Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#51651) victorhun7 válasza PROTRON (#51646) üzenetére


victorhun7
tag

soory nem tudtam hogy van totyikjuk.

(#51652) PROTRON válasza victorhun7 (#51651) üzenetére


PROTRON
addikt

Semmi gond a Te részedről, mivel értelmezhető totyikok közti szürkezónának a kérdésed...
A többiek szájkaratéja ami már kikerült a szakmai mezőről véleményem szerint.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51653) victorhun7 válasza PROTRON (#51652) üzenetére


victorhun7
tag

Szóval zárószónak jók ezek a adapterek. Csak lehetséges újabb ssdkel nem mutat minden adatott. De be lehet pattintani ha van szabad helyed.És az is lehetséges hogy firmware frissítés megoldaná.

(#51654) ubyegon2 válasza victorhun7 (#51648) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Gyorsba felraktam külön ezért egy windowstrá

Ezért kár volt, én se emiatt bootoltam be Windowsba, azért nem is említettem, mert ha Linux CLI-ben csak az eszköz ID-jét látja, akkor a Win se fogja a smart-ot látni. De a melegedés miatt nincs értelme dobni ezeket a fémházas Axagonokat, nem fog túlmelegedni ebben sem az SSD, persze egy RGB-s ház mégiscsak más. :D Elképzelhető, hogy tényleg maga az SSD az oka, hogy nem látta az eszköz a smart-ot, bár nekem épp nem a Samsung 980 1TB volt benne*. Egyébként az meg, hogy mennyi írás ment az eszközre, nem mindegy? Azért vetted, hogy használd. :K

*most nézem éppen, egy Toshiba KXG50ZNV 512GB van az UG2-ben, szóval nem az újabbakkal van a jelenség, mert ez 2017-es kiadású.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#51655) ubyegon2 válasza PROTRON (#51646) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az eredeti típus szám szerepelt rajta, szal elvileg az eredeti hűvösebb vezérlőjű specifikáció szerint gyártották idén áprilisban

Nemrég írtál már azonosítószámokról, akkor se volt tiszta, mire vonatkoznak a számok(OEM eszköz szám volt legalább az egyik)...de tényleg érdekel ez a dolog, milyen eredeti azonosítószám van a 970 EVO-n, mert a mondatod alapján ez már a 980 Pro-ba szánt vezérlő. Azt tudjuk, hogy más paraméterei vannak a két más tipusú vezérlővel, de ha az egyik hűvösebb, az sokakat érdekelne, leírhatnád, mi ez az azonosító, amiből kiderül, melyikkel hűvösebb. ;)

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#51656) elessar


elessar
tag

Dell Latitude E6540 gépem tönkrement. A rendszermeghajtó egy Samsung mSata 256GB SSD, SATA keretben. Másik ugyanilyen gépben felállt vele a rendszer, az adatokat sikerült lementenem. Keretestől USB-rackba téve Total commander nem látta, de a Win10 lemezkezelője igen, bár nem engedett semmilyen műveletet. Rendszerlemezként visszatéve a másik gépbe elkezdtem egy win10 telepítést, amit utólag már nekem is érthetetlen okból megszakítottam. Azóta a telepítő nem találja, a lemezkezelő szerint nem inicializált. Inicializálási próbára a hibaüzenet:
"A kérés meghiúsult az eszköznél felmerült végzetes hardverhiba miatt."
Van valami mód az újraélesztésre, vagy kuka

(#51657) Graphics válasza elessar (#51656) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Minitool Partition Wizard, ezzel próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

-

(#51658) PROTRON válasza ubyegon2 (#51655) üzenetére


PROTRON
addikt

Az előző ezzel kapcsolatos hsz-em lehet kicsit zavaros, megpróbálom egyszerűsíteni.

A COVID alatt a csiphiány miatt 2021 nyarán a Samu elkezdte a 980 pro vezérlőjével és más NAND-al gyártani a 970 EVO Plus-nak 1-1 szériáját.
De azt a vezérlőt a 980 PRo fedélzetére tervezték, aminek kissé más a további alkatrászei, ezért nem mindenben lesz tőle erősebb a 970 evo plus.

