Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16801) Laraxior válasza apollo12 (#16800) üzenetére


Laraxior
titán

:K egy fillért nem költök a gépre, pedig egy tartály meglenne köbö 5k-ból :DDD

szerk.: ioncserélt + fagyálló

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#16802) apollo12


apollo12
veterán

víz mi, deszt víz?

[ Szerkesztve ]

(#16803) Erdei88 válasza Laraxior (#16799) üzenetére


Erdei88
veterán

Őszintén szólva nekem jobban tetszett amikor rendesen össze volt rakva.

(#16804) Laraxior válasza Erdei88 (#16803) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem is, igényesebb volt, de így hatékonyabb, és mostanában ez a lényeg :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#16805) viktor82


viktor82
őstag

Tegnap megérkezett a Artic hűtőm már csak a szett kell és mehet rá a gtx-re kiváncsi vagyok mennyivel lesz hűvösebb!Artic plus

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#16806) Speedhs válasza viktor82 (#16805) üzenetére


Speedhs
őstag

Jó választás volt ! Kicsit drága, de megéri. Max fordulaton is csendben van. Idle 35, load 60 körül .

(#16807) viktor82 válasza Speedhs (#16806) üzenetére


viktor82
őstag

Vadi újan 30e volt postával+10e hozzá a vr004 szett!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#16808) Speedhs válasza viktor82 (#16807) üzenetére


Speedhs
őstag

Gondolom euro, 10 esért megérte. Bár nevetséges, hogy nem bírják szerelni csak a plus II-t azzal a vr004 szettel..

(#16809) viktor82 válasza Speedhs (#16808) üzenetére


viktor82
őstag

Ja,euro!hát ez van,minden külön kell megvásárolni!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#16810) attamero81 válasza Speedhs (#16808) üzenetére


attamero81
senior tag

Ami ésszerű azt sose adják egybe.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16811) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Ha valamelyikőtök túladna az Xtreme Plus II-n, jelezzétek.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#16812) attamero81


attamero81
senior tag

Jövőhéten érkezik az új platformom.FX-6100,970-es lap,gtx470!

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16813) viktor82 válasza attamero81 (#16812) üzenetére


viktor82
őstag

Én szivem szerint 990 lapot vennék! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#16814) attamero81 válasza viktor82 (#16813) üzenetére


attamero81
senior tag

Bocs itt elírtam!!!

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16815) vistyan


vistyan
tag

Sziasztok ismét :)

szerintetek mennyivel jobb egy GTX 570-es a jelenlegi GTX 480-asom helyett?!
és ha cserélném akkor rá kéne fizetnem. mennyi lenne az az összeg szerintetek ami korrekt lenne mind a két félnek.

Erről a két kártyáról van szó.

GTX 480 (jelenlegi kártyám): [link]

GTX 570 (amire cserélném): [link]

Segítséget előre is köszi.

(#16816) Fail3D! válasza vistyan (#16815) üzenetére


Fail3D!
addikt

erre csak annyit tudok mondani, hogy a kartya foruman azt irtak, hulye vagyok ha lecserelem az 570 re es meg hulyebb ha meg en fogok rafizetni, remelem lejott az 570 re valo csere ertelme.

(#16817) vistyan válasza Fail3D! (#16816) üzenetére


vistyan
tag

köszi

(#16818) attamero81 válasza vistyan (#16817) üzenetére


attamero81
senior tag

Ha már cserélni akarsz akkor várd ki a GTX6xx-es sorozatot.Abból biztos lesz űtős.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16819) Laci2277 válasza vistyan (#16815) üzenetére


Laci2277
senior tag

Annyival jobb, hogy gyengébb. Ne cseréld el!! :N

(#16820) peetmaster


peetmaster
senior tag

Egy kis segítségre lenne szükségem. A minap azt vettem észre, hogy a windows startup-al nem indul az MSI Afterburner. Ha bepipálom, az "Apply at windows startup-ot (ventiszabályzás vagy feszcsökkentés esetén), kidob egy "RTTSH.dll: AddTask failed with error code -22!" hibát. Magyarul nem tudom rábírni sehogy, hogy induljon a rendszerrel együtt, és nem tartja meg az adott beállítást se,. Próbáltam már többször letörölni, majd visszadobni (2-3 féle verziót is), de mindig ez a hibaüzenet köszön vissza. Registry clean is volt már, sőőt, az EVGA Precision is ugyanezt csinálja. Mi lehet a gixer? :U

(#16821) szab.tam válasza peetmaster (#16820) üzenetére


szab.tam
nagyúr

és ha nem a win-nel startoltatod, hanem a win felállása után, akkor is ezt csinálja?

