Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74401) dokee78


dokee78
félisten

(#74402) harylmu válasza basaharc502 (#74372) üzenetére


harylmu
őstag

The Martian

Én mondjuk a könyvet nem bírtam sokáig olvasni, annyira nem fogott meg. Nekem a film jobban tetszett.
Egyébként baromi erős volt. Nekem Interstellar 10/10, akkor ez 8-9. Matt Damon hangját leszámítva a szinkron nem tetszett.

(#74403) snecy20


snecy20
veterán

Na, most hétvégén jól beletenyereltem, négy szar film is horogra akadt:

Monsters: Dark Continent 4/10
The Lazarus Effect 0.001/10
Super 8 (2011) 4.5/10
The Colony (2013) 3/10

Drága kincs az idő, ezzel remélem tisztában vannak a filmesek/rendezők/színészek is...

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#74404) aizen92 válasza harylmu (#74402) üzenetére


aizen92
addikt

Hát persze hogy nincs feliratos verzió, de ha ezt a Macbethtel fogják eljátszani..........

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#74405) pohár válasza harylmu (#74402) üzenetére


pohár
félisten

hát azért egy ideje már Stohl Matt Damon hangja

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#74406) harylmu válasza pohár (#74405) üzenetére


harylmu
őstag

jaja, az szerintem nagyjából passzol is. minden más szereplőnek idegesít a magyar hangja, mint általában :) de nem bírtam ki, muszáj volt moziban

Jeff Daniels: uhh, az tényleg para volt :D

[ Szerkesztve ]

(#74407) HuMarc válasza harylmu (#74402) üzenetére


HuMarc
addikt

Én a könyvet egy nap alatt elolvastam, és a film nem is tetszett annyira, mint a könyv. Amióta tudom, milyen egy minisorozat (pl. True Detective), folyton rá kell jönnöm, hogy a legtöbb könyvadaptációnak olyan formában kéne megjelennie.

És a szinkron tényleg rémes volt, Jeff Daniels-é főleg, de a többi sem tetszett.

(#74408) #54715584 válasza snecy20 (#74403) üzenetére


#54715584
törölt tag

Oooh, nah. A The Colony nem volt azért olyan rossz, jól megcsinálták. :)

(#74409) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Flesh Gordon Meets the Cosmic Cheerleaders (1990)

Én már láttam többször is, de párom még nem, és sikerült felkeltenem az érdeklődését, miszerint ilyet még nem látott. A már a sztori ígéretes, egy gonosz űrzsarnok olyan sugárfegyvert fejleszt, amivel a galaxis összes szexuális potenciáját megsemmisíti. A számításaiba hiba csúszik, mert saját maga is megkókad. Csak egyvalaki állt ellen a rettenetes sugárzásnak: Flesh Gordon! Közben a gonosz űrperverz elrabolja a barátnőjét, hogy így csalja csapdába. Gordon útra kel hát Dr. Jerkoffal és a doki csirkék orgazmikus energiája hajtott űrhajójával, nyomukban az örömvadászokkal. Igen súlyos alkotás, nagyon kemény vizuálisan is, nem spóroltak a díszletekkel és a perverz poénokkal, pl. Flesh beugrik a csirkéket felpörgetni amikor lekókad a kakas is, a Kebel-hegység és a faszszörny pedig EPIC. Zseniálisan agyament karakterekkel van tele a film, ott van a mellszobrász Dr. Jerkoff, a kövér nejét dögönyöző főgenyó, de mind közül az ő tudósa a legnagyobb.

Ez egy 10/10-es alkotás, olyan szintű kreatív energiák gyűltek össze benne, amire Christopher Nolan életeken át sem lesz képes.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74410) pohár válasza harylmu (#74406) üzenetére


pohár
félisten

jaj, most olvasom megint, nem láttam a leszámítva szócskát... :D
pedig Pena hangja is világéletében ez volt szerintem, a többieké sem volt nagyon elütő azt hiszem

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#74411) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Egy kis horror

Resistencia eterna

(#74412) #54715584 válasza bagyulajuve (#74411) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az óra visszafelé megy, nagyon nagy hiba. :)

(#74413) emiki6 válasza #54715584 (#74412) üzenetére


emiki6
veterán

2:59 - 3:00 - 3:01, majd visszaugrik 2:59- re, hol itt a baj?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#74414) #54715584 válasza emiki6 (#74413) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ott, hogy hagyták happy endinggel végződni. :D Az lett volna jó, ha 3:01-re váltunk és úgy is kirántják az ágyból. :)

(#74415) T. M. válasza snecy20 (#74403) üzenetére


T. M.
aktív tag

The Colony szerintem még tűrhető volt. Az első kettő viszont tényleg katasztrófa.

