Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#50201) Pyttawrx válasza gxcman (#50200) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. De ha erről beszélünk [link] akkor ez gyári érték még mindig bőven.

(#50202) King Unique válasza gxcman (#50200) üzenetére


King Unique
titán

Gyorstalpaló SSD sebesség problémásoknak!

A Kingston HyperX FURY esetében "tömörítős" SandForce vezérlő van, ezért annál a random helyett eleve a "0 Fill" beállítással kell tesztelni a CDM-nél, akkor jönnek ki a megfelelő értékek (példa).
+ Adott a lehetőség másik tesztprogrammal is lemérni az adatátviteli sebességet, lásd pl. ATTO Disk Benchmark.

[ Szerkesztve ]

(#50203) fatal` válasza gxcman (#50200) üzenetére


fatal`
titán

Mi a probléma vele? Hozza a gyári értéket (igazából egy kicsit még többet is, mert 120MB/s van írva szekvenciális írásnak).

(#50204) oleeg


oleeg
tag

Sziasztok!

Belefutottam én is egy frissen vásárolt WD Blue SN570 1TB SSD-vel abba a problémába, hogy a Steam letöltés során iszonyat belassul, megáll a letöltés. Máshonnan pl. Ubisoft teljesen hibátlan, gyakorlatilag az Internetem sávszélessége ami korlátoz.

Egy WD forumon javasolták, hogy kapcsoljam ki a Windows write cache-t a WD tool-ban (WD Dashboard).

https://community.wd.com/t/wd-blue-sn570-nvme-ssd-extremely-slow-writes/279197/6

Ez valóban azonnal segít, a letöltés megint rendben van a Steam-ről, de nem tudom, hogy ez okoz-e valami problémát a SSD-nek (teljesítmény/élettartam)?

[ Szerkesztve ]

(#50205) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

sziasztok!

az normális jelenség hogy egy(1.éves 100% kondíció) Crucial P2 2TB SSD-nél ami kb félig van tele adattal, elkezdek rá másolni egy 150.giga méretű iso fájlt és 40-50.gigáig normális 2500-3000.res sebességgel másol, majd le esik 70-80.ra és nem is megy feljebb.

Melegedési gond nincs 30-35.fokos másolás alatt!

(#50206) Pyttawrx válasza DroiDMester (#50205) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Tudtommal igen az. Ennél normális igen. Belépőszintű SSD, ezt tudja.

(#50207) norba69 válasza DroiDMester (#50205) üzenetére


norba69
senior tag

Tomshardware.com idevágó tesztje.

(#50208) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

az enyém még nem QLC-s

nekem még a régi verzióm van ami TLC-s itt nem lenne szabad ennyire lassulnia tudtommal!

teszt alatt nincs gond sz.tem de másolásnál nem okés :O

[ Szerkesztve ]

(#50209) norba69 válasza DroiDMester (#50208) üzenetére


norba69
senior tag

450MB/s-re lassulást írnak többfelé is a nem qlc-sre, a 70-80 körülire lassulás nem ok.

(#50210) Pyttawrx válasza DroiDMester (#50208) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Valami nem oké a méréssel, tudtommal ez az SSD sosem tudott ennyit: [link]

(#50211) isti732712 válasza DroiDMester (#50208) üzenetére


isti732712
aktív tag

Álítsd át default-ra, nem jól mérsz.

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#50212) Pyttawrx válasza isti732712 (#50211) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

úgy-úgy jah köszi, hirtelen nem láttam a fától az erdőt... :D

(#50213) DroiDMester válasza Pyttawrx (#50210) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

papíron nem tud valóban, de oda a gyártók mindég olyan adatot írnak amit mindég és minden körülmények között tudnia kell(ene) de a valóságban ennyit megy amit látsz!

pl van ebbe a gépbe egy 4TB Kingston NV2 is ami gyártó szerint Up to 3,500MB/s read, 2,800MB/s write

aztán meg veri a Samu 980Pro-mat

mert az nem megy ennyit

[ Szerkesztve ]

(#50214) isti732712 válasza Pyttawrx (#50212) üzenetére


isti732712
aktív tag

No para, nekem rögtön szembejött,hogy ez így falsot mér :)

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#50215) isti732712 válasza DroiDMester (#50213) üzenetére


isti732712
aktív tag

Álítsd már át defaultra kérlek szépen! Nem jól mérsz a cdm el így csak mérésenként megzabáltatsz vele több mint 100GB írást!!!

