Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2601) sz.j válasza sz.j (#2597) üzenetére


sz.j
nagyúr

Senkinek sincs véleménye, esetleg tapasztalata a #2597 hsz-ban feltett kérdéssel kapcsolatban ....?

:U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2602) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#2601) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát véleményem van, csak nem biztos, hogy az szimpatikus lesz számodra. ;]

Arról rendszert lementeni, illetve arra visszaállítani rendszert az orosz-rulett kategória.
Ha nem fizikailag sérült a HDD (pl leejtetted), akkor általában a bad szektorok "terjedni" szoktak, azaz folyamatosan egyre több és több jelenhet meg.

Az ilyen HDD max arra lehet használni, hogy egybe leformázod lassú formattal és képek, zenék, filmek stb tárolására használod, de semmiképp programok, bármilyen futtatható fájlok vagy személyes/pótolhatatlan adatok tárolására.

Én bad sectoros hdd esetén (és ez nem puszta poén) így járok el
WIPE-al letakarítom, nagyfejszével 2x rácsap, kuka. :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2603) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#2602) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia.

A hibás HDD-vel párhúzamosan másik is van a gépbe (xp-vel), amire minden lényeges infó, adat szinte rögtön át van másolva. Ha esetleg a hibás lemez nem működne, akkor a másikról rögtön működne a gép.
Leejtés vagy bármi hasoló nem volt .., egyszer csak megjelent egy bad szektor és 3 vagy négy gyenge szektor, ez utóbbi kb. 3 hónapig ennyi volt majd most, kb. három hét alatt, apránként 11-re nőt.

Máskülönben azért nyűstölöm ezt a hibásat mert még garis és ha több bad szektor, ill. gyenge szektor előjönne, akkor cseréltetném.

Amúgy a leírt "metodus" szerinted járható?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2604) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#2603) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Én nem foglalkoznék vele, hanem lemásolnám az értékes adatokat róla, aztán lassú format. Ha ezután futtatod chkdsk parancsot, akkor az kiírja, hogy hány szektor hibás (amúgy ez az infó a formázás után is megjelenik). Ha vannak hibás szektorok, akkor "WIPE-olod" a HDD-t és gariba kicserélteted.

Paragonnal nem lehet bad sectoros partíciót lementeni, vagy korábbi mentést bad sectoros hdd-re visszaállítani. Pl az Acronis True Image 2010 megengedi, hogy figyelmen kivül hagyd a hibás szektorokat, de én ezt nem javaslom.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2605) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#2604) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mint már előzően is írtam csak egy bad szektor és 11 gyenge szektor van (HDS, HD Tune), ez 92%-os "Kiváló" minősítésű kondiciót jelent amivel még nem cserélnék ki a HDD-t.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2606) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#2605) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. Ahol én vásárolok, ott egy bad sector miatt is kicserélik. :K
(Ha az tényleg valós bad sector)

2. Azt, hogy valóban bad sector-os a hdd, azt csak úgy derítheted ki, ha lassú formattal (nem Low-Level formatról beszélek!) leformázod, ilyenkor ugyanis minden bejegyzés törlődik és újragenerálódik, így az adott szektor/szektorcsoport státusza is.(Mert hogy a bad sector az csak egy infó, szoftveresen is elő lehet állítani (pl egy rosszul működő lemezbuheráló is előidézheti), ha gyorsformázol egy hdd-t, akkor egyből kiíródik, hogy "A jelenlegi hibás szektorok rögzítése" (vagy hasonló), azaz gyorsformázás után ugyanúgy meglesznek a rossz szektorok, függetlenül attól, hogy valósak avagy nem valósak...)

Mást nem tudok javasolni....

Fire.

UI: "Kicsit" elkanyarodtunk a topic témájától.... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2607) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#2606) üzenetére


sz.j
nagyúr

Valóban kicsit off a téma, de mivel ettől is függ a ghostolás, ezért nem teljesen az.

Amúgy köszi az infókat.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2608) Finwe válasza sz.j (#2607) üzenetére


Finwe
őstag

Valójában nálam is hasonló a helyzet a bad sector-okkal és mindenképpen a mostani rendszeremet kellett ghost-olnom. Végül Acronis True Image-el sikerült, figyelmen kívül hagyva a bad sector-okat (mégha nem is ajánlott). Az új vinyón nekem jól működik az így lementett rendszer.

kicsit magamnak is írtam a hsz-t :B

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#2609) F34R


F34R
nagyúr

Segítség kellene :B
Leszedtem a Ghost 15-s verzióját rendszermentésnél nem látja eggyik meghajtót sem miért van ez ?, kompatibilitási hiba ? windows xp x64 sp2 a rendszer sata2 winchesteren van

(#2610) headhunter


headhunter
addikt

Milyen programmal tudom a legkönnyebben klónozni a mostani particiómat?

