCI-re van állítva, akkor nem szabad átállítani a SATA üzemmódot a BIOS-ban a rendszer másolása elött. Magyarul másold át a rendszert az új HDD-re, aztán ha az sikerült és az új HDD-ről rendesen indul a rendszer, akkor utólag majd bekapcsolhatod, addig nem.
Azt meg így kell kivitelezni: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2866) Ł-IceRocK-Ł válasza Fire/SOUL/CD (#2865) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ezen a vinyón próbáltam, de akkor a bios nem látta, csak a másik módon.
Köszönöm :R

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#2867) qantum


qantum
senior tag

sziasztok !
Melyik az a progi ami bitről bitre másol hdd-t (windows ) ?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#2868) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Paragon Backup & Recovery 10 esetén, mennyi szabad helynek kell lennie a lemezeken, hogy el tudja végezni a mentést? [link]
Elvileg beállítottam hogy temp mappa ne a merevlemezen legyen, hanem a hordozható lemezen, ahova a mentést végzem.

[ Szerkesztve ]

(#2869) F34R válasza ro_bert17 (#2868) üzenetére


F34R
nagyúr

gondolom a rendszer particióról csináltál backup-t ha egy 20 giga foglalt helyed van azon a lemezen akkor a tömörítés mértékétől függően , ettől kevesebbnek kell lennie , ha viszont nincs ennyi helyed a célmeghajtón akkor bukta az egész

(#2870) ro_bert17 válasza F34R (#2869) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nem csináltam, hanem készítenék. :)
A célmeghajtón van bőven, bőven hely. A rendszerpartíción van kevéske. Kb. 40 GB-ból, olyan 4 GB a szabad hely. A céllemezen meg van vagy 110 GB hely.

(#2871) Fire/SOUL/CD válasza qantum (#2867) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mindegyik progi, amely tud klónozni partíciót/hdd-t alkalmas erre. Van egy speciális üzemmód is, amit leggyakrabban sector by sector-nak neveznek, ez annyiban más, mint az alapértelmezett másolás, hogy az üres szektorokat is elmenti. Ezzel persze megnő a mentés ideje és mérete is, de visszaállításkor, minden fájl pontosan azon a szektoron fog lenni, mint az eredetileg volt.

ro_bert17
Nem biztos, hogy jól értelek, de pl a rendszerpartíciót nem tudod a rendszerpartícióra lementeni... ;] Mindenképp másik partíció avagy másik hdd kell hozzá, ahol kellő üres hely található. Az hogy ez mennyi, az nagyban függ, az elmenteni kívánt partíción található adatmennyiségtől illetve az általad használt backup progiban beállított tömörítési hatásfoktól. Általánosságban elmondható, hogy ha a foglalt terület 50%-a rendelkezésre áll másik partíción vagy meghajtón, akkor biztosan elvégezhető a művelet. pl az áltatlad írt példa alpján 40G-ből 4G szabad, akkor 36G adatot kell menteni, ergó ha ennek 50%-a rendelkezésre áll (18G), akkor simán kivitelezhető. Persze ennél lényegesen hatákonyabb tömörítést alkalmaznak a progik, (és az adat mennyiség illetve azok típusától függően), akár harmadára (ritkábban negyedére) is képesek betömöríteni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2872) ro_bert17 válasza Fire/SOUL/CD (#2871) üzenetére


ro_bert17
őstag

Adott egy kb. 40G rendszerpartíció. Ezen a szabadhely kb. 4G. Menteném egy hordohzató eszközre. Azon a kb. 160G-ból, kb. 110G a szabad hely. Ez meg a hibaüzenet: [link]
Egyébként ettől függetlenül rendszerpartíciót mentettem már egy és ugyanazon partícióra.

