Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49901) hunnylander válasza RedWing (#49899) üzenetére


hunnylander
őstag

[link]

www.HunnyF1.com

(#49902) Oliverda válasza wildrain (#49897) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem hiszem. Bár már volt neki hasonló.

Kubica jövőre:

:))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49903) RedWing válasza hunnylander (#49901) üzenetére


RedWing
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#49904) Sanya595 válasza RedWing (#49903) üzenetére


Sanya595
senior tag

Nálam meghalt a link.
Valaki esetleg újatt tud?

Ez sem megy sajnos.A justin tv-sek mindig meghalnak.
Jó volna egy jó kis BBC-s,mint a múltkor.

[ Szerkesztve ]

(#49905) wildrain válasza Sanya595 (#49904) üzenetére


wildrain
addikt

(#49906) RedWing válasza wildrain (#49905) üzenetére


RedWing
aktív tag

Sajna ez sem megy... :O

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#49907) [CS]Blade2 válasza RedWing (#49906) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

[link]

Itt az 5-ös csatornát kell kiválasztani, és megy.

És már esik, ha jól láttam.

[ Szerkesztve ]

(#49908) wildrain válasza RedWing (#49906) üzenetére


wildrain
addikt

Már nekem sem. Talán ez?

(#49909) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Egy streamot akalyok :O

(#49910) Sanya595


Sanya595
senior tag

Hát Én akár lent,akár fent választom az 5-ös chanel-t nem megy.

(#49911) hunnylander válasza Sanya595 (#49910) üzenetére


hunnylander
őstag

Hiányzik a Microsoft Silverlight a gépedről.

www.HunnyF1.com

(#49912) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

Ez megy bár gagyi minőség: [link]

(#49914) attisx válasza P00By (#49913) üzenetére


attisx
addikt

Gyanús nekem ez a magas ívű bölcsesség. Szerintem már fű alatt beiratkozott a Helsinki Egyetem Filozófia Szakára... :DDD

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#49915) Thrawn


Thrawn
félisten

Badoernek nem igazán akar összejönni Spa...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#49916) D@ni88


D@ni88
addikt

nem is szóltok hogy FP2 van? :Y

azta első 8 versenyző 2 tizeden belül?:D

[ Szerkesztve ]

(#49917) hunnylander válasza D@ni88 (#49916) üzenetére


hunnylander
őstag

15 perc múlva már vége is lesz.

www.HunnyF1.com

(#49918) Nowhereman


Nowhereman
őstag

[link]
- egy Egy felKERSelt hiperdomináns verdának jobban örült volna. :U

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#49919) D@ni88


D@ni88
addikt

Na Kimi kocsijával meg mi lett? meg egy torro is feladja... Remélem nem motor probléma

(#49920) #70869248


#70869248
törölt tag

:D Grosjean :D
..Kimi-nek sztem sok volt és inkább kiengedte, de majd elmondja.

(#49921) D@ni88 válasza #70869248 (#49920) üzenetére


D@ni88
addikt

oké, de mért állt le a pálya szélén?

jah értem, ott zenélt a pálya szélén a family frost biztos:D ;]

[ Szerkesztve ]

(#49922) tibi666 válasza D@ni88 (#49921) üzenetére


tibi666
senior tag

fagyizni.

(#49923) andy83


andy83
aktív tag

Badoer... :( :( :(

facebook.com/SzeretekMozizni

(#49924) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Szóval tessék Grosjean-al kb ugyanannyi tapasztalata van Badoernek is az autóról.
Persze üzemeanyagszinteket nem tudunk, de van egy olyan sejtésem, hogy attól függetlenül Badoer az úfjú újonccal ellentétben a mezőny végén lemaradva fog körözni, pedig itt már a pályát is ismeri. :U

- http://pazsitz.hu -

(#49925) pH érték


pH érték
aktív tag

Szerintem Wéber Gábort kéne beültetni. Én biztos vagyok benne, hogy jobban menni mint a Look How Bad You Are. :)

(#49926) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Milyen érdekes hogy Badoer utolsó 2 szabadedzésen,pedig azt mondta Spba-ba már jó lesz.:D

(#49927) Jarod1


Jarod1
addikt

a BRAWN okba van KERS?

(#49928) !Overdose! válasza Jarod1 (#49927) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nincs.

Elkészült a 2010-es F1-es versenynaptár első verziója

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#49929) vwpolopg válasza Jarod1 (#49927) üzenetére


vwpolopg
őstag

nincs

Ezt benéztem, nem láttam, hogy már válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

(#49930) Male


Male
nagyúr

Korábban már azthiszem kérdeztem, de továbbra is kérdés: Valahol nyomon lehet követni, ki-hogy áll a motorokkal idén?

(#49931) gV válasza Male (#49930) üzenetére


gV
őstag

itt a jelenlegi állás

[ Szerkesztve ]

(#49932) PazsitZ válasza gV (#49931) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ez így szép és jó, a kérdés csak az, h a használt motorokban mennyi km van benne.
ez a statisztika meg nem frissül úgy tűnik :(

- http://pazsitz.hu -

(#49933) Oliverda


Oliverda
félisten

Raikkonen hints at Ferrari departure...

