Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49351) mephi666 válasza brownus (#49349) üzenetére


mephi666
nagyúr

pont most akartam venni egyet... csak ennek a színe nem tetszik :( rózsaszín/hupikék színkombinációval szeretnék... ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49352) AMD Power válasza Csabee. (#49350) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem az ára jobban kéne. ;)

Biztos a válság miatt magasabb lett a lakás hitele és azért adja el.. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49353) greenmukk


greenmukk
tag

[link] -- A Ferrari/Schumi rajongók az utolsó mondatra nagyon figyeljenek oda :))

[link]-- Schumi nyilatkozik :(

[ Szerkesztve ]

(#49354) PazsitZ válasza Oliverda (#49347) üzenetére


PazsitZ
addikt

Értem én, de a médiának hála mégis úgy lett kihozva, amit nem siettek cáfolni, hogy 100% a visszatérés.
Egyébként engem túlzottan nem izgat.
Más mielőtt a fanok elátkoznának :DDD : Nem akarom én ezzel Schumit bántani, ő tette a dolgát, ennyi.
De megértem az általános felháborodást, aki pl. csak emiatt vette meg a jegyeket.

- http://pazsitz.hu -

(#49355) Csabee. válasza greenmukk (#49353) üzenetére


Csabee.
nagyúr

tényleg kár hogy nem jön vissza.. de sztem ő már nem fog visszatérni ezek után az F1be..

Üdv: Csabee.

(#49356) wildrain válasza EmberXY (#49329) üzenetére


wildrain
addikt

És mit írtam?

Szerinted repülőgépen, vagy űrrepülőgépen mennyi oldalirányú erő hat a testre?

Ha eddig ez nem jött le, akkor nézd meg figyelmesen a videót, hogy mennyi is az oldalirányú erő. Gyakorlatilag semmi, kevesebb, mint egy személyautóban, tehát a nyak szerepe minimális. Gyorsulásnál megtartja a szék a fejét, lassulás és oldalerő meg nem jelentős.

(#49357) brownus


brownus
veterán

Ifjú Mester Pici Bajusszal:D

(#49358) Oliverda válasza brownus (#49357) üzenetére


Oliverda
félisten

Igazi NDK szakmunkás. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49359) puttputt


puttputt
őstag

Kimi sokat mondó; "exkluzív" :D
Hehe, jó ez a kép. :))

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#49360) Tomcat


Tomcat
őstag

Biztosan sokan vettek jegyet elővételben a következő futamokra csak Schumi miatt. Mi is gondolkodtunk rajta a haverokkal (megnéztük az árakat is) hogy leszaladunk arra a hétvégére Monzába csak azért hogy láthassuk -talán utóljára- versenyezni a mestert, de ezután már nem is foglalkozom a gondolattal sem.

Tomcat

(#49361) AMD Power válasza greenmukk (#49353) üzenetére


AMD Power
titán

Érdekes egy mondat volt Laudától.. de szerintem Kimi nem lesz itt jövőre.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49362) Ace Ventura válasza brownus (#49357) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Itt még csak padevan :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#49363) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Piquet: Briatore F-1-es tudatlansága viccbe illő
Ennyit a kishúga is konyít az autókhoz

Piquet :O :C

[ Szerkesztve ]

(#49364) JColee válasza puttputt (#49359) üzenetére


JColee
őstag

riporter eléggé gyagyás kérdést tett fel, ahhoz képest elég sokat mondott (összetett mondat!) :D

(#49365) Tomics válasza [CS]Blade2 (#49363) üzenetére


Tomics
addikt

nyomorék...volt ideje bőven mutatni az apja génjeiből, nem élt vele, örüljön hogy eddig bent tartották

PH! addikt since 2004

(#49366) Ace Ventura válasza [CS]Blade2 (#49363) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Neki már nem kell félteni a karrierjét:DAzt beszél, amit akar.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#49367) AMD Power válasza Ace Ventura (#49366) üzenetére


AMD Power
titán

Ez látod szinte biztos.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49368) nviktor7 válasza Tomics (#49365) üzenetére


nviktor7
tag

Azért egyáltalán nem olyan rossz pilóta, alacsonyabb osztályokban szinte mindent megnyert. Lehet, hogy tényleg nem kapott meg mindent, amit Alonso.

