Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15351) Reibek válasza Erdei88 (#15349) üzenetére


Reibek
senior tag

Nem 24\7-be megy a tuning ez csak kis ideig tartható fenn a mindennapokba megelégszem az alapteljesítményével.
1,138mV-al ment 935-öt nem kimondottan kéri a feszt.
Holnap meglátjuk mit megy.

(#15352) szab.tam válasza Laraxior (#15350) üzenetére


szab.tam
nagyúr

- 1.2 v-ot adok. elég?
- el... :K

lehet engem ezért utálni, de kifejezetten örülök, amikor egy mániákus feszelőnek elfüstöl a kártyája. mert mi is történik. idejön a szerencsétlen, kezdő 480 júzer. tapasztalat nulla. óvatosan megnézné, hogy mit is lehet kihozni a kártyából. itt meg 1.1-125, és most már 1.2 v-okat lát, többszáz hsz-on keresztül. felbátorodik, és még aznap kinyírja a kártyáját...

ok, hogy senki nem mondja neki, hogy kötelező. csak a kezdő, aki betoppan, elolvas pár hsz-t, nem látja át a veszélyét. azt hiszi, hogy ennek csak annyi a veszélye, mint proci tuningnak. pedig szerintem jóval több...

ezért is örülök, amikor elfüstölktök páran notorius feszelők. hajrá! :C

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15353) Erdei88 válasza szab.tam (#15352) üzenetére


Erdei88
veterán

Gonosz, őszinte és sajnos igaz.
Kártyáknál azért nincs megadva a max fesz amit még elbírhat, procinál azért van valami limit, amit ha betartasz nem lesz komolyabb baja.

(#15354) Reibek válasza szab.tam (#15352) üzenetére


Reibek
senior tag

Ezért szerintem senki sem utál, miért tennék jelzed azoknak akik újak itt hogy áá ácsi...
De pl én se írhatóm oda minden hsz alá kezdőkre hivatkozva hogy ne ezt vedd alapnak ami nekem már megszokott.
Mániákus feszelő-> ez tetszik :DDD
Ha nem kérné nem adnám neki :K
Ja és bios mod nélkül nem küldheti meg 1.2mV-al aki tud bios moddolni annak csak van vmi tapasztalata, de egyébként egyetértek veled.

MINDENKI A MAGA FELELŐSSÉGÉRE ADJON + FESZT HA ELPUKKAN A KÁRTYÁD NEM AZ ÉN ÉS MÁS HSZ-EI A HIBÁSAK!
ÉN A MAGAM SZÓRAKOZTATÁSÁRA CSINÁLOM.
MINDEN EGYES TESZT,MÓDOSÍTÁS TÖBB NAPNYI ELŐKÉSZÜLETET,FIGYELMET,ÓVATOSSÁGOT IGÉNYEL!!!

Na vmi ilyesmi kéne :D
Az elfüstölést nem garantálom de beszámolok róla ha így lesz

Erdei88 ha úgy veszed a VGA-nál is van egy ajánlott maximális fesz AB,EVGA Precision... mind 1,138mV-ig engedik a Fermi-t pedig bios moddal 1,212mV a plafon és még utána is lehet feljebb nyomni

[ Szerkesztve ]

(#15355) szab.tam


szab.tam
nagyúr

a gyártók helyében rég beraktam volna valami flash chip-et. ami tahométer, feketedoboz szerűen rögzíti az üzemidőt, és a mindenkori hozzá tartozó feszt és hőfokot. egy saját porton lehetne hozzáférni. (ne lehesssen trükkösen és egyszerűen átírni.) megadnám, honnan garivesztős. ennyi. lehet, hogy pénzbe kerül, de a garin és az elrettentésen visszajönne az ára...

tehát lehessen határ nélkül feszelni, de egy feszelt és megsült kártyát sem vennék vissza...

döntse el a júzer.

szerk:
és még a kártyák is olcsóbbak lehetnek. (persez, csak elvileg...)
merthogy.
rögtön nem lennének, akik sportól nyírják a készletet, és már a 2, 3. cserénél tartanak. ezt én is megfizetem a kártyám árában, aki nem gyilkolok. hasonló módon, mint a bérletet vásáró fizeti ki a bliccelő utazási díját...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15356) Reibek válasza szab.tam (#15355) üzenetére


Reibek
senior tag

Ebben van vmi nem tartom kizártnak hogy bevezetik amit írtál technikalilag semmi akadálya sztem.
És igen döntse el az ember hogy bevállalja a gari vesztést és tuningol vagy mennyen alapon a kártya.

