Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9151) Qru válasza torma1981 (#9146) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az jó kari, annyit simán megér. Én 60k-ért vettem a sima ref hűtőset.

mod:

Cube576: Olvasin való.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9152) losi73


losi73
senior tag

üdv az Aquaban dögivel van MSI Nvidia GTX 480 Twin Frozr II 1536m 72600ft ért :K

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#9153) shteer válasza shteer (#9150) üzenetére


shteer
titán

megoldódott. magától :)

ezen a 7en már a 2 ok arra, hogy
Azzal a problémával ami magától nem oldódik meg, nem is érdemes foglalkozni...
:D

..szerintem jónak tűnik

(#9154) shteer válasza losi73 (#9152) üzenetére


shteer
titán

érdekes... vajon honnan hazudták össze? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#9155) losi73 válasza shteer (#9154) üzenetére


losi73
senior tag

ezt most nem vágom :B :F érdekes... vajon honnan hazudták össze?

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#9156) shteer válasza losi73 (#9155) üzenetére


shteer
titán

ennyiért egyik nagykerben sincs - szóval valami szürkeimport hazugság - mint a hiperolcsó dell U2311 a múltkor - persze gari van, papír van róla, bátran meg lehet venni

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#9157) NOD


NOD
senior tag

Kiváncsi lennék arra hogy van e egyáltalán vrm borda az MSI Twin Froz 480 kártyákon. Ha nem akkor lehetnek szép helyzetek......

(#9158) shteer válasza NOD (#9157) üzenetére


shteer
titán

többin sincs :) ezen miért lenne?

..szerintem jónak tűnik

(#9159) NOD válasza shteer (#9158) üzenetére


NOD
senior tag

Egyedi hütésüre (aminél már lehet rendesen tuningolni, oda azért elkélne).

(#9160) shteer válasza NOD (#9159) üzenetére


shteer
titán

a "többit" a többi tvinfrózerre értettem - másik típusokból. mindegyikről lespórolják

..szerintem jónak tűnik

(#9161) Qru válasza shteer (#9160) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na akkor azt se veném meg. Már a GTX200-asokon is nagy merészség volt vrm borda nélkül tolni, itt meg...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9162) Cube576 válasza shteer (#9150) üzenetére


Cube576
tag

Szia!
Nekem IE-nél volt ilyen gondom, és valamiért lement 75%-ra az oldalnál a nagyítás, és azt néztem, hogy most az én szemem romlott ennyit egy nap alatt, vagy mi? :D :DD

[ Szerkesztve ]

The truth is out there...

(#9163) Cube576 válasza Qru (#9151) üzenetére


Cube576
tag

Köszi, elolvasom :D:D

The truth is out there...

(#9164) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Ha minden igaz holnap megérkezik belépek a klubba egy Gigabyte GTX465 kártyával.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#9165) Qru válasza Gaboman (#9164) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Majd írd le légyszi, hogy a hangjával mennyire vagy elégedett!

#nincsbennetarcsi

(#9166) Cyberpunk válasza Gaboman (#9164) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Aztán 470-esitsd ám ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9167) Gaboman válasza Qru (#9165) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Természetesen beszámolok róla!

Cyberpunk: Micsoda, lehet 470esíteni? :F
Azt meg hogyan kell?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#9168) Cyberpunk válasza Gaboman (#9167) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen lehet. Bár most nézem a tied az nem referencia lesz szóval arra nem tudom biztosan azt mondani hogy lehet. BIOS mód kell hozzá amúgy.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9169) Gaboman válasza Cyberpunk (#9168) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az enyémen a hűtés lesz más csak nem a referenciához képest?
Vagy talán a nyák is más?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#9170) Cyberpunk válasza Gaboman (#9169) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát szerintem ez egy egyedi tervezésű kártya akar lenni. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9171) Pug válasza Cyberpunk (#9168) üzenetére


Pug
veterán

Ahogy itt elnéztem, hát nem annyira kecsegtető, még ref modelnél sem, érdemes végig olvasni a linkelt topic-ot, mielőtt eljátszana valaki a gondolattal... :U

Kicsit olyan fake szagú a moddolhatóság, vagy inkább urban legend...... :U :

Quote:
Originally Posted by m0da
In the article, it states:

So, the retail "Point of View" GTX 465 they had in their hands was identical to the 470 (and had 10 chips). BIOS flash changed it into a legitimate 470, not surprisingly.

