Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8801) APC ADAM válasza APC ADAM (#8800) üzenetére


APC ADAM
tag

A metro benchmark teszt meg nincs fent nem találok ilyen mappát ahol lenni kellene :Y

(#8802) Landon válasza APC ADAM (#8800) üzenetére


Landon
őstag

Ezek reálisnak tűnnek, sőt! A 3DM11-es érték az nagyon szép. Mondjuk hogy őszinte legyek pont inkább egy Heaven 2.1-re vagy vmi játékra lennénk itt inkább kíváncsiak mert még is azok kevésbé szintetikus vackok nemúgy mint a 3DMark de kezdetnek ez is jó! :D

Heaven-t minimum még mindenképp nézz de akkor azért haladjunk tovább. Mivel játszol még Metro 2033 és Crysis Warhead-en (továbbiakban CW) kívül? Csak a CW-nél volt teljesítmény gondod? Mérted FRAPS-el ez mit jelent? Hírtelen leugrik aztán fel vissza és ezért érzed hogy 'berángat' vagy ez egy folyamatosabb dolog? Abszolút random vagy egyes 'pontokon' van csak amikre ha visszemész mindíg előfordul? (Ezeket én csak feketelyukaknak hívom... ilyenek vannak pl. GTA4-ben, Metro-ban etc)

Nem akarok nagyot mondani, nem tudom eddig milyen CPU-d volt de azért az i5-2500-as lehet még mindíg kevés a 480as mellé alapórajeleken (3.3GHz ha nem tévedek...). Nekem volt a 480as mellett egy Phenom X4 965 3.7GHz-n ami jobb kicsivel mint az i5-2500 (Tesztek alapján a Phenom X4 975 3.6GHz vmivel jobb - ehhez viszonyítok) és még az se volt a legtökéletesebb. Ha tudod mindenképp 4GHz-ig húzd meg a CPU-d bár a Mugen2vel ez nem tudom mennyire fog menni, nekem is mugen2-őm volt. Nekem már nem volt elég de itt nem tudok mit mondani mert ezen a téren az AMD tudtommal más mint az intel. AMD-t 50C alatt jó tartani ahhoz meg kellett egy combosabb hűtő... Én nem mondom feltétlen, hogy CPU limitet kapsz de a CPU igényes játékoknál határon lehetsz és a CW tudtommal igen cpu igényes, bár már régebbi játék ezért érdekes lenne benne limitbe ütközni. Ha csak nem vmi kisebb felbontáson játszol. Mindenesetre ha tudsz húzz a CPU-n persze ósszel, utána járva és saját felelősségre. :)

A 480ast milyen kártya után tetted be? Drivert úgy frissítesz h a régit letörlöd majd csökkentett mód majd futtatsz egy Driver Sweeper-t és utána normál módba új drivert felteszed? Ha nem akkor erre szokj át. :) Így tuti nem lesz gubanc és elég sokan erre esküsznek. Amennyiben esetleg AMD VGA-d volt előtte lehet nemártana egy win újrahúzás sem bár ez lehet feleslegesnek tűnik... de pl sokaknak igen érdekes hibák jöttek elő anno amikor nV vga utána raktak be AMD 5870est és nem húzták újra a rendszert.

Végül, mielőtt rendszert stb-t újra tennél mindenképp még csinálj pár tesztet és mindenképp google-be nézz utána h a CW másnak is megy e hasonló képpen vacakul 480ason! Mert lehet ezzel nem vagy egyedül és a játékkal van vmi!

