Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48051) pohár válasza Bad Pritt (#48050) üzenetére


pohár
félisten

fel se tűnt, hogy megmondjam őszintén, a lényeg nem azon volt :D

így most ez jár nekem:

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#48052) xenom0rph válasza pohár (#48051) üzenetére


xenom0rph
őstag

Kisbetűvel kezdeni a mondatot?! ;]

halahala

(#48053) #54715584 válasza xenom0rph (#48052) üzenetére


#54715584
törölt tag

Dupla írásjel? Ejnye :D

(#48054) haypro válasza #54715584 (#48053) üzenetére


haypro
senior tag

Nyelvtanilag teljesen helyes a ?! egymás után, így a mondat "költői kérdés". :DDD :K

[ Szerkesztve ]

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#48055) devil-k


devil-k
nagyúr

Nah, a "fantasztikusnak" titulált Godzilla megjelenési dátuma 09.16. [link]
Vagyis, már 2-3 héttel előtte már elérhető lesz. ;]

De szeptemberben sok jó film fog megjelenni BD-n. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#48056) callmeakos válasza devil-k (#48055) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Akármennyire hulladék az a film, kibaszottul megérte az IMAX jegy árát :D :P

All→M8

(#48057) devil-k válasza callmeakos (#48056) üzenetére


devil-k
nagyúr

Már én is várom. :K

- mozi bolondéria -

(#48058) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

;]

All→M8

(#48059) .LnB válasza callmeakos (#48058) üzenetére


.LnB
titán

Haverommal 2 napja vívok, hogy a mosómedvét nézzük meg, de nem akarja mert szerinte hülyeség és gyerekes. De érdekes mert 2hete még én is ezt mondtam :D Most viszont meg akarom nézni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#48060) callmeakos válasza .LnB (#48059) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát próbáld akkor meggyőzni. :))
Maximum mindenki csalódni fog a filmben úgy, hogy egy életre elmegy a kedve a Marvel filmektől :D

All→M8

(#48061) oriic válasza callmeakos (#48060) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Attól én nem tartok. :)

Live-Die-Respawn

(#48062) callmeakos válasza oriic (#48061) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát majd kiderül.
Este 21:30kor van jelenésem. Szonkronosan :(
Nem tudtam meggyőzni a bandát a feliratos verzióra, pedig most a Westendben is van olyan verzió.

All→M8

(#48063) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Rajtam kívül látta már valaki a Galaxis őrzőit? Premier előtt, IMAX premier, ilyesmi? Senki? De kár...

Problem?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48064) xenom0rph válasza Bad Pritt (#48063) üzenetére


xenom0rph
őstag

Majd ma...

halahala

(#48065) .LnB válasza Bad Pritt (#48063) üzenetére


.LnB
titán

lol

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#48066) spiky03 válasza callmeakos (#48062) üzenetére


spiky03
veterán

Mi holnap 19 óra Sugár feliratos verziós. :C
Már várjuk nagyon. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#48067) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Érdemes lehet ezt fél szemmel figyelni. Szigorúan piszkos ügyek rendezőjének a filmje, Scorsese a producer.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48068) Tothgera30 válasza hoffman_ (#47912) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Lucyről hasonló véleménnyel vagyok, Scarlett tényleg jó volt benne.

Más téma: Sin City 2-t várom. 1 nagyon ütött-zúzott, ebben a második részben érzésre szerintem lesz egy kis csalódás.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48069) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

22 Jump Street

Rettenet beteg ez a film :D
Aggódtam az elején ugyan mert az nagyon tré volt, de még időben kapcsolt rá. Ice Cube meg baszki egy beteg pszihopata állat :D
Kicsivel jobban tetszett mint a 21, de ha nem lenne az eleje, akkor sokkal jobban is.

7,5/10

All→M8

(#48070) zolynet


zolynet
addikt

Awakenings/Ébredések
10/10

Nem is értem hogy maradhatott ki ez a film. Óriási alakítások, igaz történet alapján, mi kell még.

Nyugodjék békében Robin Williams! :(

Life is too short to stay stock!

