Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48901) devil-k válasza KisTücsök (#48898) üzenetére


devil-k
nagyúr

És a rendszerre, milyen hatással volt? :)

- mozi bolondéria -

(#48902) bok92 válasza KisTücsök (#48898) üzenetére


bok92
addikt

És most gondolj azokra is kedves Nyúl, akik ezt moziban nézték meg... Többek között én is. :W :DDD

(#48903) KisTücsök válasza devil-k (#48901) üzenetére


KisTücsök
addikt

Csak az miatt tartom meg. Afféle "referenciának" jó lesz, a mélyhangok terén leginkább. Ezért is adtam rá 1 pontot. Ha egy-egy komolyabb jelenet után nem hallom, hogy a szobában minden rezegni tudó tárgy rezeg, akkor jó felé tartok az akusztika terén. :D De komolyan megdolgoztatja amúgy a cuccost. Vársz a BD-re?

bok92: Gondolom azóta is rémálmaik vannak, hogy azt az 1-2-3000 Ft-ot mennyivel értelmesebben is ellehetett volna költeni. :D

Amúgy még egy szösszenet. Én ritkán mondom valamire, hogy unalmas, de ez annyira érdektelen volt, hogy a film felében azon gondolkodtam, hogy Aaron Taylor-Johnson Eminemre vagy Wentworth Millerre hasonlít-e jobban (attól függ, honnan nézzük a csávót), a másik felében meg azt próbáltam kitalálni, hogy a tök sötét vásznon vajon mi a franc történik éppen. Pedig nem nálam volt a hiba, mert a - sokak által kritizált - PR sötét jeleneteivel semmi bajom nem volt.

(#48904) devil-k válasza KisTücsök (#48903) üzenetére


devil-k
nagyúr

Már kölcsönzöm a BD-t. :)

- mozi bolondéria -

(#48905) james001


james001
veterán

Ahogy olvasom csak én vagyok itt egyedül akinek tetszett az új Godzilla és még a moziban is összehugyozta magát rajta (IMAX 3D) és blu-rayen is meg akarja venni... :DDD

https://psnprofiles.com/kazama001

(#48906) cyberkind válasza james001 (#48905) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem annyira tetszett hogy a 98-ast még jobban megszerettem.^^

Paranormal Cocktivity

(#48907) horush válasza KisTücsök (#48898) üzenetére


horush
addikt

Olyan egyértelmű volt, hogy egy kalap sz@r lesz a film, nem tudom minek nézitek egyáltalán. :DDD

(#48908) bok92 válasza horush (#48907) üzenetére


bok92
addikt

Pedig április környékén még nem volt ez olyan egyértelmű...[link] Főleg, amikor megjelent az a plakát/trailer amikor kiugrottak a repülőből a katonák és vörös fénycsóvával zuhantak alább a sötétbe, na akkor volt ám népünnepély. Bakker mekkora parasztvakítás volt ez. :DDD

(#48909) Viszlát válasza bok92 (#48902) üzenetére


Viszlát
addikt

Én is moziban láttam, itt még játsszák, gondoltam ez tipikusan ott nézendő, nem kistévén. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48910) Pitterix


Pitterix
őstag

A varázsló és a fehér kígyó

Annyira vártam már, hogy legyen nézhető verzióba és na puff, egy rakás kaka! :(((

3\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#48911) #54715584 válasza KisTücsök (#48903) üzenetére


#54715584
törölt tag

Attól féltem film közben, hogy a TV darabokra fog esni, néha a basszus mellett csak azt hallottam, hogy a TV le akar ugrani a fali konzolról a felette lévő polccal együtt. Ami úgy tűnik mégis csak jól lett rögzítve. :D
Nem tudom a szomszédok örültek-e, én igen. :D

[ Szerkesztve ]

(#48912) Tibiajax válasza KisTücsök (#48903) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

godzillát csakis ilyen rendszeren

(#48913) james001 válasza cyberkind (#48906) üzenetére


james001
veterán

Na az meg nekem nem tetszik :D Talán az az egyetlen Godzilla film amelyik nem tetszik,még az 50-es évek beli (54-es talán) első filmet is élveztem (pedig az aztán tele volt effektekkel) :D De a legjobb amiben Ghidorah szerepel. ;)

https://psnprofiles.com/kazama001

(#48914) cyberkind válasza james001 (#48913) üzenetére


cyberkind
félisten

Pedig az több mint remekmű a mostanihoz képest, pedig mennyit vártunk ettől, a köcsög tréler miatt. :D

Paranormal Cocktivity

(#48915) KisTücsök válasza Tibiajax (#48912) üzenetére


KisTücsök
addikt

:D

A jó kis 1000 wattos surround system. Ha egy ilyenen láttam-hallottam volna, biztos másképpen értékelem ezt a remekművet.