Metro 2033: Mondom a benchmark az UPDATE2-vel települ! Szóval azt előbb fel kell tenned és utána majd a METRO2033-as mappába lesz a benchmark. RAZOR-os vagy SKIDROW-os verzió? Remélem utóbbi mert a RZR-nál az updatet manuálisan kell feltenni/bemásolni mivel ugye ott az egész telepítés meg mapparendszer 'egyedi'. :D

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8803) APC ADAM válasza Landon (#8802) üzenetére


APC ADAM
tag

a metrohoz leszedtem az update-et és már el se indul skides volt :Y de nem is baj nekem amugy se jött be.[link]
Drivert meg csak leszedem a winnel és rakom a new-t de lehet megpróbálom úgy is ahogy írtad :R
Más játékoknál nem volt eddig gondPL maffia2,modern warfare2,resident5,Dirt2.de ezeknek nincs is ilyen grafjuk
Eddig csak a Crysis-nél volt kicsi lag

[ Szerkesztve ]

(#8804) Landon válasza APC ADAM (#8803) üzenetére


Landon
őstag

Áhh akkor itt vmi a Crysis-nál lesz. :)

Nah utána néztem kicsit ITT a tagnak GTX580-al van uez a problémája amit Te is írsz! Itt írnak pár dolgot mit lehet tenni hátha segít... Milyen hangkártyád van? Integrált?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8805) APC ADAM válasza Landon (#8804) üzenetére


APC ADAM
tag

Igen integrált7.1 a heavent is lenyomtam maxon és 526 pontot adott nem tudom ez jó vagy nem...

[ Szerkesztve ]

(#8806) Landon válasza APC ADAM (#8805) üzenetére


Landon
őstag

Na az nem a legjobb! Javitsanak ki a tobbiek de 526 pont az keves. En 720 korul kapok tehat neked kb 650 korul kene kapnod...

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8807) APC ADAM válasza Landon (#8806) üzenetére


APC ADAM
tag

akkor valami baj van a kártyával vagy a rendszer a rossz?

(#8808) Landon válasza APC ADAM (#8807) üzenetére


Landon
őstag

Nem hiszem h a vga-val lenne vmi. Csak a Heaven score az ami kicsit furcsa. FPS-re mennyi az a 526 pont? En 29 FPS korul kapok ami 720 pont kb. 1920x1080, xtreme tess., 16xAF, 8xAA, shader high. 2.1-es heaven. Esetleg nincs driverbe nalad beallitva vmi 16/32xAA ami ugy maradt?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8809) APC ADAM válasza Landon (#8808) üzenetére


APC ADAM
tag

[link]toltam megint és most 527 lett :(((

[ Szerkesztve ]

(#8810) Qru válasza APC ADAM (#8809) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tolnék én is, de nem full HD-s a tft-m. :( 1680x1050-ben mennyit kapsz?

#nincsbennetarcsi

(#8811) APC ADAM válasza Qru (#8810) üzenetére


APC ADAM
tag

így is csak 568lett :U
Neked mennyi lett?
nekem is csak HD ready a tv-m de enged full-ba

[ Szerkesztve ]

(#8812) Qru válasza APC ADAM (#8811) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem kicsit több: [link]

mod:

De várjál, nekem mások a AA meg tesszelációs beállításaim... :U Nálad mi mire volt állítva?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8813) APC ADAM válasza Qru (#8812) üzenetére


APC ADAM
tag

minden fullon
már kezdtem volna szétverni a gépet ha neked ennyivel több ;]
holnap megsasolom mire jutottál csak sír az asszony...GN :))

[ Szerkesztve ]

(#8814) Landon válasza APC ADAM (#8813) üzenetére


Landon
őstag

Itt az enyém. Lefuttattam azért mégegyszer biztos ami biztos... Mondjuk ez nem teljesen mértékadó mert mind a CPU mind a VGA jobb vmivel. Szerintem neked 650 körül kéne kapni.

LOL most látom a GPU modellnél a GTS250est jelöli meg... :DDD Az nyilván elírás mert a GPU az a GTX480. A GTS 250 az a PPU.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8815) Qru válasza APC ADAM (#8813) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

752 kimaxolva. Igaz a proci 2,8GHz-en a ram meg 1066MHz-en megy most.

