Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47951) cOxeR válasza Fejo (#47947) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez tényleg jó ugrás, rajongó mellett, és jó a talking about is! :K
Nálunk 13k az átlag... de jóval többen vagyunk... és napi több post van az oldalon, szóval nem egészen összevethető.

(#47952) Fejo válasza Balinov (#47948) üzenetére


Fejo
őstag

A Facebook Page-nél bent van az admin részben. Ha jól emlékszem, akkor 30 likeoló után válik elérhetővé.

Coxer: Nem is azért linkeletem, hanem, hogy megmutassam miért is van értelme a Facebook oldalnak (amíg nincs saját weboldalad, addig elsődleges oldalnak, majd saját weboldallal együtt használva), ha csak egy megosztás ilyen látogatottságot tud generálni. ;)

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#47953) Balinov válasza Fejo (#47952) üzenetére


Balinov
félisten

kosz, majd meglesem

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#47954) cOxeR válasza Fejo (#47952) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tudom, hogy miért linkelted. ;)
Mi csakis ezért regisztráltunk FB-ra... tudnék mesélni az elmúlt 7 hónap tapasztalatairól... :)
Valamint az értékes és a nem értékes csatlakozókról... :)
Óvatosan kell rá támaszkodni, mert bármikor bedőlhet... ez az egész kóceráj... lsd 2*2 dupla betűs

(#47955) gab.m válasza Fejo (#47952) üzenetére


gab.m
senior tag

Gratula, ez pöpec növekedés! Egy részük biztosan ezután is fogja figyelni az oldalad, ez a jó benne. De azért tegyük hozzá, hogy ez egy nem akármilyen megosztás volt.. :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#47956) Karima


Karima
őstag

Ma kaptam emailben, szerintem állat:) (Bocs a nagyon OFF-ért)

-Ken Rockwell fényképezőgépén ugyanazok a beállítások vannak mint bárki másén, csak más a jelentésük : P - Perfekt, Av - Abszolút verhetetlen, Tv - Teljesen varázslatos, M - Műremek
-Ken Rockwell nem használ színkorrekciót, a világ igazodik az Ő látásához.
-Ken Rockwell nem állítja be a mélységélességet, inkább megváltoztatja a téridőt.
-Ken Rockwell nem vár a megfelelő fényre tájképfotózásnál, a fény vár rá.
-Ken Rockwell egyszer rendelt egy L-es objektívet a Nikontól, és kapott.
-Ken Rockwell az egyetlen ember aki lefotózta Jézust. Sajnos épp kifogyott a filme és így kénytelen volt egy lepedőt használni.
-Ha Ken Rockwell expósort (bracketing) csinál, akkor a kép három verziója első helyet nyer három különböző kategóriában.
-Amikor a Canon vagy a Nikon új fényképezőgépet készül kiadni, először odaadják tesztelésre Ken Rockwellnek. A legjobb gép megkapja a Nikon címkét a kevésbé jobb pedig a Canont.
-Egyszer Ken kipróbált egy fényképezőgépet amelyikre azt mondta, hogy még Canon címkét sem tud neki adni. Így született a Pentax.
-Ken egyszer tervezett egy zoom objektívet. Ez ma úgy ismerjük, mint Hubble űrteleszkóp.
-Ken Rockwell desktopján a Lomtár ikon igazából egy közvetlen link a National Geographichoz.
-Ken Rockwell 10 expozícióból 11 jó képet csinál.
-Ken Rockwell digitális állományai nullákból, egyesekből ÉS kettesekből állnak.
-Ken Rockwell képei annyira tökéletesek, hogy az Adobe külön tervezett neki egy Photoshop változatot, amiben nincs más funkció csak egy Bezár gomb.
-Ken Rockwell nem a fotózás Chuck Norrisa, Chuck Norris a harcművészetek Ken Rockwellje.

(#47957) gab.m válasza Karima (#47956) üzenetére


gab.m
senior tag

LOLOLOL... ez állati!

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#47958) fattyu válasza Karima (#47956) üzenetére


fattyu
veterán

:))

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#47959) S e t h válasza Karima (#47956) üzenetére


S e t h
nagyúr

Törölgetem a könnyeimet. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#47960) cOxeR


cOxeR
Ármester

No akkor egy újabb bejegyzés, újabb képekkel, slideshow-al.
[link]
Valamint indulamandula újabb képeket készíteni!

