Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48651) Integra válasza Tibiajax (#48649) üzenetére


Integra
titán

szar ügy :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48652) Pitterix


Pitterix
őstag

A beavatott

Húztam-halasztottam a megtekintését, hátha nem tetszetős, de azt kell mondjam, nagyon jó kis múvi.
Ahogy már páran írták előttem, kicsit HG érzése van közben az embernek, de tényleg csak kicsit.
A háború utáni Chicago kifejezetten tetszett.
Én várom a folytatását

7,5\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#48653) Tibiajax válasza Integra (#48651) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

lehet az, lehet nem
nálam nem mûködött..

(#48654) madgie válasza haypro (#48647) üzenetére


madgie
titán

Liam Neeson magyarul, tetézzétek még :DDD

Mondjuk az Anutám példa tényleg jó a szinkron mellett (de Neeson vagy Crowe NEM, zseniális az eredeti hangjuk).

(#48655) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Comedy műfajból egy remekművet tudtok ajánlani? ( Bármit ajánlhatok,mert nem szoktam filmeket nézni)

(#48656) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Spoiler

Létezik, hogy Starlord csimmája Stark technológián alapszik? :D

Spoiler off

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#48657) .LnB válasza oriic (#48597) üzenetére


.LnB
titán

omg, ha "leggyengébb marvel film" "nem fogott meg", de imádtad. Akkor vajon a "Mehikó" Kapitány és az Avengers az mennyire tetszhetett neked? :Y

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#48658) callmeakos válasza vj0c1 (#48656) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Kizárt.
Az idős Star-Lord semmilyen kapcsolatban nincs a Földdel.

All→M8

(#48659) spammer válasza vj0c1 (#48656) üzenetére


spammer
veterán

Most nem azért, de ha azt sem jelzed, hogy miről spoilerezel, akkor hogyan vársz választ? Olvassuk el mindenképpen a spoilert, aztán majd kiderül, miről is van szó? :U Vagy ez most már annyira Marvel topik lett, hogy jelzés nélkül is tudni kellene, hogy a mosómedvés filmről szól a kérdés? :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#48660) vj0c1 válasza spammer (#48659) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Érdekes, noxwill elsőre megértette... Nyilván az fog rá válaszolni, aki tudja miről bsszélek.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#48661) spammer válasza vj0c1 (#48660) üzenetére


spammer
veterán

Ja értem, tehát ha válaszolni szeretne valaki, akkor nem árt tudni, hogy te mikor milyen filmet néztél, és hogy vajon miről szólhat a kérdésed, csak mert nem írod ki már a film címét sem, amiről a kérdésed (spoilered) szól (mivel új hsz-t írtál, még csak nem is más hozzászólására válaszoltál, amiből kiderül volna).

Rendben van, még jó, hogy noxwill tudta, hogy csak a Marvelről lehet szó. ;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#48662) callmeakos válasza spammer (#48661) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mért éreztem azt hogy ebből én csak rosszul jövök ki :U :D

All→M8

(#48663) Bad Pritt válasza Mr. Erikszon (#48655) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Csupasz pisztoly.

Van valami a szád szélén, Al. :DD

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48664) brownus


brownus
veterán

istenem, annyira gyönyörű vagy! amit alakított a penny dreadfulban is, minimum két szobrot adnék neki érte!

(#48665) .LnB válasza brownus (#48664) üzenetére


.LnB
titán

Gyönyörű?! :Y
Akkor te rossz képet linkeltél az tuti ;] :P

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#48666) pohár válasza brownus (#48664) üzenetére


pohár
félisten

csak az a baj, hogy két hetes hulla színe van :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#48667) BITBOYS válasza brownus (#48664) üzenetére


BITBOYS
addikt

Bélaa, ez a hölgy volt már jobb színben is :D nem épp előnyös a felső kép

Eladó DDR5 2x8GB memória: https://hardverapro.hu/apro/crucial_16gb_kit_2x8gb_ddr5-4800mhz/hsz_1-50.html

(#48668) .LnB válasza brownus (#48664) üzenetére


.LnB
titán

Adtam neki egy kis színt (profi munka láthatod), de ez sem segített rajta :( :(

[link]

;] ;]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#48669) Bad Pritt válasza .LnB (#48668) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ahogy látom, innen jött az ihlet, mi? Te bitang. ;]

