Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) dabgergo válasza tomcica (#39450) üzenetére


dabgergo
őstag

213? Az rohadt sok, grat! Én örülök h utóbbi hetekben meg tudtam az ajánlásotoknak megfelelően emelni a heti mennyiséget és így összejön a 70-75 körüli km. Tegnap reggeli 21k talán a meleg miatt de irreálisan kifárasztott, még jó h a mai nap rest day :)

Agony: grat, nagyon szép az a 1:21! Jó látni h többen vannak itt akik az 1:20 körüli FM-al küzdenek, ez motiváló! :)

[ Szerkesztve ]

(#39452) Agony válasza dabgergo (#39451) üzenetére


Agony
aktív tag

Köszi, alakulgat. :)

Bár a 3:55-ös átlag meglett, de azért megnéztem amúgy most a kilométereket, hogy kicsit jobban képbe kerüljek. Egyértelműen a híd hatszor történő megmászásánál esett vissza a tempó mindig 4:10-4:20 környékére, amit nyilván a túl oldalon a lejtőn behoztam 3:30-3:40-el, de ez szépen felverte a pulzust, ott mindig megkarcolta a 190-et.

A táv első 2/3 ment 3:50-3:55 között, aztán az következő 4 km már 3:55-4:00, az utolsó 3 km viszont már csak 4:05-4:07.

Áprilisban Baján már asszem 12-13 körül elvéreztem és visszaesett a tempó 4:10 környékére, szóval látszik a fejlődés, de nyilván 3 hónap alatt nem lehetett bepótolni a hosszú futások hiányát, szóval a pulzus mellett ez még mindig sarok pont, hogy ki bírjam tartani a tempót a táv végéig. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#39453) tomcica válasza dabgergo (#39451) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod a meleg tesz be nekem is jobban.Ma-holnap csak totyoges.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39454) tomcica válasza Agony (#39452) üzenetére


tomcica
Topikgazda

neked majd utemezunk be havonta egyszer egy 30km -> 3x10km-t,amiben majd lesz 1-1 szakasz ami 4:00-an megy, a tobbi 4:30 kornyeke,mert ezt a faradt labra tempo tartast szimulalni kell.Nem fog csak ugy magatol megoldodni.A 4:30 kornyeke meg epp eleg arra,h el is faradj a legutolso harmadra,de annyira nem gyors,h mar szinte versenyszeru edzesbe csapjon at.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39455) oxox válasza Agony (#39417) üzenetére


oxox
addikt

nagy gratula!
liberty vagy adidasban toltad?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#39456) Agony válasza tomcica (#39454) üzenetére


Agony
aktív tag

Ja, azért is mentem tegnap már ebéd után erdőben egy lötyögős 10K@5:00 -t, hogy még az esti fáradt lábra legyen egy kis átmozgatás, ma meg megy a szokásos hétfői pihenőnap.

oxox:

Köszi, versenyen már mindig az Adiosban megyek, az az ünneplős cipő! ;] :U
Viccet félretéve, nagyon szeretem azt a cipőt, de hétköznap sose húzom fel, mert semmi támasztása, ráadásul aszfalton edzeni elég "kopogós" is, úgyhogy edzésre megy a Tempo/Liberty/GT-2000 váltogatása. Néha még jó lenne befogni a NB 1500v3-at, de az talán még keményebb mint az Adios. Jó áron volt, úgyhogy nem bánom hogy ott van talonban, de azzal kicsit lábon lőttem magam, mert így se versenyre, se edzésre nem húzom fel. :D

Start with a whisper, end with a scream!

