Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2201) PK58 válasza Fire/SOUL/CD (#2200) üzenetére


PK58
tag

Gondolom erről van szó:

http://download.cnet.com/Paragon-Backup-Recovery-Free-Edition-32-bit/3000-2242_4-10972187.html

Most töltöm! :D
Foglalkozni vele valszeg már csak holnap lesz időm, ha megakadok kiabálok!

Köszi! Olvasok! :K

[ Szerkesztve ]

(#2202) Fire/SOUL/CD válasza PK58 (#2201) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem arról van szó, mert ha emlékeim nem csalnak, akkor a Free változatban nincs Clone funkció, de lehet hogy tévedek és ebben az újabban már van... :U

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2203) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#2202) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem emlékeztem rosszul, a Free-ben nincs Clone funkció. :(
Fizetős változatokban van csak, például ezekben a változatokban
Drive Backup 10 Professional
Acronis® True Image Home 2010

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2204) PK58 válasza Fire/SOUL/CD (#2203) üzenetére


PK58
tag

Helló!

Igen a free verzió nem tudja, de sikerült "beszereznem" ezt:
Paragon Backup & Recovery™, version 10, build 9105 (18.11.09 ) Suite

Maga alól szépen átrakta a kiválasztott partícióra a C meghajtót. "Copy the selected partition"
Gond nélkül indul a rendszer sőt ha mindkét winchester bent van, a biosban kiválasztható, hogy éppen melyik lemezről történjen a betöltés, mindkettő hibátlanul működik! :C

Köszönöm a segítséget! :R

(A Norton Ghost 15 is átrakta, de nem indult!!!)

(#2205) Gallaxis válasza Fire/SOUL/CD (#2198) üzenetére


Gallaxis
tag

Köszi a segítséget és a linket.
Ma már nem de holnap "nekiesek" .
Az eredményről majd beszámolok.
Üdv.

Gallaxis

(#2206) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

Olvasgattam pár helyen a ghostolásról, de egyértelmű választ nem találtam a kérdésemre, vagy ahol láttam rá leírást, ott problémák merültek fel.

Szóval egy olyan segítségre lenne szükségem, hogy ghostolni szeretném a C meghajtómat egy másik hdd-re és ha baj lenne onnan visszaállítani. Miként tudnám a legegyszerűbben ezt összehozni? Gondolom valahogy kell hozzá egy boot cd-t is gyártani, amiről majd megadhatnám a másik hdd-n az elérési utat?
Köszi előre is!

(#2207) PK58 válasza Qtya123 (#2206) üzenetére


PK58
tag

Helló!

A válasz ott figyel a kettővel korábbi hozzászólásomban! :K

Én a lehető legegyszerűbb módot választottam, nincs indítólemez mert szerintem nem is fontos.

A képen látható C (Hard Disk 0 ) meghajtót (partíciót) másoltam át a másik winyóra (Hard disk 1) ami a képen a Local Disk (*).

Normál esetben a Hard Disk 0 lemezről indul a gép. (a Biosban ez van megadva) Ha ezen a lemezen megsérül a rendszer a biosban átállítom, hogy a rendszer a Hard Disk 1-ről induljon, így a Local Disk (*)-ból lesz a C meghajtó.
Törlöm a Hard disk 0 lemezen a partíciót a másik lemezről átmásolom, a biosban visszaállítom a korábbi indító lemezt és jónapot!

Tudom hogy ez nem a klasszikus backupolás, de nekem bejött. :D

(#2208) Qtya123 válasza PK58 (#2207) üzenetére


Qtya123
őstag

Szia!

Olvastam az előző hozzászólásodat, de az a baj, hogy nekem nem ilyen ghostolás kellene. Valami olyasmire gondoltam, hogy C: ghostolása egy mobil rackben lévő hdd-re és ha baj van akkor egy elkészített boot cd be a meghajtóba, majd bootoláskor azon kiválasztani a racken lévő backup-ot és helyrerakni. Így ebben a formában megoldható valahogy ezzel a Paragon nevű progival? Norton ghostal próbálkoztam, de nem jöttem rá hogyan kellene.