És akkor a hsz végében leírtam hogy azon kívül, hogy melegebb a vezérlő mi a pro és mi a kontra különbség a 2 specifikáció között:
1: az újabb vezérlő és NAND-al megnőtt a DRAMon kívüli SLC Cache, ami miatt a kezdeti nagyobb sebességet tovább tudja tartani.
Azonban ezzel a NAND-al az SLC cache elfogyása után a sebesség csökkenés jóval drasztikusabb, 800-ra esik le.
A régivel hamarabb elfogy az SLC cache, de utána még mindig 1200-1500 körül írsz adatot rá.
Ugye ezzel egyébként más gond is van, az SLC cache a maradék szabad kapacitás függvényében változik, tehát amikor már sok adat van a meghajtón, hamar kifogy belőle és új adatok másolásakor hamarabb eléri a sebesség csökkenést.
Ezért mindenki elkezdett rinyálni mint egy óvodás, hogy:
"g..i Samsung, direkt csökkenti a teljesítményt".

Holott a teljes képhez hozzá tartozik hogy a 980 pro vezérlőjéről van szó, amivel el is érkeztünk a 2-es ponthoz:
még gen 3.-ra korlátozva is a rendszer szempontjából hasznos sebesség kategóriák terén(pl fájl elérés sebessége) erősebb a 980 pro vezérlője mint az eredetileg a 970 evo plushoz tervezett, hisz volt x évük fejleszteni.
Tehát munkaállomás felhasználásban, ahol 1-2 nagyobb fájl másolását követően az idő nagy részében a windowsban futó programokkal dolgozol, elvileg smoothabb élményt kell hogy kapjál.
Persze emiatt melegebb a vezérlő még gen 3.-ban is.

Tehát aki munkához használja és nem fontos neki a 30GBnál nagyobb fájlok másolási sebessége, annak egyértelműen jobb az új specifikáció.
Ahol a melegedés gondot jelent, ott jobb a régi. Meg persze aki napi szinten több száz GB-t mozgat munka mellett, ott lehet hogy jó.

Az 500-asról nem nagyon találni neten újabb gyári számú példányokról személyes tapasztalatokat, a 2TB-ről is csak keveset, így elképzelhető hogy eleve csak az 1TB-ket érintette akkora számban a dolog hogy sok emberhez eljusson...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51659) victorhun7 válasza ubyegon2 (#51654) üzenetére


victorhun7
tag

Igen persze használni kell. Már 100Gb már rá is ment windows telepités meg pár teszt .
Ha lenne még egy slotom gyorsan meg tudtam volna nézni ez volt a probléma.

(#51660) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem tudom vót-e mán. Nekem új SSD ez:


Esetleg vkinek tapasztalat ezzel?

(#51661) Rowon válasza Pyttawrx (#51660) üzenetére


Rowon
veterán

Külföldi boltban is alig látom elvétve a márkát, viszont ekkora méretben van NVMe SSD-jük is: [link] Német Amazonon is van a satásnak oldala, de még nincs rá egyetlen értékelés sem. [link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#51662) ricsip válasza Pyttawrx (#51660) üzenetére


ricsip
addikt

Igényesen oda lett b.va az a kontroller átlósan középre, jó közel a sata táp es adat csatlakozó közé. Pedig csak 1 centivel kellett vón arrébb rakni kiegyenesítve, a nyák se lett volna egy fillérrel se drágább tőle. :U

[ Szerkesztve ]

-

(#51663) Graphics válasza ricsip (#51662) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

SM vezérlős referencia design ilyen évek óta... :U

Ez csak a szemedet bántja, jelentőségr mi amúgy, hogY hogyan áll? :)
Kifejtenéd?

Egy ismert márka SSD-je a lenti képen...

[ Szerkesztve ]

-

(#51664) Rowon válasza Graphics (#51663) üzenetére


Rowon
veterán

Micron? Ott hülyék vannak tuti. :DDD :C

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#51665) tasiadam


tasiadam
veterán

[link] gondelfir teszt a storagereviewtol. Vicces volt az elso video rola, mert rendesen idegesek voltak, hogy ilyennel kell foglalkozniuk

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#51666) ricsip válasza Graphics (#51663) üzenetére


ricsip
addikt

És akkor ezzel érvénytelenné vált amit írtam az igénytelenségről? Ezen a képen látszólag messzebb van az IC sarka a csatlakozók közti műanyag key-től, mint az 1-el fentebbin.