(#2873) Fire/SOUL/CD válasza ro_bert17 (#2872) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát, akkor ott valami gebasz van... :DDD (Saját magára meg nem is szokták engedni, hogy mentsél, azaz pl C rendszerpartíciót, ugyanazon C partícióra) :N Na mindegy

Fuss neki újra, ez alapján
(A Paragon alapbeállításon legyen, a sec to sec üzemmód ilyenkor ki van kapcsolva, ellenőrizd az option-ben)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2874) ro_bert17 válasza Fire/SOUL/CD (#2873) üzenetére


ro_bert17
őstag

Szóval valami gebasz van? Köszi! :DDD Sajnos tényleg tanácstalan vagyok,és ugye ezért kértem segítséget. :K
Alapvetően nincs elpiszkálva semmi. Teljesen alapbeállításom megy a PBR. Max. kiszoktam venni a pipát, hogy ne darabolja. Recovery boot mediat sem szoktam mostanság gyártani, mert nekem úgy tűnik, hogy ez nem gép specifikus. Vagy tévedek?
Ennek a sector by sectornak milyen szerepe van egyébként? Adatbiztonsági, vagy technikai jelentőssége van?

Rendszerpartícióra meg gondolom azért nem tanácsos menteni, mert ha elpatkol a vinyó, akkor ugye rajta van a mentés.
Vagy ennek is van technikai oka, miszerint mentés közben kerül rá a mentés, és ez bekavar?

(#2875) qantum válasza Fire/SOUL/CD (#2871) üzenetére


qantum
senior tag

na pont ilyen kell nekem :)
pl. melyik lenne az ?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#2876) Fire/SOUL/CD válasza qantum (#2875) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kicsit visszaolvastál volna, megtaláltad volna... ;]

EASEUS Todo Backup Home
Lemez vagy partíció klónozás (3. kép alján ott a sector by sector clone opció)

ro_bert17
Darabolás lényegtelen, csak akkor van jelentősége, ha pl valaki DVD-re szeretné kiírni a mentést. (DVD ISO fájlrendszer esetén a max. legnagyobb fájlméret 2G, ezért szeleteli ekkorára).
Secbysec-et már leírtam, olvass vissza, de itt egy részletesebben írtam róla: [link]

Én azt csodálom, hogy egyáltalán megengedte a Paragon, hogy a rendszerpartíciót "saját magára" ments le, Acronis ilyenkor kiírja, hogy "hülye vagy dude"... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2877) qantum válasza Fire/SOUL/CD (#2876) üzenetére


qantum
senior tag

attól féltem, hogy sokat kellett volna visszaolvasnom :)
THX :R

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#2878) ro_bert17 válasza Fire/SOUL/CD (#2876) üzenetére


ro_bert17
őstag

Csak azért írtam a darabolást, mert összvissz ennyit szoktam állítani a szoftverben.
Ezt a sector by sectort pedig már tényleg olvastam, csak gondolom sosem volt rá szükségem, ezért nem emlékeztem rá. Bocsi! :B :R
Saját magára mentést meg nem szoktam, mert semmi értelme, csak kipróbáltam anno.
Na szóval. Az eredeti problémával nem tudok még mit kezdeni.
Partíciók összevonása pl.? Csináljak neki jó sok helyet aztán próba? Vagy mivel lehetne még próbálkozni?

(#2879) Fire/SOUL/CD válasza ro_bert17 (#2878) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát a képed alapján nincs elég üres hely azon a partíción, ahova mentenéd a rendszert. Ez viszont nem lehetséges, hisz azt írtad, hogy 40G-s rendszerpartícióról készülne a mentés és egy olyan külső hdd-re mentenéd, ahol 110G szabad hely van...

Haz így van, akkor passzolom, még nem találkoztam ezzel a jelenséggel...
Amúgy a külső hdd mire van formázva? (NTFS/FAT32)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2880) ro_bert17 válasza Fire/SOUL/CD (#2879) üzenetére


ro_bert17
őstag

Belinkelem így is a képernyőt. Lehet hogy az NTFS/FAT32 miatt áll meg? Pedig próbálkoztam úgy is, hogy engedtem, hogy 2G-ra darabolja.
Megformázom NTFS-re a külső adathordozót, aztán próba.

