Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44851) SzalaiG


SzalaiG
addikt

(#44852) odrif


odrif
MODERÁTOR

"BOMBARIADÓ van Győrben, az m1 nem tudja közvetíteni a Borsodi Liga futballmeccset. EZÉRT - legalábbis ezen dolgoznak a kollégáink - a ma délelőtti MALÁJ NAGYDÍJAT ismétli meg a televízió (m1), amint technikailag el tudják kezdeni az adást."- Boxutca Facebook közleménye

20 éve a Prohardveren

(#44853) Xirtam


Xirtam
veterán

:)

(#44854) leslieke válasza odrif (#44852) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A pályán van bombariadó? Már megvan a cikk.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44855) odrif válasza leslieke (#44854) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Igen, nem is kezdik a meccset talán majd kb 6 körül.

20 éve a Prohardveren

(#44856) Motion_Blur válasza Xirtam (#44853) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mennyire vagy beállva főnök? :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44857) Xirtam válasza Motion_Blur (#44856) üzenetére


Xirtam
veterán

Eléggé, bár tudjuk ez nem volt benne az autóba. De legalább Alonso megint megmutatta, hogy miért 2x VB győztes. Aztán Perez még is csak Ferrari Academy tag. :)

Jaj de megmondtam én nektek már télen, és ezt tudta szinte az összes csapat, hogy a Sauber nagyon ütős lett.

[ Szerkesztve ]

(#44858) Motion_Blur válasza Xirtam (#44857) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"De legalább Alonso megint megmutatta, hogy miért 2x VB győztes"

Ma szerintem többet mutatott ennél. Ma megmutatta hogy gyakorlatilag minden pénzt megér. Hihetetlen hogy nyert a fostalicskával. Kicsit tényleg Vettel 2008-as monzai győzelméhez hasonlítható :R

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44859) Xirtam válasza Motion_Blur (#44858) üzenetére


Xirtam
veterán

Igazából ezzel a győzelemmel kitörölhetjük. A lényeg, hogy 25 pontot kaptunk. Nem maradunk le a táblázat szerint csak tempóban.

(#44860) JJános válasza Xirtam (#44857) üzenetére


JJános
addikt

"a Sauber nagyon ütős lett"

Azám. A Ferrari2-es csapata. Nagyon tetszik. :)

2007-05-06 óta itt!

(#44861) MPowerPH válasza Motion_Blur (#44820) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem nem tudta volna olyan könnyen bedarálni. :N Volt mögötte két kört, amikor használhatta a DRS-st. Alonso szépen csinálta a kigyorsításokat, és a KERS-t is ott használta ahol kell. Az ideális ív mellett necces lett volna támadni. Szóval megpróbálta, ennek az eredménye lett a kicsúszás. Közel akart hozzá kerülni, és majdnem rosszul sült el.

Xirtam: A Ferrari kitörölheti, menjenek és csináljanak egy rendes autót Alonso alá. Ez Alonso érdeme volt, és a csapat a mérnökökkel együtt nyugodtan letérdelhet előtte, mert télen egy fostalicskát sikerült összerakni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#44862) wildrain válasza Motion_Blur (#44858) üzenetére


wildrain
addikt

Kicsit tényleg Vettel 2008-as monzai győzelméhez hasonlítható
Azzal a különbséggel, hogy ez a győzelem vb-t érhet. Ha valami szerencse folytán az új autó ütős lesz, és két-három társával együtt végig ott tud lenni az év végéig a ponttábla elején, akkor nagyon jól jön majd ez a 25 pont. Ha az új autó nem sokkal lesz gyorsabb, akkor ez az első hely csak egy szép statisztikai adat lesz.