Of course, they also state, that this is clearly not profit-friendly, thus, you won't see this happening for long.

edit: they referenced pictures of a retail card, but did they flash a retail card? language barrier isn't helping.
That was probably done to get cards into the hands of reviewers. Every review I have seen uses full retail samples and they all have 8 chips as I stated above. Voila:

http://www.xbitlabs.com/articles/vid...5_4.html#sect0

http://www.legitreviews.com/article/1317/2/

http://www.legitreviews.com/article/1317/3/

I can attest to the fact that my two cards (one ASUS and one EVGA) also have 8 ICs installed.

Like I said, not enough research was done before posting this which could very well lead to some consumers wiping out their cards in one stroke. For all we know, the ONLY reason this card unlocked was because it was actually a flashed GTX 470 which was done to rush it into reviewer's hands.

Lényegében amelyik kártyán sikerült a moddolás, az egy full 470 GTX volt, eredetileg 465-ös bios-szal...

szerk:

Elvileg összesen az alábbi 3 típus flash-elhető át:

There are only three types of GTX 465's that can be flashed to a GTX 470:
PNY GTX 465 with the black PCB
PoV GTX 465
MSI GTX 465 Golden Edition

There is a relatively low risk of bricking the card unless you decide to pull out power while flashing it or whatever. Just don't be dumb and you're set.

Tehát az alábbi 3 típus moddolható, és ezek esetében is érdemes meggyőződni előtte, hogy rajta van-e a PCB-n mind a 10 szükséges mem chip :K

[ Szerkesztve ]

(#9172) Gaboman válasza Cyberpunk (#9170) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Tesztben nagyon szépen teljesít tuningolva hozza a GTX470et BC2ben, ez nekem teljesen elegendő lenne ennyi pénzért.
A hűtésének a halksága és hatékonysága lesz még mérvadó, bár elnézve 4 hőcsöves SOC hűtés van rajta ami az egyik legjobb.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#9173) Pug válasza Gaboman (#9172) üzenetére


Pug
veterán

Mennyiért sikerült begyűjtened a kicsikét? :)

(#9174) Cyberpunk válasza Gaboman (#9172) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ja csak a 470-est is lehet ám tolni rendesen ;] 800/1600/2000-on szépen megy nekem igaz meg kel már kínálni ide némi + feszel :DDD
Persze megmaradni mellette már más kérdés csak úgy üvölt BC2 alatt azt tolom most aktívan.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9175) Gaboman válasza Pug (#9173) üzenetére


Gaboman
nagyúr

35000+ postaköltség, 2.5év garanciával.

Cyberpunk Tudom hogy lehet húzni a 470et is de az árban nagyon nem ez a kategória.
Ha a GTX465 hozza az alapórajeles eredményeit, hűsen, halkan 35000Ftból akkor az nagyon nem rossz.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#9176) Pug válasza Gaboman (#9175) üzenetére


Pug
veterán

Hát szerintem ennyiért, rohadt jó üzletet kötöttél :K

(#9177) Gaboman válasza Pug (#9176) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm, én is ebben bízom hogy tényleg jó lesz.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#9178) ANW2 válasza Cyberpunk (#9174) üzenetére


ANW2
tag

Referencia 470-ed van? Szépen bírja a tuningot :)
A hőfokokra kíváncsi lennék nagyon mert nálam elég gázos a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#9179) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok!
Úgy vettem észre, hogy a gigabyte gyártmányú gtx 470-es típusú kártya (amin nem a 3 ventis hűtés van) eléggé melegszik és mivel az előző kártyámat megsütöttem ezért ennél nem akarom ugyanezt elkövetni.
Kérdésem a következő lenne. Érdemes hűtést cserélni rajta?
Keresgettem, de nem nagyon találtam ráillő hűtőt. Zajszint nem lényeg.
Tudna nekem vmi hűtőt ajánlani, amit Magyarországon is lehet kapni?
Köszi.

(#9180) NOD válasza Feribacsi555 (#9179) üzenetére


NOD
senior tag

Zalman VF3000.

(#9181) Feribacsi555 válasza NOD (#9180) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

vf3000-ből van egy pár fajta. Egyik oldalon találtam már vf3000A-t, de ott a kompatibilitásnál nem volt írva a gtx 470.

(#9182) NOD válasza Feribacsi555 (#9181) üzenetére


NOD
senior tag

Valszeg arra gondoltam ami jó hozzá. VF 3000N asszem.

(#9183) Feribacsi555 válasza NOD (#9182) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Oké rendben.
Én meg azt hiszem, hogy az F jó hozzá.
Másik problémám. Garancia vesztéssel jár a hűtő csere?

