Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16751) szab.tam válasza odrin (#16748) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem egyforma, de itt van néked két hasznos link. ami darabokban mutatja őket, és van mindkettőről meztelen nyákos kép is. (elmentettem pont ilyen időkre....) :))
ref hűtős
tf2
így aprólékosan, képről össze tudod hasonlítani....

(#16749) frájdéj
mert azt már nem fejlesztik, és így nem kompatibilis.
én is msi afterburner-t használok. és érdemes az evga nevű ilyen progit is leszedni, ha valamiért az msi ab összeakadna valamivel. nálam mindkettő telepítve van.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16752) Speedhs


Speedhs
őstag

Hali, úgy döntöttem, hogy lesz egy másik 470 is, már minden adott. :)

B.U.É.K mindenkinek, és reménykedjünk, hogy nem vágja agyon az új rendszer a Hardveraprót .
Találkozunk jövőre :D

(#16753) szab.tam válasza Speedhs (#16752) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja. meg a másik gtx470 a tápodat. :DDD mert annyit kérdezted, hogy melyiket vegyed, hogy ilyenkor szokás valahogy mégis beleszaladni az erdőbe. :D
de szerintem jó döntés volt, hogy a táppal kezded.
(végül is meglett a 850-es corsair? nagy teljesítményen nem hangos a víz mellett?)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16754) Speedhs válasza szab.tam (#16753) üzenetére


Speedhs
őstag

Meg lett :) Nagyon szép :D De új házat is venni kell majd hozzá, mert botrány, ahogy most van. Majd képeket lehet tolok estefelé, de most megyek kondizni.

(#16755) attamero81


attamero81
senior tag

Hello mindenkinek!
Innen indultunk:Win 1.0
És most itt járunk:win 8 super boot
Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok!És ne feledjétek már csak 355 nap van a világvégéig!! :DDD :DDD

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16756) apollo12


apollo12
veterán

B.U.E.K minden Fermi-s forum társnak :DD

(#16757) szab.tam


szab.tam
nagyúr

jó hír. (nekem legalábbbis.)

múltkor beszámoltam a softth megoldással, 1 db(!!!) gtx480 + 8400gs adta, 3 kijelzős, "nvidia surround szerű" megoldásról. akkor még csak xp alatt ment, és csak gtr2-vel.

proci985 kollégának hála, (küldött jó verziójú dll-eket, softth cfg-t), beüzemeltem win7 64 alá is.

így 3 monitoros módban van
gt2
gtr evo
dirt2
f1 2011

természetesen csak dx9-ben megy. az ego engine-esekel még nem mentem, de a belső bench-eket lefuttatttam. high, dx9, 5040*1050 - min 40fps, átlag 45.
lehetne jobb is, de ekkora felbontáson 1 db. kártyától, high-on azért nem olyan rossz...

a progi ad lehetőséget, hogy kávák pixelszélességét kivonjuk a képből, mintha 2 db "A" oszlop lenne. ezeket holnap állítom be.

érdekes dolog, hogy megy az nvidia surround, eyefinity agyonreklámozás, közben meg létezik egy ilyen rém egyszerű, szoftveres megoldás is, de nincs a köztudatban.
a kompatibilitás a softth-nál valszeg azért keskenyebb.... :K

:))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16758) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
A minap felhívott a barátom és komoly problémája van a GTX 480 Sli rendszerének.
Említette hogy internetezett, valamit meg szeretett volna nézni egyik pillanatról a másikra kikapcsolt a számítógépe.

I7 920 processzor 4Ghz járatva, 3x2G Geil Ultra memória,
GTX 480 SLi hosszú távon 800W tápegységgel járatva, sőt még valamikor húzta is a kártyákat.
Ezek egy rampage 3 extreme alaplapban csücsülnek.
Az alaplap olyat csinál neki hogy cpu és a memóriánál pirosan vílágít neki, össze ventilátor csúcson pörög, és kész. A gép nem hajlandó reagálni.
Már kikötött egy darab GTX480 videokártyát de semmi.
Valakinek valami ötlete van?! :U
Én tápra gyanakodom.

