Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#51401) Tibizzz válasza s4tch (#51400) üzenetére


Tibizzz
kezdő

Nincs másik géped amibe kipróbálnád ? Mert ha ott is rossz, akkor tuti hogy kuka.

(#51402) Lokii válasza csibe1 (#51394) üzenetére


Lokii
aktív tag

Igen ezerszer jobb volt akkor amikor a játék mappajaban voltak a mentések...

Documentsben Fallout out new Vegas, nfs carbon és mw2005 miatt ,vadászgatni %appdata%-ban is ... steam screenshotok is lehetnének játék mappajaban vagy egy külön mappaban számok helyett

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#51403) s4tch válasza Tibizzz (#51401) üzenetére


s4tch
veterán

Most, hogy mondod, van a garázsban egy másik alaplap, de ahhoz át kéne rakni a mostaniból a processzort és a tápot. Ennyit lehet, hogy még rászánok valamelyik nap.

(#51404) PROTRON


PROTRON
addikt

Nu most hogy áttelepültem a PM981a 1TBrol rendes 970Evo Plud 2 TBre, számomra fura hogy az alaplapi heatsink, ami venti nélkül azért 68 fok alatt tartotta a 981a, a 970est siman 72-78ig felengedi...
Azért is fura, mert klónozáskor a pcie slotba dugva, elég volt simán csak egyik oldalára borda, es 56 alatt maradt, igaz ott alulrol jobban átjárta a levegő.

Most kapott egy ventis légáramot oldalról, de 600as fordulatnál es az apacerhez kapott bordaval is felmegy 68-71 fokra.

Mégis volt oka annak hogy a 981a szánták laptopokba? XD

Milyen progival szoktátok kiolvasni a vezérlő típusát?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51405) ubyegon2 válasza ACE- (#51384) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Gondolom Te az a típusú ember vagy akinél a "normális OS" csak a linux alapú rendszer lehet...

Nem embertipus kérdése ez, nem is a szokásos Linux-Win flame mondatja velem, egyszerűen sokkal jobb a Linux EXT4 filesystem, mint az NTFS, plusz a Linux memóriakezelése is jobb és ez SSD-nél is kijön. Maga a rendszer default is jóval kevesebbet ír az SSD-re, bár ez utóbbi már lényegtelen.

(#51389) PROTRON

Sok hsz-ben olvasom én is, hogy vezsik a jó gyors nagy kapacitású SSD-t, aztán írják, hogy a rendszer majd egy kisebb, gyengébb meghajtón lesz. :) Alapból jobb egy jó nagy meghajtó, amin tud lubickolni a vezérlő.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#51406) isti732712


isti732712
aktív tag

Sziasztok!

Megjött a Samsung 980Pro 1TB :C

Hibátlan! Tökéletes! Klónoztam a Wint és hasít mint állat. :)

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#51408) s4tch válasza Tibizzz (#51401) üzenetére


s4tch
veterán

"Másik gép" (B450 Aorus M lap, ugyanaz a táp, processzor, ram) sata ssd-re gyorsan felhúzott, friss win11-gyel pár másodperc alatt bootolt, többszöri reboot után is gyors maradt. Betettem a Kingston drive-ot, 20 perce várok a bejelentkező képernyőre. Nagyjából minden mást kizártam. Még egy formázásnyi esélyt kap, aztán gariztatom.

(#51409) Lokii válasza ubyegon2 (#51405) üzenetére


Lokii
aktív tag

Amúgy Live Linux liteon kemény 800 megát használt a 32 gigabol, Windows 4-5ot megeszik, Garuda liveban 1,8 de az gaming distro úgymond

Arról nem is beszélve hogy Windows rendszeresen tele pakolja szabad 20 gigát, ezért lesz majd Windows + valami Linux distro setup bar lassan ez se kell proton meg stb miatt :K :K

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#51410) s4tch válasza s4tch (#51408) üzenetére


s4tch
veterán

Nem mondom, hogy értem, mindenesetre formázás után üzemszerűen működik a drive. Ilyet sem láttam még.

(#51411) Tibizzz válasza s4tch (#51408) üzenetére


Tibizzz
kezdő

Annak annyi. Cseréltesd ha lehet. Nekem régebben IDE wincsivel volt hasonló szívásom.

(#51412) Tibizzz válasza s4tch (#51410) üzenetére


Tibizzz
kezdő

Akkor tesztelgesd. :)

(#51413) Tangkuban


Tangkuban
kezdő

Kedves Szakértők!
Jól gondolom, hogy ez az új msata ssd írás teszt alapján eléggé kínai kamuszagúnak tűnik? Kb. 30% írása után teljesen belassul.

