Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9451) Laraxior válasza oriic (#9450) üzenetére


Laraxior
titán

szerintem nem :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9452) oriic válasza Laraxior (#9451) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Így jártam. Mindegy, majd tesztelek ezerrel hogy mennyit bír. :)

Live-Die-Respawn

(#9453) karakpecze21


karakpecze21
senior tag

Csak nehogy elszállj vele. :U

(#9454) Laraxior válasza karakpecze21 (#9453) üzenetére


Laraxior
titán

garis még...no problem :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9455) karakpecze21 válasza Laraxior (#9454) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Jah, értem. :D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9456) Chainsaw


Chainsaw
tag

Mondjátok skacok szoktátok portalanítani a 480GTX-ket,nekem még egy hónap után nem kellett! A HAF-ban két havonta szoktam az albérlőket kilakoltatni! Sürübben meg nem fogok madzagolni!

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#9457) Laraxior


Laraxior
titán

nos..próbáltam leszedni a bordáról azt a keresztben ráfogatott lapot,de istennek sem sikerült. Ha jól láttam akkor a heat-pipeokkal van egybefogatva....fasza megoldás :W
mellesleg aki újra szeretné pasztázni a 480ját annak elég csak azt a 4 csavart kicsavarozni,nem kell leszedni teljesen az összest. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9458) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

FIzukor szerintem én is pasztázok. :DDD

Toltam egy gyors tuningot:

Vélemények? Jó? Kevés? Átlagos? :B

Közben találtam egy oldalt, ahol kb hasonló tuningot hoztak ki a kártyából? Lehet hogy alapfeszen ennél többet nem is tud?
[link]

Ahogy olvasom memóriák elvileg 1ghz-es samsung ramok, de gyakorlatilag nem tudnak annyit menni. :(((

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#9459) Laraxior válasza oriic (#9458) üzenetére


Laraxior
titán

Ha leszeded a hűtőt akkor meg tudod majd nézni milyen ramok vannak rajta,de szerintem a Zotacon nem olyan memóriák vannak :(
Az enyém megy 4GHz-en,de ezek még a régi Fermik,memóriában nem nagyon jeleskednek, max a 460as :K
5xx-es széria már mind tudja a bő 4GHz feletti órajelet. Ami még mindig nem valami sok,mert ugyebár GDDR5-ről beszélünk...5G felett kellene szaladnia,csak hát a fermi architektúra..nah de kompenzálja a 384 bit ;]
De 1680ra nekünk elég bőven szinte az alapórajel is :K én is azzal tolom,csak a ramot vettem feljebb.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9460) oriic válasza Laraxior (#9459) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez alapján mondtam hogy samsung ramok.
[link]

De ezek lehetnek különböző kártyákon eltérőek?

Mondjuk mindez 1440x900-as felbontáson van használva, de akkor is kíváncsi vagyok mit tud max a cucc. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#9461) Laraxior válasza oriic (#9460) üzenetére


Laraxior
titán

Elvileg csak ez az egyféle 465ös van Zotac-éktól...
Se másik rev,se semmi. Elvileg.
Nem megy 4GHz-en a ram? Próbáld meg max ventivel,alaórajelen,de kicsit emelt fesszel. Márhogy a GPU legyen alapon, a ramot meg tedd fel 1000-re. Vagy maradhat 700on is,csak emeld meg a feszt kicsit.
tényleg 1440ed van..akkor meg bőven elég :D

mellesleg itt a bordán nincsen semmi,simán lehet rátenni egy ventit,a 480on meg szépen rá van hegesztve egy bazi fémlap :W

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9462) Laraxior válasza oriic (#9460) üzenetére


Laraxior
titán

szóltam az arcnak 5770 ügyben..ha kell neki keresni fog. Nem mondtam neki hogy neked kellet a 465 :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9463) oriic válasza Laraxior (#9462) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi nagy arc vagy. :)

Live-Die-Respawn

(#9464) karakpecze21


karakpecze21
senior tag

Nah, ma Apone33 elhozta nekem a fogyasztás mérőjét.

Hát basszus, zabál rendesen ez a dög. (csak a gép)
Üresjáratban 180-190w-ot mutatott. :Y

Próbáltam több játékot, de aminél rohadt sokat zabált az a Crysis2 volt.
420W alá nem nagyon ment, csúcsba 456w-ot láttam.

[ Szerkesztve ]

(#9465) Laraxior


Laraxior
titán

Megszülettek az eredmények PCI-E 2.0 16x vs 2.0 8x között. Meglepő...és hatalmas változás a P45 óta.

CRYSIS WARHEAD benchmark 1680x1050, ill. 1920x1080-as felbontásban, Enthusiast,8xAA mellett készültek,3400MHz CPU mellett.
PNY GTX480 (700/1400/4000MHz,tehát csak a vram volt emelt órajelen.)