(#39457) tomcica válasza Agony (#39456) üzenetére


tomcica
Topikgazda

400-as napon jo az a kemenyebb NB1500,csak vinni kell ki melle egy sima cipot(bemelegites,kifutas es a lazara) es csak a 400-ra hasznalni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39458) oxox válasza Agony (#39456) üzenetére


oxox
addikt

gondoltam, hogy adidas volt :)

nem tudom NB 1400 milyen az 1500-höz képest, de az is elég kavicsérzékelős, gyorsabban is kopik mint az adidas tette. Én abban tervezem a runway run-t, mondtam a kollégáknak, hogy az elején elköszönök tőlük, mert "full kreténben fogom tolni"

btw libertyt mostad már ki? ha igen tapasztalat/technika? enyém kezd ellég cudarul kinézni.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#39459) Agony válasza oxox (#39458) üzenetére


Agony
aktív tag

Nem, a Liberty még élvezi az új cipőknek járó kiemelt státuszt... csak verő fényes napsütésben, csak aszfalton! :D Ha már kicsit be van borulva, inkább megyek a 800 km-es Tempoban vagy az 500 km-es GT-2000-ben. Aztán ahogy egyszer összedzsuvázom, elveszíti majd az újkori fényét és csatlakozik a többiekhez. :)

Fehér cipők terén az Adiosban kellemesen csalódtam. Már kétszer lett tiszta retek fűben meg földúton futástól és simán kijött belőle pedig csak hideg vízben átsikáltam a szövetet vanish szappannal és kiöblítettem, aztán a napon megszáradt és hófehér. A Saucony anyaga mondjuk ennél jóval puhább és finomabb, úgyhogy nincsenek illúzióim, hogy az első 10 csepp víztől tiszta gané lesz. ;]

Start with a whisper, end with a scream!

(#39460) dabgergo válasza Agony (#39452) üzenetére


dabgergo
őstag

Baromi szép így is, az emelkedők elég alaptomosak... ezért kell kimenni egyszer a berlini maratonra, ott állítólag nincs sok szint, úgy könnyű 2 óra körüli maratont futni :D

Btw ez a screehshot milyen programból van?

(#39461) dabgergo


dabgergo
őstag

Tomcica: így alapozás közben mennyire "szabad" alkalomszerűen egyet-egyet maxon futni?
Össze-vissza írnak neten mindent, valahol h az aerob alap építését elcseszi, valahol h nem szabadna csak lazákat futni stb.

(#39462) tomcica válasza dabgergo (#39461) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Havi 1x maxon ilyen 800-1000m nagyon jol jon,meg hetente 1-2 x 10db 80-100m szinten porgos is okvetlen kell.Valamint egy 10 x rovid domb sprint (meredekebb emelkedo 10-15mp szoval 50-70-90m ami epp van) is kell.
Kesobb van aki hagy bent 200m sok pihenovel,en a mostani ciklusban 400m sok pihenovel (a sok piheno itt annyi meter totyoges amennyi gyors ment) ez attol fugg mire keszulsz es hogy mennyi a heti km-ed,mert ha sok akkor kell ilyen,ha ilyen 100-120 kornyeke akkor nem.

Amit hasznalhatsz meg,hogy a laza napokon a legveget megtolod fokozosra,ilyen 200-500m de abbahagyod mielott befeszulne,vagy elfogyna a levego (esetleg elmenne a pulzus).Ezt nem kell merni,csak mintegy szakadjon ki beloled.Ez is mehet heti 2-3x siman.En regebben a biciklisekkel,vagy lassabb kocsikkal versenyeztem igy 1-1 villanykaronyit :D nagyvarosban busz,villamos :P

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39463) dabgergo válasza tomcica (#39462) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Akkor azért nem ijedek meg egy-két gyorstól, nem fog semmit tönkretenni :)
És amúgy ha futok nem csak ilyen rövid gyorsakat de néha 40 perc alatti 10km-eket az sem gond csak a többsége a többi heti km-nek legyen alacsonyabb pulzusú?

