Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2651) F34R


F34R
nagyúr

Üdv

Paragon Backup & Recovery 2010 Free mire képes ??

MBR blokkba beletud épülni és boot alól előtudom varázsolni a recovery menüt-t?
vagy melyik verziója tudja ezt?

(#2652) Fire/SOUL/CD válasza molnarpeter (#2650) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, lehet. Partíciót és komplett hdd-t is át tud másolni.

F34R
Nem tudok róla, hogy lenne ilyen szolgáltatás, legalábbis free-ben biztosan nincs.
Acronis-ban van ilyen lehetőség, igaz, a legújabból is hiányzik a közvetlen partíció másolás.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2653) XTibike


XTibike
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki abba hogy egyszerre 100 gépen hogy lehet ghostolni? Egyenként elég húzós lenne ghostolni. Ebben a topikban nem nagyon volt még ilyen kérdés. Annyit kibogoztam hogy kell valami ghostcast server. ( #1496 #1497 #1505 ) Program az teljesen mind1 milyen: NG, Acronis, Paragon. Simán ghostolni tudok, vagy egyéb ilyen műveletet, csak ez a hálózatos verzió nincs sehol. Köszönöm a választ előre is!

[ Szerkesztve ]

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore, QuadCore, OctaCore...

(#2654) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Van itthon egy döglődő vinyóm (160 GB, Hd sentinel szerint 9%), és egy új 1 TB-os. A régit kellene 1az1ben átmásolni az újra, úgy, hogy bootolni tudjak róla. Mivel és hogyan? CD, DVD nem áll rendelkezésre, max 1 GB-os pendrive.

[ Szerkesztve ]

(#2655) molnarpeter válasza molnarpeter (#2654) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Haladás... Leszedtem a Todo Backup-ot, de bad sectort talál, és megáll. Mintha olvastam volna itt, hogy van olyan progi, ami nem veszi figyelembe :F

(#2656) Fire/SOUL/CD válasza molnarpeter (#2655) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

ToDo Backupban biztosan nincs olyan beállítás, amivel figyelmenkívül hagyható a Bad sector?

Acronisban kihagyható (ha bad sectorhoz ér, akkor lehetőség lesz IGNORE ALLL lehetőséget választani, nem is kell külön a settingsben beállítani), igaz, csak az egész HDD-t tudja klónozni, csak egy partíciót nem.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2657) molnarpeter válasza Fire/SOUL/CD (#2656) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csak a backupot lehet állítgatni, cloneozást nem :( A nagy kérdés: az Acronist tudom ingyenesen használni erre a klónozásra?

(#2658) Fire/SOUL/CD válasza molnarpeter (#2657) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Én anno megvettem az Acronis-t, de legjobb tudomásom szerint nincs ilyen korlátozás a trialaban. (Ha tévednék akkor sorry) ATIH2011_trial

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2659) molnarpeter válasza Fire/SOUL/CD (#2658) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nincsen a trialban klónozás :O Valami más, ami tud klónozni?

(#2660) Fire/SOUL/CD válasza molnarpeter (#2659) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát megnézek egy párat, EZT megnéztem, de semmi beállítási lehetőség bad sectort illetően.

Ment priv

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2661) apyka


apyka
tag

Sziasztok!
A problémám a következő:
Szeretném a hirens boot cd 8.9 verzió ghost 11-el lementeni a C particiómat.
Bebootolok a cd-ről indítom a Norton ghostot, elindúl de az egér nem működik.
A másik gépemen tökéletesen működik azon AMI bios van ezen meg Phoenix, mi lehet a probléma? A harmadik gépemen AWARD bios van ott is teljesen simán működik a mentés.
Midhárom gépen PS2 egér van.

"A rallysport olyan, mint a sakk, csak nincs idő két lépés között gondolkodni." Isten szekere is LADA VFTS!

(#2662) Fire/SOUL/CD válasza apyka (#2661) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Másik egeret dugj rá addig, ha meg úgy sem oké, akkor próbáld meg billentyűzettel megoldani, mert hogy lehet, igaz, nem olyan "kellemes", mint egérrel... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2663) apyka válasza Fire/SOUL/CD (#2662) üzenetére


apyka
tag

Hali!
Rádugtam egy másik egeret de azzal sem müködik :(
Maradt a billentyűzetes megoldás és lementettem. :B
Azért baromira kíváncsi lennék miért is nem akar egérrel működni. :(((

Köszi a jó tanácsot! :R

Üdv. apyka

"A rallysport olyan, mint a sakk, csak nincs idő két lépés között gondolkodni." Isten szekere is LADA VFTS!