(#2881) Fire/SOUL/CD válasza ro_bert17 (#2880) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, pont erre gondoltam még, hogy hátha a FAT32-re van formázva a külső hdd és ez miatt van ez a dolog...
Ha nem nagy "probléma", akkor tényleg formázd le NTFS-re és próba (szerintem el fog tünni a hibajelenség) :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2882) ro_bert17 válasza Fire/SOUL/CD (#2881) üzenetére


ro_bert17
őstag

A lényegét már megint nem fogom megérteni, de ez volt a gond.
Külső HDD-t megformáztam NTFS-re, és így tökéletesen megcsinálta.
Köszönet a segítségért! :R

(#2883) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Szervusztok!

Erdeklodnek hogy valaki hasznalja-e ezt a szoftvert?
Macrium Reflect™ New! v4.2
Ha igen, akkor milyenek a tapasztalatai?
Itt olvashato a Backup & Restore Features lista en arra lennek kivancsi elsosorban, hogy caloban letre lehet-e hozni vele Bart PE rescue CD -t
vagy Windows PE 2.1 rescue CD with Windows boot menu-s CD-t mint ahogy az le van irva.

[ Szerkesztve ]

(#2884) F34R válasza Steelmanus (#2883) üzenetére


F34R
nagyúr

Én kipróbáltam nagyjából annyit tud mint a többi társa Paragon , EASUS , van belőle ingyenes verzió is de csak a teljesben lehet Windows PE 2-t készíteni , egyébként elég gyors maga a program xml, fájlt is tűzhetsz a backup mellé.

(#2885) Steelmanus válasza F34R (#2884) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom hogy valaszoltal, igen erre gondoltam hogy csak a fizetosve teszik bele a Windows PE-t persze ez a tobbi free backup programnal is igy van, kar, de ertheto.
Egy regebbi telepitesnel mar kipobaltam a Paragon free programjait, Paragon Drive Backup Free Edition-t es a Paragon_backupRecovery_free_Advanced 2011-et igenyeltem kulcsot is hozza de azok is Linux alapu visszaallito lemezt csinalnak, es azzal az a baj hogy mindig szetvagja 2000 Mb-ra a mentett ghostfajlt vagyis ha arrol bootolok akkor nem tudom beallitani hogy egyben legyen a ghostfajl. Ugy szeretek mentest csinalni hogy a lemezrol bootolok azert hogy az OS be sem toltodjon.

(#2886) F34R válasza Steelmanus (#2885) üzenetére


F34R
nagyúr

Easus Todo Backup 2 Free az nem vágja szét én is írtam már ki egy 4,5 GB-s backupot egyben

(#2887) Steelmanus válasza F34R (#2886) üzenetére


Steelmanus
addikt

Regebben hasznaltam az 1.1-es verziot, de ott az elkeszitett visszallitolemezzel csak visszallitani lehetett a tobbi opcio ki volt szurkulve, mondanom sem kell hogy az is Linux alapu volt. Akkor azt mondod hogy a 2.0.2-es verzioban ez fejlodott? Lehet kiprobalom foleg hogy mar nem Beta allapotu, hanem stabil verzio lett. Koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#2888) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Szervusztok!

Vegulis a Paragon_backupRecovery_free_Advanced 2011 mellett tettem le a voksomat, fel is telepitettem de volna egy par kerdesem a hasznalataval kapcsolatban.
1. Miert a Programfilok (86) mappaba telepszik azt hittem hogy W7 64 bit alatt a Program Files mappaba telepszik, ami a 64 bites programok helye.
2. Eloszor csinaltam a mar mukodo 64 bites OS alol egy mentest a C:\ rendszerparticiorol ugy ahogy regebben itt a topikban olvastam, bejeloltem az MBR menteset is, bar nekem nincs az a 100 Mb-os Boot rejtett particio, mert elore elkeszitettem a W7 64 bitesnek 50 Gb-ot igy a Boot mappa is a C:\-n van, igy ezt kaptam kep:

