Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16251) apollo12 válasza apollo12 (#16250) üzenetére


apollo12
veterán

itt van róla teszt

(#16252) Lacc88


Lacc88
senior tag

Sziasztok ! az lenne a kérdésem , hogy ez a gtx 480 mennyire hangos ? és mennyire melegedős ? + mennyit fogyaszt full terhelésen ?

:R

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#16253) apollo12 válasza Lacc88 (#16252) üzenetére


apollo12
veterán

hát ha egy msi tf2 veszel az halk ott 70Cfok főlé nem megy, gyári hűtésű azért az hangosnak mondható ott olyan 80Cfokosak

fogyasztás 250watt, de ha le tudod nyomni a mvoltot 963 ra, akkor elvileg 240wattot eszik

(#16254) vistyan válasza Lacc88 (#16252) üzenetére


vistyan
tag

Játékban nekem gyári hűtéssel 85 fok néha kicsit több. ( Bár lehet oltári nagy baromság de nekem lehet azért ennyi mert padlófűtés ftw :)

Hangja nem sok csak ha maxra veszem a hűtést.

(#16255) Lacc88


Lacc88
senior tag

kösz srácok !!!!

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#16256) szab.tam válasza Lacc88 (#16252) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ilyen sorrendben.
hangos, nagyon meleg, és sokat eszik. :U
ne vegyél! :N :DDD

a topic igazából másról sem szól. a fogyasztásról való hivatalos specifikáció sem titkos adat: 250w. de azért érdemes 300-al számolni, biztos, ami biztos.
ref hűtő hangos és meleg, aki teheti, le is cseréni. de ha 50-60ért akasz egy kártyát venni, akkor érdemes 2-3 órát rápazarolni az életedből, és visszaolvasgatnod. előbb találsz konkrét válaszokat, mintha általános kérdést bedobsz, amire elég nehéz érthető választ adni....
pláne úgy, hogy eleve több fajta hűtővel kiadott 480 van...

mintha bemennél egy bmw topic-ba, és megkérdeznéd, hogy mennyire gyors és kényelmes autó az 524 bmw.
valszeg fognak tudni válaszolni...

szerk.
látom, van aki mégis tud válaszoni. bocs... :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16257) Lacc88 válasza szab.tam (#16256) üzenetére


Lacc88
senior tag

erről lenne szó

jobban járnék egy 560 ti-al ?

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#16258) szab.tam válasza Lacc88 (#16257) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az adatlapodon nincs kitöltve a konfigod. így nem tudhatjuk, hogy milyen procid van, milyen órajaen jár, és azt sem, milyen kijeződ van, tehát azt sem, milyen felbontásban játszol.
innentől azt sem tudhatjuk, melyik a jobb választás. mert ha gyenge pocid van, ami a gtx480-at még megközelítőleg sem hajtja ki, akkor egyértemű az 560ti, pláne, ha még jó hűtése is van.
de ha bika procid van, fullhd-ben, dx11 játszanál, akkor a hangot, hőt másod rangba kell tenni, és gtx480.
tápodat, (konkrét típus), sem tudjuk, elég-e a 480-hoz...

tehát semmi sem tudható a tanács adásához....

de ezért mondtam, ha vetted volna fáradtságot, és csak 1 órát visszaolvastál volna topic-ban kérdezés előtt, akkor a sok "mekkora feszen megy 850mhz-en" kezdetű hsz dömpingen kívül szinte csak ezekről van szó...

(még mindig nem késő olvasni...) :N

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16259) Erdei88 válasza Lacc88 (#16257) üzenetére


Erdei88
veterán

Teljesítményben nem. Hang, hőmérséklet tekintetében igen.

(#16260) Lacc88 válasza szab.tam (#16258) üzenetére


Lacc88
senior tag

igazából most szeretnék gépet ... ha úgy alakul ... i5-2500k fele tekintek vagy sima i5-750 ilyesmi kategória lenne ... a tép az meg chieftec cft 750 vagy 650 modulár lenne .

