Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#51501) PROTRON válasza Pyttawrx (#51500) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi.
Akkor viszont nem értem a korábbi sírásokat amikor egyesek beírták hogy nálunk túlmelegszik ez a típus. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51502) Pyttawrx válasza PROTRON (#51501) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A környezet is számít, de nyilván ezzel nem mondtam újdonságot.

(#51503) Brekkk válasza Pyttawrx (#51502) üzenetére


Brekkk
senior tag

NVME drivert bármelyik gyártóét fel lehet tenni bármelyik NVME SSD-hez?
Olvastam, hogy kisebb differencia van a Samsung, MICRON, INTEL, MICROSOFT driverek között.

Nekem azért lenne ez érdekes, mert a HP EX920 512-es NVME SSD-m olvasási tempója megvan a 3200 MB/s, de az írása csak 450 és 500 MB/s között van, az 1700 MB/s helyett.

Ezen SM2262 vezérlő van, és több embernél is gond volt vele X570 és B550-es chipset-ek mellett. Valami kompatibilitási gond lehet. Nálam is előjött X570 mellett.
Több gyártónak is ami SM2262-est haszál előfordulnak gondjai ezekkel a chipsetekkel.
INTEL 760P, HP EX920, ADATA XPG 8200 stb.

Emiatt gondolnám, hogy kipróbálom különféle meghajtókkal.
Jelenleg INTEL 760p Drivert használok hozzá, mivel a WIN10 beépített driverrel 1-2 havonta csinált olyat, hogy teljesen belassult az SSD. 5-10 MB/s írás olvasás, ami egy újraindítás után tökéletesen megy. Intel driver mellett nincs ilyen, soha nem lassul be.
De az INTEL és a MICROSOFT NVME driverrel is lassú az írás.

Ezért gondolnám, hogy kipróbálom hozzá a MICRON v SAMSUNG NVME drivert. Hátha valamelyiktől jó lesz.

Próbáltatok már ilyet?

(#51504) PROTRON válasza Brekkk (#51503) üzenetére


PROTRON
addikt

Imádjuk a win10 kötelező én frissítem a drivereid hozzállását..ja várj nem is..rohadjon meg aki ezt így kitalálta.

Én biztonsági alapon maradnék az azonos gyártónál.
Pl Samu pm986A-hoz simán felraktam a 970 evo plus driverért.

Simán lehet hogy adott gyártó 1-2 apróságot másképp csinált és téglázod a másik gyártó firmwarejével az eszközöd.
De én biztonságra játszom.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51505) isti732712 válasza PROTRON (#51504) üzenetére


isti732712
aktív tag

Szia!

Akkor egy 980pro hoz is fel lehet tenni a 970 drivert?

Mert nálam is az alap microsoft driver van...

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#51506) PROTRON válasza isti732712 (#51505) üzenetére


PROTRON
addikt

Elírtam 981a-t akartam írni, tehát a brand gépekbe szánt 970 evo plus.

980-hoz miért akarod a 970 drivert felrakni? olvastál valahol valami előnyt? nem tudom, elvileg fel lehet, de hogy előnyös-e azt nem tudom.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51507) isti732712 válasza PROTRON (#51506) üzenetére


isti732712
aktív tag

Akarni éppen nem akarom nekem így is jó, de mivel nem a gyártó drivere van fent ezért kérdeztem.

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#51508) Brekkk válasza PROTRON (#51504) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nem firmware-t cserélnék, csak drivert.
Találtam teszteket, ahol egy SAMU 990 PRO-hoz feltették a MICRON, INTEL, SAMU, Phsion és Microsoft drivert.
Érdekes volt, hogy mindennel működött az SSD. Teljesítményben csak a 4K olvasásban voltak differenciák.
[link]

(#51509) PROTRON válasza Brekkk (#51508) üzenetére


PROTRON
addikt

Bocsi, elsőre félreértettelek.

Hmm elgondolkodtató, ha akarsz teszt nyúl lenni, szívesen olvasom a tapasztalatokat, ahogy írják alaponként eltérő hogy mivel járhatsz jobban, mi működik egyáltalán.

