Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47201) Real_Necro válasza Peethy (#47199) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szimpla Kert?

Szerk.: Ropi megelőzött... :DDD

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47202) *Ropi* válasza Real_Necro (#47201) üzenetére


*Ropi*
félisten

:P :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47203) cOxeR válasza Peethy (#47199) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi, a kérdésedet jól meg is válaszolták. :)
Én szinte minden fotózást élvezek kivétel nélkül, másként nem is lehet. :)

Tegnap éjjelt a feleségem helyett Dórival töltöttem. :))
- próbáljátok meg nem félreérteni :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

(#47204) Real_Necro válasza cOxeR (#47203) üzenetére


Real_Necro
veterán

Késő :DDD csinos a hölgyemény. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47205) Szaboo


Szaboo
csendes tag

Helo! Bár ezek az első képeim DSLR-rel, merészkedek ide is feltenni párat, hátha tanulhatok valamit az észrevételekből :U

1. kép

2. kép

3. kép

4. kép

[ Módosította: Ndruu ]

(#47206) Real_Necro válasza Szaboo (#47205) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezeket a teljes méretű képeket kérünk, nagyon gyorsan kapd ki innen és inkább linket rakj be. :U

Topicnak (és képeknek) pedig ajánlom ezt:

Link

Szerk: bocs, utóbbit látom sikerült megtalálni. :B

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47207) L4mie válasza cOxeR (#47178) üzenetére


L4mie
veterán

Uhh nagyon jó nem tudok mást csak gratulálni, igazán pro. munka.
Mellesleg a csajok is nagyon csinosak, kár hogy már elkeltek :(

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#47208) Szaboo válasza Real_Necro (#47206) üzenetére


Szaboo
csendes tag

Nem nagyon tudom kikapni őket mostmár, szólj adminnak, és elnézést kérek amiért belerondítottam a topikotokba, azt hittem nem kapok a fejemre. A kezdő topikban amúgy semmi gondot nem okoztak a nagy képek. Hogy itt miért lassú, azt nem értem. Azért mert linkeltem őket??

Sokat nem tudtam meg tőled sem.

(#47209) Real_Necro válasza Szaboo (#47208) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azért jött itt gyorsabb válasz, mert itt vettem észre. :) Egyébként kezdő topicban sem fest jól. ez a gigantikus méret, akkor már ha nem tudod kisebb képben felrakni, elég egy link. Amúgy meg péntek van, meg sokan dolgoznak, ne várj perceken belül értékelést. :U

Hogy értékeljek is, bár én amatőrnek számítok, nekem az első képen nagyon zavaró ez a sárgaság. A másodikon a levágott ujjak meg a bal oldalon a lányból kinövő ág, valamint a jobb fülénél "kinövő" szőlő szár zavar. Valahogy a testtartás is görcsösnek tűnik. A harmadik már nekem bejövősebb, bár kicsit szűkre lett szabva szerintem. A negyedikről nem tudok nyilatkozni, lefotóztál egy szökőkutat. Sok turista megtette már.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47210) m3ss válasza Szaboo (#47205) üzenetére


m3ss
veterán

portrek nem rossz probalkozasok sztem. elso ket kepen kicsit unott a feje. a harmadik kepen jo helyen van a fokusz? kicsit mintha olyan eletlen, puha lenne, pedig ahogy latom annyira nem is volt tag a rekesz...az elso kepen fura, hogy az arca ele belog a szololevel. valamint a feny amit beraktal nekem csoppet kamuszagu. mmint szinben meg feelingben jo, csak ha a modell mogott van a nap, akkor nem nagyon szinezne meg a leveleket elolrol.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#47211) Peethy válasza Szaboo (#47205) üzenetére


Peethy
őstag

Szia!

Vannak jó elképzelések, első fotóknak nem is rosszak, sőt :) Fontos, hogy az illetőt, akit fotózol, neked kell beállítanod, hogy a képen természetesnek tűnjön, mégis jól nézzen ki. Ez sok esetben nehéz, erre találsz számos ötletet a neten, nézegethetsz portrékat és megfigyelheted, hogy milyen apró dolgokkal tesznek nagyszerűvé 1-1 képet. Az első kép technikailag rendben van, a sárgás színezetből én is visszavennék kicsit. A harmadikon tetszik a kompozíció, de sajnos a lány arca teljesen életlen. Ez vagy azért van, mert rossz helyen van a fókusz, vagy azért, mert retusáláskor elmostad az éles körvonalakat is. Utolsó kép semmit nem mond nekem, idővel az ilyeneket kiválogatod majd.