#nincsbennetarcsi

(#8816) Landon válasza Qru (#8815) üzenetére


Landon
őstag

Nyomtam egyet én is 1680x1050-en: 32FPS 805pont. Hát mit ne mondjak nincs vmi egetverő különbség egy húzott és egy sima 480 között. :D :(

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8817) Qru válasza Landon (#8816) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát jah, de mennyivel toltad fel az órajelét?

#nincsbennetarcsi

(#8818) Landon válasza Qru (#8817) üzenetére


Landon
őstag

Nem én. Az amp! az gyári húzott: 756/950MHz. Shader clock az 1512MHz

APC ADAM: Közbe eszembe jutott vmi: Nézd meg EVEREST ill GPUZ mit ír a PCIe slothoz hányszorosan megy! Az hogy egy kis idő után a 2.0 eltűnik GPUZ-be az bug.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8819) poppfalusi


poppfalusi
tag

GeForce GTX 560 Ti 1 GB SOC 1000 MHz 2000 MHz 4580 MHz. Ez ám az 560as gtx többet tud mint a legerősebb 580as :O

(#8820) Qru válasza Landon (#8818) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na meg pöcköltem a procit, vga alapon (ref órajelek).

3,3GHz: 765 pont

3,7GHz: 766 pont

Vagyis elég ha 3,3GHz-en megy, mert 3,7GHz-nél már vga limitem van (itt legalábbis).

#nincsbennetarcsi

(#8821) Landon válasza poppfalusi (#8819) üzenetére


Landon
őstag

Ezt most csak én nem értem? :B

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8822) Qru válasza Landon (#8821) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az órajelre gondolt.

#nincsbennetarcsi

(#8823) poppfalusi válasza Landon (#8821) üzenetére


poppfalusi
tag

Ez ilyen "idézőjeles" vicc akart lenni csak úgy látszik elbasztam.. Csak arra akartam utalni hogy szépen megnyúzták némelyik 560-ast!! :))
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8824) Landon válasza poppfalusi (#8823) üzenetére


Landon
őstag

Ja értem sry, én vagyok lassú... :B

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8825) poppfalusi


poppfalusi
tag

Nem hallottatok valami hogy az msi twin frozr II gtx 570,580-as csodákat mikor dobják piacra?

(#8826) Qru válasza poppfalusi (#8825) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:(

#nincsbennetarcsi

(#8827) APC ADAM válasza Landon (#8818) üzenetére


APC ADAM
tag

Mind a két progi 16X-en látja akkor mi a bánatért kapok alacsonyabb értékeket :F [link]
nekem a proc 3.7en megy és a ramot 1600-on nem lesz akkor baj abból hogy a ram 1.65-ön megy?

[ Szerkesztve ]

(#8828) APC ADAM válasza APC ADAM (#8827) üzenetére


APC ADAM
tag

Reggel felraktam a legfrissebb driver ujra ahogy írtad és ez lett kicsit jobb de ez se az igazi:[link]
A Vsync-et is bekapcsoltam azt ti is?

[ Szerkesztve ]

(#8829) viktor82 válasza Landon (#8818) üzenetére


viktor82
őstag

Ez nálam is igy van,idle alatt x16-ot mutat néha meg x4-et ,amint kap kis terhelést megint 2.0 x16-ot mutat! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#8830) APC ADAM válasza APC ADAM (#8828) üzenetére


APC ADAM
tag

Vsync off[673]
Így több de ez se766 mintQru-nak... :O

[ Szerkesztve ]

(#8831) viktor82 válasza APC ADAM (#8830) üzenetére


viktor82
őstag

Te 1920-as felbontáson futtatad az is vedd számon!kipróbálom én is már töltöm! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#8832) Qru válasza APC ADAM (#8830) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:D Vsncy, ez mekkora! Tényleg akkor ugye nem megy 60 fölé az fps szám.

