Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16651) Madn!ght válasza gainwardgs (#16650) üzenetére


Madn!ght
addikt

Mennyi időt vesz igénybe egy átszerelés?

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#16652) gainwardgs válasza Madn!ght (#16651) üzenetére


gainwardgs
addikt

KB 5 perc volt paszta is rajta van gyárilag ugyhogy azzal sem kell bajlódni, vrm hűtőt viszont nem cseréltem le ha azt is cseréled a vrm meg ramchip hűtő rögzítő ragacsot amit adnak hozzá kell hagyni száradni kb 2-3orát, de szerintem AC vrm hűtő sem tud sokkal többet mint a stock.

(#16653) szab.tam válasza Madn!ght (#16642) üzenetére


szab.tam
nagyúr

(#16647) odorgg mindent leírt. :K

nálam járt már mindegyik: ref, ac, tf2, zalman....

a nyákborda masszív hűtése miatt én a vf3000f-re szavazok az összes közül.
annyira, hogy most használaton kívül van, de azt megtartottam.

a többinél a gpu hűtésen kívüli részt elég viccesen oldották meg...

(#16651) Madn!ght
először ne csináld egedül. mindig van egy (2?) kis csavar, ami beszorul. és megakaszt. amíg a leírást böngészi az ember, mi hová kerül, alátétek, stb, bő fél óra. rutnból már 5-10 perc...
legyen mindenféle, jó fogású, kis csillagcsavarhúzó, hegyesebb, kevésbé hegyesebb fejekkel. ha megcsorul 1 csavar, (és pedig meg fog), és elnyirod a fejet, akkor énekeltek.

vettem én már úgy olcsón hűtőt, mert nem bírtak kihajtani gyári betekerést. én majdnem mindegyik szerelésnél belefutottam iylenbe. olyankor is, amikor az előző behajtást én csináltam. de msot már tudom, hogy nem szabad feladni. csavarhúzó erősen betol, és fogóval megogat...

tehát első szerelésnél legyen ott olyan, aki már csinált ilyet, de akkor is te csináld...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16654) Madn!ght válasza szab.tam (#16653) üzenetére


Madn!ght
addikt

Köszi az infokat! Az a helyzet, hogy BF3-ban jócskán 70 fok felé kúsznak a hőfokok, úgy, hogy visít a TF2. Már nyáron is le akartam cserélni, viszont most jött a végleges döntés a csere mellett.

szerk: Nyíregyen nem valószínű, hogy találok olyan emberkét, aki csinált már ilyet. Szerszámokat szerzek, azzal nem lesz gond, a türelemmel viszont lehet hogy igen... :D

#16652 gainwardgs : köszi!

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#16655) szab.tam válasza Madn!ght (#16654) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hááát. a zalman vetijei pont ugyanúgy fognak visítani. egykategória. a különbség csak a vramok és vrm, fet, azaz a tápellátás hűtésénél van, ami a kártya élettartamára lehet kihatással.
ha a tf2 hangja sok, (nekem is az volt a zalmnannál is), csak további bütyköléssel tudsz változtani. önmagában a csere nem oldja meg a problémád.
én rakhattam fel alacsonyabb fordulatú ventiket, mert a nyákon feljettebb volt a bordázat. a tf2-nél ezt nem nagyon lehet megtenni, mert akkor a nyákon lévő cuccok tuti megsülnek....

alsó kép, előtte lévő mondattal...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16656) Madn!ght válasza szab.tam (#16655) üzenetére


Madn!ght
addikt

Viszont előttem levők tapasztalatai alapján az AC-nak max fordulaton is elviselhető a hangja.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#16657) gainwardgs válasza Madn!ght (#16656) üzenetére


gainwardgs
addikt

MAX fordulaton kb annyi hangja van mint tf2-nek 35%-on.

(#16658) Madn!ght válasza gainwardgs (#16657) üzenetére


Madn!ght
addikt

Az a nem mind1. Nekem most 45%-on megy a TF2 2d-ben, és úgy kb 50 fok körül mozog a kártya hőmérséklete. :U

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#16659) gainwardgs válasza Madn!ght (#16658) üzenetére


gainwardgs
addikt

Jelenleg 1350-et pörög vga 35C :D
MAX 2100rpm de ugysem hallani pedig itt van tőlem 15 cm-re a gép :DD

(#16660) szab.tam


szab.tam
nagyúr

a tf2 nyákbordája fölé ferakható az ac gpu hűtője? elfér? mert még az lehet életképes dolog. mert az ac kis bizbaszai elég tréfásak.

