Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15601) attamero81 válasza szab.tam (#15599) üzenetére


attamero81
senior tag

Helloka!
Egy kérdésem lenne.Erős ház moding van a fejembe és azon gondolkodtam,hogy a házat lehetne-e használni úgy,hogy a video karinak illetve a ház belsejében lévő dolgoknak legyen a hűtése maga?Csavaros egy kérdés mi?

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15602) apollo12 válasza Pala (#15595) üzenetére


apollo12
veterán

hát nálam volt amikor már az 1480mb ramot be evett 64 slottos szeron

(#15603) attamero81 válasza Qru (#15596) üzenetére


attamero81
senior tag

Én is ezt említettem neki!! :K

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15604) Pala válasza apollo12 (#15602) üzenetére


Pala
veterán

Nem semmi... de ezt ultrán produkálta amúgy?

(#15605) apollo12 válasza Pala (#15604) üzenetére


apollo12
veterán

na kicsid csereztettem a gamet, mert még kicsit irritál ha le ugrik 52fps ig néha

most ilyen beállítás mellet 60fps alá még nem ugrott, olyan 70-80fps meg van simán eddig minden szerveren :DD :DD

dev ha full ultran akarok gémelni akkor 1680x1050 en ott is 60fps alá nem esik
:DD

(#15606) Fail3D! válasza apollo12 (#15605) üzenetére


Fail3D!
addikt

na majd kiprobalom... a hbao ugysem szukseges, a szurest meg nem mertem kikapcsolni... orulnek ha a min fps 60 ala nem menne nalam se.

(#15607) Erdei88 válasza Laraxior (#15598) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem tudom ezt megtenni. Ha 800Mhz környékére állítom 1V a 0,988-esnek még sok is, de az 1,05V-osnek kevés, és látszik is ingame.
Most 1/1,05V, 815/1630/1950 BF3-ban eddig semmi hiba nem volt. Felvettelek barátnak

szab.tam, Pala remélem nem lesz gond, de nehéz szinkronizálni a két karit ilyen alapfeszekkel.

(#15608) Taifa Díaz válasza attamero81 (#15601) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Építsd be az alkatrészeket egy igluba, csak gondoskodni kell róla, hogy az se olvadjon el. A legegyszerűbb, ha eszkimóföldre költözöl ezzel az ötlettel ;]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#15609) peetmaster


peetmaster
senior tag

Megnéztem az alapfeszes tuningot a kártyánál, a 800Mhz-es GPU-t tudja nekem is különösebb melegedés nélkül, csak egy bibi van: nem nagyon veszek észre számottevő teljesítményjavulást a 700Mhz-hez képest. Mafia 2-nél 2 fps, Battlefield 3-nál 3-4 fps javulás van, magyarul semmi. :) Ha rádobom a 2x AA-t, Kafarow Mission-nél simán lemegy 1-2 résznél 35-40-re az fps. Nyilván nem vártam egetverő különbséget, de ez elég light-os így, úgyhogy megy is vissza 700Mhz-re.

(#15610) Madn!ght válasza Pala (#15565) üzenetére


Madn!ght
addikt

A hangkártyám az rövid, viszont az egyik ventit lehet eltakarná. Viszont ha azt mondod, hogy fél centi helyről szívta neked a levegőt, és elég volt, akkor megfontolom. :)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#15611) apollo12


apollo12
veterán

na most lettem ideges 1063mvolton 825 se stabil havernál még 835mhz is stabil volt 1063mvolton, neki egy coolermaster 750wattos tápja van
most majd egy uj tápot szeretnék szerintetek ez jó lesz hatalmas tuningra is vga és proci val
[link]
adatlap

vga majd az 1100mvolton akarom használni, de majd egy új hűtővel

[ Szerkesztve ]

(#15612) odorgg válasza apollo12 (#15611) üzenetére


odorgg
addikt

Akkor már inkább TX650+ 2k-ért, 5év garrral. Ráadásúl a TX szeria legendásan jó, szóval azzal nem lehet mellé nyúlni, és bőven elviszi a konfigodat bármekkora OC-val :K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#15613) Reibek válasza odorgg (#15612) üzenetére


Reibek
senior tag

Nem vennék rá mérget igen csak ki éleztem a 750-es Corsair HX-em egy db GTX 480-al is. Van fogyasztás bőven! 950mhz-et biztos nem bírta volna már a régi tápom.

