Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9701) Laraxior válasza Erdei88 (#9700) üzenetére


Laraxior
titán

1920ban van ami simán megeszi az 1GB ramot...egy kis szűrést is használva. CryEngine 2 biztosan :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9702) kpal válasza Erdei88 (#9700) üzenetére


kpal
veterán

A közeljövőben megjelenő játékok simán elfogyasztanak többet is ha jol tudom Abu irta valahol .

(#9703) Süni 1985 F válasza Erdei88 (#9700) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

GTA 4 nézz utána mi kell neki. :)
Megfogsz lepődni!

TDI POWER

(#9704) Qru válasza Devil Smile (#9699) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bocs én vok a hüle, 465 topik (ez itt az) miatt asszociálok mindig a 465-re 460 helyett. :D
Na de a lényeg átment és ez a lény'.

#nincsbennetarcsi

(#9705) szab.tam válasza Laraxior (#9683) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:C :R

minden ilyen kísérletet szívesen olvasok, mielőtt nekiálloka passazv hűtés kialakításához a 480-on. keméyn dió lesz. terv kész, csak pénz kérdés... (sok pénz kérdés...)
a vga-n kívül már minden passzívan megy. :))

más. pár hónapja decide kolléga hozott egy Zalm VF3000F hűtőt. csak normál paszta volt a csomagban, ez a vastag (pad?) trutyi nem. ahol a ref nyák hűtőn rajta maradt ez a trutyi, ott sima, sűrű pasztával pótoltuk. vastagon.
pl. most nézem, elővéve a szekrényből a refhűtőt, 12db négyzetes passzakupac van rajta, valszeg a ramok trutyija. a kártyán ezekt is lekentük, de ugye csak sima pasztával.

és most vilant belém, miután olvastam valamit a témában, lehet, hogy a zalman fekete nyákbordája most a ramokat nem is hűti, mert esetleg hozzá sem ér? :F

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9706) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Lara, ha szétkapom 465-öt akkor a nyákon lévő fekete borítás az maradjon rajta, vagy azt is vegyem le ha egy ilyen hűtőt teszek rá?

Live-Die-Respawn

(#9707) szab.tam válasza szab.tam (#9705) üzenetére


szab.tam
nagyúr

na jó. asszem ügyes voltam,a ramok hűtés nélkül mennek. :((( jól bírják. :U

szerintetek milyen vastag gap-pad-det vegyek? 1? 1.5? :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9708) Laraxior válasza szab.tam (#9705) üzenetére


Laraxior
titán

Thermalright True Black lehűti a GPU-t...azt mondom hogy még passzívban is :K
A fekete nyákborítást ne szedd le,az jót tesz a vrmnek,ramoknak...stb.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9709) Laraxior válasza oriic (#9706) üzenetére


Laraxior
titán

neked asszem szét kell szedni a hűtést,mert a 465 bordája nem ilyen külön mozgatható :B de nézz utána mindenképpen...úgyis csak csavarok fogják..szét is szedheted amíg látsz csavarnivaló csavart :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9710) oriic válasza Laraxior (#9709) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azon gondolkodtam rátolok egy scythe ninja 3-t. :DDD

Live-Die-Respawn

(#9711) szab.tam válasza Laraxior (#9708) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem értetted. én a nyákhűtőt nem szimplán leszedtem, hanem kicseréltem. a zalmannal is adtak egyet, csak jóval fejlettebbet, vastagabbat, mint a ref, és már bordázata is van, nemcsak egy vékony lap. és az a problémám, hogy amikor visszatettem, lehet, hogy a paszta a ramoknál kevés a pad helyett, kvázi hozzá sem ér a fekete fémhez....

de nagyon hasznos volt, amit írtál. idáig csak úgy tudtam elképzelni a 480 passzív hűtését, hgoy fullcover vizesblokk kissé lemarat belülről, rézlapok neki, közéjük vályat bemarat, és 6-8 db. 8 mm-es cső, ami kilyön, és nagy alubordák közé befog. valahoy így, ahogy a cpu-t megcsináltam már: így és kicsit megformázva..

de most lett egy új irány: a nyákbordákhoz hozzádolgozok kb. fél kiló 05-ös alulemezt. az elég neki.
és akkor csak egy gpu blokkot kell legyártatnom, amből kijönnke a hossza csövek a házon kívül ér. kvázi megspórolom a fullcover blokkot, és kevesebb a marás is...

ja, fontos! amikor a cpu hőtővel hűtötted a gpu-t, a ref venti is forgott? :F
igaz, azt még mindig nem értem, hgoy fértél a gpu-hoz szétszedés nélkül....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9712) Erdei88 válasza Laraxior (#9701) üzenetére


Erdei88
veterán

CryEngine 1 is megvett akár 1,5et is

Viszont CF-nél már tényleg kevés volt, az 1Giga.