(#2664) _BM_


_BM_
senior tag

Hm.
Nem tudom restore-olni a win7 partíciómat, pedig már visszahúztam egy csomó alkalommal (paragon). Most meg nem megy. Helyesebben megy, de nem bútol be. :(
Éjszaka újratelepítettem a win7-et, csináltam róla egy backup-ot, és érdekes módon született egy bootsqm.dat fájl, ami eddig nem volt. A franc se érti....

(#2665) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok!

Munkahelyemre érkezett 20db új Lenovo gép. Az előtelepített Win7 professional-t lecserélem az intézmény rendelkezésére bocsájtott Win 7 ultimate-re, továbbá csinálok normális partícionálást. Értelemszerűen a folyamatot nem kívánom mind a 20 gépen végigcsinálni. Egy gépen normálisan minden driverrel és szükséges szoftverrel elvégzek egy telepítést, majd az így kapott rendszert (partícionált, mindennel feltelepített merevlemez) szeretném a maradék 19 gépre átültetni. A Norton Ghost 15-tel kivitelezhető? Miként?

A segítséget köszönöm!

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#2666) galóca18


galóca18
tag

Sziasztok!

Ez igy megoldhato, hogy mukodokepes legyen?

1. A legvenebb vinyora ideiglenesen telepitenem az XP-t (ha egyaltalan elfer egy 10 GB-os particion :F ),
2. aztan az uj vinyo particiojara csak siman atmasolnam a haldoklo vinyon levo XP-t, mert azt mar olyan otthonossa varazsoltam.
3. Ezek utan torolnem a 10 GB-os particion levo "seged-Windows"-t.

Vagy mindenkepp ghostolni kellene? Egyszer mar probaltam, de befurodtem vele.

Es meg valami!

Mi a kulonbseg ezek kozott: backup, klonozas, tukrozes, masolas?

Ezt is ide kellett volna irnom inkabb, csak nem talaltam ide idejeben, bocs: Foleg a 2. fele, de ha van otleted az 1.-re, az is johet.

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#2667) _BM_ válasza galóca18 (#2666) üzenetére


_BM_
senior tag

Van már oprendszer az "otthonossá varázsolt" vinyón? :)

(#2668) Tv


Tv
senior tag

Sziasztok. Nekem is hasonló "problémám" lenne. Adott egy asztali gép és egy notebook és nem nagyon szeretem az újratelepítgetést, ezért a rendszerpartícióról szeretnék egy másolatot (nyilván külön-külön a két gépről). Tehát azt szeretném, hogy például a c-re felteszem az xp-t, drivereket és pár szoftvert, amit mindig fel szoktam, beállítgatok mindent és ezután csinálom meg a "másolatot" a c-ről pl. dvd-re. Ezután ha megint újra kell raknom a rendszert, csak berakom a dvd-t, beboot-ol róla és vissza lehet állíttani a mentés előtti állapotot. Melyik ingyenes szoftver a legalkalmasabb erre?

(#2669) _BM_ válasza Tv (#2668) üzenetére


_BM_
senior tag

A Paragon Backup elérhető ingyenesen is, azt hiszem. Jó progi, és könnyen kezelhető az általa készíthető boot-lemez is. Mindent tud.

(#2670) Ultimate


Ultimate
csendes tag

Sziasztok.
Norton Ghost 15-el hogyan lehet partíciót menteni?

(#2671) _BM_ válasza Ultimate (#2670) üzenetére


_BM_
senior tag

Nekem nem sikerült. Csináltam boot-lemezt, amellyel bebútoltam, de kiakadt, mert nincs floppy a gépben :W
Na menjen a symantec a csába! 2010-et írunk.

[ Szerkesztve ]

(#2672) Tv válasza _BM_ (#2669) üzenetére


Tv
senior tag

Köszi. Kipróbálom

(#2673) Tosee válasza _BM_ (#2671) üzenetére


Tosee
őstag

nekem sem tartozik a kedvenceim közé a norton ghost... viszont nem lehetséges, hogy a BIOS-ban engedélyezett a floppy meghajtó annak ellenére, hogy nincs a gépben? Mert akkor azért akadt ki!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2674) _BM_ válasza Tosee (#2673) üzenetére


_BM_
senior tag

Köszi a tanácsot, de le van tiltva a floppy.