konkrétan nem tudom az okot, de én magamtól ezt csinálnám, ilyen sorrendben:

csökkenetett módban:

msi, evga és vga driver eltávolítás. (esetleg a vírusírtót is, mert szeret mindent karanténba pakolászni, törölni.)
gép rendes módban indít, majd driver újrarak, és utána msi / evga is újrarak.

mert gondolom a vga drivert nem tetted újra. pedig ilyenkor ez alap.
és nem volt véletlenül vga driver update nemrég? nekem is volt már olyan, hogy utána az evga és az msi is egyidőben meghülyült. nem mindig szeretik, ha alóluk ki van cserélve a driver. ezt még riva tuner-es időszakban tanultam meg.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16822) peetmaster válasza szab.tam (#16821) üzenetére


peetmaster
senior tag

Ha feláll a rendszer és utána indítom, maga a program hibátlanul elindul. De ha feszt, ventifordulatot, vagy órajelet változtatok és rámegyek az Apply-ra, jön a hiba. Aztán ha újraindítom az Afterburner-t, a default beállításokat hozza elő. Ha a windows-t indítom újra, az Afterburner már be sem jön, csak ha manuálisan indítom el.

Megcsináltam most, amit leírtál, de sajna nem segített. Ugyanaz a hiba. Az a gond, hogy fórumokról sem tudok rájönni, hogy konkrétan mi is lehet a probléma (nem volt még ilyen soha). Driver csere nem volt. Amióta újra lett dobva a windows, a 275.33 van fent.

Mostanság nem sok időm van, de 2-3 hét múlva system re-install lesz, aztán remélem, hogy az megoldja a hibát. Driver update-et meg addig nem szeretnék, míg ki nem jön az új WHQL.

Mindenesetre köszönöm! :R

(#16823) szab.tam válasza peetmaster (#16822) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hm...

évek óta ugyanazokat az os-eket gyűröm. van 24/7-es gépem, 4(!) éves xp-vel. nálam a win reinstall az utolsó után van 8-cal. idáig mindig helyrepofoztam az ilyen hibákat. (meg vannak backup image-ek is hosszú tömött sorokban.)
pont most volt egy pár hónapos kékhalálozás megoldása.... :)) (egy bugos avast verzió volt az oka...) :(((

"Megcsináltam most, amit leírtál."
hajszál pontosan??? :U
(csökkentett mód, stb. és ugyanazt a vga drivert is vissza lehet tenni, nem kell hozzá fissítés.)
mert ha valami hiányzik, vagy sérült, amit az msi keres, magától nem fog visszugrani, sem helyreállni....

még egy: amit kiír, hogy hibás dll: RTTSH.dll
én megpróbálnék valahonnan letölteni egyet. megkeresni, hol van. elmenteni valahová, majd aletöltöttet berakni. nálam már számtalanszor megoldotta ez az eljárás a problémát. de ez elég veszélyes is lehet. sosem tudatoan csináltam ezt a cserét, nem vágtam valójában mit alkottam vele, de mindig bejött.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16824) peetmaster válasza szab.tam (#16823) üzenetére


peetmaster
senior tag

Én sem emiatt az egy ok miatt szeretném újradobni a rendszert. :N

Teljesen ugyanazt csináltam, amit leírtál. Próbáltam már azt a fájlt letölteni, de 5-ből 5-nél jelzett a vírusirtó, hogy "déndzsör" van. Esetleg ha valamelyikőtök feltöltené a saját RTTSH.dll fájlját, azzal megpróbálnám. :)

(#16825) szab.tam válasza peetmaster (#16824) üzenetére


szab.tam
nagyúr

bazz. :O ez a gubanc. a vírusírtód fals módon vírusnak látja. ennyi....
pedig (szerintem) tuti nem az. és emiatt nem tud az alkalmazás hozzáférni. az 1. válaszomban asszem említettem a vírusírtót is, mint hibaforrást.

valószínű akkor a vírusírtód frissült, vagy a leíró adatbázisa. és azóta van a probléma. nekem az avast pl. az aida-t akarja folyton karanténba tenni. de figyelmen kívül hagyatom.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16826) peetmaster válasza szab.tam (#16825) üzenetére


peetmaster
senior tag

Van 1-2 játék exe (pl. Mafia 2, NBA2k12), amiket nekem is folyamatosan bejelez, de nem érdekel. Annyit még megtehetek, hogy még egyszer letörlöm a vírusirtót (egyébként folyamatosan frissíti magát, ha elérhető egy újabb frissítés), és megnézem, hogy úgy műxik-e. De ezt majd csak holnap. :K

(#16827) szab.tam válasza peetmaster (#16826) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen, de ezt a csökkentett törrlés, telepítsé mizériát a virusírtó nélkül kell már megcsinálni. és be kell állítani, hogy ne csak utólagosan jelezze, hogy karanténba pakolászott önkényesen dolgokat, hanem kérjen rá engedélyt, hogy tudjad megakadályozni.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16828) vistyan


vistyan
tag

Sziasztok

Köszönöm a segítséget az 570-es cserével kapcsolatban. Döntésem alapján nem cserélek.

