Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16701) gainwardgs válasza odorgg (#16698) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ezért kell rákötni direktbe a karira :DDD

(#16702) Speedhs


Speedhs
őstag

Na meg is jött a táp .
Készítettem pár képet, ha már beüzemelni még nem tudom, mert nincs ramom. Ahhoz előbb a hipro-t kéne eladni. .

1
2
3
4
6

És ide kéne bepasszírozni .. 7

( következő beruházás mindenféleképpen egy ház és winchester kombó.. )

[ Szerkesztve ]

(#16703) Erdei88


Erdei88
veterán

Egy kis segítségre lenne szükségem
Megjelenés óta a 290.53-as driver van fent, hibátlanul működött. Egyik nap újraindítást követően 1280x1024-re állította a felbontást és közölte, hogy nincs driver fent.
Újra feltelepítettem, Sli-t bekapcsoltam, működött, majd újraindítást követően ismét meghülyült.
Tegnap este még működött az Sli, mára eltűnt... Nem tudom aktiválni
Letakarítottam a drivert, driver sweeperrel ami maradt. Kivettem mindkét kártyát, megtisztítottam, visszaraktam, mindkettőt kipróbáltam, küldenek jelet és a rendszer is látja.
De az Sli nem megy.
Csináltam egy képet, ennyit lát belőle

Lehet hogy az Sli hidam halt meg?

[ Szerkesztve ]

(#16704) Madn!ght válasza Erdei88 (#16703) üzenetére


Madn!ght
addikt

Hülye kérdés, de másik SLI híddal próbáltad?

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#16705) Erdei88 válasza Madn!ght (#16704) üzenetére


Erdei88
veterán

285.62-vel működik, feltelepítem az újat, látja az Sli-t tudom is aktiválni, működik is.
Újraindítást követően meghülyül és nem talál drivert

(#16706) TTomax válasza Erdei88 (#16703) üzenetére


TTomax
nagyúr

Vagy a híd ,vagy az egyik kártya halt meg,én is jártam így...bár remélem tévedek,de én vakon azt gondolom az egyik karidnak annyi... :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#16707) apollo12 válasza Erdei88 (#16705) üzenetére


apollo12
veterán

az a legegyszerűbb ha karikat külön le teszteled bf3 vagy más game

(#16708) attamero81 válasza apollo12 (#16707) üzenetére


attamero81
senior tag

Hello!
Ha majd meglesz a 6 magosod akkor szeretném ha jeleznéd,hogy a 480 mellett mit tud.Én is kilátásba helyeztem a 960T kód jelűt,persze csak a ramjaim átvétele után.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16709) apollo12 válasza attamero81 (#16708) üzenetére


apollo12
veterán

hát meg van, csak most hűtéssel vannak gondok 4magon 50Cfok fölé nem megy 4025mhz en de ugyan azon feszen meg +2maggal meg már 65cfokot csapdossa, stem lapom rosszul méri éppen egy corsair h60 nak le kéne hűtenie 2db ventivel és friss levegőt kapja

(#16710) Erdei88 válasza TTomax (#16706) üzenetére


Erdei88
veterán

MIndkét kártya ad jelet, külön-külön is működnek. Írtam is.
285.62-vel az Sli is megy, ha a két új bétát felteszem, akkor is látja, de ha újraindítok a drivert sem látja.

(#16711) attamero81 válasza Erdei88 (#16710) üzenetére


attamero81
senior tag

Esetleg nem lehet gond az alaplap SLI támogatással.Lehet bios-os probléma is.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16712) Erdei88 válasza attamero81 (#16711) üzenetére


Erdei88
veterán

Passzolom, visszaraktam a 285.62-est és megy hibátlanul. Megvárom a következő drivert, ha azzal is problémám lesz akkor írok a supportnak.
Bár a legújabbal sem volt probléma, egy újraindítás után meghülyült. Cmos cleart is csináltam azóta, de nem segített

(#16713) Pala válasza Erdei88 (#16712) üzenetére


Pala
veterán

Hmm, ez furi, én is a megjelenése óta használom a legfrissebb bétát és semmi gond vele SLI-ben (legalábbis eddig).

Ennek ellenére elképzelhető, hogy maga a driver nem tökéletes. Én legalábbis erre gyanakodnék inkább, mintsem hogy egyik pillanatról a másikra meghülyült volna az SLI-híd.