(#48071) Integra válasza dokee78 (#48044) üzenetére


Integra
titán

már felkészültem a link láttán egy bődületes, ostoba fikára, de most kellemesen meglepett vele. és ő is a the road c filmre asszociált, jó helyen jár teljesen a kritikájával. a lassúsággal nincsen baj, pont ez kellett hozzá, ettől is annyira nyomasztó.
pearcenek meg oscart továbbra is!!!! :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48072) pohár válasza callmeakos (#48069) üzenetére


pohár
félisten

hát te hogy láttad már? :Y

jó volt a GOTG, bár ez a két post scene... :U az első csak simán vicces, a 2. meg elég wtf volt, utána kellett néznem, hogy most mi volt ez :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#48074) Integra válasza gyuromoj (#48073) üzenetére


Integra
titán

katasztrófa, ez a legjobb szó arra, hogy milyen híreket linkelsz. ne értsd félre, egyszerűen csak te szeded csokorba, a hírek meg olyanok amilyenek. durva, hogy ennyire futja filmes körökben jelenleg

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48075) gyuromoj válasza Integra (#48074) üzenetére


gyuromoj
veterán

első mondatod után kicsit levert a víz, de szerencsére végigolvastam :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#48076) ViiiiktorOC válasza gyuromoj (#48075) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Kifejezettem szeretem amikor linkeket adsz be, Linkmester! :R

Szombatra marad sajnos a Galaxys Őrzői.

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#48077) oriic válasza gyuromoj (#48073) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Annyira jó lett a Mercenaries hogy kétszer linkelted ?:D

Live-Die-Respawn

(#48078) Integra válasza gyuromoj (#48075) üzenetére


Integra
titán

érted... svercenegger és a zombivá átalakuló lánya.. hát mekkora dráma ez már, omfg.. már most röhejes az egész, akkora bukta lesz ez is.. ilyen mértéktelen ostobaság van jelenleg szinte csak hollywood agyában. hihetetlen.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48079) gyuromoj válasza ViiiiktorOC (#48076) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ennek örülök, köszi. :R
Én majd csak egy hét múlva fogom látni, de már kattogok miatta. :)

(#48077) orichalcos
Pedig megnéztem a legutóbbi linkes HSZ-emet, de úgy néz ki hogy átsiklottam rajta. :B
Amúgy lehet hogy szuper film... ;]

(#48078) Integra
Nem is nagyon szoktam elolvasni a cikkeket, csak a címük alapján válogatok.

(#48080) pohár
A Walk Among the Tombstones (Sírok között) :F

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#48080) pohár válasza gyuromoj (#48073) üzenetére


pohár
félisten

jeje, jöhet a BB3 kétpofára :C
a mozi előtt láttam, hogy Neesonnek lesz már megint valami új filmje, ami megcsapott, mert még hírét se hallottam :D

jajaja, ez lesz az :K
na, akkor ebben tán nem rabolnak el senkit (legalábbis saját rokont :DDD )

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#48081) Integra válasza gyuromoj (#48079) üzenetére


Integra
titán

én azért átnézem, ha már veszed a fáradtságot és elkészíted a postot, de tényleg kiszórnék pár headshotot...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48082) gyuromoj válasza Integra (#48081) üzenetére


gyuromoj
veterán

Köszi, legalább tudom hogy nem feleslegesen csinálom.
Teljes mértékben egyetértek veled. Az utóbbi időben szinte csak REMAKE & REBOOT ill. folytatások. Nem sok egyedi és új ötlet születik...
Ha van időm akkor elolvasom amit csak tudok, de nem mindig sikerül. Csak a legfontosabbakra szakítok időt.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#48083) #54715584


#54715584
törölt tag

Az Ink készítőjének új filmje: The Frame

Még több ilyet tőle :K
Remélem itt már telt dolby hangzásra, bár nem ezen múlt az Ink sem :N

(#48084) rt06 válasza Integra (#48078) üzenetére


rt06
veterán

maga az alapotlet szerintem semmivel nem rosszabb, mint egy posztapok vilagban fiaval setalo ficko tortenete (the road)
az meg, hogy swarci kepes-e ertekelhetot nyujtani, majd kiderul utolag, de szerintem meg joi film is lehet belole

en pl tuti meg fogom nezni (bar nekem zombival mindent el lehet adni)

orichalcos: a kettobol az egyik biztos zoe bell miatt van csak

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#48085) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Godzilla 2 - 2018. június 8.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#48086) HuMarc


HuMarc
addikt

A galaxis őrzői - The Guardians of the Galaxy (2014) #nospoiler

Hát, itt vagyunk a Balatonnál, zuhog az eső, és a moziban van egy film, ami egész vállalhatónak tűnik? Tűz mozizni! Szóval elmentünk a Veszprémi moziba - [hosszú és felesleges zárójeles megj. önmoderálva, mert felesleges] - a 12:30-as A galaxis őrzőire.