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#16261) apollo12 válasza Lacc88 (#16260) üzenetére


apollo12
veterán

560ti oc ról váltottam és megváltás, kb 200Ft al több a villanyszámlánk, én inkább a 480 at ajánlom :D

táppot meg ezt ajánlom

COOLERMASTER GX 450W vagy ezt CHIEFTEC CTG-600-80PB 600W

[ Szerkesztve ]

(#16262) szab.tam válasza Lacc88 (#16260) üzenetére


szab.tam
nagyúr

akkor 480. kb. az 570-nel van pariban, csak több ramja van, és így fullhd-ben jobb.
nekem másfél éve van 480-am, és szerintem még ennyi ideig simán ki fog szolgálni....

560 szerientem gyenge lesz...

a tápokat nem vágom.
de ott nézz utána, mert ugyanazért az árért lehet nagyon jót és vackot kapni, amivel elcseszel mindent.
a tápvásárlós topicban nézz szét. csak olyan tápot vegyél, aminek a 12 v-os ága nincs osztva. azaz bárhol leadja a névlegeset, ahol szükség van rá. talán ez az egyik legfontosabb.
én egy 460w-os táppal hajtom a gépem, és bőven elég... de az 1 ágas..

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16263) H.Ezredes válasza Lacc88 (#16260) üzenetére


H.Ezredes
őstag

480-at vedd egyértelmű !!!!!!!!!!!! rá egy Zalman VF3000 és jó lesz a VGA még 2-3 évig.... OC-ban hozni fogja a ref 580-at és nagyon hűvös lesz a Zalmantól és halk is ezt ajánlom :) A CHIEFTEC CTG-600-80PB 600W meg bőőőőőven tökéletes neki nekem is ilyen tápom van nézd meg mellé a konfigom is..... Abszolút tökéletes és rohadt halk..... van a tápban is kraft rendesen ez már a második ilyen tápom előtte az 500-as volt és tökéletes volt eddig mind a 3.....

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#16264) Speedhs


Speedhs
őstag

Nagyon király ez az ud5 ös deszka !
3dmark11-ben gtx 470 el 6334 pont !
Cpu 3,7 ghzn volt . A 470 1020mV-t kapott, gpu 870, shader 1780, 1850 a memoria. De még van benne kraft, csak már este van és a cpu-t nem sikerül tuningolnom .. :D

(#16265) apollo12


apollo12
veterán

furmark alatt elkezdett ciripelni valami gépbe az meg mi? :DDD

(#16266) Speedhs válasza apollo12 (#16265) üzenetére


Speedhs
őstag

Nálam a táp szokott ciripelni 3dmark11 alatt ( hipro 700 w ) , szerintem a hirtelen nagy terhelés miatt .

(#16267) apollo12


apollo12
veterán

vga memot hogy lehet tesztelni??

(#16268) szab.tam válasza apollo12 (#16265) üzenetére


szab.tam
nagyúr

90% táp.

3dmark06-tal is nézd meg. ha az elején a betöltéskor, majd az első pálályán a 2 golyószórós, villódzós jeélenetnél nagyon beindul, akkor biztos a táp. az érdekes az lenne, hogy ezelőtt is csinálta, vagy elfáradt valami?

ha stimmelnek a tünetek, akkor tápot ki kell szedni a házból, amennyire a kábelek engedik. mert túl közel van a vga-hoz, hogy füllel különbséget lehessen tenni.

most már engem is nagyon érdekel, úgyhogy nézd meg. :K

nálam kritikusabb a dolog, mert hiába a passzív gép, a felső kategóriás táp, mégis beciripel ott. még dirt2-nél is nagyon picit. de az már nagyon közel hajolós....