Nem célom kinyírni a kártyát de na ezt szeretem ez hoz lázba(mármint a számtechen belül nem alapból) nem tudok mit tenni.
Én vállalom ha megreccsen a kari az én bajom, megtettem minden óvintézkedést az ellen hogy ne legyen baja és nem csak a csúszkákat állítom vadul. Gari elszállt abban a pillanatban hogy felraktam a vizes blokkot.

(#15357) attamero81 válasza Reibek (#15356) üzenetére


attamero81
senior tag

Itt van amit mondtam:GTX480

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15358) Reibek válasza attamero81 (#15357) üzenetére


Reibek
senior tag

Köszi :R

(#15359) attamero81 válasza Reibek (#15358) üzenetére


attamero81
senior tag

Átalakítás után ime:Valyon valós?
Mint ahogy látod 1 V -ról 1.28 V-ra emeli a kondizással az alapfeszt.A két kondi ezen összekötésével a kondinak csak a fesz többletét emeli,magyarán két 470 mikro/16V-osból nem 940 mikro/16V lesz hanem 470 mikro/32V-os.

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15360) Laraxior válasza attamero81 (#15359) üzenetére


Laraxior
titán

valós persze. Csak annyit mutat hogy meddig lehet tolni a csúszkát, de nem adott ennyit a VGAnak.
Ha jól látom persze...

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#15361) Reibek válasza attamero81 (#15359) üzenetére


Reibek
senior tag

Na ha jól olvastam van vmi féle Extreme AB hazamegyek lehúzom de lehet más bios kell a karira.

A képen lehet valós eredmény a tuning (nitro mellett) bár fura hogy a Core Clock mért nem látszik :F
HWBot-on is van fenn 1150-1200mhz-es eredmény

(#15362) attamero81 válasza Reibek (#15361) üzenetére


attamero81
senior tag

Ha lenne 480-asom és egy gyári terv rajza akkor feláldoznék egyett a cél érdekében.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15363) Laraxior válasza Reibek (#15361) üzenetére


Laraxior
titán

Léghűtéssel akarsz neki 1.5V-ot adni? még az 1.2V is sok lesz... örülhetsz ha egy teszt lemegy teljesen valami gagyi órajelen a hajnali hidegben.... :(

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#15364) Reibek válasza Laraxior (#15363) üzenetére


Reibek
senior tag

Viz+szárazjég

1.5mV-ot még nitro alatt is félve adnék neki.
Inkább azért kéne a határok kitolása mert AB max 1050-ig engedi de mi van ha annyira jól megy a kari hogy menne pl 1060-1100 körül normál hőfokok mellett.
Léggel ment 935mhz-et 1,138mV-al. De pl lehet az 1,212mV is sima ügy "jó" hűtéssel.

Ha vkinek van kedve nézze már ezt meg a melóhelyemen csak sz*r integrált van nem tudom még megnyitni se a progit.
AfterBurnerExtreme
Azt kéne megtudnom hogy ez vmi fake vagy tényleg elég feltelepíteni és engedi feljebb nyomni. (nem a fesz a lényeg hanem a Core Clock)

[ Szerkesztve ]

(#15365) Laraxior válasza Reibek (#15364) üzenetére


Laraxior
titán

1.5mV-ot adhatsz neki még hűtés nélkül is ;] :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#15366) Reibek válasza Laraxior (#15365) üzenetére


Reibek
senior tag

Jól bekavartam saját magam :U

(#15367) attamero81 válasza Reibek (#15364) üzenetére


attamero81
senior tag

Megnéztem.Annyi,hogy a vga-t fellövi 810/1620/1848-ra!

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15368) Laraxior válasza Reibek (#15366) üzenetére


Laraxior
titán

Értem mit akarsz írni nyugi, de nem hagyhattam ki.
Szárazjéggel tolhatod neki vígan. Elég ha a kártya végére raksz egy nagy huzatú ventit, mert a vrm-ek izzani fognak, ha nem lesz megfelelően hűtve, és akkor a teszt félig sem fog lefutni az instabilitás miatt.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#15369) H.Ezredes válasza szab.tam (#15352) üzenetére


H.Ezredes
őstag

:DDD Ne viccelj én meglátom,h 1.2V 1.5V !!!!!!!!!!!!!! Menekülök innen,hogy jaj a sok bolond :DDD :DDD 1.2V azért tényleg magas és aki nem ért hozzá nem ajánlatos 1.075 mV fölé mennie ( szerintem)......