XP 32bites verzió, egyből indul SATA HDD-ről vagy kell trükközni?

Alaplap : A7N8X-E Deluxe
Rendszer : Windows XP - 200GB Seagate IDE C:/ partición

Ezt szeretném klónozni egy 320GB Samsung 3.5" HD322GJ SATAII 16MB lemez C:/ particiójára.

"Elvárások" : Ingyenes program, kicsi telepítési helyigény vagy "Portable" verzió.

[ Szerkesztve ]

(#2611) captcha válasza headhunter (#2610) üzenetére


captcha
csendes tag

(#2612) iwu válasza headhunter (#2610) üzenetére


iwu
addikt

én előtte szűzen beletenném az új disket a gépbe, és indítanék egy windows-t,hogy felismerje majd ezután tükrözném. párszor beobtam már, hogy nem indult az új hddről...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#2613) _BM_ válasza Fire/SOUL/CD (#2583) üzenetére


_BM_
senior tag

"A legjobb ilyen szoftver, ami eddig nagyon sok embernél ripsz-ropsz megcsinálta ezt a feladatot, az a Paragon backup termékei, igaz csak a fizetősek tudják ezt a funkciót (Copy Partition)"

Nekem van fizetős paragon backup-om, amellyel egy 10 gigás rendszerpartíciót, amely kábé 3 giga adatot tartalmaz, 17 percig backup-ol. Ugyanezt a fapados ghost 2,5-3 perc alatt elvégzi. Nem értem, mi lehet a különbség. :F

[ Szerkesztve ]

(#2614) _BM_ válasza _BM_ (#2613) üzenetére


_BM_
senior tag

Pedig a page fájlt is kihagytam.

(#2615) _BM_ válasza _BM_ (#2614) üzenetére


_BM_
senior tag

A dell2 fájl ghosttal készült, míg a 001, .pbf és .pfm kiterjesztésűek ugyanarról a partícióról paragonnal.

[ Szerkesztve ]

(#2616) headhunter válasza captcha (#2611) üzenetére


headhunter
addikt

MiniTool Drive Copy lesz eddig a befutó.
__________________________________________________________

(#2612) iwu

Tanács megfogadva! :R

[ Szerkesztve ]

(#2617) Fire/SOUL/CD válasza _BM_ (#2613) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Tömörítési hatásfokban nem lehet ekkora különbség, ezért ezek a "hibák" lehetnek
(Sebességben valóban nem tartozik a gyors progik közé, de 3G-t biztosan nem 17 perc alatt kellene csak backupolnia)

1. Az összes Paragon termékben(meg úgy általában minden backup/restore alkalmazásban) alapban be van kapcsolva, hogy a pagefile.sys illetve hiberfil.sys fájlokat kihagyják. Ha Te manuálisan átállítottad, akkor jó eséllyel bekapcsoltad, nem pedig ki. ;]

2. Raw módba kapcsoltad (sector by sector)

3. Állítottál a tömörítési hatásfokon

4. Hibásan működik a Paragon, mert előtte(vagy vele párhuzamosan) már volt telepítve más/egyéb backup/restore alkalmazás (nem szereti, mivel saját drivert pakol fel, ami az OS-el együtt indul, ebből összeakadás is lehetséges)

Szóval ezeknek nézz utána. Azt én is tudom, hogy nem a leggyorsabb, de az egyik olyan megbízható progi, ami a Copy Partition funkciót kifogástalanul elvégzi, az új hdd-re átmásolt partícióról indul a rendszer, ellentétben a Ghost-al, amiről csak itt a topic-ban is többen panaszkodtak, hogy látszólag mindent megcsinál, de mégsem lehet beboot-olni az új hdd-ről...(És ezt a legújabb Norton Ghost is eljátssza)

Félre ne értsd, nem kívánom összehasonlítani a 2 terméket, pusztán a Copy Partition funkciójáról írtam. Én azt javasolom, hogy távolítsd el a Paragon-t, majd telepítsd fel újra, és semmit nem állítva készíts egy backup-ot...