(#16714) apollo12 válasza attamero81 (#16708) üzenetére


apollo12
veterán

heló na sikerült stabilizálnom a procit 3.9ghz 1.4volton az nb meg 2.6ghz 1.25volton
sajna többet nem tudtam ki sajtolni, kevés hozzá a lap

bf3 alatt megszűnt a CPU limit így már nem esik le annyira az fps

és olyan 60-70% ment csak a proci kép1, kép2, kép3, kép4, kép5,

ha kell 4magon is csinálok neked? csak írd meg mennyit megy a procid, talán 4.1-4.2 kilehet sajtolni 4magon

(#16715) Madn!ght


Madn!ght
addikt

No, csak nem adtam fel a "TF2 halkítás"-projektet. :)

Az alpenföhn peter hűtésével szemezgetek. Van valamelyikőtöknek konkrét tapasztalata vele? Úgy értem, hogy felmegy-e gond nélkül a TF2 helyére, nincs-e útba valamelyik borda, alkatrész, etc.

Ha jól tudom, venti nélkül árulják, viszont van 2 swif2p-m amit rá tudnék rakni.

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#16716) attamero81 válasza apollo12 (#16714) üzenetére


attamero81
senior tag

Nekem még a 965 be van,de jan 8-a körül nekem is lesz egy ilyen unockolható!!A melegedés probléma megoldódott?Én vettem egy EKL Cold Tower-t és az átlag 45-50 fokról lerántotta 26-32 fokra a procit.Remélem majd a 960T-s procit is kellően lehűti.Annyit kérdeznék még,hogy alap szinten mennyit MHz-et mennek a magok ha 4 van?Valamint mennyre állbe ha életbe lép a plusz 2 mag?

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16717) apollo12 válasza attamero81 (#16716) üzenetére


apollo12
veterán

hát kiderült lap függő hogy méri

herrz nek egy ocsó hűtővel 51Cfok fölé nem ment

hát a turbo core 3.4ghz ugrik fel, alapból 3ghz megy

(#16718) odorgg válasza Madn!ght (#16715) üzenetére


odorgg
addikt

A Péter jó hűtő ámde batár nagy! 4-5 slotot meg emészt, attol függg milyen ventit teszel rá.
GPU-t mindeen bizonnyal jól lehűti, de mivel nagyon sürű a bordázat, és nagy a távolság a nyák és a venitk között, így elég magas fordulatú ventikre van hozzá szükség, hogy átpréselje bordán a levegőt, hogy az eljusson a VRM-részhez is! VRM-hez adott bordák itt is kb fabatkát sem érnek, szóval marad a gyári TF2 alternatíva, márha nincs útban felfogatásnál.

Én még mindíg az AC Xtrem plus II-re szavazok, mert gyári TF2 VRM bordát rajt hagyva az faszán behűti a VRM részt is, halk is+ a ventik a kártyára is csatlakoztathatók :K

Nekem Thermalright Shaman-om volt az AC elött, ott szintén ugyanaz vólt a szitu mint Peter-nél, hogy a sűrű bordázat + a nagy távolság miatt, hiába vólt rajt 14cm-es venti, nembírt elegendő levegőt juttatni a nyákbordára, ami emiatt rohadtul feltudott forrósodni.
Bele sem merek gondolni, hogy a VRM-ek hány fokosak lehettek ha a nyákbordát kézzel nem lehetett megfogni.

AC-vel viszon allig hogy kéz melegre melegszik a nyákborda is, és azóta beszereztem 1 hőérzékelős előlapi ventiszabályzót is, aminek az 1-ik érzékelőjét sikerült közvetlenül a VRM-ek mellé betennem, és 63 foknál nem nagyon mutatott még többet BF3 közben (GPU 50 fok körül szokott lenni BF3 alatt). Amugy régebben olvastam valahol, hogy a VRM-ek140 fokig bírják a strapát, szóval ha az érzékelő által mutatottt értékekre rádobok még 30 fokot, (hogy kb megkapjam a valós VRM hőfokot) akkor is bőven tűréshatár alatti értéket kapok.