(#51414) PROTRON válasza Tangkuban (#51413) üzenetére


PROTRON
addikt

Több adat kéne a gépről és az SSD típusáról is, mármint a képet ne kelljen bogarászni, hsz-be kéne beleírni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51415) Tangkuban válasza PROTRON (#51414) üzenetére


Tangkuban
kezdő

Akkor meg is válaszolom a kérdést, címke nem volt rajta, a kiírt GM128 típus alapján ez egy kínai gudga ssd. Ismerőstől kaptam, ezek szerint nem véletlenül szabadult tőle. Alin megtaláltam, típusjellemző a belassulás. Természetesen nem gépben van, hanem külső adapterben, ezt én gépbe be nem tenném...

(#51416) King Unique válasza Tangkuban (#51413) üzenetére


King Unique
titán

Ha nincsen az SSD-nél DRAM cache, elfogy X GB írása után az SLC cache, TLC helyett QLC, stb., akkor nem meglepő a belassulás írásnál, ami általános jelenség lehet SSD-knél, nem "kínai gudga ssd" only.

(#51417) Teal'C


Teal'C
addikt

Hosszú vívódás után végül ebből vettem 4db-ot kizárólag adattárolás és olvasás célra. Egyenlőre nagyon elégedett vagyok velük. Valós mérete 3,63Tb
SSD 870 QVO SATA III 2.5 inch 4 TB
MZ-77Q4T0BW

Milyen programot ajánlanátok hőmérséklet stb... figyelésre? Vagy feleleges foglalkozni vele?

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#51418) varmi2 válasza Teal'C (#51417) üzenetére


varmi2
nagyúr

Sata ssd nincs értelme a hőfokot nézni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#51419) Pyttawrx válasza Teal'C (#51417) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem szükséges, de a samsungnak pl a saját progija, a magician.

(#51420) Teal'C válasza Teal'C (#51417) üzenetére


Teal'C
addikt

Köszönöm a válaszokat :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#51421) Tangkuban válasza King Unique (#51416) üzenetére


Tangkuban
kezdő

Köszönöm, azóta még pár tesztet megejtettem. A sebesség egy sima szekvenciális írás közben a tizedére-huszadára esik vissza (pillanatszerűen még lejjebb), átlagban pedig rosszabb egy HDD-nél...

(#51422) Angie™


Angie™
addikt

Sziasztok, vmi ötletre, segítségre lenne szükségem. Adott egy Samsung 980pro m.2 SSD és nem tudom megformázni :) Sem a partíciót törölni róla. OFFLINE állapotba került. Egy másik ugyanilyen SSD-vel volt RAID0 tömbben. Próbáltam a Niubi Partition editor progit, semmi, hibaüzenettel elszáll, hogy nem megfelelő a paraméter. Próbáltam Diskpart-tal online állapotba rakni, de azzal sem sikerül :DDD Sajnos mikor kiszedtem a gépből, akkor nem töröltem a RAID tömböt. Mind2 SSD-t utólag külön-külön visszaraktam a lapba és letöröltem, a tömböt róla. A másik SSD hibátlanul működik, tudom partícionálni, formázni, használni. De ez a másik, folyamatosan OFFLINE állapotban van, mit rontok el?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#51423) RoyBatty válasza Angie™ (#51422) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Semmit. Van olyan SSD vezérlő, amelyik a megzakkant drive-ot read-only állapotba teszi, hogy legalább a rajta lévő cuccok egy részét le lehessen tölteni. Innentől nem tudsz rá írni semmit sem.

(#51424) Angie™ válasza RoyBatty (#51423) üzenetére


Angie™
addikt

Mindent megpróbáltam vele, de nem megy.. megy vissza garba. Ha vkit érdekel, később beszámolok róla, hogy mi lett a folyamat vége :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#51425) Fire/SOUL/CD válasza Angie™ (#51422) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Ha a BIOS-odban van ún. Sanitization opció, akkor azon belül Format?
2. Samsung Magician-l létrehozott boot-os pendrive-ról Secure Erase? [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#51426) Angie™ válasza Fire/SOUL/CD (#51425) üzenetére