(#2675) Okoschka


Okoschka
csendes tag

Win 7-et telepítek át SSD-re.
Acronis True Image Trial-t kaptam mellé.

HDD 500GB több partícióval:

100MB a rendszernek foglalva
80GB Win 7
49GB felhasználói 1
339GB felhasználói 2

Ebből ugye csak az alső kettőt szeretném átrakni az SSD-re. (128GB)

Acronis szépen mutatja a partíciókat, de nem tudom beállítani, hogy nekem csak 2 kell.
Helyette az egész diszket próbálja arányosan zsugorítani.

Mit tegyek?

Köszönet.

[ Szerkesztve ]

(#2676) Tosee válasza Okoschka (#2675) üzenetére


Tosee
őstag

Backup vagy Clone Disk funkcióval próbálkozol?
Amennyiben clone funkciót használtad eddig, próbáld meg a backup -ot!
Tehát mentsd le a 100mb-os és a 80gb-os partíciót egyben, és ezt a mentést állítsd vissza ssd-re!
Ne felejts el boot media-t készíteni előtte!

szerk: most nézem, hogy trial verzió! Vagyis előfordulhat, hogy emiatt nem tudod kiválasztani! De ezt nem tudom biztosan, mert nem használtam próbaverziót!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2677) Okoschka válasza Tosee (#2676) üzenetére


Okoschka
csendes tag

Eddig Clone volt.
Az SSD-t win7 alatt formáztam, de nem inicializáltam, azaz a rendszernek
fenntartott 100MB még nincs rajta. (Emlékeim szerint ez a boot-ra kell.)
(Egyébként a Win7 eleve alignált a formázáskor, azaz a 4kB-al osztás egész számot ad.)

Tekintve, hogy elmúltam 80 éves és 40éve viszketek a DOS-tól és a Win...-tól, ezért légyszi. szájbarágósan mond meg mit csináljak!
(A kályhától indulva.)

Köszönettel az egész aggok háza részéről... :R

[ Szerkesztve ]

(#2678) Tosee válasza Okoschka (#2677) üzenetére


Tosee
őstag

Itt egy leírás a programhoz! Nem tudom melyik verzióval próbálkozol, de szerintem ez alapján meg tudod csinálni!
Először Disk and partition Backup (archívum készítése rész)
Utána Disk and partition Restore (archívum visszaállítása rész)

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2679) Okoschka válasza Tosee (#2678) üzenetére


Okoschka
csendes tag

Állapotom:

Lemez 0: boot[100MB], Win7(C: ) [78GB-ból 47GB foglalt] partíciók
Lemez 1: ......Win7_backup(F: ) [78GB üres Kifogástalan,elsődleges].....

Ezek szerint ezt kell tennem?

1. Acronis(Backup, My Computer, Disks&partitions,
Create nuw full Bckp, Use default, Proceed) hatására:
lemez 0: Win7(C: ) => lemez 1: Win7_backup(F: )

2: Win7 telepítőlemezzel szűz rendszert csinálni SSD-re
(Restore(C: ) meghajtónéven?)
Acronis sw. telepítése

3: Acronis(Restore, archive selection:Win7_backup(F: ), Disk&partitions,
lemez 1: Win_7backup(F: ), Win7_SSD(C: ), Active,C:,use default, Proceed) hatására:
lemez 1: Win7_backup(F: ) => Win7_SSD(C: )

Ezek után végre talán élvezhetem az SSD örömeit? :)

[ Szerkesztve ]

(#2680) Okoschka válasza Tosee (#2678) üzenetére


Okoschka
csendes tag

Letöltöttem a gyártói honlapról a 15napos trial-t:

TrueImage2010_d_en-Trial

de még nem installáltam.

Eddig a Kingston által bundled butított verziót próbáltam, mikor megrémültem.

(#2681) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!
Acronis True Image-em van, és szeretném megkérdezni, hogy meg lehet-e csinálni következőt, és ha igen, hogyan. Adott egy 120-as ezeréves vinyó, melyen ketté van osztva. A rendszer egy 25-ösön van, meg ugye a 100mb-os rejtett.
Ezt a kettő szeretném egy 40gb-os ssd-re átklónozni úgy, hogy 100Mb+39,9Gb legyen. Ajándékba lesz a cucc, és nem akarok 2 napot telepíteni.