Keszult egy archive_db mappa a C:\ gyokereben ez letfontossagu vagy lehet torolni?
Ez valamilyen log fajl, es valahogy kilehet kerulni hogy a gyokerbe keszitse, vagy esetleg atlehet mozgatni jelenleg E:\ particioba mentett Ghost mappaba?
3. Esetleg a mentett Gost mappaban levo fajlokat elmondanatok hogy mit jelent?
A legnagyobb meretut azt ertem, az maga a C:\-n levo OS fajlai de a tobbit nem tudom hogy mit jelentenek, es most latom hogy probabol visszallitottam es megnovekedett a beegyzesek szama miert? Kep:

4. Mivel a Recovery CD Linux alapu probaltam azzal is csinalni egy mentest, de ott ki volt szurkulve az MBR-re vonatkozo resz, ez azt jelenti hogy a CD-rol nem lehet menteni az MBR-t, vagy alapbol menti azt is az altalam megadott C:\ particiorol? Gondolom nem hiszen szurke de biztos szeretnek benne lenni.

(#2889) Steelmanus válasza Steelmanus (#2888) üzenetére


Steelmanus
addikt

Valasz magamnak :W
Visszaallitas utan ezt kaptam:

Letettem a Paragon hasznalatarol.

(#2890) F34R válasza Steelmanus (#2888) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem natív 64-bites sajnos , az a fájl mindig ott lesz ha megnyitod a Paragont-hiába is törlöd le,igen az ingyeneseknek ez átka nem a teljes program funkciót nem kapod meg rescue disknél .

(#2889) Steelmanus

Az szép nekem XP-n jó volt

[ Szerkesztve ]

(#2891) Steelmanus válasza F34R (#2890) üzenetére


Steelmanus
addikt

Na ezt nem tudtam hogy nem nativ 64 bites, igy jartam.
Epp most fejeztem be az OS ujra telepiteset, pedig fogok keresni egy olyan mentoprogramot ami nekem is jo lesz. Van egy sajnos de mar nem tamogatott, a Paragon Drive Backup Free Edition, ehhez is van igenyelt kulcsom, csak mar regi, de viszont van benne nativ 64 bites db9_express_x64.msi fajl, de mar felek feltelepiteni.
Megvan a Easeus Todo 2.0.2 de valahogy nem ismerem ki magam benne az 1.x utan, es a kettesben nincs olyan hogy MBR mentes. Legalabbis en nem talalom.
Egyaltalan kell az ha nincs kulon az a 100 Mb-os Boot particio?

(#2892) F34R válasza Steelmanus (#2891) üzenetére


F34R
nagyúr

Gondolom egy előre particonált részre telepítetted nem pedig szűzen daraboltad fel a HDD-t tábláit, akkor úgy tudom hogy nem fontos.

Acronis a legkirályabb , csak sajnos fizetős

(#2893) veze


veze
őstag

EASUS todo backup-al csinaltam mentést ntfs re minden gond nélkül 3 Gb lett
kérdésem ha FAT32 re csinálom akkor felismeri a helyzetet és darabolja majd vagy nekem kell beállítanom ezt külön? Illetve ha a mentés 4 GB -nál is nagyobb akkor aszerint darabolja hogy NTFS-re menti vagy FAT32 -re. Vagy nekem kell beállítanom csak elkerülte a figyelmem hogy hol?
Több mint 10 GB-os particióról kéne majd mentés csinálnom valakinek egy külsö USB-s vinyóra de azt se tudom hogy az fat vagy ntfs lesz ( változtatni nem tudok majd ezen a helyzeten)

(#2894) veze válasza veze (#2893) üzenetére


veze
őstag

Kicsit összekevertem mert ugye Fat32-re mehet 4 GB méretig egyben,ntfs-nél meg nem is tudom mennyi a plafon hirtelen.. a kérdés tovabbra is az hogyha a mentést majd fat32-re kell készíreni ( és ezen nem változtathatok) és 4 GB nál nagyobb akkor a darabolást megatól elvégzi ( bár ezt kétlem) vagy nekem kell állítani..