Szóóóval kezdem az elején: A film soundtrackje szerintem nagyon jól sikerült, a batétdalok és a a filmhez írt zenék is (bár volt egy szám, ami eléggé hajazott a Gyűrűk Ura főcímhez) jól passzoltak a filmhez. A film fura kontrasztban áll önmagával ami az univerzumot illeti, mert néhol úgy éreztem, hogy a '77-es(!) SW felülmúlja kreativitásban (pl. az, hogy az űrlény=színes ember, eléggé a low-cost B-kat. sorozatok sajátja szvsz) és film inkább a ST-sorozatok szintjét hozza (ami lehet, hogy hülyeség, össz. egy darab ST-részt láttam, fogalmam sincs, hogy kb. mikorit, vagy milyet), máshol viszont simán hozta a 2014-ben elvárt mennyiségű CGI-t. Bár ha jól sejtem ezt azért éreztem, mert mindez a képregényre utal, és azért volt így megoldva.

A film egyébként simán nézhető, egyszer biztos. Nekem egy csomószor volt Galaxis útikalauz stopposoknak, ill. SW-utnérzésem, + a Xandarról nekem az Asimov-féle Kalgan ugrott be.

A 3D-t sem ezzel a filmmel szerettem meg, bár egész elviselhető volt, még úgy is, hogy egész szélen (terem közepe, 3-as szék, ezt azért mindenki el tudja képzelni), és a vászon átellenes szélén szét volt csúszva a 3D.

Ja az "űrcsata" nagyon ütött :))

8/10 - szvsz eddigi legjobb Marveles képregényfilm (együtt az Ironman 1-el)

[ Szerkesztve ]

(#48087) aizen92 válasza HuMarc (#48086) üzenetére


aizen92
addikt

És van feliratos verzió 17:30-kor Allee-ban :))

Annyian el vannak ájulva ettől a filmtől, hogy lehet elkurvulunk mi is.....

(#48088) rt06: Neeeeeeeeeeeeeee. Ez fájt! :D Visual Rape....

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#48088) rt06 válasza pohár (#48051) üzenetére


rt06
veterán

[link]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#48089) cyberkind


cyberkind
félisten

A Watchmen Ultimate Cut-hoz nem készült szinkron?

Paranormal Cocktivity

(#48090) HuMarc válasza aizen92 (#48087) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát, én is csak unszolásra, a haverokkal vállaltam be, egyébként nem néztem volna meg. És ha nem nézed meg, nem maradsz le semmi hatalmas megfejtésről, legfeljebb az egyik legjobban sikerült képregényfilmről, ami ugye nem feltétlenül jelent olyan sokat.

(#48091) spiky03 válasza aizen92 (#48087) üzenetére


spiky03
veterán

Szerencsére máshol is van feliratos verzió. ;)
Mi a Sugárban nézzük holnap.

@(#48089) cyberkind
Nem, mert az meg sem jelent nálunk sajnos.
Csak a mozis verzió van szinkronnal, amit ugye ki is adtak nálunk DVD-n meg BD-n is.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#48092) devil-k válasza cyberkind (#48089) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szuper az ultimate cut! Tessék felirattal nézni! Nagyon pöpec!

szerk.:
Ha ez megnyugtat, kb. 15 feliratot próbáltam végig én is, mire megtaláltam az igazit. :DDD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#48093) cyberkind válasza devil-k (#48092) üzenetére


cyberkind
félisten

Tudom én azt hogy szuper, csupán az a gond hogy egy felirat se megy a 3-ból. :D

Paranormal Cocktivity

(#48094) dokee78 válasza cyberkind (#48089) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem szinkronos,kivéve a plusz rajzfilm benne.