[ Szerkesztve ]

-

(#51667) Graphics válasza ricsip (#51666) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kérdezem, műszakilag-szakmailag ez milyen problémát okoz? :)

AKkor leírom. SM2258-59-es vezérlőket javarészt így helyezik el a nyákon.
45 fokkal elforgatva.

Mi ezzel a probléma, mitől igénytelenebb ez neked, mint egy másik felhelyezés?

Van persze kivétel, mert az Intensokban máshogy áll, illetve a Yeestore vezérlőket is elkezdték felrakni így.

De műszakilag semmi kifogásolható nincs benne. A vizuális dolgoknál megértem ,ha mondjuk forrasztás taknyolva lenne a tápokban, és abba kötsz bele, de így nem igazán értem, ezzel mi a baj.....

Szakmai topicban vagyunk. Technikailag feltételezem a beültetőgép így képes hatékonyabban dolgozni.

De van példa sima állásúra is, ami kevésbé "igénytelen"... :)

[ Szerkesztve ]

-

(#51668) Ribi válasza ricsip (#51666) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az az igénytelenség, hogy valakinek egy műszaki eszköznél amit nem is látsz fontosabb a dizájn mint a funkcionalitás. Az lenne az ideális, ha minden pontosan oda kerülne, hogy legrövidebb úton jusson el a jel. Nem ilyen idióta módon kockába rendezve, mert valakinek ez tetszik. Ami persze azért alakult így ki valszeg, mert a chip beültetőnek egy bonyolultabb eszközt kellene tervezni, hogy bármilyen szögbe is oda tudja rakni.
Szerintem. :U

(#51669) tasiadam válasza Graphics (#51667) üzenetére


tasiadam
veterán

Én a helyspórolás miatt gondolom így, hogy ferde. ugye, ha 2 oldalra van pakolva 1-1 NAND, akkor nekik pont szembe esik a kontroller 1-1 oldala, és nem kell feltétlen sok rétegű NYÁK-ot tervezni, ami még drágább lenne, hanem elforgatják, és a felszínen, vagy 1-2 rétegben elviszik a nyákon belül.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#51670) Graphics válasza tasiadam (#51669) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

TEchnikai oka van, ezt írtam is. :)
Persze, egyértelmű.

-

(#51671) ricsip válasza Pyttawrx (#51660) üzenetére


ricsip
addikt

Az vmi új PH fícsör h. kinagyítva az 1. képet, lehet lapozni egy 2. képre is, amin felrajzoltad azokat a sárga nyilakat is? A kis nézetnél nem látszik h. 2 képet töltöttél volna fel. Vagy szimplán csak összevonja a kép feltöltéseidet a környező többi posztból?

[ Szerkesztve ]

-

(#51672) Graphics válasza ricsip (#51671) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A topic képeit lehet lapozni.

-

(#51673) victorhun7 válasza ubyegon2 (#51654) üzenetére


victorhun7
tag

Megjött az Asus és működik. Nem vagyok oda ezért az rgb-s cuccokért de ez quality. [kép] [kép]

(#51674) kovakoss


kovakoss
lelkes újonc

Sziasztok, a következő a problémám.
van egy 2hónapja vásárolt gépen az alábbi konfigokkal:
-FSP Hydro K Pro 750W
tápegység
-Crucial 1TB M.2 2280 NVMe P3
CT1000P3SSD8
-Palit RTX 4070 Dual OC 12GB
GDDR6X videokártya
-Cooler Master Hyper 212 Halo
Black processzor hûtõ
-Western Digital WD Blue 1TB
merevlemez WD10EZRZ
-Intel Core i5-11400 processzor
(BX8070811400)
-Kingston FURY Beast DIMM
2x8GB 3200MHz DDR4 memória
(KF432C16BBK2/16)
-GIGABYTE H470M H az alaplap