Nagyon off, de durva, mert beírtam Google keresőbe, hogy orange people, így megtaláltam ezt az ikonikus képet, de tele van az internet ilyen f*szkorbácsokkal. Szégyen komolyan.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48670) .LnB válasza Bad Pritt (#48669) üzenetére


.LnB
titán

:DDD
Áhh úgy gondoltam mind1 milyen színnel próbálkozok :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#48671) Ace owner válasza .LnB (#48668) üzenetére


Ace owner
addikt

Szoval ilyen lesz a kőpali a fantasztikus negyesben xd

Galaxy Fold 4

(#48672) oriic válasza .LnB (#48657) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mint vígjáték imádtam. :) Mint marvel film, elment... :)

Live-Die-Respawn

(#48673) Bad Pritt válasza Ace owner (#48671) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Azért az már művészet, ha egy Eva Green képtől is eljutunk a Marvelhez. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48674) #54715584 válasza Integra (#48648) üzenetére


#54715584
törölt tag

Na akkor most már te is érted, néhányan miért áradozunk róla és várjuk ennyire a Frame-et. :)
A 11:59-et még nem láttam, de a rövidfilmeket igen, érdemes megnézni a DJ-set, az is nagyon jól össze van rakva. :K

Ha jól emlékszem, azt olvastam anno, hogy az Ink-ben nagyrészt a barátai vállalták be a szerepeket.

(#48675) Ace owner válasza Bad Pritt (#48673) üzenetére


Ace owner
addikt

Es noxwillnek most koze sem volt hozza.. Na az mar valami :DDD megfertozodott a topic teljesen.. Mi lesz itt ha kijonnek a dc cuccok..:D

Galaxy Fold 4

(#48676) Bad Pritt válasza Ace owner (#48675) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát remélem azzal nem lesz ilyen...

Van amúgy a topiklakók között Alien/Predator/AvP expert? A könyvek iránt érdeklődnék, de nem tudom, hol kezdjem az egészet.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48677) .LnB


.LnB
titán

Írtam pár napja, hogy én is elmentem moziba megnézni a Galaxis örzőit. És úgy általában is a hónapban elég sok Marvel filmet megnéztem. Részben mert nem találtam más elfoglaltságot, részben mert annyian nyilatkoztak pozitívan róluk. Winter Soldier, Amazing Spiderman 2, Galaxis Örzői. Ez volt az "étlap". Írtam mindegyikről, hogy számomra teljesen felejthető kategória mindhárom. Ugyan nem akartam kijönni a mosómedvéről a moziból, sőt nevettem is rajta, egynek elment. A Winter Soldier sem váltotta meg nálam a világot annak ellenére, hogy mindenki ódákat zengett róla. Ezekben a filmekben semmi maradandó nincs. SEMMI Tucatjával készülnek, ugyan arra a sablonra.

A napokban olvastam a Integra, noxwill, HáGé, és Seth gondolatváltását a témában. És teljesen egyetértettem Integra gondolataival, na nem azzal, hogy noxvillel baj van! Hanem a Marvel filmekről úgy általában. Seth-nek is igaza volt, hogy két generáció szóváltása volt. Viszont én nem vagyok olyan elnéző mint ő (amit a feleségéről is ír). Egyszerűen ez az én személyiségi hibám, de én sem tudok elmenni szó nélkül ezek mellett a dolgok mellett.