ÁdiBá

(#16759) helkis válasza ÁdiBá (#16758) üzenetére


helkis
addikt

ki kellene venni a lapot, és asztalon beröffenteni, ha ott megy, akkor az alaplapi csavarokat nem kell agyonhúzni.. x58-as lapoknál ez elég gyakori hiba.. esetleg a proci-cooler.csavarjain is kell/lehet engedni, ha az első lépés nem jön be..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#16760) apollo12 válasza ÁdiBá (#16758) üzenetére


apollo12
veterán

milyen táp ?

(#16761) ÁdiBá válasza apollo12 (#16760) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Gigabyte! 800W moduláris. :U Ennyit mondott róla.
Kiszedte az alaplapot a számítógépházból. Lekötött róla mindent de szintén nem csinál semmit, két alsó led felse villan ami a merevlemezek körül van. Csak pirosan világít a Cpu-nál, megnézte másik tápegységgel (560W Thermaltake ) azzal is ugyan azt csinálja.
Alaplap kuka?! :U

ÁdiBá

(#16762) attamero81 válasza ÁdiBá (#16761) üzenetére


attamero81
senior tag

Először is egy másik táp.Aztán a memokat egyessével megnézni,hogy járnak-e vagy nem tilt valamelyik.A video karikat kivenni,És csak a rendszer vinyót benne hagyni.Az is lehet,hogy off-olt a vinyo.Ha van a közelben másikgép ott meg lehet nézni eggyesével a karikat,hogy startol-e.Ha minden memoval elindult tisztán egyessével valamint párban is akkor lehet az alaplapnak a tri way memo része pattant el.Ha semmivel nem indul akkor két dolog marad:full táp vagy full alaplap hiba.Persze ha nincs csere gép mellette akkor elég nehéz szűrni a hibát.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16763) apollo12 válasza ÁdiBá (#16761) üzenetére


apollo12
veterán

szedje szét teljesen, és csak cpu és 1memo legyen benne, és bios reset, ha így se megy, akkor nézze meg körülményesen a lapot mi van elégve

(#16764) szab.tam válasza ÁdiBá (#16761) üzenetére


szab.tam
nagyúr

együttérzésem a barátoddal. ennél csak egy gusztustalanabb dolog van: a kiszámíthatatlan, random kékhalál. annál az is jobb, ha végleg kinyiffan valami...

tápnál mindig van pici égett szag. de ugye az kizárva. (vagy nem...)
de azért valahogy azt is meg kéne nézni egy "nem kár érte" konfigon. mert ha a táp vitte el a lapot, akkor nagy gáz van, ha hibakizárásra jön egy új lap. azt is viszi....
tehát keríteni kell egy olcsó tesztonfigot a tápnak. de ha nem volt semmi égett szag, akkor valszeg a táp egyben maradt.

végső esetben akár a cpu is lehet.
de valszeg a lap. vagy lap + táp. cpu. de szerintem ha a cpu rossz, de áram alatt van, a ledeknek normál módon kéne világítaniuk. na. hangosan kigondolkoztam magam. :U ezt kérdezd meg az azonnali alaplapos topic-ban. a led világítós / nem világítós tüneteket pontosan leírva.

de (#16763) apollo12 leírta az 1. szükséges lépést.... :K

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16765) apollo12


apollo12
veterán

gigából ezek a tápok jönnek szóba

[link]
[link]

és ezek nem nagyon szeretik, ha hosszú távon a nagy fogyasztású gép van rajta, és olyan 700wattot biztos be kajált a gép, 12voltos ágból

én ezekre nem kötöttem volna 480 slit

egy utolsó kérdés, 20perces bios resetet csináltatok??

