Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#51451) ricsip válasza Raymond (#51449) üzenetére


ricsip
addikt

Plussz szállítás. Plussz "magyarba" a rekordfasza áfát fogja számolni, úgy meg már szinte közel annyi, mint amennyiért itthon is meg lehet kapni.

-

(#51452) pluto1969 válasza GoodSpeed (#51444) üzenetére


pluto1969
tag

Ez azt jelenti, hogy a Samsung 870 evo-t lehet usb külsőházon keresztül firmware frissítést csinálni? Mert így lenne értelme.

(#51453) GoodSpeed válasza pluto1969 (#51452) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Igen kiírja például a Firmware verziószámát és azt is ,hogy nincs újabb firmware:
Viszont a 850-esről ugyanúgy nem vesz tudomást :D Az is Axagon házban van csak egészen pontosan ebben: AXAGON ADSA-1S6 USB 3.0

#51450King Unique: Igen, viszont nekem a 850-esnél az a helyzet, hogy évekig volt a 860-tal együtt a laptop előtt PC-ben, és a Magician már akkor is volt olyan funkció, amit nem támogatott nála, ellenben a 860 EVO-val.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#51454) GoodSpeed válasza ricsip (#51448) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Amúgy a legfontosabb a Firmware frissítés mert, azt csak Magician tudja elvégezni. A HDS nálam mindig jól látta, szóval egyértelmű volt, hogy a Magician volt eddig "hanyag".

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#51455) pluto1969 válasza GoodSpeed (#51454) üzenetére


pluto1969
tag

Köszi az infót, majd kipróbálom. Van egy régi 870 evo bontatlan, még a badszektorra hajlamos régi firmware van rajta. Ha usb-n is lehet frissíteni, az jó, mert csak ott van hely, a sata portok foglaltak, meg nem is olyan kényelmes mint külső házban megoldani.

(#51456) victorhun7 válasza ricsip (#51451) üzenetére


victorhun7
tag

Árukeresőn 21693 Ft-tól van
Alzánál 25k Szóval 6k a közel annyi :)

(#51457) ubyegon2 válasza victorhun7 (#51456) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt se felejtsük el, hogy az ÁK-n lévő webshopokból mennyiért adják a hivatalos forgalmazók(egyáltalán ki ott a hivatalos forgalmazó)!? Amazonon belül a Samsung Store-tól vásárolsz, én még akkor is onnan venném, ha ugyanannyiba kerülne, mint itthon. :K Nyáron is volt hasonló akció Amazon/Samsung Store-nál, akkor vettem is egyet tartalékba(mondjuk akkor plusz volt az, hogy német címre rendelhettem Prime-mal)

Egyszóval köszönjük az infót Raymond kollégának! :R

(#51445) User_2

lehet, hogy az egyik monitor csatija elmozdult,
ezt rosszul vette a videókártya és inkább szürke képernyőt mutatott.
ha jól sejtem ennek monitorozására a fizikai szemrevételezés az egyetlen szoftveres package megoldás.

Akár ezeket a parancsokat is kipróbálhatod! ;] Aztán egyszercsak hátha....

sudo watch unplugged monitor
sudo watch plugged monitor

De valóban hasznosabb a fizikai megoldás.

(#51444) GoodSpeed

Ez valami fétis nálatok, hogy állandóan monitorozó programokkal figyelgetitek az SSD-ket? Minek? Samsung 850 meg 860 nekem is volt/van...mikor beszereltem először, csináltam pár sebességtesztet, láttam a fw verziót és ennyi. Mivel sem a 850, sem a 860 nem igényli a fw upgrade-etm így tudod mit csinálok azóta ezekkel a nyamvadt SSD-kel? Nem fogod elhinni! Használom őket...erre vannak ugyanis. Minek nézegetni állandóan? Ha valaki A400 vagy bármilyen Intenso SSD-t vesz és éjjel-nappal nézegeti, no azt megértem! ;] (én is nézegetném búcsúképpen, mikor repüljpáva van a kukába nekik)

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#51458) GoodSpeed válasza ubyegon2 (#51457) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Sőt, havonta egyszer a HDS-nél is mentés van, hogy meglegyenek az adatok, és két fájlba, ha az egyik megsérülne, sőt OneDrive-ban is fent van! :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#51459) ubyegon2 válasza GoodSpeed (#51458) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sőt, havonta egyszer a HDS-nél is mentés van

Na ne szórakozz már.... :DDD Szegény SSD-k ebbe fognak belepusztulni!