GTA4 meg egy külön misét megérne

(#9713) szab.tam válasza szab.tam (#9711) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, már látom, szétszedted.... :B

a gpu-ra tett cpu hűtőt venti nélkül nem nézted?

a végére csak megértem. a vga hűtő is pörgött, fix 70%-on?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9714) Laraxior válasza Erdei88 (#9712) üzenetére


Laraxior
titán

CryEngine 1 nem evett semmit,mert az a Far Cry motorja.
CryEngine 2 --> Crysis,Crysis Warhead
CryEngine 3 --> Crysis 2.

orichalcos: nem fog odaférni az alaplap miatt..ugyanis a GPU nagyon közel van a laphoz..ergo nincsen hely a nagybordás hűtőnek..és ugye nekem a magasnak sincsen a ház elrendezése miatt...ezért lett nekem a Ninja Mini,de sajnos ott is le kellett gyalulnom az egyik oldalon a lamellákat,mert különben nem is érintkezne a GPUval,mert az alaplap elnyomja :(

szab.tam: igen a Thermalrightot néztem...az elég jól bírta,de ahogy elnézem hogy te teljesen venti nélkül akarod..azt nem fogja elbírni..mégiscsak 250Wról beszélünk. :D

[link]

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9715) oriic válasza Laraxior (#9714) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akkor valami keskeny borda kellene, mondjuk hyper 212+... Felfogatást hogy oldottad meg?

Live-Die-Respawn

(#9716) Laraxior válasza oriic (#9715) üzenetére


Laraxior
titán

bizony-bizony...csak arra is figyelj hogy oké hogy fasza hűtő..de nem fog megbírkózni annyi hővel..legalábbis csendben biztosan nem. mindenképpen csúcskategóriás hűtő kell :K

vettem régebben egy ilyet a kis memsünik miatt:

van ott az a pár enyhén hajlított vas a végén lyukkal...hát abból kettőt befogtam,pont befér a pipe fölé,meg 4 csavar és tádám :D
próbálkoztam gyorskötözővel is,de a Ninja Mini lehúzta akármilyen szorosan húztam rá,és nem ért hozzá a GPUhoz.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9717) oriic válasza Laraxior (#9716) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mit ajánlasz akkor? :DDD

Live-Die-Respawn

(#9718) szab.tam válasza Laraxior (#9714) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pcie 16x riser cable. elhozod vele az alaplaptól, és bármit rá tudsz rakni....

én úgyis szeretnék venni ilyet. csak nem kenyerem a külföldről való rendelgetés. de ha valaki vesz, én is beszállnék...
ilyesmire gondolok.... :U

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9719) Laraxior válasza oriic (#9717) üzenetére


Laraxior
titán

Te is nyomhatod ugyanúgy ahogy én...

ugyanaz a két hűtő felépítése. lekapod a Zotacos burkolatot,kicsavarozod a bordát,burkolat vissza és lesz helyed építkezni.
Fontos hogya külső burkolat kerüljön vissza hogy a gyári venti célirányosan hűtsön,ne csak forogjon a vakvilágba..különben szart sem ér ha a GPU-t lehűtöd,de a VRMek megfőnek.
jah..és készülj hogy millimétermunka :W majd amikor már fogatni kell fel a CPU-hűtőt...illeszkedjen is,csavart is helyre kellene tenni,és ugyebár ott a műanyag is amitől kurvára nem lehet elférni..sok sikert :D
de nem lehetetlen ahogy látod! :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9720) oriic válasza Laraxior (#9719) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Itt az egész nyár, csak összehozom... :DDD Köszi infót. :D

Live-Die-Respawn

(#9721) oriic válasza Laraxior (#9719) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyébként most ahogy nézem nem is tudom úgy mecsinálni ahogy te, ugyanis nekem az egész burkolat egyben van, nincs rajta az a hely ami neke a 480-nál. Ott ugye egy lemez van a borda tetején...

Tehát vagy szétvágom burkolatot, vagy nem is teszem vissza.

Live-Die-Respawn

(#9722) Qru válasza oriic (#9721) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem rakod vissza a boritást és kész.

szab.tam: Durva a géped hűtése. Grat.