(#47203) cOxeR, Ropi: köszi a válaszokat, jó helynek tűnik :)

Tegnap volt nekem is egy fotózásom, majd ma este tolok be pár képet, ha lesz időm a favágás után foglalkozni vele :W :O

[ Szerkesztve ]

(#47212) radi8tor válasza Peethy (#47211) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Készülsz a télre?

⭐ Stella

(#47213) cOxeR válasza radi8tor (#47212) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ilyenkor szoktak. :K

(#47214) Peethy válasza radi8tor (#47212) üzenetére


Peethy
őstag

Igen, télig van ideje kiszáradni, jelentősen javít a fűtőértékén. Egyébként csak összevágom, már itt van az udvaron 60mázsányi...

(#47215) SOAD19 válasza Peethy (#47214) üzenetére


SOAD19
addikt

Meg nem utolsósorban, egy fokkal kellemesebb művelet bez, mintha a tél közepén a nagy mínuszokban kellene nekiállni fát vágni. Saját tapasztalat. :( Hányszor volt, hogy az istenért se akart meggyulladni a késő ősszel vett nyers fa, ezért se árt, ha van ideje kicsit száradni, meg hát olcsóbban is lehet ilyenkor venni. 60 mázsa az nem kevés ám, fogadd szolidaritásomat a nagy valószínűséggel a comb hátsó felén fellépő izomlázért a sok hajolásból fakadóan. ;)
Ja, meg, ha már így megtaláltalak, megkérdezem, hogy milyen számmal lép fel végül a "barátnőd"? Majd, ha esetleg lesz felvétel az előadásáról, megoszthatnád a zeneajánlós totyikban. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#47216) Peethy válasza SOAD19 (#47215) üzenetére


Peethy
őstag

Akkor egy cipőben járunk :D Egyszer már összevágtam ennyit, hátha most is menni fog.
Jelenleg három szám van talonban, 1-2 héten belül kiderül, hogy melyik lesz a befutó. De azt a József Attila-feldolgozást mindenképpen megkérem, hogy tanulja meg, mert nagyon tetszik :) Csinálok róla felvételt és belinkelem majd a zenés topikba ;)

(#47217) Chapel válasza Szaboo (#47205) üzenetére


Chapel
addikt

Nocsak,nocsak, egy kis Baja:-)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#47218) SOAD19 válasza Peethy (#47216) üzenetére


SOAD19
addikt

Egyedül nyomod, elismerésem! Anno, mi hasogatva vettük, úgyhogy, csak be kellett hányom a fás kamrába, csak párszor volt, hogy kuglist vettünk, és hasogatnom kellett. Tavaly óta panelban lakok, úgyhogy már nem kell ilyenekkel "szórakoznom".
Majd, figyelek a zenés topikban, akkor... :)

Jó hétvégét Mindenkinek!

ON.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#47219) Szaboo


Szaboo
csendes tag

Igazság szerint nagyobb lebaszásra számítottam, ezt a postolást jobban átgondolhattam volna.. Azóta (ma) találkoztam végre ismerősökkel akik már jobban bennevannak a fotózásba, és kicsit világosabbá vált hogy mi mindenbe kell beletanulnom.

De ennek ellenére korrekt kommenteket kaptam válaszul, és egyetértek minden szóval :) Szóval boccs, legközelebb ide akkor postolok, ha méltó képet tudok felmutatni :Y (rá)

(#47220) Peethy válasza Szaboo (#47219) üzenetére


Peethy
őstag

Nyugodtan posztolhatsz akkor is szvsz, ha komolyabb terveid vannak a fotózással, esetleg keményebb mércével szeretnéd mérni a képeidet :) Én is mindig ide posztoltam, még az első próbálkozásaimat is, mentségemre szóljon, hogy akkor nem "Haladó fotósok fényképei" volt a cím, jó ideig nem is tudtam a másik topikról :D Hajrá! :)

(#47221) Sylvie89 válasza cOxeR (#47203) üzenetére


Sylvie89
csendes tag

nagyon jó lett!

