Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#51551) Fr@nkieWilde válasza Graphics (#51550) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Ok, csak remélem nem befolyásolja ezzel az ügyintézés kimenetelét.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#51552) Ribi válasza Fr@nkieWilde (#51551) üzenetére


Ribi
nagyúr

Gondolom a töredezésmentesítésre gondolt, de az kb alapból kiakpcsolja a win.
Más nem nagyon van ami gondot okozhatna. Max ha egy normál winyóról klónozol ahol előtte be volt kapcsolva. Vagy trim, de az be van kapcsolva és úgy jó.

[ Szerkesztve ]

(#51553) King Unique válasza Fr@nkieWilde (#51549) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben nyilván semmit nem kell az újonnan vásárolt SSD-nél beállítani, nem kell particionálni és formázni a telepítés előtt ahhoz, hogy Windowst lehessen rá telepíteni. Ha meg csak adattár meghajtóként lesz használva, akkor kell a lemezkezelőben inicializálni + particionálni és formázni, mást nem kell csinálni.
Ha az adott boltban a kedves eladó / ügyintéző szerint nem így van, akkor mondja el vagy mutassa meg, hogy pontosan mire céloz és indokolja az állítását. Bár az ilyenektől általában nem feltétlen kell sokat várni, meg jellemzően úgyis csak arra megy ki a játék, hogy próbálják valamilyen mondvacsinált indokkal a vásárlóra hárítani a hibát és ezáltal megúszni a garanciális cserét...
Ha előzőleg másik Windowson feleslegesen tárolóhelyként lett beállítva az SSD és nem lett a telepítés előtt eltávolítva onnan, amiatt lehet probléma a telepítésnél (példa), de akkor ugye telepíteni sem lehetne rá mint a linkelt példa szemlélteti. + Ennek az SSD tönkremeneteléhez kb. semmi köze nincsen.
A másik válaszban említett töredezettségmentesítés meg eleve nem játszik, mert azt már a Windows 7 sem futtatta SSD-ken, a modernebb Windows 8/8.1, 10, 11 rendszereknél pedig a meghajtóoptimalizálás SATA SSD-knél = TRIM futtatása. De még ha esetleg töredezettségmentesítve lenne is, normál esetben akkor sem menne csak úgy tönkre attól.
Ha maga az SSD eleve rossz sorozat és adott esetben gyárilag hibás, akkor azon nagyon nincs mit ragozni és nyilván nem az előbbiek függvénye, meg ilyenkor eleve adja magát a garanciális csere, + belföldi online rendelésnél 14 napig az elállás joga.

[ Szerkesztve ]

(#51554) PROTRON válasza Fr@nkieWilde (#51549) üzenetére


PROTRON
addikt

Az a bolt híres arról hogy az ügyintézői rengetegszer 2-3 éve elavult infokkal sáfárkodnak...arra jók hogy odaadják amit rendeltél, de ma már csak csak kevés szaki dolgozik náluk.

Legközelebb ha ugyanő lesz, akkor nyugodtan tartsd fel a sort és együtt okostelefonon keressétek már meg hogy szerinte hol van leírva mit kell beállítani...aztán nyugodtan lehet fenyegetőzni panaszkönyvvel is. :D

Meg kell tanulni a boltok politikájához hasonlóan ilyen esetekben annyit ismételgetni:
"rendeltetés szerűen használtam, mégse működik a gyártó által megfogalmazottak szerint, érvényesítem a jogos garanciát"

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51555) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Ok, köszi az infókat. Meglátjuk mit lépnek.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#51556) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Sziasztok! Szeretnék kérni egy kis segìtséget. Szeretnék egy satás ssd-t klònozni egy m2 ssd-re. Mind a két ssd egy dokkolòban van. Eddig minden szuper, de ha elindìtom a klònozást, akkor win alatt nem látszik többet az m2 ssd. Pròbáltam már két programmal is. Természetesen utána is csak max lemezkezelőből tudom ùjraformázni. Van esetleg valakinek valami tippje? Köszönöm.