(#2209) Fire/SOUL/CD válasza Qtya123 (#2208) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Pedig itt le van írva, ami neked kell: [link] ;]
Az meg, hogy hova mented(cd/dvd-re, másik hdd-re/usb-s eszközre, hálózati hdd-re stb), az mindegy.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2210) Qtya123


Qtya123
őstag

Köszi! :)

Közben még egy olyan dolog jutott eszembe, hogy pl Hiren's BootCd-vel is meg lehetne oldani?

(#2211) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Milyen particiókezelő programot tudtok ajánlani a Partition Magic 8-on kívül ?
Lehetőleg olyan kellene, ami Win7 alatt is fut.
(Ha ennek van másik, nem halott topicja, szóljatok, de én nem taltam mást, ahova beleférne)

(#2212) Fire/SOUL/CD válasza atesss (#2211) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Paragon Partition Manager 2010 Free Edition W7 x86/x64 támogatott
FREE EASEUS Partition Master 4.1.1 Home Edition W7 x86 támogatott, x64-hez utána olvasni az oldalon

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2213) atesss válasza Fire/SOUL/CD (#2212) üzenetére


atesss
addikt

Köszi, megnézem ezeket is.
x86 nekem elég egyenlőre.

Acronis Disk Director Suite 10.0-ról mit tudsz ? [link]
Csak sajnos Win7-en hivatalosan nem működik...

(#2214) Fire/SOUL/CD válasza atesss (#2213) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Acronis-t azért nem is javasoltam, mert hivatalosan nem W7 kompatibilis(meg nem is ingyenes). Nem tudok róla mit mondani, mert nem használom, ilyen progiknál elég kellemetlen ha partíciómentés közben jön ki a bug W7 alatt. Még az is megsemmisülhet, aminek nem kellene... :DDD Na ilyet meg nem kockáztatok. :N

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2215) atesss válasza Fire/SOUL/CD (#2214) üzenetére


atesss
addikt

Jelen esetben szerencsére egy szűz vinyóról van szó.
De késöbb könnyen lehethogy adattal teli vinyón is kellene, úgyhogy igazad van.
Azért ez a EASEUS Partition Master elég szemét módon közelíti meg az ingyenességet. :W
32bites oprendszereken fut az ingyenes Home, 64 biteseken meg nem. :(

Azért megkérdezlek téged is, mit mondasz erről a Windows telepítési "lemezfelosztásról", amit meg szeretnék csinálni, és a Win7 topicban kérdezgettem: [link]
Szerinted lehetséges ez ?
Vagy szerinted mi lenne a legjobb megoldás ?
Simán a válaszok alapján vissza tudod követni, amit Clemi-vel beszéltem, a lényeg ebben van, más nem nagyon szólt hozzá érdemit.
A legeleje(hogy tulajdonképpen mit kéne megvalósítani): [link]

(#2216) Fire/SOUL/CD válasza atesss (#2215) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nézd, én azt a megoldást támogatom, amit elsőre írtál, azaz XP/W7/Linux sorrendbe telepíteni, az XP telepítővel létrehozni 3 partíciót, 25G-t Xp-nek, 50G-t W7-nek meg a maradék. Ezt a maradékot meg majd a végén a Linux telepítővel "felosztod".

Ha így jársz el, akkor nem kell utólag "bohóckodni", a boot menüvel, mert ki lesz alakítva, azzal meg a helyedben nem foglalkoznék, hogy mi hova kerül(W7 legyen a C, meg XP a d stb stb) C-XP, D-W7, E-Linux meg a swap kész.

Linuxban nem vagyok otthon, de egy ismerősöm már telepített W7 után Linux-ot, és azt mondta semmi gond nem volt vele.

Ha csak ezért van szükséged particionáló progira, akkor felesleges, mert az xp meg majd a linux megoldja "magától" is.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2217) atesss válasza Fire/SOUL/CD (#2216) üzenetére


atesss
addikt

A probléma itt az, hogy minden rendszer indító fájljainak a saját particióján kellene lennie.
Vagy egy külön csak erre a célra létrehozott (párszáz MB-os) partición (aminek elvileg aktívnak kell lennie).
Mivel egyéb esetben valamelyik rendszer ujratelepítésekor (amikor ugye formatállnám a particióját) elrontanám egy másiknak a bootolását.
Úgytűnik az aktív partició itt a kulcskérdés, de azért még nem értem teljesen a dolgot.

