Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75451) .LnB válasza Dilikutya (#75450) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én nem tudtam. Nem mint ha zavarna a spoiler mert sose fogom megnézni. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#75452) Bad Pritt válasza Pearce (#75439) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az is igaz. Chappie után kb annyira akarok tőle Alient látni, mint Lukácstó új Star Warst. Semennyire.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#75453) .LnB válasza Bad Pritt (#75452) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen, én Chappie-t sose fejeztem be. Háromszor álltam neki nézni, majd folytatni de mindig közbejött valami, vagy elálmosodtam. Nem utálom, vagy ilyesmi. Egyszerűen egy idő után nem éreztem késztetést a befejezésére.

Viszont akkor is megadom neki a bizalmat. És leginkább azért, mert ő privátban ötletelt, álmodozott egy Alien filmen. Nem a stúdiód döntötte el, hogy ki kéne sajtolni még egy kis zsetont az Alien névből. Ettől függetlenül lehetett volna persze bármi/vagy lehet még bármi belőle, rossz film is terrmészetesen.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#75454) cyberkind válasza Bad Pritt (#75452) üzenetére


cyberkind
félisten

Az a baj hogy az új Alien is Scott-tól függ, úgyhogy jöhet a kereszt! :DDD

Paranormal Cocktivity

(#75455) bAtt001 válasza .LnB (#75444) üzenetére


bAtt001
addikt

pont azért jó film a promi mert megosztó, van aki imádja van aki utálja, ha rossz film lenne megnéznék egyszer az emberek és el lenne felejtve, de a promi meg állandóan téma, sok megválaszolatlan kérdés lehet magyarázatokat keresni, agyalni rajta, én már legalább 10x láttam és imádom, mindig elgondolkodtat mi a fene is lehet és ez jóó :D

(#75456) .LnB válasza bAtt001 (#75455) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én is kétszer láttam. Elsőre mikor megjelent. Baromi nagy csalódás volt, de az atmoszféra, a külcsíny az rendben van/volt. Aztán jóval később megnéztem még egyszer pont azért mert ennyire megosztó. Gondoltam talán megkedvelem. De nem sikerült. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#75457) FoxiestFox válasza .LnB (#75456) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Külcsíny... neeee. :DDD Az olyan lehet, mikor valakinek a külsejéből űzöl csúfot? :D
Külcsín. ;)

(#75458) spammer válasza Dilikutya (#75450) üzenetére


spammer
veterán

Ja hát ha te tudtad, meg azok is, akik látták, akkor már nem is spoiler. És a képregényt is biztos mindenki elolvasta.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#75459) .LnB válasza FoxiestFox (#75457) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem vagyok rest leégetni magam és bevallani, hogy nem szimpla elírás volt. Azt hittem így kell írni.
én suttyó falusi :P :D

Köszi a tanítást.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#75460) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Final Girls

Jó zenék és jó korszak. Kellemes kis film volt.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#75461) Dilikutya válasza spammer (#75458) üzenetére


Dilikutya
félisten

Komolyan mondom, ezt a spoilerfóbiát már kezeltetni kéne. Pláne egy kommersz mozifilmnél, amiről jött milliónyi cikk, előzetes, beszámoló, hónapokkal ezelőtt ment moziban, és a legtöbben úgyse megvásárolt DVD-n fogják megnézni az elkövetkező napokban, tekintettel a december eleji megjelenésre. Szóval ha érdekel a film, várd meg a megjelenést, vagy viseld el, hogy vannak róla vélemények, beszámolók. Szóval aki a következő egy hónapban fogja látni, az ne háborogjon, én sem háborodtam fel eddig még soha egy spoileren, ennyire nem labilis a lelkivilágom..

Sőt, aljas leszek, ezeket meg direkt nem spoilerezem, hogy más filmélményed is elrontsam. Superman Clark Kentként dolgozik egy újságnál, Batman pedig valójában a milliárdos Bruce Wayne!

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#75462) madgie válasza Dilikutya (#75461) üzenetére


madgie
titán

Te mindig ilyen agresszív kismalac stílusban fórumozol? Nem baj, csak kérdem.

(#75463) james001 válasza radi8tor (#75448) üzenetére


james001
veterán

Király az egyéni arcképed! :C BatCat? ;]

https://psnprofiles.com/kazama001

(#75464) devil-k válasza Dilikutya (#75461) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mintha ezt az utolsó mondatodat régebben is ellőtted volna. :D

- mozi bolondéria -

(#75465) FoxiestFox válasza devil-k (#75464) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, már akkor is elég idétlenül vette ki magát. :DDD

(#75466) radi8tor válasza james001 (#75463) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi, valami olyasmi. Csak denevéreket akartam Halloween-re, ezt kaptam. :DDD

⭐ Stella

(#75467) devil-k


devil-k
nagyúr

Ómen
The Omen

8/10

Na, kérem szépen, ez aztán egy stílusosan összerakott film. 39 éves, de simán felveszi a versenyt a mai horrorokkal, sőt, lehetne mit tanulni ettől az alkotástól. Fantasztikus, zseniális. A büdös életbe ne halljam többet a filmzenéjét és ne lássam Damient.

