Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74251) Magnum_ válasza Dilikutya (#74240) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem. A kicsi John azt hallgatja,amikor a voros focista seros haverjaval lelepnek otthonrol jatektermezni

Szerk. Atike gyorsabb volt. Biztos o a skynet es online :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#74252) bagyulajuve válasza james001 (#74250) üzenetére


bagyulajuve
addikt

számomra meglepően jó volt :K

Resistencia eterna

(#74253) atike válasza Magnum_ (#74251) üzenetére


atike
nagyúr

Pssszt.... :DDD ;]

(#74254) brownus


brownus
veterán

Snowpiercer: The Artist As Historian - jó kis film volt ez

(#74255) atike


atike
nagyúr

30 éves a Vissza a jövőbe... Wow. :R

Doc Brown Saves the World - Teaser

forrás

(#74256) cyberkind válasza atike (#74255) üzenetére


cyberkind
félisten

:R

Jöhet a remake! ;] :DD

Paranormal Cocktivity

(#74257) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ehh, a sok szir-szar marslakó, kékember, labirintusban eltévedt holdkóros meg nyilazó kiscsaj monnyon le! Eredeti szinkronos Drágán add az életed megy a film+ adásán. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74258) spiky03


spiky03
veterán

Vagyunk, akik vagyunk - We Are What We Are

Nem volt rossz.
Ez is inkább thriller, mint horror szerintem.
Lassú lefolyású, lassan bontakozik ki a cselekmény. Van egy nyomasztó hangulata az egész filmnek.
És van benne egy nem várt csavar. Legalábbis, mi nem erre számítottunk az asszonnyal a végén

Egyszer szerintem érdemes megnézni.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#74259) Bicskás


Bicskás
tag

A Kísérlet című filmről mit gondoltok ?

(#74260) devil-k válasza Bicskás (#74259) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igaz történet. Érdekes. Nekem tetszett.

- mozi bolondéria -

(#74261) cyberkind


cyberkind
félisten

A Marvel mégis szorosabbra fűzi a köteléket a filmek és a sorozatok között?

Ooh lala, Phase 3, évi 3 Marvel film plusz ez is, a minőségi szórakoztatás tömkelege vár ránk, nem is tudom mihez kezdjek.

Paranormal Cocktivity

(#74262) oriic válasza cyberkind (#74261) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:C :R

Live-Die-Respawn

(#74263) atike


atike
nagyúr

Ó jajj... :)

(#74264) cyberkind válasza atike (#74263) üzenetére


cyberkind
félisten

Ja, de a háttérben álló bólya se utolsó. ;] :DDD

Paranormal Cocktivity

(#74266) devil-k válasza brownus (#74265) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kissé földhözragadt ilyen téren. Nemrég az AC/DC is beadta a derekát a stream terén (Spotify). Aki nem teszi, előbb-utóbb elvész.

- mozi bolondéria -

(#74267) cyberkind válasza devil-k (#74266) üzenetére


cyberkind
félisten

Hát na, nemhogy példát venne a Díznitől és fosná ő is ki a minőségi filmeket ahol csak tudja.

Paranormal Cocktivity

(#74268) devil-k válasza cyberkind (#74267) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem erről van szó. Nem kell évente, futószalagon kidobálni a filmeket. De ha belegondolsz, akkor az ő filmjeit sem kazettán fogod nézni 2015-ben. Ha a seggét a földhöz veri, akkor is BD lesz az alapanyag a fogyasztók felé.

- mozi bolondéria -

(#74269) Dilikutya válasza devil-k (#74268) üzenetére


Dilikutya
félisten

Attól még Tarantino gyűjthet és nézhet VHS-t és DVD-t. Filmeket én is DVD-n veszek.
És igazat is adok neki amúgy a forgatás kérdésében is. A kedvenc mozimban pár éve jócskán rontotta az élményt, amikor digitálisra cserélték a vetítőt.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74270) devil-k válasza Dilikutya (#74269) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én a következő mondatokból indultam ki, ami szerintem tévút:

A rendező gyakran kel ki a digitális technológia ellen, 2014-ben a Pulp Fiction cannes-i vetítése előtt azt mondta, hogy a mozi pont a digitális technika miatt halott. "Az, hogy a legtöbb filmet már nem forgatják le 35 mm-es filmre, azt bizonyítja, hogy elvesztettük a csatát.

- mozi bolondéria -

(#74271) radi8tor válasza brownus (#74254) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, csak egy hangyányival kevesebb kaszabolással még jobb lett volna.

⭐ Stella

(#74273) Vikthor válasza dokee78 (#74272) üzenetére


Vikthor
nagyúr

eszájlum?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#74274) Realradical válasza dokee78 (#74272) üzenetére


Realradical
őstag

Akkora gyakorlatuk lesz már az ilyen filmek gyártásában, hogy lassan jobbat fognak csinálni, mint az eredeti. :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#74275) Pearce válasza dokee78 (#74272) üzenetére


Pearce
aktív tag

Ezeket persze moziban kell vetíteni...