Akkor így megtehetem azt, hogy csinálok egy párszáz MB-os particiót, amit aktívvá teszek, és akkor oda mennek minden oprendszernek az indító fájljai ?
Szerintem igen. De próbáld ki! Mit veszíthetsz? Legfeljebb csinálod újra az egészet.

Talán ez lenne legjobb megoldás (forrás: [link] és [link]).

Linux persze még kérdéses, de arről én is azt olvastam, hogy a W7 után érdemes felrakni.
Aztán remélem, hogy az is erre a "boot-fájloknak létrehozott" particióra rakná rá a boot fájljait.
MacOS-t ugyanerre a vinyóra meg asszem felejthetem is el, ha már ez is ilyen bonyolult tud lenni, annak már asszem neki sem állok (egyébként a topicjában is a külön vinyót javasolják).

(#2218) veze válasza Fire/SOUL/CD (#2216) üzenetére


veze
őstag

én pontosan ugyanigy csináltam.. sztem ez az egyik legkényelmesebb megoldas :)
a linux megcsinalta a teljes bootmenüt, magát téve alapértelmezett indulo particionak.
de ha a sorrenden változtatni szeretnél linux alatt a menulistat is szerkeszteni lehet
atesss: linux telepités közben kijelölheted hogy a grub hova kerüljön ha a "boot-fájloknak létrehozott" particiot adod meg neki, oda fogja tenni, amugy a hd0 -ra fogja

[ Szerkesztve ]

(#2219) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Egy merevlemezről szeretném az XP-met átmásolni egy másik HDD-re.Ezt hogy kell hibamentesen megvalósítanom?Nem ez az elsődleges csak néha van használva.Mert win7 megy. :R
köszi a segítséget :)

(#2220) Fire/SOUL/CD válasza mokus1 (#2219) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Tehát egy HDD-n van az XP + W7, például C - XP, D - W7 és bootmenü van indításkor, amiből kiválasztod melyik induljon?

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2221) mokus1 válasza Fire/SOUL/CD (#2220) üzenetére


mokus1
addikt

Őő nem úgy van hogy a w7 egy 500gigás satás vinyon van.a Xp egy 160as ATa-son, és ezt akarom egy új SATA-s vinyóra másolni.
Igen van boot menű.
Ha az ATA-s vinyó az elsődleges akkor tudok választani ha a satás akkor egyből a W7 indul

(#2222) Fire/SOUL/CD válasza mokus1 (#2221) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Bocsi, de pár kérdést még fel kell tennem, nehogy félreértsek valamit, aztán megy minden a levesbe.... :DDD

1. a 160-ason hány partíció van és mekkorák és partíciónként mennyi szabad hely?
2. a 500-ason hány partíció van és mekkorák és partíciónként mennyi szabad hely?
3. a 160-ast ezután már nem akarod használni rendszerindításra, minden adat veszhet róla?
4. ha a 3-asra igen a válasz, akkor nyilván azt szeretnéd, hogy az 500-ason legyen mindkét OS, és arról bootolva választható legyen, hogy W7 avagy XP?
5. EasyBCD progival ismerkedj, mert nagy valószínűséggel szükség lesz rá

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2223) mokus1 válasza Fire/SOUL/CD (#2222) üzenetére


mokus1
addikt

3 merevlemezről van szó:
1.160as ATA (xp-vel)
2.500as SATA (W7)
3.160as SATA(erre akarom az XP-t
A régiről veszhet minden de bootolható legyen az xp és a w7 is.
Válaszok:
1. 2dbv particio: xp-é:26 GB ADAT:~130GB
2.3db partico: W7-é 50giga másik 2 adat nem fontos
Az új merevlemezt úgyanúgy 2 particiora akarom formatálni 1db 26gigásra az Xp-nek és a többi az adatnak.
Mindent leírtam érthetően? :B

(#2224) Fire/SOUL/CD válasza mokus1 (#2223) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, érthető... :DDD (még egy HDD, hurrá...) ;]

Akkor a 160 SATA HDD-ről minden partíciót törölj, ne legyen még csak particionálva sem.(Automatikusan akkora partíció lesz, mint amekkora most az XP partíció az IDE-s 160-ason)
A többi meg itt: [link] (tényleg ennyire egyszerű) :K