Madn!ght
csak hogy tudjál ról. az ac accelero extreme plus-hoz meg kell venni a kompatibilis kit-et is, mert különben nem lehet rögzíteni a gpu hűtőt. és abban vannak kis brdák a nyákon lévő cuccokhoz, amin nincs 2 oldalú öntapadó rasztó. külön van egy tubusos ragasztó kence. ami elvileg bontható kötést biztosít, kísérelteztem vele. de egy vram-ra rá nem kenném, hogy levételor esetleg letépjem, lesarkazzam a chipet.
de ha a gpu hűtő rámenne a tf2 fekete lapja fölé, az nem lenne rossz...
a fekete lap hátfali részénél lehet olyan kiugrás, ami útban lehet.
de ezt talán tudja valaki, aki ezt kipróbálta. nekem volt, de ezt a párost nem néztem össze...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16661) gainwardgs válasza szab.tam (#16660) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nálam eredeti nyákbordával van és elfér és AC extreme plus II-t kell venni ahhoz nem kell semmiféle külön kit.

(#16662) szab.tam válasza gainwardgs (#16661) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"eredeti nyákbordával "
tf2 vagy ref?

szerk:
ja, már látom, hogy tf2...
az jó. :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16663) odorgg válasza szab.tam (#16660) üzenetére


odorgg
addikt

Hát igen azok a kis vackok tényleg viccesek.
Anno GTX280-asra szereltem Xtrem plus-t, ott is inkább lefűrészeltem a gyári hűtő VRM részét és azt csavaroztam vissza :D
580-al sem volt egyszerű a szitu, majd lehet megírom a VGA moding topikba a sztorit :K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#16664) szab.tam válasza odorgg (#16663) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen, már több fűrészelős megoldásról hallottam 480 vs 580 relációban is....
(tehát hogy az egyik hűtőjét a másikra.)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16665) Speedhs válasza szab.tam (#16664) üzenetére


Speedhs
őstag

Én is így csináltam hűtést a 480ra :D ref hűtőborda + Ac extreme.

(#16666) apollo12 válasza Speedhs (#16665) üzenetére


apollo12
veterán

képet :D

(#16667) szab.tam válasza Speedhs (#16665) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a gpu tartó csavarokkal sem volt gond? semmi nem feküdt fel?
mert én mintha a ref nyákbordájára rápróbáltam volna az ac-t, és valami ütközöttt. de régen volt már....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16668) Speedhs válasza apollo12 (#16666) üzenetére


Speedhs
őstag

Már régi de itt van :DDD : [link]

Szab.Tam dehogyisnem! ott mindennel gond volt. Ha elolvasod, amit linkeltem kiderül. Csavarok azok maradtak a gyáriak, ezért kellett kivágnom a referencia hűtés nagy alubordájából azt a menetes keretet.

apollo12 :R ez a vga van most attameronál. És azon is moddolt hűtés van :D

[ Szerkesztve ]

(#16669) apollo12 válasza Speedhs (#16668) üzenetére


apollo12
veterán

komoly lett

(#16670) szab.tam válasza Speedhs (#16668) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, így már dereng.... :)

szép meló.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16671) Pala válasza Madn!ght (#16656) üzenetére


Pala
veterán

Ez így van. Nekem 1.5 hónapig volt AC Xtreme Plus II-m egy 480-on, és oda-vissza veri a TF2-es hűtést hangban és teljesítményben is. Persze ez egyáltalán nem meglepő. Vf3000-em is volt, annak csak a nyákbordája tetszett, az viszont tényleg szép darab, kár, hogy reszelés nélkül nem fér be az AC hűtője alá, pedig úgy lenne az igazi. :)

Az Xtreme Plus nekem maximum 55 fokig engedte fel a karit terhelés alatt, zárt házban. Nyitottnál sokszor a 50-et sem érte el.