(#15614) Fail3D! válasza Reibek (#15613) üzenetére


Fail3D!
addikt

jezusom 950 mhz mivel ertel el?:D

(#15615) Wukiwo válasza Reibek (#15613) üzenetére


Wukiwo
senior tag

500 as ctg-vel ment 900-at :)

(#15616) Reibek válasza Wukiwo (#15615) üzenetére


Reibek
senior tag

Az is igen csak ki lehetett élezve akkor
HX 750
GTX 480->912MHZ
980X->4,8GHZ-en
Többi sallang (alaplap,vinyó...)
Táp random újra indította a gépet levettem 908mhz-re és egyszer se indult újra.
Ezért vettem inkább egy HX 1050W-ot azóta nincs gond. Csak a 980X ment el meg a TRI SLI is :O De hát ez van kellett a lé.

(#15617) Reibek válasza Fail3D! (#15614) üzenetére


Reibek
senior tag

Vízzel volt hűtve oda kint a kertben :DD

(#15618) odorgg válasza Reibek (#15613) üzenetére


odorgg
addikt

Persze nem fagyállós+LN2-ős OC-ra gondoltam :N
VX450-el ment 950Mhz-et a GTX580-am 3,6-os Q8400-al, igaz a 4Ghz-es i7-el már lehalt.
Mindenesetre TX650-el nálam 580-al 950-et simán, 4Ghz-es 920-al, és a két kari közt fogyasztásban nincs nagy külömbség.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#15619) Fail3D! válasza Reibek (#15617) üzenetére


Fail3D!
addikt

kellemes, ezek utan nem probalok meg a 3dmarkban elso helyre palyazni

(#15620) Reibek válasza odorgg (#15618) üzenetére


Reibek
senior tag

Nálam vmiért lehallt folyton és nem a beállításokba volt a hiba mert direkt ugyan úgy próbáltam ki mikor megvettem a HX 1050-et.

Fail3D! ez az első konkrétan (még) de jövőhétre próbálok még feljebb menni és ha Attamer81 is segít akkor lesz BGA mod is rajta :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15621) Fail3D! válasza Reibek (#15620) üzenetére


Fail3D!
addikt

nemtudom mi az a bga mod, de elmebeteg dolgot csinalsz:D 480 sli teljesimtenyre fogod a vegen huzni:D mar csak megkell szoknod a hdeget a kertben es megvan a teljesitmeny:D

(#15622) Reibek válasza Fail3D! (#15621) üzenetére


Reibek
senior tag

Olvass vissza belinkelte nekem nemrég 2-3 oldallal hátrébb.
Nem csak azt a hideget kell megszoknom :DDD
Kingpin bácsi nemsokára fel lesz keresve. :)

(#15623) Fail3D! válasza Reibek (#15622) üzenetére


Fail3D!
addikt

:) 18 darabventi, te jo eg!:D

(#15624) apollo12 válasza odorgg (#15612) üzenetére


apollo12
veterán

28 ért már van ennek egy 800 verzió azt nagyon dicsérik tx 850 belső van a 600wattosban meg tx 650 es belső van, de lehet akkor ha ugy lesz lovem 700, vagy 800 veszek

[ Szerkesztve ]

(#15625) odorgg válasza apollo12 (#15624) üzenetére


odorgg
addikt

GS szériát a világítós venti miatt is hanyagolnám, de ez csak saját vélemény, mert nem szeretem a karácsonyfa PC-ket.
Viszon a lényeg: GS 3év gari, TX 5év gari.
Na az a nem mindegy :N