Viszont,jelenleg ez a kártya nagyon jó (GTX 480) de a játékok már úgy látszik,hogy kevéslik a 4 GB ramot. Gondoltam,hogy bővítem de állítólag eléggé kaksi az alaplapom.

Egészen pontosan ilyen:
Alaplap neve : MSI 740GTM-P25 (MS-7302) (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

És mellette található egy ilyen proci:
CPU típusa: QuadCore AMD Phenom II X4 945, 3000 MHz (15 x 200)

A kérdésem,hogy szerintetek milyen alaplapot érdemes venni?
Vagy fölösleges 4GB fölé menni?

(jelenleg az swtor szaggat a fővárosban ha sokan vannak.)

(#16829) apollo12 válasza vistyan (#16828) üzenetére


apollo12
veterán

kevés a proci neki

lapot meg ezt ajánlom, ha amd akarsz maradni bulldi is belefér [link]

(#16830) vistyan válasza apollo12 (#16829) üzenetére


vistyan
tag

Köszönöm

Akkor érdemes lenne procit is cserélni?

(#16831) apollo12 válasza vistyan (#16830) üzenetére


apollo12
veterán

hát ha c3 akkor olyan 3.6-4ghz környékét mehet tuningal, de én phenom 2 x6 ajánlok új vételnek

(#16832) H.Ezredes válasza vistyan (#16830) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Ha tudsz olcsón RAM-ot venni azt is díjazza a rendszer Legalább is BF3 FULL HD Ultrán + mellette futó ablakok meg mindennel nekem bejött a 8 GB

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#16833) apollo12 válasza H.Ezredes (#16832) üzenetére


apollo12
veterán

nekem mondjuk 4gb-nál többet nem evett

(#16834) Speedhs válasza H.Ezredes (#16832) üzenetére


Speedhs
őstag

Az valami bug lehet.. 4 gb szerintem játékra simán elég . A gta IV se semmi, mégis 6 gb rammal lazán elvolt, javított textúrákkal.
Ezt a 8 gb-t hogyan sikerült elérned :F

(#16835) gainwardgs válasza Madn!ght (#16811) üzenetére


gainwardgs
addikt

Soha :DDD

(#16836) H.Ezredes válasza Speedhs (#16834) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Félreértitek nem volt 8 GB-os kihasználtság :D Csak azt mondtam,h díjazza a rendszer / nem árt ha van . Ha van rá lehetőség érdemes venni 8 gb-ot nem olyan drága. :R

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#16837) apollo12 válasza H.Ezredes (#16836) üzenetére


apollo12
veterán

hát igen érdemes már hosszú távon min 6gb, de erősen ajánlott a 8gb abból is a 2x4gb os verziók

(#16838) Speedhs válasza H.Ezredes (#16836) üzenetére


Speedhs
őstag

Facepalm :DDD ezt benéztem. Persze, hogy jó ha van :D Most az lesz a következő beruházás. Bár nekem elég 4 g is. Most vagy veszek még egy 470 et vagy nem tudom.. gtx 580ok nagyon jó árban vannak. Már amelyik..

(#16839) szab.tam válasza H.Ezredes (#16836) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"nem volt 8 GB-os kihasználtság Csak azt mondtam,h díjazza a rendszer "

ezt hogy csinálja? 3.7 gb kihasználtságnál egy maga alatt 8 gigát érzékelő kéz kjinyúl a monitorból, és átad egy oscart?

egyébként már a hardverapróban komoly szinten vissza kellett fognom magam, nehogy beszóljak a gtx480 árazásodra. nem is tettem, mert ismerem a szabályokat, és nem üzletrontok.
de itt nem az:
ami az árképzést illeti, szerintem te nem vagy normális. (most nem találom az egyik kolléga ex hiredtését, ami akkor valami tf2 65-ért volt. szerény valaki volt hozzád képest...) :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16840) H.Ezredes válasza szab.tam (#16839) üzenetére


H.Ezredes
őstag

szab.tam te mókamester... :DDD

(#16837) apollo12
Így van.