(#44863) JColee válasza Motion_Blur (#44858) üzenetére


JColee
őstag

Szerintem Kimi 2009-es győzelméhez. Csak akkor nem volt eső. :)

(#44864) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

minden elismerésem alonsonak.nem szeretem de ez elött le a kalappal amit autozott ma.viszont a mercedesnél komoly problémák vannak.nem értem,hogy egy sauber egy williams egy force india simán megold egy gumikopás problémát a gyári merci 3.éve ezzel küzd.plusz ott van még ross brown is.valahogy nem látom,hogy kicsit is kockáztatna.simán behoztam volna sumit 2-3körrel elöbb száraz gumiért.legalább ott lett voln raikkonnen mögött. :W

bendeguz_HUN

(#44865) Xirtam válasza bendeguz76 (#44864) üzenetére


Xirtam
veterán

Ismered, hogy nem szereted? Maximum nem neki szurkolsz. :U A hozzászólásod további részein pedig sírok. Miért hiszi azt mindenki, hogy egy Ross Brawn isten? :U

[ Szerkesztve ]

(#44866) bendeguz76 válasza Xirtam (#44865) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

igy van nem neki szurkolok.ross pedig már bizonyitott párszor szerintem,hogy nem rossz stratéga.

bendeguz_HUN

(#44867) badd válasza Xirtam (#44865) üzenetére


badd
tag

Mert már csinált pár jó dolgot a pályafutásában. Meg pl. a Honda utolsó évében, amikor odakerült, és annál gyengébb csapat már nem is lehetett volna, akkor azért az egyik esős versenyen egy jó taktikai húzással szereztek egy harmadik helyet talán Barichello-val, és a Ferrariban is nem gyenge számolgatásokat vitt véghez futam közben. Bár akkor fixen a mérnöki munkájára tudott koncentrálni, nem volt csapatfőnök.

(A Brawn GP-t direkt nem hoztam fel, mert ott egy jó ötlet volt csak amivel nyertek, és kb az évad feléig bírták, aztán már csak gyűjtögettek)

(#44868) bambano


bambano
titán

elképzeltem, ahogy a ferrarisok megkérdezik perezt, hogy átül-e a ferrariba, mire perez annyit mond, hogy hülye vagy, ebből abba? :P

ez a riporter meg olyan tájszólásban beszél időnként, hogy eszméletlen... ha nem figyel magára, akkor rögtön mÁsszÁ meg sennÁ lesz belőle, máskor meg massza, szenna...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44869) barnam_


barnam_
nagyúr

Volt itt a topicban egy MTV-s Formula1 android alkalmazás, de sehol nem találom már. Valakinek megvan még a link?

(#44870) kukinyo válasza Xirtam (#44865) üzenetére


kukinyo
addikt

Ha nem is isten de ott van a szeren, párszor már bizonyított.

(#44871) Frenky89 válasza bambano (#44868) üzenetére


Frenky89
őstag

Szvsz, a massza, szenna közelebb van a tájszóláshoz. :)

(#44872) barnam_ válasza barnam_ (#44869) üzenetére


barnam_
nagyúr

Megvan: mtf1
Miféle hülye név ez?! :U

(#44873) hossszú válasza barnam_ (#44872) üzenetére


hossszú
őstag

Fel is raktam, elég jónak néz ki.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#44874) badd


badd
tag

"Nem hiszem, hogy túlságosan koptatjuk a gumikat. Csak nem használjuk őket megfelelően."-Ross Brawn.

Végülis, nézőpont kérdése. :U

(#44875) barnam_ válasza hossszú (#44873) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem rossz, sajnos közel sincs a tavalyi live timing app-hoz, 7000Ft-t meg nem adok az ideiért...