(#9184) NOD válasza Feribacsi555 (#9183) üzenetére


NOD
senior tag

Ha jól csinálod akkor nem. Sok kártyán van egy leragasztott csavar/illetve jó csavarhuzo kell hozzá hogy ne kopjon szét a csavar ,feje meg a festék ne kopjon le róla.

(#9185) Cyberpunk válasza ANW2 (#9178) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen egy referencia Palit márkájú.
Szar a házam szóval nem túl jó hűtés szempontjából 90-92 fok szokott lenni max.
Tuningot jól bírja 800/1600/2000-et hiba nélkül viszi. Igaz rendesem megfeszelve. Kis BIOS móddal a feszültség korlát feloldásával mehetne többet is :DDD Tovább már nem lett kitesztelve, de 810-nél már elhasal Heaven-ben. Viszont 3Dmark11-ben érdekes mód 850-en is tabil ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9186) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Segítsetek!!!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#9187) ANW2 válasza Cyberpunk (#9185) üzenetére


ANW2
tag

Nekem egy referencia gainward van és sajnos nálam is 90-92 fok körül mozog volt már 93 is, ezért most le van véve a gépház oldala így ~5 fokot nyerek. Mindez alapon :)

Az szép :D Én még nem próbáltam a tuningot mert így is iszonyat meleg. Most az alulfeszelésel próbálkozok hátha nem melegszik fel annyira a kártya. Ja meg afterburnerrel átállítottam a ventilátor vezérlését így viszont marha hangos 80%-on megy a ventilátor viszont 80 foknál megáll. A rendesen megfeszelés mit jelent konkrétan hány voltot? A hőmérsékleteid a 800/1600/2000 Mhz-es órajelen van?

Próbáltad már újrapasztázni?

[ Szerkesztve ]

(#9188) Cyberpunk válasza ANW2 (#9187) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Annyit amennyit max lehet adni 1087 mV. Tovább is lehetne csak oda már BIOS-t kell módosítani. 90% körüli venti fordulattal lehet tartani a 90 fokot ekkora feszen is.
Nekem mondjuk szar házam van már jó ideje tervezem a cserét egy HAF932-re fáj a fogam ;] 10-15 fokot lehetne nyerni mínuszban.

Ja 90-92 fok megvan ekkora tuninggal is 90%-os ventivel. Persze megmaradni mellette már nem egyszerű :DDD
Nem nem próbáltam újra pasztázni. Egy átlagos nem a legjobban szellőző házban mondhatni ennyi a gyári hőmérséklet. A maglassulástól még azért messze van.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9189) Gaboman válasza Cyberpunk (#9188) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Küldöm vissza gariba a kártyát, egyszerűen nem lehet a ventiket szabályozni. :(

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#9190) NOD válasza ANW2 (#9187) üzenetére


NOD
senior tag

Házcsere ott elkélne. Nekem annó ref 470-el 65%-os ventivel megállt 85 fokon a mostani házamba (és ennél még jobb is egy haf 932 hütésben...).

(#9191) ANW2 válasza Cyberpunk (#9188) üzenetére


ANW2
tag

Nem semmi vagy. :D Én sajnálom a kártyát így megrángatni :) A BIOS mod meg kizárt mert ha úgy hal el a kártya akkor megint csak oda a gari. Igen kéne egy jó ház nekem is csak ugye egy valamire való ház 20k és ha azt inkább a teljesítményre költöm jobban járok :)

Te jóságos ég :D Hogy bírod azt a zajt? Nálam már a 70% is nagyon zavaró főleg este.

(#9190) NOD:
Körbe is nézek házügyben hátha van valami jó :) Minden ventilátor be volt szerelve a CM 690II-dbe? Mert én is ezt a házat néztem annó csak van pár dolog benne ami nem tetszik.

(#9189) Gaboman:
Afterburnerben a ventilátornál ott van egy AUTO gomb ezt kikapcsoltad-e? Mert csak akkor lehet állítani ha az kivan kapcsolva. Milyen márkájú a kártyád? Egyébként nem minden kártyánál lehet állítani és ez miatt a garancia sem él ha gyárilag nem lehet állítani. Ha más megoldás nincs akkor rá kell kötni egy potit és azzal lehet állítgatni biztosan.

(#9192) NOD válasza ANW2 (#9191) üzenetére


NOD
senior tag

Jelenlegi helyzet volt ott is tehát 2 db (140/120-as) elöl . 1db 120-as oldalt, 1db 120as hátul, 1db 120-as felül. Meg ami az alkatrészeken még.
Jelenleg is van egy 470em itthon porosodóban de az zotac 470 amp (gyárilag van rajta egy zalman vf3000-es), azzal max gyári feszen (1.087-en) megy stabilan 830/4300-at és 65%-os ventivel 75 fokos full terhelésen.