(#16672) apollo12 válasza Pala (#16671) üzenetére


apollo12
veterán

csak egy gond van vele 3 slottos, nem 2

(#16673) Laci2277 válasza Madn!ght (#16658) üzenetére


Laci2277
senior tag

Ha ez igaz, akkor nem a TF2-vel van a gond hanem a házhűtéseddel. :K Csak azért mondom, mert a TF2 nálam 2d-ben 32-34 fok között van 38%-os venti mellett 22 fokos szobában. Az új hűtéssel nyersz pár fokot, de nem annyit, mint amennyi valójában kihozható lenne belőle. Először a ház normális szellőztetését csináld meg. :K

(#16674) Pala válasza Laci2277 (#16673) üzenetére


Pala
veterán

Nekem a nem túl jól szellőző házamban 20-25 fokot hozott az Xtreme Plus a TF2-höz képest. Szóval ott is kijön a különbség. :K

Apollo: De az miért baj?

(#16675) Laci2277 válasza Laci2277 (#16673) üzenetére


Laci2277
senior tag

Itt van egy MSI Kombustor teszt is fullhd 16xmsaa-val, ez ugye jobbal leterheli a videókártyát, mint akármelyik játék és 63 fokos csak a gpu. Azt persze még hozzá kell tenni, hogy tuningolva megy a kártya nem alapon, ennek függvényében még szebb az a hőmérséklet. :K

(#16674) Pala Az egyértelmű, hogy jobb az a hűtő és hoz is valamennyi javulást, de egy jól szellőző házban durván többet számítana. :K Ha a 2d feszét nézem a kollégának, akkor jó 15 fok minuszban van csak emiatt, valószínű terhelt állapotban is ennyi lenne a különbség, ha nem több. :K

[ Szerkesztve ]

(#16676) attamero81 válasza szab.tam (#16664) üzenetére


attamero81
senior tag

Helloka mindenkinek.
Nálam 480 vs. 580 párosítás van,mint ahogy annak idején mutogattam.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16677) Madn!ght válasza Laci2277 (#16673) üzenetére


Madn!ght
addikt

A blogomban láthatod a gépházamat. Szerintem a hűtésére nem lehet panasz, egy 18-as venti fújja át rajta a levegőt.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#16678) attamero81


attamero81
senior tag

Én is alakítgatom a rendszeremet.A gigabyte 3DAurorát lecseréltem egy Aerocool ExtremEngine 3T-re,illetve Merlinclub-tól rendeltem egy EKL Cold Tower Merlin Edition cpu hütőt.Elég hűs lett a kicsi.A phenom II X4-em a gyári hűtő mellett 52 fokig is fel ment most csak 30-35 fok között van.Ami a 480-at illeti az pedig idle-be néha 28 fokig lehűl 750/1500/3800 beállítás mellett 24/7-be.Persze ha játszok és megtépem a száját fel megy egészen 56 fokig.Igazából most mutatkozik meg a 580-as DCUII-es hűtés igazi arca.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16679) Laci2277 válasza Madn!ght (#16677) üzenetére


Laci2277
senior tag

Akkor nem tudom mi az oka ekkora eltérésnek a két azonos hűtésű 480-nál. :F

(#16680) Madn!ght válasza Laci2277 (#16679) üzenetére


Madn!ght
addikt

Mind1, ha minden jól megy, a héten megérkezik az AC. Kíváncsi leszek mennyit javít a jelenlegi helyzeten. :K

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#16681) szab.tam válasza Madn!ght (#16680) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a helyzeten nem biztos, de a pénztárcádon tuti.... :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16682) attamero81 válasza szab.tam (#16681) üzenetére


attamero81
senior tag

Helloka!
Lenne egy szakmai dolog amiben segítség kellene.Nem olyan rég újra elkezdtem a Samsung LCD tv-ket javítani teljesen az új D8000-ig bezárólag.Na most észre vettem,hogy ami a processzort hűti gumiszerű anyag az nagyon jól elnyeli a hőt.(forrasztás után ami 460 fokon történik hőkeveréssel kb.max 1 perc és fogható az alkatrész kézbe)Na most egy pár ilyet valahogy ki kellene próbálni a 480-on.Az anyag mérete 60 x 60 x 8 (milliméterben).

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16683) gainwardgs válasza Madn!ght (#16680) üzenetére


gainwardgs
addikt

Jó lesz az tuti a plus 2-t rendelted??