(#44876) Qorthral válasza Motion_Blur (#44858) üzenetére


Qorthral
őstag

Zseniálisat autózott... Mindent kihozott a Ferrariból, sőt, még egy kicsit többet is.
Ma "utolsó" sor előre fusst játszottak a srácok, így lett ALO - PEREZ 1-2 :)

Egyébként az nem volt akkora csoda, hogy az első 2 helyre kerültek, "csupán" jó rajt és jól időzített kerékcserék. Na meg pár szép előzés a nagy vízben. Ami hihetetlen, az az, hogy kb. 40 körön át végig őrizték/növelték az előnyt a papíron sokkal gyorsabb McLaren/RBR pilóták előtt...
Na itt jön elő a mai TOP2 zsenialitása, bár őszintén szólva még így is nehezemre esik érteni, hogy az esős pályán klasszis és jobb verdával köröző Hamiltont és Vettelt így faképnél hagyták.
Brilliáns volt!

badd: Olvastam olyat, hogy a Mercinek nem a kopás a gondja, hanem az alacsony hőmérséklet. Most kiderült volna a hőségben, hogy így van-e, de az eső miatt nem tudtuk meg. Mindenesetre a teszteken nagyon jó hosszú etapjaik voltak és ott sem volt túl meleg, szóval ki tudja...

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#44877) MPowerPH válasza Xirtam (#44865) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azért mert 3 alakulatnál is csodát csinált. Benetton 2db VB cím, Ferrari 5db VB cím, Brawn GP 1db VB cím.(VB címszó alatt egyénit értettem)

Qorthral: És ez még nagyobb dicsőség annak fényében, hogy itt(is) mindenki Hamilton -t és Vettel -t várta egy esős futam első két helyére. Ma kiderült, hogy nem esőmenők. Amíg sok víz volt a pályán, Alonso és Perez agyonverte mindegyiket.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#44878) giigz


giigz
veterán

Azt én is aláírom, hogy Brawn bácsi, vagy fogalmam sincs ki, aki Schumi taktikájáról dönt, az nagyon nem volt toppon. Az elején, amikor az esőgumikat rakták fel, ott kapásból késtek 2-3-4 kört, és a szárazra váltásnál is legalább ennyit, de inkább többet. Ha ezt nem bénázták volna el, Schumacher 5. hely körül is végezhetett volna... Ott könyörögtem már, hogy "menj ki!, menj ki!", erre csak vesztették a másodperceket, és így nem is csoda, hogy 10. lett. Az előtte lévő 3 autót ezzel a lépéssel kapásból átugrotta volna...

(#44879) badd válasza Qorthral (#44876) üzenetére


badd
tag

Majd, akkor meglátjuk a következő versenyen, de azért ha még nem is ideálisak a viszonyok, akkor is durva visszaesést csináltak tempóban, az egész mezőnyhöz képest, és az Albert Parkban is visszaesett Rosberg, vagyis valami nem kóser.

Azért remélem hogy most kitalálnak valamit Kínáig és vasárnap is villantanak, mert azért szurkolok nekik. Csak valahogy most is elővették kicsit azt a dumát mint tavaly, hogy jó az autó, csak... és mindig volt valami.

(#44880) Qorthral válasza badd (#44879) üzenetére


Qorthral
őstag

Biztos gond van a kopással, mert a versenyzők is erre panaszkodnak, de lehet, hogy nem ez a fő/egyetlen probléma. Rosberg friss gumikkal is lassabb volt a körülötte lévőknél és Sumi sem tudott lényegesen feljebb lépkedni a 10-12 sávból. Mindeközben a 2 Williams átgázolt a mezőnyön (kis túlzással).

BMW001: Azért szerintem nem kicsit esőmenők ők, de tényleg érdekes, hogy ma miért nem ment nekik annyira. A válasz minden bizonnyal az, hogy azért, mert Alonso és Perez képességei is zseniálisak esőben. Előbbiről eddig is tudtuk, hogy egész jó (bár én Hamit és Vettelt jobbnak gondolom/gondoltam), utóbbinak most volt lehetősége bizonyítani és meg is tette.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#44881) werszomjas


werszomjas
őstag

Sztem a mai futam a Perez-é volt, nagyon sajnálom, hogy a végén belehibázott.

Szó se róla, Alonso is szépet ment, de ahogy Perez ledolgozta a kb 7sec-es hátrányát néhány kör alatt, az sztem megért egy első helyet.