a probléma a következő: nagyon lassan bootol be a gép, bootolás után is elég lassú 5-10 perc elteltével valamivel gyorsabb, nagyon lassan tölti be a programokat, játékokat, nagyon sok idő a loading screen a jatékokban.
másik csoportban rájöttek a srácok hogy valószínű hogy az SSD-lesz a hibás.
Crystal Diksmarkal ezeket az értékeket dobta ki
bios frissítés meg volt, windows 10 pro megy a gépen de volt rajta 11 is de az újra telepítés se oldotta meg a problémát.
RAM, CPU kíválóan működik, Hard Disk Sentinel is az írja hogy az SSD és a HDD is kíválóan működik.
Ha valaki tud segíteni az megköszönném.
kb 2 hónapos a gép és már az elejétől ezt a problémát produkálja

(#51675) Graphics válasza kovakoss (#51674) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ne haragudj meg ,de félve kérdezem meg, a C meghajtó miért a HDD?

És az SSD-t mire használod a gépben?

A másik topicban nem jött rá akkor senki.

Hát akkor próbáld már meg az SSD-re telepíteni azt a rendszert. :)

Kiszeded a HDD-t, mert van egy sanda gyanúm ,hogy telepítéskor mindkét eszköz megvolt.

Aztán kezded az elején szépen, és egy UEFI-s telepítővel raksz egy rendszert a megfelelő eszközre, az SSD-re. :)

[ Szerkesztve ]

-

(#51676) kovakoss válasza Graphics (#51675) üzenetére


kovakoss
lelkes újonc

Hát figyelj, én így kaptam meg a gépen összeszerelve, windowssal rajta ezekkel a partíció felosztásokkal.... akkor valószínű hogy elbasztak valamit és HDD-re rakták a windost? nem az SSD-nek kellene lennie a C meghajtónak?

(#51677) Graphics válasza kovakoss (#51676) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, ezt valaki elkefélte. :)
Azért lassú, mert HDD-ről megy az egész.

Keress a környezetedben egy szakavatott embert, és akkor lássatok neki.

Ha meg kétszer újraraktad a gépet, akkor nekem az kérdésem, hogy miért raktad a HDD-re ?

A C meghajtó az lesz, amire telepíted, ha a HDD-re, akkor az.

Ennek a gépnek semmi baja. Csak nem megfelelően lett telepítve.

[ Szerkesztve ]

-

(#51678) kovakoss válasza Graphics (#51677) üzenetére


kovakoss
lelkes újonc

Rendben, köszi,

Örülök neki hogy, veszek egy 400 x ezer forint értékű konfigot és pluszban fizetek az össze szerelésésrt plusz a windowsért és elkúrják nekem :)

(#51679) Graphics válasza kovakoss (#51678) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor nem jó helyre fizetted :D.

De ha már első indításnál lassú volt, akkor másnap vissza is vittem volna.

Ettől függetlenül ha Windowst tudsz telepíteni ,nagy baj nem lehet.

DE, fontos lenne ,hogy a HDD le legyen húzva, és az SSD-re telepíts, majd a Boot sorrend is megfelelően az SSD-ről történjen.

-

(#51680) kovakoss válasza Graphics (#51677) üzenetére


kovakoss
lelkes újonc

hát igen mert én midig arra meghajtó tettem vissza amelyikre alapból rajta volt, nem is figyeltem nagyon hogy a másikra rakjam...ezt én kúrtam el valóban

(#51681) kovakoss válasza Graphics (#51679) üzenetére


kovakoss
lelkes újonc

Rendben, köszi a segítséget :R

(#51683) PROTRON válasza kovakoss (#51680) üzenetére


PROTRON
addikt

Amúgy fura, de rengeteg alaplap esetében a SATA csatlakozók még mindig elsőbbséget élveznek az M.2-vel szemben UEFI oldalról (nyilván van neki oka, csak nem érdekel), amit win install előtt ellenőriznie illik még egy olyan embernek is aki már "3 hónapja szerelek PC-ket a boltban és a futószalagon már 500-at összeraktam, tuti nem ba..om el" mentalitású.

