Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48601) oriic válasza negyven2 (#48600) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Úgy tudtam... :DDD

szerk:

Amúgy a filmet látva, már 100%, hogy az Agent of SHILED sorozatban egy Kree hulláját láthattuk. Kíváncsi leszek később kiderül-e hogy került a Földre.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#48602) callmeakos válasza oriic (#48601) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Végülis te kérted :D

All→M8

(#48603) Bad Pritt válasza callmeakos (#48599) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mér, ebben mi lett volna az irónia? :D Buta volt, ami gáz, jól nézett ki, ami nem gáz, de nem elég. A 3-at így is, úgy is veri. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48604) callmeakos válasza Bad Pritt (#48603) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát jó, tény ami tény. De ez a simán a nyár legjobb blockbustere lehetett volna, vakok között félszemű a király alapon... kicsit fura. De van benne valami :D

All→M8

(#48605) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Selfie ;)

...

(#48606) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok!

Megtudnátok mondani mi annak a filmnek a címe, ami igaz történet alapján készült a Korean Air Lines 007-es járatán (rövidítve KAL 007) repülő Boeing 747-es repülőgépét 1983. szeptember 1-jén hajnalban lőtte le a Szovjet Honi Légvédelem ?

(#48607) Picco válasza Viszlát (#48581) üzenetére


Picco
addikt

Köszönöm, sokat ezek közül 10+ eve lattam, max egyszer. Jo lesz nosztalgiazni :) :R

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#48608) Bad Pritt válasza callmeakos (#48604) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Tudod, volt az a rész az Armageddonban, amikor a tatuból kidobáltak minden szart. Na ugyanezt kellett volna ebben a filmben is, kukázni vagy fél órát, Galvatronnal együtt, több teret hagyni Lockdownnak, mert végre volt egy normális robotgonosz, erre alig jutott vászonra.
Az a dühítő az Age of Exntinctionben, hogy látszott egy szikrányi potenciál, hogy ebben a sorozatban van még remény, de a szokásos Bay-faktor elnyomta ezt is, ugyanaz a sablongagyi lett, mint az előző kettő.
Az a baj ezekkel a 21. századi franchise-okkal, hogy egyszerűen ugyanolyanok, nincs meg a megújulás varázsa, pár kivételtől eltekintve persze. Ott a Narnia, ugyanazokat a gyerekes hibákat vétették, rosszul felépített karakterfejlődés, gyenge ellenségkép, ütemtelen cselekmény, ott van a Marvel, ahhoz no komment, mert mindenki ismeri, itt van a TF, ahol ugyanaz történik 4. része, ugyanazokat az eszközöket használja Bay, ugyanaz az összes film. Volt az a videó, mikor 3 csávó egyszerre nézte az első trilógiát és szinte másodpercre pontosan ugyanakkor történt minden, ami ultragáz.
A régi sorozatok sokkal jobban disztingválhatóak voltak egymástól, Alien, ahol mindegyik teljesen más tematikát kapott, más zsénerelemekkel készítették el, ott a Terminator, két tökéletesen eltérő filmmel, Halálos fegyver, Vissza a jövőbe, még a hülye Terminator is négy teljesen eltérő részből áll, vagy az első Star Wars trilógia, amit aztán jól elb*szott a második trilógia a töketlenségével.
Ma a Peter Jackson-Christopher Nolan páros kivételével szerintem senki nem képes normális blockbustert gyártani sajnos.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48609) gyuromoj válasza Gedeon31 (#48606) üzenetére


gyuromoj
veterán

Shootdown :F

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#48610) Gedeon31 válasza gyuromoj (#48609) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :)

(#48611) gyuromoj válasza Gedeon31 (#48610) üzenetére


gyuromoj
veterán

:R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#48612) callmeakos válasza Bad Pritt (#48608) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Az a dühítő az Age of Exntinctionben, hogy látszott egy szikrányi potenciál, hogy ebben a sorozatban van még remény, de a szokásos Bay-faktor elnyomta ezt is, ugyanaz a sablongagyi lett, mint az előző kettő.