[ Szerkesztve ]

(#16766) ÁdiBá válasza szab.tam (#16764) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Égett fura műanyag szagot érzett azt mondta, a kikapcsoláskor azonnal...
Kártyák jók. Táp egység másik gépben tesztelve lett, jó, működik.
Memóriák jók.
:U
Alaplap azt mondta vége?! :U

ÁdiBá

(#16767) viktor82 válasza ÁdiBá (#16766) üzenetére


viktor82
őstag

Meghalt a lap,nálam ugyan igy halt be anno a maximus ii rampage! :K

ja és hosszan ne járassa mert a lap extrem feszt ad proc plusz ramnak,nekem anno corsair dominator volt beletettem egy sima ramot és egyszerűen elolvadt!

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#16768) szab.tam válasza ÁdiBá (#16766) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, ez a cseppet sem mellékes infó idáig kimaradt. akkor elfüstölt valami. ennyi. teljesen szét kell szedni, és a szag után menni....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16769) attamero81


attamero81
senior tag

Valószínűleg valamelyik híd lesz a bűnős.Általában a déli az ami megadja magát.A túlzott tuning ami igényli a plusz feszt itt is,de az alaplapoknak sokkal jobb a vrm része mind a kariknak.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16770) vistyan


vistyan
tag

Sajnos nem lehet új topicot nyitni eladásra. Ezért remélem nem gond,hogy ide írok ha igen akkor töröljétek.

Ha valakit Érdekel van egy eladó GTX480-as kártyám.

Egészen pontosan ilyen:

[link]

Ára: 65.000 FT

Ha érdekel jöhet a pm.

(#16771) apollo12 válasza vistyan (#16770) üzenetére


apollo12
veterán

hogy hogy eladod ezt a drágaságot

(#16772) vistyan válasza apollo12 (#16771) üzenetére


vistyan
tag

Szükség nagy úr. De reméljük nem annyira,hogy a kártyámat is igényelje. Szóval jelenleg fagyasztva.

(#16773) peterm711


peterm711
aktív tag

Üdv!
Szerintetek érdemes megvenni egy halott 480-ast 30 euróért? Állítólag a ventilátor forog rajta, nincs égett szaga, csak képet nem ad. Lehet, hogy csak rossz biosflesselés áldozata lett?

(#16774) helkis válasza peterm711 (#16773) üzenetére


helkis
addikt

érdemes, ha van fölös 30eurod.. :) ha nem sikerül rendbetenni még mindig eladhatod másnak..
de ha esetleg le tudod gariztatni, az meg mégjobb.. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#16775) apollo12 válasza peterm711 (#16773) üzenetére


apollo12
veterán

javíttasd meg annyit lehet megér

(#16776) Madn!ght válasza apollo12 (#16775) üzenetére


Madn!ght
addikt

Még akkor is megéri, ha valami tuninghűtés van rajta, amit esetleg külön is eladhat. :B :K

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#16777) peterm711 válasza helkis (#16774) üzenetére


peterm711
aktív tag

Lehet megrizikózom, legrosszabb esetben elviszi valaki innen, vagy jó lesz dísznek :R

(#16776) Madn!ght: Egyszerű asus ref.

(#16778) Erdei88 válasza attamero81 (#16723) üzenetére


Erdei88
veterán

Igazad volt, megvan a probléma!
A Realtek LAN driverével akadt össze, miután letöröltem, sikerült felraknom a 290.53-as beta drivert és megy az Sli is

(#16779) apollo12


apollo12
veterán

na ez már valami [link]

(#16780) Lucifer6280 válasza apollo12 (#16779) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Faja :D

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#16781) Pala válasza apollo12 (#16779) üzenetére


Pala
veterán

Na ez tényleg ötletes, és mennyivel olcsóbb, mint egy "rendes" vízhűtés. Persze ez csak a gpu-t hűti.