furmark-nál kussban van. nálad emiatt lehet akár vga is. ezért írtam 90%-ot, és nem 99-et....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16269) apollo12 válasza szab.tam (#16268) üzenetére


apollo12
veterán

táp volt biztos utólag meg hallgattam és a táp adta ki szépen unige heaven most ment 1órát hiba mentesen 988mvolton :DD

amióta alul van feszelve a vga nem is melegszik a táp és stabilabban megy a gép is bf3 alatt

csak dec 10 ig bírja ki a táp

(#16270) szab.tam válasza apollo12 (#16269) üzenetére


szab.tam
nagyúr

miért is dec 10?

akkortól kezdődik a gari? :U :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16271) apollo12 válasza szab.tam (#16270) üzenetére


apollo12
veterán

nem, akkor jön meg a fizú, és akkor veszem meg az új tápot :DD

erre esett a választás [link]

(#16272) H.Ezredes válasza apollo12 (#16271) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Mi a jó istennek ?!?!?! :DDD A CHIEFTEC CTG 600W 80+ BŐVVVVENN ELÉÉGGGG Annyira elég,hogy meg se nyikkan a táp.......... Ez a második ilyen tápom és k..a jó...... De ha te 30K-ért akarsz tápot hajrá :R :DDD

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#16273) szab.tam válasza apollo12 (#16271) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én 29-ért adtam el a kb. 1 éves erermax modu87+ 800-at....
na, az ciripelt 3dmark06 alatt a legkevésbé....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16274) apollo12 válasza szab.tam (#16273) üzenetére


apollo12
veterán

3dmark 06 alatt nem ciripelt semmi

(#16275) szab.tam válasza apollo12 (#16274) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pf! ez új! :F

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16276) csoty válasza apollo12 (#16271) üzenetére


csoty
aktív tag

Lol, jót röhögtem az infó olvasása közben :DDD "SLi reday" nameg "Fullos Harisnyázot kábelek" :DDD Egyébként SLi-t tervezel vagy mi? ahoz kell ennyi kb :DDD

#csotykocsithajt

(#16277) apollo12 válasza csoty (#16276) üzenetére


apollo12
veterán

igen slire gyúrok, és egy bulldira vagy sandyra :DDD

(#16278) szab.tam válasza csoty (#16276) üzenetére


szab.tam
nagyúr

sli ready...

beugrott egy teszkós történet. másodlagos kihelyezés, (nem a szokásos hely, hanem kirakják az útba), doboz szerű állvány, rajta egy 1360*768 lcd, felirat "hd ready".
két koma megáll: "hú de occsó! és még hádé rééédi is.."

rédi, b+ rédi. bearanyozták a napomat. ennél már csak a settop-box-os, hd digit kábel csomagot kínáló, igencsak teszkó gazdaságos upc díler volt a jobb, amikor az ajtóban elkapott, hogy van-e lapos tv-m... azért megkérdeztem, hogy mennyire laposra gondolt? - azt is tudni kell, hogy amikor ez volt, akkor még javában forgalomban ill. tulajdonban voltak az sd plazmák. lapos tv vs. hd csomag. ez csak hab a tortán...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16279) csoty válasza apollo12 (#16277) üzenetére


csoty
aktív tag

Én sandy-t preferálnám, azért amikor az i5-2500k hozza a 8magos bulldozer teljesitményét azért az meredek :DD Ha meg sok pénzed van akkor meg x79 :DDD

#csotykocsithajt

(#16280) apollo12 válasza csoty (#16279) üzenetére


apollo12
veterán

hét én ahogy néztem a teszteket 2700k mögött volt kicsivel csak core i5-t azért jóval ott hagyta de játékban rosszabb sajna így core i5 lesz lehet

(#16281) Razermazer válasza apollo12 (#16277) üzenetére


Razermazer
őstag

Bocsánat ez tényleg off csak elsőre úgy olvastam a hozzászólásodat hogy gyúrsz sli-re és egy budira, mondom mi van :DDD .
Aztán letisztult a dolog ne haragudj nem hagyhattam ki, elnézést maximális tisztelet egyébként