Nyilván a cég teljes nevét nem illik leírni, mert hitelrontásért beperelhetnek, de némi súgást kérhetünk?
Nyugi, nem nagyon merek már összeszerelést kérni semelyik PC boltban sem, amilyen tapasztalataim vannak.."khmmm tele a bolt fala kingston A400-okkal, mellette a marketing bulshittel....khmm....khmmm...sok víz lefolyt már a Dunán mire megtanulja az ember a leckéket"

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51684) tasiadam válasza PROTRON (#51683) üzenetére


tasiadam
veterán

miért másabb reklám az, ha leírja az ember, hogy "áhh, vettem az aquánál egy gépet és retek jó" attól, hogy "vettem egy gépet az iponnál, de a HDD-re telepítettek, és senkinek nem tűnt fel, hogy 2p helyett 10p volt a telepítés"?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#51685) orosziem81


orosziem81
tag

Sziasztok,

esetleg tud valaki segíteni, hogy egy új PNY SATA SSD miért viselkedik "furán" egy lenovo G50-70 laptopban? HDD-t cseréltem SSD-re. Létezhet, hogy nem kompatibilis?

"fura"= rendszer feltelepül, majd első vagymásodik, vagy harmadik (látszólag random) újraindulás után a bootoláskor auto repair funkció indul ami után többé nem tölt be a rendszer.

(#51686) PROTRON válasza tasiadam (#51684) üzenetére


PROTRON
addikt

Mert az első esetben a cég örül az ingyen reklámnak, a második esetben meg neked eshetnek ügyvéddel hogy hogyan mered

Nem az a lényeg hogy igazad van-e, hanem hogy van-e pénzed és elég időd hogy bíróságon bizonyítsd az egyébként nálad lévő bizonyítékokkal...sajnos ilyen jogászkodó világban élünk. :)

Ugye ilyenkor általában a lassú gép miatt először a bolttal veszik fel a kapcsolatot az ügyfelek, akik sunnyogva kijavítják a hibájukat.
De egy valódi ügyfél orientált cég nem sértődne meg azon hogy nem velük vetted fel a kapcsolatot, hanem neten kiírod a hibájukat, nem örülne, de simán felajánlaná a soron kívüli helyszíni kiszállással történő javítást, megspékelve jóvátételi kuponnal...
De már nyugaton is kihalt a valódi piac kultúra, ott se csinálják már ezt a korrekt hozzáállást és csak a jogászkodás megy.
Továbbá 400k huf ma már gamer PC-k terán semmi. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51687) Ribi válasza orosziem81 (#51685) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ilyen nekem is volt valamikor régen, de már nem emlékszem mi lett a vége.

(#51688) zizidor válasza orosziem81 (#51685) üzenetére


zizidor
senior tag

Én eddig 4 vagy 5 ilyen esettel találkoztam, egy kivétellel* mindegyiknél RAM hiba volt, szóval én ott kezdeném, hogy megigazgatnám a modulokat (feltéve ha nem fix). Esetleg egy firmware frissítés az SSD-n, mivel más hardver hiba sem kizárt.

*Egy esetben az oprendszer volt a hibás, leálláskor előbb kirúgta maga alól a meghajtót, minthogy kiírt volna minden adatot. De az egy Linux volt, nem megfelelő fájlrendszerrel.

(#51689) kovakoss válasza PROTRON (#51683) üzenetére


kovakoss
lelkes újonc

pcx-nél vásároltam,
előző gépemet is itt vettem és rakattam össze és azzal semmi probléma nem volt

(#51690) kovakoss


kovakoss
lelkes újonc

sikerült megolani a problémát, úgy hogy már minden patika :C

(#51691) ubyegon2 válasza kovakoss (#51689) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pedig anno ott nagy hangsúly volt a PC összeszerelésen. Akik most szerelnek, lehet nem nézték YT-on a Számítógép szerelés részletes útmutatóval c. videójukat. :) Vagy már nem csak az adatfeltöltőket cserélték le robotra?