Fire.

UI: A HSZ írása előtt direkt kipróbáltam a Paragon Free-t, 90G-s rendszerpartíció, 43G adattal, 18 perc alatt végzett vele és 17G-re húzta be, semmilyen alapbeállítást nem módosítottam, csak azt, hogy ne szeletelje fel a képfájlt...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2618) _BM_ válasza Fire/SOUL/CD (#2617) üzenetére


_BM_
senior tag

Ha Te manuálisan átállítottad, akkor jó eséllyel bekapcsoltad, nem pedig ki

Na, ezt lecsekkolom

Raw módba kapcsoltad (sector by sector)

Ezt is :)

Állítottál a tömörítési hatásfokon

Oszt? Jogom van hozzá, nem? :DDD A ghost is high tömörítéssel megy/ment. :U

Hibásan működik a Paragon, mert előtte(vagy vele párhuzamosan) már volt telepítve más/egyéb backup/restore alkalmazás

Igen, van másik is telepítve (aesus), de én boot-stickkel indítottam a paragont.

(#2619) _BM_ válasza Fire/SOUL/CD (#2617) üzenetére


_BM_
senior tag

Kipróbáltam újra, most már 5 perc alatt megcsinálta a 3,9 gigás anyagot. Majdnem olyan gyors, mint a ghost (bár a ghostot nagyságrendekkel könnyebb kezelni), és alig lett nagyobb valamivel az imidzs-fájl. Valszeg Raw módban volt a múltkor (de már nem emlékszem) :R

(#2620) _BM_ válasza Fire/SOUL/CD (#2617) üzenetére


_BM_
senior tag

"Hibásan működik a Paragon, mert előtte(vagy vele párhuzamosan) már volt telepítve más/egyéb backup/restore alkalmazás"

Ha usb-ről indítok, akkor mindegy, hogy mi van telepítve a rendszerparticióra, nem?

(#2621) Fire/SOUL/CD válasza _BM_ (#2620) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, mindegy. :K

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2622) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

EASEUS Partition Master 6.1.1 Pro Free Promotion
Elméletileg péntekig tart a promoció (vagy a készlet erejéig) úgy hogy hajrá! ;]

Verziók összehasonlítása

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2623) molnarpeter válasza Fire/SOUL/CD (#2622) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Leszedtem, de ezzel semmit se' kell csinálni, csak használni?

(#2624) Fire/SOUL/CD válasza molnarpeter (#2623) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát az vagyon odaírva, hogy semmilyen liszensz nem szükséges hozzá, úgy hogy csak simán használható...

"Note: The downloaded EASEUS Partition Master 6.1.1 Pro file doesn’t requires any license, so you can use it later."

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2625) molnarpeter válasza Fire/SOUL/CD (#2624) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Köszönöm :)

(#2626) _BM_ válasza Fire/SOUL/CD (#2624) üzenetére


_BM_
senior tag

Szia!

Próbáltál már easeus-szal vagy paragonnal csont új vinyóra partíciót rakni? Rescue-lemezes bootolásra gondolok, nem a merevlemezesre. Azt tudom, hogy a ghost nem ismeri fel a 0 km-es vinyót és a törölt partíciót sem.

(#2627) Fire/SOUL/CD válasza _BM_ (#2626) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Fizetős Paragonnal és free-vel is csináltam ilyet, de egyik esetben sem a legújabbakkal, már tényleg rég volt.
A fizetősben van/volt alapvető particionálási lehetőség is illetve az javasol is partícióméretet a backup fájl alapján(nem kell hogy előparticionálva legyen a hdd), amit meg lehet növelni/csökkenteni, még a visszaállítás előtt. A free-nek (de nem biztos, hogy jól emléxem) particionálva kell hogy legyen a hdd (egy darabba már oké). De mondom, nem mostanában volt, amikor használtam...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2628) _BM_ válasza Fire/SOUL/CD (#2627) üzenetére


_BM_
senior tag

:R

(#2629) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!

Vettem a gépembe SSD-t, fellöktem rá a rendszert, és azokat a a programokat, amik alapvetően kellenek nekem.