Ruhák / női / elektroniai cuccok / könyvek olcsón eladóak! Nézd meg a hirdetéseimet!

(#47222) m3ss


m3ss
veterán

par spontan strandfoto, velemenyek? ugy is nagy portres tarsasag :B van meg ketto szinten strandfocis az oldalamon, megnezhetnetek azokat is...vmiert nem tetszenek, csak nem tudom miert. valszeg majd torlom is oket, de legalabb okulok belole ha vki megszakerti kicsit. lehet kicsit unott az arc, vagy eroltett a testtartas?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#47223) kiskornel


kiskornel
addikt

(#47222) m3ss: az elsőre nem kellene a háló. De így is jó. :K

(#47203) cOxeR: valamiért szélesnek találom az arcát. Milyen obival lőtted?

(#47178) cOxeR: jó kis sorozat.

Múltkor kommenteltetek a képemre. Mindent végrehajtottam:

(nagy valószínűséggel) ez évi utolsó gyurgyalagfotózásom egyik képe:

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#47224) Sylvie89 válasza kiskornel (#47223) üzenetére


Sylvie89
csendes tag

A madaras képed nagyon jó lett, bár a másik is szép. :K

Ruhák / női / elektroniai cuccok / könyvek olcsón eladóak! Nézd meg a hirdetéseimet!

(#47225) cOxeR válasza kiskornel (#47223) üzenetére


cOxeR
Ármester

50-essel, mivel mással. :)

Na ez a tájkép az ami nálam bejön! :)

(#47226) ballington


ballington
addikt

Jönnék egy képpel, a véleményetekre lennék kíváncsi:

[link]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#47227) cOxeR válasza ballington (#47226) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem kicsit contraszt szegény, főleg alul, valamint világos, túl világos. :) Fénysávok remekül mutatnak.

(#47228) cOxeR válasza m3ss (#47222) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem egy a gondom, a bőrszín, annyira természetellenes, nem is a pózok és nem is a komponálás, hanem a színek azok amik nem jönnek be. Ez nem egyszerű sosem, úgy alkotni, hogy a bőrszín ép maradjon.

(#47223) kiskornel
Miért utolsó? Még egy darabig vannak nem?

[ Szerkesztve ]

(#47229) Sucuka válasza m3ss (#47222) üzenetére


Sucuka
senior tag

(#47222) m3ss: Nekem tetszenek! A színesek színvilága hasonló azokhoz, amiket én is preferálok. Netről szedett preset-ek?

(#47223) kiskornel: A gyurgyalagos kép szokás szerint profi kivitelezés! A tájkép nekem nem mozgatja meg a fantáziámat annyira, persze ennek ellenére szép munka az is! Egyébként milyen üveg ez a Tokina 11-16? Nagylátó vételén gondolkodom, kell az infó :)

(#47226) ballington: -0.5 FÉ expó, és egy kis kontraszt neki! :)

(#47230) kiskornel válasza cOxeR (#47228) üzenetére


kiskornel
addikt

Vannak, de a fiókák kirepülése után már nem elérhetők. Fent vannak a legmagasabb ágakon, és avval egy szintbe kerülni lehetetlen. Ha mégis akkor se lehet kiszámítani, nem lehet minőségi képet készíteni.

Különben is, az én nagy álmom az volt, hogy repülés közben kapjam le a rovarokat :DDD :

(#47226) ballington: nagyon meleg színek lettek. A képen a zöld nem ilyen a valóságban, és nem mutat jól ennyire sárgásan. Amúgy igényes munka, jó az ég...