(#39464) tomcica válasza dabgergo (#39463) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az mar hosszu tempo,abbol 1-2x eleg egy heten.10-20%-aaz ossz heti km-nek.Ne legyen tobb,es ennel a fazisnal legalabb az egyik legyen csak fokozos 4:15-rol inditva (nem baj ha nem megy az ossz ido 40perc ala,de mondjuk a masodik 5km mar 19:00-19:30 koruli).
Ezekkel nem rughatsz melle igy.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39465) oxox válasza tomcica (#39462) üzenetére


oxox
addikt

Az elmondásaid alapján elég sok mindent csináltam diák/ifi koromba...véletlen, vagy ösztönösen, tudja fene...pl versenyzést...de az ma is megy.. ma egy elektronyos trickilis nénit nyomtam le :)...igaz kétszer is, mert Ő nem került az sztk felé

a végét mindig megnyomom pl ma 3:42 volt az utolsó 300-400m a 7km végén.
4:26 átlag lett, de megint az első kilóméter oldalbavágta az átlagot a maga 4:47-vel, ráadásul most a vádlim alatt jobban fájt a szokásosnál (kb 6-700m után éreztem, hogy múlik a fájdalom), szóval nem is kapkodtam magam.

51km kell még a hónapban...

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#39466) dabgergo válasza tomcica (#39464) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!

Még egy két hétig alapozok, aztán ha annak vége újra megkérdezlek h az utolsó 5-8 hétben a FM és M előtt, mit érdemes változtatnom, addig futom ezeket a laza 70-75km-eket hetente.

(#39467) Agony válasza dabgergo (#39466) üzenetére


Agony
aktív tag

Milyen célidőt tervezel maratonon és félmaratonon?

Start with a whisper, end with a scream!

(#39468) I02S3F


I02S3F
őstag

Kezdek ráérezni. Ma összesen 10 percet futottam. Éreztem, hogy csökkentenem kellene a szüneteket, mert túl hosszúak. A végén kifogytam az erőből, de azt nem tudom, hogy a szénhidrátból is? Nem tudom mitől nem megy több. Egyszer csak eltűnik az energiám, lendületem és gyalogló tempóban kezdek el futni.

Most, hogy gondolkodom nem a szénhidrátból fogyok ki, mert többször feltankolva is kábé ennyi ment.

Rendszeressé teszem a futást, akkor, mint hosszúvá.

(#39469) parandroid válasza I02S3F (#39468) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A kardióbázisod fogy el. Vagy túl gyorsan futsz, vagy egyszerűen még csak ennyire van felépülve az állóképesség. A futás nem a türelmetlenek sportja. Nekem majdnem egy év kellett hozzá, hogy le tudjak futni egy teljes órát egyben - igaz, minden lehetséges hibát elkövettem kezdőként, nekem is az volt akkoriban a lényeg, hogy egy óra alatt minél nagyobb távot megtegyek. Mai fejjel egyértelmű, hogy türelmes alapozással többre mentem volna.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39470) I02S3F válasza parandroid (#39469) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszi! :)

(#39471) Agony válasza I02S3F (#39468) üzenetére


Agony
aktív tag

Ezt az irományt érdemes elolvasni motiváció gyanánt. Én minden évben előtalálom valamiért, de még mindig lehidalok rajta.

Start with a whisper, end with a scream!

(#39472) norby_42 válasza Agony (#39471) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ezt már rég olvastam, köszi!

Eat pasta, run fasta

(#39473) norby_42


norby_42
aktív tag

Én most az évi rendes szétcsúszást töltöm, így nyáron mindig van családi program, nem jut idő rendesen futni. Majd szeptembertől helyreáll a rend, még kéne őszre találni egy 30+os versenyt

Eat pasta, run fasta

(#39474) tomcica válasza Agony (#39471) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Deicide-el porgettunk itt nalam a zentai palyan 36-os 200-at :K mellettem azert meg lefogyva is akkora volt,mint egy haz (mondjuk en vagyok hobbit)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39475) Agony válasza tomcica (#39474) üzenetére


Agony
aktív tag

Az eredményét látva, ha lenne türelmem éjjel-nappal sétálnék. :D

Start with a whisper, end with a scream!

(#39476) dabgergo válasza Agony (#39467) üzenetére


dabgergo
őstag

Nekem most szeptemberben az álom FM-on az 1:24 alatti idő lenne, M-on pedig 3:15 alatt :)
Majd meglátjuk mit tudok kihozni. Igazi álmom a 3 óra alatti maraton valamikor, de sztem ahhoz még kéne pár év.