[ Szerkesztve ]

(#47961) Zozzant válasza Karima (#47956) üzenetére


Zozzant
addikt

Nagy finnyázás közepette azért volt pentaxban része:) Azóta visszatért az egyszerűbb dolgokhoz ;]

http://www.kenrockwell.com/pentax/index.htm

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#47962) forceberg válasza Fejo (#47947) üzenetére


forceberg
veterán

:R

Ha Te nem reklámozod magad eléggé, majd ők segítenek!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#47963) Joeey


Joeey
csendes tag

Tegnap volt egy coursing versen Fóton (kötélpályán húznak egy "nyuszit" az agarak előtt, és ők futnak utána mint a bolondok...): [link]

Eddig csak huskykat fotóztam, de ez egy egészen más kategória volt sebesség terén...csak ámultam, volt hogy elindult az adott kutya a körére, és mire észhez kaptam, már vége volt:)

(#47964) total90 válasza Joeey (#47963) üzenetére


total90
veterán

Sok jó kép van, nekem bejönnek (1-2 életlen, de az elenyésző).

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#47965) gab.m válasza Joeey (#47963) üzenetére


gab.m
senior tag

Aztamindenségit, nagyon pöpecek! Két kérdésem van: ez is color efexel? Illetve, hogy milyen obival csináltad ezeket a képeket... az egyik fotó exifében 420mmes gyutávot találtam, ez kíváncsivá tett :))

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#47966) priusz válasza Joeey (#47963) üzenetére


priusz
aktív tag

Ez tényleg klassz sorozat lett! :C

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#47967) szaby_gyerek válasza Joeey (#47963) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Eszméletlen jó képek, mindegyiken nagyon érdekes a mozdulat, na meg a kutyák tekintete. Látszik mennyire rá vannak feszülve a "nyuszira". :)

(#47968) Joeey válasza szaby_gyerek (#47967) üzenetére


Joeey
csendes tag

Köszi az értékeléseket! Az obi egy 300mm af-s volt 1,4 TC vel, innét a 420mm és az f5.6. Mielőtt elindul a nyuszival jó szájon csapkodják a kutyákat, hogy teljesen felgerjedjenek rá, és aztán egy régi motorral körbe húzzák a kifeszített pályán, mármint a nyuszit:) Ez egy nagyon technikás pálya volt, rengeteg éles kanyarral, pl a nagy testű agarak gyakran el is estek...
Igen az élesség nem mindig tökéletes, eszméletlen gyorsak voltak, a bal szememmel néztem várhatóan mikor lép be a kiszemelt kanyarba, a kanyarra nézett az obi, fókusszal beállítva, és reménykedtem hogy az első képen már eltalálom a fókuszt a kutyára és onnét a gép leköveti, és márcsak komponálni kéne valahogy:) Csak ugye ez rész, hogy belép a képbe a kutya és rátenni a fókuszpontot, kb 1 másodpercig tart. Tök jó tapasztalat is volt épp ezért.
Jah igen, van benne colour efex is:)

[ Szerkesztve ]

(#47969) kovaripeti válasza gab.m (#47965) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Az exif-jét azt Ti hogy látjátok?

(#47970) priusz válasza kovaripeti (#47969) üzenetére


priusz
aktív tag

Én pl. chrome alatt Exif Viewer bővítménnyel.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#47971) kovaripeti válasza priusz (#47970) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Azt hol lehet letölteni?

(#47972) priusz válasza kovaripeti (#47971) üzenetére


priusz
aktív tag

[link]

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#47973) Sir Riccio válasza priusz (#47972) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ez hasznos, köszi! :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#47974) werttzui


werttzui
őstag

Variációk "egy" témára !

PENTAX

(#47975) zool1


zool1
őstag

Háát srácok, felfedeztem csőben a lyukat ... :W Életemben először mondom kipróbálom a rawban fotózást. "Utómunka" után, ég és föld a gyári jpg és a lightroom 3.2 után utómunkázott kép. Mint volt informatikusnak a menüje és az átláthatósága, nem okoz gondot, ellenben hogy mi micsoda, azt azért még meg kell néznem. Ennyi. :C

u.i.: ja igen ilyen hogy zajszűrés, még nem találtam meg... :F

[ Szerkesztve ]

(#47976) priusz válasza zool1 (#47975) üzenetére


priusz
aktív tag

Üdv a föld nevű bolygón! :DDD

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#47977) ballington


ballington
addikt

Sziasztok. A véleményeteket kérném ki erről a képről:

[link]

Mit módosítanátok rajta? Azon gondolkodom, hogy felülről még vághatnék kicsit, de csak a haja felső részéből.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#47978) gab.m válasza ballington (#47977) üzenetére


gab.m
senior tag

Mit módosítanék rajta? Semmit. :) Elküldeném a párnak, aki a képen van, és mindenki boldog.
Viszont. Betenném-e a haladó fotós topikba? Nem. Miért? Mert ez egy szimpla családi fotó, vagy candid-jellegű, de ennyi. Az FF konverzión illetve utómunkán még csiszolhatnál, de ettől még nem lesz az év fotója.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#47979) gab.m válasza werttzui (#47974) üzenetére


gab.m
senior tag

Miért van mindegyik képen középen a horizont? :N

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#47980) cOxeR válasza ballington (#47977) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ma ilyen alexpós érzésem van mindenre, úgyhogy most is ezt mondanám. :)
Valamint nálam ez az arckifejezés sehova se sorolható.