És szerintem a 4k teljesítmény a legfontosabb, az ottani főként írási, de még az olvasási is, szerintem ez határozza meg leginkább a reccenés mentes felhasználói élményt.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51510) Brekkk válasza PROTRON (#51509) üzenetére


Brekkk
senior tag

Kipróbáltam a Phison drivret.
(NVMe driver v1.5.0.0 WHQL)
Tökéletesen indult vele a gép és bootolt a WIN. Annak ellenére, hogy Silicon motion vezérlős SSD-n használtam.
Sajnos a gondomat az alacsony írási sebességet nem oldotta meg.

Kiváncsiságból egy SK hynix NVME drive-al is kipróbáltam a Phison drivert.
Azzal is ment minden gond nélkül

(#51511) tasiadam válasza Brekkk (#51510) üzenetére


tasiadam
veterán

mit tesz hozzá am a driver? mire jó?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#51512) Brekkk válasza tasiadam (#51511) üzenetére


Brekkk
senior tag

Kicsit optimalizálnak a driver-en. Hibajavítások akár.
Akár gyorsulhat is a rendszer tőle. A korábbi linkemet nézd meg.
Nekem a gyári WIN driverrel voltak gondjaim (Belassulás. Irás olvasás 5-10 mb/s lett mindaddig amíg újra nem indítottam a gépet), amit a Inteles driver javított.

(#51513) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Csináltatok-e már olyat, hogy szigszalaggal kettő darab 2,5" SSD-t összeragasztottatok és úgy szereltetek be egy ITX házba? :D Tudom, vadul hangzik. Nagyon kevés benne a hely, nincs 3. SSD slot.

Azt szeretném kérdezni, hogy ez okozhat-e valami galibát? Pl. nem tudom, valami elektromos zavart? Elvileg nem kéne, de csak megkérdezem, több szem többet lát. Nem olcsó SSD-kről van szó, ha valami miatt elszállna, tuti lefejelném az asztalt...

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#51514) Angie™ válasza Rowon (#51513) üzenetére


Angie™
addikt

Semmi baja nem lesz, de egy fokkal kultúráltabb a kétoldalas ragasztó csík.
Sajnos láttam már ilyet "a jó lesz így az ügyfélnek én vagyok az elfoglalt rendszergaza" emberkétől.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#51515) Rowon válasza Angie™ (#51514) üzenetére


Rowon
veterán

Köszi! :R Egészen véletlenül van is itthon.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#51516) PROTRON válasza Rowon (#51513) üzenetére


PROTRON
addikt

Szerintem azért jobb lenne a kettő közé legalább egy termal padot(akár kétoldalast) rakni, de elektromos zavar elvileg nem kéne hogy legyen.
Azért megnézheted hogy DIY RPI NASoknál mennyi helyet szoktak hagyni.
pl ezt [link] itt látható mennyi helyet hagytak [link]
vagy ezt [link], ennél több helyet hagytak hogy 2,5 HDD is beleférjen...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51517) Pyttawrx válasza Rowon (#51513) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Őőő. Dobsz képet? Hogy hova lenne? Nem jó ötlet szerintem sem.

[ Szerkesztve ]

(#51518) Rowon válasza PROTRON (#51516) üzenetére


Rowon
veterán

Köszi! Uhh, ez a Pi 4 NAS egy kazán... Én nem mernék belerakni négy darab 2,5"-os HDD-t.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#51519) tasiadam válasza PROTRON (#51516) üzenetére


tasiadam
veterán

Én építettem PiNAS-t, nettó időpocséklás :D Pi5-ből még lehet jó az új IO miatt, de ezekre kár időt és pénzt pocsékolni

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#51520) Rowon válasza Pyttawrx (#51517) üzenetére


Rowon
veterán

Képek: [link]

Van egy adag tyúkbél benne... Tegnap egy darabig úgy használtam, ahogy írtam, össze volt szigszalagozva a két darab 2 terás SSD. Gond nem volt. Figyeltem Openmediavaultban a hőfokokat, az SSD-k max 45 fokig mentek fel, a proci pedig 50-ig. Végül csak kivettem az egyik 2 terás SSD-t, aztán most a hőfokok is lentebb vannak. SSD-k max 40, proci max 45. Egyenlőre 2 terával is elvagyok. A ventilátorok a leglassabb profilon üzemelnek, de elég ahhoz, hogy rásegítsenek a kéményhatásra.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#51521) tasiadam válasza Rowon (#51520) üzenetére


tasiadam
veterán

ez elég pofás :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#51522) Rowon válasza tasiadam (#51521) üzenetére