Angie™
addikt

Szia,
Köszönöm az ötleteket :B
A Samsung Magician-al próbáltam, de ugyanúgy zsákutca volt :U
Ezt a Sanitization opciót nem próbáltam, de jó tudni, hogy van ilyen is elrejtve a bios-ban :)
Igazából az adta meg a kegyelemdöfést, hogy a diskpart-tal nem jutottam előre, ott éreztem, hogy baj van. Ha azzal vmit nem tud az ember megcsinálni, akkor..☠ :U

Kíváncsi vagyok a kiskerben a srácok, vagy utána a nagykerben a srácok mire mennek vele :K Ma elment GLS-el garba :O

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#51427) Doky586 válasza Angie™ (#51422) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Talán mutass róla lemezkezelő képet.
Valószínű dinamikus ezért lemezkezelőben importálni kell előbb hogy bármit csinálhass vele.

(#51428) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok,

adott egy rendszer [ASRock Z370 Taichi] alaplappal, és jelenleg 3db SSD-vel:
1. SATA3_0 - [Corsair Force GT 120Gb] - Windows
2. SATA3_1 - [Micron 1100 MTFDDAK1T0TBN] - Játékok
3. SATA3_2 - [Kingston SUV400S37480G] - Adat (Filmek, képek stb.)

Szűkös a tárhely, így vettem egy 2TB-os [KC3000]-et.
Abban kérném a segítségeteket, hogy mi lenne az optimális beépítése így ennek a rendszernek?
A gyártói oldalon fel van tüntetve, hogy a Sata és az M2 ugyanazt a sávszélt használja, ezért vagy egyik, vagy másik lehet használatban. [kép]
M2_1, SATA3_0 and SATA3_1 share lanes. If either one of them is in use, the others will be disabled.
Illetve ezt jól értelmezem, hogy az elsődleges M2 bővítőhely az a zölddel jelölt? [kép]
[Manual]
Azt gondoltam, hogy a processzorhoz legközelebbi lesz az, de így meg hűtés szempontjából optimálisabb lenne.

Én így gondoltam felépíteni, javítsatok ki, ha ez így nem jó:
1. SATA3_0 - Corsair Force GT 120Gb - Windows
2. SATA3_1 - Micron 1100 MTFDDAK1T0TBN - Játékok
3. SATA3_2 - Kingston SUV400S37480G - Adat (Filmek, képek stb.)
4. M2_2 - KC3000 - Játékok

Vagy érdemesebb lenne a KC3000-et az M2_1-be tenni, és tolni a többi SSd-n? SATA3_2/3/4
Előre is köszi a segítséget!

(#51429) Fire/SOUL/CD válasza evitiguF (#51428) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

KC3000 megy az M2_3-ba, többi marad a helyén. (CPU venti is keringeti a levegőt, ha túlmelegedne, az nem azért lenne, mert "közel" van a CPU-hoz)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#51430) ricsip válasza Angie™ (#51426) üzenetére


ricsip
addikt

Ha mar visszaküldted, és előtte nem csináltál róla screenshotokat mi látszott pontosan a kipróbált toolok-ban, akkor nincs értelme ezen többet agyalni. A kiskerben szerintem 1 percnél többet nem fognak rászánni a hibakeresésre, ha nem működik kb. azonnal, gondolkodás nélkül küldik tovább a disztributornak, az meg csinál vele amit akar. Senki nem fog nekiállni egy selejtes ssd-t "megjavítani". Így ebből a sztoriból nem lesz senkinek semmi okulásra érdemes kimenetel. :U

[ Szerkesztve ]

-

(#51431) Doky586 válasza ricsip (#51430) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem simán visszaküldik neki "hibátlan" megjelöléssel. Legfeljebb törlik, ha már a vevő ennyire nem ért hozzá. (Ekkor a "javítva" megjelölésű lesz) :))

(#51432) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,

van egy Western Digital 500GB Blue SN570 M.2 NVMe PCIe SSD-m egy PC-ben, amit nem használok ki benne és szeretnék belőle egy külső SSD-t csinálni. MacBook Air M1-hez használnám, emiatt jól gondolom azt, hogy ha pl. exFAT-re formázom, akkor az jó lesz Win és OS X környezetben is? Tudtok ajánlani jó külső rack-et, amit érdemes lenne beszereznem hozzá, hogy tudjam külső SSD-ként használni? (Lehetőleg USB-C kábeleset és lehet AliExpresses is.)
Köszi! :R

meg

(#51433) PROTRON válasza evitiguF (#51428) üzenetére


PROTRON
addikt

Meglehetősen sz.r a leírás, mert felesleges sz.okkal oldalakon át foglalkozik, meg feleselegesen van 2x benne a támogatott SSD-lista, de az igazán fontos dolgokat meg le se sz..ja...furcsa, mert Taichi-től nem ezt szoktam meg. Elvileg az M2_1 és M2_2 mind az alaplapi csipsetről kapja a kommunikációt.