(#51557) Graphics válasza zsolt1129 (#51556) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Milyen dokkolók,, milyen programmal?

[ Szerkesztve ]

-

(#51558) zsolt1129 válasza Graphics (#51557) üzenetére


zsolt1129
addikt

RaidSonic IcyBox SSD/HDD Dokkoló és klónozó állomás és a Marcium Reflect .

(#51559) Graphics válasza zsolt1129 (#51558) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Próbáld ki úgy, hogy Macriummal csinalsz egy mentest gepre, és azt töltöd vissza.

Lehet félúton elveszik az adat valahol ..

-

(#51560) zsolt1129 válasza Graphics (#51559) üzenetére


zsolt1129
addikt

Köszi. Kipròbálom. Az érdekes az, hogy amikor elindìtom a klònozást, akkor rögtön "kilövi" a meghajtòt és már a sajátgép alòl nem is látszik. Utána csak lemezkezelőből tudom ùjraformázni. Egy másik programmal is ua.

(#51561) Doky586 válasza zsolt1129 (#51556) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

M.2 dokkoló? Sata v Nvme ?

(#51562) zsolt1129 válasza Doky586 (#51561) üzenetére


zsolt1129
addikt

Igen. Oda-vissza.A céllemez sata, ahova klònoznam az meg Nvme.

[ Szerkesztve ]

(#51563) Graphics válasza zsolt1129 (#51562) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor a SATA a forrás(source) és a cél(target) -> az NVMe.

De mondom ne bonyolítsd ennél jobban, mert minket is megkavarsz :D.

Macrium, image készítése, majd visszatöltöd.

Elvileg mennie kéne.

[ Szerkesztve ]

-

(#51564) Doky586 válasza zsolt1129 (#51562) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát vagy sata vagy nvme. Felváltva tudja, nem egyszerre. Ahogy mondták: mentés és vissaállítás.
Bemutattad az os-nek előtte az nvme-t?

(#51565) zsolt1129 válasza Graphics (#51563) üzenetére


zsolt1129
addikt

Nem volt szándékomban. Kipròbálom és ìrok. Köszi a segìtséget.

Doky586: Igen, a sajátgépben is látszòdott, de ha elindìtottam a klònozást, akkir már csak lemezkezelővel vagy külső programmal lehetett formázni. Köszi neked is, mindjárt ki is pròbálom, anit ìrtatok.

[ Szerkesztve ]

(#51566) Pyttawrx válasza zsolt1129 (#51560) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Most jártam így én is hasonlóan, csak én SATA-->SATA. Nálam az oldotta meg, hogy az élő rendszer alól klónoztam.

(#51567) Graphics válasza Doky586 (#51564) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Két külön eszköze van és az egyikről a másikra szeretne szoftver közbeiktatásával klónozni, de klónozás kezdetén eldobja valamelyik eszközt.

Nem hardveres klónozást csinál.

Win alatt klónoz.

( De amúgy van eszköz, amely tud úgy klónozni hardveresen, hogy mindegy mivel eteted. :) )

[ Szerkesztve ]

-

(#51568) Pyttawrx válasza Doky586 (#51564) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(#51569) Doky586 válasza Graphics (#51567) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos nem volt hajlandó elárulni se a nvme ssd pontos típusát, se a sata ssd pontos típusát, se a dokkolóról egy pontos linket, se azt hogy melyik ssd mihez csatlakozik (dokkoló vagy pc).

Ui. Pyttawrx: köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#51570) Graphics válasza Doky586 (#51569) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szövegkörnyezetből viszont remekül kiolvasható volt, hogy mit is szeretne.

- Szoftverrel klónozni
- SATA vs. NVME

Ennyi.