#nincsbennetarcsi

(#9723) szab.tam válasza Qru (#9722) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

csak kicsit belefáradtam. a 480-ra már kevés lendület maradt, pedig az a nagy falat...
pontos tervek, elképzelések megvannak. már rágom őket március óta.
csak hát kb. 80k. és 80k-ért hűtést rakni egy 60k-s kártyára elég elmeháborodott ötlet...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9724) Qru válasza szab.tam (#9723) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az. :D Én még a VF3000-et sem veszem meg rá, mert az sem éri meg. Nem hőfokban persze, hanme árügyileg.

#nincsbennetarcsi

(#9725) Erdei88 válasza Laraxior (#9714) üzenetére


Erdei88
veterán

Látszik mennyire vagyok Crysis rajongó :D

Nem lett volna egyszerűbb házi barkács helyett Neked is egy nem ref Gtx-et venni?

(#9726) szab.tam válasza Qru (#9724) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pedig az nagyon megéri. nekem decide 10-ért hozta házhoz. felrakni is segített. (igaz a hő pad kissé kimaradt, de jól bírja...). a saját ventijével jóval hűvösebb és halkabb, mint a ref. de én még azt is kicseréltem egy fix 5v-ra kötött 9 centis noctuara, és egy fanmate2-vel kb. 400-ra leszabályozott 1200-as s-flex-re. egyszerűen nincs hangja. játék közben, ha nem nézel oda, nem lehet megmodnani, hogy be van kapcsolva a gép. minimum ventin max 70 fok.
furmark-nál fel kell tolni az s-felx-et és úgy szobahőmérésklet függően max. 70-74 fok. hol van ez a refhűtő visításától. és érdekes, az s-flex-nek max fordulaton is alig emelkedik a hangja. olyan pozícióban van, hogy valamiért tompítódik a hang. az előző házban volt még ugyanilyen 2 db, ugyanígy potira kötve, de azok szabadon álltak, állló helyzetben. hangosabbak voltak mint ez...
így nálam a 480 passzív hűtése kialakításának sok gyakorlati értelme nincs, csak annyi, hogy utána felszabadul az agykapacitásom, és mással is tudok normálisan foglalkozni. most még nem.... :(( :D

sok 480 tulaj, akik megbolondulnak a hajszárítóhangtól, meghallgatnák az enyimet, rögtön szaladnának. én március közepén még el sem tudtam képzelni ezt. meg hogy ne fejhallgatóval a fejemen játsszak. annyira lehalkult, hogy játék alatt perpill a tv búgása zavar.. :U
akkor el kezdett kerregni egy h50-es corsair cpu vízhűtő. akkor rágtam be. gariban ki sem cserélték, de hálásnak kéne lennem feléjük, mert ez indította be a hangtompítási projecteket.

(#9725) Erdei88
minden barkács nélkül? az olyan uncsííííí.... :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9727) szab.tam


szab.tam
nagyúr

asszem a hétvégén leszedem a hűtőt, és megnézem a trutyikat, mert valszeg a memóriákhoz nem ér a fekete hűtőborda.

meg tudná valaki pontosan mondani milyen vastag pad-et vegyek?
akitől szoktam venni hővezető ragasztót, most ez van, (nincs) neki:

GAP-PAD-ek, Thermal-padek

2.88W/mK mind2 oldal tapadós:
0.3mm vastag
0.5mm vastag
1.0mm vastag Elfogyott Várható érkezés: 06.20.
1.5mm vastag
2.0mm vastag

magamtól az 1 mm-est venném, (csak ugye pont az nincs), mert az 1.5-öst vastagnak gondolom. úgy olvastam, hogy az 1.5-ös 1.2-re vígan összenyomódik. (azt nem értem hogy tovább miért nem, de mind1....)

tehát: szerintetek melyikből vegyek? :F :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9728) Laraxior válasza Erdei88 (#9725) üzenetére


Laraxior
titán

Zotacból van VF3000-es...annyiért mintha erre megvenném pluszba 20k-ért... :N

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9729) Erdei88 válasza Laraxior (#9728) üzenetére


Erdei88
veterán

Az AMP valami brutálisan nagy. De a színvilága nagyon távol áll tőlem.
Azt kell mondjam soha többet nem veszek ref karit, ezzel a 480al nagyon elégedett vagyok.
Jövőhéten jön egy 470 ref is, kiváncsi vagyok az milyen lesz.