(#9193) ANW2 válasza NOD (#9192) üzenetére


ANW2
tag

Nem csoda hogy hűvösebb volt. Nálam van 3 db 8 centis venti a házban elől,hátul,felül meg egy 12-es bekókányolva előre :D Alul akkor nem volt ventilátorod? Mert itt nemrég Qru kolléga írta hogy az a venti hozott a 480-on 10 fokot.
Az is szép eredmény :) Minden esetre hűtőt cserélni nem fogok a kártyán mert akkor is oda a gari, sokba is kerül meg egyébként is a referencia megoldások a legszimpibbek nekem. :)

(#9194) NOD válasza ANW2 (#9193) üzenetére


NOD
senior tag

Oldalról van egy venti ami egy az egyben a VGA-ra néz. Az hozta nekem a legtöbbet.
Referencia hütő azért jó mert nem marad a meleg a házban. De ez jó házhutéssel nem akkor gond.

(#9195) Cyberpunk válasza ANW2 (#9191) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az esetek többségében alapon használom. Hát nekem már rá kell szánnom magam egyrészt nem férek el valami túl jól már ebben a házban (AeroCool AeroEngine2) ráadásul megdöglött az első ventilátor amit nem nagyon lehet cserélni :W

Ha minden igaz nem sokára érkezik az új fenevad (GTX590) szóval kell a jobb ház már csak a szellőzés végett is ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9196) Qru válasza ANW2 (#9191) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Használat jó áron lehet azért venni normális házakat. 10k-ért vettem CM690-et itt az apróban. GTX480 rendesen bevintizve 10 fokkal hűsebb mint volt a noname házikóban előtte.

#nincsbennetarcsi

(#9197) Vinchi


Vinchi
tag

Egy érdekes tapasztalatot osztanék meg Veletek, van egy Gainward GTX 470-em és eleinte tökéletesen üzemelt, de aztán kicsit átkábeleztem a gépezetet, 1-2venti módosítás a házon + ODD csere. Nos, itt kezdődtek a problémáim... : netezés közben lazán elment a jel, majd visszajött és kiírta, hogy az nvidia kernel modul nem válaszolt stb.stb.. majd pixelesedés, aztán játékok közben kifagyogatás, furmarkot nem bírta max 3percig.

Mint kiderül:

Amikor átkábeleztem a gépet, a VGAba másmilyen sorrendben dugtam be a tápcsatlakozókat. :W Nekem egy corsair vx450 tápom van, ezen csak 1 VGA tápcsati van, a második egy molexről átalakítós dugasz. Nos, ezt a kettőt fordítva dugtam be.
Eredetileg a VGA-val szemben állva a bal oldali csatiba kellett dugnom a tápból kijövő gyári VGA tápkábelt és mellé a jobb oldali csatiba kellett dugni a molexről átalakított kábelt. Amióta visszacseréltem tökéletesen működik. Pedig már a hajamat téptem, mert nem jöttem rá hogy mi a fene nyűgje van és már a táp cserén is elgondolkodtam, ami tök felesleges lett volna, mert simán viszi a konfigot.

(#9198) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! Szeretném kikérni a véleményeteket! Jelenleg egy GTX280 használok de nagyon szimpatizálok egy GTX470 el. A kérdésem az lenne szerintetek érdemes erre a kártyára váltani? Hosszú távra terveznék mindenféleképpen. Gyorsulást tapasztalnék? Vagy a másik hogy várjak a 28nm-es kártyákra mert egyenlőre nem sok játék támogatja a DX11-et és nem igen hoz látványban akkora pluszt. Válaszotokat előre is köszönöm! :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#9199) Qru válasza Butcher-HUN (#9198) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

DX11 nem akkora durranás, meg ahogy írtad elég kevés játék használja ki. A 470 kb +25% gyorsulást hozna a 280-hoz mérten, ami azért már elég korrekt. Ha belefér 480-at vegyél, az még az 570-re is ráver vagy 3%-ot.

#nincsbennetarcsi

(#9200) Butcher-HUN válasza Qru (#9199) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

480 sajnos nem jöhet szóba mert most kaptam egy tuti ajánlatot GTX470 re szval meg látjuk mi sül ki belőle. 25% alapon vagy tuningolva nem mindegy? Ja és még valami egy referencia hűtésű kártyáról lenne szó mennyire hatékony a hűtőrendszer rajta? Tuning potenciál van benne? :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.