-

(#51571) Sonja


Sonja
veterán

Óvatosan a túl olcsó M.2 NVMe külső meghajtókkal! :D

Fake External M.2 NVMe SSD Has MicroSD Cards Inside

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#51572) Doky586 válasza Graphics (#51570) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek egyértelműek voltak eddig is.
Leírtam mit hiányoltam.

(#51573) Rowon


Rowon
veterán

NVMe külső ház, nem rég rendeltem német Amazonról. Ezt tudom ajánlani. [link]

Szerszám nélkül cserélhető benne az SSD és az ára sem olyan nagyon veszélyes, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#51574) zsolt1129 válasza Graphics (#51570) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ìgy sem jò sajnos. Ugyanaz a hiba :W

(#51575) victorhun7


victorhun7
tag

Friss ropogós :K :P Ezért jó az amazon. ty Raymond

[ Szerkesztve ]

(#51576) zizidor válasza zsolt1129 (#51565) üzenetére


zizidor
senior tag

Miért kell formázni azt, amire klónozol? A klónozás felülírja, nem? Vagy akarsz hagyni rajta egy másik (üres) partíciót is a klónozottak mellett?

(#51577) victorhun7 válasza GoodSpeed (#51444) üzenetére


victorhun7
tag

Nekem sajnos a Samsung 980 1tb m.2 ssd egy ilyen [Axagon] adapterrel nem látja de a HDS igen.
Érdekes hogy a TRIM nem aktív.

[ Szerkesztve ]

(#51578) Graphics válasza victorhun7 (#51577) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert NVME SSD-n nincs TRIM.

A HDS verzió levagasara van, aki harap a topicban ;]

[ Szerkesztve ]

-

(#51579) zsolt1129 válasza zizidor (#51576) üzenetére


zsolt1129
addikt

Nem akartam. Csak már megpròbáltam azt is.

(#51580) victorhun7 válasza Graphics (#51578) üzenetére


victorhun7
tag

Ja igen el is felejtettem. Csak nem tudom kéne-e frissíteni Firmware-t. Meg van egy másik NO name sata ssd ugyan ilyen adapterben annál rendesen mutatja a serialt és az interfészt ennél meg nem. Nem nagyon akarok még bele kezdeni a nagy másolgatásokba. :F

[ Szerkesztve ]

(#51581) King Unique válasza zsolt1129 (#51556) üzenetére


King Unique
titán

"win alatt nem látszik többet az m2 ssd"

vs.

"utána is csak max lemezkezelőből tudom ùjraformázni"

Ez így eleve ellentmondásos, mivel egyrészt ha a lemezkezelőben továbbra is megjelenik a célmeghajtó (NVMe SSD), akkor nyilván helytelen a "nem látszik" állítás, meg nyilván nem szimplán csak a fájlkezelőt kell nézni, ahol amúgy
A "kilövi" a meghajtòt" normális egy klónozásnál a célmeghajtónál, nem világos ez miért lenne hiba. :F
Ha erről (?) a dokkolóról van szó, akkor az még hardveres klónozást is tud, egyszerre kezel 2,5" és 3,5" SATA + M.2, stb., vagyis minden adott a sikeres klónozáshoz.
Másrészt nem világos miért kellene a klónozás után bármit is újraformázni, újraformázni a célmeghajtót, amire a klónozás történt. :F Normál esetben utána ki kell venni az USB-s dokkolóból azt az SSD-t majd betenni a PC-be és bootolni arról az operációs rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#51582) Ribi válasza zsolt1129 (#51556) üzenetére


Ribi
nagyúr

Klónozó program mit ír ki? Végigfut? Meddig tart?
Task managerben latszodik, hogy írja/olvassa a dolgokat?

(#51583) NTomszi


NTomszi
csendes tag

Sziasztok!
MSI B760 Gaming Plus WiFi alaplapban, adott az M.2 .1 Slotban egy Samsung SSD 980 NVMe M.2, amiről a rendszer fut és gondoltam bővítem a tárhelyet . Beletettem az M.2 .2 Slotba egy WD Black SN750 SE NVMe-t, de sajnos nem tudom meghajtóként hozzáadni a Windowsban.
A BIOS látja az M.2 helyen, az Eszközkezelőben szintén szerepel és ott azt írja, hogy "Az eszköz megfelelően műkidik", de sajnos a lemezkezelőben nem jelenik meg. Valakinek van esetleg javaslata??
Köszi előre is!