Tuningban mennyit mennek 24/7, fesz emelés nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#9730) szab.tam válasza szab.tam (#9727) üzenetére


szab.tam
nagyúr

egy vízhűtés szerelés videóból ki-screen-eltem egy árulkodó leírást. ott vegyesen javasolja az 1 és 1.5 mm-est. kérés, hgoy a léghűtés bordáinál is ilyen vastagság kell-e...

kép jobb felő sarka:

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9731) Laraxior válasza Erdei88 (#9729) üzenetére


Laraxior
titán

jó kérdés..néztem asszem a 850/1700/2000-et de elhasalt,ram az biztos hogy megy 1950en,ugyanis azóta annyin megy,de a GPU-t nem néztem...
ránézek..most már lehet neki tolni feszt is bátran :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9732) Laraxior válasza szab.tam (#9730) üzenetére


Laraxior
titán

nem biztos..ugyanis ott egyben van a GPU-VRM-VRAM hűtő,ugye a vizesblokk személyében...
míg a gyári hűtőnél a GPU teljesen különálló borda hűti. A VRMek,és a VRAMokat pedig az a fekete borda. Ott azéért lehet eltérés.

Anno volt egy Zotac GTX260am... ott pl az egész hűtő egy alulap volt bordával,alul semmi kiemelkedés... rábaszták a GPU-ra, a többit pedig ilyen műanyag,gumis szarral érintkezett a bordához..mondanom sem kell hogy kalap szart ér. Valami butított ótvar verzió volt..Synergy néven asszem

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9733) szab.tam válasza Laraxior (#9732) üzenetére


szab.tam
nagyúr

azt én tudom, hgy a fullcover blokkon együtt van az egész. de ott a gpu pasztát kap. így az lesz a fix pont. és a pad-ek meg összepréselődnek annyira, emennyire a gpu-hoz való helyzetből következik. mert ugye az fix.

de videóban (screen-en) lévő az érdekesség, hogy a gpu-n kívüli részek külön magasságú pad-et kaptak.

a refhűtőnél, és a zalmanomnál is a gpu-n kívüli cuccokat egy egybefüggő fekete borda hűti. itt a kérdés az, hogy kell-e itt is különbséget tenni a pad-ek közt,tehát 1 / 1.5 mm, vagy mehet egyfajtából a összesre... és melyikből ugye? 1 vagy 1.5?

de sok eszem volt már menint. a zalamn vf3000f leírása egyértelműen azt írja, hogy elég a sima paszta. nem véletlenül adtak 2 tubussal is. és pasztát meg kapott minden. (a gpu-ra azért mx2-t tettem.)
anyira csak nem lehetnek hülyék, hogy szándékosan megszivatják az embert, hogy sima paszta nem ad kellő vastagságot az összeéréshez.

lehet, hogy hagyom is az egészet. ha valami túlmelegedne, mert nem ér a bordához, akkor annak már kellett volna lennie valami tünetnek.... (vagy majd egyben füstöl el augusztusra...) :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9734) Qru válasza szab.tam (#9726) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én nem mahináltam ennyit, betoltam a ref 480 alá egy 12-es ventit, így full alapon terhelve olyan 80 fokos a gpu úgy hogy a gyári ventije csak 50%-on pörög. Ez volt a legolcsóbb megoldás.

mod:

Laraxior: Zotac volt az, azoknál van szinerdzsí edisön. :))

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9735) szab.tam válasza Qru (#9734) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nálam logikát, ár/értéket, praktikumot, semmit nem érdemes kutakodni. lassan emebaj lesz belőle... :DDD
de akkor is megcsinálom. (mindenre elszánt, vicsorgó smile helye...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9736) viktor82 válasza Laraxior (#9732) üzenetére


viktor82
őstag

A gyári blokk eltávolitása után mekkora hely marad ,mondjuk a thermalright hr-03 plus elférne?

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#9737) Laraxior válasza viktor82 (#9736) üzenetére


Laraxior
titán

ha leveszed a műanyagburkolatot akkor biztosan elfér...de az nem sokkal nagyobb mint a gyári borda :D :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9738) viktor82 válasza Laraxior (#9737) üzenetére


viktor82
őstag

Jö áron lehetne most szerezni,de most hogy igy mondod bizony nem sokkal nagyobb! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#9739) viktor82


viktor82
őstag

Ez tetszik,biztos megbirkódzik a legnagyobb melegben is a gtx-el :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#9740) Qru válasza viktor82 (#9739) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem rossz, így elsőre kicsit VF3000 kopintásnak tűnik de az nem baj. VF3000 az nagyon jó. :K

#nincsbennetarcsi

(#9741) viktor82 válasza Qru (#9740) üzenetére


viktor82
őstag

Itt van róla kis bemutató.szerintem nem hasonlitt VF-re

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#9742) Qru válasza viktor82 (#9741) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amit 9739-ben linkeltél az hasonlít a VF3000-re.