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#15370) szab.tam válasza Laraxior (#15368) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én kicsit fogalomzavarba kerültem.
fet, vrm, vram.
vram ok, video memória.
a fetek a feszellátást szabályozzák. gondolom. (azok a pici téglák, 4-esével.)
de mi a vrm? mert olyan mintha az alaplapokon is lenne, és azok is a feszellátásért felelősek?

kicsit káosz lett ezügyben a fejemben... :U

szerk.gugli, vrm: Voltage regulator module
ok.
de melyek ezek kártyán? (bekarikázott nyákkép is jó lesz....) :D :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15371) Reibek válasza attamero81 (#15367) üzenetére


Reibek
senior tag

a max adható Core Clock-ot nem emeli meg? Sima AB-be 1050mhz.

Leraxior én is jobban aggódom a vrm hűtés miatt mint a GPU hűtése miatt.

H.Ezredes ne figyelj most ide :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15372) attamero81 válasza Reibek (#15364) üzenetére


attamero81
senior tag

A 151x.exe-t elínditod akkor csak a shader lehet állítani és az összes többit viszi vele párhuzamosan.
Az adható feszt egyik sem írja ki.Ez van benne pontosan:
1.50 extreme : pour les cartes de génération précédents les HD5870 and GTX480
1.51x extreme : pour la HD5870
1.60 extreme beta 4 : pour la GTX480, les shaders sont liés avec la fréquence du core (changer les shaders change le gpu)
1.60 extreme beta 6 : pour GTX460/470

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15373) Reibek válasza attamero81 (#15372) üzenetére


Reibek
senior tag

OK.
Köszönöm szépen :R

(#15374) Laraxior válasza szab.tam (#15370) üzenetére


Laraxior
titán

fetek a kis kockák jamm, azokon mindig van borda. Úgy tudom azon keresztül jut el az áram a VGA egyes alkatrészeihez. A vrm, asszem a szabályzás szerepét tölti be.

szerk: jól tudom, igen, ők szabályozzák a feszültséget amit kapni fog a GPU és a vram.
Valahol hátul van, mindjárt utána nézek :D

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#15375) attamero81 válasza Reibek (#15373) üzenetére


attamero81
senior tag

Lehet,hogy a felsoroltak inkább kártya specifikusak.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15376) szab.tam válasza szab.tam (#15370) üzenetére


szab.tam
nagyúr

[hasznos link!] pár kép....

ha jól értem, a vrm az egész feszabályozó modul? (a beketretezett rész.) aminek a fetek az egyik része? mint ahogy a kondik is.
így van? :F

azért is érdekes, mert a hátlapon van a voltage controller chip. (utosló kép a felső linken.)
ha feszeltek, akor azt is hűteni kéne tán...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15377) Reibek válasza attamero81 (#15375) üzenetére


Reibek
senior tag

Szerintem is majd este rákukkantok.

Lara én is vmi hasonlóról tudok.

(#15378) Laraxior válasza szab.tam (#15376) üzenetére


Laraxior
titán

a vrm, az a kis szürke kocka a kis fekete fetek előtt. :K 6 fetnek jut két vrm.

kondi -> vrm -> fet. ilyen sorrendben vannak.

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#15379) attamero81 válasza szab.tam (#15376) üzenetére


attamero81
senior tag

A FET-ek azok kérlek szépen nagyon minőségi feszültség stabilizátorok.Ezek felelnek,hogy a megfelelő fesz. legyen mindig illetve elég pontosan tartják fent a szintet.Ezért vannak FET-ek a minőségi tápokban.Ami az előnye az alkatrésznek,hogy nagyon pontosan lehet vele dolgozni,hátránya hogy nem nagyon szabad túlhajtani,mert füst lesz belőle.
Illetve a kis szürke valamik azok rezonancia tekercsek amik a FET-eknek bizonyos frekvenciát biztosítson.

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15380) Reibek válasza attamero81 (#15379) üzenetére


Reibek
senior tag

Jó hűtéssel bírják azok a strapát.