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#15626) attamero81 válasza apollo12 (#15624) üzenetére


attamero81
senior tag

Ultra beállítással kivégeztem a BF3-at.2 napig tartott.Nehéz fokozaton.Ha netán valaki nem játszott még vele annak ajánlom.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15627) apollo12 válasza odorgg (#15625) üzenetére


apollo12
veterán

hát per pill az egész gép tele van világítós ventivel még uv cső is benne van

(#15628) odorgg válasza apollo12 (#15627) üzenetére


odorgg
addikt

Akkor lehet mégis az a nekedvaló :U

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#15629) apollo12


apollo12
veterán

na már 810mhz is megatta magát ez már driver hiba vagy táp döglődik

bfbc2 fullon megy és 815mhz is stabil volt több órán át most meg ki dob a játék, mindig bármit beállítok

betanal még a 1075mlvolt on 840mhz is stabil volt, ez most driver hiba vissza rakom a betat akkor faszom

tegnap meg 3 órát gémeltem 815mhz és jó volt

[ Szerkesztve ]

(#15630) szab.tam


szab.tam
nagyúr

én már sokadszor jártam úgy, hogy a beta után raktama whql-t, és rosszabb volt. de sajnos, ha az aktulás legfrisebb slágerjátékot tolja az ember, és nem akar diavetítést, akkor a legfrisebb driver is kell hozzá...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15631) Robi BALBOA válasza szab.tam (#15630) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Lehetne olyat csinálni, hogy fel lenne telepítve több driver verzió és minden játékhoz a legmegfelelőbb drivert társítanánk, úgy működne mint most a driveren belül a játékonkénti külön profil. :D

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#15632) Speedhs válasza szab.tam (#15630) üzenetére


Speedhs
őstag

diavetítést :DDD

(#15633) szab.tam válasza Robi BALBOA (#15631) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pedig ott csücsülnek a gépen mind. csak hát az aktuálsi van telepítve.
a win7-et azért is utálom nagyon. ha rendesen akarok drivert cserélni, és vissza akarok rakni egy előző verziót, akkor hiába törlöm a legfrisebbet, és restart, az újraindítás után a tetü auto módon nekiáll újratenni a legfrisebbet, amit talál. merthogy azt látja, nincs telepített vga driver, és kikeresi a legfrisebbet. így régit csak rátelepítéssel tudok felrakni.
vagy béna vagyok...

csak van, hogy a rátelepítés gubancot okoz. nem általános, de jártam már így. ilyenkor megkeresni és törülni a "raktárból" a szemetet, azaz a felrakni kívánt driver utáni összes verziót, ami frissebb....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15634) Speedhs válasza szab.tam (#15633) üzenetére


Speedhs
őstag

Nálam az nvidia 3d visionbe zavart ezzel bele párszor, de ki lehet kapcsolni.

-Már nem nagyon emlékszem rá, de az msconfig-ban kellett kikapcsolni vagy a services-ben .
-Most csak xpm van..

[ Szerkesztve ]

(#15635) szab.tam válasza Speedhs (#15634) üzenetére


szab.tam
nagyúr

azt nem használom. sőt volt már úgy, hogy állandóan kiléptek a játékok, és annak az uninstallása után rendbejött. idő volt, mire rájöttem. most ha gond van, azzal kezdem...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15636) Speedhs válasza szab.tam (#15635) üzenetére


Speedhs
őstag

A 3d miatt ? Discover vagy vision ?

(#15637) szab.tam válasza Speedhs (#15636) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:F

szeritnem olvasd el még 1x, amit írtam....

(nem használom. voltak játék kilépéseim, és a sok próbálkozás közepette a d3vison öszetevőt a vezérlőpult/ programok telepítése listából uninstalláltam. utána megszűnteka tünetek. azt sem tudom, mi az a discover, de nem is érdekel, mint ahogy a 3d sem - nem alkalmas rá a szemem, mielőtt nekiállnál győzködni, hogy milyen jó az....)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15638) Speedhs válasza szab.tam (#15637) üzenetére


Speedhs
őstag

Csak a drivert lehet uninstalálni. Az msconfig, services-t nem. Azt max alaphelyzetbe állítani nem ? (én erről beszélek / futtatás msconfig.msc, services )

Jaa, hogy úgy. elbeszéltünk egymás mellett. A discover az is az nvidia 3d-s szemüvege, csak nem shutteres.