(#39477) inf3rno válasza I02S3F (#39468) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Keringésből, esetleg levegőből fogysz el, a szénhidrát 1-2 óráig elég kell, hogy legyen.

Buliban hasznos! =]

(#39478) inf3rno válasza I02S3F (#39468) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kellene neked egy pulzusmérő vagy valami, ami alapján megtalálod a megfelelő intenzitást hosszabb távokra. Elképzelhető, hogy az egyelőre a gyors gyaloglótempó lesz. Ha így van, és nem szeretnél gyalogolni, akkor futás mellé érdemes lenne bringázást is betenni, mert annál alacsonyabb intenzitásnál is úgy érzed, hogy haladsz. Van még ez a "tudsz e menet közben társalogni" típusú teszt aerobra, ha a pulzusmérő túl drága lenne. Én azt tudom javasolni, hogy "lassan járj, tovább érsz", és itt most neked elsősorban a távolságra van szükséged, ha fogyni akarsz, nem a sebességre...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#39479) parandroid válasza inf3rno (#39478) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

* távolságra = időtartamra

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39480) tomcica válasza I02S3F (#39468) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ugy kell,mint a gyerekeknel,soksetaval vagy gyakorlattal megtuzdelve,csak addig futni amig nem feszul be.
Van eleg kaloria a testedben,csak vissza kell szoktatni,h ne csak szenhidratbol nyerjen energiat.
Ha jo napod van akar ehgyomorra (pl reggel felkeles utan,az mar kisebb bojt ha esterol szamoljuk) is mehetsz egy rovidebbet.
Erositesnek emelkedon nagy lepesekkel felfele (nem kell gyorsan) fekezvs lefele setalgass,akar hatizsak benne 2-3kg (viz is lehet ahogy iszod konnyul).Ez heti egyszer ad uj terhelest.
Kis bringa,uszas,szex stb. tessek kreativnal lenni es nem felni aktiv eletet elni.
Ma kidobott az agy 4:15-kor (5-re van huzva az ebreszto) pedig este eleg faradt voltam,fogtam feloltoztem es kimentem totyogni 10km-t.Utana mivel tobb idom volt a meloig hosszabb hasizom es torzs ment,bo pihenovel.Ha nem akar a test aludni,akkor befogom edzeni :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39481) Agony válasza dabgergo (#39476) üzenetére


Agony
aktív tag

Én is gondolkoztam rajta, hogy újra lefutom a maratont, mert bár maga a maraton gondolata abszolút nem motivál, de 2013-ban futottam először és utoljára, ami 4 óra 45 perc volt, nyilván a felkészülés teljes hiánya miatt. ;] Kíváncsi lennék rá most hogy alakulna, de ahhoz többet kellene 30K felett futni. Szerintem most reálisan olyan 4:30-4:40-el menne, mert azt már kényelmes beszélgetős tempónak érzem, valószínű kitartható lenne 3 óráig.

Start with a whisper, end with a scream!

(#39482) 6030D válasza tomcica (#39480) üzenetére


6030D
Ármester

Szex... ezt is pulzuskontrollal kell? Alapozó tötyögés, vagy intenzív? Esetleg intervallokat is érdemes beiktatni? A hétvégi hosszún hogy lehet megoldani a folyadék és szénhidrát pótlást? Tudnál adni egy 4 hetes edzéstervet? Előre is köszönöm, a Zasszony nevében is!

;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#39483) tomcica válasza 6030D (#39482) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Interval,nem szabad tul hamar "fejezni" ez edzes :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39484) tomcica válasza 6030D (#39482) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hetvegi hosszunal erdemes korokben gondolkodni pl 3x7km-es kor,minden korben tudj inni/enni.En le szoktam tenni az erdobe,v bokorba egy izot es egy muzlit (ez utobbi gyumolcs szelet h ne olvadjon meg).
Vagy az utvonalat kutak melle tervezni h tudj inni.
Neha ha van aki kiugrik a megbeszelt helyre a frissitessel az is mukodik.Megbeszelitek,h egy ora mulva itt es itt leszel.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39485) dabgergo válasza Agony (#39481) üzenetére


dabgergo
őstag

Ha beraksz heti egy 30-asat akkor simán menne neked 3 óra körül, ez szinte 100%.