Mint ahogy Bay szinte összes mostani filmjében. Ez is azt jelzi hogy nem egy hülye és ügyetlen ember, egyszerűen csak elvakítja az a rakat zöldhasú, amit kap mostanában a filmjeire. Ha volna olyan bátor az egyik stúdió (ami soha nem fog bekövetkezni) és limitálná az egyik filmjére kapott összeget, viszont elvárnák a sikert, merem állítani hogy újra olyan filmet tesz le az asztalra mint mondjuk a Pearl Harbor.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#48613) callmeakos válasza callmeakos (#48612) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Amúgy most nézem a Pearl Harbor IMDB oldalát. 5.9 pont átlagban? :F
Én valahogy jobbra emlékszem, vagy csak az idő szépítette meg azt is? :D

All→M8

(#48614) Bad Pritt válasza callmeakos (#48613) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az idő szépítette meg, pár hete néztem meg újra és csalódtam benne rendesen. Ahogy az Armageddonban is. Mindkettő elég gyenge, de az Armageddonban van egy jól eltalált érzelmi faktor, ami viszont a gyökér szerelmi háromszög miatt hiányzik a Pearl Harborból. És hosszú ez is, telistele üresjáratokkal.

Más: Top 10 Impro a CineFix szerint. Nem meglepő első helyezettel. :)

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48615) callmeakos válasza Bad Pritt (#48614) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor marad úgy ahogy a fejemben megmaradt :D
Nem akarok újra úgy járni mint a 98'as Godzillával.

All→M8

(#48616) #54715584


#54715584
törölt tag

Monsters

Nem is értem, eddig miért halogattam ezt a filmet, meg egy kicsit talán el is feledkeztem róla. Viszont nagyon tetszett, szinte én is velük együtt utaztam. Ezért is jó nem hálivúdi tucatfilmet nézni. Bár kicsit olyan érzésem volt, mintha egy Cloverfield-D9 utódot láttam volna, de mindegy is, mert nagyon jó volt. És ha jól tudom, nem volt 1 millió a gyártása.

8/10

(#48617) oriic válasza #54715584 (#48616) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

(#48618) #54715584 válasza oriic (#48617) üzenetére


#54715584
törölt tag

Úúú, milyen idegesítően beszél ez a fickó :D
De ha lesz legalább olyan, mint az első rész, akkor jó lesz nagyon :K

(#48619) oriic válasza #54715584 (#48618) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Állítólag direkt beszél így. De van más trailer is.

Live-Die-Respawn

(#48620) cyberkind válasza #54715584 (#48616) üzenetére


cyberkind
félisten

Ugye ha jól gondolom ez sincs szinkronnal?

Paranormal Cocktivity

(#48621) #54715584 válasza oriic (#48619) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor rákeresek majd, köszi :R

(#48620) cyberkind nem tudok róla, én angolul néztem magyar felirattal

(#48622) S e t h válasza Tibiajax (#48598) üzenetére


S e t h
nagyúr

Akkor ez most vígjáték?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#48623) pohár válasza S e t h (#48622) üzenetére


pohár
félisten

milyen kérdés ez???? :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#48624) dokee78


dokee78
félisten

Írjatok már pár szerintetek alul értékelt filmet.

Más:
Acéllövedék inkább dráma vagy háborús film?

(#48625) devil-k válasza dokee78 (#48624) üzenetére


devil-k
nagyúr

Inkább dráma, de van benne egy kis háború is persze. Érdemes megnézni, nagyon elgondolkodtató.