[ Szerkesztve ]

(#15639) szab.tam válasza Speedhs (#15638) üzenetére


szab.tam
nagyúr

most nem fogom bekapcsolni a nagy gépet, hogy a listából megnézzem az nvida driverek közül ezen összetevő pontos nevét.
vezérlőpult irányából megközelítve uninstalláltam. nem tduom, melyik frivernél utoljára. pár driver óta nem, mert nem volt általános játékkilépés.
csaka szokásos ego dx11 load/save fagyás, de az a 185.27 beta óta megszűnt..

szerk.
ok. :)

az xp ugye nem támogatja?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15640) bendikeee11


bendikeee11
tag

Sziasztok !

Olyan kérdésem lenne, hogy:
Most akarok venni egy GTX 480-at, de a procim egy Q6600-as és van egy 550W-os tápom. Szerintetek ez elegendő ahhoz hogy mondjuk a BF3 fullon menjen akadás nélkül, vagy a közeljövőbe kijövő játékokhoz? Itt arra célzok hogy ki fogja tudni hajtani e a proci a vidikarit. :) Procit nem igazán akarok venni.

Előre köszi a választ!

Üdv.: Bendi

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#15641) apollo12 válasza bendikeee11 (#15640) üzenetére


apollo12
veterán

milyen márkájú a táp ?

(#15642) apollo12 válasza szab.tam (#15630) üzenetére


apollo12
veterán

úgy néz ki a táp nem bírja már, most vissza vettem 805-1610-2000mhz re

és a beta driverrel jobban fut a game

mondjuk elhiszem már nem bírja, mert a bf3 a procit 80-90% terheli a vgat meg 99% terheli, itt már instabil lehet a rendszer

dec10 ig bírja ki, és veszek egy corsair gs 700 wattosat

[ Szerkesztve ]

(#15643) szab.tam válasza bendikeee11 (#15640) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a válaszhoz információhiányban vagyunk.

nálam a gtx480 egy q9550@4 ghz-nél is sok esetben nincs maximális gpu terhelésen, azaz procilikit van.
fullhd-n ráadásul.

ha kisebb a felbontás, (és nálad nem tudjuk, mekkora), akkor még előbb van procilimit.

én q6700@3.3ghz-en teszteltem a gtx480-at. gyalázatosan elbukott a procilimit miatt.

táp. az, hogy 550w, semmit nem mond. nekem egy 460w-os elviszi totális stresszen is az egész rendszert. de a tápom ezt a teljesítmnényt akárhol leadja.
egy régebbi táp 12v-os ága legtöbbbször szét van darabolva.
tehát tudni kéne a pontos típusát, (mondom pontos!), és a gyártó oldalán lévő adatlapját.
valami ilyet keress.
ha a+12v-os ág egyben van, mint az enyémen, akkor bitos jó. ha szét van szabdalva tizenpár amperes ágakra, akkor nem.
tehát linkeld ide az adatokat, és a többiek majd megmondják.

de a bf3 a procid miatt szerintem nem fog makulátlanul futni. de ezt annak kéne megmondani, aki egy ilyen összeállításon tolja. aza tuti kiindulópont.

a kofigleírást kitölthetnéd te is, mert akor nem kéne totóznuk, hogy most mid is van...

szerk.
először a mostani konfigodon nézd meg, van-e procilimit.
indítsd el a feladatkezelőt, teljesítmény fül. húzd j szélesre az ablakot.
futtasd a játékot.
amikor úgy érzed, hogy nagyon szaggat, lépj ki gyorsana játékból, és nézd meg a magok %-os kihasználtsági görbéjét. ha mind a 4 mag az egeket verdesi, akkor (majdnem) totál felesleges vga-t cserélned, mert ugyanúgy procilimit lesz...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15644) bendikeee11 válasza szab.tam (#15643) üzenetére


bendikeee11
tag

Köszönöm a gyors választ. Utána nézek a dolgoknak aztán írok hogy mivan..:)