Lényeg az hogy AC-sem tökéletes, leginkább VRM hűtés átgondolatlansága miatt, de ha ezt tudod orvosolni, pl a gyári bordázat alkalmazásával, akkor ennél nem kapsz halkabb, és jobb teljesítményű léghűtőt jelenleg a piacon :N

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#16719) Madn!ght válasza odorgg (#16718) üzenetére


Madn!ght
addikt

Köszönöm szépen a teljeskörű felvilágosítast! :Y :R :R :R

Sajna 4-5 slotnyi helyem nincs, max 3, úgyhogy akkor marad az AC Plus 2.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#16720) odorgg válasza Madn!ght (#16719) üzenetére


odorgg
addikt

3 slotba sehogy sem férne bele, csak venti nélkül :N
AC-nél meg majd figyelj a csatlakozókra, nehogy ugy járj mint mi itt néhányan
;)

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#16721) Erdei88 válasza Pala (#16713) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem sem volt, nem tudom mi történhetett.
A legutolsó whql-el minden rendben.

(#16722) Pala válasza Erdei88 (#16721) üzenetére


Pala
veterán

Én továbbra is az utolsó bétát használom, kíváncsi vagyok, előjön-e nálam is a gubanc...

(#16723) attamero81 válasza Erdei88 (#16721) üzenetére


attamero81
senior tag

Nincs fent véletlenül olyan driver vagy progi amin keresztül a win beakad.Esetleg hibás .dll fájl?

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16724) Erdei88 válasza attamero81 (#16723) üzenetére


Erdei88
veterán

Semmilyen tweaker vagy hasonló porgin nincs fent.
Csak ami a legfontosabb, az összes driver a gépen up to date, 1-2 ami beta de az pl a Chrome, és olyan programok amik nem befolyásolhatják a gép működését.

Arra is gondoltam, hogy esetleg a rendszer fáradt meg, de akkor szerintem más baja is lenne.

(#16725) attamero81 válasza Erdei88 (#16724) üzenetére


attamero81
senior tag

Nekem volt olyan gond,hogy az egyik EA game-nek a launch funkciója ami minden áron a netre akart menni az kavart be.Akkor csinált olyat a win,hogy nincs meghajtó progi és egy 8 MB-nyi alap videokarit állított be megjelenítésre.Ilyenkor az NVIDIA vezérpult sem látszott sehol.Sőt ugyanazt a típust nem is engedte felrakni,csak az eggyel régebbit.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16726) gainwardgs válasza Madn!ght (#16719) üzenetére


gainwardgs
addikt

AC2 a tuti :K

(#16727) szab.tam válasza odorgg (#16718) üzenetére


szab.tam
nagyúr

értelmes, hasznos leírás. :K :C

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16728) odorgg válasza szab.tam (#16727) üzenetére


odorgg
addikt

Köszönöm! :R

Egyébként a Peter, venti rögzítő keretét meg lehet venni külön is. Én meg is vettem,(mikor elfüstőltettem a gyári ventiket) de hiába szereltem rá 2db 2000RPM-es 12-es ventit, úgy sem hűtött jobban, sőt rosszabbul mint az AC gyári megoldása, viszont cserébe jó hangos vólt :DDD

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#16729) viktor82


viktor82
őstag

Hali,olyan szakmai kérdésem volna,hogy az 580 MSi twin frozenII hűtője rászerelhető a 480gtx-re?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#16730) Speedhs


Speedhs
őstag

Hali .
Már megvan a táp, már csak egy másik 470 kellene a mostani mellé. A kérdésem az lenne, hogy így elég lenne a 2 kártya pl egy Bf3-hoz ? A memória felhasználás akkor megoszlana, vagy még mindig kevés lenne az 1280 mb kártyánként ?

(#16731) attamero81 válasza viktor82 (#16729) üzenetére


attamero81
senior tag

A furat távolságok passzolnak az 580 és 480 esetében.Nekem a 480-on egy Asus GTX580 DCUII hűtése van.Ennek alapján biztos,hogy klaffol.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16732) viktor82 válasza attamero81 (#16731) üzenetére


viktor82
őstag

Köszi a gyors választ akkor rástartolok 9k-t odaadja a tag postával! :DDD
Már csak az lenne a kérdés,hogy Accelero XTREME Plus vagy MSI twin,melyik lehet jobb mert tesztet nem találtam!

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#16733) attamero81 válasza Speedhs (#16730) üzenetére


attamero81
senior tag

Hali.
Szerintem már nem lesz problémád vele.Lehet én is megválok a 480-tól,de még nem biztos.Én 2db 460-on gondolkozok.Reibek-től láttam,hogy elég jól megy a 2db 460 és még a 3 monitoros system is érdekel.Dirt3 biztos nagy feeling lenne 3 monitoron.Főleg,hogy van már egy eredeti Subaru Impreza kagyló ülésem(ami a székem a gép előtt)és vettem időközben egy kormány ami meg külön váltós,kézifékes.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16734) Speedhs válasza attamero81 (#16733) üzenetére


Speedhs
őstag

Jól belehúztál :) Akkor úgymond összeadódik a memória ? Nem lesz limit az 1280mb, mert megfelezik egymás között, ha jól értem.

