Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23301) zuchy


zuchy
őstag

Kubica sérülései. [link] Komolyabb baj is történhetett volna.

PC-STYLE.hu

(#23302) TESCO-Zsömle válasza prmcsk (#23300) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Részben egyetértek, másrészt ha valaki a munkájáért lemond a hobbijáról, annál fejben nincs rendben valami.

"Azért dolgozok, hogy éljek és nem azért élek, hogy dolgozzak."

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23303) tomic válasza prmcsk (#23300) üzenetére


tomic
addikt

Egyet értek veled.
Hiszen profi sportolóról van szó!!!
Kívánom neki, hogy meg gyógyuljon.
De belegondolt itt valaki abba mi lesz a kenyér adójával? Hiszen számítottak rá. Kit ültetnek be a másik autóba még 1 Petrovot vagy valami másik tölteléket?

(#23304) Oliverda válasza prmcsk (#23300) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyetértek. Sosem értettem, hogy miért kell párhuzamosan erőltetni a kettőt. Ez már kettős istenkísértés. Meg tudom érteni azt a csapatfőnököt aki ezt nem engedélyezi. Mondjuk ez nem csak neki szívás hanem a csapatnak is. Most hiába lesz jó az autó, ha nem lesz hozzá megfelelő ember aki vezesse.

Amúgy miből van a korlát vagy Skoda, hogy úgy ment át az előbbi az utóbbin mint kés a vajon?

Kubica és Nannini: érdekes párhuzamok

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23305) DopeBob válasza prmcsk (#23300) üzenetére


DopeBob
addikt

Szerintem nem kell nagy jóstehetség ahhoz, hogy kijelentsük, vége az F1-es karrierjének... :O Hiába fog teljesen felépülni egy év múlva, nem hiszem, hogy lesz már helye, bár ne legyen igazam. Illetve ott van még az is, hogy ez milyen törést okoz egy versenyzőben, lásd Massa. Soha nem lesz már a régi :(

Oliverda: igen, ez most jó nagy pofon nekik, főleg azután hogy milyen jól ment az első teszten, és a fordított kipufogó is mennyire ígéretesnek tűnik. Nagyon kell most a Renault-nak egy tapasztalt pilóta

A korlát meg valószínűleg ott ment be a tűzfalon, ahol a kormányösszekötő van. Iszonyú mázlija van még így is ha 10 cm-el arrébb megy, akkor felnyársalja... :(

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#23306) proof88 válasza DopeBob (#23296) üzenetére


proof88
addikt

meg ugye egy f1-es pilótafülkénél elképzelhetetlen hogy egy szalagkorlát áttöri. Persze a fej ott védtelen a repülő tárgyakkal szemben. Mondjuk ki tudja, lehet hogy eleve a pálya azon része is idióta volt. Mert ugye az nem is pálya, hanem közút, ideiglenesen lezárva a rali idejére. Azért a szervezők felmérhetnék jobban is a pálya veszélyesebb részeit és pl a szalagkorláthoz rakhattak volna valamit, bár nem tudni mennyi hely volt ott, esetleg valami elképzelhetetlen hibát csinált Kubica (balra helyett jobbra akart menni :D), passz. 1 éve vagy mikor volt, Nascar versenyen meghalt egy versenyző, na ott egyértelműen a pálya volt a hibás (a vezetői hibán túl), f1-ben nincs olyan pálya ahol olyan nagy sebességnél a betonfal állít csak meg, legrosszabb esetben is van 2-3 soros gumifal a beton előtt. De a versenyzés mindig is veszélyes volt, F1-ben is csak idő kérdése sajnos, és lesz megint halálos baleset is. Emlékszünk 2 tavalyi esetre: Monacoban, Chandokra mászott fel egy másik kocsi, meg amikor Abu Dhabiban Schumira mászott fel a force india. Mindkét esetben ha kicsit más szögben mászik fel a kocsi, máris a fejet találja el. Vagy Massa esete. Vagy ugye ami Brands Hatch-ben volt, a repülő kerék okozta haláleset. De ezt minden versenyző tudja. Kubica is tudta, hogy az F1-es álomkarrierjét veszélyezteti a ralizással. Bevállalta a dolgot. Ne feledjük, hogy nem feltétlenül kellett volna így történnie a balesetnek, Kimi is hányszor törte meg a Citroen-t. Sokan törnek rali autót, ettől még nem feltétlenül rossz a pilóta. Nagyon szerencsétlenül alakult ez az eset. De alakulhatott volna rosszabbul is, ugye. Én bízok benne, hogy Kubica rendbe jön majd. Nagyon sok idő lesz őt visszahozni egy tisztességes alap szintre (ha sikerül), és nagyon rossz hogy ezen felül még a visszaszokás is sokáig fog tartani.