(#16684) szab.tam válasza attamero81 (#16682) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ez valami thermal pad szerűség lesz, ami pl. a vga-kon a gpu-n kivüli részekre szokott kerülni a hőforrás és a hűtő közé. csak azok 1-1.5mm vastagok.
pl. tf2-nél bilikék színben a nyákborda és a fetek, vramok közt lapul.

[link]

és ok, értem. de ezzel most nekem mit is kéne csinálnom? :F

"Na most egy pár ilyet valahogy ki kellene próbálni a 480-on"
hova és minek?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16685) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Nálam ilyen :DD

[ Szerkesztve ]

(#16686) Madn!ght válasza gainwardgs (#16683) üzenetére


Madn!ght
addikt

Miután megállapodtunk az eladóval, eszébe jutott, hogy már lefoglalták, így most egy darabig mégsem lesz hűtésem. :DDD 17k-t meg végképp nem adok érte.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#16687) gainwardgs válasza Madn!ght (#16686) üzenetére


gainwardgs
addikt

Én 9k-ért xerváltam :U :DD :DDD

(#16688) Madn!ght válasza gainwardgs (#16687) üzenetére


Madn!ght
addikt

Nyilván, mikor még 280 volt egy euro. :)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#16689) gainwardgs válasza Madn!ght (#16688) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nem 2 héttel ezelőtt kb hardverapró powa :D

(#16690) Madn!ght válasza gainwardgs (#16689) üzenetére


Madn!ght
addikt

Mák. :P ;)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#16691) attamero81 válasza szab.tam (#16684) üzenetére


attamero81
senior tag

A gpu főlé és a hűtőfelület közé valahogy be kellene passzítani.De ahogy vizuálisan elképzelem hosszabb csavarok kellenek hozzá,ugye?A vram és a vrm hűtés kizárva egyenlőre,mert nincs lefogató hozzá,de majd kitalálok valamit.A chipsetemre is ilyet gondoltam el.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16692) odorgg válasza Madn!ght (#16686) üzenetére


odorgg
addikt

Sima AC GTX pro nem negy rá véletlenül?
Ha a furattávok stimmelnek, márpedig sztem igen: 61*61mm

Akkor azt INNÉT be tudod szerezni 9890-ért!

Mult héten vettem tölük 1-et, mert az Xtrem plus II-ön sikerült fordítva bekötni a ventiket, és elfüstölt a vezér ventin a PWM-es része :W
Szóval most az én plus II-mön, sima GTX-pro ventijei teljesítenek szolgálatot :D

Úgyhogy nyugottan vedd meg a GTX pro-t ennyiért, mert az is jó lessz a 480-ra ;)

Az volt a vicces, hogy vaterán 10k-t kínáltam ugyanezért 1 srácnak postával, azt nem adta mert hogy sokkal többet ér szerinte! Hát nemtudom milyen érzelmi szálak fűzték hozzá, de én csak a postán akartam vólna spórolni, ámde mivel jól felhúzott inkáb megvetem a boltból :DDD

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#16693) Speedhs válasza odorgg (#16692) üzenetére


Speedhs
őstag

Nekem is sikerült anno kisütnöm a pwm részt.. én megoldottam [link]

Mint láthatod, a középső ventiről kapta a többi 3 az áramot. Így ment mind.

(#16694) attamero81 válasza odorgg (#16692) üzenetére


attamero81
senior tag

amit te ajánlasz az nem fog felmenni a 480-ra,mert a 480 furata 58-as.Nekem is volt gtx pro-m és sajna akkor szembesültem vele,hogy nem megy fel rá amikor Speedhs-től megjött a 480-as.A ram sünik tökéletesek,de semmi más nem jó rá!!

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16695) odorgg válasza Speedhs (#16693) üzenetére


odorgg
addikt

Ezt én is megcsináltam :DD

Forognak is szépen a ventik, de mégis zavart a tudat hogy mekkora barom vóltam, ezért büntetésből vettem mégegy hűtőt :DDD
Szóval most van egy gyári cucc a VGA-n, és 1 gányolt ámde müködő ventis a szekrényben :D

attamero81:
Hát ezt szomoruan hallom, akkor rosszúl emlékeztem a furattávokra :B

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#16696) szab.tam válasza attamero81 (#16691) üzenetére


szab.tam
nagyúr

még mindig nem értem, mire is lenne az jó...