Itt mindenki azt látja csak, hogy DC párti vagyok. De ez a dolog nálam nem így kezdődött.
Tegnap megnéztem a Batman Begins-t, és eszembe jutott, hogy mikor erről a filmről elkezdtek jönni az első hírek én már akkor csak legyintettem rá. "Kell a francnak Batman film. Kinőttem én már abból!" Emlékszem, sokáig meg sem néztem a filmet, mert nem érdekelt, bugyuta dolognak tartottam. Azt gondoltam, hogy majd a fiatalok élvezik, ahogy anno én élveztem fiatal koromban. Aztán úgy alakult, hogy nem volt mit nézni, nagy nehezen rávettem magamat és megnéztem. (Úr isten mind ennek 9éve?! de rohan az idő) És leesett az állam. Nem hittem a szememnek, hogy ennyire jó filmet lehet csinálni képregény témában. Egy olyan filmet, amit felnőtt fejjel is tudok szeretni. Aminek van mélysége, drámai. És tegnap azzal a szándékkal ültem le, hogy összehasonlítsam a Marvel filmekkel. És büszkén (DC fan ként) konstatáltam, hogy a Marvel sehol sincs. És ez még csak az első része a trilógiának. Biztos a célközönség más, de a Marvel filmek nem képesek felnőni. Buta filmnek tűnnek a Batman trilógia mellett. És csak úgy mint Integra én sem értem, hogy miért!? Aki ismeri a képregényeket az tudja (ezt már többször leírtam itt azt hiszem), hogy a Marvel pont azzal lett sikeres, és előzte be a DC képregény kiadót, hogy a képregényei sokkal emberközelibb, sokkal érettebbek voltak. A főnösöknek morális problémákkal kellett szembenézniük, a konfliktusok sokkal földhözragadtabbak és sokrétűbbek voltak. És a filmekkel ezt a felfogást szépen szembe köpi a filmstúdió.
Sokan féltik a Warner-t mert le van maradva, későn kezdte kiépíteni a filmes univerzumot. Kit érdekel? Amíg olyan filmeket tesznek le mint a Batman trilógia, a Watchman és a Man of Steel, addig nincs baj. Persze a Warner is mellélőtt már, ott a Green Lantern film (a jó anyjukat), de felismerték és abba is hagyták azt a szálat. Szóval én még mindig semmire sem tartom a Marvel filmeket. És számít a véleményem? Nem! Mindenki azt néz amit akar, azért rajong amiért akar. Ez tiszta sor.
Csakhogy akik így vélekednek ezekről a filmekről ahogy én, azok nem értik miért ennyire sikeresek?!
Igazság szerint tudjuk, csak kimondani nem merjük...

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#48678) brownus válasza .LnB (#48677) üzenetére


brownus
veterán

kezditek kicsit túlpörögni a témát, ezért erre csak azt tudom mondani, hogy: nem számít :d

Igazság szerint tudjuk, csak kimondani nem merjük... -
és mit nem mersz kimondani? hogy a világon rengeteg több gyermekes család megy ezeket a filmeket megnézni? akár többször is? mert ugye ők a célcsoport, nem mi, ezt mindig elfelejtitek.

[ Szerkesztve ]

(#48679) .LnB válasza brownus (#48678) üzenetére


.LnB
titán

És ha azt mondom, hogy igazad volt tényleg gyönyörű az Eva Green akkor leszállsz rólam? Vagy egy életre elástam magam nálad? :DDD

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#48680) Integra válasza #54715584 (#48674) üzenetére


Integra
titán

azokhoz van valami linked? jöhet privben is :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48681) pohár válasza .LnB (#48677) üzenetére


pohár
félisten

az gondolom át se futott a fejedben, hogy a Marvel rohadtul nem ebbe a depressziós vonalba akart elindulni :D (mint a Batmanek)

amúgy de jó volt, hogy beírtad megint azt, amit már kétszázszor leírtál, hátha lesz belőle megint pár oldal szófosás :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#48682) bagyulajuve válasza giigz (#48520) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Állj mellém - egyik kedvencem :)

Resistencia eterna

(#48683) #54715584 válasza Integra (#48680) üzenetére


#54715584
törölt tag

ment privi :)

(#48684) cyberkind


cyberkind
félisten

A Galaxis Őrzőiben csak nekem jött be annyira az Awesome Mix Vol.1?

Paranormal Cocktivity

(#48685) pohár válasza cyberkind (#48684) üzenetére


pohár
félisten

kíváncsian várom az Awesome Mix Vol.2 többi részét a folytatásban :D
de ez a törzsi zene (amit nyomtak a trailerben is), nem igazán volt jó

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#48686) cyberkind válasza pohár (#48685) üzenetére


cyberkind
félisten

Pont ez az első szám a kazettán. :DDD
Nekem nagyon bejön, imádom a 70/80-as éveket.
Legalább ha a film, gyerekes, meg buta, a zenék isteniek, ez már haladás a Marvel-nél. :))

Paranormal Cocktivity

(#48687) TripleB válasza devil-k (#48475) üzenetére


TripleB
senior tag

Neked minden film be van osztva egy ligába? :U :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#48688) .LnB válasza pohár (#48681) üzenetére


.LnB
titán

Na jó az nem jutott eszembe. Jó megátás. Emelem poharam! [link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#48689) pohár válasza .LnB (#48688) üzenetére


pohár
félisten

hát még szép :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#48690) Woodslave válasza .LnB (#48677) üzenetére


Woodslave
nagyúr

tegnap megnéztem a Pókember 2-t. Csak azért mert 3d-s tv van és mert pókember rajongó vagyok tudtam végignézni. A Amerika Kapitány már egy fokkal jobb volt, ott nem merült fel, hogy abbahagyom, pedig nem kedvencem a figura. Mondjuk nekem már a Vasember 3 se jött be annyira sztorilag.