- mozi bolondéria -

(#48626) spammer válasza dokee78 (#48624) üzenetére


spammer
veterán

Háborús dráma. :))

Nem sok pörgés van benne, ha erre gondolsz.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#48627) Bad Pritt válasza dokee78 (#48624) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

In the Valley of Elah, Batman Begins, Superman II, Brave, John Carter, Divide, Darkman, stb. Rengeteg van még.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48628) Viszlát válasza Bad Pritt (#48593) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezt nem tudom osszerakni sehogysem. Ha nem beszeled az eredeti nyelvet akkor mi alapjan mondasz velemenyt a szinkronrol?

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48629) #54715584


#54715584
törölt tag

Tüzijáték (tűzijáték?) 9/10 :DDD
Közvetítés 3/10 :(

[ Szerkesztve ]

(#48630) Bad Pritt válasza Viszlát (#48628) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az alapján, amit ismerek. Az élőszó kifejezőeszközei, hangszín, hanglejtés, hangsúly, beszédtempó, hangerő.
Attól függetlenül, hogy nem értem az eredeti nyelv szövegét, ezeket ott is észreveszem, plusz hozzámérhetem a szinkronszínész adottságait az eredeti színészéhez, hogy eldöntsem, tetszik-e, mint magyarhang. Amit nem tudok felmérni, hogy vannak-e félrefordítások.

(#48631) dokee78: A Begins a másik két sötét lovag filmhez képest alulértékelt, Elah völgyébent pótold, az is katonai téma körül bonyolódó dráma, a Divide ha 9-et nem is, de 5.8-nál mindenképpen többet érdemel szerintem.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48631) dokee78 válasza Bad Pritt (#48627) üzenetére


dokee78
félisten

In the Valley of Elah még nem láttam. :(
Batman Begins alulértékelt? Elég jól áll 8.3 ponttal. :F
Divide-t szerettem meg is kínáltam 9 ponttal. Erre gondoltál--->The Divide

(#48632) Viszlát válasza Bad Pritt (#48630) üzenetére


Viszlát
addikt

Aa, oke, most leirtad hogy tetszesi indexrol van szo, igy mar okes.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48633) ígyvanferi válasza Viszlát (#48628) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én meg nem értem, hol itt az összefüggés. Nem a fordításról formált véleményt, hanem a szinkronról.

(#48634) Bad Pritt válasza Viszlát (#48632) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mi másról? Az enyém is csak vélemény. :U
Valaki szerint Stohl Joker szinkronja kiemelkedő volt, mások máglyára vetnék érte (meg azokat is, akik szinkronnal nézik a Sötét lovagot). Ezek is csak vélemények, ha valaki elfogadja Stohl eszközeit, mint szinkronszínész, akkor élvezi, mások meg nem. Ugyanígy, szerintem az Életrevalók szinkronja jól sikerült, ráadásul orbitális félrefordítások sem voltak (franciául értő ismerősöm meg az internet szerint).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48635) Viszlát válasza ígyvanferi (#48633) üzenetére


Viszlát
addikt

Mindenki maskepp csinalja, nekem nagyon nehezen menne szetvalasztani a ket dolgot, ugyhogy inkabb nem is probalkozom vele. :)

HaGe: nem tudnek szubjektiv velemenyt sem mondani ilyen esetben, ezert is volt fura. De mint irtam, igy tiszta sor. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48636) Bad Pritt válasza Viszlát (#48635) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De a kettő nem függ össze, csak részben.
Emilia Clarke-ot kérdezték meg egy interjú során, hogy mennyivel nehezebb, mikor dothraki nyelven kell beszélnie a Trónok harcában. Azt mondta, nem nehéz, mert az egész jelenetet angolul próbálják el, épp csak a dothraki nyelvre jellemző élőszó eszközeivel, utána pedig behelyettesíti a kitalált szavakkal. Nem maga az elmondott szöveg számít, hanem ahogyan elmondják, utána pedig ahogyan azt magyarba ültetik. A jó fordítás segítheti a szinkronszínész munkáját, de magát a szinkronmunkát így is csak közvetve határozza meg (pl.: Batman, lefordítsuk-e Denevéremberre, avagy sem?)