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2225) veze


veze
őstag

egy kis segitséget kérek illetve összefoglalom az általam értelmezett módon a visszaolvasottakat..
tehát van egy xp particiórol Acronis® True Image Home 2010 -el készitett image..
Ebböl az image-ből egy másik gépben ahol fel van telepitve szintén az Acronis® True Image Home 2010 és beteszem a vinyót is amire helyreállitást szeretném, és akkor megcsinála.. vihetem vissza a gépbe berakni, beállitani bootnak és indulni fog..
mi van ha a partició amire helyreállitom nem akkora mint amiröl a mentést csinaltam, hanem annál kicsit nagyobb... akkor ráteszi és annyival több üres hely marad majd a particion? vagy tutira meg kell egyezni? vagy hagyjam üresen (particionalatlanul) és pont akkorára méretezi és amivel nagyobb, az meg elveszik( ha mondjuk 3-4 GB-al több, mer akkora darabot már nem fogok külön particióba beállítani
egy példán érzékeltetve: ha 160GB -os vinyón vagy egy 120 GB .os partició, maradt elvileg 40 GB. A mentés 35GB-rol készült.. ilyen esetben hagyjam particionalatlanul létrehozza majd a 33GB-ot magának 7 GB meg elveszik (hozzáhuzhatom pmagic-el a 160-hoz elvileg de ezt most vessük el) vagy formázzam meg a 40GB-ot és arra kiirja a 33 GB-os mentés és annyival nagyobb lesz majd a létrejött helyreállítás..?
bocsi ha értetlen vagyok, utoljára win98-at norton ghost-al állítottam helyre, és annak csak betoltam a floppylemezt és az helyreállitott bármilyen elöre létrehozott particióra ha minimum akkora volt, mint amiröl a mentést csinaltak..

(#2226) Fire/SOUL/CD válasza veze (#2225) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A 40G-s részt formázd le. Az ATI2010Home-ban van olyan lehetőség, hogy amikor kijelölöd, hogy hova állítsa vissza a korábbi mentést, akkor egyúttal az adott partíciót át is tudja méretezni, esetedben a 120GB-os partíció "határáig". Ezáltal lesz majd egy 40 meg egy 120G-s partíciód, amivel nem kell csinálni semmit.

Fire.

UI: Ha azon a 120G részen nincsenek értékes adatok, akkor meg az egész HDD-ről törlj le minden partíciót, legyen particionálatlan. Ha így állítod vissza a mentést, akkor lesz 33G, a többi meg particionálatlan terület ~127G

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2227) veze válasza Fire/SOUL/CD (#2226) üzenetére


veze
őstag

köszömöm a választ
még egy dolog..
ha egy 320-as vinyon 3 particio van "A" (XP) "B" (win7) és "C" (adat) és egy boot menü
egy másikon: "A" (xp) "B" (linux) "C" (linux swap) "D" (adat) és boot menü.
ebben az esetekben hogy járjak el a mentés készitésekor?
minden partciorol (OS-ről) külön mentést csinalni(linux swap-ről is?ez 1GB csak) aztan helyreállításkor egyenként a másik vinyora irni öket? Az adat rész most nem érdekes, az csak ott van azzal nem akarok semmit csinalni
A boot menüt is át fogja menteni? Vagy ilyen esetben csak az egész meghajto teljes mentésével lehet átirni? és ha csak az egyik oprendszert akarom ujra irni mert a másik rendben van? akkor csak azt a particiót kéne..Az adat részt nem akarom lementeni sem, tul nagy lenne az image, másrészt meg az ott van hibátlanul

(#2228) chubaa


chubaa
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem lehet ghostolni a win7est?!

Eddig mindig működött nekem a dolog, igaz eddig csak xp-vel csináltam.
(Ghost 8ast használok)

Megcsináltam ugyanazt, a megszokott módon, minta gép elkészítése, Ndis2 fájl segítségével lemez készítése, image lementése, ....
de amikor felhúzom az imaget az új gépre és újraindítom, semmi sem történt!

Mit kéne másképpen csinálnom a win 7 kedvéért?
Újabb ghost-ot kéne használnom?