[ Szerkesztve ]

(#74416) bagyulajuve válasza #54715584 (#74414) üzenetére


bagyulajuve
addikt

ja, az lett volna a tuti :D

Resistencia eterna

(#74417) Rx


Rx
aktív tag

Hétvégi tv-zés során botlottam bele egy régi (számomra) jó kis filmbe, amit már ezer éve nem láttam.

Szüzet szüntess
/The Girl Next Door/

Eléggé jól összerakott film, annak ellenére, hogy nem hordoz magában újdonságot, illetve tipikus hálivúdi minden jó ha a vége jó. Tetszett a jellemfejlődés benne, illetve Elisha Cuthbert engem megvett kilóra...nem csak a külseje miatt :DDD ahogyan nézni tudott... :U
Humorból jóval kevesebbett kapunk, lehet több is elfért volna benne, de ez már mindegy.

10/7

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#74418) mefistofeles

Ha már erre jártam...
Két film jutott mostanság, egy friss és egy kevésbé friss.
Tüzpróba
Nem tudom, ki hogy van vele de ez katasztófa. Egy másodperc eredetiség sincs benne a szinészi játék meg...... hagyjuk......

Tiszta ügy
A fenti förmedvény után felüdülés volt. Ez sem tökéletes, volt már a témában jobb
, rosszab de egyszer bőven nézhető. Morgan Freemant fülbevalóval elég nehéz volt megszokni.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#74419) Pitterix válasza Tibiajax (#74349) üzenetére


Pitterix
őstag

Tracers

Megvolt nekem is. Ezzel a Taylor gyerekkel nincs bajom, a parkourt meg szeretem, ezért is néztem meg.Ha nem lenne szar a térdem, még talán ugrabugrálnék én is. Ezek a srácok, amit lefutnak a filmben...én is szoktam futni járni, de ezt a rohanást sokáig nem bírnám.
Egyszer nézhető.

6\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#74420) atike


atike
nagyúr

Egész pofás kisfilmet csináltak hozzá... :)

Érintőlegesen kapcsolódik a topichoz (kapcsolódhat azaz):

Rousey vs Holm

Nem semmi lyányok... :U

(#74421) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Southpaw - elég hülye a magyar fordítás: Mélyütés...... a film elég unalmas, átlagos amerikai drámaiság. Sok extra nem volt benne.
Érdekes, hogy a gyilkost nem nyomozták ki.
Jake G. elég jól játszotta a szerepét, bár ez kb el is várt tőle. Jól adja a kicsit belassult értetlenkedő figurát, mint megannyi filmben. Kicsit mindig olyan képet vég mintha először látná a világot, nem tudom szándékos-e, de már megszoktam :). 6/10

A halál csendje - 1968-as Sergio Corbucci spagetti western, Klaus Kinsky főszereplésével. Hát ez valami zseniális, végre egy olyan vége van a filmnek, ami nagyon kevés filmben van. Sőt most így hírtelen 1 sem jut eszembe. Ajánlott, de nagyon. És alatta pedig Ennio Morricone zenéje szól. 9/10

Resistencia eterna

(#74423) emiki6


emiki6
veterán

Ja, én Délmancsnak fordítottam volna. :P

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#74424) bagyulajuve válasza emiki6 (#74423) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Na, még az lett volna szép.... :DDD
- de a film 1 mélyütést tartalmazott és nem ez volt a lényeges momentum :U

Resistencia eterna

(#74425) Dilikutya válasza bagyulajuve (#74421) üzenetére


Dilikutya
félisten

Temető fejfák nélkül (Une corde, un Colt..., 1969)

Ebben sem az a vége, mint amit várnál, magát a filmet már inkább már csak a hardcore spagetti western rajongók ismerik. Tavasszal leadott a Duna TV néhány ilyen kevéssé ismert művet, olyan is volt köztük, amihez már a tévé csinált szinkront. A Temető fejfák nélkül mondjuk még a jobban jegyzettek közé tartozik az ismeretlenek között, amikor ment a tévében, már ismerős volt a címe valami ilyesmi témájú cikkből.