(#16782) Fail3D! válasza Pala (#16781) üzenetére


Fail3D!
addikt

otletes, de eleg draga is:D corsairel huteni...:D

(#16783) apollo12 válasza Fail3D! (#16782) üzenetére


apollo12
veterán

12ezer körül van már h50 es

újonnan meg 20ezer a h60 as

[ Szerkesztve ]

(#16784) Pala válasza Fail3D! (#16782) üzenetére


Pala
veterán

Ez a Corsair H70 újonnan 24-25k körül megkaphatól. :) Ennyiből tuti nem hozol ki rá összeválogatott vízhűtést, még szimpla gpu-blokkos megoldást sem. :)

A H100-as 30k körül van, tkp. az sem annyira drága.

[ Szerkesztve ]

(#16785) Fail3D! válasza apollo12 (#16783) üzenetére


Fail3D!
addikt

de ha h50... felesleges penzkidobas szerintem... az meg 1 jo cpu t is alapjaraton tud csak huteni... nemhogy 1 tunning 480-t... nekem a thermaltake vizem olcsobban hutotte le a procit vgat-t egyutt mint a h70 csak a procit. jelen pillantban most is thermaltake el hutom... es 20-25k korul lehet az ara... csak a nem megfelelo szelozes miatt nem az igazi a hutes:( de meg mindig obban megeri. ja es ha modnjuk 2 db h70t veszunk... procira cpu ra... abbol a penzbol eleg komoly vizhutest ossze leeht rakni ami joval jobb hofokon fog huteni. jo de pl neztem evertel a magokat... meg a tunigolt gput 70 k magokal hutotte 2 swif2 el a h70... addig a tehrmaltake 60 alatt megcsianlja ugyan ezt ugy hoyg kozben meg a vgat is hutom.... de szerintem az hogy a corsair ar ertkeben milyen nem is erdemleges beszed tema:) ha jo aron tudsz venni hasznaltan 2 db- 25k alatt meg akkor is csak 1 elonye van, a dizajn de hutesben boven alul marad egy azonos erteken vasarolt vizhutesnek:(

[ Szerkesztve ]

(#16786) apollo12 válasza Fail3D! (#16785) üzenetére


apollo12
veterán

hát 2db ventivel már egy h70 en van, ha h70 lehűti akkor a h50 es is

(#16787) H.Ezredes válasza apollo12 (#16779) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Szerintem f@szság :S Persze akinek van ideje/pénze annak jó :) nekem MSI TFII 480-am 1025 mV-al 845/1690/4000-en BF3-alatt is 61-65C között mozog. Én speciel nem érzem szükségét egy vízhűtésnek. Ezen az órajelen ütöm a REF 580-at és hőmérsékletileg is ugyan ott vagyok sőt....

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#16788) apollo12 válasza H.Ezredes (#16787) üzenetére


apollo12
veterán

de egy slinek már jó lenne

(#16789) H.Ezredes válasza apollo12 (#16788) üzenetére


H.Ezredes
őstag

SLI-nél ki az a marha aki H70-et tákol 2 kártyára ;] :DDD

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#16790) apollo12 válasza H.Ezredes (#16789) üzenetére


apollo12
veterán

elég a felsőre

egyébként soknak nem megy úgy a tuning mint neked, így elég jó megoldás lehet de én akkor már h60 ast raknék

[ Szerkesztve ]

(#16791) H.Ezredes válasza apollo12 (#16790) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Ebben igazad van. Eddig is egy jól tuningolható TFII-őm volt de lecseréltem és ez brutálisan jó.

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#16792) odorgg válasza apollo12 (#16790) üzenetére


odorgg
addikt

Az a baja VRM-részt semmi nem hűtí, oda pedig édes kevés 1 gyenge szellő :N
Az alatt a furmark alatt, ha esetleg megfogja a nyákbordát a kolléga, akkor tuti ráég az újjlenyomata. :K