Én a helyedben amúgy szénné ellenőrizném, benchmarkolnám őket Linux-on smartctl, hdparm, fio bonnie++ programokkal! Ha ennyire kíváncsi vagy, ennél alább ne add! ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#51460) GoodSpeed válasza ubyegon2 (#51459) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Pedig immáron 12 évre visszamenőleg megvan minden meghajtómnak az összes hőmérsékletbeli, kondíciós, írt adatmennyiséges adata :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#51461) ubyegon2 válasza GoodSpeed (#51460) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

12 évre visszamenőleg megvan minden meghajtómnak az összes hőmérsékletbeli, kondíciós, írt adatmennyiséges adata

Phhhúúú...OK, végülis, ha ez nyugtat meg, akkor miért ne! ;]

(asszem visszatérek a reggeli pálinkára a PH topikok olvasgatása helyett) :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#51462) Pyttawrx válasza GoodSpeed (#51460) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

.........De miért? :U :F :D

(#51463) lord_devil


lord_devil
tag

Sziasztok!
ASUS H610M-K D4 alaplap, Adata SU650 M.2 SATA SSD.
Borzasztó lassan bootol, használat közben is sokszor lassú, a HDD led ütemesen villog, a lemezhasználat 50%-on, de közben nincs 1MB/sec (lassabb az egész, mint a 8 éves gépem). Mintha iowait-ben lenne. Találkozott már valaki ilyesmivel? SSD probléma lehet, vagy esetleg fw megoldhatja?

[ Szerkesztve ]

(#51464) GoodSpeed válasza Pyttawrx (#51462) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Pl, hogy lássam, mikor volt túl heves, vagy túl hűvös :D Mondjuk ez a meghajtó évekkel ezelőtt volt 60 fokon is, mégis ezt írja ki:

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#51465) Pyttawrx válasza GoodSpeed (#51464) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ok, te tudod.

(#51466) evitiguF válasza Fire/SOUL/CD (#51429) üzenetére


evitiguF
senior tag

és [PROTRON] köszi!

bár PROTRON írásából felmerült bennem a kérdés, ha a 120-ast és a 480-ast is nyugdíjazni kellene, akkor lehet beszerzek még egy NVMe M.2 SSD-t.
Akkor viszont jól gondolom, hogy az M2_1 és M2_2-ben lenne a helyük?

(#51467) Brekkk


Brekkk
senior tag

Nem találtam megfelelő topikot. Ha tudtok akkor kérem irányítsatok át.

Külső USB - NVME házat keresek.
Használtok ilyet?
Milyen az ajánlott típus.
USB 3.2-es szeretnék.
Egy HP EX 920 512 GB-os menne bele. Szerencsére annyira nem melegedős.
Most is hűtés nélkül fut róla a rendszer. és 55-60 foknál soha nem volt melegebb.

Ha tudtok ajánlani vagy topikot akár köszönöm előre is.

(#51468) GoodSpeed válasza Brekkk (#51467) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Axagon EEM2-UG2 Külső SSD ház, USB-C 3.2 GEN 2 - NVME M.2

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#51469) victorhun7 válasza Brekkk (#51467) üzenetére


victorhun7
tag

EEM2-SB2 SUPERSPEED+ USB-C - M.2 NVME & SATA SSD RAW BOX
Esetleg ez is jó lehet ez SATA m2-t is támogat nekem ez is kellet anno és nem csak usbc-s a kábel

(#51470) victorhun7 válasza Raymond (#51449) üzenetére


victorhun7
tag

Köszi jó kis deal volt kellet már egy gyors külső pendrive :DD

(#51471) King Unique válasza Brekkk (#51467) üzenetére


King Unique
titán

A téma összefoglaló elejét kellett volna csak elolvasni a megfelelő topikhoz...

Egyébként jók azok a külső házak is M.2 PCIe NVMe SSD-hez, amiket ajánlottak a többi válaszban, meg ha elég 10 Gb/s USB 3.2 Gen 2x1 interfészes, max. olyan port van a PC-n, stb.