Amit meg sajnálok a nagy öregek új filmjei. A Sabotage-t nem tudtam végignézni. SP: valaki világosítson már fel, hogy amikor felrobbantanak egy raklap lóvét, miért hiányzik az az "apró" amit megpróbálnak eltenni? :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#48691) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

tényleg egyedül vagyok azzal, h imádom a winter soldier-t?.......

(#48692) Pitterix


Pitterix
őstag

The Other Woman

Nem szuperhősös, sőt nem igazán férfias film, de ennek ellenére élvezhető.Lehet fanyalogni, de akkor is így van.Ezt nem a nagy szájú Cameron Diaz, nem a szép szemű Leslie Mann és nem is a dús keblű Kate Upton miatt írom, hanem, mert csak.

6,5\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#48693) pohár válasza Pitterix (#48692) üzenetére


pohár
félisten

mert csak? ajaj, tudod kire kezdesz hasonlítani? ;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#48694) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Sokkal jobb ez a ruha, mint a Man of Steelé volt. Összevetésképp.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48695) devil-k válasza Bad Pritt (#48694) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem sokkal sz*rabb. :(

- mozi bolondéria -

(#48696) Ace owner


Ace owner
addikt

Végre letudtam a Monsters-t és hatalmasat csalódtam, Kellemesen. Ez a hangulat ami az egész film alatt jelen volt, a tipikus művész film zenék, kamera állások, a naplementés részek, az utolsó jelenet, a kapcsolat a két szereplő között.. :R Ilyen hangulatot akarok, még. Kár hogy csak most láttam, ez tényleg kötelező annak aki egy kicsit is szereti a lassú már már művészfilmeket. A tájak is szépek voltak, a CGI is csak néhol volt béna. Tényleg csak a szörnyes részek miatt látszott az alacsony költségvetés, amúgy teljesen rendben volt. Sőt még így jobb is volt talán. A csajt imádtam, a fotós fazon is jól hozta a szerepet. Már majdhogynem jobb volt mint a Cloverfield, pedig azt is eléggé imádtam :D
Nálam ez sima 9/10, megvett kilóra. :C

Attól viszont félek hogy a második rész teljesen más lesz és pont a hangulatát, a varázsát veszíti el a film. Remélem nem lesz egy tucat B kategóriás szörnyfilm, habár a trailer nem tűnt rossznak.

Galaxy Fold 4

(#48697) ígyvanferi válasza Bad Pritt (#48694) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Sok különbséget nem látok. Amaz fakóbb. Ezt meg jobban kitömték műizommal.

(#48698) Integra válasza ígyvanferi (#48697) üzenetére


Integra
titán

jaja. mr manhattanesebb talán árnyalatban az új szerkó :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48699) Bad Pritt válasza ígyvanferi (#48697) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez tradicionálisabb lesz. Nem szürkéslila, hanem végre kék, az S-pajzs megkapja a Man of Steelből megismert csíkozott logót, meg, ahogy írtad, jobban leköveti az izmok formáját, plusz a színtónusokkal is rásegít erre a hatásra (a comboknál látszik). Ráadásul az övrész is más lett, a New 52 szereléséhez hasonló (csak nem piros maga az öv). Evidens volt amúgy a változtatás, sokan fikázták az előző rész ruháját (joggal amúgy, bár nekem az is tetszett).

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48700) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Outcast-előzetes
***
Miss Meadows-előzetes: senki sem nyúlhat a gyerekekhez
***
Annie-előzetes: karácsonykor ezen fogtok sírni?
***
Oculus - Kritika
***
Ilyen lesz Tarantino The Hateful Eight előzetese

Léptem mert 18 órától Őrzők!!! :C

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.