De amúgy valamikor egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy szimplán csak szar a szinkron, vagy nem tudták a filmhez idomítani a nyelvünket, például a Szerelmem, Szarajevó esetében, mert a bosnyák nyelvnek furcsa jellegzetességei vannak, amiket magyarba nem lehetett átültetni.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48637) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Volt már? Automata

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#48638) CloZee válasza #54715584 (#48629) üzenetére


CloZee
aktív tag

Szerintem baromi szép volt az az utcai lámpa amit folyamatosan vettek 4 méterről, a dunán vagy melyik szemét adón

[ Szerkesztve ]

(#48639) Viszlát válasza Bad Pritt (#48636) üzenetére


Viszlát
addikt

Reszemrol ha a forditas nem hiteles, onnantol az egesz kuka. Az alkotok eredeti mondandojara vagyok kivancsi, nem a forditokera. Es nem a stilisztikai dolgokra gondolok, mint a Batman-Deneverember kerdese. Akarmennyire is tunt zsenialisnak Kern Andras mint WA szinkronja, amiota lattam eredeti nyelven es tudom, hogy komplett poenokat, mondatokat atirtak, amiknek koze sincs az eredetihez, azota bar tovabbra is elismerem Kern szineszi kepessegeit, maga a szinkron egyes ala.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48640) Bad Pritt válasza Viszlát (#48639) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ezzel részben egyetértek, de attól még, hogy a fordítás sok esetben rossz, nem lehet lehúzni amiatt mondjuk egy kiemelkedő szinkronszínészi vagy hangmérnöki munkát, mert egymástól teljesen függetlenül dolgoznak.
Amúgy én azt vallom, hogy csak akkor lehet értékelni egy filmet, ha eredeti nyelven láttad, de ettől függetlenül nem vetem úgy meg a magyar szinkront, mint egyesek. :)

Ha már francia filmek: most ezért vannak nagyon oda a kritikusok.

(#48637) BITBOYS: Remélem lesz moziban, viszont most meglepődtem, hogy angol nyelvű lesz. Nem néztem utána a filmnek, így csak az maradt meg, hogy spanyolosan Autómata a poszteren a cím, a rendező Gabe Ibanez, a főszereplő meg Banderas. Érdekes lesz nagyon. :))

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48641) Viszlát válasza Bad Pritt (#48640) üzenetére


Viszlát
addikt

Ooo, pontosan ezt irtam le, nem ertem a "de"-t... :U

De akkor mar finomitok is az elozon, mert bar elismerem Kern szineszi teljesitmenyet, a vegeredmeny szempntjabol sajnos tul sok jelentosege nincs, a nezo at lett verve, meg lett vezetve...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48642) BITBOYS válasza Bad Pritt (#48640) üzenetére


BITBOYS
addikt

Akár még jól is elsülhet, rég láttam Banderast :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#48643) genndy válasza dokee78 (#48624) üzenetére


genndy
addikt

Watchmen

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#48644) Bad Pritt válasza Viszlát (#48641) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez így van. Nyelvismeret nélkül a szinkron minőségét nagyrészt meg lehet ítélni (szubjektívan persze), a fordításét nem.
Vannak olyan rendezők, akiknek a filmjeit nem szabad (Woody Allen, Guy Ritchie, Edgar Wright csak három példa) és vannak olyan színészek (Liam Neeson, Russel Crowe, Otterbatch), akiket nem szabad szinkronnal nézni. Bár néha rá van kényszerülve hazánkfia... :((

(#48642) BITBOYS: Expendables 3-ban benne van. Nem mondom, hogy nézd meg moziban, mert még a mozi alkalmazottak is hülyének néznének miatta. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48645) BITBOYS válasza Bad Pritt (#48644) üzenetére


BITBOYS
addikt

Jobb filmekre se jutottam el, de azért kösz, hogy szólsz :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#48646) oriic válasza Bad Pritt (#48644) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az egész EX3-ban ő alakította a legjobb figurát. :) :D Imádtam.