Előre is köszönök minden választ

(#2229) gardener


gardener
senior tag

Van a régi vista rendszervinyómról egy .v2i kiterjesztésű mentésem.
.sv2i kiterjesztésem viszont nincs hozzá. (vagy elkerülte a figyelmem másoláskor)

Látom a ghost 15 tud létrehozni belőle .vhd filet.
Viszont mikor megpróbáltam csak .sv2i keres. Hiába mutatom meg neki a .v2i filet nem tetszik neki.
Tudok létrehozni .sv2i filet utólag?

Vagy .v2i fileből nem tudok létrehozni .vhd filet valamilyen módon? :U

(#2230) Tosee válasza chubaa (#2228) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

de amikor felhúzom az imaget az új gépre és újraindítom, semmi sem történt!
Ez alatt azt érted, hogy egy új komplett konfiguráció (alaplap, proci, ram stb)? Mert abban az esetben már illik újat telepíteni! Már csak azért is mert mikor telepíted a win-t, felrakja az adott géphez tartozó összes felismert illesztőprogramot, és miután ezt lemented, és egy másik konfigon szeretnéd használni akkor nem működik, mivel ahhoz másik illesztőprogramok kellenek!
Szóval ez a ghostolás, ez jó dolog egy gépen, vagy több gépből álló (egyező konfigurációjú) gépparkba!

Mit kéne másképpen csinálnom a win 7 kedvéért?
Azzal járnál a legjobban, ha az új gépre feltelepítenéd újra, és azt mentenéd le kész állapotban! De ezt is csak az "új gépre" rakd vissza a régire ne, mert valószínűsítem, hogy azon sem fog működni! Egyébként win7 telepítése nem tart sokáig... beállítani meg csak egyszer kell aztán menteni! Ha pedig szükség úgy adja akkor használni a backupot!

Újabb ghost-ot kéne használnom?
Ha win alatt csinálod a backup-okat, akkor mindenképpen, mivel norton ghost 8 nem kompatibilis win7-el!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2231) chubaa válasza Tosee (#2230) üzenetére


chubaa
csendes tag

Szia

Köszi a gyors választ!

Kihagytam néhány dolgot, bocsi!

21 tök egyforma gépről van szó(core 2 7400, 4 giga ram, 8400Gt, 160as HDD)
Egyik gépet kiválasztva, felhúztam rá az rendszert(minden beállítással, nyomtatók, progik....)
Ezt mentettem le Dos alatt, bebootolam ghost lemezzel(ghosttal csináltam 2 floppy, egyiken a rendszerindító+az ndis driver a 2. lemezen a ghost.exe) és lementettem a GHOba.
Ezután csináltam a ghost serverrel egy sessiont, amihez csatlakoztam a gépekkel(session névvel és Ip alapján) a folyamat végén reset és persze a windows 7 nem indult el
be sem jött a szokásos induló képernyő.

Tudom, hogy gyorsan fel lehet húzni a 7est, de ha meg lehet oldani másképpen a telepítést, akkor nem szeretném végigcsinálni 21szer.

Üdv

(#2232) Tosee válasza chubaa (#2231) üzenetére


Tosee
őstag

Gondolom partíciót mentettél, nem full hdd-t, és azt is állítottad vissza (javíts ha tévedek)! Ezáltal előfordulhat, hogy a norton nem látta a rejtett partíciót (100mb, ez tartalmazza az indítási paramétereket stb...) vagy esetleg Te hagytad figyelmen kívül és csak az egyiket mentetted le! Amennyiben ez így van, és a ghost látja a 100mb-os partíciót is akkor azt is le kellene menteni! és úgy backupolni a többi gépre is!
Ha nem ez a probléma áll fent, akkor próbálkozni kellene egy frissebb változattal!

Esetleg ha nem tudsz a 100 mb-os partícióról akkor ellenőrizni kéne a beállított gépen...
számítógép jobb klikk -> kezelés -> lemezkezelés

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2233) Jarod1


Jarod1
addikt

hali a ghost 9 es boot cd je kompatibilis a ghost 15 el? visszatudok állítani vele 15 ös verziójú állományt?