"If for some reason I am not at Ferrari next season I know I'll have a seat at another team in the paddock," he is quoted as saying by Britain's Daily Telegraph. "It's not a problem. Other teams want me."

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49934) gV válasza PazsitZ (#49932) üzenetére


gV
őstag

és ez most olyan fontos? ezt ma olvastam renault motorral kapcsolatban:
"Az edzésen fellépő meghibásodás az isztambuli probléma másolata volt. Most már egy kicsit jobban értjük, hogy miképp kerülhetnénk el, a két friss motoron végre is hajtottuk a változtatásokat. A most bevezetett intézkedések nélkül 10, vagy 1000 kilométer után is bekövetezhetne a hiba." [link] nekem ez azt jelenti h ellehet felejteni pl a renault régi motorjait legyen benne csak 10 v akár már 1000km, mert azokban a hiba még benne van

[ Szerkesztve ]

(#49935) PazsitZ válasza gV (#49934) üzenetére


PazsitZ
addikt

és ez most olyan fontos?
Hát attól függ, de azon cikk alapján szinte mindenki ugyanúgy áll.
Nézz meg pl. egy Button - Kovalainen összehasonlítást ez alapján
pilóta: Button - Kovalainen
megbontott motor: 4 - 4
össz kilométer: 4728.308 - 6060.162

Ettől függetlenül igazad van, bárkinél előjöhet bármikor hiba a km-től függetlenül.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#49936) gV válasza PazsitZ (#49935) üzenetére


gV
őstag

még mindig nem értem mit kell kibogozni a km-ekből viszont 1et tudok: csak a red bullnak lesz gáz ha kifutnak a motorokból, mivel ők harcban állnak a bajnoki címekért
Ferrari a 3. hely miatt szükség lenne h megbizhatóak legyenek az autók, de ez nem elég ugyanis ahoz szükség lenne egy egészséges Felipe Massára is, Ő viszont még nem az legalábbis nem 100%-os innentől kezdve nincs miről beszélni, nincs olyan pilóta aki pótolhatná, csak aki helyetesíteni tudja jelenleg ugye Badoer
Meki és a többi merdzsó motoros: asszem idén még nem volt hibályuk ezért nem is számitok rá az idény hátralévő részében sem
toyota és williams: nem hallottam volna h a 3. helyért harcolnának, bár az igaz h nem is nagyon tájékozodom h mit motyognak ők
bmw renault toro nekik aztán tényleg mind1 most h a 10. helyek valamelyikéről az utolsó rajtkockában találják magukat v sem (bár lehet ez is a Ferrari szurkolói mivoltom mondatja)

(#49937) Male válasza gV (#49931) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi! ...és PazsitZ-nak is!

Tényleg kell a km hozzá, mert anélkül lehet, hogy ugyan több motort használt már, de mind kibír még egy versenyt.

(#49938) hunnylander válasza PazsitZ (#49932) üzenetére


hunnylander
őstag

[link]

www.HunnyF1.com

(#49939) gV válasza Male (#49937) üzenetére


gV
őstag

de lehet olyan is h futam alatt mondja fel a szolgálatot a motor miközben már az lenne az utolsó bevetése. pl amit spában és monzában használnak nem gondolnám h beraknák még 1 futamra, ekkor tök mind1 h hány km van a többi motorban, cserélni a futam allatt ugysem lehet, moza után meg ugyis kukás lett volna az a motor valamnt ha az az év első meghibásodása még mindig terv szerint használgatják a motorokat mert pont annyi újnak kell lenni ami elég az idény hátralévő részére. akinek meg már volt motorhiba az a red bull, de nekik ah már idéztem a renaultot a régi motorjai bármikor tönkremhetnek, persze ettől még behetik bárelyiket ha még nem érték el vele a 1600km-ert (2005-ben kb ennyire tervezték az V10-es 2 hétvégés motorokat, ez állt a rákövetkező V8-asokra is, azóta viszont visszavettek a fordulatszámból illetve lhetett ezt azt fejleszteni a megbizhatóságon, ezért tudnak 1600km+ menni) és imádkozhatnak h végig birja a futamot

(#49940) hunnylander válasza gV (#49939) üzenetére


hunnylander
őstag

Christian Horner: The situation on engines is quite clear. Each driver is allowed eight race engines; four of those are consigned to shrapnel, unfortunately. But he's got two new race engines and two used engines available to him. We will strategically use the two new engines, so we will be running one here, one possibly in Monza and then with the used engines, we will spread those out over the remaining Fridays. So if we're frugal with the mileage on the Friday and go for quality rather than quantity, then hopefully we can avoid taking a penalty. But if we use any additional engines to those eight, then we will incur a ten-place penalty.