Live-Die-Respawn

(#48647) haypro válasza Bad Pritt (#48644) üzenetére


haypro
senior tag

Egyetértek, bár szerintem a Guy Ritchie filmek nagyon jók lettek magyarul (Anutám... :DD ), és Liam Neeson magyar hangja is szuper, teljesen passzol hozzá. (és Harrison Ford-hoz is :D)

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#48648) Integra


Integra
titán

ink (2009)

[SPOILER]
döbbenetesen jó film, nem is értem, hogy ez, hogy maradhatott ki.
hihetetlen, hogy egy független, low budget film mennyivel több tartalmat és értéket képes nyújtani, mint a százmilliós filmek (tisztelet pár kivételnek). amit találtam róla, az az, hogy 250e dollár volt a büdzsé, szinte elhinni is nehéz a filmet látva.
ez a film művészet, ez nem szórakoztatás, meglehetősen bonyolult film és nagyon oda kell figyelni helyenként, hogy értse az ember és ne essen ki a történésből. amit néha nehéz, mert annyi mindenre figyelni kell, ráadásul a film feléig nem áll össze rendesen sem a kép, ugyanis a sztori már magában is érdekes, de még inkább az, ahogyan az egész össze van rakva, ahogy a cselekményszálak összefonódnak, az ugrások, váltások, a képi világ, az operatőri munka, ahogy az álomvilág a valósággal összesímul, egymásban játszódik és ugyanakkor elkülönül.. nem hibátlan, helyenként érezni is a színészeken, hogy kiesnek egy-egy pillanatra a szerepből, de ilyen kis pénzből ennyire élvezetes és tartalmas filmet az asztalra letenni...
én ilyen képi világot még nem láttam, számomra zseniális, nem csak a képi világ magában, hanem, ahogy az egész megvan vágva és a hozzárendelt hangok... szuperprofi és muszáj kiemelni, hogy mindezt egy maroknyi pénzből. varázslatos és emlékezetes, példamutató, komolyan.
és akkor még egy érdekesség, amit csak utána olvasva esett le, bár a filmben fura volt, azt hittem, hogy technikai hiba, de nem!! mégpedig az, hogy a szövegeket, dialógusokat nem vették fel a film forgatásakor, hanem utólag alámondták és szerkesztették bele - zseniális, ha belegondolunk, hogy álomvilágról van szó főleg, a teljesen tiszta és amúgy rengeteg halk beszéd és suttogás, a kristálytiszta latex és gumi hangok a ruhákmozgásából, az egész mint valami fura sterilitás. erősen ajánlott, hogy síri csőndben nagy hangerővel kell nézni ezt a filmet.
és a zene külön fejezetet érdemel.. ugye az egész a the frame trailerből indult.. megnéztem az imdb-n, hogy ki és mi szerezte etc.. jamin winans, írta és rendezte. semmit sem tudni róla. de megnéztem az ink trailert és detto mint a frame.. és igen, a filmben is végig a komor, de mégis lassan lüktető zenei aláfestés hasít, a füledben ott motoszkál és ha nincsen éppen, akkor azon kapod magad, hogy hiányzik és mikor jön már újra a zene is..
nagyon kíváncsi vagyok ezek után a framere, nagyon remélem, hogy hasonló kvalitású film lesz, mint az ink.

[/SPOILER]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48649) Tibiajax válasza Integra (#48648) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

én 5percet bírtam, aztán s+del

(#48650) emiki6 válasza dokee78 (#48624) üzenetére


emiki6
veterán

Revolver?
Anno 5.9 volt imdb-n... :F
Szerk: most 6.5 de egy 8-at szvsz megér. :)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.