Meg 8Gib ről vedd le 1 Gib re!!

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#50216) Pyttawrx válasza DroiDMester (#50213) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Dehogy veri.... Nem jól mérsz! Szerinted a gyártó a kisebb számot fogja odaírni??!!

[ Szerkesztve ]

(#50217) DroiDMester válasza Pyttawrx (#50216) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

valóban, így már nem veri! :N (nem is figyeltem hogy el volt állítva) :B

azóta már tele írtam a p2.est így tele meg ennyit hoz

De továbbra sem értem miért lassul így le, ha több mint 50.giga-t akarok egyszerre másolni, ha pl egy 100.gigás mappát másolok amiben van 5.db 20.gigás fájl akkor is ez van, kb 50.gigáig megy full sebességgel utána meg le esik 50-60-70.re, akkor is mikor csak félig volt tele! :O

és akkor a 980 pro

és az NV2

[ Szerkesztve ]

(#50218) Pyttawrx válasza DroiDMester (#50217) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ennyit tud a p2 ez ilyen.

(#50219) Rowon


Rowon
veterán

De jó, hogy nem vettem meg, pedig azt is nézegettem a Samu 980 mellett.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50220) DroiDMester válasza Pyttawrx (#50218) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

De megvan már több mint 2.éve(kb ~1éve gariban cserélték, mert úgy meghalt hogy még a BIOS-ban sem látta a gép) de nem vettem észre eddig, hogy így belassul ha több mint 50gigát másolok rá egyszerre pedig elég sűrűn előfordult már hogy több 100gigát másolok! :O

(#50221) Sdi válasza Rowon (#50219) üzenetére


Sdi
addikt

A Samu 980 nem a P2-vel azonos kategória. Ha crucial, akkor abból a P3 hasonló.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#50222) Dönc


Dönc
tag

Bocsi a közbevauért, de mi is a szigorúan vett default beállítása a CDM-nak?

Van benne Test Data, ami a fentiekben 0fill volt, illetve van még egy másik opció is a Default és az NVMe SSD.

Jól gondolom, ha mindkettő default-ra van állítva az az igazi?

Korábban valakivel összeakadtam akivel ugyan azt az SSD-t mértük és tök mást láttunk. Nálam az NVMe opció volt beállítva nála az alap. Érdemes ezt egyáltalán piszkálni?

Nem mérem naponta az SSD-t, mert tök fölösleges csak kíváncsi vagyok. :R

(#50223) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Sziasztok,

late to the party, nekem a rendszer-SSD egy 1 TB-os 860 EVO, 32 GB RAM mellett. Nem emlékszem, mióta van meg, de legalább 3 éve, hibernálok, böngészek, néhány játék is erre van telepítve, power-on hours: kerekítve 18.000, 35.3 TB írva eddig. Nincs torrent, nincs videoszerkesztés és hasonlók, nagy néha filmezés (Netflix nagyon ritkán), Spotify ritkán, ennyi.

(#50224) Doky586 válasza Dönc (#50222) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A test data maradjon a default =random.
A default (=sata) vs NVMe pedig az ssd-nek megfelelő. A négy sorból az első és utolsó ugyanazt méri mindkét beállításban. Egyébként átállítható minden sor hogy mit mérjen. Nyilván elolvasod a két mérés összehasonlításakor mi áll a sor első rublikájában hogy mi volt mérve.
Illetve bekapcsolható a mix oszlop is ahol egyszerre ír és olvas.

(#50225) peti_s


peti_s
addikt

Halihó!

A 870 EVO frissítés is meglesz ma, de előbb a "gazdagép" 860 PRO-jára lenne egy kérdésem.

A frissítések azok nekem volt hogy jót, volt hogy rosszat hoztak. Ezért kérdezném, érdemes ezt is frissíteni?

Köszi,

üdv. Peti

(#50226) peti_s válasza peti_s (#50225) üzenetére


peti_s
addikt

Illetve a 860 EVO-t? :)

(#50227) Rowon válasza ben-ga (#50151) üzenetére


Rowon
veterán

Böngészőkkel kapcsolatban valami még eszembe jutott. A Firefoxnál ki lehet kapcsolni, hogy a cachet SSD-re írja, ami YouTube videók esetén elég sok írást jelenthet akár egy nap alatt is.