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#15645) apollo12 válasza szab.tam (#15643) üzenetére


apollo12
veterán

egy q6600 ismerősöm 3.6ghz en használja és a vgat meg 800-1600-1900mhz en ultra beállítás szépen viszi

de egy hkc táp az nem bírja se lc power

(#15646) szab.tam válasza apollo12 (#15645) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ezekkel a "szépen viszikkel" nekem komoly fenntartásaim vannak általában.
nem mindegy, hogy 30, 45, 60 fps. pláne egy fps játéknál....

a 45 már nem folyamatos, és ott már durva microlaggolás is bejöhet. a júzerek jelentős része peidg folyamatosnak látja, (akarja látni), akkor is aképet, ha nem az. és így mondja tovább a szakvéleményt, másokat rossz irányú feljelsztésre ösztökélve. pont ugyanúgy, mint a "néma" 1200-as ventiknél a léghűtés topic-okban.

szerintem egy q6600 csak erős kompromisszumok mellett hsználható új játékoknál, vagy kis monitoron, jó távolról. úgy kevésbé folyik ki az ember szeme a microlaggtól, mert nem látszik. sőt gyanítom, hogy sokan, akik procilimit mellett folyamatosnak látják, azok 19-22"-os monitoron játszanak 1m+-ról...
én 75-90 centiről tolom, 32" fullhd-n. a legkisebb röcögéstől elhányom magam....
más pedig a fent említett távolságból és méretben folyamatosnak látja, és így észrre sem veszi...

qx6850@3.6ghz + 2*8800gt sli, 1680*1050, dirt1. iszonyú pocsék volt. vissaztettem az e8500-at, már 4 ghz sokkal jobb volt...
a q6000-es procikat játékra el kell feljteni. régen jó kis proci volt, pláne többszálas melóra. játékra nagyon kompromisszumos....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15647) bendikeee11 válasza szab.tam (#15643) üzenetére


bendikeee11
tag

Na akkor leírom a teljes konfigomat.

Alaplap: Gigabyte GA-P35-DS3
Proci: Intel Q6600, 2,4Ghz
Táp: Q-TEC PSU 550W Dual Fan Gold Link róla
Memória: Kingmax KLED48F-A8KI5 1066Mhz
Vidikari: bár ez nem szükséges de Gigabyte 8800GTS 512 G92

Monitor: AMILO LL 3190T 1366x768 a max felbontása

Remélem így tudtok valami okosságot mondani. :)

[ Szerkesztve ]

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#15648) apollo12 válasza bendikeee11 (#15647) üzenetére


apollo12
veterán

a táp azonnal kuka

olcsó tápot akarsz és nem akarsz nagy tuningot(q9550 4ghz a vga meg 800-1600-2000mhz vígan elvisz még a táp) ezt ajánlom [link]

én most majd egy ilyet fogok venni nagy tuning miatt [link]

(#15649) szab.tam válasza bendikeee11 (#15647) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a 15643. hsz alján leírt módon nézd meg a procilimitet.

a tápodból egyáltalán nem lettünk okosabbak, mert a gyártó szépen eltitkoja az ágakra vonatkozó infót.
milyen pcie tápetetők vannak rajta? van rajta egyáltalán 6 és egy 8 pines? vagy molexekből kéne összehozni?

a felbontásod is elég kicsi. előre borítékolom: ha táp elég is lenne, (ami erősen kérdéses), olyan procilimited lenne, hgy a gpu kb. max 30-40%-on dolgozna....

én valószínű gyengébb, kisebb fogyasztású, olcsóbb kártyát vennék csak....

(#15648) apollo12
figyeled is, mi a kérdés, vagy csak válaszolsz? :F

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15650) bendikeee11 válasza szab.tam (#15649) üzenetére


bendikeee11
tag

Húúhh..:D Az a baj hogy nagyon vágjátok ezt a témát, én nem igazán vagyok ilyen téren jó. :D Ha arról van szó akkor tápcsere muszáj, mindenféleképpen ki akarom használni a vidikarit mert így teljesen feleslegesen venném meg.. :)

Kipróbálom amit írtál utána írok hogy hány %-on ment a proci.

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.