(#74276) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Most láttam a városban a Sicario plakátját, és meg is néztem most a trailert. Szerintem erre én elmegyek jövőhéten, nagyon ütősnek néz ki.

All→M8

(#74277) Vikthor válasza callmeakos (#74276) üzenetére


Vikthor
nagyúr

az jónak ígérkezik én is várom a blurayt belőle!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#74278) Metacska


Metacska
aktív tag

Sziasztok!

Régen volt egy hagyományos értelemben vett sci-fi. Egy faházban gyűlnek össze értelmiségi, különböző foglalkozású emberek és elkezdenek filozófálni egy szál mentén, amit a történet során szépen lassan kibontanak. Sajnos nem emlékszem a címére.

Valaki esetleg tudja, hogy miről beszélek? :)

Köszönöm!

(#74279) Dilikutya válasza dokee78 (#74272) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jézus.... 2 éves Asylum filmet moziba küldeni?!?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74280) scincole válasza Metacska (#74278) üzenetére


scincole
csendes tag

Szerintem erre gondolsz: The Man from Earth
Zseniális, imádom.

(#74281) gerii


gerii
addikt

Könyvet olvasva,
A Marsi: Az elejét egy kicsit feszesre vették, amíg nem lép kapcsolatba a Földdel, hiányoltam a jó sok magyarázást, a könyvben ez a rész a legjobb szerintem. Matt Damon egész jól játszott, bár lehetett volna jobb is, szerintem nem engedték túl lazára, kicsit óvatos volt ez a része a filmnek. A cselekmény rendben volt, pár részt egyszerűsítettek, az egyedi zárórész viszont tetszett, jó vége lett.
A kép, hang is jó volt, a marsi táj üvöltene az IMAX-ért, de úgy az egész film is, mivel közeli plánok vannak többségében.
A science része rendben volt, a földi szereplők szerintem nagyon jók lettek, megvolt a hangulat ott is (Sean Bean-t most csak kirúgták :DDD )
Összességében elégedett vagyok a filmmel, de mégis csak azt tudom rá mondani hogy csak olyan tisztességes munka, nem egy hűha, nem nyűgözött le, mint (nálam) az Interstellar, vagy a Mad Max. Angolul majd még meg kell nézni, pár vicc elég béna lett magyarul.
Viszont a kezdő képsorokra kíváncsi vagyok kinél mit fognak felidézni (hangulat) :)

[ Szerkesztve ]

(#74282) Tibiajax válasza gerii (#74281) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

a mad max az hűha volt?

(#74283) gerii válasza Tibiajax (#74282) üzenetére


gerii
addikt

Még szép, ott volt vérnyomásom.

(#74284) madgie válasza Tibiajax (#74282) üzenetére


madgie
titán

Annál nagyobb hűha nem volt idén ;)

(#74285) Dilikutya válasza madgie (#74284) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért a Szürke 50 árnyalata is elég hűbaaazdmeg volt. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74286) radi8tor válasza Dilikutya (#74285) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De az negatív értelemben.

⭐ Stella

(#74287) Tibiajax válasza Dilikutya (#74285) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

valamék' nap beleolvastam a könyvbe.. az a könyv konkrétan tömény szex. bárhová lapoztam bele
inkább leraktam

(#74288) madgie válasza Dilikutya (#74285) üzenetére


madgie
titán

Pár hónapja volt, hogy az asszony szólt, hogy van egy The Fall nevű sorozat érdekelné. Gyanút fogván visszakérdeztem, hogyhogy? Aszongya Gillian Anderson van benne, meg sorozatgyilkosos-nyomozós, azt meg szereted. Na mondom, hajrá. Nézzük-nézzük, mondom ez egész okés, de ki ez a ficsúr főszereplő, elég tré a koma. Tablet elő, ájemdíbí és akkor jött a hidegzuhany. Bázzzég asszony, ezért voltál te kiváncsi erre, mi? :DDD

(#74289) Dilikutya válasza Tibiajax (#74287) üzenetére


Dilikutya
félisten

Engem se a könyv, se a film nem érdekelt, kb. semmit se tudtam róla, asszony olvasta. Mozi előtti este utánanéztem már, mit is fogunk nézni, premier hétvége volt, még csak az első értékelések jöttek. Az egyik blogger kritikáján konkrétan sírtam a röhögéstől, na mondom, úgy azért mégis csak könnyebb kibírni, ha úgy állok hozzá, hogy trash-t nézünk. "Én nem szeretkezek, én baszok." Felröhögtem a moziban. :D
Azt mondja, a film sokkal rosszabb a könyvnél. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74290) emiki6 válasza gerii (#74281) üzenetére


emiki6
veterán

Én a Marsit és a Walk-ot néztem ma. Mindkettőt 3D-ben, utóbbit IMAX-ben, mégis olcsóbb volt, mint előbbi a Mammutban... :U

A Marsi nekem tetszett, a termesztéstől többet vártam, de mindegy. Valóban nem volt akkora hűha, mert nem olyan volt a téma szerintem. Az IMAX-et nagyon hiányoltam, a sima 3D-től a fejem ismegfájdult. Juteszembe ennél a filmnél a 3D felesleges...