Jól gondolom, hogy előre megcsinálom az ssd-n a 2 partíciót, majd lementem a képfájlokat, és a megfelelő helyre visszaállítást kérek? Az MBR-t melyikről kell visszaállítani, a 100mb-osról?

(#2682) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok

A Comodo Backup-ot próbálta már valaki?És ha próbálta akkor milyen érdemes használni megbízható?
Még egy kérdés én a win 7 saját beépített Backup programját használom és elégedett vagyok vele,de érdekelne hogy pl egy Acronis True Image vagy Norton ghost mivel tudd többet vagy mivel jobb mint a win 7 sajátja? :D

[ Szerkesztve ]

(#2683) F34R válasza Imi1981 (#2682) üzenetére


F34R
nagyúr

Hogy mivel tud többet ? Folyamatosan monitorozza a rendszert , így akármikor készíthetsz back-upt , vagy akár automatára állítva , teszi a dolgát, tudo még clone-zni így a régi meghajtódról az egész rendszert át tudod tenni az újra, és még tud egy olyat az Acronis hogy beépül a MBR szektorba a recovery menüje így ha elszál az geész Windows-d is előtudod vakarni boot alól és helyrehozni

üdv F34R

(#2684) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

remélem, hogy ez a jó topic. ;)

arra keresnék megoldást, hogyan tudok egy létező 32bites win7-es gépet minden programmal együtt egy-az-egyben átmásolni egy másik vincsire?
(értelemszerűen a régi vincsit cserélném egy újra ugyanabban a gépben, de ha lehet, akkor szeretném megúszni az újratelepítgetést)
ill. okozhat-e problémát, hogy a régi vincsi IDE, míg az új SATA?

thx!

(#2685) F34R válasza scott_free (#2684) üzenetére


F34R
nagyúr

Igen lehet amit fentebb írtabb Pl :Acronis True Image-l is , De Paragon Drive Copy-val és Easus Todo Backup ezek képesek klónozni egy az egyben MBR-szektorral mindennel eggyüt hogy a régi rendszered áttehesd az új Winchester-re

(#2686) scott_free válasza F34R (#2685) üzenetére


scott_free
senior tag

és technikailag ez hogy működik? beteszem az új vincsit a régi mellé és "átklónozom"? aztán kiveszem a régit, és az újról indítom a rendszert? :F

(#2687) captcha


captcha
csendes tag

Acronis True Image Home 2011 (With Plus Pack Add-on) 63%-os árengedménnyel itt. Az akció még 35 órán át tart.

(#2688) F34R válasza scott_free (#2686) üzenetére


F34R
nagyúr

Igen úgy működikm mert clone-zásnál kéri hogy több meghajtód legyen vagyis mindenképpen be kell tenni a másikat mellé

(#2689) _BM_ válasza scott_free (#2684) üzenetére


_BM_
senior tag

"okozhat-e problémát, hogy a régi vincsi IDE, míg az új SATA?"

Ha más méretű vagy típusú a céllemez, akkor bootolás után csinál egy kis eszközfrissítést a w7, majd felajánlja az újraindítást, amit te elfogadsz. Újraindítás után minden havaj.
Az XP csak lemezméret-különbség esetén illeszt újra. A w7 mindig, legalábbis nálam igen.

[ Szerkesztve ]

(#2690) _BM_


_BM_
senior tag

Hehe. Az elmúlt hónapban rengeted időt töltöttem azzal, hogy egyazon vinyón (külön partíciókon) legyen XP, W7 és ubuntu, de a vége az lett, hogy három külön vinyóra kerültek, mindegyik rack-ben, és indítás előtt kapcsolóval választom ki az op-rendszert. :))
Nem a telepítéssel és a használattal volt a baj, az megy mint a karikacsapás, hanem a backup-pal és a visszaállítással. Egyszerűen nem megy. :O

(#2691) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok!
Az Acronis true image 2011-ről kéne egy két beállítási és egyéb infó.Most használom először és angol nyelvű így nekem kissé nehézkes a win 7 sajátja után.Most itt tartok :

De itt egy csomó beállítási lehetőség van:

Érdemes valamit átállítani vagy jó alap beállításon?És a másik kérdés hogy hogy lehet vele boot lemezt csinálni amivel rendszer összeomlásnál ha már nem indul a windows ,a lemezzel bebootolva megkeresve a mentést lehessen visszaállítani?Kösz előre a válaszokat!

(#2692) Tosee válasza Imi1981 (#2691) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

A beállításokat nem kell bántani, jók lesznek alapbeállításon!