Most eszembe jutott, amikor még mp4 lejátszón is képes voltam filmet nézni. :DDD
____

cyberkind: Igen, a trailer a fő oka. Az az űberjó trailer. Az a hazug, kegyetlen, mocskos trailer. Meg, hogy legbelül mindenki szeretne egy jó Godzilla filmet végre. S reménykedtünk, szerettük volna, hátha majd ez... Nem baj amúgy, várjuk a következő részt szeretettel, az esélyt megkapja majd az is. Ha teljesen felesleges családos drámát elhagyva a megmaradt költségeket egy 10 perces világosban játszódó szörnycsatás jelenetre költik, ennél már biztosan jobb lesz.

Jön amúgy a közeljövőben valami szörnyes/robotos városrombolós film?

(#48916) lezso6 válasza emiki6 (#48878) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én írtam korábban egy listát, szerintem az kötelező, szégyellje magát, aki nem látta azokat. :P

A 11/10-re meg annyit, hogy pontosan ezért kell normálisan osztályozni. Nem csak úgy adni a 10/10-et mindenre, mert hogy fasza vót a csávó, ahogy megmentette az emberiséget.

Ugyanez van a másik oldallal. Egyrészt 0/10 nincs, legalábbis ilyen értékelést olyan dolgok kaphatnak csak, mint ez a hozzászólás, ami filmként nem értékelhető. Másrészt 1/10-et csak arra adok, ami ténylegesen rossz. Elég csak a Kis Vuk, Maszk 2 vagy Álom.net nevezetű szörnyűségekre gondolni. Azért egy Godzilla ezeknél SOKKAL jobb.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48917) Tibiajax válasza KisTücsök (#48915) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

az biztos

de hogy egy igen kedves régi jó barátomat idézzem, ami jó film, az ezen is jó film. ami szar film, az házimozin is szar

copyright ~1997

(#48918) emiki6 válasza KisTücsök (#48915) üzenetére


emiki6
veterán

Én a másnaposokat egy kis nokián néztem annó :C

Lezso6: Tudom én, a 10/11-et csak "viccből" írtam. :)
Úgy értettem igazából, hogy látni kell. Mint egy Forest Gump-ot, Mátrix-ot, (District 9-et), stb.
Amik jogosan kaptak hypeot pl.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#48919) KisTücsök válasza lezso6 (#48916) üzenetére


KisTücsök
addikt

Igazad van, de van egy olyan álláspont - melyet én (is) vallok -, hogy ilyen filmekkel nem szabad foglalkozni. A Kis Vukot is csak egy darabig bírtam, és akkor is csak a tv-ben ment, aztán elkönyveltem magamban, hogy még arra sem méltó, hogy megemlítsem (jaa, kezdtem már pont elfelejteni, köszi. :D). Egyébként utánanézek az adott filmnek, ilyen álom.net-eket, sharknadokat, óriás piranhák támadnakat, etc nem nézek meg, és számításba sem veszem őket.

Tibi: Ezzel csak egyetérteni lehet. Ámbár az igazsághoz hozzátartozik, hogy egy olyan filmnek, mely a látványra épít elsősorban, elveszhet a "varázsa", ha...

Ez a "varázs" ér nálam 1 pontot. Ez a Godzillának megvolt (félig), más sajnos nem.

HáGé: Hát nem is.

[ Szerkesztve ]

(#48920) Bad Pritt válasza KisTücsök (#48919) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Egy olyan film, ami csak a látványra épít, nem jó film.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48921) batai15


batai15
félisten

Huj de várom a teknőcöket már

(#48922) devil-k válasza Bad Pritt (#48920) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pont azon gondolkoztam, hogy idén nem nagyon voltak (eddig) jó filmek....

- mozi bolondéria -

(#48923) Bad Pritt válasza devil-k (#48922) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Grand Budapest Hotel, Rover, Dawn of the...
Frankra azt mondják jó lett, a Lego elsőrangú rajzfilm. Kb ennyi van, legalábbis nálam.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48924) devil-k válasza Bad Pritt (#48923) üzenetére


devil-k
nagyúr

Rovert és az új Majmokat még nem láttam. De az idei év akkor is karcsú. Bár nekem nagyon bejött a Cs.Pókember 2 is.