1. böngésző címsorába beírod, hogy about:config
2. elfogadod a felugró figyelmeztetést
3. a keresőbe beírod, hogy browser.cache.disk.enable
4. ez alapból true-n van, jobb oldalt a megfelelő ikonnal átállítod false-ra.
5. öröm és bódottá

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50228) Raymond válasza Rowon (#50227) üzenetére


Raymond
félisten

Ennek sok ertelmet nem latom. Miert kell az irasokon rugozni allandoan? Arra van az SSD hogy hasznalja az ember.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50229) Dönc válasza Doky586 (#50224) üzenetére


Dönc
tag

Hálás köszi! :)

Rátapintottál a lényegre, annak idején pont azt néztem be, hogy nem néztem meg alaposan, hogy mit is mér pontosan. :R

(#50230) ubyegon2 válasza Raymond (#50228) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyébként meg abszolut nem hülyeség, amit fórumtárs javasol, bár más megközelítésből...ugye a RAM sokkal gyorsabb, mint a normál SSD-k, szóval ha van elég memória, akkor bizony .cache to RAM! :K

(#50231) Raymond válasza ubyegon2 (#50230) üzenetére


Raymond
félisten

YT videokrol beszelt, ott ez teljesen mindegy.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50232) Rowon válasza Raymond (#50228) üzenetére


Rowon
veterán

Mondjuk ha később eladnám Aprón, akkor látni fogja a manus, hogy hű hát ez ahhoz képest nem lett értelmetlenül sz*rrá írva. Lehet még így is megérné megvenni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50233) ubyegon2 válasza Raymond (#50231) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

YT videók...ezeknél nyilván semmit nem számít, ezt a részt alapból ignoráltam nyilván, pár hsz-szel feljebb is szóba került Netflix meg Spotify használat... :N

Amúgy minap vettem egy használt Dell Latitude 7400-at, 50TB írás volt a benne lévő SSD-n, pedig nem régi gép, szóval kifejezetten örültem, hogy ennyi írás van rajta, legalább rendesen tesztelve van az eszköz, tuti kijött volna, ha valami baja van. ;] Intel Pro 7600p Series az SSD, amúgy sem aggódnék miatta.

(#50232) Rowon

Jó SSD-t relatíve sok írással is megvesz az ember. ;) Abban igazad van, hogy laikus vevő az írásmennyiséget nézi elsőnek! De jó SSD-t nem ad el az ember, nekem is majd egy éve külső USB házban pihen a 860 EVO 1TB.

[ Szerkesztve ]

(#50234) peti_s


peti_s
addikt

Halihó!

Sajnos 2 db számítógépen is ezt a hibát dobja a Magician.
(Frissen, ma letöltött Magician.)

Mit lehetne vele tenni?

Üdv. Peti

[ Szerkesztve ]

(#50235) Doky586 válasza peti_s (#50234) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tán csak nem usb-n csatlakoztattad sata helyett?

(#50236) peti_s válasza Doky586 (#50235) üzenetére


peti_s
addikt

Sata-n van, de megpróbálom bootolva, manuálisan. :) Valami mégsem stimmel vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#50237) Doky586 válasza peti_s (#50236) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A firm frissítések eleve iso formátumban tölthetők le a gyártótól, amire könnyű rábootolni.

Telepítéskor feleslegesen tettél fel chipset drivert. Ez akadályoz szerintem.
Eszközkezelő, Ide-atapi, illesztőprograok frissítése, a helyi számítógépen, a helyi számítógépen, szabványos sata..

(#50238) Lajtorja


Lajtorja
aktív tag

Sziasztok, bedobom ide is a kérdést, hátha találkozott már valaki hasonlóval. :R

--- ---

(#50239) Krystal_s válasza Raymond (#50228) üzenetére


Krystal_s
addikt

A neten nézett videókat, akármit minek íratnám ki az adathordozóra? (Direkt neveztem így. SSD, vagy HDD)
Gyorsabb nem lesz. Meg akkor minek a gépbe 16, 32, 64 stb GB RAM és a gyors net?
Amit neten nézek, azt ott nézem. Amire meg szükségem van, azt letöltöm, ha akarom.
Semmi értelme ma már a böngészős gyorsítótárazásnak. (Mobilon is zavar)
Elolvasok valamit és többé nem érdekel. Mi értelme lemezre írni? Tudnál egyetlen érvet mondani?

(#50240) Raymond válasza Krystal_s (#50239) üzenetére


Raymond
félisten

Mert teljesen lenyegtelen, nem oszt nem szoroz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50241) Rowon válasza Raymond (#50240) üzenetére


Rowon
veterán

[link]

"Idling with just two tabs open, Facebook and a YouTube video on pause will keep it firmly over 1MB/s 24/7. Left idling like this, it would write ~80GB of data in 24 hours. In my case, Firefox consumes ~98% of all the data written to SSD on a typical day."