(#2234) Tosee válasza Jarod1 (#2233) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

hali a ghost 9 es boot cd je kompatibilis a ghost 15 el?
Hát igazság szerint visszafele kompatibilisek a szoftverek (már amelyik)!

visszatudok állítani vele 15 ös verziójú állományt?
Szerintem nem, de próbáld ki! ;]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2235) Fire/SOUL/CD válasza veze (#2227) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Amikor mentesz, akkor minden partíciót pipálj be, amin OS van. Linux nem az én birodalmam, nem tudom, hogy a swap partícióval mit kezdene, ha nem lenne lementve, de mivel 1G-s ezért pipáld be azt is.

Ha így jársz el, akkor például, ha egy particionálatlan HDD-re állítod vissza, akkor létrejön a megfelelő méretű XP, a megfelelő méretű W7 partíció, a többi hely meg particionálatlanul marad. Természetesen a boot menü is marad.
(persze itt arról van szó, hogy nem cserélsz pl alaplapot, mert ott költöztetni szokás, az XP nem igazán szereti, ha megváltozik a hardverkörnyezet)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2236) veze válasza Fire/SOUL/CD (#2235) üzenetére


veze
őstag

köszi..
természetesen nem cserélek semmi hardverelemet, csak az "elszemetelödött" windowst gyorsan vissza állitanam egy friss telepitett, beállított mentésböl..

[ Szerkesztve ]

(#2237) chubaa válasza Tosee (#2232) üzenetére


chubaa
csendes tag

Isten vagy!!!!

Megy!

Lementettem az egész vinyot imagebe(annyi eszem nem volt, hogy azt a 100 megás partíció is kell)
Első indításkor egyszer még kérte a telepítő DVD-t, majd újra aktiválta magát és kész is.(persze azért még átírtam a gép nevét)

(#2238) veze


veze
őstag

olyat tudok csinálni hogy a vinyó más partición meglévö image-ből valami boot dvd módszerrel, (tehát nincs futtaható oprendszerem, mert ami van azt akarom ujra irni)Acronis® True Image Home 2010 -el a meglévö oprendszer particiót ujrairjam egy korábbi mentésről?

(#2239) Fire/SOUL/CD válasza veze (#2238) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát hozz létre az ATI-val egy boot-os pendrive-ot vagy CD/DVD-t. Utána arról tudsz mindent elvégezni. (Tools & Utilities/Create Bootable Rescue Media)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2240) gardener válasza gardener (#2229) üzenetére


gardener
senior tag

valaki #2229-re? :U

[ Szerkesztve ]

(#2241) Fire/SOUL/CD válasza gardener (#2240) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Miért nem próbálod kisebb verziójú NG-vel, vagy az az elsődleges cél, hogy VHD-t tudj létrehozni?
(sajnos nem vagyok NG user, de talán valaki segít)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2242) gardener válasza Fire/SOUL/CD (#2241) üzenetére


gardener
senior tag

Mázlim volt mert találtam egy régi mentés mellet .sv2i filet. Átírtam benne az elérési utat és így sikerült.
(De még mindig nem tudom mi hogyan kell legyen.)

De ha már nem vagy NG-s: ATI kérdés-
Ha betudom,akkor hol tudom beállítani, hogy napi archiválásnál legyen limit, hogy vagy darabszám vagy bizonyos méretkorlát után a régebbi különbözeti mentéseket törölje?

(#2243) Fire/SOUL/CD válasza gardener (#2242) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Megoldható természetesen mindaz amit leírtál.

Időzített mentés beállítás
Mentés típusa
Korlátozások

Alapvetően ezen 3 lehetőség kombinációjával, teljesen személyre lehet szabni a mentést.
Ezenkívül van egy ún. Non-Stop Backup lehetőség, ami a nevéből adódóan szinte megállás nélkül dolgozik, 5 percenként ment.

Ha feltelepíted, akkor nagyon kézenfekvő lesz a beállítása is. :K

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2244) gardener válasza Fire/SOUL/CD (#2243) üzenetére


gardener
senior tag

Ahm, thx.
Ezt kerestem.