(#39486) dabgergo


dabgergo
őstag

Na tegnap jártam a Dechatlonban és kipróbáltam ezt a Kiprun UltraLight cipőt és megtetszett :)

Baromi könnyű és jól állt a lábamon, kényelmes stb.

Meg is vettem és este 10:30-kor lementem toltam rekortánon 12km-t, benne pár gyorsabb km-el (3:35 körül), na ott kegyetlen jó volt :) Ami érdekes (de ez lehet h csak vmi placebo) de mintha jobban tapadt volna a talpa a rekortánhoz és így még több erőt tudtam kifejteni, pontosabban még több erő hasznosult.

Amúgy az eddigi cipőimhez képest ez nagyon nincs kipárnázva (vö. Nike Fly Flyknit holdjáró :D), de egyáltalán nem rossz ez, csak meg kell szokni, meg talán ez főleg 10km alatti/körüli távokra lesz ideális, leginkább rekortánon szerintem.

Ja és tegnap mellkaspánttal futottam és a Garmin kiírta h most először megállapította a Lactate Threshold-ot. Majd ezt figyelgetem, mert gondolom a lényeg h ez fejlődjön, így önmagában sokat még nem mond.

[ Szerkesztve ]

(#39487) ígyvanferi válasza tomcica (#39484) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szerintem az összes kérdése a kufircra vonatkozott. :P

Bár ha a válaszod is, akkor ezt kipróbálom vasárnap a Mrs.-szel. Azt még pontosan nem tudom elképzelni, milyen útvonalra kell gondolni, de majd kitaláljuk (ágy-kanapé-konyhaasztal esetleg). Aki kiugrik a frissítéssel, őt is be lehet venni az 'edzésbe'?
De abbahagytam, inkább futok.

;]

(#39488) 6030D válasza ígyvanferi (#39487) üzenetére


6030D
Ármester

Így-így, a hétvégi hosszú edzés mindig fontos, otthon is, erre gondoltam. Végül is ha már mellkaspánt van rajtam, akkor tök mindegy, elfér egy öv is zselé meg kulacstartóval. :U

Én ma már futottam, de csak azért, mert még nincs nálam a bringás cipőm. :P

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#39489) tomcica válasza ígyvanferi (#39487) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jaaaa,en naiv(a) :) ooo,a frissitost is be szabad,de csak ha 1.) japan 2.) zuzlany

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39490) I02S3F


I02S3F
őstag

Köszönöm az ötleteket!:)

(#39491) inf3rno válasza tomcica (#39484) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem nem futásra gondolt a hétvéginél sem. :D
szerk:
Ahogy nézem más már megelőzött. Végülis lehet futással is kombinálni, minden 7km-en beugrik egy japán szűzlány is frissítésnek. :D Kell az extra motiváció a maratoni távra. Tuti jobban menne így az edzés.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#39492) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Idén május helyett szeptember 14-én lesz a szomszéd település cimborák által szervezett futóversenye. 10K a táv most is, erre igyekszem készülni ebben a szűk 8 hétben.
Az első 4 hét, a mostanit is számolva így nézne ki:
-egy rövidebb, kb. 20 perces tempó a tervezett iramon vagy eleinte 5-8 mp-cel lassabban.
-7-8x1000 R400 szintén tervezett iramon vagy picit lassabban
-1,5-2 óra hosszú, közepén egy 60 perces tempó a tervezettől 20-25-30 mp-cel lassabban
-meg mondjuk még két laza tötyörgés.