Vettelnek van 2 új motorja és 2 használt motorja, ezeket akarják beosztani. Az újakat el akarják osztani Spára és Monzára, de utána is használva lesznek, de mása csapatok se kukázzák a motorjaikat csak mert egy motorigényes versenyen használták először (vagy másodszor...). 1 motornak 2-3 vagy mégtöbb 'Monzát' is ki kell birnia elméletben és gyakorlatban és nem 'eldurranással' kell jeleznie kiöregedését, hanem teljesítménycsökkenéssel (és pl. megnövekedett olajfogyasztással :DDD ).

www.HunnyF1.com

(#49941) #70869248 válasza hunnylander (#49940) üzenetére


#70869248
törölt tag

Ezekkel Vettel nem tud viláőgbajnok lenni...ha más nem akkor Webber akadályozza meg benne, mármint ha a két Brawn buktázik folyamatosan.
Szal sztem ésszerű Webber-re koncentrálni teljes mértékben és feltétel nélkül.

(#49942) [CS]Blade2 válasza hunnylander (#49940) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

"Az edzésen fellépő meghibásodás az isztambuli probléma másolata volt. Most már egy kicsit jobban értjük, hogy miképp kerülhetnénk el, a két friss motoron végre is hajtottuk a változtatásokat. A most bevezetett intézkedések nélkül 10, vagy 1000 kilométer után is bekövetezhetne a hiba."

Vagyis a 2db használt motor-ban benne van a hiba, amivel akármikor bekövetkezhetne a hiba. Ezzel maximum pénteken mehetnek, de ott is kérdéses, mert ha rögtön az első körökben szétmegy, rengeteg edzésidőt vesztenek.

Egy hétvége a első 8 futam alapján átlag. 720Km. (Vagy ott van Heidfeld, aki minden futamot befejezett: 5700Km/8futam=710Km)
6 futam van még, ami befér 4260Km-be.
Motoronként 1600Km után már visszaesik a teljesítmény, de Webber, Alonso, és Piquet tett már 2000Km+-t egy-egy motorba, viszont nem Spában, meg Monzában, és gondolom az utolsó 400Km-t pénteken dobták rá.

(#49943) vwpolopg


vwpolopg
őstag

És ha az előző versenyen tönkrement motort megcsinálják az motorcserének minősül? Tudja valaki, hogy a motor hány százalékát kell kicserélni ahhoz, hogy az már motorcserének minősüljön?

(#49944) venember83 válasza vwpolopg (#49943) üzenetére


venember83
nagyúr

A motor tudtommal teljesen érinthetetlen, ha már bármennyire is megbontják, motorcserének minősül. De cáfoljatok meg, ha tévednék.

(#49945) #70869248 válasza vwpolopg (#49943) üzenetére


#70869248
törölt tag

gondolom fődarabok...
De ahogy filózom sztem elképzelhetőbb hogy bizonyos csavarok nem megbonthatóak, nem lehet levenni a hengerfejet meg ilyenek...valamelyik versenynél olvastam hogy kis kamerát vezettek be a motorba körülnézni, hogy milyen állapotban van..azaz nem bonthatták meg.
Ez ésszerűen is hangzik, pecsétes vagy mittomén milyen módon zárt főcsavarok, így a hengerfej, vagy a blokk más része nem bontható.

(#49946) vwpolopg válasza venember83 (#49944) üzenetére


vwpolopg
őstag

Remek...ez az egész motorcserés hülyeség, áhh.... Kijárna pár headshot a szabályhozók között...

(#49947) hunnylander válasza vwpolopg (#49946) üzenetére


hunnylander
őstag

Miért lenne hülyeség? Mindenkire egyaránt vonatkozik. Ilyenért már lelövöldöznéd a szabályalkotókat (a csapatok javasolták), nem az a hülyeség?

Azt gondolod, hogy az egy verseny, egy motor szabály nem volt hülyeség? Teljesen értelmetlen pazarlás, pont a legdrágább fődarabbal. Így is verseny van a motorgyártók között.

www.HunnyF1.com

(#49948) wildrain válasza #70869248 (#49945) üzenetére


wildrain
addikt

Én is úgy tudom, hogy a blokk nem bontható, de a körítés - benzinpumpa, vízpumpa, meg mittomén mik vannak egy F1-esen (asszem a generátor pl. másképp van megoldva) - az cserélhető/szerelhető.

(#49949) Csabee.


Csabee.
nagyúr

hamarosan időmérőő :)

Üdv: Csabee.

(#49950) PazsitZ válasza gV (#49936) üzenetére


PazsitZ
addikt

[OFF]Ha nem érted, akkor sajnállak.
Most a magyarázatod alapján nem értem, hogy csak a Renault motorokról beszélsz vagy általánosságban.
Mert ha csak a Renaultról, bár én nem ezt vettem ki, akkor még lehet logika az értekezésedben.
De most általánosságban azt mondani, h "a km-t le lehet sz*rni, semmit nem jelent, mert úgy is elromolhat", elég fura nézőpont. :F :DDD

De nem akarlak én meggyőzni semmiről, ha neked nem számít, nem számít :R[/OFF]

Egész szoros a szavazás az Formula1.com-on:
Which of these teams would you tip for victory in Sunday's Belgian Grand Prix at Spa-Francorchamps?

Brawn GP 32.38%
Ferrari 34.10%
Red Bull 33.52%

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.