Rowon
veterán

Köszönöm! :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#51523) Rowon válasza tasiadam (#51521) üzenetére


Rowon
veterán

Valószínűleg kiszerelem belőle a front panelt, mert egyfelől az USB 3.0 kábelt nem tudom rádugni az alaplapra sem, a HD audiot meg nem emlékszem, hogy mikor használtam utoljára számítógépben, full feleslegesen van benne... Kevés a hely nagyon.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#51524) tasiadam válasza Rowon (#51523) üzenetére


tasiadam
veterán

egyébként hamarabb fog megmurdelni az alaplap, mint az a micron SSD :D szoftver raidbe lettek kötve, vagy ZFS pool?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#51525) Rowon válasza tasiadam (#51524) üzenetére


Rowon
veterán

Nincs raid, a Samba és a MiniDLNA van beállítva OMV-ben, csak egy nagyon alap szerverként üzemel. Még én is ismerkedek ezzel a szerver készítés dologgal, kezdő vagyok. Nincsenek rajta pótolhatatlan adatok, így a raidnek nem látom értelmét, van itthon tartalékban pár 1-2 terás HDD-m, azokra kiírom azt, ami pótolhatatlan és elteszem a szekrény mélyére egy műanyag dobozkában.

Ami nagyon tetszik benne, az a 9,4 wattos fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#51526) PROTRON válasza Rowon (#51520) üzenetére


PROTRON
addikt

A CPU hűtő miatt nem fér el az egyik ssd a gyári helyen?

Mert akkor szerintem is mehet a kettő közé egy termal pad, és köréjük valami hogy az alsó se essen rá az alaplapra...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51527) Doky586 válasza Rowon (#51513) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A szigszallag és a kétoldalas ragasztó is pár hónap alatt elfolyósodik és nem tart meg semmi terhet. Ha melegben van vagy felforrósodik akkor akár órák alatt szétesik.

Inkább a 4 sarkába 1-1 filcalátétet ragassz ami távoltartja a kettőt egymástól hogy tudjon áramlani köztük a levegő, hogy ne fűtsék egymást. És gumizd össze őket.

(#51528) Rowon válasza Doky586 (#51527) üzenetére


Rowon
veterán

:R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#51529) Rowon válasza PROTRON (#51526) üzenetére


Rowon
veterán

Passzív hűtőborda van benne, ez egy SoC lap (Asrock J4125-ITX). Igazából eleve olyan a ház kialakítása, hogy csak 2 darab SSD-t enged, a 3. az már csak ilyen mókolás akar lenni, mivel az alaplapon meg 4 darab SATA csati van. 4 satás lapon 2 SSD az kicsit pocsékolás. :K

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#51530) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok. Jelenleg egy 970 EVO M2 van a számítógépemben. Ezt szeretném lecserélni 990 Pro-ra. Ha veszek egy 990 Pro-t és mellé egy Asus Arion külső házat akkor fogom tudni klónozni a 970 tartalmát a 990 Pro-ra Samsung Magiciannal vagy először mindenképpen gépbe kell szerelnem és formázni az új meghajtót? Vagy javasoltabb a klónozás inkább úgy, hogy mindkét meghajtót beszerelem közvetlenül az Alaplapra?

(#51531) Doky586 válasza Atish19 (#51530) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak van benne egy sata hdd-d amire lemented Macriummal az ssd tartalmát (nem klónozni, menteni kéne pendriveról bootolva). Utána csere és helyreállítani.

(#51532) Atish19 válasza Doky586 (#51531) üzenetére


Atish19
őstag

Azért gondoltam erre a megoldásra, mert erre a külső házra amúgy is szükségem lesz és kézenfekvő lenne ez a megoldás mivel így csak egyszer kell szétszerelnem a gépet. (Már amennyiben formázás nélkül látja az USB kütyü az SSD-t) A régi 970 Evo kerülne bele miután átköltöztem. Macriumot pendrive bootolást annyira nem ismerem. Eddig mindig Magiciannal oldottam meg ezt problémamentesen.