#nincsbennetarcsi

(#9743) szab.tam


szab.tam
nagyúr

szerintem sem hasonlít egyáltalán a zalmanra. tejesen más a hőcső vezetése. ennek szerintem sokkal jobb... a 3000-esnek 6 mm-esből 3 + 2 csöve van. ennek 2*6 átmenő...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9744) Pug válasza Qru (#9742) üzenetére


Pug
veterán

A peter-nek szerintem sincs sok köze a VF-hez :N

(#9745) Qru válasza szab.tam (#9743) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

VF 3000-nek réz a talpa meg a hőcső is. De a borda kialakítás az kb azonos. Szóval ránézésre hasonlóak.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9746) szab.tam válasza Qru (#9745) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem még mindig nem hasonlít, de ez egy lezáratlan vita marad örökre.... :D

de a nagy hasonlítgatásban megrendeltem egy accelero xtreme plus-t, 480/580 kittel.
mert ami most van,a vf3000, átalakíthatatlan a céljaimra.

megérkezik, nekiesek egy fogóval, és megpróbálom a csövekről lehántani a bordákat. a mugen 2-nél könnyű volt, ott csak egy zárókupak tartotta. itt félő, hogy ragasztva, vagy forrasztva van, legalábbis a lezáró lemez. de akkor is le kell szednem.

ennél a típusnál vannak a legletisztultabban, párhuzamosan elrendezve a csövek. semmi "U" alakú hurok, és aránylag eltávolodik a nyáktól. csak így van esélyem egy aluprofil bordával és ellenpanellel szendvicsbe fogni a csöveket a passzív hűtéshez.

elvileg fogok kapni moddolt (hosszabbított) riser kábelt.
azzal ki tudom hozni az oldallaphoz a kártyát, hogy elférjenek a nagy hűtőbordák.

de hatalmas buktató, ha a hosszabbított riser nem működik. szépen leírták itt , mi lehet a gond. majd kiderül. a hivatalos szabvány max 15 centi. van gyártó, aki a 2.0 pcie16x-re gyárt 12"-osat. csak kipróbálták....

nah, majd beszámolok. most úgy vagyok, mint eric carmen a nintendo wii-s részben, amikor lefagyasztotta magát. "bazze', még három hét, még három hét..."
:DDD

annyira vágyom már az orruk alá bszdsni a passzív 480-amról furmark screen-t azoknak, akik jöttek az "úgysem lehet"-ekkel, a "venti kell a gépbe" és "miért nem inkább vízhűtés" kezdetű szólamaikkal. igaz, értelme az egész projectnek egy szál sem, de akkor is megcsinálom.... :D :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9747) Qru válasza szab.tam (#9746) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kitartó vagy ez dícséretes. :K

Ha forrasztva van egyszerűbb ha leflexeled a bordákat a hőcsőről. Csak védőszemüveg legyen rajtad azért. Kaptam már a szemembe fém forgácsot. Hát nem túl kellemes dolog. :(((

mod:

Nem hogy lőnél te is egy ilyet: [link] :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9748) szab.tam válasza Qru (#9747) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

nagyon szép. csak ránéztem a képre, és elszédültem a forgó ventiktől. a fóbiám adta fő elleségeim.... :D

15 centis riser is merendelve, most jött a válasz a ph-s kollégától.
accelero csütörtök, péntekre.
asszem ha a csövekről le tudom pucolnia lemezeket, indulok pénteken némi aluprofilért.

olyan 15-20 kilót veszek. méretek adottak, majd a súly kijön valamennyire. azt csak nem fogja már elfűteni a 250w.... :DD :))

hülye kérdés, de nekem fontos.
ezeket a gpu hűtöket a gpu körül 90 fokban el tudom forgatni? a rögzítésre gondolok. a négy csavar négyzetesen helyzekedik el, ugye?

mert ha eltávolodok az alaplaptól, akkor nem fog korlátozni az, hogy a csöveknek a tervezett módon, azaz elvágólag, hosszanti irányban kell lenni a nyákkal. lehet az keresztben is, nincs ott a lap, amibe beleütközne a rövid rész.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9749) Qru válasza szab.tam (#9748) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:D

Elvileg szabályos nágyzet ha jól tudom... De Lara jobban vágja ezt. Én még nem szedtem szét a 480-at egyszer sem.

#nincsbennetarcsi

(#9750) Laraxior válasza Qru (#9749) üzenetére


Laraxior
titán

:K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.