Van a gépemben egy normál vinyó is, azon létrehoztam egy kb akkora partíciót mint az SSD, és az a lényeg, hogy az SSD-n lévő rendszert szeretném erre a partícióra ráklónozni, hogy ha kiveszem az SSD-t, csak a boot sorrendet megváltoztatva már menjen is a vinyóról a rendszer.
Acronis 2011-em van, a klónozást néztem, de az kompletten törölné a vinyón lévő partíciókat. Hogy lehetne legegyszerűbben áttenni a rendszert?

köszönöm

(#2630) Fire/SOUL/CD válasza Chesterfield (#2629) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Sajnos ez nagy hiányossága a Home változatnak, annak ellenére, hogy nem ingyenes. Csak 2 lépcsőben tudod megtenni, először lemented a rendszerpartíciót valahova(értelem szerűen ne arra az partícióra) és ebből a mentésből a másik hdd megfelelő partíciójára meg visszaállítod.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2631) Chesterfield válasza Fire/SOUL/CD (#2630) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Ha jól értem, akkor van olyan verzió, ahol lehet konkrét partícióra klónozni? Mert akkor beszerzzük ;]

Esetleg Paragon?

[ Szerkesztve ]

(#2632) Fire/SOUL/CD válasza Chesterfield (#2631) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát igen, de én inkább erre a célra a Paragon fizetős termékeit javasolom, mert eddig arra még nem volt panasz (itt a topikban is megerősíthetik ezt). Azt tényleg egyszerűen és ami lényegesebb kifogástalanul elvégzi a feladatot, tényleg csak annyi a teendő, hogy ha szükséges akkor a BIOS-ban a bootsorrendet átállítani és kész...

A Paragon Backup & Recovery Home vagy Paragon Backup & Recovery Suite ami tudja a Copy Partition funkciót. Más Ingyenes progik is vannak persze, de arról nincs infóm, tapasztalatom, hogy azok hogy végzik el a partíciómásolást...
(Sok ilyen progi van, ami látszólag átmásolja a partíciót, de mégsem indul róla el a rendszer)

Ennyire egyszerű a Paragonnal

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2633) Chesterfield válasza Fire/SOUL/CD (#2632) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Paragon Partition Manager 11 Personal x64
Ez tudja?

[ Szerkesztve ]

(#2634) Fire/SOUL/CD válasza Chesterfield (#2633) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, tudja, de ez nem backup/restore progi, hanem partíció manager elsősorban

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2635) Chesterfield válasza Fire/SOUL/CD (#2634) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Csak ezt tudom most hirtelen beszerzni.
Köszönöm a segítséged! :R

(#2636) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Ájjj, ugyanaz a jelenség:
hibaüzenet
Mégiscsak az a verzió kéne amit te írtál??...

(#2637) Fire/SOUL/CD válasza Chesterfield (#2636) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Itt arról tájákoztat, hogy az a partíció, ahova másolni szeretnéd az eredetit, az kicsi, meg kellene növelni a méretét. Magyarul az a partíció amit átszeretnél klónozni, nagyobb, mint cél partíció.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2638) Chesterfield válasza Fire/SOUL/CD (#2637) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Igen egy idióta vagyok, mert el sem olvasom rendesen hogy mit ír.
Azóta egyébként már volt egy kisebb infarktusom.
Szóval a vinyón töröltem a rendszernek szánt partíciót, hogy "unallocated" legyen, és megcsináltam a rendszer másolást.
Aztán bios, boot sorrend váltás vinyóra, nem indul...
na király, vissza boot SSD-re, win betölt, mondom akkor kezdem elölröl.
Lemezkezelőben töröltem a vinyóra klónozott rendszer partícióját, erre nem akart indulni a gép, de win telepítő CD megjavította.

Szóval most ott tartok, hogy nem merek megint belekezdeni :D

(#2639) Fire/SOUL/CD válasza Chesterfield (#2638) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Azért lenne egy kérdésem, csak úgy puszta kíváncsiságból, szóval miért akarod egyáltalán az SSD-ről áttenni a rendszert máshova, amikor az SSD lényegesen gyorsabb, mint a HDD? :U

Fire.

UI: Hát akkor valami nem kerek nálad, de így valóban lehet, hogy az a jobb megoldás, hogy inkább hagyod... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2640) Chesterfield válasza Fire/SOUL/CD (#2639) üzenetére


Chesterfield
senior tag

A gépem majdhogynem létkérdés, és az előző SSD-m tönkrement. Ezért akartam egy ilyen biztonsági rendszert csinálni, ha netán ezzel is gond lenne, ne maradjak gép nélkül.