.............FPS.................MIN..........MAX..........AVG
1680x1050@16x: 34.04.........56,38........51,10
1680x1050@08x: 30.80........55.09........49.82
1920x1080@16x: 30.58.........51.41.........44.06
1920x1080@08x: 30.62........47.46........43.10

Screenek: [link] [link] [link] [link]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9466) ittakary válasza Laraxior (#9465) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ez a hsz ment is a könyvjelzők közé :) Nagyon jó kis teszt, eléggé hiánypótló.

Egy kisebb karinál (pl az enyém: 6850) gondolom még kevésbé lenne észrevehető ez, ugye jól gondolom? :)

(#9467) Laraxior válasza ittakary (#9466) üzenetére


Laraxior
titán

szerintem biztosan,hiszen azoknak kevesebb a sávszéligényük...én is meglepődtem..utoljára ilyen tesztet P45ben csináltam..ott csúnyán kevesebbet mutatott :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9468) odorgg válasza Laraxior (#9465) üzenetére


odorgg
addikt

Kiváncsivá tettél, így én is megcsináltam a tesztet P45-ben, igaz 460-al:

x16:

X8:

1680*1050x16: Min:29.88 Max:65.60 Avg:56.87
1680*1050x8 : Min:29.37 Max:69.46 Avg:56.23

Nagy külömbségek itt sincsenek :N

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#9469) Laraxior válasza odorgg (#9468) üzenetére


Laraxior
titán

érdekes..mert én CF-el csináltam és ott hatalmas lassulás és lagg volt..úgyfest akkor van különbség két kártya esetén...

itt az én tesztem P45 vs X48:

[link]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9470) odorgg válasza Laraxior (#9469) üzenetére


odorgg
addikt

Lehet a CF-et nem annyira komálja, azt sajna nemtudom megnézni :(
NV-t szereti, de SLI-t meg nemtámogat vicces :DDD
Mondjuk úgysem hiszek a 2 kártyás rendszerekben, ezért végülis nekem tök mindegy :))

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#9471) Apone33 válasza karakpecze21 (#9464) üzenetére


Apone33
őstag

Több volt az csúcsba mint 456w nem?

Play Hard!!!

(#9472) karakpecze21 válasza Apone33 (#9471) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Nekem valahogy annyi rémlett.

Szerk: Kaja után go Bácsi. :)

[ Szerkesztve ]

(#9473) Laraxior


Laraxior
titán

feltettem a Metro 2033-at...hát baszki..simán megeszi a kártyám,pedig csak 1680ban tolom,nem nagyon mertem kitenni nagyTV-re 1920-ba....itt is csak 30-40FPSem van :Y
eszméletlen :D jobban eszi a cuccot mint a Crysis :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9474) DNS_65


DNS_65
senior tag

Hello,

Egy GTX480-at elvinne a meglévő 450-es Chieftec tápom szerintetek, v. kevés lenne hozzá?

(#9475) oriic válasza Laraxior (#9473) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

És szép legalább? Mintha olyat olvastam volna hogy eléggé rosszul optimalizálták.

Live-Die-Respawn

(#9476) Apone33 válasza DNS_65 (#9474) üzenetére


Apone33
őstag

W-ra még elvinné, de lehet hogy kevés az Amper amit le tud adni a chifi. Emiatt én nem kötném rá.

Play Hard!!!

(#9477) Laraxior válasza oriic (#9475) üzenetére


Laraxior
titán

hát..ameddig jutottam..elmegy. Sötét mint állat..de még viszem a holnapi nap folyamán :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9478) oriic válasza Laraxior (#9477) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lehet fel kellene tennem. Amióta C2 kijött mással nem játszottam. :(((

Live-Die-Respawn

(#9479) Laraxior válasza oriic (#9478) üzenetére


Laraxior
titán

és? Én sem..csak az MW2 van mellette...azzal tolom néha,ha nem megy éppen a Crysis 2..ma éppen nem ment rosszul,pedig ma próbálgattam a shotis témát..itt sem adja annyira..inkább az automata híve vagyok továbbra is.
Metrohoz nem tudom milyen hardver kellene,de én feltettem Very high-ra. 4xAA, 4xAF, DX11,és így lett 30-40FPS 1680ban...holnap ránézek TVn is mit művel..de kétlem hogy 20nál többet adna :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9480) DNS_65 válasza Apone33 (#9476) üzenetére


DNS_65
senior tag

Hát én is ugy gondoltam h, elég necces.
Írtad h több CFX rendszered is volt korábban, ezek milyenek voltak és hogyan váltak be?
Erősen gondolkodom +1 5850-ben(31k), ugyis kellene 1 uj táp,meg uj cpu,ram,lap páros...csak még sosem volt dupla kártyás rendszerem és nem tudom mennyit kellene szivni vele...
Ezért is gondolkodtam h vennék 1 480 (most 60k-ért van uj)... hogy melyik jobb.... teljesítményben hol lehet kb az 5850 cfx a 480-hoz viszonyítva?