A kötéltánctól nem vártam annyit, amennyit nyújtott, nekem nagyon tetszett, ajánlom mindenkinek. A látvány jó vol... lett volna, ha nem ez az őskövület 24fps van. Már-már kezdtem beleélni magam, erre "mosódás" és oda az élmény. Miért? Miért tart még itt a filmipar? :O
Mégvalami. Éreztem, hogy nem lesz minden jó, mert bal oldalamon egy pár női tagja, kukoricával (mint a disznók ;]) felfegyverkezve, másik oldalon nachos. Csak előbbiről szólnék, mert az volt számomra meghatározóan kultúrálatlan. Mint már említettem a kukoricazabálás nem maradt el, ezt színesítette a szisztematikus pofázás és ha ez nem lett volna elég, a film közepénél elkezdett telefonozni is, melynek fényereje böven az elfogadható fölött volt. Csak a film után jutott eszembe, hogy mit kellett volna tennem. Egy gyors mozdulattal csupán egy pillanatra eltulajdonítani, majd azt a mozdulatot folytatva eme becses eszközt kecsesen továbbítani a vászon előti térre, valamint el kellett volna sütnöm 1-2 kussojmá meg pofabe-t is, de ehhez sajnos én túl gátlásos vagyok, de ezen próbálok majd változtatni. Most ezt írva a feltűnő torokköszörülést kellett volna alkalmaznom minden esetben, na majd legközelebb.
Az, hogy a film végét végigbeszélték az gondolom senkit nem lep meg.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#74291) scincole válasza gerii (#74281) üzenetére


scincole
csendes tag

Alapvetően egyetértek, a trailer (és a könyv) alapján én is egy szabadabb karaktert vártam Watneytől, jobb lett volna. A cselekményről: láttam, hogy sok mindent bele akarnak tenni a filmbe a könyvből, hiányolni nem is hiányolok semmit, érthető, hogy miért maradtak ki dolgok, viszont ami belekerült, ott van hiányérzetem, hogy nem teljesen áll össze mindig egésszé, nem mindig folyamatos, néha bizony epizodikusnak tűnt a film, mintha csak le akarnák zavarni, "ezt is beletettük, oké, mehetünk tovább!". Nem tudom érthető-e, amit mondani próbálok. Üresjárat nem volt, és így is 140 perc, de picit jobban összedolgozva a részeket, több Watney-vel 15-20 percet elbírtam volna még, még ha az nagyon hosszú idő is egy blockbusternek(?).
Összességében abszolút jól szórakoztam, a sztorit ismerve is tudtam izgulni ahol kellett, "átjött" a film. A 3D lehetett volna jobb is. Mindenképpen újranézem majd, ha kijön, főleg, hogy felirat nélkül egy-két szöveget bizony nem sikerült megértenem.
Nálam verte az Interstellart és a Mad Maxet is, de én nem rajongok értük, mint a többség.

(#74292) aizen92


aizen92
addikt

IMDB magyar filmcím adás - index "trollkodás".

Fenntartással kezelni a dolgokat.

Az meg meglepett teljesen, hogy pro és nem pro ugyanúgy szerkeszt, semmi különbség....

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#74293) dokee78


dokee78
félisten

(#74294) brownus válasza Tibiajax (#74282) üzenetére


brownus
veterán

nem-nem, a tegnap esti san andreas volt HŰHA :D félóra után kikapcsoltam a pitsába és shift f8, és inkább néztük a brooklyn 99 2. évadát

de carla gugino még mindig gyönyörű :K

[ Szerkesztve ]

(#74295) brownus válasza Dilikutya (#74289) üzenetére


brownus
veterán

[moderálva]

kis fun:)

[ Módosította: radi8tor ]

(#74296) cyberkind


cyberkind
félisten

A Terminátornak befellegzett?

Hallelujah! :R

Paranormal Cocktivity

(#74297) radi8tor válasza dokee78 (#74293) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nagyon kééész. :)

⭐ Stella

(#74298) dokee78 válasza radi8tor (#74297) üzenetére


dokee78
félisten

Ez nagy volt:
"vissza küldik Wolverine-t az időben,hogy Bratt Ratner ne történjen meg"

Pókemberes sem rossz:
A csodálatos Pókember - Őszinte előzetes

[ Szerkesztve ]

(#74299) madgie válasza cyberkind (#74296) üzenetére


madgie
titán

Pont a minap láttam és basszus, jó volt benne az öreg. Nem egy T2 persze, de az azutáni részeknél sokkal jobb.

atike: igen, tök jól megfogalmaztad :)

[ Szerkesztve ]

(#74300) cyberkind válasza madgie (#74299) üzenetére


cyberkind
félisten

Szerintem az a T2 után mind szar, csak a név viszi el, meg persze a remény.

Paranormal Cocktivity

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.