(#2641) hpe74


hpe74
csendes tag

Üdvözöllek 'Fire' !

Fentebb még január környékén írtál a Paragon Backup & Recovery programról és linkelve elnavigáltad az illetőt egy másik forumra, mindezt áttolvastam, és elkezdtem használni. De még az elején vagyok.

Elmondom a felállásom:

Adott egy laptop (64bit) ennek van egy 160GB-os winyója. Ezen van két oprendszer (Win 7 64bit és egy Vista Home Basic 32bit) + hozzá Boot manager.

Feltelepítettem a win 7 alá a Paragon Backup & Recovery progit (Én is kaptam hozzá licenset emailen keresztül :C )

Na most azt szeretném megvalósítani, hogy nem csak a win 7-es bootolható particiót szeretném backup-olni és recover-ezni, hanem a másik bootolható vista-s particiót is.

De a kérdésem az egyik:

Hogy elég feltelepítenem az egyik particióra (Win 7) a progit(Paragon) vagy fel kell a másikra (Vista) is telepítenem? Tehát azt akarom hogy a win 7 alatt feltelepített paragon progival backup&recovery-t szeretnék végrehajtani, úgy hogy erről a particióról a másik particiót akarom backup&recovery-ezni.

Másik kérdésem: idézem mit írtál korábban erről

" Az első és legfontosabb lépés, hogy létrehozzunk egy Boot-os eszközt a Recovery Media Builder segítségével."

Elmagyaráznád, hogy miért kell ezt backup-olás előtt megcsinálni?

És a másik kérdésem hogy Recovery tehát visszatöltésről még nem írtál semmit, vagyis én nem találom.
Hogyan töltöm vissza? Azon felül hogy a programban kiválasztom a Recovery ikont.

Előre is köszönöm

Üdv: Péter :R

(#2642) Fire/SOUL/CD válasza hpe74 (#2641) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. lehet több partíciót egyben menteni, de ennek akkor van jelentősége elsősorban, ha költöztetni szeretnéd a rendszereket, pl C - Vista, D - W7, E - Data. Ilyenkor ugyebár a teljes HDD költöztetése nem feltétlenül jó ötlet/szükséges, hisz akkor az E partíción lévő, adott esetben temérdek adat is átkerülne, amire nem mindig van szükség.

2. Nem kell W7 és Vista alá is telepíteni, W7 alól is lementheted a vista partícióját. Ez amúgy esetedben a jobb megoldásnak látszik, hisz ha bármely OS-ben történik valami változás, ami miatt a backup indokolttá válik, az nem feltétlenül jelenti, hogy a másik OS-t el kellene menteni. Azaz előfordulhatna olyan eset, amikor csak az egyik OS indokolná a visszaállítást, a másik nem, de ha egybe mented, akkor ugye az kapufa. Ha jól rémlik, akkor a fizetősekben lehetőség van egyben mentett partíciók közül kiválasztani, hogy melyiket állítsa vissza, de ez lehet, hogy nem igaz, vagy épp ellenkezőleg, lehet, hogy a Free-ben is megoldható ez a dolog...

3. A Recovery media-t backup után is létrehozhatod, csak azért fogalmaztam így, mert kezdő versenyzők erről idővel elfeledkeznek, aztán amikor úgy bedől a rendszer, hogy semmi sem indul, akkor meg szívják a fogukat, mert nincs miről visszaállítani az OS-t...
A visszaállítást célszerű recovery CD-ről vagy pendrive-ról elvégezni. Ennek az az oka, hogy már láttam beállni gépet restore esetén, amit Win alól indítottak, ugyanis valamelyik víruskergető boot time védelme megakasztotta. Ilyenkor még a másik partíciók is sérülhetnek extrém esetben...
Mivel a recovery CD/pendrive esetén nem indul semmi, csak a Paragon, ezért ilyen összeakadások kizártak.

4. Azért nem írtam a visszaállításról, mert körülbelül annyit lehet, amit Te is leírtál. Recovery, mentés betallóz, cél partíció kijelöl, start... :DDD

Fire.

UI: A RAW mód (sector by sector) legyen kikapcsolva...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2643) hpe74 válasza Fire/SOUL/CD (#2642) üzenetére


hpe74
csendes tag

Még mindig Én vagyok Péter, de nekem sajna csak 1 GB-os pendrive-om van, viszont van egy külsős usb-s TB-os winyom, erre is menthetek? Jelenleg nincs 8 vagy 16GB-os pendrive-om.