(#23307) TESCO-Zsömle válasza Oliverda (#23304) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Amúgy miből van a korlát vagy Skoda, hogy úgy ment át az előbbi az utóbbin mint kés a vajon?

Horganyzott vas, profilra hajtva. Ennél nagyobb autókat is meg kell tudnia fogni, szóval erős a cucc, de a lényeg inkább az, hogy hajlik, tekeredik, enged, és ezzel fékez.

A probléma akkor van, ha hosszába kapod el. Akkor olyan, mint egy nyárs.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23308) werszomjas válasza Oliverda (#23304) üzenetére


werszomjas
őstag

A való életben is nem egy ilyen balesetet láttam már a lánglovagok.hu-n, ahol az út menti szalagkorlát nyársalta fel a kocsikat és a benne ülőket.

Kubica: Szerintem viszont látjuk még a F1-ben, ahol az orvostudomány, és a f1-es pilóták akaratereje, és felkészültsége tart, felépülhet :K

[ Szerkesztve ]

üdv

(#23309) proof88 válasza DopeBob (#23305) üzenetére


proof88
addikt

Sztem Kubicának mindig lesz hely valahol, és most nem egy utolsó autós csapatra gondolok. Kérdés, hogy mennyire tud felépülni. Legalább agyban helyben van. Igazából a Massa-dolog meg sosem volt nekem tiszta, persze könnyű ráfogni, hogy nem olyan, mint azelőtt, de szerintem nem a balesete miatt nem volt olyan jó, hanem más volt a kocsi, stb. De nyilatkozta is, hogy nem érezte rendesen az autót. Majd meglátjuk, kiknél alakul másképpen a dolog az új gumik miatt. Ilyet meg inkább ne jelents ki, hogy vége az F1-karrierjének, ez azért nem így van. :N Aláírom, hogy egyáltalán nem biztos, hogy folytatja valaha is az F1-et, és hónapok múlva sem fog pontosan kiderülni, hiszen ha mindenki azt mondja, hogy oké, még akkor is hátravannak a konkrét tesztelések, amikor még kiderülhet, hogy valami mégsem okés, nem tudja csinálni. Egyelőre gyógyulgasson, aztán meglátjuk.

(#23310) tomic válasza Oliverda (#23304) üzenetére


tomic
addikt

Az a baj ,hogyha nem merevítést vagy bukó csövet talál el a korlát akkor csak egy 0.8mm-es lemezen vagy inkább egy karbon borításon kell átmennie.

(#23311) TESCO-Zsömle válasza proof88 (#23309) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ilyet meg inkább ne jelents ki, hogy vége az F1-karrierjének

Már csak azért se, mert nem csak pilótaként van F1-es karrier, és nem ő lenne az első pilóta, aki szakmaváltással, de marad. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23312) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

f1live szerint 6 liter vért veszített Kubica..

nem lehetne ezt az oldalt valahogy betiltatni??!

nem a szalagkorlát jött be az autóba, hanem egy oszlop..

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23313) tomic válasza TESCO-Zsömle (#23311) üzenetére


tomic
addikt

És minek tudnád még elképzelni?

(#23314) IreN!CuS válasza Motion_Blur (#23312) üzenetére


IreN!CuS
őstag

lehet úgy értették,hogy egész élete során :DDD

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#23315) Jarod1


Jarod1
addikt

nem is értem a renault hogy engedhette versenyezni...
vagy kellett a hely, mert ahogy olvasom nem kis idő lesz a felépülés...

(#23316) proof88 válasza Motion_Blur (#23312) üzenetére


proof88
addikt

6 liter vér :W

Jarod1: te komolyan azt gondolod, hogy azért engedték versenyezni, hogy lesérüljön? :U

egy érdekes komment:
5-6 liter vér az a testben lévő vér 100%a... akkor most vissza kell adnia a lengyel állampolgárságot és olasznak számít ezentúl?