Tuning is épp ezért felejtős ezzel a megoldással.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#16793) gYaLo válasza H.Ezredes (#16787) üzenetére


gYaLo
őstag

+1, TFII és minden meg van oldva :K

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#16794) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
Nem olyan rég írtam a barátomnak a problémájáról mikor kiderült hogy meghalt az alaplapja. (Egy Asus Rampage III Extreme).
Tegnap, megvásárolta az új rendszerét.
i7 2600K / Maximus IV Extrém deszka / 4x2G Ram, na de ezek végül is lényegtelen adatok.
Két darab GTX480 videokártyája van. (egy darab Gigabyte Ref. és egy Gainward Ref.)
Olyat csinál a windows (7 Sp1) az nvidia driverban ahogy átkattintja SLi-re azonnal befagy, megfagy a gép, szét esik a driver. Hiba és nem megy az SLi.
Három driverral tesztelve lett. Semmi változás nem történt.
Valakinek valami ötlete van? :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#16795) apollo12


apollo12
veterán

na ha minden összejön akkor jövőhétre kész az új h60 mod, és akkor rakok a vga fölé egy venti jobban hűtse a nyákot és a vrm 1088-1100mvolt között :D

(#16796) szab.tam válasza ÁdiBá (#16794) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerezzen egy kölcsön sli hidat. már többek szívtak emiatt.
(hacsak nem egy bizosan működő, kipróbált darab.)

(utcára pedig mostanában ne nagyon menjen ki bukósisak nélkül...) :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16797) gYaLo válasza apollo12 (#16795) üzenetére


gYaLo
őstag

akkor képet is csaphatnál fel nekünk :K

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#16798) proci985 válasza szab.tam (#16757) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egohoz: nem tudom láttad e, valami gixer volt nálam az első aspen runoknál, azért voltak olyan bődületesen gyenge fpseim. hogy mi, arra passz, de lehet köze volt ahhoz, hogy kint volt a c++hoz kellő összes dolog (majd 4gigás memfoglalás az asztalon a szokásos másfél helyett) és a gép hetek óta nem volt újraindítva.

a lényeg: 6950el ultrán 30min 32 avg aspenben Dirt3ban dx11el, tehát épp játszható. memória lehet necces mivel nálam 1.8gigáig ment a foglalás (AA nélkül...), viszont Neked meg a procid és az FSBd a jobb. highon a memterhelés jobb volt, fps min 50 körül, teljesen szépen futott dx11ben. igaz én 3840x1024/4000x1024ben néztem. 480nak bírnia kell ennyit.

aztán: az eyefinityvel szoftveresen azért picit egyszerűbb, mint a softTH. viszont másik oldalról a kettő kombinálható, tehát a softTHs megoldások használhatóak, ha a program alapból nem kezelne eyefinityt. mivel szinte az összes régebbi program necces a FoV miatt, a softTH móka a gyakorlatban nagyon jó, hogy van. pontosan ezért is teszteltem a GTR Evolutiont (aka race07/race on/stcc), ugyanis eyefinity tavaly jött be. widescreengamingen még wolf3d konverziót is láttam...:DDD

a progi ad lehetőséget, hogy kávák pixelszélességét kivonjuk a képből, mintha 2 db "A" oszlop lenne
pontosan, szimulátorok ezért is működnek jól.

más: ha ráérsz szerintem foglald ollózd össze a tapasztalatokat és rakd ki logoutra. ezek szerintem eléggé közérdekű és érdekes infok. logouton eddig van egy eyefinity setup, egy extended/eyefinity készülőben (az enyém), viszont softTH nincs (én is pár sorban érintettem csak).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16799) Laraxior


Laraxior
titán

noh... az aktív vízhűtésem, passzívra változtattam, kitettem a radit az ablakba :D
eredmény, aktívban:
GPU: alapfeszen 830MHz-en elérte a 60°C-t....
passzív: GPU: alapfeszen 850MHz, 39°C :D
igazából nem a GPUval volt gondom, hanem a CPUval, de az kicsit hosszadalmasabb magasabb órajelre tornászni

[link]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#16800) apollo12 válasza Laraxior (#16799) üzenetére


apollo12
veterán

jó látom nestea a tartályod? :D pont én is erre gondoltam a tartálynak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.