(#2895) Fire/SOUL/CD válasza veze (#2894) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Most ezen szvsz nem kell ennyit "rágódni", ha úgyis pontosan tudod, hogy darabolni kell, akkor állítsd be manuálisan a split értékét pl 4000Mbyte-ra...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2896) veze válasza Fire/SOUL/CD (#2895) üzenetére


veze
őstag

nem láttam hogy hol kell beállítani:(
elég egyszerüen 4-5 lépésben kellett csak és már csinalta is
de majd ma otthon ujra csinalok egy probat és megkeresem benne...
más: csinaltam boot lemezt is róla de ha arról bootolok akkor csak a recovery müködik a backup fül inaktív.. ez normális? a mostani mentést ugy csinaltam hogy win-re feltelepitettem elötte
acronis-t is probaltam, annak a boot lemeze engedte volna a backupot de viszont feldobta az ablakot hogy trial... pedig a windowsra telepitett változat amivel az boot iso-t csinaltam nem trial...

[ Szerkesztve ]

(#2897) veze válasza veze (#2896) üzenetére


veze
őstag

megnéztem megint de nem találom hol lehet beállitani split vagy hasonlot :(
easus todo backup 2.0 -val csinálom

(#2898) aviator válasza veze (#2897) üzenetére


aviator
tag

Sziasztok!

Van egy eeepc laptopom amiben nincsen CD-olvasó. Vissza szeretném állítani a rendszert a Norton Ghost-tal. 14-es verzió. CD-olvasó híján pendrive-al próbáltam megoldani a boot-olást, de nem sikerült. Sem úgy, hogy rámásoltam a pendrive-ra a teljes Ghost program image-fájlját, sem pedig úgy, hogy nero-val csináltam egy boot-olható image-t és azt másoltam rá a pendrive-ra. Egyszerűen nem indul el az xp elindulása előtt az a külső alkalmazás amin keresztül vissza lehetne állítani a rendszert. Ehhez szeretnék kérni egy kis segítséget!

Üdv
Ádám

(#2899) F34R


F34R
nagyúr

Dehogynem , éppen az utolsó ablaknál mikor már készítenéd a backupot

Egy kicsit túrni kellet mert nincs fent a gépen , de itt és itt találod egyszerűen rámész az optionsa alúl, az más kédés azért nem bírsz backupot bootable discről/usb-ről mert az ingyenesek többségében lunix alapú csak WinPE-vel tudod azt megoldani

(#2898) aviator

Leszeded vagy a Ghost-n belül készíts egy "Symantec Norton Ghost 14 Recovery Disk Bootable - ISO"-t , ezután megfogod Unetbootin for Windows-t elíndítod , ráböksz a Diskimage-re berakod az iSO-t amit leszedtál/készítettél , és kiválasztod az USB-det és ok-ra nyomsz.
Fat32-re formázd a cserélhető drive-dat a felsoroltak előtt!

[ Szerkesztve ]

(#2900) aviator válasza F34R (#2899) üzenetére


aviator
tag

Köszi a választ!

Az a helyzet, hogy nem találtam meg ezt a Ghost-ban: "Symantec Norton Ghost 14 Recovery Disk Bootable - ISO". Ami a legközelebb áll ehhez, az a create a symantec recovery disc. Az viszont kér valami elérési utat, amit nem igazán értek. Ha megadom neki a letöltött iso elérési útját, akkor elkezd valamit keresni és kiír egy hibaüzenetet. Más recovery disk-kel kapcsolatos dolgot nem találtam.
Megpróbáltam a Unetbootin-t is ahogy mondtad. Leformáztam, megadtam neki az iso elérési útját (ami igazából bin fájl volt, nem tudom ez mennyire számít neki) szépen lefuttatta azt a 4 pontot, utána restart, feljött az ablak alatta számolja vissza a 10 másodpercet, viszont miután letelt újrakezdi és nem történik semmi. Mit tegyek?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.