Érdemes egyébként spagetti westernt nézni, annyira más világ, mint az amerikai. Azokat teljesen megfertőzte John Wayne, ezekben viszont még a főhős sem egy kikezdhetetlen, tiszta alak, vagy ha annak is indul, a bosszú bemocskolja, de sokszor eleve haramia, gyilkos. Egyfajta megkeseredett, kiábrándult hangulat lengi be a legtöbbet, minden koszos, mocskos, a szereplők és a világ is. A főhős akkor sem kap feloldozást, ha menet közben jó cél szolgálatába áll. Nekem sokkal jobban tetszik, mint az amerikai, vagy abugyuta német westernek. Jó, az ameriaiak egy részét is bírom, kicsi koromban a tévében nagyon megtetszett a Silverado, de érdekes módon a szintén akkoriban látott Egy lyukas dollárt előbb kezdtem el később keresni a neten. Azon kevés spagetti western egyike, amit ki is adtak később DVD-n, nem kizárt, hogy a VHS-ről fellelt *.avi verzióról mentett szinkronnal, más filmnél láttam már ilyet, mert az beazonosítható volt az forrás hibáiról. :) Reményeim szerint sikerült az Ultrafilm ezen kiadásaiból mindet beszerezni. Egyedül pont A halál csöndje nincs meg, nagyon nagy film, de az már spagetti westernnek is túl kiábrándult, nyomasztó. :) De még csak meg kéne venni, az Alexandrában még volt belőle nemrég, 990 Ft-ot bőven megér, ennyiért jelent meg anno, nagyon baráti kiadásai voltak az Ultrafilmnek, kár, hogy a földbe álltak. Így átnézve a gyűjteményem, a kiadványaik jó része megvan.

Az amerikai vonalról ebből a korszakból Sam Peckinpah remekműve, A vad banda tetszik nagyon, ott nyoma sincs jól fésült szépfiúknak, meg John Wayne féle makulátlan hősöknek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74426) bagyulajuve válasza Dilikutya (#74425) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Pont ez a véleményem, hogy a John Wayne féle western nagyon steril - és az amerikai westernek többsége ezt a vonalat követte sokáig. De később ez megváltozott (sztem pont a spagetti westernek hatására) és a John Wayne korszak után számomra már sokkal inkább tetsző westernek születtek az amerikai vonalon is, néhány példával: Nincs bocsánat, Tombstone, Pat Garret és Billy a kölyök, 7 mesterlövész (bár ez ugye Kuroszava mesterművének átültetése), stb...

A spagetti western, ahogy te mondod, megkeseredett, egy számunkra torz világot mutat be és amúgy én inkább ilyennek tudom elképzelni a vadnyugatot.

Resistencia eterna

(#74428) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok, keresek egy filmet nem tudom a leírásom alapján fog-e tudni segíteni valaki!

Egy olyan filmet keresek amiben vagy Steven Segal vagy VanDamme a főszereplő (Talán) és valami olyanról szól hogy van valami maffia ami valami olyasmivel foglalkozik hogy szegény embereknek adnak egy csomó pénzt vagy valami ilyesmi és ha 5 néhány percen belül vagy hogy megtudnak szökni akkor övék a pénz, de ha nem akkor utána mennek és megölik őket.

(#74429) spammer válasza Szajo (#74428) üzenetére


spammer
veterán

Tökéletes célpont

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#74430) Szajo válasza spammer (#74429) üzenetére


Szajo
őstag

Úhh köszi!!!