[ Szerkesztve ]

iPhone 3GS 16GB White

(#49369) kisJack válasza nviktor7 (#49368) üzenetére


kisJack
aktív tag

Jah, de a cikket olvastad? Ilyet lenyilatkozni, hogy Briatore nem ért a forma1-hez? lol
Vele lett világbajnok Sumák is, '94-'95-ben. Lényeg hogy a kispiké ért hozzá. Szerintem csak nagyon dühös.

(#49370) PazsitZ válasza [CS]Blade2 (#49363) üzenetére


PazsitZ
addikt

"véleménye szerint más pilótáknak sem kellene főnökeiktől rettegve mindig lakatot tenniük a szájukra."
Érdekes, hogy az F1-ben eltöltött idő alatt neki is csak most ilyen nagy a pofája, hogy már kidobták :D

- http://pazsitz.hu -

(#49371) Weetjoue válasza nviktor7 (#49368) üzenetére


Weetjoue
csendes tag

Lehet de mégis lehúzott másfél évet és nem igen vettük észre a "tehetségét".Ennyi idő alatt azért illett volna összehozni valamit.Meghogy Alonso volt a csapattársa, haggyuk má...
Nézzétek meg Hamiltont.

(#49372) madstunt


madstunt
addikt

Ha valaki ennyit elér mint a kispiké akkor szerintem már az is tiszteletreméltó.Őt nemcsak a neve jutatta el az F1-ig hanem a teljesítménye. Briatore meg már elégszer megmutatta a foga fehérjét.Számomra Tosttal egy kategória,csak Briatore sokkal jobban sztároltatta magát és jobban értett a média maga mögé állításához.
Ahoz hogy sumákkal meg alonsóval vb legyen ahozz kellett a 2 pilóta tudása és az hogy ilyenkor az adott pilóta csapattára sokkal kevesebb támogatást kapott.Tessék utánnanézni hogy miért jött el Herbert a Benettontól,és utánna miket nyilatkozottt:U

[ Szerkesztve ]

(#49373) kisJack válasza madstunt (#49372) üzenetére


kisJack
aktív tag

Már hogy ne kellene a pilóta tudása? Nem erről van itt szó, csak kicsit túllőtt a célon a srác szerintem. Azt is elhiszem neki hogy nem kapta meg ugyanazt a támogatást amit Alonso kapott, de annyival kevesebbet sem, mint amit a teljesítménye sejtetett. Nehéz ezt kívülről megítélni. Senki nem állította hogy Briatore egy szent, sőt, őszintén szólva nem is bírom igazán, viszont ennek a beszólásnak sem alapja, sem értelme nem volt.

(#49374) EmberXY válasza wildrain (#49356) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem te is nézd végig a videót, de elmondom, hogy én mire gondoltam:
Ahol a nyak terhelést kap (és nem lennék a helyében, de te biztosan, hiszen szerinted elhanyagolható, ami rá hat..)

1. 0:27-nél: Félig öntudatlan, tehát nem képes figyelni a fejtartásra, és a pilóta függőleges helyzetből visszaforditja a gépet....
2. 1:16-nál ugyanez, csak ott felet fordul
3. 1:34-nél is, bár ott valamicskét felkészült, de hat rá rendesen az erő...
Én ezekre gondoltam, lényegében fájó vagy sérült nyakkal nehéz lenne, még a megfelelő fizikummal is
Szerintem...

Up the Irons!

(#49375) Nowhereman válasza madstunt (#49372) üzenetére


Nowhereman
őstag

Egyetértek. Lonzi már az 5. update-et kapta, miközben kispiké még az évelejivel nyomta. Hogy a versenyre csak az egyik autóra teszik fel az új elemet - megszokott dolog. De hogy egy bevált elemből ne tudjanak egy második példányt előállítani három hónap alatt, és mindezt az egyik nagy gyári csapatnál? Hát itt valami árulásnak kell lennie...
Csapatfőnökként: Herbert nem kamuzott. De gondoljunk csak Trullira. Elkapta az abban az évben verhetetlen Schumahert a legnagyobb presztisű futamon. Normális ember szobrot csináltatna róla a cég főbejáratához - Briós meg kicseszegette a csapatból.
Managerként: elég ha egyetlen menedzselt pilótáját emlitem: Mark Webber.

KisJack:
Briósról vagy Tostról szerintem ennél szelidebben nem lehetne őszintén nyilatkozni... Elvégre ezek csak a maguk szórakoztatására teszik tönkre mások életét...

