Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39492) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Idén május helyett szeptember 14-én lesz a szomszéd település cimborák által szervezett futóversenye. 10K a táv most is, erre igyekszem készülni ebben a szűk 8 hétben.
Az első 4 hét, a mostanit is számolva így nézne ki:
-egy rövidebb, kb. 20 perces tempó a tervezett iramon vagy eleinte 5-8 mp-cel lassabban.
-7-8x1000 R400 szintén tervezett iramon vagy picit lassabban
-1,5-2 óra hosszú, közepén egy 60 perces tempó a tervezettől 20-25-30 mp-cel lassabban
-meg mondjuk még két laza tötyörgés.

Aztán 3 hét, amikor is:
-rövid marad
-résztáv picit gyorsul a tervezett iram és a pihenő is 200-ra csökken
-jön egy 10x400-as résztáv 5K iramon, ami kb. 10 mp-cel gyorsabb a 10K-nál
-a hosszú lerövidül max. 1,5 órára, de marad benne egy tempósabb középső rész
-a tötyörgések maradnak.

Utolsó hetet majd meglátjuk.
Nyilván nem én találtam fel a spanyolviaszt, nemrég írta kvázi tökugyanezt Tom. A második etap nem lesz túl sok? Vagy majd a rövid tempó helyett jöjjön be a 400-as résztáv? Vagy ami még eszembe jutott, hogy az egy hetet 8 napra módosítom, úgy belefér két laza, meg két pihenőnap a 4 edzés mellé, és így ráadásul pont időben lesz vége a három'hetes' ciklusnak a verseny előtt.
Aztán ez az egész úgyis fel fog borulni ilyen-olyan okokból, de legalább a cél megvan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.