Egyetértek másik kollegával, M2_3-ba kéne rakni és rátelepíteni az oprendszert, 250-300GB partícióval (ráklónozod a rendszert, újra indítasz, majd megnöveled a méretét és a maradékon létrehozol új partíciót), a többi meg mehet adat partíciónak.
A 120-ast ki lehet venni, felesleges rendszernek külön, sata-s egységet ekkora méretben tartani. Oké most nincs kontaktus hiba, de bármikor lehet, nálam simán 3. napon 1 hajszálnyit meglazult és beesett a felére a sebesség.
A 480-ról mindent átmásolni az adat partícióra és azt eladni...pohár alátétnek még jó lehet.
Elhiszem neked hogy épp olyan évjáratot vettél ami probléma mentes, de inkább nem próbálgatnék, amíg biztosan elérhetőek az adatok addig kell lementeni erről a típusról. esetleg új játékokhoz STEAM mappaként még használható, elvégre a telepítő fájlokat bármikor újra letudod húzni a Steam központból ha elszáll az SSD.

Oké, ha a 480as kikerült, akkor a 120-ast meg lehet tartani adatnak amíg le nem cseréled nagyobb méretűre, így több a nyereség az új egységen.

Oké, elsőre csúnyán hangzik hogy vettél egy névleg 2 TB egységet(ami a valóságban csak kb 1850GB, tehát ténylegesen csak 1,82TB) és végül alig 1TB-val növekszik az újonnan tárolható adat mennyiség mert a régebbi fájlok elfoglalnak egy adagot, de az én véleményem hogy hosszú távon ez jobb megoldás.

A túlmelegedést meg HWinfoval tudod ellenőrzini, nagyobb 100GB adatok másolásakor ne legyen tartósan 65 fok felett.
Ha még is, majd ráérsz akkor agyalni hogy milyen bordát rakj rá, mekkora fér el, vagy másik slotba áthelyezni.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51434) peugeotmate válasza peugeotmate (#51432) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ez pl. milyen lehet vajon?

meg

(#51435) PROTRON válasza peugeotmate (#51434) üzenetére


PROTRON
addikt

Az itteni totyik összefoglalóban ott egy link a forum külső házas totyikhoz, az a biztosabb ha ott is lenyitod az összefoglalót, valszeg pontosabb választ kapsz.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51436) peugeotmate válasza PROTRON (#51435) üzenetére


peugeotmate
őstag

Jogos, köszi, léptem is! :))

meg

(#51437) User_2


User_2
tag

nem indul a gépem
alany: kb 5-6 éves SSD M2 slotban
bios látja az ssd nevét, de valahogy mintha ki lenne szürkítve a boot listában
windows és ubuntu párhuzamosan van telepítve, UEFI indítja

bekapcsoláskor "normál" módon "indul", kiírja UEFI opciókat, MSI alaplap logót színesben megjeleníti, ubuntu kiírja, hogy SDX disabled, ezután kiszürkül a képernyő.

nemigazán szoktam foglalkozni a PC belső életével, csak használom.
nincs másik M2 slottal rendelkező alaplapom.

hogyan tudom megállapítani, hogy az SSD véglegesen megnyekkent?

(#51438) ubyegon2 válasza User_2 (#51437) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tehetsz egy próbát live Linux futtatásával is.

sudo smartctl -x /dev/nvme0n1p1

sudo nvme id-ctrl -H /dev/nvme0n1

Mivel csak tippelni tudtam, NVMe parancsokat írtam, mivel M.2 lehet Sata is, akkor a fenti parancs nyilván módosul sudo smartctl -x /dev/sda-ra.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#51439) User_2 válasza ubyegon2 (#51438) üzenetére


User_2
tag

nagyon köszönöm,
tartalék gépen működik, a tartalékgépet SSD-jét "-H"-ra egészségesenek mondja: "passed"
megpróbálom a próblémás alanyon is, de előtte keresek valami ultra minimál linuxot

abban tudsz segíteni, hogy "-x"-re vagy "-H"-ra mit fogok látni, amikor valami nagyon csúnyára kell gondolnom ?
ez olyan lesz, hogy mindenképp fel fogom ismerni ?