Ja kezdőkre tekintettel: SZERINTEM

(#15381) Laraxior válasza attamero81 (#15379) üzenetére


Laraxior
titán

Akkor hun van a véerem? :F

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#15382) szab.tam válasza Laraxior (#15378) üzenetére


szab.tam
nagyúr

aha. :R

akkor én viszont nagyon okos voltam. a ref és összes hűtőn, (kivéve a fullcover vizet), a vrm-enk nem ér semmi. legfeljebb kap a ventiből.
én amikor a tf2 legyalult nyákbordáját felborbordáztam, arra is kentem pasztát, és a nagy bordák, fetről lelógó talpai azt is hűtik...

sőt azóta kicsit több borda is van már rajta.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15383) Reibek válasza szab.tam (#15382) üzenetére


Reibek
senior tag

Na látod nekem a régi TF2-m ezért pusztult meg mert oké hogy a GPU szép és jó hűtőt kapott de a VRM-nek semmi nincs ott és persze hogy sza**á égett.
Ezért is ment jobban az új ref MSI-m még léggel is mert ott legalább van rajta hűtés a vizes blokk meg tökéletes mert ami melegedni tud azt hűti.

(#15384) attamero81 válasza Laraxior (#15381) üzenetére


attamero81
senior tag

A vrm az a komplett kapcsolás.kondi-tekercs-fet.
A vrm azért ég meg,mert a tekercsben a belső nem bírja a hőt elvezetni.Az egy dolog,hogy teszel rá bordát,de egy pont után az is kevés,mivel már a porvasmag megtartva a hőt a kis réz tekercset megégeti és füst van!!!

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15385) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ja. igen. itt lehet jól látni, hogy csak a kondiknál marad kia borda, azon kívül mindnennek odaér. (remélem...)

viszont én azt tapasztaltam, hogy a kártya háta fölött is baromi meleg lesz.
a gpu hője ugye ki van véve a házból, érzékelésben nem zavar meg. szabályosan így is süt a vga háta...

helyem az lenne, mert ugye a riserr-el kijjebb jön.
szerintetek hogyan hűlne jobban a vga háta? ha így hagyom, vagy beborítom egy kellő vastagságú thermal lappal, és rárakok egy nagy bordát?
problémák:
ha túl vékony a pad, akkor átszúrják a forrasztások, és rövidzár.
ha túl vastag, akkor az önmagában nem jó.
és ha nem nyomódik neki valaminek az egyenetlenség miatt, akkor annak az alkatrész hűtésének annyi, mert nem vezetődik ela hő, csak be lesz takarva, mint egy paplannal. és akkor a légmozgás dupla nulla....

(#15384) attamero81
az általam linkelt leírásból is így érteni. a vrm a komplett modul. a fet pedig ennek az egységneka része. tehát a vrm nem egy alkatrész, hanem az egész.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15386) attamero81 válasza szab.tam (#15385) üzenetére


attamero81
senior tag

Erre valami olyan kellene ami elfele nyeli a hőt.Magyarán ami annál több hőt vesz fel minél többet ad át a nyák.Ezt pedig oldalasan lehetne két ventivel keresztbe hűteni.Egyik szívna másik fújna.
Vagy esetleg olyan bordát rakni a vrm-re ami lefedi és a belsejében vizes csőrendszerrel karöltve hűteni.

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15387) attamero81 válasza szab.tam (#15385) üzenetére


attamero81
senior tag

:R
Illetve egy megoldás még.Ha a kártya formáját kiönteni gyantából és azt felfogatni a hátára.Vastagságban max. 2cm lenne és ebbe bele tenni vízzel hűtőt cső rendszert.

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15388) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ezen a képen jobban látható, hogy a vrm 4 egyégből áll.balról jobbra.
kondik
121f jelű akármik(?)
fetek
és 4 feteként még valami kis chip.

a nap végére csak megértem madj, mi micsoda.... :D

csak a probléma az, hogy ezek piszokul nincsenek egy síkban.
nálam szerencse, hogy a tf2 fekete borda a flexelése után a "henger" kondiktól jobbra eső "téglák" ( :DDD ) egy síkba kerültek a tf2 nyákbordával. a minimális szintkülönbséget a paszta kitöltötte...

az egyik probléma itt van. a felső képen látszik a ksi szürke thermal pad. ami hűti a legkisebb bizbaszokat, legjobbra. a tf2 ezt pont lefossa. ott nincs pad...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15389) attamero81 válasza szab.tam (#15388) üzenetére


attamero81
senior tag

Egy kis segítésg ha a képeket nézitek:
elektronikai ismeretek:
L -induktivítás (tekercsek jelölése)
C -kondenzátor
R - ellenállás
Q,T -FET,tranzisztor -Mivel a FET is tranyó alapjában véve ezért sokan keverik a kettőt.
X -kristály -Bizonyos áramkörök rezgéséért felel.
U -IC-k -Mivel ezekből sokféle van ezért nincs belőle különbözeti jelőlés.