Fel van telepítve régebb óta csak már nagyon hízik a mentés. ;)

(#2245) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Kéne egy kis segítség!
Arra lennék kiváncsi, hogy melyik Norton Ghost verzió támogatja az új vinyó struktúrát az advanced formatot?
A következő kérdés, hogy amelyik támogatja az advanced formatot az tud olyat, hogy Disk to Disk? Azaz az egész vinyót áttükrözi az új vinyóra, de előtte rákérdez a particiók méretére, szal én döntöm el, hogy az egyes particiók mennyivel legyenek nagyobbak az új, nagyobb kapacitású vinyón. Eddig ős régi Norton Ghost 8-at használtam, ami tudta ezt a funkciót, a 9-esből már kiszedték. Persze azóta már sok Ghost jelent meg, de nem tudom melyik tudja a Disk to Disk-et. Sajna a régi 8-as Ghost nem ismeri fel rendesen az advanced formatos vinyót én meg Disk to Disk-el szoktam az op. rendszert és adatokat átrakni.
Segítségeteket előre is köszi!

(#2246) gardener válasza Dzsekó (#2245) üzenetére


gardener
senior tag

Én v15-ben nem látok ilyet.
De miért nem jó neked a PartitionMagic?

(#2247) Dzsekó válasza gardener (#2246) üzenetére


Dzsekó
addikt

A PM nem kezeli az advanced formatot, sem a régebbi más particionáló és ghost programok. Ezért kényszerülök előbb-utóbb szoftvercserére, mert 1,5 év múlva már csak ilyen vinyók lesznek forgalomban. Particionáló programot már találtam, de olyan programot nem, ami az op. rendszerem át tudná ghostolni egy advanced formatos vinyóra.
Tud valaki ilyen ghost programot?
Fentebb láttam Paragon Backup & Recovery 10 ghost szoftverét. Ez viszi az advanced formatos vinyókat?

[ Szerkesztve ]

(#2248) Fire/SOUL/CD válasza Dzsekó (#2247) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem tudom milyen "adnavced" formátumra gondolsz pontosan, a PBR2010 EZEKET kezeli. Gyanítom, arra gondolsz, hogy a 8Terrás HDD-k megjelenésekor, már "kinőjük" a max 4x2Terrás partíció korlátot, ezért kell valamilyen újabb formátum. Nos több ilyen is van jelenleg, és pl W7 is fel van készítve rá. Az viszont kérdéses még, hogy melyik lesz a befutó, melyikből lesz olyan szabvány, mint a jelenleg elfogadott FAT, FAT32, NTFS, vagy akár exFAT.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2249) Dzsekó válasza Fire/SOUL/CD (#2248) üzenetére


Dzsekó
addikt

Most jelentek meg ezek a vinyók, az adatok struktúrája változik meg, tehát a régi 512byte/szektor(cluster) méret 4kbyte/szektorra nő, ezzel egy csomó szinkron sávot megspórolnak, ami a szektorok előtt van és sok ECC ellenőrző sáv is kiesik majd, de mivel a 4K nagyobb, ezért az ECC is nagyobb lesz, szal az ECC-vel nem tudnak helyet spórolni. Viszont a Sync sávok kiesésével kb. 10% hely spórolható meg, azaz ugyanannyi adat 10%-al kevesebb helyen fér el. Ez a későbbi nagy méretű vinyóknál jön majd jól. A WD már el is kezdte az átállást az EARS kódú Green vinyóinál. Bővebben itt olvashatsz az advanced formatról.

A linkeden szerepel egy ilyen new! bejegyzés:
"Support for the latest hardware as well as hard disk partitioning schemes."
Én úgy értelmezem, hogy ez pont ezt jelenti. És jó jel, hogy a Paragon 10-es Partition Managere kezelte a vinyómat.

Egyébként Win7 sőt Vista is kezeli az advanced formatot, de én még XP-vel tolom.
Amit írtál abból az jött le, hogy NTFS particiómérete max. 4TB lehet. Ezt nem tudtam, FAT32 asszem 200GB-nál beadta a kulcsot, ha jól emlékszem. Biztos majd kitalálnak egy újabb fájl rendszert addigra, de azért az még odébb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2250) Fire/SOUL/CD válasza Dzsekó (#2249) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Érdekes olvasmány, köszönöm.

"Amit írtál abból az jött le, hogy NTFS particiómérete max. 4TB lehet"
Rosszul jött le. :DDD Jelenleg 4 elsődleges partíciód(Volume) lehet, természetesen egy adott volume-on belül extended/több logikai meghajtót lehet létrehozni, DE a max volume méret max 2T lehet kötetenként, ntfs esetében. Itt egy táblázat: [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.