- mozi bolondéria -

(#48925) emiki6 válasza emiki6 (#48918) üzenetére


emiki6
veterán

Viszont a listád nézegetve tényleg olyan filmeket írtál, de azért más véleménye is érdekelne. :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#48926) aizen92


aizen92
addikt

Jégvihar
Most láttam a bemutatót pro4-en.
Na ez egy tipikus 2/10-es film :D

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#48927) Bad Pritt válasza devil-k (#48924) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Gyenge, de idén is év végén jönnek majd a nagyágyúk, a blockbuterek is szépen elköltöznek az utolsó negyedévre.

(#48925) emiki6: Tessék, szemezgessél. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48928) devil-k válasza Bad Pritt (#48927) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én is így vagyok ezzel. Szerintem nagyon jó filmek indulnak be ősztől. Tuti, hogy 1-2 Oscar-t is fog kapni.

- mozi bolondéria -

(#48929) lezso6 válasza devil-k (#48928) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az Oscar-díjnak valaki számára még van értéke? :DD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48930) devil-k válasza lezso6 (#48929) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem. Nem is ez volt a lényeg. De ha Nolan új filmje olyan lesz, mint amilyenek a trailerek alapján tűnik, illetve amilyen típusú rendező ő, kaphat(na) érte Oscar-t. De ez még messze van...

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#48931) ígyvanferi válasza Bad Pritt (#48923) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Raid 2, The Fault in Our Stars.

(#48932) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Barna, Godzi kijött 3D-be
Akkor ma elrontom az estémet

Eladó DDR5 2x8GB memória: https://hardverapro.hu/apro/crucial_16gb_kit_2x8gb_ddr5-4800mhz/hsz_1-50.html

(#48933) callmeakos válasza BITBOYS (#48932) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mazochista vagy? :F :F :U

All→M8

(#48934) Bad Pritt válasza ígyvanferi (#48931) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Raid 2 végülis ja... de azért ha ott lehántjuk ezt az atombrutál harcművész mázat egy elég közepes bűnügyi sztorit kapunk, gyakorlatilag az elmúlt évtized kínai zsarufilmjeit kopizza.
A másikat hagyjuk szerintem. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48935) lezso6 válasza devil-k (#48930) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem a harmadik hobbit fog kapni szánalomból legalább hármat. :))

Amúgy az is igaz, a tavalyi oszkáresőt kapó Gravity tényleg nagyon jó film volt, én nagyon féltem a hollywood-féle csöpögéstől. De legjobban annak örültem, hogy a filipsz kaptán nem kapott. :D

(#48934) HáGé: A Raid 2 az első rész felvezetése miatt (is) nagyon jó. :K Bár tény, hogy nem egy kihagyhatatlan film. De a hentelés miatt simán megéri a 8/10-t, mert nem a nyugati alig látható agyonvágott hadonászás megy benne, s ezen felül van sztori is. S ha már keleten vagyunk, szerintem ami kihagyhatatlan: Fearless, Ip Man 1-2. Ezek már nem csak a pofozkodásról szólnak. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48936) devil-k


devil-k
nagyúr

Kémjátszma

5/10

A közellenség c. filmből kiindulva (ami az egyik kedvencem az ilyen típusú filmek közül), valami sokkal jobb filmre számítottam. Számomra kissé unalmas volt 1-2 helyen. Amikor azt gondoltam volna, hogy beindul, akkor sem történt semmi. Bár Robert Redford szimpatikus volt, jó színésznek tartom, pedig nem sok filmet láttam eddig tőle.

Ami meglepett, hogy magyar színészek is feltűntek a filmben és Magyarországon forgatták. Ezt sem tudtam. Csuja Imrének, mint NDK-s nyomozónak nagy szerep jutott: "Guten Abend!" :DD

lezso6
Csípem a Gyűrűk urát és a Hobbitot is, de most már Peter Jackson mással is előrukkolhatna. Pl. a King-Kong meglepően szokatlan, de szuper film lett tőle. Ilyenből kellene több és több. Elhiszem, hogy ebben van a nagy lóvé és kaszálás, de azért remélem, mást is fog mutatni még. A Hobbit 2. szerintem unalmas és vontatott volt, mármint az utolsó 1/3.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#48937) BITBOYS válasza callmeakos (#48933) üzenetére


BITBOYS
addikt

Hajlok rá, szabadidőm is van..