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#51692) PROTRON válasza kovakoss (#51689) üzenetére


PROTRON
addikt

Naja, valszeg miután összerakták a gépet, arra a 10-20 percre amíg normál SSD esetén felkúszik a winfos, átugrottak xoutube kommentszekción csekkolni a pusziszkodást ami eltartott másfél órát, így nem vették észre hogy a winfos telepítés is addig tartott a HDD-re. :D

Amúgy sejtésem szerint a másik totyikban ahonnan ide irányítottak fel sem merült másokban hogy ilyet bakizzanak egy fizetős gépösszerakás során.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51693) tasiadam válasza kovakoss (#51689) üzenetére


tasiadam
veterán

amikor leírtad, hogy a telepítésért és az összeszerelésért fizettél, sütött róla, hogy PCX :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#51694) PROTRON válasza tasiadam (#51693) üzenetére


PROTRON
addikt

Mire a desszert ideért, én Iponra gondoltam, náluk is fizetős. :)

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51695) pluto1969 válasza tasiadam (#51693) üzenetére


pluto1969
tag

Mindenütt fizetni kell érte. Át klónozta volna az ssd-re, és fél óra alatt kész van.

(#51696) tasiadam válasza pluto1969 (#51695) üzenetére


tasiadam
veterán

van ahol a wint kell kifizetni, és akk azt rakják fel, de nem feláras.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#51697) PROTRON válasza tasiadam (#51696) üzenetére


PROTRON
addikt

Bocs hogy az álomvilágba bele kell rondítsak de a : "'de nem feláras" dolog miért kerül az általad említett bolt esetében 6990 forintba a jobb alsó szélen? :D

Ennyit a dádáról(filmes idézet), meg arról hogy, téged idézve:
"
amikor leírtad, hogy a telepítésért ....stb...... fizettél, sütött róla, hogy PCX
"
:D
Szeretem amikor valaki sorban áll a f..rt, ahogy a BME-n oktatók mondják arra, aki az 1-es vizsgaeredményével reklámálni akar pár pontért, hátha ki tud dumálni egy kegyelem 2-est. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51698) tasiadam válasza PROTRON (#51697) üzenetére


tasiadam
veterán

nem iponra gondolok, hanem hogy nem mindenhol jellemző ez. A víznél asszem olyan volt, hogy ha megvetted, ingyért megkaptad, de pl telepítést anélkül nem csináltak. Nem volt retail telepítás. Vagy kifizetted a lyó dráka wint, vagy így jártál, és megoldottad magadnak. Vagy felraktuk ingyen a wint, és aktiválta magának az ember, amivel nem feltétlen járt jobban. De rendszeresen volt lemez + papírdoboz a gépekhez. De akkor sem volt odaírva, hogy 10k, mert felrakjuk.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#51699) PROTRON válasza tasiadam (#51698) üzenetére


PROTRON
addikt

Elsőre már majdnem azthittem hogy mielőtt ilyet írsz, előtte megnézed hogy jelenleg mi a helyzet annál a boltnál amit példaként hozol, mondom magamnak, biztos ekkora bakit nem követne el, nem nézem meg....aztán csak erőt vett rajtam a kisértés:

miért írsz ilyeneket? 2 percbe került volna kikeresni...itt egyáltalán nem íría hogy ha náluk veszed akkor nem kell kifizetni, hisz munkaidőben munkát végez 1 ember...

az hogy régebben mi volt csak kis mértékben számít, mert én meg arra emlékszem hogy amikor az apám 2006-ban vett gépet, igen is elkértek a win xp pro telepítésért + díjat a gépösszerakáson felül...

2 kattintásért durva dolog 1990, vagy más boltok esetén 6990-et elkérni, szóval teljesen reális azaz elvárás, hogy ha abból a 2 kattintásból egyik a UEFI-ben az ellenőrzés, akkor legalább azt ne rontsák el...mármint sose rontsák el.

Még az is durva ha kiderül hogy be regisztráltak neki egy mikrofos fiókot, ahelyett hogy fiók regisztráció nélküli verzióban telepítették volna...az az egyetlen dolog a folyamatban aminek hozzáadott értéke is van, mert a mikrofos egyre inkább igyekszik el lehetetleníteni hogy fiók nélkül tudjál winfost telepíteni...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#51700) Rowon válasza PROTRON (#51699) üzenetére


Rowon
veterán

Nem fejeznéd be az offolást? Csak kérdem.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.