És a másik kérdés hogy hogy lehet vele boot lemezt csinálni amivel rendszer összeomlásnál ha már nem indul a windows ,a lemezzel bebootolva megkeresve a mentést lehessen visszaállítani?
Indítsd el a programot, majd jobb oldalt fent kattints a Tools & Utilities-re!
Rescue Media Bulider -el lehet boot médiát készíteni!

Vagy aktiválod az Acronis Startup Recovery Manager-t, és bootolás során az F11 megnyomásával elindíthatod a programot, aminek segítségével menteni és visszaállítani tudod a rendszer!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2693) Imi1981 válasza Tosee (#2692) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz szépen!
Még annyi hogy alapon ugye nincs beállítva az állandó vagy ütemezett mentés mert arra nincs szükségem?Én csak egy frissen feltelepített win 7 és utánna minden driver és programmal együtt akarok egy mentést csinálni,és nem akarom hogy utána magától rámentsen.
Amúgy ezt ne állítsam be?

googleval próbáltam lefordítani a kérdőjel alatt található szöveget csak hát a google néha össze vissza rakja a szavakat de annyit kivettem belőle hogy hasznos lehet. :D

[ Szerkesztve ]

(#2694) Fire/SOUL/CD válasza Imi1981 (#2693) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ne. :N Azzal minden sectort lementene, az üreseket is, ezáltal a mérete és a mentés időtartama is jelentősen megnő, arról nem is beszélve, hogy sec by sec esetén nem kivitelezhető, hogy pl megváltoztasd a partíció méretét visszaállításkor.
Itt van lehetőség ugyan az üres szektorok kizárására, de hallgass rám, ne sec by sec-el ments... ;]

UI: Nálad van 100megás rejtett partíció, amit a W7 hozott létre, szóval ha mentesz, akkor a 100 megás résszel együtt menteni a rendszerpartíciót.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2695) Imi1981 válasza Fire/SOUL/CD (#2694) üzenetére


Imi1981
veterán

Oké kösz a figyelmeztetést! :D Akkor most csinálok egy újratelepítést azt megpróbálkozok a mentéssel .

(#2696) _BM_ válasza Fire/SOUL/CD (#2694) üzenetére


_BM_
senior tag

Óvatosan a partíció-átméretezéssel! Paragon 10-zel csináltam egyet, tökre megtetszett az egeres húzásos módszer, így gondoltam, kipróbálom. Bootolásnál kiakadt, felálltam rescue-cd-vel, amely 4 darab vinyót látott. :Y (Nem négy egyformát, négy különbözőt!). És nem engedett semmit csinálni. A végén w98 indítólemezzel tudtam csak legyalulni a lemezt fdisk-kel. :))

[ Szerkesztve ]

(#2697) Fire/SOUL/CD válasza _BM_ (#2696) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

:DDD Ha még 4 partíció lett volna, arra még talán van magyarázat is, de hogy 4 darab vinyó??!! :F
Biztos kis zöld emberkék (a saját szoftvereikkel, gondolom ott már Windows 3000 Universe Edition fut) fizikailag klónozták a HDD-t 3 példányban... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2698) Tosee válasza _BM_ (#2696) üzenetére


Tosee
őstag

Nálam gond nélkül megcsinálta az acronis, mikor hdd-t cseréltem! :K

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2699) _BM_ válasza Fire/SOUL/CD (#2697) üzenetére


_BM_
senior tag

"fizikailag klónozták a HDD-t 3 példányban"

Első pillanatra bennem is felcsillant a remény, hogy beindítok egy klónozó vállalkozást, de aztán hamar kijózanodtam :C

Most gyűröm a Clonezillát, nagyon kaffa linuxos partíciókhoz. Ext4-es fájlrendszerhez nem is nagyon tudok más gui-s megoldást. A paragon 9 csak ext3-ig jó, de nagyon nem szereti.

(#2700) Imi1981


Imi1981
veterán

Na közben megvolt a mentés az Acronis true image-val és csináltam próbából egy visszaállítást is a bootlemez segítségével ,és úgy néz ki hogy minden rendben ment.Amúgy visszaállításnál semmit nem állítottam át .Van olyan amit érdemes visszaállításnál beállítani bootlemezről indítva?
És alap beállításon nem csinál ütemezett vagy állandó mentést háttérben?Mert ha igen azt kikapcsolnám.Kösz előre a válaszokat! :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.