Eladó DDR5 2x8GB memória: https://hardverapro.hu/apro/crucial_16gb_kit_2x8gb_ddr5-4800mhz/hsz_1-50.html

(#48938) Tibiajax válasza BITBOYS (#48937) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

(#48939) BITBOYS válasza Tibiajax (#48938) üzenetére


BITBOYS
addikt

[link]

Eladó DDR5 2x8GB memória: https://hardverapro.hu/apro/crucial_16gb_kit_2x8gb_ddr5-4800mhz/hsz_1-50.html

(#48940) bok92 válasza Tibiajax (#48938) üzenetére


bok92
addikt

:DDD

(#48941) #54715584


#54715584
törölt tag

Oooh, ha még élne, milyen jó lenne... :(

(#48942) Viszlát válasza lezso6 (#48929) üzenetére


Viszlát
addikt

Hogyne lenne, továbbra is a legrangosabb filmes díj. Nyilván egy filmről se lesz más véleményem az Oscar szereplése alapján, de nem is alacsonyodom le arra a szintre, hogy szarazoszkár, hát nézd meg milyen film/színész kapta, meg nem az ami nekem tetszett és az sokkal jobban megérdemelte volna.

(#48941) monstre: ??

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48943) #54715584 válasza Viszlát (#48942) üzenetére


#54715584
törölt tag

Leslie Nielsenre gondoltam, csak nem válaszra nyomtam :)
Szerettem a vicces filmjeit, bár lerágott csont poénok voltak bennük, de mindig meg tudott nevettetni :K

(#48944) Viszlát válasza #54715584 (#48943) üzenetére


Viszlát
addikt

Már ezerszer mondtam, hogy ne fórumozz részegen. ;]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48945) pohár válasza BITBOYS (#48932) üzenetére


pohár
félisten

annyira nem rossz azért

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#48946) lezso6 válasza Viszlát (#48942) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Inkább legismertebb, legnépszerűbb filmes díj. Ugyn ha mondanom kéne jobbat, hát nem tudok, de ez nem is lényeges. Azt viszont nem értem, hogy engem miért kell lenézni azért, mert nem tetszik az oscar? :F Szerinted ezek megérdemelték az oscart?

Chicago (2002): Emlékszik erre még valaki? Oscarok között nézegetve találtam rá, és nagyon meglepetésemre HAT oszkárt kapott ez a minősíthetetlen "musical". Még anno láttam egyszer, egyik haverom mutatta, hogy milyen jó jazz zene megy benne. Hát ami ebben van, az minden, csak nem jazz, köze nincs hozzá. Pedig amúgy szeretem a jazz-t. Egyéb szempontjából meg nem szeretném minősíteni.

Bombák földjén (2008): Baromi unalmas, idióta film. És ez is 6 oscart kapott. De mire is? Ez egy szánalmas propaganda-oscar eső. Abszolút nem történik semmi 122 percen át, szerencsére már alig emlékszem rá.

Zero Dark Thirty (2012): Azt hittem a bombák földjén után nincs rosszabb. Hát van. Alig bírtam végig nézni ezt a még hosszabb (157 perc), még undorítóbb usa-propagandafilmet, csak hogy tudjam, hogy mi a rossz. Ezen nyilvánvalóan látszik, hogy azért kapott egy oscart, hogy minél többen megnézzék ezt a népbutító szemetet. :(

Titanic (1997): TIZENEGY oscar minden idők legnyálasabb filmjéért James Cameronak, visszamenőlegesen. Ez jól mutatja hollywood nyálasságát, meg azt, hogy mennyire szeretnek utólag oscaresőt adni annak, akinek már legalább 5-10 éve (!) nagyon kijárt. És természetesen mindig valami elcseszett alkotásért kell odaadni.

Ez csak pár random példa volt. De jól látszik a lényeg. Persze van bőven ellenpélda is, de a fentiek után nem tudok pozitívan gondolni az oscarra. De miért is kéne?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48947) TripleB válasza ígyvanferi (#48931) üzenetére


TripleB
senior tag

A The Fault in Our Stars hogy tetszett?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#48948) Tibiajax válasza lezso6 (#48946) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

..Hát ami ebben van, az minden, csak nem jazz, köze nincs hozzá. Pedig amúgy szeretem a jazz-t..
kár... pedig a nyitódalban még mondják is, hogy jaaaaaaazzzz...
♫all the jazz♫. tudod...

(#48949) somasz válasza Bad Pritt (#48923) üzenetére


somasz
addikt

A Frank nekünk a legnagyobb WTF volt idén, sőt elmúlt 10 évben. Nem értettem, miért? Ki adott erre pénzt?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#48950) #54715584 válasza lezso6 (#48946) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jah, emlékszem a Chicago-ra :K
Jó volt az, sok-sok évvel ezelőtt pedig nem megszokott film volt.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.