Péter

[ Szerkesztve ]

(#2644) Fire/SOUL/CD válasza hpe74 (#2643) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

nem biztos, hogy jól értelek, szóval

1. Bootos pendrivenak szerintem egy 128 megabájtos is elég
2. Persze, ha úgy értetted, hogy a backup lementéséhez kicsi, akkor természetesem kimentheted külső USB-s HDD-re illetve onnan vissza is állíthatod. Erről azonban egyből győződj is meg, azaz bootolj be a pendrive-ról (vagy cd-ről) és ellenőrizd, hogy látja-e a külső HDD-t...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2645) hpe74 válasza Fire/SOUL/CD (#2644) üzenetére


hpe74
csendes tag

Én egyébként most nem azért akarom ezt megcsinálni mert, összehalta magát a rendszer, hanem azért, mert egy 3 trial-os napos szoftvert akarok megtanulni, és nem tudom most megvenni a progit, ami 148$-ba kerülne, hanem mindíg feltelepítés előtt lementem a op rendszert és lejár a három nap utána visszatöltöm, így a 3 naposat végteleníteni tudom, persze ez csak addig, amíg meg nem tanulom aztán később úgyis megveszem a progit.

Feljebb írtad a következőt: A RAW mód (sector by sector) legyen kikapcsolva...

Ezt hol kapcsolom ki?

A bootolást nem egészen értem azt akarod mondani hogy a win 7 grafikusan bootolni fog tudni? Amit megcsinálok a pendrive-ra? Mindamikor rendesen indulna a win 7 wincsiről?

(#2646) Fire/SOUL/CD válasza hpe74 (#2645) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. Az közel sem biztos, hogy a trial ezzel amódszerrel 3 nap múlva még menni is fog...
2. Amikor mented a partíciót lesz olyan beállítási lehetőség, ahol a sector by sector bejelölhető, alapban általában ez ki van kapcsolva
3. Nem a W7 fog bootolni, hanem te fogsz majd bebootolni, a recovery media builder segítségével létrehozott CD/DVD vagy pendrive-ról...
(W7 alól is indítható a visszaállítás, csak korábban írtam az esetleges veszélyeiről)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2647) hpe74 válasza Fire/SOUL/CD (#2646) üzenetére


hpe74
csendes tag

Ezt a Trial programot úgy értem, hogy persze nagyon ravasz, mert mikor telepítem nem mutatja, hogy hova települ fel. Gondolom biztos hogy valahova a program file könyvtárba is ír.
Aztán a registrybe is ír, de írhat más windows alkönyvárba is
De azt elképzelni nem tudom, hogy akár a BIOS-ba vagy a wincsin lévő boot szektorba írna, azt nem hiszem.
Egyébbként mégegyszer elmondom az a sorrend, hogy (egyébbként a Vista alá telepítem a progit) :

Egyellőre tegnap telepítettem a Vistát a win 7 mellé. Itt még nincs semmi egyébb mint a normál programok amiket a Vista felrakott.
Na itt csinálok egy Backup-olást utána feltelepítem a Trial progit használom 3 napig, mielőtt lejárna pár óra már csak a progiból visszatöltöm a Recovery-vel a Vistat. Igy nyerek megint egy Új szűz tiszta visztát, de ugye itt még nincs feltelepítve a trial progi vagyis nem írt a Registrybe meg sehova mivel időutazást tett a Vista visszamentünk az időbe 3 napot az elé mielőtt telepítettem volna a progit.

Briliáns? :DD

(#2648) Fire/SOUL/CD válasza hpe74 (#2647) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Privbe elküldhetnéd, hogy mi is a neve annak proginak....

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2649) _BM_ válasza hpe74 (#2647) üzenetére


_BM_
senior tag

"De azt elképzelni nem tudom, hogy akár a BIOS-ba vagy a wincsin lévő boot szektorba írna"

Az eredeti boot-szektort is visszaállítja a korábban mentett partíció recovery-je.

(#2650) molnarpeter válasza Fire/SOUL/CD (#2624) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lenne ehhez egy kérdésem... Biről-bitre tud-e másolni? Van egy haldokló vinyóm (HD Sentinel: 24%), 160 GB-os 2 partícióra osztva (az egyik rendszer-W7), ezeket szeretném copyzni egy másik HDD-re.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.