Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) lamantin válasza PyroS (#8100) üzenetére


lamantin
tag

:) Nincsmit. Még annyi: nézz utána mielőtt megrendelnéd, hogy tudod-e az alaplapi 3 pines venti csatlakozódat speedfannal vezérelni (tehát támogatja-e az alaplapodat a program)! Próbáltam előlapi vezérlővel szabályozni, de úgy nagyon morgós lett a hangja. Illetve még egy: speedfannál 50 fok felett akármit állítottam be neki, felvette 100%-ra a fordulatszámot. Viszont meg lehet adni, hogy "alámérjen", úgyhogy -20 fokkal átvertem :K . Sok sikert hozzá! :C

(#8102) PyroS válasza lamantin (#8101) üzenetére


PyroS
senior tag

Van egy Zalman ZM-MFC1 előlapi panelom azzal akarnám szabályozni.De e szerinte a video szerint az Msi Afterburn vezérli a ventijét.Vagy lehet,hogy csak én értelmeztem félre :W .Nem lehet a gyári négy tűs venti csatira rádugni?

(#8103) PyroS válasza lamantin (#8101) üzenetére


PyroS
senior tag

Ezen a képen a gyári venti helyére van csatlakoztatva.Szóval remélem,hogy az MSI Afterburner csak szabályozza ezt is.

(#8104) lamantin válasza PyroS (#8103) üzenetére


lamantin
tag

Rá lehet csatlakoztatni a gyári venti helyére is, viszont az nem szabályozza, 100%-on járatja. Afterburner meg csak kiírja, hogy "40%", de az - ebben az esetben - nem felel meg a valóságnak.

(#8105) PyroS válasza lamantin (#8104) üzenetére


PyroS
senior tag

Ja értem.Köszönöm :R .

(#8106) TTomax válasza PyroS (#8102) üzenetére


TTomax
nagyúr

Adnak hozzá egy 4pinröl 3pinre és vagy molexre csatit...én nekem is ilyen zalman potim van azzal szabályoztam csak fel kell dugni az átalakítót...minden rendben lesz vele!

Nézd csak ITT látod amit írtam, a középső képen bal oldalt van az a kis fekete kábel...igaz nem nagyon látszik milyen csatik vannak rajta de amint írtam az egyik vége 4pines,ez megy a vidkarira,a másik végén pedig van egy molex amit ha feldugsz mindig maxon teker,illetve egy 3pines amit ha a zalmira dugsz akkor te magad szabályozhatod!

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8107) PyroS válasza TTomax (#8106) üzenetére


PyroS
senior tag

Igen ezt a ventilátor kábelt már láttam a youtube-os videón is.De azt hittem,hogy ha a gyári venti helyére dugom a 4 tűs kábellel akkor azt tudja szabályozni az Afterburner.

(#8108) TTomax válasza PyroS (#8107) üzenetére


TTomax
nagyúr

a 460 nem tudja,de ugy látom a 470 se...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8109) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Erre valaki?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#8110) PyroS válasza TTomax (#8108) üzenetére


PyroS
senior tag

Oké.Köszönöm :R .

(#8111) Gaboman


Gaboman
nagyúr

De jó tesztet találtam róluk: 5870SOC kontra 470SOC.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#8112) szucsinka válasza Gaboman (#8111) üzenetére


szucsinka
őstag

nekem oc van
és simán használom SOC beállitásokall söt a memo kicsit feljebb vittem igy használom 7/24-be asszem: 700/1400/880 1honapja elö se vettem az afterbörnert :DDD

(#8113) Lauda


Lauda
félisten

Cop bench single vga az alabbi beallitasokkal:[link]

Proci 21x160, vga alap:

Proci 21x160, vga 775/4000:

:)

[ Szerkesztve ]

(#8114) SzlobiG válasza Lauda (#8113) üzenetére


SzlobiG
félisten

Advanced beállítások alapon voltak?

(#8115) Lauda válasza SzlobiG (#8114) üzenetére


Lauda
félisten

Ott a link, ugyanugy futott az enyem is.. :P

[ Szerkesztve ]

(#8116) SzlobiG válasza Lauda (#8115) üzenetére


SzlobiG
félisten

My bad. :B

(#8117) Lauda válasza SzlobiG (#8116) üzenetére


Lauda
félisten

Az 580 topikjaban merult fel ez a teszt es kivancsi voltam azonos orajelen mekkora a kulonbseg. ;)

(#8118) raus


raus
aktív tag

Talakoztatok mar ilyen jelenseggel hogy...