Hogy nem csak off én is 480 sli-t tervezek vizezve,(egy már van az dohog is a gép lelkében) blokk holnap jön meg a hátlapja kicsit csúszva karácsonykor valamikor. Még táp kell, meg egy 480-as kari, sorban szépen árak csökkenése úgyis kedvezni fog, mivel már nem gyártott termék, egyre újabbak jönnek azok kb olyan 5000-6000ft-al tolják lefelé az árakat bár lenne inkább 10 :D . És ketten de még egyedül is jópár évig legalábbis 2013-ig bőven elég lesz mindenre.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#16282) apollo12 válasza Razermazer (#16281) üzenetére


apollo12
veterán

ez így van 8magos bulldi 5ghz e,n és 480 sli 800-1600-2000mhz en 3évig pont jó lesz

(#16283) csoty válasza apollo12 (#16282) üzenetére


csoty
aktív tag

És mivan ha X79 + i7-3960X meg egy 480SLi? :DDD

#csotykocsithajt

(#16284) attamero81 válasza csoty (#16283) üzenetére


attamero81
senior tag

Én már akkor a videokari téren várnék és egy 580 sli-vel az x79 és az i7.Meg valami 1250-es táp.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16285) szab.tam


szab.tam
nagyúr

el ne kezdjétek 200-an felsorolni, hogy mivel elégednétek meg....

egyébként én egy olyan gtx480-nal, ami 3 monitort támogat. :U (és nem herélt, mint a héten bemutatott 570...) :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16286) attamero81


attamero81
senior tag

Szerintem a gtx4xx és gtx5xx sorozatban max. az említett példányok jönnek ki direkt.A kepler sorozatba hátha lesz 3 moncsis verzió.
Megemlíteni,hogy mi lenne az elég azt meg sosem lehet,mert akkor havonta kellene valamit babrálni a gépben.

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16287) szab.tam válasza attamero81 (#16286) üzenetére


szab.tam
nagyúr

már nagyon sok hleyen kérdeztem, de senki nem tudja. én nagyon szeetnék majd 3 kijelzős, (3x32"), nvida surroundot. eyefinity-t nem. és ez vagy sli, vagy 295/590-nel lehetséges. egyiket sem tudom rendesen bekötni a hűtőbe. ráadásul a 295-nek kevés a vram-ja, az 590 meg piszok drága, és még egy + seasonic tápot is betehetnék 40-k-ért....

a 32"-os fullhd-k meg az apróban 60-65k-ért tolonganak. gyakorlatilag a 2 db. 22"-os monitort +95-100k-ból tudnám cserélni 2 tv-re a meglévő mellé. már az asztal körüli rendeszésterv is megvan. az asztalról le kell kapnom az emelvényt, és egy komódot ki kell cserélnem. a 3 tv szépen elfér...
az is lehet, hogy először ezt megcsinálom, és utána kivárom a vga-t. legalább nem 1x-re kell költeni rá...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16288) apollo12 válasza szab.tam (#16287) üzenetére


apollo12
veterán

2db gtx 460 2gb osat le tudnál azzal hűteni stem vagy evga gtx 460 2win verziót is stem

(#16289) szab.tam válasza apollo12 (#16288) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem a wattokkal van a baj. nem férek hozzá....
a 2 gpu-sat pedig drága és macera becsövezni.
ati-t meg nem akarok.

innentől meg vagyok lőve.

még gondolkoztam ideiglenesen 2 db. 6850 powercolor passzívban, mert azt mindig el lehet adni, és dx9-ben elég az 1-1 giga vram. de itthon nem kapni. és hazai kiskergari nélkül megfőzés esélyes vga-t nem veszünk....