(#47981) werttzui válasza gab.m (#47979) üzenetére


werttzui
őstag

Direkt,pont így volt jó! :K

PENTAX

(#47982) Karima


Karima
őstag

Ma esti vöröshold:

[link]

(#47983) Chapel válasza Karima (#47982) üzenetére


Chapel
addikt

Majdnem megálltam az autópályán egy fotó erejéig, de mire elértem egy jó hátteres pihenőt, már lemradtam róla :O
A Battai erőmű felett szép volt még.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#47984) ballington válasza gab.m (#47978) üzenetére


ballington
addikt

Nem azért linkeltem, mert szerintem tökéletes. Kérdeztem, mit módosítanátok rajta, vagy ebből ezt lehet kihozni? Azért tettem ide, mert itt rutinosabb tagok vannak.
Írtad, hogy csiszolhatnék rajta, mi lenne az?
Ha csak leírjátok, hogy nem fasza, abból nem tanulok ;)

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#47985) gab.m válasza ballington (#47984) üzenetére


gab.m
senior tag

Világosítanék az arcukon, meg picit fentebb húznám a piros és sárga részeit a képnek, plusz még kontrasztosítanám... Valahogy így:
Durva azért, hogy egy ilyen lekicsinyített, agyontömörített jpg-ből is elég jó dolgokat ki lehet hozni (itt most az árnyékos részek felhúzására gondolok)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#47986) ballington válasza gab.m (#47985) üzenetére


ballington
addikt

Valóban jobb, köszi, valami ilyen hsz-re gondoltam :R
Közben Én is módosítottam, nézegettem, és kb. hasonló eredményre jutottam, de ez még jobb is.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#47987) Fejo


Fejo
őstag

Az Edinburgh Fringe fesztivál záró tűzijátéka:

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#47988) radi8tor válasza Fejo (#47987) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyönyörű

⭐ Stella

(#47989) total90 válasza Fejo (#47987) üzenetére


total90
veterán

Jók lettek, tetszik, hogy belekomponáltad a várost és nem a szokásosan csak a tűzijáték maga van a képeken, úgy értem csak a színes fénycsóvák... így sokkal jobb :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#47990) Fejo


Fejo
őstag

total90, radi8tor 1: Köszönöm! :R

Az én kedvencem az "I ♥ Edinburgh": :DDD

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#47991) total90 válasza Fejo (#47990) üzenetére


total90
veterán

Valóban az egyik legjobb... Ott élsz egyébként?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#47992) radi8tor válasza total90 (#47991) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

⭐ Stella

(#47993) m3ss


m3ss
veterán

re. de sok jo kep szuletett amig afk voltam. majd napokban remelhetoleg jovok en is par montenegroi tajkeppel (tajkepfotos paradicsom az az orszag) de az biztos, hogy tobbet nem megyek 18mm-rel nyaralni. meg fogok orulni a sok panoramatol. raadasul sok kod/erdotuz, a horizontot rengetegszer nem lehetett latni, ami nem annyira tesz jot a panorama illeszteseknek :W raadasul probalkoztam par viz alatti keppel is, es ott meg jobban hianyzott a nagyobb latoszog...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#47994) Fejo válasza total90 (#47991) üzenetére


Fejo
őstag

Egyenlőre igen.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#47995) cOxeR


cOxeR
Ármester

Egy újabb bejegyzés, extra sok képpel, babák vannak rajta, úgyhogy apukáknak kötelező darab! :)

[link]

(#47996) C^^


C^^
őstag

Sziasztok,

Anno nagyon régen posztoltam már ide, most jönnék pár képpel ismét, mindenféle témában.

Véleményeket szívesen fogadok.
Többet nem rakok egyelőre, mert már így is kilométeres. :)

(#47997) Zozzant válasza cOxeR (#47995) üzenetére


Zozzant
addikt

Ja, addig nincs gond amig csak fekszenek:) Aztán az eltelt napok száma konvergál a szülők ősz hajszálainak számához:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#47998) eastsider


eastsider
nagyúr

bocsi az offért. de hátha valakit érdekel itt :)
mindenkit szeretettel várunk!

facebook ívönt

(#47999) r6man123


r6man123
senior tag

Bár én erősen az amatőr kategóriát képviselem, de talán elfér itt majd pár képem. Szívesen látok minden kritikát, szeretnék tanulni! :)
[Kép]

Linkeltem, köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#48000) L4mie válasza r6man123 (#47999) üzenetére


L4mie
veterán

linkeld inkább ^_^ mert így iszonyatpici

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.