GTX470-em van nem tuningolom(egyenlöre, de 850MHz GPU es 4000MHz Vram-ot viszi siman kiteszteltem). Fent van a 260.99 es driver, feltettem az ASUS Smart Doctor legfrissebb verziojat is. Gamer OSD nincs fent mert csak problemat okozna. A ventiszabalyzast auton hagytam. A driverben hagytam adaptivon az energiagazdalkodast tehat 2D-ben böngeszes meg filmnezes közben leszabalyozza magat a GPU korrekten 50MHz-re.
Nem is melegszik ilyenkor beall 39 fokra.
Nalatok is csinalja azt hogy neha es veletlenszerüen felpattan a Smart Doctor es minden tovabbi nelkül 100%-on tekeri a ventit, be kell mennem a beallitasokhoz a ventivezerles fülre es hagyok mindent auton de alkalmaznom kell es ekkor elhallgat ujra. De vegig maradt 39 fok a GPU...
erdekes valszeg nem kommunikalnak rendesen az uj driverrel???

(#8119) szucsinka válasza raus (#8118) üzenetére


szucsinka
őstag

asus smart doctor =delete
szerintem inkább mint nem ;]

(#8120) viktor82


viktor82
őstag

Úgy látszik lassan befektetek egy 480-ra,ha ez megjelenik esni fognak az árak és még a mult héten 80k-t nem adtak le nekem egyet!
jön az 570-es

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#8121) Cyberpunk válasza raus (#8118) üzenetére


Cyberpunk
félisten

850MHz-es core az igen :Y Az enyém már el kezd szemetelni 810-nél :((( És ahogy elnéztem a teszteket a legtöbb 470-es itt ki is fekszik.
Feszt meg már nem tudok neki tovább emelni mert leszabályoz az a pöcs aferburner.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8122) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Hali srácok, gondoltam belinkelem a hírt, mert itt egy újabb váradós fermi, ami akár az élre törhet! GTX 595! :)

[ Szerkesztve ]

(#8123) Cyberpunk válasza Black Dragon (#8122) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezt már én is felfedeztem linkeltem is az 580-as topikjába :) Kérdés hogy bele fér e a 300W-ba ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8124) Black Dragon válasza Cyberpunk (#8123) üzenetére


Black Dragon
addikt

Jaj, akkor bocsi, azt nem figyeltem.:B Hát szerintem olyan fogyasztáson lesz, mint most a 480, vagy egy picivel több.

(#8125) szepsy


szepsy
senior tag

Hi.

GTX 480 tulaj lettem, else hiszem:)
500W-os táp elég neki?
Eddig nincs problem, de a procit vissza vettem 4GHz-ről alapra, menne 4-en is?

És a 260.99-es vagy a 262.99-esdrivert tegyem fel?Utóbit csak a 580-nál hozza.

[ Szerkesztve ]

(#8126) Cyberpunk válasza szepsy (#8125) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ha jó fajta márkás táp akkor elég lesz az neki bőven.
A 260.99-es való hozzá.

Most nézem hogy milyen van. Hisz ki is van írva látom aláírásba, csak nem látok úgy látszik :DDD Hát elég lesz de azért 4GHz-re húzott CPU-val a biztonság kedvéért ne eresz rá egy Prime95 + Furmarkot egyszerre ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8127) szepsy válasza Cyberpunk (#8126) üzenetére


szepsy
senior tag

Nem nagyon érdekelnek a tesztek, de heaven,tropics benchet índíthatok ?

(#8128) Cyberpunk válasza szepsy (#8127) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze minden gond nélkül.
Az előbbi példám az csak extrém eset volt mert akkor mindkét fő áramzabálót egyszerre terheled le.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8129) Lauda válasza szepsy (#8125) üzenetére


Lauda
félisten

Grat a kareszhoz, jo valasztas! :C :R Tapod melyik van pontosan? Elvileg eleg neki, de tenyleg ne nagyon virgonckodj vantageban. ;]

(#8130) szepsy


szepsy
senior tag

HDMI vs. DVI kábel?