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15390) szab.tam válasza attamero81 (#15389) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hasznos. el is mentettem a vrm-es link mellé.... :)) :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15391) Reibek válasza szab.tam (#15388) üzenetére


Reibek
senior tag

Az ek szerelési útmutatója kifejezetten kiemelt résszel írja hogy azt a 6 kis bizbas*t is szépen fedjük be thermal paddal mert fontos.
Ezért jók a vizes blokkok a szint különbségeket szépen megoldják a marással.

(#15392) attamero81 válasza szab.tam (#15390) üzenetére


attamero81
senior tag

Kérdez nyugodtan,mert műszerész vagyok.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15393) Laraxior válasza attamero81 (#15392) üzenetére


Laraxior
titán

:D csaj jobb tudni hogy mit miért kell hűteni :K
Mert a tuningosok egy része, csak annyit tud hogy ami melegszik azt hűteni kell. Beleértve engem is, de eddig elég jól megvoltam a hardverekkel, sosem halt meg egy sem :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#15394) Reibek válasza Laraxior (#15393) üzenetére


Reibek
senior tag

Ahogy írtad kb ennyi a lényeg hogy ami melegszik azt hűteni kell!
Miért?
Azért mert melegszik és a meleg nem a barátod :DDD Nem félre érteni ez nem diszkrimináció :DD

(#15395) Speedhs válasza Reibek (#15391) üzenetére


Speedhs
őstag

Nemrég vettem egy Ek fc470 vizes blokkot. Most van elsőnek ilyen. Kb 1 óráig szereltem, mert a rajz alapján a hozzákapott thermal padokból ilyen kis kockákat kellett kivágdosni, hogy elfedjen mindent. Ott nekem is feltűnt, hogy rakni kell thermal cuccot az R30 jelzésű dolgokra.
Ahogy attamero írta, akkor ez az R30 valami ellenállás ?

[ Szerkesztve ]

(#15396) apollo12


apollo12
veterán

végül is akkor ezt is hüteni kell
akkor majd rakok oda egy ventit, ha majd 1100mvolton fogom használni :DDD

(#15397) attamero81


attamero81
senior tag

Már elég régóta létezik egy folyadék hűtéses rendszer ami a nyákokat illetve a rajtuk lévő alkatrészeket hűti.Ez a rendszer nem egy kamu hír.A lényege,hogy a tervezett rendszert egy légmentes vagy legalábbis egy zárt közegben kell tartani és ezt a folyadékot rá önteni.Ez a forrasztás közé is bemegy és elég jól elveszi a termelt hőt.Ugyanis amióta léteznek a több réteges nyákok azóta a réteg közti indukciót amit a tuning vagy éppen a műkődés hoz létre azt nem nagyon vagy csak nagyon nehezen tudták elvezetni.Mivel a technika egyre fejlettebb ezért a hely is egyre kisebb ugyanannak az áramkörnek.Ez előbb utóbb gubbancot okoz.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15398) Reibek válasza Speedhs (#15395) üzenetére


Reibek
senior tag

Az elsőnél még én is sz*ptam de ez már könnyen ment.
A vrm résznél nem kell kockákat vágni csak a ramoknál meg arra a 6 kis ba**inora a feteknél csak egy csík kell.
Attamero81 azt írta az akkor én hiszek neki.

Ha ellenállás akkor ki kell irtani :DDD

(#15399) apollo12


apollo12
veterán

új driver van

(#15400) Speedhs válasza Reibek (#15398) üzenetére


Speedhs
őstag

Nálad is spóroltak ezekkel a t. padokkal ? Arra a 6 ra már alig maradt.. Még nem is használtam azóta a 470et, majd ha lesz alaplapom kíváncsi leszek rá.
Akkor arra a hátsó chipre is kell hűtést rakni ? : (#15396) apollo12

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.