[ Szerkesztve ]

(#51472) Brekkk válasza King Unique (#51471) üzenetére


Brekkk
senior tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Nem gondoltam, hogy a 2,5-ös külső ház topik jó lesz nekem. Azt hittem kaptak saját topikot az nvme külső házak. Bocsi

(#51473) PROTRON válasza evitiguF (#51466) üzenetére


PROTRON
addikt

A renszer meghajtónak az M2_3, míg a második meghajtónak vagy a _1 vagy a _2, amelyik szimpibb, pl szellőztető bordázás okán...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51474) lord_devil válasza lord_devil (#51463) üzenetére


lord_devil
tag

Erre esetleg ötlet? Én sajnos kifogytam... :(

(#51475) Fire/SOUL/CD válasza lord_devil (#51463) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Alaplap BIOS frissítése (már, ha kell)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#51476) ubyegon2 válasza lord_devil (#51474) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Adata SU650...beírhatod akár itt a keresőbe is, de csak elszomorodsz. Óvatosan készülj szerintem a könnyes búcsúra. :(

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#51477) Fire/SOUL/CD válasza ubyegon2 (#51476) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha csak az SSD FW nem oldja meg...
De egyébként +1 :K

UI: 1 hete tettünk az AutoCad-es gépünkbe (CPU időt adunk pénzé') 4db ilyet (szvsz, mi vettük meg az utolsó darabokat (8TB)): még hogy nem jó a QVO... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#51478) ubyegon2 válasza Fire/SOUL/CD (#51477) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha csak az SSD FW nem oldja meg...

Elég pici erre az esély, de hátha! ;) Sajnos tényleg az egyik olyan tipus, amivel nagyon sok probléma volt. Lehet még a Kingston A400-at is beelőzné, csak ebből nem adtak el akkor mennyiséget, mint a csoda A400-ból.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#51479) ubyegon2 válasza Fire/SOUL/CD (#51477) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az a baj, hogy 8terás nincs túl nagy választékban, a Samsung QVO meg olyan, amilyenre tervezték, sokszor olvasni, hogy belassul, de hát a QLC az ilyen, mindig a TLC-hez viszonyítjuk, de ha egyszer nem az! :N Amire tervezték, arra stabilan jó az és ez a lényeg.

No és van benne 8GB DRAM (LPDDR4)és SLC-Cache is (78GB) , vezérlője ugyanaz, mint a 870 EVO-nak...

Érdekes, hogy a PLC bevezetéséről mennyire nem hallani, ha az bejönne a piacra, akkor egyből felértékelődnének a QLC-s eszközök. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#51480) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Samsung 980 PCIe 3.0 500GB NVMe™ M.2 SSD (MZ-V8V500BW) hőmérséklet:
Egy Dell 7040 SFF PC-be téve, Magician teszt alatt 65°C-ig felkúszott, tettem rá Be quiet! MC1 (BZ002) Bordát, így már nem ment 45 fok felé a teszt alatt.
Itt sem lesz gondjuk a felhasználóknak a hőfokkal :) :K

(#51481) tasiadam válasza ubyegon2 (#51479) üzenetére


tasiadam
veterán

Érdekes, hogy a PLC bevezetéséről mennyire nem hallani, ha az bejönne a piacra, akkor egyből felértékelődnének a QLC-s eszközök.

Hát, hogy annak mi lesz a létjogosultsága... max masszívan cold storage. Nagy kapacitású SSD piacon a micron TLC SSD-vel pl alá tudott vágni a QLC-s solidigmnek, azzal, hogy árban ugyan annyiba kerül, viszont tudjuk, hogy a TLC jobb, emiatt inkább azt veszik. Ebből kiindulva lehet TLC-t is elég olcsón gyártani, vagy a QLC-t elég drágán.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#51482) ubyegon2 válasza tasiadam (#51481) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ebből kiindulva lehet TLC-t is elég olcsón gyártani, vagy a QLC-t elég drágán.

Valószínűleg közrejátszhatott, hogy komoly árcsökkenés volt SSD piacán, így valóban nem érte meg a minimális bekerülési kültség különbség TLC és QLC között és ezért nem is nagyon erőltetik egyelőre a PLC NAND-ok piacra dobását. :K Ez nekünk usereknek nagyon jó, olcsóbb is lett az SSD és maradt is jobb!

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#51483) szabferi


szabferi
tag

Sziasztok,

Mennyire kell elkezdenem emiatt aggódni? Egy rendszerdriveként használt 250GBs Samsung SSD 840 EVO-ról van szó....