Annyira lényegtelennek azért nem mondanám, de jópár évet el tudna még így is viselni az SSD.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50242) Raymond válasza Rowon (#50241) üzenetére


Raymond
félisten

Lehet, a valosag meg az hogy FF-et hasznalok, napi sok YT is benne van es a 4+ eves rendszer SSD-n (amire az osszes download is ment, van rajta valami game library is stb.) 42TB iras van ugy hogy ezt a gepet egesz tavaly marciusig evente parszor kapcsoltam ki amikor tobb napig nem voltam otthon, egyebkent ment allandoan. A lenti idezet szerint ezen 120TB+ kene hogy legyen csak FF tevekeynsegbol (hogy ne szamoljam az utolso egy evet amikor nem ment 24/7). A diszkrepancia oka az lehet hogy ez - "Idling with just two tabs open, Facebook and a YouTube video on pause will keep it firmly over 1MB/s 24/7." - nem felel meg a valosagnak. Meg egy YT videot is tettem Pause-re a teszt kedveert. Igaz hogy FB nincs nyitva mert nem FB-zek, de van haromjegyu tab mennyiseg ( :B ) es az aktualis iras 0MB/s es 0.1MB/s kozott ugral par masodpercenkent ugy hogy itt-ott bejon egy 0.3MB/s is.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50243) Krystal_s válasza Raymond (#50240) üzenetére


Krystal_s
addikt

Jah nem számít....
Úgy látom te is elakadtál a lemezre írt adatok mennyiségénél. Az is fontos, mert ha egyszer nincs szükségem valamire, akkor azt nem mentem le.
Nem találom a videót, amit mutatni akartam, de ez is jól szemlélteti mennyivel gyorsabb, ha RAMba megy a gyorsítótár. Én HDD-nél is így használtam már. Azóta hiába lettek gyorsabb SSD-im, a RAM még így is gyorsabb, optimálisabb.
SSD vs RAMCACHE

ui: Amúgy nem akarok senkit győzködni, csak zavaró akármikor előjön ez a téma, hogy mindig az a válasz, "nem számít, kit érdekel, így is sokáig bírja az ssd". Szakmai szemmel senki nem nézi mi az optimálisabb és a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#50244) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Sziasztok!

Olvastam, vettem: Lexar NM620/512GB.
Szép,okos,ügyes, de: az ígért 3e/3,5e MB/s helyett 2-2,5e MB/s-t ad a ChristalDiskMark. ??? :O :O

Kérdés még: Vmit olvastam, hogy a m-lemezhez képest van vmi 64 bit/block formatálás/beállításban nemtommi/nememléxem probléma. Ez mi is?

...: + :R

[ Szerkesztve ]

(#50245) Rowon válasza Krystal_s (#50243) üzenetére


Rowon
veterán

:R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50246) Pyttawrx válasza 5leteseN (#50244) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia Az 512gb:
up to 3300MB/s read, 2400MB/s write amit tud. Dobsz képet CDM-ről?

(#50247) 5leteseN válasza Pyttawrx (#50246) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Megoldódott: a VGA melletti 8xPCIe-ből áttettem egy másikba, és ta-taaam .. :C :DD :))
...már meg is van a 3.458 MB/s!
, és a tôbbi is. :DD

(#50248) peti_s


peti_s
addikt

Halihó!

Sajnos 3 számítógépben sem futott le a Magician Firmware update a 870 EVO-val, és a Samsung oldaláról letöltött ISO fájl sem ismeri fel bootolva a meghajtót. Majd még próbálkozom vele, reméljük egyszer sikerül.

Más kérdés, 980 Pro-ról volt írva, hogy voltak / vannak vele problémák. Milyenek?

Laptopba vennék egyet, vagy akár másmilyet ami T470s-be belefér 2 TB-os méretben. (W7 futna rajta)

Köszönöm. :)

Üdv. Peti

[ Szerkesztve ]

(#50249) DroiDMester válasza peti_s (#50248) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ugyan ez a probléma a 980.as szériával is, sz.tem erre gondoltál!

(#50250) peti_s válasza DroiDMester (#50249) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi. :)

Közben a 4. gépben sikerült a firmware update. :)

Köszönöm a sok segítséget! :)

Üdv. Peti

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.