(#16838) Speedhs
Semmi baj :D én a 2X4Gb-os 1866-os Cl9-es Corsair-el most megvagyok elégedve :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#16841) peetmaster válasza szab.tam (#16827) üzenetére


peetmaster
senior tag

Na megvolt a vírusirtó nélküli próba is, de sajnos ugyanaz a probléma. Szerintem marad a win re-install, aztán majd meglátjuk. :K

(#16842) attamero81 válasza apollo12 (#16833) üzenetére


attamero81
senior tag

Én a héten térek át bull-ra.Fx-6100-as és egy 990xa lap jön.Már csak egy GTX6xx kell és megint űtős konfigom van.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16843) Speedhs válasza attamero81 (#16842) üzenetére


Speedhs
őstag

Akkor hivatalosan te már "elhagytad" a topicot ? :C
Én még maradok 1 db 470 nél, hirdetem egy darabig, és majd ha jön az új széria, akkor beruházok egy 580-ra. Persze csak ha lemegy az ára. .

Egyébként grat az új konfighoz :))

[ Szerkesztve ]

(#16844) Pala válasza Speedhs (#16843) üzenetére


Pala
veterán

Mikorra várható kb. az új széria? :)

(#16845) Speedhs válasza Pala (#16844) üzenetére


Speedhs
őstag

Háát, jó kérdés. Még tavaly volt hír róla, hogy még 2011 decemberében jön, de hamar kiderült, hogy kacsa hír. Szerintem ha jönnek az új radeonok, utána jön talán az nv kepler, tavasz végén talán.. ha szerencsénk van .

Egyébként te még mindig megy a 470 sli ? Azt hadd kérdezem már meg, hogy gyakran előfordulnak kompatibilitási problémák ? Volt valami game , ami sok volt nekik ?

[ Szerkesztve ]

(#16846) szab.tam válasza peetmaster (#16841) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szomorú.

én a megoldott probléma után az enyémről ma külön 2 backup image-et is csináltam, legyen mihez visszatérni...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16847) Pala válasza Speedhs (#16845) üzenetére


Pala
veterán

Kompatibilitási problémák? Mire gondolsz? Olyan nem volt, hogy valami nem indult volna két kártyával, de eggyel igen. :) Anomáliákat se tapasztaltam (grafikai hibák, vagy bármi furcsaság). Esetleg az néha előfordul, hogy némely játékban nem olyan az SLI skálázódása, mint azt elvárná az ember, de ez a néhány eset is olyan, hogy ott egy kártyával is jól megy. Konkrét példa pl. a Deus Ex, ami 70-80fps-el rohangál egy kártyával nyílt tereken, SLI-ben 90-100 körül.

Én 1680x1050-ben használom (monitorlimit :) ), de ebben a felbontásban alig-alig fogja meg valami. Mondjuk a Metro2033 totál maxra nyomva. De pl. ilyen Crysis-féléket (bármelyik részét) meg BF-eket, lényegében reccenés nélkül lehet játszani a lehető legmagasabb részletességgel.

(#16848) Speedhs válasza Pala (#16847) üzenetére


Speedhs
őstag

Köszi, hogy leírtad, erre voltam kíváncsi. És a tx 850 nem hangos tőle ? Vagy azt hallod a 2 kártya zajától egyáltalán ? Mert víz jönne a második 470re is,"ha lesz..

(#16849) peetmaster válasza szab.tam (#16846) üzenetére


peetmaster
senior tag

Ez viszont egy olyan ötlet, amit eddig a süllyesztőbe dobtam volna. Lehet elkezdem én is "gyártani" a backup image-eket.

(#16850) Pala válasza Speedhs (#16848) üzenetére


Pala
veterán

A táp azóta meg se nyikkan, hogy megvettem áprilisban. :D Se akkor, amikor 6870CF, se akkor, amikor 480SLI, se most, hogy 470SLI van alatta. :) És nem, nem rossz a ventije. :)

Persze a két kártya zaja amúgy elnyomná, mert refhűtősök és felszabályoztam őket, mivel alapból elég "spórolós" fordulaton mennek és egészen 90 fokig felengednék a kártyákat. Szabályozva már mindkettő stabilan és kényelmesen 75 fok körül tetőzik legrosszabb esetben. De kipróbáltam alacsony fordulaton is terhelve őket, és akkor sem hallottam a táp felől semmit. Ha pesti lennél, mondanám, hogy ugorj fel, nézd meg hogyan fut a két kari és döntsd el, hangosnak találod-e.... :) ez megkönnyítené a helyzeted. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.