(#51440) ubyegon2 válasza User_2 (#51439) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

https://pastebin.com/2muHs9Kd

Pastebinbe raktam a Samsung 9801TB terminal kimeneteket, sudo nvme id-ctrl -H /dev/nvme0n1 és társai. Ezek nyilván NVMe SSD-nél működnek. Szóval nem egyszavas eredményt dob, de ha valami nem OK az eszközzel, az kiderül ezekből.

sudo smartctl -x /dev/sda kimenetet tudok még mutatni, ez Sata lesz értelemszerűen...

https://pastebin.com/pCrJDJTb

Ha csak annyit ír, passed, az elég szűkszavű kimenet. :D

Live rendszeren lehet nem lesz rajta a szükséges csomag, de terminalból felrakhatod:

sudo apt install smartmontools

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#51441) User_2 válasza ubyegon2 (#51440) üzenetére


User_2
tag

hosszabb választ adott, féltem elolvasni a bar-bart, csak az első könnyen érthetőig jutottam,
most átnéztem újra
erre a gépra SATA-ra nem kaptam olyan hosszú valamit, de tisztának tűnik (ma legalábbis)

(#51442) ubyegon2 válasza User_2 (#51441) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem a legegyszerűbb utat választod, az már igaz! :D Mindegy, most már írtam másik topikba választ.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#51443) Ruben82


Ruben82
kezdő

Sziasztok szép napot mindenkinek.segitségeteket kérném.van egy acer nitro 5 laptopom benne van két m2 ssd hely pcie 3.0 es egy sata hely.az egyik m2 ben benne van egy western digital pc sn530 nvme ssd 512gb a többi üres.szóval az lenne a kérdésem szeretném kimaxolni.érdemes a rendszernek másik ssdt venni mellé a másik ssdben meg tárhelynek játekoknak kellene egy nagyobb.mit javasoltok elég a rendszernek ami benne van vagy érdemes gyorsabbat venni? Vagy ti segitsetek hogy oldanátok meg? Hálás köszönet :R

(#51444) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Megjelent a SAMSUNG Magician 8.0, és végre megoldották, hogy az USB-s 860 EVO-t is látja (AXAGON EE25-XA6 USB 3.2 GEN 1 ALINE BOX-ban van) :) Pár évbe beletelt, mire támogatja :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#51445) User_2 válasza ubyegon2 (#51438) üzenetére


User_2
tag

sudo smartctl -x /dev/nvm0ne1
azt írta no errors logged

könnyen lehet, hogy nagyobbat ijedtem, mint amekkorát estem.
lehet, hogy az egyik monitor csatija elmozdult,
ezt rosszul vette a videókártya és inkább szürke képernyőt mutatott.
ha jól sejtem ennek monitorozására a fizikai szemrevételezés az egyetlen szoftveres package megoldás.

(#51446) Angie™ válasza GoodSpeed (#51444) üzenetére


Angie™
addikt

Kíváncsi vagyok, hogy a RAID tömbbe rakott Samsungokat mikor fogja látni :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#51447) Angie™ válasza Angie™ (#51446) üzenetére


Angie™
addikt

Nem látja :DDD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#51448) ricsip válasza GoodSpeed (#51444) üzenetére


ricsip
addikt

Ott inkább a külső ház Sata-to-USB konverter és vezérlő IC-je szokott a ludas lenni, ha nem adja tovább (passthrough) pl. a SMART adatokat. A magician abban lehet hunyó, ha csak az internal SATA/NVME slotokat scanneli, és pl. az USB-n lógó eszközöket nem veszi észre.

[ Szerkesztve ]

-

(#51449) Raymond


Raymond
félisten

Samsung 980 1TB megint akcios az Amazon-nal 38eur [link]

Amig a keszlet tart, per pillanat azt irja "67% claimed".

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#51450) King Unique válasza ricsip (#51448) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen USB-s külső házaknál, adaptereknél kb. alap manapság a S.M.A.R.T. támogatása, ami az említett modell weboldalán is fel van tüntetve. Meg ha a HDS megfelelően kezelte esetében korábban is, akkor egyértelmű, hogy a Samsung Magician a hunyó, az nem támogatta rendesen az USB-n csatlakoztatott SSD-ket (másik példa). Ami nem meglepő, a többi SSD gyártó diagnosztikai szoftverénél is általában elsődlegesen a belső SSD-k monitorozása támogatott, ellenben USB-n csatlakoztatva nem feltétlen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.