(#74431) pohár


pohár
félisten

bevágtál még egy krémest, meg egy kávét? :D :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#74432) dy_nmq válasza pohár (#74431) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

"utálom a krémest"

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#74433) Bad Pritt


Bad Pritt
félisten

Nagyon lehúzzák a Pánt... Így viszont akkor a Zemeckis-film lesz az IMAX élmény októberben. Bár azon meg hánynak a nézők, de egye fene. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#74434) #16514048


#16514048
törölt tag

Han Solo és egy József Attila vers. :DDD (Kemotox Lougout oldalán találtam, köszönet neki érte.)

[ Szerkesztve ]

(#74435) gerii válasza #16514048 (#74434) üzenetére


gerii
addikt

Ez nagyon jó volt! :D

(#74436) Bad Pritt válasza #16514048 (#74434) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Besz*rok! :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#74437) atike


atike
nagyúr

Ha nem volt még:

Pán részlet

(#74438) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Na, a héten talán tényleg megjelenik újra a Shop Stop DVD-n. Vagy egy éve ígérgetik az újrakiadást.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74439) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

ajánljatok már valami jó komédiát..
de olyat, amin fuldokolni lehet a röhögéstől. röhögni akarok
jöhet bármi, csak ne adam sandleres, meg steve carelles legyen..

(#74440) cyberkind válasza Tibiajax (#74439) üzenetére


cyberkind
félisten

Shop-Stop 2, Jay és Néma Bob Visszavág. :D

Paranormal Cocktivity

(#74441) vond válasza Tibiajax (#74439) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Lehet, hogy csak nagyon hangulatomban voltam, de a Hülyék paradicsomán konkrétan könnyesre röhögtem magam annak idején. :) Vicces, de a mélyén elég lehangoló film is.

De szerintem ne "akarj" röhögni. Az már rég rossz, ha direkt úgy állsz neki egy-egy filmnek. Engedd, hogy magától elérjék a hatást.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#74442) Tibiajax válasza cyberkind (#74440) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

olyat, amit még nem láttam...:D

vond oks, tárazom. ezt még nem láttam

(#74443) somasz válasza Tibiajax (#74442) üzenetére


somasz
addikt

Black Dynamite

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#74444) Dilikutya válasza Tibiajax (#74439) üzenetére


Dilikutya
félisten

Flesh Gordon Meets the Cosmic Cheerleaders
Tökös ötös
Szexmisszió

De majd otthon ránézek a polcomra, mi van kevésbé közismert. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74445) Tibiajax válasza Dilikutya (#74444) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

3.2-es imdb-s ajánlás?.. :D hibátlan

(#74446) Dilikutya válasza Tibiajax (#74445) üzenetére


Dilikutya
félisten

Te is tudhatnád, hogy az imdb nem számít, ha röhögni akarsz. ;]
Ez 10/10-es jelenet! És anno megjelent VHS-en nálunk is. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74447) Magnum_ válasza Tibiajax (#74439) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Munksugyek c. Magyar sorozat

I humbly and respectfully decline™

(#74448) brownus válasza Tibiajax (#74439) üzenetére


brownus
veterán

női szervek, nem sírva röhögős, de vicces! vannak nagy pillanatai

what we do in the shadows
Bridesmaids (2011)

dumb és dumber 2, én kurvajól szórakoztam rajta

neighbors (2014)

rákerestem guglival is, ezt dobta a gép: http://logout.hu/bejegyzes/rdt89/top_25_vigjatek.html

[ Szerkesztve ]

(#74449) Tibiajax válasza brownus (#74448) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

dumb és dumber 2, én kurvajól szórakoztam rajta
ne már...
:)

uh, az a lista meg...
:D nna, ezen most jót röhögtem legalább. már megérte

Saint azt köszi, nem

(#74450) vond válasza brownus (#74448) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hááát, nem sok közös pontom van azzal a listával. :N

Amúgy nálam jellemző, hogy a nem direkt vígjátékoknak szánt darabokon sokkal jobban tudok szórakozni. Gondolok itt olyanokra, mint In Bruges, The Guard, 2 Guns, Snatch, LSATSB, Red 1-2, The Intouchables, Tango & Cash, vagy akár a Supernatural sorozat gyilkos egysorosai, meg viccesebb jelenetei. :K

Mondjuk elég tág fogalom a vígjáték. A fenti listából is rá lehet húzni sokra, de mostanában inkább az ilyen alpári Vacation, meg hasonlókkal azonosítják sokan.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.