Nyilván a SMART érték az egy kalkulált dolog, szóval elsősorban statisztika az egész, azért érdekelne hogy van e már tapasztalat arról hogy tényleg megdöglenek az SSD-k X év után...

Csak poénból néztem rá a driveokra, most vettem egy új SSD-t.
Esetleg ha biztosra kellene menni, milyen toolal lehetne a régi rendszerdriveot a samsungról átklónozni az új SSDre (windows 10 van rajta) hogy tökéletesen használható maradjon és bootolni is tudjon róla a gép?

[ Szerkesztve ]

(#51484) Doky586 válasza szabferi (#51483) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ált isk matek: ha 10 év alatt esett 23%-ot akkor mennyi idő alatt esik 100%-ot? :B

(#51485) User_2 válasza Doky586 (#51484) üzenetére


User_2
tag

exponenciálisan? : 3-4 nap
mocsok egy állatfaj ez az áltis matek

[ Szerkesztve ]

(#51486) szabferi válasza Doky586 (#51484) üzenetére


szabferi
tag

Te papagáj teee :)
Vajon a szoftver aminek kimondottan ez a dolga, miért hozott ki 77et?

Illetve B kérdés: biztos hogy a 0ig kell várni hogy "elromoljon a cucc"? Nekem - ált iskolai fejjel - a 77% már önmagában gáz, azt azt is jelenthetné hogy az adatok negyede veszélyben mert a cellák negyede már szar....

(#51487) King Unique válasza szabferi (#51483) üzenetére


King Unique
titán

Az SSD kondíciója, tények és tévhitek

Vagyis az írásmennyiség növekedésével a 77%-os kondíció SSD-knél még jónak mondható és nem hiba. Ellenben a 979 db adatkapcsolati hiba már igen, ott nem árt ellenőrizni a SATA adat- és tápkábelt.
+ Van a Samsung SSD-khez saját diagnosztikai program is, a Samsung Magician, elsődlegesen annak értékelése a mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#51488) Raymond válasza szabferi (#51486) üzenetére


Raymond
félisten

A zold resznel van irva miert mondja hogy 77% azt nezd meg. Aztan olvass utanna mit jelent ez, a topic Osszefoglaloban is van rola szo ;)

Szerk: 7 masodperc :))

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#51489) szabferi válasza King Unique (#51487) üzenetére


szabferi
tag

Köszi.

Az adatkapcsolati hibát néztem, a másik SSDnél 10.000-es nagyságrendű, a 2HDDnél meg nincs ilyen esemény (mindenki satás).
Megnyomkodtam a kábeleket hogy minden jól üljön a helyén, más ötletem nincs.

(#51490) tasiadam válasza szabferi (#51489) üzenetére


tasiadam
veterán

az adatkapcsolat akkor is nő, ha lelövi a gép, mert idle 20p-ig. Volt 2 ilyen SSD-m, amit lekapcsolt a win ha nem használta, és 20 vagy 30 ezer ilyen hibám lett. Mai napig hibátlanok ettől függetlenül.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#51491) ubyegon2 válasza szabferi (#51486) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Vajon a szoftver aminek kimondottan ez a dolga, miért hozott ki 77et?

HDS HDD-kre van kitalálva, SSD-ken is mutat adatokat, de amiket kiír, nem értelmezhető úgy, mint egy HDD-nél. :N

a 77% már önmagában gáz, azt azt is jelenthetné hogy az adatok negyede veszélyben mert a cellák negyede már szar....

Nincs veszélyben semmi, kevesebb cellát használ az SSD, de ettől még maximálisan biztonságban vannak az ott tárolt adatok. Nekem van egy használtan kapott Samsung PM830 egyik notiban, egyszer ránéztem, 83%-os volt, írás is volt rajta rendesen, megnyugodtam, hogy ez még bírja, míg a gép működik és használom évek óta. Majd 5 év elteltével megint ránézek. De egyébként azért van, hogy használjam. Ha egy SSD-nél nem veszel észre szokatlan lassulást, akkor azt nem kell állandóan monitorozni, tesztelgetni. Neked a 77%-os Samsungod ha eddig évekig működött, akkor ezután fog évekig működni.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#51492) Doky586 válasza szabferi (#51483) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vajon miért kellett körbevágni a képet? Hogy ne látszódjon az ssd típusa? ne látszódjon a mérete? Ne látszódjon hogy rendszermeghajtó-e? Ne látszódjon a hds verziószáma?