"Egyébként milyen üveg ez a Tokina 11-16? Nagylátó vételén gondolkodom, kell az infó" - de jójám. Igaz kevésszer alkalmazom, de akkor nagyon jól teljesít. :K

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#47231) ballington


ballington
addikt

Köszönöm a véleményeket. Tudom, hogy a szín nem tükrözi a valóságot, de igazából nekem ez így tetszik.
De megfogadtam a tanácsotokat, így is jó, bár nekem kicsit sötétnek tűnik:
[link]

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#47232) szaby_gyerek


szaby_gyerek
tag

(#47231) ballington: Ahogy nézem az előző verziót és a javítottat először egy dolog jut eszembe: a flickr eszméletlen jól élesíti a képeket. :D Egyébként nekem tetszett az előző verzió is, persze a második sokkal realistább, valóságközelibb. Erről egy ismerősöm képfeldolgozási módszere jut az eszembe: Ő elkezd matatni az utómunka során a csúszkákkal, majd ami végül tetszik neki, azt "lefelezi". Ezzel mérsékli önmagát. A te képed esetén valahol a kettő között látnám tökéletesnek. :)

(#47222) m3ss: Nagyon kellemes sorozat, jó pózok, gyönyörű modell, ötletes helyszín, jó színvilág. Az egyetlen ami nem kellett volna, az a második linkelt kép. Az nekem abszolút nem jön át, sokkal jobbak vannak nála a photostreamed-ben ebből a sorozatból.

Ha lehetek egy kicsit off: Egyik fotós ismerősömmel belekeveredtünk egy hitvitába. Ő teljes mértékben photoshop párti, míg én lightroom-ot használok szinte minden képemhez. Szerinte a ps-es layeres megoldás kevésbé roncsolja a képet, mintha simán a lightroom-ban húzogatom a csúszkákat. Ez lehetséges? Ti mit használtok?

(#47233) *Ropi* válasza szaby_gyerek (#47232) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Szerinte a ps-es layeres megoldás kevésbé roncsolja a képet, mintha simán a lightroom-ban húzogatom a csúszkákat."

A Lightroom is layeren dolgozik, csak egy layeren. ;) A Photoshopban az ACR (Adobe Camera Raw) ugyanazt a raw feldolgozó motort használja, mint a Lightroom. :) Magyarán ugyanarról beszéltek. :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47234) cOxeR válasza szaby_gyerek (#47232) üzenetére


cOxeR
Ármester

Funkcionalitásban vannak csak különbségek, én ezért használom mindkettőt. LR-ben meggyúrom az alap képet (színvilág, kontraszt, területi világosság beállítás), és az aprólékos dolgokat hagyom PS-re.

(#47235) m3ss válasza Sucuka (#47229) üzenetére


m3ss
veterán

koszi mindenkinek
(#47229) Sucuka ja, preseteket gyurok at.
(#47228) cOxeR boron is valoban rajtahagyom az atalakitott szinvilagot. majd kiprobalom "opacitassal" reszben kimaszkolva. engem nem zavart, de lehet jobb lenne kicsit valosagosabb borszinnel...
(#47232) szaby_gyerek koszi, kinek mi, nekem pont a masodik jon be a legjobban, tetszik nekem ez a halo :B

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#47236) Sylvie89 válasza ballington (#47226) üzenetére


Sylvie89
csendes tag

Óh, kedvencem a napraforgó! Csúcs, hogy hozzá még lekaptad a napsugarakat is. :K

Ruhák / női / elektroniai cuccok / könyvek olcsón eladóak! Nézd meg a hirdetéseimet!

(#47237) szaby_gyerek


szaby_gyerek
tag

(#47233) *Ropi*, (#47234) cOxeR: Köszi. Igen kb. én is erre gondoltam. A lightroom az egy jól felszerelt ACR. Egyedül ez a library dolog zavar benne, de az is csak azért mert lusta vagyok megfelelően felcímkézve importálni minden képemet. Pedig nyilván jobban tudnám ezzel kezelni őket, mint a hagyományos mappás szarakodással.

(#47238) cOxeR válasza szaby_gyerek (#47237) üzenetére


cOxeR
Ármester

Érdemes pedig rászokni... ez az egyik legjobb része az egésznek, a tömeges fájlkezelés, rendszerezés. :)

(#47239) szaby_gyerek válasza cOxeR (#47238) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Ha egyszer lesz elég szabadidőm biztos nekiesek és megcsinálom. :)

Na, de hogy ne csak OFF legyek állandóan. Mivel az utóbbi időben elkezdtem belecsöppenni a kávézás világába így gondoltam készíthetnék egy sorozatot róla. Nem tudom, hogy hosszú távon elég érdekes lesz-e. A terv, hogy később egyre érdekesebb helyekre teszem a kávét... vagy egyre szokatlanabb nézőpontból fotózom. A jövő zenéje még...