Esetleg ha Alonso előtt, vagy legalább Alonsoval együtt jön ki a slick.ért, akkor meglehetett volna Alonso, azzal hogy 1 körrel később jött, újra 7másodpercre került tőle, de azt is ledolgozta, és ott hibázott. 1-2 kör kellett volna még és DRS zónában megelőzi :(

Kell azért neki még egy kis rutin, de ma ő volt a leggyorsabb :)

[ Szerkesztve ]

üdv

(#44882) giigz válasza Qorthral (#44880) üzenetére


giigz
veterán

Nem kezeli jól az autó a gumikat... Amikor melegnek kellene lennie, akkor nem tudják felmelegíteni, utána meg túlmelegszik, kopik... Mindig rosszul jönnek ki belőle...

(#44883) Qorthral válasza werszomjas (#44881) üzenetére


Qorthral
őstag

Nem értek egyet. A Sauber szerintem jobb autó most, mint a Ferrari. Perez is nagyot ment, de előzni is tudni kell, ha nyerni akarsz. A győzelem a hibán ment el és valóban, a tapasztalattal majd higgadtabb lesz és meg fogja tudni oldani a hasonló helyzeteket. De addig érje be a 2. hellyel. Fernando pedig megvédte a helyét a lassabb autóval, így megérdemli a győzelmet. Támadni és védekezni is tudni kell, mindkettő skill.

Btw volt pillanat, amikor Perez még Alonso előtt volt, de már az interekre csere után. De Alonso kb azonnal megelőzte. Erről valakinek linkje? Ha előtte tudott volna maradni, akkor valószínűleg nyer. De Fernando résen volt. Nagyot mentek mindketten!

giigz: Igen, a gumikezelés terén gyengék, úgy teljességében... Ma lenyilatkozták, hogy gyors megoldás nem is lesz erre...

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#44884) emre


emre
veterán

kezdődik az IndyCar (gondoltam szólok)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#44885) troland26


troland26
őstag

"Szerencsére" bombariadó volt Győrbe így sikerült látnom a maláj nagydíjat ( mondjuk az elejét sajna nem ) . Ismét bebizonyosodott a számomra , hogy Alonso a mezőny legjobb pilótája . A tavalyi szezonban is gyenge autója volt és úgy tűnik idén sem lesz top kocsija , mégis kiemelkedően teljesít . Rendszeresen veri Massa-t ( nem is kicsit ) és roppant objektívan nyilatkozik...szimpatikus mint versenyző és mint ember . Perez szintén nagyon jól versenyzett és csak a rutintalanságának köszönhette , hogy nem ő nyert ...lényegesen gyorsabb volt Alonso-nál . A top pilótáknak ma nem volt igazán jó napja ..talán Hamilton konstans teljesítménye lehet még figyelemre méltó ( bár idén eddig az ő autójuk tűnik a legerősebbnek )

(#44886) kukinyo válasza troland26 (#44885) üzenetére


kukinyo
addikt

Hamiltonnál semmilyen teljesítményt nem láttam.Ezt bárki megcsinálná. Zavartalanul autókázott egész idő alatt.
Hacsak nem azt hogy ma (illetve idén) még nem lökött fel senkit.

(#44887) werszomjas


werszomjas
őstag

Úgy látom Perez rock-ot hallgat :D :D

metálvilla befigyel \,,/ :C

Hamiltonnak a box-ban ment el a versenye, nem keveset állt bent, természetesen a két kommentár az eget nézhette, mert csak hüledeztek, hogy a Ferrari milyen gyorsan cserélt....de nem, nem azért előzte meg Alonso a box-ban, hanem mert Hamiltont később emelték fel hátulról, több másodpercet vesztett vele :(

[ Szerkesztve ]

üdv

(#44888) troland26 válasza kukinyo (#44886) üzenetére


troland26
őstag

Mégis Hami az a versenyző aki mindkét versenyen dobogós volt...ez nem kis teljesítmény ( lehet szerencse is kellett hozzá ) a tény az tény..