A másik hogy pont ennek a típusnak volt egy komoly firm bugja. A javítás alkalmazva volt-e? Mi a jelenlegi firm verziója?

(#51493) PROTRON válasza Pyttawrx (#51480) üzenetére


PROTRON
addikt

Srácok aki Samu SSD-ket használ és HWinfoval monitorozza a hőfokot, az melyik értéket nézi?
Mert én a "lemez hőmérséklet 3"-at, mivel szerintem az van a legforróbb ponton, míg a HDS által is kiolvasott "1" vagy "2" szerintem nem a tényleges hotspotra vonatkozik, hanem egy átlagosan nem hideg pontra.

Ezt csak azért kérdezem mert szerintem ez a 3-as legforróbb pont is tud már igazából lassulást okozni, nem csak az hogy ha a leghidegebb szenzor eléri a 110 fokot. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51494) Raymond válasza PROTRON (#51493) üzenetére


Raymond
félisten

1 - composit (ezt a gyarto ugy kalkulaja ahogy jonak gondolja es ezt jelenti kifele)
2 - controller
3 - NAND

Throttling akkor van a 2-es tulmelegszik.

Szerk: throttling gyakorlatilag akkor van amikor az 1-es a gyarto alltal definalt szinten tulmegy, de a gyakorlatban ez csak attol van hogy a 2-es eler egy bizonyos szintet igy az 1-es is tullepi mert a 2-es erteke nagy sulyal van benne a kalkulacioban.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#51495) PROTRON válasza Raymond (#51494) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi, amikor még régebben kérdeztem hogy a 3-as mire vonatkozik, akkoriban nem kaptam választ, oké.
A NAND-ok esetén egyébként mik a határ hőmérsékletek?
Nekem most bordával 61 fok maxra melegszik fel a 970 evo plus esetén a 2-es, ami ezek szerint a vezérlő. A 3-as meg 68-ra, ami így már 7 fok különbség.

A 3-as borda nélkül 80 fokra is felment, én mindig a 3-ast néztem az elmúlt 1 évben. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51496) Raymond válasza PROTRON (#51495) üzenetére


Raymond
félisten

Egy SSD-nel a controller-t juteni kell hogy hideg maradjon a NAND-t pedig nem szabad tul huteni hogy aranylag meleg maradjon mert ha tulhutod akkor csokken az elettartama mivel sokkal nagyobb strapa az iras es a rairt adatok tarolasa. A ket hofok kozott nincs osszefugges ezert mindegy hogy az egyik hany fokkal melegebb mint a masik. A lenyeg az hogy a NAND meleg maradjon ami nem igazan problema meg a hutobordaval ellatott SSD-knel sem. Nalam peldaul most a 980 Pro 54C a Crucial P3+ pedig 52C ami mar aralylag az also hatarhoz van kozel. Az alaplapon levul thermalpad es borda huti ezeket.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#51497) PROTRON válasza Raymond (#51496) üzenetére


PROTRON
addikt

Oksa, köszi.

Tehát ahogy én értem, a NANDokat 50 fok felett érdemes tartani, míg a kontrollert ami a közelében van meg 65 alatt így van egy sweet spot 52-70 a nandoknak és 50-65 között a controllernek. :)

Tehát a legjobb lenne ha minden 55-64 között mozogna...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51498) Raymond válasza PROTRON (#51497) üzenetére


Raymond
félisten

Nem kell tulsagosan izgulni rajta. A throttling csak 80-85 fok felette van, egy sima borda azt megoldja es az a NAND-okat se fogja szobahomersekletre levinni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#51499) Kelvin


Kelvin
őstag

Sziasztok!
Megvettem és beraktam az AW notimba a 970 evo plust 2tb, egy kicsit elbizonytalanodtam a hőmérsékletet illetően. Jóval magasabb mint a gyári PM9A1 pedig ez min. dupla akkora sebességet produkál és ezen fut a rendszer is.
Mindkettőn ugyanaz a gyári borda van, ez normális szerintetek? (és ez csak egy kb pár perces teszt eredménye...)

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#51500) Pyttawrx válasza PROTRON (#51493) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.