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#49376) Peat;) válasza Nowhereman (#49375) üzenetére


Peat;)
veterán

"Egyetértek. Lonzi már az 5. update-et kapta, miközben kispiké még az évelejivel nyomta. Hogy a versenyre csak az egyik autóra teszik fel az új elemet - megszokott dolog. De hogy egy bevált elemből ne tudjanak egy második példányt előállítani három hónap alatt, és mindezt az egyik nagy gyári csapatnál? Hát itt valami árulásnak kell lennie..."

Kb mindig egy fázissal volt lemaradva Piquet autója, ez olykor valóban nagy különbség lehetett, akár fél másodperc is. Ugyanakkor Hungaroringen konkrétan megkapta ugyanazt az autót mint Alonso a hisztije miatt. Alonso pole, ő meg hátul.

Tavalyról nem is beszélve, akkor nem volt hiszti, aztán nézd meg a ponttáblát. Idén a vb-ért akartak menni (hagyjuk hogy hogyan gondolták) ezért szándékosan lassították be a brazilt pluszba, hogy véletlenül se zavarjon be. Az a mínusz a tudáskülönbséggel meg brutális lett. Egyébként ha máskor nem akkor az első futamokon kellett volna hoznia Alonso szintjéhez képest valami közelit, de még akkor sem ment.

E mellé nagy képe van a srácnak, nem az önbizalom hiányzik és nem lelki oka van a dolgoknak ahogy elnézem. Ennyit tud. Egy másik autóval lehet sokkal többet tudna, sőt, de a nagyok a nehezen vezethetővel is mutatnak valamit.

[ Szerkesztve ]

(#49377) Nowhereman válasza Peat;) (#49376) üzenetére


Nowhereman
őstag

Bocs, de te most ezt itt kinek írtad? Briósról állítottam valamit abban a hozzászólásban, nem pedig kispikéről?

Utánam a kondenzcsik!

(#49378) HoReSz1975 válasza brownus (#49349) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Csoró gyerök, minnyá mögsajnálum :DD

(#49379) D@ni88


D@ni88
addikt

Amúgy nem tudom hol éri ez meg Briósnak, oké van egy VBért harcoló pilótájuk a logika szerint, de a kocsi nincs meg hozzá, akkor az lenen a fő cél, hogy minél több pontot szerezzenek. De így esélytelen. A magyar futamon meg nem biztos hogy Alonso olyan elől végzett volna, neki egyel több kiállása volt.
Másrészt, azzal hogy Alonso-t ilyen előnyben részesíti őt értékeli fölül, nem ér el mást, mint hogy leszerződteti pár jobb csapat, mert hogy milyen jó tudású. Amit nem vonok kétségbe, de azért Alonso és Piquet időkülönbségeket lehetne nyugodtan felezni vagy harmadolni, hogy a valóságot kapjuk. Szval hogy ha elmegy Alonso akkor mi lesz Brióssal? Főleg hogy mondják hogy megy a Ferrarihoz.

(#49380) !Overdose! válasza D@ni88 (#49379) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ha Lonzi megy, akkor a szerintem a Renault is megy. :F

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#49381) andy83


andy83
aktív tag

Jövőre megint lesz Kanadai Nagydíj: cikk

Én örülök neki, szerettem azt a pályát! Főleg a falat érintős kanyart a célegyenesnél... :DD

facebook.com/SzeretekMozizni

(#49382) puttputt


puttputt
őstag

Már épp kezdtem csodálkozni, de rájöttem, csak egy kis "hiba a Mátrixban":

A végén még ő lesz az új tesztpilóta, vagy mi? :))

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#49383) wildrain válasza EmberXY (#49374) üzenetére


wildrain
addikt

Ebben az egész videóban nem az oldalirányú erő a nagy eresztés, hanem a függőleges.

Hasonlítsd már össze ezeknek az oldalirányú erőknek az erejét, sűrűségét, időtartamát egy F1-es versenyzőre versenyzés közben ható oldalerőkkel. Köszönőviszonyban sincs. Amit ezek a repülőgépen átélnek, az olyan, mint amikor egy jól tapadó személyautó kormányát menet közben megrángatja valaki jobbra-balra, és az utasok csúszkálnak az ülésen. Egy F1-es ennél többször nagyobb oldalerőt képes produkálni.

Egyébként tényleg lennék a helyében, ha csak az oldalerőket kell kibírni. A kanyarokat, hurkokat azért meggondolnám, hogy át akarom-e élni. :)

(#49384) EmberXY válasza wildrain (#49383) üzenetére


EmberXY
addikt

Az igaz, hogy nem az oldalerő dominál, de azért jelen van, és nyilván ha nem "sétarepülésről" van szó, akkor a pilóták normál terhelésen ennek többszörösét kell, hogy kibírják, és többször, és hosszabb ideig...