(#9481) Apone33 válasza DNS_65 (#9480) üzenetére


Apone33
őstag

Ahol rendesen ment mind a két kártya ott nem volt gond, de ahol nem ott észre lehetett mindjárt venni, hogy "gond" van. Elég sok múlott a driver-en játékok alatt sokszor vissza kellett tennem a régebbi drivert, mert az újjal valami gond volt, ezt nem szerettem benne. 5850 cf-em nem volt de ha mind a két kártya biztos h jobban megy mint egy gtx480. Én most már inkább úgy vagyok vele, hogy inkább egy vga ami erős, mert ott nincsenek kompatibilitási gondok. Én a helyedbe inkább egy gtx-et vennék, jobbak a dirverek is az nvidia-hoz. Előtte nekem volt 6970-em is meg moddolt 6950@70-em is, egyedül a metro alatt ment jobban az ati. Az általam játszott játékokban az nvidia több fps-t produkál.

Play Hard!!!

(#9482) karakpecze21 válasza Apone33 (#9481) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Hát a driverek terén én is sokat szívtam már az ati-val a mostani vga-val.
Most is egy régebbi driverrel használom.Nem tudom, hogy ezt köszönhetem e a CF-nek, de már kezd néha telelenni a hócipőm.

(#9483) Apone33 válasza karakpecze21 (#9482) üzenetére


Apone33
őstag

Akkor itt az ideje egykártyás rendszerre váltani. :)

Play Hard!!!

(#9484) karakpecze21 válasza Apone33 (#9483) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Na jah, csak nincs pííz rá.
Max ha valaki megvenné az enyémet, de még azon sem kapok normálisat. (talán használtan, de vga esetében attól kicsit tartok)

(#9485) Apone33 válasza karakpecze21 (#9484) üzenetére


Apone33
őstag

Spóroljál waze. Ez attól is függ hogy milyen vga-t akarsz, egy gtx 470 szvsz elég lenne.

Play Hard!!!

(#9486) karakpecze21 válasza Apone33 (#9485) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Jah jó. :) Látod a spórolás nekem eszembe se jutott. ;]

Ha cserélnék akkor én már szeretnék egy 480-at. :B

[ Szerkesztve ]

(#9487) Apone33 válasza karakpecze21 (#9486) üzenetére


Apone33
őstag

Nah Atiról Nvidia váltás lesz? Minek köszönhető ez?

Play Hard!!!

(#9488) karakpecze21 válasza Apone33 (#9487) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Nem biztos még. Majd még meglátjuk.
Az Ati-nál a driverekkel van tele a tököm.

(#9489) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Jó áron lehet most GTX465höz jutni, ha valaki Sli-n gondolkodik!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#9490) Laraxior válasza MZsoltee (#9489) üzenetére


Laraxior
titán

ezt még továbbadni is lehetne simán jóáron...kár hogy én nem ennyiért jutottam hozzá :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9491) oriic válasza MZsoltee (#9489) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hm. Akkor sem bánom meg a zotac-ot. :) Max jön mellé egy ilyen. :C

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#9492) MZsoltee válasza Laraxior (#9490) üzenetére


MZsoltee
veterán

Jaja, csak ki tudja most megint mennyit mennek lejebb az árak. De az 5850 hipe mellé beférne ez is! Nem rossz ennyiért és több helyen is van:[link]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#9493) Apone33 válasza karakpecze21 (#9488) üzenetére


Apone33
őstag

De az egykártyás rendszereknél az nem nagyon szokott gond lenni. De egy 480-nal biztos hogy jól járnál, kicsit sokat eszik, de ez másodlagos szempont nálam.

Play Hard!!!

(#9494) Chainsaw válasza Apone33 (#9493) üzenetére


Chainsaw
tag

Nekem nem baj,hogy sokat eszik de a Metro-t is elviszi nekm Full HD-ban Very High-on 16xAA-val!

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#9495) cut válasza MZsoltee (#9489) üzenetére


cut
aktív tag

Nekem nem jött be se a gtx465 se a gtx46o SLi
valamelyik kártya mindig tulmelegedett...
A gtx470 és a gtx480 sli vel nem volt bajom soha.... :R

134 piros pötty :)

(#9496) Qru válasza cut (#9495) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

480 sli nem melegedett túl? Nekem csak 1 van de így is fűt mint állat...

#nincsbennetarcsi

(#9497) Apone33 válasza Chainsaw (#9494) üzenetére


Apone33
őstag

Az engem se zavar, a jelenlegi procimmal 4ghz-en 505w-ot mutat a fogyasztásmérő. :D

Play Hard!!!

(#9498) cut válasza Qru (#9496) üzenetére


cut
aktív tag

nem... kettő jo féle kari volt...Nem sima ref.... :R

134 piros pötty :)

(#9499) Laraxior válasza cut (#9498) üzenetére


Laraxior
titán

54ért?....jó árban van... :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9500) cut válasza Laraxior (#9499) üzenetére


cut
aktív tag

elirtam 56 ért :R

134 piros pötty :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.