(#44889) PazsitZ válasza Zodicus (#44490) üzenetére


PazsitZ
addikt

Annyira tudtam, hogy legalább 1-2 hülyegyereknél megint előjön most is a Webber miatt miatt áll le a verseny szöveg.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#44890) Qru válasza kukinyo (#44886) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tőle már ez is nagy előrelépés szvsz... :D

#nincsbennetarcsi

(#44891) kukinyo válasza troland26 (#44888) üzenetére


kukinyo
addikt

Ez tény
De a nagy úszóbajnoktól sokkal többet vártam, főleg egy legjobb autónak kikiáltott Mekiben.
Ebből most semmi nem látszott.

(#44890) Qru : :DDD :C
Ez is csak azért lehet mert a közelében sem volt senki.

[ Szerkesztve ]

(#44892) Motion_Blur válasza troland26 (#44888) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Tény, de az arcára rá volt írva minden mind a két futam után.
A legjobb technika alatta van és ezt nem tudta még győzelemre váltani.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44893) helkis válasza werszomjas (#44887) üzenetére


helkis
addikt

szvsz azért nem engedték ki Hami-t, mert jött Massa kerékért.. :B

szerk: ja és valszeg speedmetál-t hallgattatott vele a mérnöke :D

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#44894) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Az se gyenge, hogy az első 8 helyezett mind más autót vezetett :R

Ez után a futam után tényleg nem tudom mit gondoljak az erőviszonyokról. Fel lehet állítani egy időmérős rangsort (McLaren, Mercedes, Lotus/RB, Ferrari), de a két verseny alapján semmit nem lehet levonni a versenytempóból. Azt vártam hogy legalább az utolsó slick etapra begyorsul Hamilton és szórja majd a leggyorsabb köröket, de akkor is magasan Perez volt a leggyorsabb (illetve a lekönnyült autóval Kimi), ráadásul kemény keveréken. Remélem ilyen kiszámíthatatlan marad a szezon :K

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44895) 8nemesis8 válasza Motion_Blur (#44894) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ezt sokan reméljük, hogy ennyire izgalmas marad. Évek óta talán újra lehet izgulni majd, hogy ki lesz a bajnok vagy kinek hogyan megy majd.

(#44896) Sundesz válasza Qorthral (#44883) üzenetére


Sundesz
őstag

Egy .gif van az előzésről: [link]

Hörcsög Powa'

(#44897) kukinyo válasza Motion_Blur (#44894) üzenetére


kukinyo
addikt

Előbb-utóbb valószínű hogy beállnak.De ha a fél szezon ilyen változatos marad, már örülhetünk.

(#44898) badd válasza Sundesz (#44896) üzenetére


badd
tag

ez gondolom Perez kerékcseréje után volt. Alonso lendületben volt, meg már volt egy kör a gumijában, sok esélye nem volt szerintem Pereznek ebben a kanyarkombinációban védekezni.

(#44899) Qorthral válasza Motion_Blur (#44894) üzenetére


Qorthral
őstag

Nem semmi, valóban. Engem is nagyon megdöbbentett, hogy a pálya egyre szárazabbá válása szinte semmit sem változtatott az erősorrenden. Időmérőn úgy van valahogy, ahogy írtad, de versenyen odaérhet a Sauber, a Williams, erősebb a Red Bull, de Alonso is, káosz! :)
Az tűnik csak biztosnak, hogy a Mercik visszaesnek vasárnap... Halkan jegyzem csak meg, hogy ha ennyire kiegyensúlyozott és változékony marad az eleje, az hosszútávon a konzisztens erős pontszerzőknek kedvez, akik mindig kihozzák a maxot az autóból és nagyon ritkán dobják el a vasat. Na és kik ennek a legjobbjai? Olyan nem német világbajnokok, akiknek már volt világbajnok csapattársa... :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#44900) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

2012 F1 Malaysian Grand Prix Pit Channel Team Radio Highlights

Qorthral: + Kimi :P

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.