(#51533) Doky586 válasza Atish19 (#51532) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Amit javasoltam azzal is csak egyszer kell szétszerelned a gépet, viszont elég egy kis pendrive is hozzá, nem kell usb ház.

De nyilván úgy csinálod ahogy neked kényelmes. Személy szerint a Magiciant legfeljebb firmware frissítésre használom, aztán többé el sem indítom, de ez nyilván személyes preferencia kérdése.

(#51534) Atish19 válasza Doky586 (#51533) üzenetére


Atish19
őstag

Rendben utánanézek a Macriumnak. Azért ragaszkodtam a Magicianhoz, mert azt ismerem. Macrium teljesen új terep. Programon belül tudok készíteni bootolható pendriveot?

(#51535) Doky586 válasza Atish19 (#51534) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"tudok készíteni bootolható pendriveot?"
Rámásolod a linkelt iso tartalmát egy pendrivera és kész is. :B
Ha azt ismered használd azt. De azzal csak klónozni lehet, menteni+visszaállítani nem.

(#51536) PROTRON válasza Atish19 (#51530) üzenetére


PROTRON
addikt

Szerintem a legtutibb ha az alaplapi M.2 portokat használod a klónozás idejére.
Bármi más metódus bele lehet futni helyzetekbe, vannak érdekes dolgok amiket sokszor a gyártók sem értenek, mégis a hiba nélkül lefutott klónozás után mégse műxik 100%osan a rendszer...én egy AIO gépben klónoztam úgy hogy a dvd helyére raktam a meghajtót, most meg telepíthetem újra az egész rendszert mert bár műxik, de nem 100%os, a beállítások egy részét nem képes megnyitni...nem hibázik, kattintok és nem történik semmi, pl nyomtató beállítások...

Feljebb a clonezillát is ajánlották, amivel windowsba lépés nélkül tudsz klónozni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51537) Rowon válasza Atish19 (#51534) üzenetére


Rowon
veterán

Clonezilla? Külön pendriveról bebootolsz vele és úgy klónozol, a klónozott rendszer nem is fut a másolás ideje alatt. Szerintem ez a legjobb.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#51538) Graphics válasza Tangkuban (#51421) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mint minden belépő szintű SSD.

Ennek nincs köze a "kínaisághoz".

-

(#51539) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

Új, 2,5" SSD esetében kell bármit is beállítani ahhoz, hogy ne amortizálódjon az eszköz idő előtt?
Akár rendszerlemez, akár adattárolóként használva.
Vagy kibontom, formázom, aztán hadd szóljon?
Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#51540) Graphics válasza Fr@nkieWilde (#51539) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Utóbbi. Ezért vetted, hogy használd, nem kell babusgatni.

[ Szerkesztve ]

-

(#51541) Rowon válasza Fr@nkieWilde (#51539) üzenetére


Rowon
veterán

Windows alatt a lapozófájlt és az indexelést ki szokták kapcsolni, illetve a Firefoxban biztosan van valamilyen swap beállítás, amit szintén ki lehet lőni. Ha játszol Steamen, akkor nem játszott címeknél szintén kikapcsolható az automatikus frissítés, feleslegesen ne írjon rá semmit. A többi meg használat kérdése, nem írsz rá értelmetlenül adatot, nem futtatod rajta a töredezettségmentesítőt (!), meg ilyenek.

De ezeket az új SSD-ket már nem az írásmennyiség öli meg, hanem a vezérlő hal meg bennük idő előtt.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#51542) King Unique válasza Fr@nkieWilde (#51539) üzenetére


King Unique
titán

Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?

(#51541):
Nem, nem kell ezeket kikapcsolni, a lapozófájlt meg pláne nem javasolt...

(#51543) Graphics válasza Rowon (#51541) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Első időkben a kisméretű SSD-knél javasolták ezt, 10 éve. Manapság nem.

-

(#51544) ricsip válasza Rowon (#51541) üzenetére


ricsip
addikt

Az 1. bekezdésed összes ajánlása tényszerű tévedés (a Steam-es rész esetleg kivételével) v. félreértelmezése annak hogyan és miért működik az adott windowsbeli funkció, szóval azokat egyiket sem ajánlatos senkinek sem megfogadni.