a cél mindig az kell legyen, hogy a gpu és a hőcsővek között minél kisebb legyen a távolság, minél hamarabb el tudják rántani a csövek a hőt.
ezért is hatékonyak a direkct touch-os megoldások, ahol a hőcső közvetlenül érinkezik a hőtermelővel. a nagy hűtőmön többek közt ezért is csináltam így a blokkot. (1-2. kép.)

nemhogy berakunk még egy réteget. akármennyire jól is vezeti a hőt, a hőcsőnél kb. 100-1000x lassabban. + réteg, amin szegény hőnek át kell verekednie magát.
szerintrem biztosan nincs értelme... :N
a pasztánál tuti rosszabb lesz. nagyságrendekkel...

ahol a thermal lapokat használják, csak azért van értelmük, mert az 1-2 tized miliméteres összenmyomhatóságuk rugalmas hővezető kapcsolatot biztosítanak.

más
aki az ac venticsatlakozóit tervezte, és azt normális leírás nélkül bedobozolta, kézlevágás. én is összedugtam mindent mindennel, és levágta a tápomat. azt hittem kinyírta egy zen-em, gyorsan vettem még egy zen-t. utána azzal sem indult az egyik gépem. kiderült, mást tett tönkre az esemény, a tápnak nem lett baja. de a ventiket megvette valaki, mert csak 2 db kellett neki belőle, szétfűrészelte....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16697) gainwardgs válasza odorgg (#16692) üzenetére


gainwardgs
addikt

Fordítva bekötni a ventiket..... :DD ...... XD

Előtte lehet lecsúszott 1-2 sör :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16698) odorgg válasza gainwardgs (#16697) üzenetére


odorgg
addikt

Á dehogy, én józanul szoktam hülyeségeket csinálni :K

Egyébként az a probléma a Xtreme plus II-vel hogy van ugye 7v-ra köthető, (ezt egyébként nemtudom honnan szedték, mert ugye a molex csatin 12 és 5V van) és egy 12V-raköthető csatlakozója, amihez ugye kapsz 1 molex átalakítót is, két csatival amire szintén 12V és 7V van írva. Ez eddig rendben is lenne de, de ugye a felirattol eltekintve a csatlakozók teljese egyformák, viszont abszolút nem mindegy hogy meiket meikhez csatlakoztatod! A 7V-ost csak a 7V feliratuhoz, a 12V-ost csak a 12V feliratuhoz lehet, mert külömben jön a füst. Ez pedig azért van, mert az a drága jó mérnök, aki ezt a bekötést megtervezte, fordított polaritást adott a 7V-és a 12V-os ágnak is! :W
Szóval ami az egyiken + az a másikon - :W Na és ha nem figyelsz a feliratokra véletlenül, akkor bezony az lessz az eredmény mint esetemben.

Azt még tegyük hozzá, hogy a 7V-os ág teljesen felesleges, mert amennyiben 7V-ra akarom kötni a ventiket, ezt úgy is megtehetem ha a 12V-os ágra kötök 7V-ot.
Arra viszont teljesen jó, hogy néhány vásárlót jól megszívasssanak vele. :K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#16699) Speedhs válasza odorgg (#16698) üzenetére


Speedhs
őstag

+1. De van a leleményes vásárló, akinek elúszott a gari ezáltal, de ennek ellenére megcsinálja. És van az idegbeteg vásárló, aki betöri a fejét az eladónak, mert nem cserélik ki neki ...

(#16700) szab.tam válasza odorgg (#16698) üzenetére


szab.tam
nagyúr

néhányat? szerintem 3-ból 2-t.... :K

itt a topic-ban tuti kevesebbet találni, aki elsőre nem dugta rosszul össze. :D
többek közt ezért is nem ajánlom élből ezt a hűtőt senkinek. meg a kis alumínum darabokkból álló viccosztály miatt.

az egészből számomra az 1 komponensű, gumiszerű, hővezető ragasztóval való találkozás volt az élmény. amit a kompatibilis kit-ekhez adnak. a nagy hűtőnél a leflexelt tf2 nyákbordára való alubordákat is azzal rögzítettem.
azóta sem tudtam kideríteni, honnan lehetne venni külön olyan ragasztót. mert csak 2 komponensűt kapni. (pl g1)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.