(#51585) PROTRON válasza NTomszi (#51583) üzenetére


PROTRON
addikt

Milyen procival használod?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51586) Brekkk


Brekkk
senior tag

Mivel lehet haldoklik a HP EX920-am. Nagyon belassult.
Read 2700 MB/s Write 450 Mb/s

A cseréjét is kinéztem.
Egy Kingston Fury renegade heatsink verzióban.

A kérdés az lenne, hogy a heatsink elfér-e egy PCI-e VGA alatt?

(#51587) Graphics válasza Brekkk (#51586) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miből jön ez a következtetés, hogy haldoklik? :)

Mennyi adat van , mekkora tárhelyen? :)

-

(#51588) Brekkk válasza Graphics (#51587) üzenetére


Brekkk
senior tag

100 gb adat. 512-es drive.
3 éves múlt. 18 Tb írás. Boot driveként üzemel 808 nap üzemidővel. 100/100-as
AS bench szerint alignment OK
Trim ok
Indexelés kikapcsolva.
Már szinte mindent ami a neten fellelhető volt megcsináltam.
Partíció törlés és win reinstall nem volt. De ez most nem opció.
Naponta dolgozom a géppel. Klónozásban gondolkodom és mejen tovább.

(#51589) codec válasza Brekkk (#51588) üzenetére


codec
senior tag

Win 11? Mert akkor nem csoda.. vmelyik frissítés intézte el. Egy régebbi mentés visszaállítása akár segíthet is.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#51590) Brekkk válasza codec (#51589) üzenetére


Brekkk
senior tag

Win 10. Nem tudom mikor lassult be. Most néztem meg közel 1 év után. Lehet így elketyegne még évekig, de meló miatt biztosabbnak látom a cserét.

(#51591) King Unique válasza Brekkk (#51586) üzenetére


King Unique
titán

Aztán hogyan sikerült ezt kimérni? CDM / ATTO / WinSAT, ha csak az előbbi akkor melyik verzió és milyen beállítással, utóbbiak lettek-e futtatva , stb. Na meg nyilván úgy célszerű futtatni egy rendszermeghajtónál, hogy nincs közben masszív olvasási / írási művelet (pl. fájlmásolás, frissítés), máskülönben nem meglepő, ha nem az elvárt értékek jönnek ki a tesztnél.
Rendszermeghajtóként használva pont másodlagos a nagy fájlokkal végzett műveleteknek megfelelő szekvenciális olvasás és írás sebessége, ott eleve a random (4K) olvasás és írás számít.
Ha 100% a kondíció, akkor elvileg nincs miért aggódni, bár az érdekes, hogy 18 TB írás után sem csökkent semmit, holott pl. az itt leírtak alapján 320 TBW van az 512 GB-os modellnél. De itt nem derült ki, hogy a HDS vagy a HP saját diagnosztikai szoftvere (ha van) írta ezt, melyik verzió, stb.

(#51589) codec:
Az a hiba már rég javítva lett és amúgy sem minden NVMe SSD-t érintett.