De ahogy látom a rendező is kitalált 1-2 dolgot, hogy még inkább borzolja a kedélyeket.

A bemutató dátuma: '76.6.6.
Még 1 ilyen félelmetes figura, mint ez a Mrs. Baylock.... A hideg még most is ráz tőle.

- mozi bolondéria -

(#75468) Vikthor válasza devil-k (#75467) üzenetére


Vikthor
nagyúr

az egy alapmű, illetve a trilógia az, a negyedik rész viszont egy vicc. Sam Neil a harmadik részben bontakozott ki mint tehetséges színész, erős karaktere van, imádom. :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#75469) rétisün


rétisün
veterán

az Ómen 2006-os 'feldolgozása' milyen lett? azt sejtem, hogy nem éri el az előd szintjét, de azért egyszer nézhető, vagy kár rá elcseszni azt a 2 órát?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#75470) Vikthor válasza rétisün (#75469) üzenetére


Vikthor
nagyúr

kár. messze nem hozza azt a feelinget mint az eredeti, kb olyan szint mint a 4-es...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#75471) #54715584


#54715584
törölt tag

400 days

Valaki mesélje el, hogy mi történt ebben a filmben, mert nem értem.
Kérdések: Hová kerültek? Kik azok az emberek? Mi történt?

(#75472) diablo1984 válasza rétisün (#75469) üzenetére


diablo1984
veterán

én megnéztem anno és tetszett, utána néztem a korábbi részeket, de azok szemre is korosak.....

magyarán az új rész is jóféle! :K

(#75473) callmeakos válasza .LnB (#75437) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szánalom. Ennyi.

All→M8

(#75474) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Szirmai és a Bíborhegy. Te magasságos ég! :DDD

Live-Die-Respawn

(#75475) atike


atike
nagyúr

:Y :R

Macbeth

Battle Scene

[ Szerkesztve ]

(#75476) rétisün válasza #54715584 (#75471) üzenetére


rétisün
veterán

angolul nézted, vagy már van hozzá valahol felirat, csak én nem találtam?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#75477) aizen92 válasza atike (#75475) üzenetére


aizen92
addikt

Holnap nézem, idén egyik legjobban várt filmem. És erőteljes a gyanúm, hogy elviszi a prímet nálam.
Írok róla majd egy szösszenetet. A Shakespeare drámát már 2-szer elolvastam. ( két külön fordítás. Szabó Lőrincét ajánlom )

rétisün: Én Allee-ban van általában 13körül feliratosan. Vasárnap van egyedül 17:50 körül.

Illetve tervezem megnézni az 1971-es Polanski féle feldolgozást..
Ha jól olvastam régebben, ezt az alkotást pont feleségének tragikus halála után forgatta...
De Macbeth nem az a gyermekmese kategória úgyse.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#75478) #54715584 válasza rétisün (#75476) üzenetére


#54715584
törölt tag

Angolul néztem felirat nélkül.
A történésekre van kb. 2 mondat, de sztem eléggé befejezetlen lett.

(#75479) aizen92 válasza #54715584 (#75478) üzenetére


aizen92
addikt

erről holnap írok a "review"-mban, miért érezhetted a végét annak, illetve talán lyukacsosnak a filmet. Kíváncsi vagyok az scriptíró adaptációjára, hogyan oldotta meg az eredeti mű "nehézségeit".

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#75480) #54715584 válasza aizen92 (#75479) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor várom, mert jelenleg 3 lehetőség van a fejemben, és nem tudom eldönteni, hogy tényleg mind-bending a film, vagy csak egy rosszul sikerült (ezek szerint) adaptáció.
Vagyis pontosítok egy picit, a filmben azt mondják, hogy valami belecsapódott a Holdba, és csomó törmelék meg por lepte el a Földet. Ezért talált az egyik fickó olyan anyagot a mintában, ami csak a Holdon van.
De ez 2 mondat volt. 2 tőmondat. :)
Ráadásul több a kérdés benne, mint a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#75481) aizen92 válasza #54715584 (#75480) üzenetére


aizen92
addikt

mindenféleképpen olvasd el a drámát, illetve lehetőség szerint olyan kiadást keress, amiben van elemzés illetve háttértörténet magyarázat!
:R

Spoilert holnap este olvasom el azért, köszi!!!

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#75482) #54715584 válasza aizen92 (#75481) üzenetére


#54715584
törölt tag

Mi az eredeti mű?
Google orrba-szájba TWD 400 days-t nyomja a találatok között, nem tudtam a könyvet megtalálni még. :(

(#75483) spammer válasza Dilikutya (#75461) üzenetére


spammer
veterán

Nem spoilerfóbia, hanem fórumkultúra. A spoiler gomb nem dísznek van. És nem kell azt feltételezni, hogy mindenki megnéz minden előzetest meg elolvas mindent és meg akar tudni minden szart előre. Nem véletlenül vannak spoilerementes vélemények, sőt, cikkek is.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#75484) aizen92 válasza #54715584 (#75482) üzenetére


aizen92
addikt

MEK-en fent van. Itt a link. Felső a magyar, Szász Károly fordításában, az alsó pedig eredeti nyelven.