Lényegében csak arra akartam célozni, hogy igenis terheli a nyakat az űrrepülő és a repülő is, tudnának olyan g terhelést csinálni, amibe mindketten belehalnánk....

Itt le is zárhatjuk az offf vitát, ha még szeretnéd folytatni, akkor privátban.. :DD

Up the Irons!

(#49385) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Bourdais-t sms-ben rúgta ki a Toro Rosso

Durva :Y

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#49386) andy83 válasza !Overdose! (#49385) üzenetére


andy83
aktív tag

Még jó, hogy nem a Twitteren mondtak fel neki... :))

facebook.com/SzeretekMozizni

(#49387) madstunt válasza puttputt (#49382) üzenetére


madstunt
addikt

Sokra viszi még Frankeinstein

(#49388) madstunt válasza andy83 (#49381) üzenetére


madstunt
addikt

Az a bajnokok fala.:) A kedvenc pályám visszatér:)

(#49389) madstunt válasza !Overdose! (#49385) üzenetére


madstunt
addikt

Hát bravó.Mateschitzék nagyon lazák:U

[ Szerkesztve ]

(#49390) Qru


Qru
MODERÁTOR

Kis piquet nagy mellénnyel, sztem jó cikk. Link

#nincsbennetarcsi

(#49391) andy83 válasza Qru (#49390) üzenetére


andy83
aktív tag

Szerintem is nagyon jó cikk! :K

Ez a legjobb félmondat benne: "...és apa vesz egy csapatot, ha a csúf, kopasz Flavio lapátra tesz." :))

facebook.com/SzeretekMozizni

(#49392) !Overdose! válasza Qru (#49390) üzenetére


!Overdose!
őstag

Hatalmas, ahogy linkelve vannak a korábbi nyilatkozatai. :C

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#49393) Bluegene válasza !Overdose! (#49385) üzenetére


Bluegene
addikt

azt kapta amit érdemelt szvsz

a Schumit vagy Alonsót pedig nyílván búcsúpartival, jókívánságokkal és végkielégítéssel

gondolom a Baumgartnert e-mail-ben :DDD

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#49394) !Overdose! válasza Bluegene (#49393) üzenetére


!Overdose!
őstag

Na és miért érdemelte ezt? Hogy kirúgták OK, az ő döntésük. De így?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#49395) Bluegene válasza !Overdose! (#49394) üzenetére


Bluegene
addikt

sztem megérdemelte, ebbe az emberbe belepumpáltak több millió dollárt szinte eredménytelenül

hogy 1km-t megtegyen egy F1-es autó az kb 2000 euró, gondolj bele mennyit tesztelt Burdé, több ezer km-t

a másik a fizuja, szal sok pént belepumpáltak és gondolom örülnek h kirúghatják

bezzeg a kis Vettel hozza a pontokat :K

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#49396) !Overdose! válasza Bluegene (#49395) üzenetére


!Overdose!
őstag

Bourdais messze nem volt olyan rossz az elmúlt másfél év alatt, mint ahogy az eredményei tükrözik. Rosszabbnál rosszabb stratégiákkal indították útnak és sokszor kifejezetten szerencsétlen volt. Persze benne is van hiba, de sms-ben kirúgni valakit? Ha lopott, csalt, hazudott, akkor esetleg, de nem azért, mert nem volt elég gyors. :F

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#49397) Peat;) válasza Bluegene (#49395) üzenetére


Peat;)
veterán

Szőke 14 éves plázacicák lehet kirúgják így a pitiző kisarcokat, de nekem f1-ben ez a stílus új.

(#49398) Tomics


Tomics
addikt

Raikkonent kidobják Alonso miatt?
hoppá :U

PH! addikt since 2004

(#49399) Csabee. válasza Tomics (#49398) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ez csak Raikönnennek érné meg, a Ferrarinak akkora pénz kidobás lenne az egész :S

Üdv: Csabee.

(#49400) D@ni88 válasza Tomics (#49398) üzenetére


D@ni88
addikt

ez kb akkor igazságot tartalmaz mint [ez]
na persze, az utolsó futamra mindenki kocsit cserél mi?:D

Amúgy ha igazak a hírek, Kimi lazán visszamehetne Kova helyére... Brawn sztem már pár futam óta vakvágány.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.