(#8131) TTomax válasza szepsy (#8130) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha a hangot a monitoron akarod akkor hdmi,ha máshol akkor dvi

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8132) szepsy válasza TTomax (#8131) üzenetére


szepsy
senior tag

Hát nem tom nekem hdmi jobb képet ad:)

(#8133) Black Dragon válasza szepsy (#8132) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nekem is, sokkal élethűbb és világosabb képet ad a HDMI:K

(#8134) Cyberpunk válasza szepsy (#8132) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Elméletileg nincs különbség. Minden csak kalibrálás kérdése.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8135) Black Dragon válasza Cyberpunk (#8134) üzenetére


Black Dragon
addikt

Hát gyakorlatilag viszont van.:)

A HDMI alapból egy szebb, pontosabb képet ad, ha olyan tv-n vagy monitoron használod, ahol ez tényleg észrevehető. Ha szar a tv vagy monitor akkor tényleg mindegy. Azért is mondom, mert nekem samu t260hd van és tényleg sokkal jobb a HDMI, mint a DVI. Minden tekintetben.:)

(#8136) szepsy válasza Black Dragon (#8135) üzenetére


szepsy
senior tag

Jaja, nekem is ezen a LG LED-es technológián.

(#8137) Black Dragon válasza szepsy (#8136) üzenetére


Black Dragon
addikt

:K

(#8138) Cyberpunk válasza Black Dragon (#8135) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Pedig kalibrálva egyik esetben sincs különbség ezt merem állítani. Ja igen nekem nem gagyi monitorom van hanem egy Dell U2410-es. Ez esetben viszont tényleg van különbség HDMI-n mivel ez a monitor kezeli a xvYCC technológiát. Ez DVI-n nem érhető el.

A DVI és a HDMI között a különbség pusztán sávszélesség szempontjából jelentős a képi jel az ugyan úgy digitális mindkét esetben. Viszont HDMI-n lehet hangot is továbbítani.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8139) gbors válasza Cyberpunk (#8123) üzenetére


gbors
nagyúr

nem kérdés. nem fog :N

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8140) Black Dragon válasza Cyberpunk (#8138) üzenetére


Black Dragon
addikt

De lehet hangot továbbítani, mivel a PS3 am a monitorral van összekötve, és azon keresztül megy a hang. ;)

(#8141) szepsy


szepsy
senior tag

Mi az (alap) hőmérséklete a gtx480-ak? és a max?

(#8142) Cyberpunk válasza Black Dragon (#8140) üzenetére


Cyberpunk
félisten

DVI-n? Az elég érdekes lenne :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8143) Lauda válasza szepsy (#8141) üzenetére


Lauda
félisten

Attol fugg mit ertesz alap homerseklet alatt. Nekem most 56 es 61 fokosak a gpu-k, de del ota megy a gep es futott vantage is. Ha csak elinditom es netezek elvannak 40 fok korul is, de ilyenkor mar nem hulnek vissza annyira. A max alapon 90-95 fok korul lehet, tegnap futtattam vantaget 820/4000-en 1.1 voltal es 96 fok volt a max, nyaron 5 perc nativ furmark alatt volt 98-100 fok is, de meg akkor sem roccent meg. :)

(#8144) szepsy válasza Lauda (#8143) üzenetére


szepsy
senior tag

Akkor jó, mert gyanus volt ez a magas 50 fok:)
GPUZ-ben meg lehet bízni ugye?

[ Szerkesztve ]

(#8145) kpal válasza Black Dragon (#8122) üzenetére


kpal
veterán

Ezt Cshavez meglátja :DD már nem is akar 580-at.

[ Szerkesztve ]

(#8146) Lauda válasza szepsy (#8144) üzenetére


Lauda
félisten

Jo az az 50 fok. Meg lehet es ott az after is. ;)

(#8147) cyberkind


cyberkind
félisten

Igaz lehet ? :Y

Paranormal Cocktivity

(#8148) SzlobiG válasza cyberkind (#8147) üzenetére


SzlobiG
félisten

Már volt linkelve. Nincs rá nagy esély...

(#8149) kpal válasza cyberkind (#8147) üzenetére


kpal
veterán

Remélem az lesz.

[ Szerkesztve ]

(#8150) cyberkind válasza SzlobiG (#8148) üzenetére


cyberkind
félisten

Mikor volt ?
Mitől nincs rá nagy esély ?

Paranormal Cocktivity

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.