a másik: jelenleg xp alatt játszom. (surround-nál persze win7 kell). de a 2*2 giga vram igen grízes lenne a 32xp memóriakezelásáben. ugye ott asszem összesen, mindennel együtt lehet 4 giga, amit meg tud címezni. igen érdekes lenne az eloszlás...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16290) szab.tam válasza szab.tam (#16289) üzenetére


szab.tam
nagyúr

vagy a vram megcímzéshez ennek nincs köze? megyek is megkérdezni az xp topicba, megkoptak az emlékeim....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16291) attamero81 válasza szab.tam (#16290) üzenetére


attamero81
senior tag

Az xp nem tud 4 gigánál többet kezelni.Ha az alaplapban van mondjuk 4 gb meg van egy 480-ad akkor a 480-nál max 1gb az alaplapnál meg 3 giga amit lekezel.A többi megy veszendőbe,meg plusz még a kis játékok is beszaggatnak.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16292) szab.tam válasza attamero81 (#16291) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok. de ezt mi dönti el? mármint azt, hogy nem 3.5-0.5, vagy 2.5-1.5-re jön ki?
mert valóban 3-at látok a fizikaiból.
az xp alatt pedig dx9-ben az 1 iga bőven elég. csak hát az sli-nál pont meg lennék lőve, mert ott duplán venne le az összből ugyi....
még egy ok, amiért 1 gpu-s vga kell..

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16293) attamero81 válasza szab.tam (#16292) üzenetére


attamero81
senior tag

Az XP amikor kijött,a legtöbben otthon nem szervereket terveztek és a legnagyobb vga-k 256 MB-vel rendelkeztek és emellett 1 vagy 2 gigát raktak a gépbe.Ezzel együtt játszott dx9-ben mindenféle jó játékkal.Az akkori szerverekben sem kellett 4 gb-nél több procinként,mert a rendszer stabil volt.(már amikor).BIOS-on illetve az XP rendszeren belül biztos van valami címzési sorrend ami alapján feláll a rendszer illetve fontossági lépésekben beolvassa a ramot,vramot.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16294) helkis válasza attamero81 (#16291) üzenetére


helkis
addikt

nem az xp nem tud 4gb-ot címezni, hanem a 32bit nem tud többet, 64bitest kell használni..

szab.tam - SLI-ben nem duplázódik a v-ram ezért ugyanannyi lesz lefoglalva..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#16295) attamero81 válasza helkis (#16294) üzenetére


attamero81
senior tag

:C :R

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16296) szab.tam válasza helkis (#16294) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az ok, hogy a játék szempontjából nem duplázódik a vram, de a 32 xp szempontjából sem?

tehát ha beraknék 1 vagy 2 db 2 gigás vrammal való vga-t, akkor ugyanúgy 3gb fizikai + 1gb vram lesz a leosztás? jó lenne, ha így lenne...

csaka félelmem az, hogy 2 vga-nál a 32 xp felöli 4 gigás korlát miatt nehgyo 3 + 0.5 +0.5 legyen, mert az már kevés dx9 alá is....

viszont ha igaz lenne, akkor párhutamosan tudnám használni a win7-et surround-ra és az xp-t is hagyományos módban.

habár egyelőre a hűtés miatt cseszhetem. de ha az új generációs, 1 gpu-s nevida jön majd ki 3 giga vrammal pl, akkor ugyanúgy kérdés lesz a dolog....

az xp-t pedig jó ideig nem akarom még végleg eldobni....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16297) apollo12 válasza szab.tam (#16296) üzenetére


apollo12
veterán

de hogy hogy nem win7 tolod ?

(#16298) szab.tam válasza apollo12 (#16297) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ne kezd te is.... 100x leírtam, hosszú... csak.

csak arra vagyok kíváncsi, ha surround ready, (sli?), sok vramos vga megdást dobok össze, az miylen negatív hatásal van, ha épppen xp-n akarok játszani.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16299) Razermazer válasza szab.tam (#16298) üzenetére


Razermazer
őstag

Ahogy helkis mondta 64bites xp-t kell feltenni, én próbáltam, de mikor egyszer feltettem nekem csak problémám volt vele. Se driver se frissítés igazán nem jött hozzá, nem is erőltettem sokáig.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#16300) helkis válasza szab.tam (#16296) üzenetére


helkis
addikt

jó kérdés.. itt egy cikk: esetleg kérdezd meg közvetlenül a szerzőt SLI témában.. :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.