(#48095) Integra válasza HuMarc (#48090) üzenetére


Integra
titán

Egy látvány sci-fi filmről beszélünk ugye. Ezért mit csinál a gyökér forgalmazó? Nem hozza be a 3D ov-t, hanem alárak egy feliratot a 2d-nek. Bravo, taps, erre nem lehet mást mondani. Nem fogok fehéren viritó feliratért fizetni egy űrben játszódó filmért, ahol minden a látványról szól nagy részben. Persze szinkronnal van vagy 4 verzió..
Marad a Blu-ray....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48096) #54715584 válasza HuMarc (#48086) üzenetére


#54715584
törölt tag

Végre ajánlok valami komolyat, erre lenyomja egy Marveles hülyeséggel... :(((

(#48097) HuMarc válasza Integra (#48095) üzenetére


HuMarc
addikt

Látvány scifi, többé-kevésbé, de konvertált 3D-vel. Ha rajtam múlik, 2D-ben nézem, nem költök a 3D-re.

(#48098) pohár válasza HuMarc (#48097) üzenetére


pohár
félisten

annyira tényleg nem volt mérvadó a 3D, de 1-1 jelenetben kicsit arrébb ugrottam a székben :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#48099) HuMarc válasza #54715584 (#48096) üzenetére


HuMarc
addikt

Jaj, elnézést :)

pohár: Ilyen velem a HP7/2-ben, és ebben a filmben volt. :D

(#48100) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A Galaxis Őrzői
Ha megengeditek ezúttal én is írnék egy hosszabb szösszenetet :B

Sokat gondolkoztam pontosan milyen lett a film. Jó, ez nem vitás. De mennyire is jó? Elöljáróban: nálam nem a legjobb Marvel film, holott nagyon sokaktól ezt hallom vissza. Sajna nálam nem. A Winter Soldier túlságosan is magasra tette nálam a mércét, amit az Őrzők nem volt képes megugrani. Körülbelül nálam a Bosszúállók mögött egy arasznyival tanyázik a film. De hogy konkrét legyek. Azt vártam a filmtől, hogy 2 órán keresztül vigyorogjak, ahogyan a szereplők verbálisan (és néhol fizikálisan is) kiverik egymásból a szuszt. Plusz, ha már az előzetesek a totálisan a humor oldalát mutatta a filmnek, legyen is olyan a nagy egész, de közben legyen annyi intelligenciája a filmnek, hogy bizonyos jeleneteket nem áldoz fel a humornak. És ez többé kevésbe sikerült is. A nyitójelenet például egészen erős, ahogyan bemutatja Star-Lord gyerekkorát. Viszont sajnos a későbbiekben 1-1 kivétellel az összes drámai szitut elbagatellizálja a film egy utolsó pillanatban elsütött "poénnal". Ez nem tetszett. Ahogyan a fő gonosz se tetszett. Ja, durva ahogy kinéz, meg ahogy mereng a halálon, plusz SPOILER beszólogat, meg egyenesen megfenyegeti Thanost - gratulálok hülyegyerek jár a keksz SPOILER, de ennyi és nem több. A motivációja megint ostoba és egyszerű, a karaktere kidolgozatlan és körülbelül egy félig teli vázának a szintjével vetekedig. Úgy tűnik hogy a Winter Soldier után egy újabb suta ellenfelet állított hadrendbe a Marvel.

De ennyi és eddig szívtam a vérét a filmnek, mert minden más fasza. A karakterek, a dialógusok, az alakítások, (Thanostól én például lementem hídba, pedig jó ha 1 percet szerepel), a látvány, a poénok, a zene(!!!), meg úgy összességében minden. DE! Sajnos bejött egy előzetes félelmem. Vagyis a szinkron. Hallottam olyat is hogy egyesek dicsérték a szinkront, hát én viszont a falnak mentem az egésztől. A folyamatos Űrlordozástól meg már a falat kapartam szinte annyira fájt. De itt jegyzem meg hogy nagy dícséret illeti Kálloy-Molnár Pétert, mert Mordályt egészen jól hozza (nyilván nem helyettesíti Coopert). Élek a gyanúperrel, hogy feliratosan jobban ütött volna a film, úgyhogy aki eddig nem látta a filmet, az mindenképp feliratosan nézze, ha jót akar magának. A 3D simán beáldozható.

8/10

[ Szerkesztve ]

All→M8

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.