[ Szerkesztve ]

(#23317) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

[Talán még nem volt linkelve]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#23318) Qru válasza proof88 (#23316) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hehe, biztos direkt kilőtték a gumiját. ;] Összesküvés eléméletek rulz. :D

#nincsbennetarcsi

(#23319) D.Orion válasza Motion_Blur (#23312) üzenetére


D.Orion
veterán

Bocs, de tévedsz, a szalagkorlát hatolt be az utastérbe. Az 5-6 liter vérveszteséget pedig nem úgy kell értelmezni, hogy anniy "kifolyt" belőle. Orvosi szemmel nézve a 6 liter vérveszteség azt jelenti, hogy 6 zacskónyi vért toltak bele a műtétek során. Ergo valahol tényleg 6 liter vér folyt át rajta....

(#23320) JColee válasza D.Orion (#23319) üzenetére


JColee
őstag

6 liter vért vesztett volna a balesetmél, akkor nem élne, mert egy átlagos felnőttben 5 liter van.
Bár ezt nem neked akartam írni.

[ Szerkesztve ]

(#23321) D.Orion válasza JColee (#23320) üzenetére


D.Orion
veterán

A bulvár ebből a szempontból tényleg hülyeséget ír, mert 6 litert a kocsiban nem veszhetett, az operáció alatt használtak fel annyit. Én már rég megtanultam olvasni a bulvár sorai közt, ha kell majd fordítok. :DD

(#23322) hunnylander válasza D.Orion (#23319) üzenetére


hunnylander
őstag

Csakhogy a vért rendszerint nem literes kiszerelésben adagolják.

Az f1livehu meg rendszerint hülyeségeket szokott írni.

www.HunnyF1.com

(#23323) Peat;)


Peat;)
veterán

Ez a virgin egyszerű mint egy faék, meglepődnék ha előrelépnének, bár talán Lotussal megint csatázhatnak.

Majd jön a Hispania és elintéz mindenkit ;]

Kubicának meg már mozogtak az ujjai állítólag, igaz nem írták hogy a jobb kezén. Érdekes lesz mennyire jön helyre, egy f1-es kormánykerékhez azért kell az ügyes kéz és most az ezernyi gombra is gondolok. Kubica jobb vagy bal kezes egyébként? Ha bal akkor azt mondom még lesz az f1-ben. Ha jobb akkor már kételkedek.

[ Szerkesztve ]

(#23324) tomic válasza Peat;) (#23323) üzenetére


tomic
addikt

Liszenszet úgy sem fog kapni ha nem megy át az orvosi vizsgálaton.

(#23325) D.Orion válasza hunnylander (#23322) üzenetére


D.Orion
veterán

Amit a páciens mellé akasztanak műtét közben az biza 1 literes zacsek.

[ Szerkesztve ]

(#23326) shteer válasza Peat;) (#23323) üzenetére


shteer
titán

ellesznek megint ott hátul :K

..szerintem jónak tűnik

(#23327) tomic válasza shteer (#23326) üzenetére


tomic
addikt

Dehogy feltörnek mint a talajvíz. :D

(#23328) D.Orion válasza tomic (#23327) üzenetére


D.Orion
veterán

Felszínre tör a sötét erő, mint Szibériában a kőolaj/szén? :DDD

(#23329) TESCO-Zsömle válasza shteer (#23326) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hispánia?

20 kör után már "elől" lesznek... ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23330) Kiki18 válasza TESCO-Zsömle (#23329) üzenetére


Kiki18
őstag

Szegényeknek elég csak 12,hogy elöl legyenek :)

Kubicáról én is olvastam,de csak a balesetéről. Lehet róla tudni valami újat?

(#23331) hunnylander


hunnylander
őstag

Emlegetett szamár?

Az új F111!

HRTron F1 by Daniel Simon :)

www.HunnyF1.com

(#23332) shteer válasza hunnylander (#23331) üzenetére


shteer
titán

design: BAR Honda reloaded :))

..szerintem jónak tűnik

(#23333) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Remélem hogy a Renault mind két autójára ki ír valami olyat, hogy Robert visszavárunk !

(#23334) Motion_Blur válasza shteer (#23332) üzenetére


Motion_Blur
félisten

vagy Super Aguri reloaded :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23335) hunnylander válasza Motion_Blur (#23334) üzenetére


hunnylander
őstag

Fehér, piros, fekete; egy jó tervező ezt nehezen tudja elrontani, főleg, hogy a Cosmic Motors stílusára építkezett, az meg már bevált.

Daniel Simonnak nagyon komoly CV-je van, autógyártók koncepcióautóin keresztül a Tron mozifilm járműtervezéséig...

HRTon F1 :D

www.HunnyF1.com

(#23336) dangerzone válasza hunnylander (#23331) üzenetére


dangerzone
addikt

Komolyan mondom, nekem tetszik ez az autó.