Mikor 3,7GHz-en ment a procim (HT nélkül) 415W-ot kajált a gép a fogyasztásmérő szerint. :Y

#nincsbennetarcsi

(#8833) Cyberpunk válasza APC ADAM (#8827) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Sandy-nél baj annál a RAM-nak maximum adható fesz 1,5V. Károsodhat a proci szóval vedd lejjebb igaz akkor lehet a RAM-sem fog 1600-at menni. De amúgy sem nagy cucc gyakorlati haszna közel 0 ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8834) APC ADAM válasza Qru (#8832) üzenetére


APC ADAM
tag

Akkor ez most jó lett? :DD
Te hogy méred a fogyit én is mérném kivi vagyok rá...?

[ Szerkesztve ]

(#8835) APC ADAM válasza Cyberpunk (#8833) üzenetére


APC ADAM
tag

Azt hol lehet csak biosban?
De elvileg már átírták és bírnia kell nem?
Victor82:igen ez igaz :R :W

[ Szerkesztve ]

(#8836) Qru válasza APC ADAM (#8834) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A ventivezérlőpanelem méri a komplett gép fogyasztást is.

1,57V hivatalosan a max. Intel hivatalosan nem mondta ki, hogy bírja az 1,65V-ot is tartósan a memvezérlő.

#nincsbennetarcsi

(#8837) viktor82 válasza APC ADAM (#8835) üzenetére


viktor82
őstag

Fizika off vagy on?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#8838) APC ADAM válasza Qru (#8836) üzenetére


APC ADAM
tag

csak a DRAM voltage-t kell levenni ?
Most 1.57-en van

(#8839) Cyberpunk válasza APC ADAM (#8835) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja BIOS-ban megtalálod. Az ajánlott az 1,5V még mindig tudtommal.

Lehet hogy volt már, de a rendszer friss? Legfrissebb driver van fent?
Rendszer stabilitást mértél e már CPU Linx, VGA Furmark?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8840) viktor82


viktor82
őstag

nálam ennyi,de elég nehezen akart beindulni ott volt 3 fps! :F

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#8841) APC ADAM válasza viktor82 (#8837) üzenetére


APC ADAM
tag

Passzolom :F ott a linkem úgy állítsd be mint nekem van :K

(#8842) APC ADAM válasza viktor82 (#8840) üzenetére


APC ADAM
tag

nem jó a link csinálj képfeltöltést így nem jó

(#8843) APC ADAM válasza Cyberpunk (#8839) üzenetére


APC ADAM
tag

A lemezről raktam a drivereket nem hiszem hogy van újabb,vagy lehet?

(#8844) APC ADAM válasza viktor82 (#8840) üzenetére


APC ADAM
tag

Ez Vsync off-os?

(#8845) Cyberpunk válasza APC ADAM (#8842) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze hogy van. A VGA lemezén a megjelenés korai driver van.
Tessék itt a legfrissebb [link].

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8846) Qru válasza APC ADAM (#8838) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. 1,57V tökéletes, az a hivatalos max. SB topik első hsz-ében is ott van. :K

#nincsbennetarcsi

(#8847) APC ADAM válasza Cyberpunk (#8845) üzenetére


APC ADAM
tag

Én a lapra gondoltam :B nekem is ez van most fent :R
Qru: inkább autora raktam a ramot így 1333-on megyy de jó az is nem sokkal nem lessz lassabb?

[ Szerkesztve ]

(#8848) Qru válasza APC ADAM (#8847) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, a ram sebesség alig számít. Tömörítésnél kicsit de máshol nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8849) viktor82 válasza APC ADAM (#8844) üzenetére


viktor82
őstag

Azt hol kell kikapcsolni?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#8850) Cyberpunk válasza APC ADAM (#8847) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ahhoz ja elég a telepítő lemezről felrakni.

Még valami teljesítmény centrikusra van állítva az energiaséma a Win-ben?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.