[ Szerkesztve ]

(#51592) PROTRON válasza Brekkk (#51586) üzenetére


PROTRON
addikt

Persze a csere is egy opció, az hogy a Te alaplkapodban mi fér el mi nem azt nem tudhatjuk 100%-it, de egyébként a sok "menőnek" szánt alaplapon van egy 3-8 mm közötti vastagságú heatsink a VGA alatti M.2 sloton.
Vannak alacsonyabb heatsinkek is, pl ez a réz kockás, amiből Amazon.de-n több magasságú is van, direkt laptopok miatt: [link]
Ez azért jó, mert így a VGA ventiről érkező huzat át tudja járni. Persze egy quiet üzemmódra kapcsolt VGA venti nem kelt huzatot akkor amikor épp nem játszik, de másolsz ami miatt csak kémény hatás van, ezért csak kevéske a légáramlás...de van.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51593) NTomszi válasza PROTRON (#51585) üzenetére


NTomszi
csendes tag

I5 12400f

(#51594) Brekkk válasza King Unique (#51591) üzenetére


Brekkk
senior tag

Szia,

Reggel mértem gyorsan ATTO. és CDM-el.
Az írás mind2 esetben 470 MB/s maximum.
Maximum hőmérséklet 57 fok volt. 59 fok volt a maximum hőmérséklete a drivenak amit valaha logolt.
Semmilyen terhelést nem kapott a drive. Alap win esktop futás.
A CMD NVME SSD módban futott.



PROTRON:
Köszi.
Nekem annyit elég lenne tudnom, hogy a Kingston gyári borda magassága nem lóg-e a PCI-e csatlakozó fölé magasságban.
Ha alatta marad, akkor tuti fölé fér a PCI-e kártya.
Bár lehet inkább egy Kingston KC3000-et veszek alternatívaként.
Ha jól látom az elvan csupaszon is, mint a mostani EX920-am.
Bár ezek az alacson bordák tetszenek.

(#51595) NTomszi válasza NTomszi (#51593) üzenetére


NTomszi
csendes tag

Elolvastam az alaplap doksiját, támogatja a modellt. Nem emel ki semmi olyat, hogy párhuzamosan lenne-e valami trükk amit BIOSban állítani kellene. (Nem lehet, hogy van trükk a BIOSban amit állítani kellene :) ???)

(#51596) PROTRON válasza Brekkk (#51594) üzenetére


PROTRON
addikt

Az ilyen gyári adatokat mindig a gyártói honlapról igyekszem beszerezni, nehogy egy vadidegen fals info terjedés miatt én szívjam meg. :D

Persze ha felkutatva világ összes internetekét sem találom a megoldást, akkor jogos hogy megkérdezek olyat akinek konkrétan be van szerelve, hogy hány gombóc fagyiért nyúlkál bele a gépébe méricskélni. :)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51597) Rowon válasza Doky586 (#51527) üzenetére


Rowon
veterán

Mi a helyzet a kábelkötegelővel? Van egyébként egy régi videókártyáról leműtött bordám, ami pont jó lenne a Kingston A2000-res SSD-mre. Gumizni én nem akarnám, ahogy olvastam a korábbi hozzászólásokat, elöregszik a hőtől hamar. Vékony műanyag kötegelőm viszont van.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#51598) victorhun7


victorhun7
tag

Sziasztok valamiért nem mutatja mennyi adat ment már rá mindig visszaál alapra [Axagon] adapterrel lehet ezzel gond vagy be kell valamit állitani. :F

(#51599) King Unique válasza victorhun7 (#51598) üzenetére


King Unique
titán

A HDS esetében célszerű a legújabb béta verzióval is megnézni, ami a 6.1.0.5d, + ott van a CrystalDiskinfo is, ha már a Samsung Magician nem kezeli az előzmények alapján.
Ha maga a külső ház a probléma forrása, akkor azzal sok mindent nem lehet kezdeni, max. a firmware-t frissíteni, de az EEM2-SB2 modellhez nincsen a gyártó weboldalán firmware, ellenben pl. az EEM2-UG2-vel.
Ha már a firmware frissítése, akkor azt magánál az SSD-nél is célszerű meglépni, feltéve ha van hozzá új firmware.

[ Szerkesztve ]

(#51600) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Általános felhasználásnál van értelme pcie 4gen csatlakozós SSD -t venni? Ami 5-6e írási sebességgel renelkezik pcie 3gen helyett aminek 3500 MB a sebessége? Lehet észrevenni külömbséget?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.