Aztán 3 hét, amikor is:
-rövid marad
-résztáv picit gyorsul a tervezett iram és a pihenő is 200-ra csökken
-jön egy 10x400-as résztáv 5K iramon, ami kb. 10 mp-cel gyorsabb a 10K-nál
-a hosszú lerövidül max. 1,5 órára, de marad benne egy tempósabb középső rész
-a tötyörgések maradnak.

Utolsó hetet majd meglátjuk.
Nyilván nem én találtam fel a spanyolviaszt, nemrég írta kvázi tökugyanezt Tom. A második etap nem lesz túl sok? Vagy majd a rövid tempó helyett jöjjön be a 400-as résztáv? Vagy ami még eszembe jutott, hogy az egy hetet 8 napra módosítom, úgy belefér két laza, meg két pihenőnap a 4 edzés mellé, és így ráadásul pont időben lesz vége a három'hetes' ciklusnak a verseny előtt.
Aztán ez az egész úgyis fel fog borulni ilyen-olyan okokból, de legalább a cél megvan.

(#39493) tomcica válasza ígyvanferi (#39492) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez igy sok lesz,meg az elso 4 het csak-csak az okes,de az elezo 3hetnel ha rendesen megcsinalod oket az sok lesz csak ennyi laza nappal tamogatva.1000 es 400 (egyik a celtempon,masik ugye gyorsabb) eleg,a hosszu roviduljon de ne legyen benne tempo,ha nagyon nem birsz magaddal akkor ovatos fokozo lehet,de figyelni kell

A 8 napos het nagyon jo otlet,azt tamogatom.

Az elezesnel egy tolcserben gondolkodj,az intenzitas,az osszefuzes mind a verseny fele mutasson. 3 het - > elso het 7-8x 1000m (R400 ami kozepes legyen ne lassu) pont celtempon + 10 x 400m (R400) porgos
masodik het 7-8x 1000m (R200 lassu) egy picit legyen lassabb,mint a celtempo + 10 x 400m (R300) porgos
harmadik het 7-8x 1000m (R200 kozepes) celtempon + 10x 400 (R200) porgos (itt a hosszunal ugyelni kell,nehogy tulfaradj)

ha ranezel minden heten nehezedik valami es egyre olvad ossze

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39494) ígyvanferi válasza tomcica (#39493) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, ez a versenyhez közeledve picit mindig csavarunk a dolgokon jó ötlet, a konkrét példákat meg hogy leírtad, külön örülök.

Viszont akkor hogy legyen a 8 napra elosztva? A két résztáv és a hosszabb futás a fő, és legyen mellette 3 laza, ilyen 30 perc vagy 5 km, meg két pihenőnap?

(#39495) tomcica válasza ígyvanferi (#39494) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen egyenletesen elosztva,a resztav utan mindig menjen a rakovetkezo nap ez az 30perc totyoges (ne legyen full piheno,mert nem jo) a hosszu utan lehet full piheno ha kell

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39496) tomcica válasza tomcica (#39495) üzenetére


tomcica
Topikgazda

pl:
hosszu - off - 30p - resztav 400 - 30p - off - resztav 1km - 30p

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39497) dabgergo


dabgergo
őstag

Bal térdem újra nagyon erősen elkezdett fájni :(
Utóbbi hónapban már fájdogált de nem volt sosem vészes, de tegnap és ma is annyira élesen fájt hogy félbe kellett hagynom a futást. Most még a gyaloglás is fáj...

(#39498) dabgergo válasza dabgergo (#39497) üzenetére


dabgergo
őstag

Krémet tudtok rá ajánlani? Hazafele a munkából vennék. Nem szabadna hosszan leállnom :(

(#39499) emvy válasza dabgergo (#39498) üzenetére


emvy
nagyúr

Voltaren, Flector tapasz vagy egyeb diclofenac tartalmu krem. (Gyulladascsokkento/fajdalomcsillapito).

while (!sleep) sheep++;

(#39500) tomcica válasza dabgergo (#39498) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ibuprofen

azonnal kezdj el keresztedzeni (valami kardio ami nem baxxa a terdedet -> uszas,evezes,bringa(?),nordic)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.