Ez pedig a teljes gyűjtemény egyelőre négy képpel.

(#47240) TayRol válasza kiskornel (#47223) üzenetére


TayRol
veterán

a tájkép nagy király, jöhettél volna vele az árnyékos témára. ide.:)

[ Szerkesztve ]

(#47241) cOxeR


cOxeR
Ármester

Egy újabb bejegyzés, és videó, az érdeklődőknek. :)

[link]

(#47242) Szaboo válasza cOxeR (#47241) üzenetére


Szaboo
csendes tag

Ezek is nagyon jók lettek! Mivel vágtad a videót? Ae?

(#47243) kiskornel válasza cOxeR (#47241) üzenetére


kiskornel
addikt

a youtube-os cucc az nagyon jó. Milyen szerkesztővel állítottátok össze?

(#47239) szaby_gyerek: nehéz egy műfaj.... Ez így nem nagyon látványos, hisz én is így látom a kávét, ha bemegyek egy kávézóba. Próbálj kreatívkodni. Pl. nagylátós, 11mm-en, Ott a közeli tárgyak aránytalanul nagyok lesznek a képen... Technikailag persze rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#47244) Peethy válasza szaby_gyerek (#47239) üzenetére


Peethy
őstag

Az étel-, italfotózás nem kávézós/éttermes műfaj, nagyon tudatos komponálás, jó fények kellenek hozzá. Ezt csak steril környezetben tudod elérni. Mindkét kép egyszerű turistafotó számomra, első a háttér miatt, a másodiknál pedig zavaró, hogy félbe van vágva a pohár a bal szélen, és hogy nincs tudatosan elrendezve.

(#47245) Peethy válasza Peethy (#47244) üzenetére


Peethy
őstag

Szerk: ez például határozottan jobb, miért nem ezt linkelted? :)

(#47246) TayRol válasza cOxeR (#47241) üzenetére


TayRol
veterán

a babafotók nagyon tetszenek. mostanában kicsit erre állt rá a szemem.:)

(#47247) jooker82


jooker82
nagyúr

Sziasztok..Nem tudom,videófelvétel ügyben kérdezhetek e?
Egy videó format profiljánál melyik a jobb??
Baseline 4.0 Bitrate:17mbps
Baseline 4.2 Bitrate:8mbps
High L4.0 Bitrate 17mbps
És egy rövid indokot kérhetnék,h mért számit jobban??köszönöm

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#47248) Peethy válasza jooker82 (#47247) üzenetére


Peethy
őstag

Itt érdemes utánaolvasnod, vagy azonnali fotós kérdések órájában, esetleg valamilyen videós topikban érdeklődhetsz. Nem vagyok ebben nagyon otthon, de a Baseline profil veszteségesebb tömörítést használ, mint a High profil, tehát a legjobb minőséget a High 17Mbps adja majd, a legrosszabbat meg nyilván a Baseline 8Mbps. Viszont vedd figyelembe, hogy a méretnövekedés messze nem lesz arányos a minőségnövekedéssel.

(#47249) szaby_gyerek válasza Peethy (#47245) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Köszi a véleményeket. :) Gondoltam rá, csak nekem valahogy az első kettő tetszik jobban. Egyébként igazatok van kiskornel-lal. Nehéz fába vágtam a fejszémet. De legalább gondolkodásra késztetem magamat. Egyik ismerősöm csinált egy ablakos projektet, végig ablakokat fotózott és elég hasonló szemszögekből. Közben pedig rengeteget fejlődött. Azóta is nagyon jó minimálokat csinál.

(#47250) jooker82 válasza Peethy (#47248) üzenetére


jooker82
nagyúr

Köszi..pont ezt nem tudtam,h pl a 4.2,az már gondolom egy magasabb besorolásba esik,úgy,mint az MKV-nál...4.1 ..5.1

LG G2 32 GB 4.4 AOS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.