(#16735) attamero81 válasza viktor82 (#16732) üzenetére


attamero81
senior tag

Az Accelero hűtő jobb,mint az MSI TF2.Ahogy itt néhány kolléga próbálgatta egy kártya esetében sokkal jobb.Viszont ha SLi-d van akkor már elég szellős kuckónak kell legyen amibe bele rakod,mert a melegedés rögtön előjön ami amúgy is betegsége a Fermi-nek.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16736) attamero81 válasza Speedhs (#16734) üzenetére


attamero81
senior tag

Ha minden igaz csak SLi-ben addódik össze,ha simán csak mellette Physx-re van akkor már előjönne a fent említett bibi.(nekem is új ez a dolog)

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16737) viktor82 válasza attamero81 (#16735) üzenetére


viktor82
őstag

Hát sli-t szeretnék ,de HAF x-ben szerintem nem fog melegedni!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#16738) Speedhs válasza attamero81 (#16736) üzenetére


Speedhs
őstag

És az baj lesz, hogy az egyik msi tf 2 biosos, a másik meg nem az lesz ? Mert, akkor eltérő az órajel és a márka.

(#16739) attamero81 válasza viktor82 (#16737) üzenetére


attamero81
senior tag

CM HAF_X = :R

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16740) attamero81 válasza Speedhs (#16738) üzenetére


attamero81
senior tag

Ha jól tudom a szinkronizálás állít valamit,de erről Reibek vagy Pala kollégát kellene megkérdezni,mert ők jobban benne vannak.Pala biztos,mert ő ráadásul 480 és 470 SLi-t is próbált.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16741) viktor82 válasza attamero81 (#16739) üzenetére


viktor82
őstag

:K :R

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#16742) Speedhs válasza attamero81 (#16740) üzenetére


Speedhs
őstag

Utána nézek, köszi a választ !

(#16743) szab.tam válasza attamero81 (#16731) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a furattávok lehet egyformák, de a nyákon lévő bizbaszok nem. így biztos rá fog menni?

a hűtőknél a 480 vs 580 asszem nem mindkét irányban ekvivalens. ezt már elég sokan leírták. tehát az egyik irányba lehet váltani, de a másikba nem biztos. fejből nem tudom melyik....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16744) attamero81 válasza szab.tam (#16743) üzenetére


attamero81
senior tag

580-ét a 480-ra rá lehet tenni,de 480-ét az 580-ra nem.Sőt nekem a DCUII hűtés másik oldalát is rálehetne rakni,mert az 580-as hűtés kétoldalas borításból áll,de én azzal már nem bibelődtem.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16745) szab.tam válasza attamero81 (#16744) üzenetére


szab.tam
nagyúr

így világos. valami ilyenre emlékeztem. csak mivel nálam az 580 sehogy nem volt még a képletben, így nem vágtam pontosan.

van egy 580 hátlapi paneled? ami 480-ra is jó? :U
(habár úgysem szerelgetném szét a dögöt...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16746) viktor82


viktor82
őstag

A Accelero XTREME Plus mellett döntöttem remélem jó választás volt és hátlap is jó az 580-ról?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#16747) attamero81


attamero81
senior tag

Némi műanyag vagy bakelit alátétek kellenek a hátlap felcsavarozására,de gond nélkül felmegy.Lenne kép feltöltés akkor már vázolnám is.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16748) odrin


odrin
csendes tag

Üdv srácok! Nekem egy MSi TF2 480 asom van. Az érdekelne ,hogy ez a kari ref. nyákos-e, rámegy bármilyen vizesblokk vagy esetleg valamit trükközni/alakítgatni kell hozzá? Esetleg pontos blokk típusok is érdekelnének amivel biztosan kompatibilis ez a vga. Köszi.

ASUS G751JT , Sony Z1 Compact

(#16749) frájdéj


frájdéj
tag

Sziasztok!

Mi lehet a baj ha a Rivatunerben nincs meg az ikon,hogy az orajelet be tudjam állitani?
Csak 3 van az 5 helyett.

(#16750) apollo12 válasza frájdéj (#16749) üzenetére


apollo12
veterán

riva tunert hanyagold

MSI afterburnerrel tuningolj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.