( Más kérdés, hogy picit elbizakodottnak tartom őket, ezzel a kockás zászlós festéssel. Szegények, legalább az autón lássanak, ha már a pályán nem. )

(#23337) shteer válasza dangerzone (#23336) üzenetére


shteer
titán

ha jól időzítik a 2. lekörözést akkor láthatják is :D

..szerintem jónak tűnik

(#23338) hunnylander válasza dangerzone (#23336) üzenetére


hunnylander
őstag

A kockás zászló szerintem Simon ötlete volt.

Cosmic Motors járművek

Cosmic Motors pilóták Mit is mondott Lewis, mikor a jövő női F1-es pilótájáról kérdezték? "A világ haladásával elkerülhetetlen, hogy egyszer csak jöjjön egy nő, és szétrúgja az F1-esek seggét. Alig várom!" :))

www.HunnyF1.com

(#23339) dangerzone válasza hunnylander (#23338) üzenetére


dangerzone
addikt

Az biztos, hogy még nagyobb nézettsége lenne az F1-nek, ha dögös hancúrmacák is versenyeznének. Ráadásul dobogóra esélyesen. :)

Amúgy ezek a Cosmic Motors járművek tényleg léteznek is? Meg működnek is? Vagy csak design az egész?

[ Szerkesztve ]

(#23340) hunnylander válasza dangerzone (#23339) üzenetére


hunnylander
őstag

A Cosmic Motors egy 176 oldalas könyv, több, mint 200 vázlattal és 130 illusztrációval. Egyfajta tervezői portfólió.

Meg trailer videó is készült.

Ahhoz, hogy ebből film legyen meg tényleges járművek, ahhoz horribilis pénzösszegek kellenének. Meg nem utolsó sorban szándék producerektől egy olyan filmre, ami tele van járművekkel.

Amit ő hozzátesz a filmekhez, a dolognak egy szelete, ő mint designer nem uralkodhat el egy filmen úgy, mint a fantáziajárművei képzeletbeli világában.

Olyan filmekbe tervezett járműveket az elmúlt években, mint a Tron vagy Alien. És a Cosmic Motorsnak eléggé lehet köze ahhoz, hogy eddig eljuthatott. De emellett autógyáraknak is dolgozott/dolgozik. Na meg egy F1-es csapatnak. :D

www.HunnyF1.com

(#23341) shteer


shteer
titán

VJM-04

átköltözött rá a meki légbeömlő :) meg nőtt egy bunkó az orrára

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#23342) Oliverda


Oliverda
félisten

[link]

Úgy látom, hogy Lotus mellett az FI-nak is megtetszett a tavalyi Mercedes légbeömlő. Vajon lesz-e újabb per a két csapat között? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23343) boba6


boba6
aktív tag

Nagyon sajnálatos ami Kubicával történt, pedig az idei autó már tuti teljesen rá épült. Más nem fogja tudni kihozni belőle ami benne van, kíváncsi leszek kit tudnak a helyére leszerződni ennyire gyorsan. Raikkönen lenne a kézenfekvő de minimális az esélye, szvsz Hülkenberg vagy Heidfeld lesz belőle.

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#23344) DopeBob


DopeBob
addikt

(#23345) Peat;) válasza hunnylander (#23335) üzenetére


Peat;)
veterán

Ha olyan lesz az f1-ben, mint a Tron a filmek között akkor sok jó nem néz ki nekik... :)

(#23346) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

-

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23347) sz_abika


sz_abika
addikt

http://f1hirek.hu/hir/Boullier__Senna__Liuzzi_es_Heidfeld_a_kiszemelt_201102081510

:S

Ne legyenek már balfaszok, mennyi jobb pilóta van kint??
Hülkenbergnek ha nem Weber lenne a menedzsere, esetleg kiköthetett volna itt..

PSN: xszabikax

(#23348) Peat;) válasza sz_abika (#23347) üzenetére


Peat;)
veterán

Heidfeldnél nincs sok jobb pilóta kint, kb Kimi, de ő már nagyon rég vezetett. Hülkenberget én nem raknám Heidfeld elé jelenleg..sem Timot.

(#23349) adman válasza DopeBob (#23344) üzenetére


adman
tag

a navigátor mintha azt nyilatkozta volna, h hiányzott egy részen a szalagkorlátból, nem mellesleg elég hihetetlen h ilyen irányból el lehet törni egy szalagkorlátot.

(#23350) proof88


proof88
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.