(#75483) spammer: hatalmas +1!!

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#75485) #54715584 válasza aizen92 (#75484) üzenetére


#54715584
törölt tag

Te, nem egyről beszélünk. :D
Én a 400 days-ről beszélek, nem a Macbethről. :N

(#75486) aizen92 válasza #54715584 (#75485) üzenetére


aizen92
addikt

ez? :D de hogy jött ide most? wuuuuut? :DDD

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#75487) #54715584 válasza aizen92 (#75486) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az, és úgy, hogy benézted a hsz-eket. Olvass vissza. :D

(#75488) aizen92 válasza #54715584 (#75487) üzenetére


aizen92
addikt

nagyon este van még most se vágom mit néztem be :DDD

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#75489) #54715584 válasza aizen92 (#75488) üzenetére


#54715584
törölt tag

Azt én sem tudom, de belekeveredtél valahogy a párbeszédbe. So smooth. :D

(#75490) emiki6 válasza #54715584 (#75485) üzenetére


emiki6
veterán

Éreztem, hogy itt valami nem stimmel a párbeszédben... :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#75491) #54715584 válasza emiki6 (#75490) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jah, ott kezdtem el gyanakodni, amikor írta, hogy olvassam el a drámát. :D

(#75492) Bad Pritt válasza emiki6 (#75490) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én direkt nem szóltam. Vicces volt. :B
Furcsa is lett volna, ha Shakespeare asztronautás drámát írt volna a maga korában. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#75493) aizen92 válasza Bad Pritt (#75492) üzenetére


aizen92
addikt

Tiszta fejjel elolvastam az elejétől. Öööööngól. Már értem :DDD .

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#75494) Tertius


Tertius
tag

Jurassic World

Tetszett, nagyon kellemes film volt. Az első rész nyomdokain halad, még a hibája is kb. ugyanaz: a nagy katasztrófa után valamivel kicsit leül a film, de egy idő után újra visszatalál a vágányra. A szereplők jók, Chris Pratt is jó, a nő is, a dínók is. A látvány egészen fantasztikus, egy élő, szuper high-tech theme park, és gyönyörűen néz ki (kb. mint amilyennek ma / a jövőben az ilyen helyet elképzelnénk). Az intelligens dínóktól féltem egy kicsit, mert ezernyi mindenféle mendemonda keringett a film körül (évekig fel-felbukkant egy-egy sztori a leendő történetről, ember-dínó hibridtől kezdve ami egy asylumos moziba belefér, az felmerült ötletként), de a hihetőség határán belül megoldották. A vége csata talán már kicsit sok volt a jóból, de ötletesen zárták le. Kicsit hiányoltam a vért, ha ennyi emberre rászabadulnak a dínók, több pusztítás kellett volna . . . persze akkor nem lehetne bemutatni a kisebbeknek.

Összességében szerintem jó film.

[ Szerkesztve ]

(#75495) bAtt001


bAtt001
addikt

the gift

már az első trailernél felfigyeltem a filmre, valami furcsa volt benne ami miatt érezni lehetett hogy vagy nagyon jó film lesz vagy nagyon rossz. szerencsére az első következett be, legalábbis számomra, az egész film olyan parás, ott van előtted valami amit nem tudsz hovatenni, mindenki kerülgeti és a végére csak kiugrik belőle a mumus. biztos sokaknak le fog esni hamar a csavar de engem meglepett ilyen kis másnapos elvont állapotomban :D a végére ledobtam az államat ahogy, amikor feljött a stáblista meg csak néztem a tv-re és "waaat nemáár"

amin még pluszban meglepődtem hogy Joel Edgerton írta, rendezte és kb főszerepelt is benne. az ilyen projektek ahogy én észrevettem eddig általában jól sülnek el. nem mondom h összetett volt a karaktere de nekem végig féltem tőle, tudni hogy valami nem stimmel vele.

fogyasszátok két batflack és marvel fikázás közben, üde kis gyöngyszem 8/10

és akkor mára bekészítettem a 76-os óment, nagyon kíváncsi leszek rá, mostanában rákaptam a régi filmekre, pótolgatom a 90 előtti alkotásokat szépen lassan :D

(#75496) devil-k válasza Vikthor (#75468) üzenetére


devil-k
nagyúr

Már ki is kölcsönöztem a 2. részt. :B

- mozi bolondéria -

(#75497) #54715584 válasza Bad Pritt (#75492) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az már megvolt, úgy hívják Doctor Who :D

(#75498) abridabri válasza bAtt001 (#75495) üzenetére


abridabri
veterán

fogyasztanánk , ha lenne hozzá felirat , de addig nem hiszem hogy sokan megnéznék rajtad kívül :B

(#75499) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Pár éves poén, de most találtam csak meg:

Movie: The Movie

:DDD

Live-Die-Respawn

(#75500) aizen92


aizen92
addikt

Akinek hiányzott Luke az SW trailerből.

ez a kép... te jó ég :DDD

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.