[ Szerkesztve ]

-

(#51545) PROTRON válasza Rowon (#51541) üzenetére


PROTRON
addikt

Vicces a forum ítélete a hszedről. :D
Persze tévedni emberi dolog...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51546) ricsip válasza PROTRON (#51545) üzenetére


ricsip
addikt

Ja, nem ítélet, csak tényszerűen nem igaz. De ez sajnos így van manapság, az ember nem győzi kapkodni a fejét h. ami pár éve még valóban így működött és igaz volt, azon megkavarta a mikroszoft a szart h. szopasson mindenkit, és ma már nem igaz v. nem úgy működik.
Az otromba behemót nagy mikroszoftot is már főleg csak az tartja életben, hogy 3-4 évente átvariálja újraíratja, átnevezi azt ami eddig volt. Kb. ezzel tud munkát adni annak a 100ezer+ alkalmazottjának. Meg évente felzabálnak valami céget 20-30 milliárd dodóért.
Aztán h. ez a külvilág számára (= az ügyfelei, azaz Te és Én) hasznos v. kell-e nekünk egyáltalán, azt a mikroszoft a fennállása óta kb. folyamatosan leszarja. Nekik ugyanis gates szerint Istentudat küldetésük van, amit a plebs (szintén Te meg Én) nem érthetünk. Igazából ne is értsük, csak utaljuk a havidíjat, a mikroszoft majd szállítja nekünk az aktuális agymenés-baromságaikat.

[ Szerkesztve ]

-

(#51547) Rowon válasza PROTRON (#51545) üzenetére


Rowon
veterán

Ez van. :)

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#51548) King Unique válasza ricsip (#51546) üzenetére


King Unique
titán

Az a bizonyos Microsoft már konkrétan 2009-ben, vagyis majd 15 éve a Windows 7 megjelenésekor / előtte már kiadott egy közleményt, amiben eleve le van írva, hogy már a Windows 7 is fel van készítve az SSD-k kezelésére és nem feltétlen szükséges felhasználói beavatkozás. Vagyis nem "pár éve még valóban így működött", hanem már jó 15 éve így van, az hogy ezzel egyes felhasználók nem voltak akkor és a rá következő években valamint akár most sem tisztában, az már egyéni probléma. :B
A lapozófájlt méretét leginkább csak tárhelysprórolás miatt lehet értelme egyéni méretre állítva csökkenteni, ha sok RAM esetén annak teljes méretét lefoglalja. De ez egyrészt pl. a Windows 7 esetén volt inkább téma, ellenben a modernebb Windowsok már nem feltétlen foglalják le egyből a teljes méretet, hanem eleve dinamikusan változtatják, terheléstől függően csökkentik / növelik a lapozófájl méretét, ami megint nem pár éves téma. Másrészt amikor manapság már SSD alapon is az X 100 GB-os vagy akár X TB-os rendszermeghajtók használata egyre elterjedtebb, sőt kb. majdnemhogy alap, akkor nyilván nem a lapozófájl mérete lesz a téma.
A leírt egyéb "okosságoknak" nem világos mi köze az előbbi Windows - SSD témához, bár mindegy is, mert amúgy sem releváns és eleve több ponton is hibádzik.

[ Szerkesztve ]

(#51549) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

A múltkori ssd-m vittem az Aqua-ba garanciális ügyintézésre.
Aki felvette az ssd-t habogott valamit, hogy valamit a windowsban bekpcsoltam az ssd használatba vételekor? Mondtam semmit. Formáztam aztán uccu neki. Mondta ez a baj.
Nem értettem mit mond, ezért visszakérdeztem mit kellene beállitanom egy új ssd-nél. Nem mondta meg, csak írjam google-ba, hogy win telepítés ssd-re és egyből látni fogom.
Én nem találtam semmit. Ezért kérdeztem itt, hogy van-e valami speciális.
Annyit nyögött hozzá, hogy ha a bizonyos valami nincs bekapcsolva (vagy ki), akkor elhasználódik az ssd idő előtt. Lehet már hárítani akarják a garanciális ügyintézést.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#51550) Graphics válasza Fr@nkieWilde (#51549) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ne foglalkozz vele
Az A400 hírhedt sajnos... alacsony TBW-je is

-

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.